Nieuws uit STAD en OMTREK Woningen binnen vijf maanden klaar v. Prachtig Zondagmiddagconcert in de Aula KRING DORDRECHT K.V.P. LAATSTE BERICHTEN K.N.V.B. AFD. ROTTERDAM EXCELSIOR toonde zijn kracht Wil NACHTELIJKE RACE OM TWEE DUIZEND KILO KOFFIE r hoofdstad herdacht iveet, ivat ze wil Stationsuitbreiding M. A.-feestbal wees de goede weg Voorzitter van de Raad ontkent: Overschie krijgt twee parochies Wilde jacht achter pantserauto Met grote 5-2 zege op Laakkwartier w assenaar binnen nog te overbruggen grenzen gebleven. Vrachtauto reed twintig fietsen in puin MAANDAG 25 FEBRUARI 1952 PAGINA 2 WEDLOOP MET DE TIJD VEE-AANVOER ZILV EREN BRUILOFT C. MEIJER TENTOONSTELLING VAN GOEDE JEUGDBOEKEN IDEALE TIJD. IDEALE PLAATS Niet, „Het minste werk VERZAMELLIJST VAN CANDIDATEN WEER KOREA- VRIJWILLIGERS TERUG Kerk van St. Petrus Banden blijft parochie-kerk NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT VEEMARKT TE ROTTERDAM Februari-staking in ZO ZIJN DE STANDEN IN K.N.V.B. AFD. ROTTERDAM 2- °- Door Otfrid von Hanstein Muur moest liet ook ontgelden TELEVISIE 'Burgemeestér Peek heeft vanmorgen 'n uitdaging gericht tot het aannemersbedrijf Muys en De Winter en bij monde van de heer De Winter is deze aanvaard. De .stunt, om binnen vijf maanden de eerste weningen aan de burgerzinlening klaar te hebben, is vanmorgen om half twaalf in ZNTieuwland gestart met het slaan van de eerste paal en de calender bewees stevig op de zandplaat gearriveerd te zijn. De grote race met de tijd, hét weer, de om standigheden en de medewerking van de gemeentelijke autoriteiten was begonnen. Voer de paal geslagen werd, had de burgemeester erop gewezen, dat er een einde gaat komen aan het verschrikke lijke, bouwloze tijdperk. De financierings moeilijkheden zijn eindelijk overwonnen en begonnen wordt met een complex van 128 woningen, spoedig te volgen door nog 184. Na voltooiing van het gehele plan zullen zeven a 800 woningen Schiedam eindelijk over het dieptepunt heenhelpen en zullen 3000 gezinnen hun eigen haard hebben gevonden. Deze bouw is op een bijzondere wijze geestelijk gefundeerd, omdat de burgerzin haar mogelijk maakte. Er dreigt een dis harmonie tussen woningbouw- en in dustrie-vestiging in Schiedam. Als de uit gifte van grond voor industrie in net huidige tempo doorgaat, is er over acht a negen jaar geen vierkante meter over, maar om aan de honderdduizend inwoners te komen, de grootte die Schiedam uit eindelijk zal moeten hebben, heeft men nog decenniën bouwjaren nodig De burgemeester hoopte, dat burgerzin opnieuw zal inspireren bij de bouw. De laagste arbeider tot de hoogste functio naris ipoet van de snelheid doordrongen zijn. Daarom en hier plaatste de burge meester zijn uitdaging verwacht het gemeentebestuur in het kader van de feestelijkheden tijdens de vacantieweek in Augustus aan enkele gezinnen minstens symbolisch de nieuwe woning te kunnen overdragen. De heer De Winter deelde mede, dat het wel een zeer bijzondere stunt zal moeten worden, omdat het nog nooit gepresteerd was, dat men huizen in deze tijd klaar had. Maar aan aannemers noch arbeiders zou het liggen. Men had weinig aanloop tijd. wat voor systeembouw van groot be lang is, maar de poging zai worden ge waagd. Eenmaal op gang, hoopt men twaalf woningen per week af te leveren en dit kwanvum denkt men nog op te voeren. Aanwezig waren burgemeester mr -T. W. Peek, de wethouders mr P. van Bockhove en H. Sabel, die bij afwezigheid van de wethouders Van Kinderen en V. d. Kraan, weningdienst en gemeentewerken onder zijn beheer heeft, de hoofdingenieur-direc teur van het prov. bureau voor de weder opbouw Zuid-Holland, ir Kiers; zijn eerst aanwezende ir de Graaf, directeur van de Woningdienst mr dr ir M. M. van Praag; ir Moesker van Gemeentewerken; de directeur van de Huisvesting, V. d. Naar wij vernemen zal zeer bin nenkort begonnen worden met de bouw van een derde perron aan het station. Ook het Rotterdamse D.P.-station zal er een perron bij krijgen. Een en ander houdt verband met de plannen van de Nederlandse Spoorwegen tot invoering van 'n kwartier-dienst op de lijn Amster damRotterdam. Uit de thans bekend geworden cijfers over het afgelopen jaar blijkt, dat Rotter dam op de lijst der veemarkten bovenaan prijkt. Hier, waar tweemaal in de week markt Is, werden in totaal in '51 326.272 stuks vee (paarden inbegrepen;) aange voerd tegen 296.251 in 1950. Boven de driehonderdduizend komt verder alleen nog 't Hertogenbosch. Ver volgens komen Utrecht (262.103), Leeu warden (237.654) en Zwolle (207.027), Meer dan honderdduizend beesten wer den tenslotte nog aangevoerd in Gronin gen. Purmerend, Leiden en Doetinchem. Zien we alleen naar de paardenmark Griend; de raadsleden V. d. VÜes en ten dan is de volgorde: Utrecht (22.133). Nieuwkerk en de architect van het plan, I Rotterdam (10.566), Zwolle (8.961) en de heer E. F. Groosman. (Leeuwarden (5.480). Het heeft de voorzitter van de K.A.B. afdeling Schiedam, de heer C. MelJ®U niet aan belangstelling ontbroken op zijn zilveren huwelijksfeest. Vooral tijdens de receptie is hem van alle kanten gebleken, hoe men meeleefde met deze voor hem en zijn grote gezin belangrijke gebeurtenis Niet alleen was er een schat van bloe men, die in de met palmen en slingers versierde bovenzaal de juiste entourage verzorgden, maar vele persoonlyke ge lukwensen bewezen, dat de heer Meijer zich in de verschillende vertegenwoor digende lichamen en instanties goede vrienden heeft gemaakt. Zo zagen