naar veie 1 Onderhoudswerk huren GEEN economisch WAPEN R.K. Standsorganisatie heeft bestaansrecht Blij om vastenavond maar meer nog om de nieuwe voorraad werk Zaterdag 23 Februari 1952 liDAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN WEER HE RICH! ZEVENTIG JAAR! Versnelde uitvoering A'dam Rijnkanaal m?rgenav7ndmiauiS"ng' geWlg Van heden" t0t Vannacht plaatselijk mist bij temperaturen om het vriespunt. Overigens droog weer met een toenemende kans op opklaringen. Weinig wind. Morgen overdag iets hogere tempera turen dan vandaag. ZONDAG 24 FEBRUARI: Zon op 7.39 uur; onder 18.09 uur. Maan op 7.23 uur; onder 17.04 uur. MAANDAG 25 FEBRUARI: Zon op 7.37 uur; onder 18.11 uur. Maan op 7.39 uur; onder 18.36 uur. HELPT DE BISSCHOP HEKKEN BOUWEN.' 1\J EEN, houd Uw felicitatie nog even Y by U. Wy zijn heus vandaag geen zeventig jaar geworden. Persoon- lijk hebben wy er zelfs een heel hard hoofd in, dat wy die leeftijd zullen halen. Wy doelden op het zeventig jarig huwelijksfeest van Bertje en Leentie in St. Oedenrode. welk echtpaar met dit brülante huwelijksfeest een nationale feestdag in genoemd plaatsje ontketen de. Hemel, wy zien ons reeds als platina- bruidegom. wij, wie nog niet zelfs het echtelijk zilver siert en die ons koperen huwelijksfeest niet konden vieren, om dat wij destijds, heel toepasselijk, met een koper-geel gelaat het bed moesten houden vanioege een zware geelzucht. Ja voor het zover is, zouden wij nog heel wat te goed hebben. Verondersteld, dat wij het zouden halen. Tenslotteon kruid vergaat niet. Maar denkt U allen deze situatie voor ieder van U persoonlijk in, wat een tijd en gelegenheid om wat van Uw leven te maken. Om geen „gehaktbal" te zijn, zoals Henk van de Maze het zo sma kelijk" uitdrukte. Nu zoudt U kunnen zeggen, dat er nog tijd genoeg is. Maar zulks zon al heel verkeerd zijn, want U weet hele maal niet, of zo'n bruiloft voor U weg gelegd is. Als het geen zeldzaamheid was, zou er niet zo'n groot feest van gemaakt worden. Dus niet gerekend op 35 kleinkinde ren en J/0 achterkleinkinderen Maar och, als wij allen van de eerste dag van ons huwelijk af proberen, er van te maken het beste, wat er van te maken valt of, zo wij dit verzuimden tot nog toe, met ingang van vandaag, dan doen wjj onze plicht en kunnen ibij gerust afwachten, hoe lang het zal mo gen duren. ANALYST. yivF.vl'.vXv.'X^Cv'.a ivl'.v.v.v-v:* De traditionele boekenweek tverd gisteravond in de Stadsschouwburg te Amsterdam geopend met een cabaretprogramma van Wim Sonneveld, getiteld Van Parnassus tot Montparnasse. De avond werd o.a. bijgewoond door H. M. de Koningin. Koningin Juliana in Haar loge. Moerdijkkanaal noemde, een object, dat de geesten wel erg heeft beroerd en waarover de Nederlandse en Bel gische delegaties nog niet tot overeen stemming konden komen. Geen wonder, dat mevrouw Forta- nier de Wit (uit Rotterdam) en de heren Burger (P.v.d.A.) en Beernink (C.H.) dit ontzet afwezen. Minister Van den Brink zei heel beminnelijk, dat de heer Van der Ploeg natuurlijk niet had bedoeld dit te stellen als pro bleem, maardat hij dit alleen a titre personel aan de orde had willen stel len. Waarmee de vriendelijkheid van mi nister Van den Brink ten volle gete kend was en daar zullen we het dan maar bij houden. Tegen de motie van de heer Stapel kamp (A.R.), door vier andere fracties mede ondertekend, over de D.U.W. had minster In 't Veld geen enkel bezwaar. De regering zou zich beijveren zoveel mogelijk werk in het vrije bedrijf te doen uitvoeren.. Na minister Joekes, die allerlei admi nistratieve bijzonderheden teil btoie gaf, vertelde minister Wemmers nog, dat er 42 projecten gereed waren om op korte termijn te worden aangevat tezamen voor een bdrag van f ZO millioen, waar van 15 millioen nog voor 1952. Daarin waren niet begrepen de plannen voor de onontwikkelde gebieden. De werken voor de Biesbos waren niet in het urgen tieprogram opgenomen, maar op de ge wone begroting tot een bedrag van 2 millioen. Hij wilde onderzoeken om daar voor een extra bedrag beschikbaar te stellen. Voor het Amsterdam-Rijnkanaal beoogde hij een versnelde uitvoering. De Tweede Kamer bleek