wij de voorzitter van de Raad, burgemeester J. W. Peek en mevr. Peek, de hoogeerw. Deken R. Reijnen en de kapelaans, vrijwel de gehele katho lieke Raadsfractie met de fractievoor zitter ir W. H. v. d. Toorn (namens de fractie werd een Delftsblauw bord over handigd), het bestuur van de Kieskring Dordrecht; vertegenwoordigd door bur- cemeester M. P. Meissen van Watenn- gen, de voorzitter, en F. J. G. Spieksma, de secretaris, de heren J. H. v. d. Berg en drs J. Buntjer als vertegenwoordigers van de Commissie van Administratie van het, Gem. Ziekenhuis, van welke com missie de heer Meijer deel uitmaakt, evenals leden van de Commissie voor Sociale Zaken. Namens het bestuur van de afdeling sprak de heer J. Alijk. de vice-voorzitter. Hij wees erop, hoe het gezinsleven van de jubilaris op bijzondere wijze verbon den is met de K.A.B. Van de 25 huwe lijksjaren heeft de echtgenoot het groot ste deel gewerkt voor de K.A.B. en dit heeft beiden in ruime mate offers ge kost. Spr. hoopte, dat God de feestvie rende echtgenoten en hun kinderen zou zegenen en dat het gezin voor de voor zitter steeds een recreatie-oord zou blij ven, waarin hij zich na het zware werk met voldoening kon terugtrekken. Na mens de afdeling bood spr. het zilveren bruidspaar een caudeau onder couvert aan. De geestelijk adviseur van de K.A.B. pater Roghmans was door uitstedigheid verhinderd aanwezig te zijn, maar hjj had Zaterdag reeds zijn gelukwensen aangeboden. Het heeft Zaterdagmiddag niet aan be langstelling ontbroken in de vergader zaal van het bestuur van de Kath. Lees zaal. Tot in de kasten waren hier Vrij dagavond laat nog de boeken opgesta peld die de Keurraad voor Kath. Jeugd lectuur op het laatste nippertje waren toegezonden. Het leuke voor de kinderen was, dat er geen bordjes lagen: „Ver zoeke voorwerpen niet aan te raken maar dat zij vrij mochten pakken en in een hoekje op een bank konden gaan lezen Dat was nu juist, wat ze graag wilden. Want wie een boek wil vragen voor zijn verjaardag, wil toch eerst wel eens weten wrat hij er aan heeft. De indeling was overzichtelijk, al had bü een grotere ruimte de uitstalling aan trekkelijker kunnen zijn. Men moest roeien met de riemen, die men had. De boekhandel A. Roodbol had voor de or ganisatie mede gezorgd, maar zo lang het bezoek beperkt blijft tot de kinderen, bestaat er weinig kans, dat juist.de ou ders hun invloed eens doen gelden en hun inzicht eens vergroten t.a.v. het goe de kinderboek. Het zijn niet alleen zui- ver-katholieke kinderboeken, die hier tentoongesteld zijn. Integendeel, van alle uitgevers heeft men de boeken die voor kinderen geschikt ziir>, te zamen ge bracht Zodoende ontstond een schat van ruim 450 titels, die verdeeld zijn over een aantal leeftijdsgroepen. De hele week is de tentoonstelling open. De kinderen kunnen de hele week komen kijken en lezen, maar het is te hopen, dat ook de ouders zich van deze r~hat op de hoogte komen stellen. Dat de eerw. broeders Zaterdag al van hun belangstelling blijk gaven, had tegelij kertijd tot gevolg, dat de kinderen van hen deskundige adviezen kregen. Het was er tijdens de openingsuren echt ge zellig. Voor toet eerst in de korte geschiedenis van de M use umcon c er-ten, werden er een van deze serie op Zondagmiddag gegeven. Men kan zich moeilijk idealer tijd voor het genre en voor de goede sfeer denken. Wij hopen, dat dit niet het laatste op deze bijzonder geschikte tijd zal zijn. Dat er dan nog meer mensen zullen kunnen ge nieten. "als nu reeds het geval was, is een wens, die hiermede gepaard gaaf. Het doet goed te weten, dat van-avond de school jeugd van de hogere klassen een herha ling van het programma van gisteren zal kunnen beluisteren, want hef was een kostbaar intiem musiceren, dat gisteren middag plaats vond. Het openingsstuk was voor velen geen onbekende, want de Sonatine voor 2 vio len op. 48 No. 5 van Ignas Joseph Pleyel is voor vele serieuze huismuzlekbeoefe- naars bekende kost. Mej. W. Reeser en de heer Ch. H. L. Smits speelden dit duet met grote muzikaliteit, ook al had men de volkomen gelijkwaardigheid der twee partijen graag doorgevoerd gezien in de uivoering. Hier speelden twee geheel ver schillende violisten. Mej. Reeser met een fijne en wat lyrische toon en de heer Smits met de ontstuimigheid, die zijn spel kenmerkt. Voor ons lag het hoogtepunt van het concert in het Dumky-trio Op. 90 van Antotlin Dvorak. Hét materiaal, een wee moedig volkslied van een ballade-achtig karakter; de uitvoering prachtig van evenwicht tussen de drie partijen, die elkaar volledig verstonden. Mevr. J. G. Geest-v. Riemsdijk gaf op de piano een ertolking, die velen zich nog lang zullen heugen, maar haar prachtige prestatie Er was veel werk gemaakt, van het feestbal, dat voor de avondcursisten van de Mater Amabilisscholen Vrijdagavond werd georganiseerd. En zelfs na de goede voorbereiding bleek men nog tot snelle en afdoende improvisatie in staat te zijn, want toen de verlichting door de storing in het electrische net voor het begin van werd in alle opzichten geëvenaard, door ir D. Dooremans op een cello, die zo prachtig melancholisch zong zonder la menterend te worden, dat men hem dank baar moet zijn zo'n pleidooi voor het in strument gehouden te hebben. En drs Smits was nu geheel op zijn terrein. De Slavische hartstocht, de Tzlgane-achtigo passages met uitbarstingen van felheid en dan weer de zang van stil verlangen lig gen hem, zijn instrument en zijn speel- trant geheel en ai. Geen wonder. dat het enthousiasme groot was, na dit stuk rijpe kamermuziek op zo volledig die componist rechtdoende wijze gebracht. Na de pauze was het Pianoquartet in A van Johannes Brahms aan de beurt. De doorzichtigheid en de duidelijke struc tuur van Dvorak was hier in mindere mate aanwezig. Het was veel gecompli ceerder. Niet alleen door de invoeging van de alt-viool van dr J. Wijsman, maar door het gehele karakter van de muziek. Dvorak was een onderlinge vertelling. Een uitwisseling van gedachten over het verre vaderland. Dit. quartet liet zich minder gemakkelijk verstaan. De vier executan ten bleken het werk door en door te be heersen. Alles was trefzeker; het samen spel verliep zonder haiperen en men kom. ■hier aanschouwen, hoe de beste persoon lijke prestatie,, afgestemd,, moet blijven op. bet geheel en hoe. dóf geheel alleen kan bestaan bij een goede persoonlijke opvoe ring. Er lag een wonderlijke verwijzing in naar gemeenschapswerk. Men zag hier ieder geheel in zijn eigen taak opgaan, geabsorbeerd door eigen functie en eigen, partij. Èn toch bleef steeds het geheel het belangrijkste punt van overweging. Voor het prachtige spel, waarvan de aanwezigen zo volledig hadden genoten, dankten zij ondubbelzinnig. De heer Daam Schwagermann, de conservator, maakte zich van deze dank de tolk. Langs deze weg mag ook hij wel bedankt worden voor het feit, dat hij de vrienden van het museum in staat stelde dit te kunnen noren. De voorzitter van de raad, burgemees ter Peek, maakte er ons gisteren in een gesprek op attent, dat er door hem niet gesproken was over minder werk, als Schiedam zijn bijdrage tot de hulde aan Z.-Afrika bracht via het Nationale Co mité. Over werk heeft hij niet gesproken. Dit is echter de normale door de regering uitgestippelde weg, die ook Schiedam zal moeten volgen, tenzij men een Schiedamse delegatie op eigen kosten naar Z.-Afrika stuurde. Naar zijn mening had de heer Van Schooneveld tijdens de raadsvergadering van Vrijdag j.l. dit voor de gemeentelijke onaannemelijke voor stel gedaan. Wij hebben er de raadsver- slagen der and-ere plaatselijke dagbladen op nageslagen en in twee er van deze mening terug gevonden, hoewel wij van 'n pertinent voorstel van de 'neer v. Schoo neveld niets afweten. Zijn suggestie lag veel meer op het terrein van actief sti muleren door het gemeentebestuur van het werk in de richting van een goede Schiedamse representatie, hoe die ook zou zijn samengesteld. De voorzitter heeft bovendien geant woord, dat er aan bet album met de facsimiles gewerkt wérd. In het gesprek van gisteren voegde hij er bij, dat de be weegredenen tot het zenden van een de legatie niet bijzonder vererend voor de Unie weergegeven waren, aangezien de heer v. Schooneveld meer het vlagver toon van Schiedam dan de hulde aan de Z.-Afrikaanse Unie voorop stelde. De burgemeester meende, dat in ons raads- verslag -geïnsinueerd werd, dat speciaal hijzelf niet veel voor de suggestie voelde, omdat dit hem het minste werk zou kos ten. Mocht deze indruk gewekt zijn, dan moet er bij gezegd worden, dat deze in het stuk niet expliciet gegerven wordt. Immers, ook al was de snelheid, waar mede de voorzitter de gehele zaak wilde overhevelen naar het niveau van het Na tionale Comité uitdrukkelijk contrair aan de gevoelens welke de .heer v. Schoone veld wilde vertolken; dat er aan het zen den van een Schiedamse gemeentelijke delegatie te veel werk en te veel geld zou zitten kon door niemand worden betwijfeld. Er zou en er zal voor Schie dam wel niet veel anders opzitten dat 'n vriendelijk gebaar vla het Nationale Co mité, want de industrie voelt, naar de eerste berichten luiden, niet veel voor bijzonder Schiedams vlagvertoon. Dit zijn Zaterdagmiddag vergaderde de KVP kring Dordrecht in het Beursgebouw te Rotterdam onder leiding van de heer D. Tb. van Dijk. De belangstelling voor deze vergadering was zeer groot. T.a.v. de candidaatstelling gaf de voorzitter in kort trekken een overzicht van de situa tie, zoals deze tot dit moment is te over zien. Bij een uithreiding van het aantal Kamerzetels van 100 tot 150 mag men in de combinatie van de Rijkskieskrin- gen Leiden, Dordrecht, Middelburg 4 KVP zetels verwachten, waarvan er 1 geadviseerd. In dat geval kunnen van de KVP over het gehele land waar schijnlijk 16 nieuwe kamerleden worden verwacht, zodat er alsdan prijs wordt gesteld op handhaving der bestaande candidaten. Bij deze opzet dienen de 32 zittende kamerleden uitgebalaceerd te worden over de 18 Kieskringen. Hierbij is gedacht, dat op de lijst van onze com binatie twee zittende leden een plaats zullen krijgen. Daarbij komt de wense lijkheid, om een zetel voor Zeeland vei lig te stellen. Dit is alleen mogelijk als de zetel voor Zeeland de geadviseerde zetel wordt, omdat dit gewest slechts weinig katholieken telt en bij een niet- geadviseerde zetel gemakkelijk door de beide andere kringen zou kunnen wor den overstemd. houden voor de mogelijkheid, deze toe Rest nog een zetel, die we willen open- te kennen aan een eigen Dordtse candi- daat. De secretaris doet mededeling, dat in de drie kringen ruim 70 candidaten voor lopig zijn aangewezen. Hiervan zijn er 24 overgebleven, waarvan waarschijnlijk nog een achttal zal opteren voor andere kringen, zodat voor de lijst van onze combinatie waarschijnlijk 16 17 can didaten overblijven. De vergadering is van oordeel, dat van de zittende Kamer leden. naast de heer van der Weyden de heer yan der Ploeg de meest aangewe zen figuur