overigens voor een goed deel tevreden gesteld door het antwoord, dat de regering de vorige middag had gegeven op de vra gen met toelichting, we'ke de heren Stapelkamp (AR) en Nederhorst (PvdA) hadden gesteld over het probleem en de omvang der werkloosheid. Men was tenminste in zoverre tevre den gesteld, dat men de maatregelen, welke de ministers hadden aangekon digd. dankbaar aanvaardde, maar het betekende ook weer niet. dat men deze voldoende vond. Zo vroeg de heer Stapelkamp nog om steun ook aan andere industrieën dan de sigarenindustrie alleen en meer geld en in snel'er tempo voor de minder ont wikkelde gebieden. Met de heer Van der Ploeg (KVP) meende hij. dat de legering niet accoord moest gaan met 'een normaal werklozenpercentase van 3 pet. t.w. pl.m honderdduizend maar alles in het werk moest stellen om dit omlaag te brengen tot niet meer dan ongeveer 40.000. De heer Van der Ploeg wilde minder arbeiders in de D.U.W. zolang er nog vol. doende vrije werken waren. Hiermede was iedereen het blijkbaar eens. want de heer Stapelkamp had reeds een mo tie ingediend, waarin ditzelfde werd ge vraagd en met deze motie was minister In 't Veld het dus wel eens. Dan had de heer Van der Ploeg nog aangedrongen op boerderijenbouw en hogere subsidie of sneller tempo bij de uit voering van kleine boerenwerken, terwijl mevr. Fortanier de Wit minder wegzuive ren van de winst bet krachtigste middel tot "bestrijding van de werkloosheid vond. De heer Jansen (KVP) zeide het te betreuren als door het verlaten van de liberalisatiegedachte en het weer op komen van het mercantilisme weer een politiek zou worden gevolg van onder- biedingen. Voorts vestigde hij de aan dacht op de twee textielfabrieken in Vaals waar het probleem nog moeilijker lag. De heer Beernink vroeg 's ministers belangstelling voor de werkloosheid onder hoofdarbeiders en intellectuelen. Hieraan beloofde de minister aandacht te zullen besteden. En de communisten? Die zagen hier de kans schoon voor een .prachtige" propa ganda onder de arbeiders, hoe droevig het dan ook is te moeten ervaren, dat de nood en het leed onder deze mensen door de communisten wordt gebruikt om er politieke munt uit te slaan. Zij zonden niet minder dan vier sprekers in het vuur en het was begrijpelijk, dat tenslotte het geduld van een deel der overige leden uitgeput raakte en de heer Van den Bom (P.v.d.A.) op de katheder kwam met een citaat uit de communistische .Rude Pravo", een Tsjechisch blad. over de toe standen in de metaalindustrie in Rusland. Toen kwam natuurlijk het gebruikelijke overschreeuwen der communisten en het magere commentaar dat dit hiermee niets te maken had. Het behoeft geen betoog dat er enige communistische moties kwamen waarmee een daverende propaganda kon worden gemaakt maar waarmee geen redelijk mens zich kan verenigen. Over de moties zal Dinsdag 4 Maart worden gestemd. F. S. Minister Pearson zal te Vil bon een voorste) indienen tot oei invoeren van een vlag, welke het doel van de N.A.T.O. het bereiken van de vrede door kracht symboliseert. De voor gestelde vlag vertoont een schild tegen een blauwe achtergrond van golven. Een zwaard en een olijf tak beelden de gedachte van vrede door kracht uit. De oorspronke lijke idee wordt toegeschreven aan de Amerikaanse afgevaardigde Charles Spofford. Met het oog op de belangrijke plaats, die de vrouw zal innemen in het complex van maatregelen ter bescherming van de burgerbe volking is dezer dagen uit ongeveer twaalf vrouwenorganisatiesde fe deratie voor vrouwelijke vrijwil lige hulpverlening gesticht. Deze federatie zal een belangrijke taak krijgen bij de voorbereiding van de sociale verzorging van de bur gerbevolking in oorlogstijd en bij de werving van vrouwelijke vrij willigers. neer één groep zich als de uitsluitende drager van het culturele leven aan dient, dan staan wij voor een eenzijdige partij-poli tieke cultuur en zal de Duitse cultuur slechts schade lijden". Dr Schmitt vervolgt: „Wanneer Christian Fette beweert, dat cultuurpoli tiek geleid moet worden in overeenstemming met de geestelijke en zedelijke

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 1