is voor onze combinatie van Kieskringen. Voor de benoeming van leden van de Kringadviescommissie, deelt de voorzit ter mede, dat het bestuur in deze com missie heeft benoemd de heren Boelrijk te Zwijndrecht en Smulders te Delft. Hun plaatsvervangers zijn resp. de heren de ervaringen tot nu toe, aldus de burge- Spieksma te Rijswijk en Meyer te Schie- meester. Schiedam zal dus wel aangewe zen en tevreden moeten zijn met hulde ■bij delegatie. Dat kost het minste werk en het minste geld. Andere indruk dan deze behoefde door het raadsverslag niet gewekt te worden. dam. Voor de leden te benoemen door de vergadering adviseert het Kringbe- stuur er een te benoemen uit het West- land en een van de Z.H. eilanden. Be noemd werden de heren S. van Bergen- Henegouwen te Poeldijk en C. L. de Wit te Oude-Tonge, als plaatsvervangers respa de heren A. P. Vijverberg te 's Gravenzande en A. M. van Vugt te Vianen. Tot lid van de Verkiezmgsraad wordt na 3 stemmlgen benoemd Drs M. J. A. Camps te Rijswijk, tot plaatsver vanger de heer J. A. F. Snelders te Delft. De voorzitter is automatisch lid van de Verkiezingsraad en van de Kringadvies commissie. De begroting 1952 wordt onder dank aan de penningmeester vastgesteld. Volgt sluiting onder dank met de Christelijke groet. Morgen zal wederom een groep militai ren van het Nederlandse Detachement Verenigde Naties na volbrachte diensttijd in Korea repatriëren. Ditmaal zijn het sergeant H. van Arrumelrooy uit Dor drecht, sergeant J. Berens uit Vriezen- veen, korporaal H. Bosman uit Venlo, eerste-luiüenant P. Hendriksz uit Oegst- geest, korporaal P. van der Heyden uit Schayk, soldaat J. Koot uit Amsterdam, zergeant A. van der Kraats uit Den Haag, soldaat eerste klasse J._ Markus wit Dok- kum, soldaat E. Laippère uit Bandung, korporaal Th. Waasdorp uit Sassenheim en tenslotte sergeant G. Weydotn uit Bus. sum. Op 8 Maart 1951 zijn. zij per vlieg tuig uit Nederland naar Korea vertrok ken. Onvoorziene omstandigheden voor behouden kan men hen op Dinsdag 26 Februari a.s. te 16.25 uur op Schiphol verwachten. Gisteren is tijden» de H.H. Missen in de kerk van St. l'etru. Banden te Over schie voorlezing g-edaun van een mede- deling ta-n "isdom Haar^m waarin wordt ge^.dat door het katholiek Sociaal Kerkelijk Instituut een her nieuwd onderzoek ingesteld is naar do katholieke bevolking van överse.hie. Tengevolge daarvan is het Bisdom te ruggekomen op een vroeger genomen besluit en oordeelt thans, dat het uit 'n oogpunt van ziefltorg noodzakelijk it, dat de bestaande kerk te Overschie, die van St. Petrus Banden, als parochiekerk voor het oude Overschie gehandhaafd dient te blijven. De grenzen san deze parochie worden herzien en opnieuw Het Bisdom heeft aan het Kerkbe stuur van St. Petrus Banden te Over schie toestemming gegeven om te begin nen met de werkzaamheden, verbonden aan de bouw van een nieuwe parochie kerk en pastorie in het uitbreidings plan. Naar wü verder vernemen ligt' het in de bedoeling op vrij korte termijn niet de werkelijke bouw te beginnen, nadat de aanbesteding zal hebben plaats ge had. De nieuwe kerk zal komen aan de Burgemeester Bauniannïaun. vlak I>1) de nieuwe katholieke scholen in de Klein- polder West, let» achter aan de Magda- lena-Stichting gelegen. le KI. A: Bloemh-LMO 12, Ons Huis DH3 1—5, Roekanie—DJS 1—2, Hurric.— Schied. 31, Noorderkw.-—Nestoro 31; B: Floriss—St. Lod. 3—1, WicoRCR 2—1, Scliiebr.Barendr 3—2. ODI—AVO 2—1; C: Singelkw.Gr, Witten 2—1, DOK—DRZ 1—6, OmitO. Beijerl. 2—4, Sat.—Zw. Wit 1—2; D: Eureka—Soag 12, SFCTediro 1—1, NHS—GLZ 6-6, Progress—Demos 2—4. 2e KI. A: St. Hooger—Abbenbr. 1—7, TOGB Voorw. 3—4, SunriseSportv. 0—4, RK WIK—WCR 3—1; B: AVS—VIR 5—1, Bllj- dorpPostel 11, Ben BoysPuttersh. 51, DKS—DESV 2—1; C: HWS—Vlerp. 1—5, Pechv.—Hekel., Sch.,n- o.. USCASB 2—2. 3c KI. A: HBB—Hagero 2—2, P. Boys- Varken. 0—2. R. Groen—GBR 9—2; B: Croosw.Luno 42, PSBRJB, PSB n. o.,; C: Smeetsl—Vedero J-6, NRCOML 3-2; D: DCB—SVO 0—11, DOZ—Oldi 0—1. Res. Ie kl. A: Coal 3—Nept. 5 70, Feijen. 5—CW 5 5—1, HDVS 5—Overm. 4 4—3. Exc. R 5Sparta 5 4—2; B: Nept. 6—R. Hope 2 42, RFC 6Coal 4 6—0, Sparta 6Feijen. 6 4—0, Xerxes 6Fort. 4 0—2; C: DCV 3 Spart. 20/3 5^-4, V<V' 3—Musschcti 3 2—1, Feijen. 7—Exc. 20/3 3—l. Sparta 7— Exc. R 7 5-1; D: Dindua 2-OVV 2 5-2, H bei g 2DZB 2 6—0. Siod 2DDC 2 7-1, E. DRL 3—FSV Pret. 3 6—3. Nieuwenh 2—St. Voln. 2 1—0. Poortug. 2—Ursus 2 4~72-^T^ Exc. R 8—Hillesl. 4 13—0. Mussch^n z 4 2—2, VFC 4—HQV 4 3—1, VND 3—VDL 3 4—3; G: St. Lod 2O Beijerl. 2 3—3, DRZ 2— Op bijzonder fraaie wijze heeft Excelsior gisteren in het Volkspark zijn zo%eelTatr,en irreqmreerd v'anWalfeeLmPlaaf te£™ Laakkwartier verdedigd met een «rot6 ^2 over" ten, dat men het geheel niet bthoefde te winning op deze Haagse concurrent; en daarmee is ook de acnierstand op laten vervallen. Na opening van de avond door Zuster v. d. Knaap, die allen namens mevr. Taverne, de presidente, welkom heette, kreeg men een eerste proeve van de goede resultaten, welke de meisjes al acterend onder goede leiding konden be reiken. De opgevoerde nummers waren losser dan anders en werden ook met meer spontaneïteit gebracht. De verlegen heid had men thuis gelaten. Ook aan de mutsen-parade was veel werk besteed. Vooral de muts met de woning in aan bouw was 'n kostbaar stukje werk, waar uit veel fantasie en veel geduld sprak. Na deze bemoedigende inleiding volgde het bal, waarop vooral het mannelijk deel, dat de avond bijwoonde, had zitten wach ten. Gok op dit bal ontdekte men aardige staaltjes van eigen werk. Er waren aar dige costuums. Met spelletjes en dansen werd de avond gevuld. Toch bleek in dit tweede deel van de avond, dat een zo grote groep niet onmiddellijk in de ideale sfeer van gemeenschappelijke gezelligheid te brengen is. Er waren groepjes, die zich heel goed vermaakten, terwijl anderen zich uitsluitend onledig hielden met het dansen zonder nog toe te komen aan een opgaan in de algemene feest stemming. Er is langzaam in deze richting iets groeiende, dat, gekweekt in kleinere groepen, een volgende maal tot nog betere sfeer kan uitgroeien. Mej. Preijde, de leidster van de M.A.- school, die juist haar verjaardag vierde en ook -gefêteerd werd, dankte aan het eind van de avond allen voor hun mede werking. Tal van leden van het bestuur maakten een deel van de avond mee. Pater A. Willems O.P., de grote stuwer van het werk, was een groot deel van de avond aanwezig. D4CBIAD VOO* SCHieOAM tM OMSTttKtN 74ste Jaargang No. 21779 Doordat Vlugman niet beschikbaar was, speelde Bierhuljzen nu op diens back plaats, Duffer spil en Scholtens in de voorhoede. Al spoedig nadat Excelsior zijn eerste aanvallen had gelanceerd, moest de wedstrijd onderbroken worden om.... de scheidsrechter gelegenheid te geven zijn fluitje door te steken! Maar na dit grappig incident werd het ernst en Excelsior maakte er het eerst werk van door de leiding te nemen met een goed doelpunt van Boon na 10 min., nadat Broere al een paar maai een cor ner had geforceerd en rakelings over had geschoten. Verscheidene malen verkeerde dan het Excelsior-doel In gevaar, maar Bierhuijzen en Kerklaan wisten de si tuaties meester te blijven. Aan de an dere kant liep de Excelsior-voorhoede nogal eens in de buifenspelval, maar na een half uur had Co Dries toch succes en kort voor de rust bracht de zelfde speler de stand op 30. Daar vóór had een vrije trap van Laak kwartier op de rand van het straf schopgebied wegens hands van Van der Linden niets opgeleverd en had Van Huet de paal gemilimeterd met een hard doch Iets te scherp gericht schot. Het begin van de tweede helft was voor Laakkwartier, dat dankbaar profi teerde van het feit dat Kerklaan een hoge bal slechts half kon stoppen. Een stimulans voor de Hagenaars, die nu ge weldig kwamen opzetten; de Excelsior- aehterhoede raakte meer dan eens in de knel maar wist toch stand te houden. Gevaarlijker werd het aan de over kant als Excelsior aanviel. Een kopbal van Dries vloog rakelings naast, hetzelf de overkwam twee schoten van Theo Broere nadat deze zichzelf fraai had vrijgespeeld. Uit een vrije schop op de achterlijn wegens hard opzijzetten van Dries leverde onze stadgenoten een ver groting van de voorsprong op; Dries zet te zuiver voor en Van Huet werkte de knikker in de Haagse touwen. Nog één maal probeerde Laakkwar tier het en zowaar zag de Haagse linksbinnen kans om een voorgezette bal die buiten normaal bereik bleef met zijn beide handen achter Kerk laan te stoten! De scheidsrechter kon echter geen ongerechtigheden consta teren en zo werd het Het baatte echter niet, want Excel sior had het laatste woord. De Schie damse kanonniers legden nog een ver woed slotvuur op de vijandeiijke veste, Dries beukte de lat, Boon en weer Dries bezorgde de Haagse keeper grote moei lijkheden. Nog éénmaal moest Kerklaan een gevahrlijk Haags schot uit de bene denhoek grabbelen; toen maakte Dries na fraai voorbereidend werk van Dulfer een einde aan de strijd door in de voor laatste minuut de stand op 52 te bren- gen. De overige uitslagen: Excelsior 2Her mes DVS 3 2—4, Feijenoord 7—Excel sior 3 31, Excelsior 5DHZ 7 65. Xerxes 10—Excelsior 6 5—0, Excelsior 7- Leonidas 6 23. DHZ 5 2-0, DJS 2Schied. 2 4—1, Het Noorden 3Roga 2 2—3, Tediro 2DDC 3 2—0; H: Act. 2—Rockanje 2 0-4, AVO 2— ODI 2 4—2, Hurric. 2-Sehlebr. 2 2—3, SFC 2—Floriss. 2 1—3; i: USC 2—Postef 2 5—1, LMO 2—DKS 2 11—3. Res 2e kl. A: CW 6—RFC 7 2—3, HDVS 6Sparta 8 2—2, Leon. 2—Overm. 5 0—3, Feijen 3—SW 5 0—1; B; CW 7—Dirksl. 2 1—1, SW 6—Leon. 3 5—0, VOC 4—Feijen. 9 3—1, RFC 8—Nado/V 2 4—4, Sparta 9—FFC 2 6-1- C: Fort. 5—HeUev. 2 4r-2, SVV 7—DCV 4 6—2, Sparta 10—EDS 3 1—0; D; OW 3— St. Volh. 3 61, Aeolus 3Ursus 3 41, Kion 3—CKC 3 1—4. Dindua 3—Mart. 3 11—1; E: FSV Pret 4—Musschen 5 210, DHZ 6 Germ. 2 3—5, DCV 5—VFC 5 7—0; F: Nes toro 2—Noorderkw. 2 13, NHS 2Eureka 2 4—1, RCR 2—DOK 2 1—12, Wico 2—Demos 2 4—1- G; Progress 3—Ons Huis 2 4—1, DJS 3—SVDP 2 3—1, GLZ 2—Sat. 3 3—2, Tediro 3—RK WIK 2 1—2; H: Pechv. 2—Croosw. 2 i—7, AVS 2—Schiebr. 3 2—9. Res. 3e kl. A: Coal 5Feijen. 10 4—6, Overm. 6—SW 9 1—1, Xerxes 7—RFC 9 8—1, HDVS 7—Fort. 6 41; B: Nept. 9— Flakkèe 3 1—3, VDL 4—HDVS 8 6—1, Spart. 20/4—Sparta 11 2—2, SW 10—Overm. 7 8—0, Feijen. ll-Slikkerv 4 7—1; C: DZB 3— Siod 3 15—0, H'berg 3—Flakkee 4 2—2, VOC 5—HOV 5 0—3- D: FFSV Pret. 5—Hillesi. 5 3—7. Exc. 20/5—DHZ 7 6—5, CKC 4—Mus schen 6 7—1, R. Hope 5—EDS 4 1—5; E: Felus 4Ursus 4 7—2, St. Lod. 3G&rm. 3 0—9. Het Noorden 4—Onit 2 2—2: F: AVO 3—Hurric. 3 1—8 gest., DOK 3—Roga 3 5—0, DRZ 3—ODI 3 ODI n. o.. Floriss. 3—SFC 3 1—1; G: Bell Boys 2—Blijdd. 2 5—2, RWB 2—St. Hooger 2 1—1. Singelkw. 2—WCR 2 3—1, VIR 2—RK WIK 3 1—2; H; ASB 2— DESV 2 41, Voorw. 2Tediro 4 4—0, Zui derster 2—DJS 4 5-0- li RK WIK 4— Hekel. 3 2—3 Varken. 2—AVS 3 5—4; J: P. Boys 2—Uuno 2 0—3, Radio 2—SVDPW 3 6—0. RK WIK 5—TOGB 4 3—3, ZVC 2—NRC 2 3—1. Res. 4e kl. A: RFC 10-SVV 11 2—1. Xer- 2—14; B; Exc. 3 10—Overm 9 5—0, Feijen. xes 8—Sparta 12 4—2, CW 9—Feijen. 12 Xerxes 9—CoaJ 7 7—3: C: Nado/V 3—WRW 13—SVV 12 5—1, HDVS 10—Spart 20/5 2—2, 3 5—2, Leon. 5—Hellev. 3 2—2. Xerxes 10— Exc. 20/6 5—0. HDVS 11—SVV 13 1—5; D: Exc. 20/7—Leon. 6 2—3, HOV 6—Xerxcs ,1 8—0, Spart. 20/7—VOC 6 2—2, VFC 6Hillesl. 6 1—0, Feijen 15—DCV 6 2—5; E: HOV 7— Transv. 4 8—1, PFC 4—St. Volh. 4 2—3, Exc. R 11—DCL 7 8—0, DHZ 8—VFC 7 8—0; F: DZB 4—Siod 4 4—0, HOV 8—DRL 4 1—3, H'berg 4—Nado/V 4 51: G; DRL 5Aeo* lus 5 6—0, DDC 4—CKC 5 4—4; H: Mart. 4- Dindua 5 19, St. Volh. 5—HWD 5 61; 1: Act. 3—NHS 3 1—3. Singelkw. 3—Soag 3 1l. West End 2—Dindua 6 11—0; J: Germ. 4—Roekaanje 3 10. Noorderkw. 3—Demos 3 2. Zw. Wit 3—Onit 3 5—2, Croosw. Nestoro 3 34. Ons Huis 3GLZ 3 12; K: Zw Wit 4—DOK 4 Z.W. n. o.. SFC Hurric 4 133, Cat. 4ODI 4 1—6; L: SVDP 3—LMÖ 5 1—3. Sport. 3—Onit 4 2—2, Zuider ster 3—Floriss. 4 28—0; M: SVO 2—Blijdd. 3 7—7. Pechv. 3—DKS 3 1—11, West End 3— PSB 2 4—4; N; Babbersp. 2—VBP 2 1—9, OBR 2—HBB 2 0—2, Schiebr. 5—RET 2 02, Index 2—Sch. Boys 2 2—4; O: DLB 2- Sportv. 4 8—2, Oldi 2—HA VÓÓR 2 3—2, OML 2DOZ 2 32; P: Germ. 5DRL 6 36, Tediro 5—Fort. 8 7—0, SFC 5—TOGB 5 2—2, DHS 5—Holl. 5 3—3; <j: Germ. 6—VBP 3 3—0, ort.en. 3—Croosw. 4 15—3. Radio 3— RET 3 4—5. Luno 3—DJS 6 Luno n. o.; R DOZ 3VOB 3 VOB n. o.. DHS 6—RK WIK 6 2—4, OBR 3—OML 3 5—4, SVO 4—SVDPW 4 3—3. (Van onze correspondent) Het land van Gulpen is Zaterdagnacht getuige geweest van een opwindende jacht op smokkelaars. Ambtenaren van de ambulante dienst der Inspectie van Invoerrechten en Ac cijnzen te Maastricht ontdekten op hun contrólerlt in de gemeente Slenaken een verdachte auto. Aan hun sommatie om te stoppen gaf de bestuurder echter geen gehoor, integendeel, het gaspedaal werd dieper ingetrapt en in volle vaart vloog de wagen de Delweg af in de richting Gulpen. En toen de ambtenaren met hun auto een achtervolging inzetten, werden uit de vrachtauto met kwistige hand kopspijkertjes over de weg gestrooid om de vijand tegen te houden. Maar de douane liet niet af en met vol le snelheid reden beide auto's door de nacht. Een reeks schoten op de vluchte lingen afgevuurd had geen effect, tot ein delijk de achtervolgers in de gemeente Gulpen kans zagen de pantserauto in te halen en opzij te komen. Bij het passeren werden toen opnieuw schoten gelost, nu dwars door de cabine heen. Dit had re sultaat, want de wagen begon te slinge ren, reed nog even door en botste ver volgens tegen de muur van een huis, waar hij tot stilstand kwam. Maar.... toen de ambtenaren, die in middels waren voorgekomen, stopten en bij de gestrande wagen kwamen, was er van geen smokkelaar enig spoor meer te ROTTERDAM:, 25 Februari. Ter veemaikt aangevoerd vette koelen en ossen schatting 956), varkens 668, Totaal 163» Prijs per kg., vette koeien Ie kwal. 3, 2e kwal. 2.60-2.75, 3e..kw„al-,l,ó J2.06 rarkens (Lev. Vette koeien aanvoer (Van onze Amsterdamse redactie). Om negen uur vanmorgen heeft bur gemeester d'Ailly persoonlijk, vergezeld van het. voltallige college van wethou ders, btj het voorlopige monument dat tussen twee synagogen op het J. D. Meyerplein staat, namens het gemeente bestuur een krans van witte tulpen ge legd ter herdenking van de Februari staking. De muziekkapel van de hoofd stedelijke politie speelde choraalmuziek en na de kranslegging klonken de tonen van het Wilhelmus over het plein. Voor malige B. S.'ers hadden de erewacht be trokken voor het voorlopige monument, waarachter de witte vlag met het hoofd stedelijke wapen en devies van de stad, halfstok hing. Namens de drie verzetsorganisaties werd een krans gelegd en ook namens de Nederlandse Diamantbewerkers. Hierna defileerden velen langs het monument. Een schat van tulpen en seringen werd neergelegd aan de voet van de plaats, waarop de namen staan van hen, die tengevolge van de staking in 1941 het leven lieten. ie Klasse A. varkens (ley. gew.) resp. 2.12, :r iets minuel- stroef, prijzen prima dieren goe pva;,kf,t^ dend, verrader vooral met hoge - (lev. gew.) aanvoer groter, nana r zen afloop iets teruglopend. D. J. S. D. H. S. Hurricanes Schiedam L. M. O- schiebroek O. D. I. Floriss tant A. V. O. Barendr. O. Beijerl. D. R. Z. Onit Roga G. L. Z. Demos Germinal Tedero N. H. S. 14 13 14 13 13 13 13 14 14 14 14 13 13 13 13 26 Noorderkw 15 13 22 Hoekan Je 14 12 12 Nestors 14 6 15 Bloemhof 14 6 13 Ons Huis 14 4 Klasse B. 20 W. F 14 15 19 R. C. H. 14 10 16 Activitas 14 9 16 Wico 34 9 15 St. Lodew. 13 7 Klasse C. 24 Saturnus 11 9 20 zw. Wit 13 9 17 Singelkw. 11 6 13 Gr. Willem 13 6 10 le Klasse D. 22 20 15 15 14 Soag Eureka s. P. c. Progress 12 12 11 11 Beate 16). Tot nu toe had Egon in Argentinië nooit gelegenheid gehad met andere vrouwen om te gaan, dan met de moeder "n de echtgenote van zijn vriend. Hij wist alleen, dat de omgang der jongelui met elkander heel anders was geweest. Hij wist, dat het jonge meisje gebonden was door duizend banden, die aan harem- ketenen deden denken, en vóór haar huwelijk nooit zonder toezicht van haar ouders, met een man kon omgaan. In zijn kamer moest hij steeds weer denken aan de woorden van professor Almeidas in Berlijn, toen deze met hem over Argentijnse verhoudingen sprak: Het is wel goed, dat de jonge meis jes zo streng bewaakt worden, dat zü nooit alleen op straat mogen wij men sen uit Zuidelijke landen zijn warm- bloediger dan de mensen uit het Noorden, Egon had toen glimlachend gevraagd: Alle advertentie-orders worden afgesloten en - Hebt u werkelijk uw vrouw als geplaatst overeenkomstig de Regelen voor! verloofde nooit gekust, het Advertentie-wezen En het zonderlinge antwoord was: Directeur: J. Kuijpers. Hoe had fk mijn verloofde zó kun Hoofdredacteur: Leo J. M. Haze'/.et.' nen beledigen? De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn tijdelijk gevestigd in het gebouw R.K. Volksbond. Lmge Haven 71. Schiedam Telefoon Administratie 661u2. Telefoon Redactie 67423. Giro-nummer 9095 ten name van der i De Courant De Maasbode, Rotterdam. Abonnementsprijs 5.85 per kwaitaal, 2.per maand, 0.47 per week. Artvert.entte-prrjs op gewone Kolombreedte - r millimeter hoogte. Mededelingen op redactionele t o 30 per millimeter hoogte, -jolden lagere tarieven, welke istratie of bij de erkende ..i.e-bureaux verkrijgbaar zijn. „p,oenen (kleine advertentiën) tot 20 woorden 50 cent. Elk woord meer 3 cent. Maximum 60 woorden Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling De volgende dag werd er een feest gegeven voor de gaucho's en de peons. Eerst nu hoorde Egon, dat het bezoek was gekomen, om de verjaardag van de vrouw des huizes te vieren. Een grote ruimte was afgezet met dik ke planken, waardoor een- soort van arena gevormd werd en hier wilden de gaucho's volgens oude zeden hun rijkunst tonen. Een wild paard stormde door een van latten gebouwde, smalle gang in de grote ruimte. Hier was een soort poort opge richt; op de sterke dwarsbalk stond een gaucho; deze sprong op de rug van het dier en nu begon 'n opwindende kamp. Het paard sprong omhoog, sloeg met de hoeven, wierp zich op de grond, trachtte de rijder die op het laatste ogenblik van het paard was gesprongen door rol len kwijt te raken, sprong dan weer op, maar de gaucho zat alweer op zijn rug, tot het paard eindelijk weggaloppeerde en moest dulden dat ook nu de onge wenste last op hem bleef drukken. Een wilde jacht begon en als een voor bijschietende bliksemstraal stoven paard en ruiter langs de primitieve tribune, tot beiden eindelijk druipend van het zweet, het getemde paard met gebogen kop, stapvoets naar het verblijf der paarden terugkeerden. De heren hadden ook rijkleding aange trokken, daar zij eerst nóg met elkander een rit hadden gemaakt naar de nieuwe werken, die bij de waterval werden uit gevoerd. verlaten: plotseling stónd - hij., op. de verlaten; plotselilne stonti hÜ °P de dwarsbalk boven de poort. Een paard kwam aanstuiven. Don Ernesto sprong óp zijn rug. Ines schreeuwde luid. Allen waren opgestaan. Hij was een voortref felijk ruiter, maar weer één luide kreet het paard had hem afgeworpen. Hij had zich blijkbaar verward in de lasso, die aan zijn heup hing; hij kon niet opstaan. De gaucho's kwamen van alle kanten aanrennen; een lasso suisde door de lucht, legde zich om de hals van de hengst en terwijl het paard op de grond viel, strompelde Don Ernesto, meer van streek door zijn dwaze figuur dan door de val van het paard, naar de estancia Ook Egon werd. meegesleept door een koortsachtige opwinding: hij blaakte van sportief enthousiasme. Niemand, ook Günter niet, wist dat hij, de doldrieste ruiter, zijn vrije uren en Zondagen bij de gaucho's had doorgebracht. Weer een kreet, een ander paard. Egon sprong op zijn rug, suisde door de ruimte, sprong af en weer op. Niet zo behendig als een gaucho, maar zijn taai lichaam, getraind door de sport, en de vele overwinningen, die hij vroeger als duiter in Duitsland had behaald, deden hem ook nu zegepralen. Günter nam hem apart: Het was niet verstandig, wat je hebt gedaan, al kan ik het ook begrijpen. Dat zal Don Ernesto je nooit vergeven. 's Avonds was er een groot diner en daarna een avondfeest in het park. Door kleurige lampions waren de paden ver licht, grote bakken. met brandend p^k gaven een fantastisch 1 m het park, niet ver van het meeri waar op de grote kelken van d«Victoria Regia wijd openbloeiden, was de dansvloer ge- lejp)n Ernesto zit met een somber ge zicht bij de oudere heren, met zfon ver stuikte voet kon hU «iet darmen. Ook Egon kostte iedere pas inspanning; zijn ledematen (1®de" PÖn van de dolle rit en senhorita Ines scheen het te bemerken. Wij zuilen de dansvloer en de ver- lichting eens uit de verte bekijken. Zij waren nu tamelijk ver van het ge woel verwijderd en hepen zwijgend naast elkaar voort. Egon had onwille keurig zijn hand op Ines' arm gelegd; zij hier haar hooldje op en keek hem lang aan. Plotseling holde ze weg en verdween tussen de bosjes. Don Egon. Ernesto kwam naderbij, terwijl Egon nog onder de palmen stond. Ernesto keek verbaasd. Bent u geheel alleen? Egon glimlachte. Eerlijk gezegd, de rit ik kon niet dansen. Iiy had sterk de indruk, dat het jonge mens argwaan had gekregen en dat zijn ogen zoekend rondwaarden. Hebt u miin zuster gezien? Egon moest liegen, alleen al om Ines te helpen. Ik heb de senhorita op de dans vloer verlaten. Ik denk. dat zij boos op mij is, omdat ik vanavond zo n slecht danseur was. Een blazen op de hoorn weerklonk. Het. was tamelijk laat geworden. Auto's en paarden stonden gereed, om de gasten naar het station of naar hun ver verwijderde estancia's te brengen. In de grote hal werd een laatste dronk koele champagne rondgereikt. Gedurende het wisselen der afscheids woorden zocht Egon Ines. Zij stond bij haar nicht en nam afscheid met vrien delijke, conventionele woorden. Een maal slechts trof Egon een blik uit haar ogen en op dat ogenblik hadden dezo dezelfde uitdrukking als eerder op de avond in de tuin. In de grote, zwarte sterven was tederheid te lezen. De gasten gingen heen. Toen Egon, die hen met de heer (les huizes en Don Ernesto naar buiten had vergezeld, in de hal terugkeerde, waren de dames verdwenen. HOOFDSTUK XIII. Egon ontwaakte met een bonzend hoofd, toen de sterren nog aan de he mel stonden en alles in de estancia sliep. Slechts buiten bij de huizen van de peons brandden al de vuren en de mannen slurpten hun eeuwige maté. Egon liep langzaam naar bulten, Nog woei een licht koeltje om zijn slapen. Hij ging naar de stallen, zadelde het paard dat hi) de vorige dag getemd had, sprong er op, gaf het de vrije teu gel en galoppeerde het vlakke veld in. (Wordt vervolgd) bekennen. De kerels hadden kans gezien m het duister te ontkomen, met achter lating echter van een flinke bult; nie- minder dan tweeduizend kilogram koffie. Afgezien nog van de auto. Bij de Inspectie van hun eigen auto - bleek de ambtenaren dat de kopspijker tjes hun werk grondig hadden gedaan. Alle vier de banden waren er lek door geraakt en volkomen leeggelopen! Zaterdagavond omstreeks 19.30 uur is in het Oosteinde bij Vronesteyn te Voor burg een vrachtauto met aanhangwagen aldaar het trottoir opgereden en in de tuin van café „Vronesteyn" terecht ge komen. Hierdoor werden plm. twintig rijwielen totaal vernield en werd do scheidingsmuur van de tuin omver ge reden, terwijl twee gevels van woonhui zen beschadigd werden. Vermoedelijk heeft de bestuurder voor een voetganger die de rijweg overstak moeten uitwijken. DINSDAG 28 FEBRUARI HILVERSUM II (298 M.) 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nws.; 7.15 Ochtendgymn.; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nws.; s.15 Gram.: 9.00 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 9.40 „Lichtbaken" (caus.); 10.00 Voor de kleuters; 10.13 Gram.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.85 Zonnewijzer; 13.00 Nws.; «3.20 „Nieuws van de Luchtmacht", (caus.); 13.25 Gram.; 13.30 Amusementsmuz.: 14.00 Gevar. progr.: 14.55 Pianorecital; 15.15 Gram.; 15.30 „Ben je zestigl"; 16.00 Voor de zieken: 16.30 Zieken- lof; 17.00 Voor de jeugd; 17.35 Sport; 17.43 Regeringsuitz.: J. A. van Beuge: „Zending en missie lil Nieuw-Guinea"; 18.00 Nws.; 18.15 Actual.: 18.20 Sportpraatje; 18.30 Lichte muz.; 18.45 Cursus voor lekenspelers; 19.00 „Hier ls vrij Europa"; (Vaudeville-progr.); 19.30 Gram.; io.40 „Dit is leven" (caus.); 19,50 Gram.; 20.00 Nws.; 20.08 De gewone man; 20.15 Gevar. progr.; 22.30 „Démasqué", (declama- torium); 22.45 Avondgebed; 23.00 Nws.; 23.15 „Gezond gezin", (caus.); 23.2524.00 Gram. HILVERSUM I. (402 m.) 7.00 AVRO, 7.50 VPiRO., 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nws.; 7.15 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws.: 8.15 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 8.15 Gram.; 8.25 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Sopraan en plano; 12.90 Gevar. muz.; 12.33 Voor het platteland; 12.40 Piano duo; 13.00 Nws.; 13.20 Promenade-orkest en solist; 14.00 Voor de huisvrouw; 14.40 Schoolradio; 15.09 Gram.; 15.30 „Onze Amerikaanse Buren": 16.00 Gram.; 16.30 Voor de kinderen: 15.50 Kinderkoor: 17.15 Gram.; rr.30 Viool en plano; 18.00 Nws.; 18.15 Hawaailen-muz.18.40 Surinaamse volksmuz.; 18.55 Voor de kinde ren; 19.00 Plano; 19.15 parls vour parle"; 19.20 Jazzmuz.; 19.42 „Morele herbewapening" (caus.): 20.00 Nws.; 20.405 Actual.; 20.15 Gevar. progr.; 21.15 „Ik weet. ik weet, wat u niet weet"; 21.35 Lichte muz.: 22.05 ,,Dit is uW land, uw volk", (klankbeeld); 22.45 Bulten'- overz.: 23 00 Nws.; 83.15 Sport; 238(0—24.»° Gram.: Engeland, BBC Home Service. 338 31- 12.00 Voor de scholen; 12.40 Gram.: 13.J" ..Have a go": 13.30 Voor de arbeiders; J3-j~ Weer; 14.00 Nws.; 14.10 ..Music Hall":*»»-"" Voor de scholen; 16.00 Vespers: i«.« conc 18 00 Voor de kindel-en: 18.55 Weer: 19 Oo"nws 19.16 sport; 19.20 Gram.; 20.00 KÏankb 20 30 Koorzang; 21.15 Klankb.; 22.00 Nws- "22.15 Toespraken; 23.00 Caus.; 23.2(1 Gram.: 23.45 Parlementsoverz.; 24.00—0.03 Nws Engeland, BBC Light progr, 1500 en 247 M„ 12.00 Mrs Dale's dagboek; 12,15 Lichte muz 12.15 Voordr.; 13,00 Parlementsoverz.: 13.15 Dansmuz.; 13.45 strijkork.; 14.45 Voor de kleuters; 15.00 Voor de vrouw; 16.00 Gevar. "iuz.; I6.30 Voor de soldaten; 16.45 Amuse mentsmuz.: 17.15 Mrs Dale's dakboek: 17.33 Orkestconc.; 18.15 Orgelspel; 18.30 Gevar. progr.; 19.00 Pianosp.; 19.15 Woordenspel 19.45 Hoorsp.; 20.00 Nws. en radiojoum.; 20.25 Sport; 20.30 Boksreportage; 21.00 Opera-koor. -orkest en sotlisten: 22.00 Gevar. progr.: 22.30 Discussie; 23.00 Nws.; 2.15 Actual.: 23.20 Dans muz.; 24.00 Voordr.: 0.15 Orgel, viool en tenor; 0.581.00 Nws. Nordwestdeutschej: Rundfunk. 309 M. 12.00 Amusementsmuz.; 13.00 Nws.; 13/30 Amusementsmuz.; 15.50 Lichte muz.; 16.10 Pianoduo; 17.00 Nws.; 17.45 „Guten Abend": 19.00 Nws.; 19.30 Carnavalsprogr.21.45 Nws.; 22.05 Carnavalsprogr.; 24.00 Nws.; 0.301.00 Gevar. muz. Frankrijk, Nat. prog. 347 en 249 M. 12.30 Orkestconc.; 13.00 Nws.; 13.43 Zang en clavecimbel; 14.00 Nws.; 14.05 Vioolrecltal: 18.30 Amerik. uitz.: 19.00 Orkestconc.; 20.00 Kamermuz.: 21.50 Gram.; 22.45 Zangrecital. 23.45—24.00 Nws.. Brussel 324 en 484 M. 324 M. 12.00 Gram.; 12.30 Weer; 12.34 Gram.; 12.50 Koersen: 12.55 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15 Tenor en piano; 14.0015.30 Schoolradio; 17.00 Nws.: 1 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kleuters; 17.30 Gram.; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws.; 19.30 Gram.: 19.50 Caus.; 20.00 Hoorsp.; 21.45 Gram.; 22.00 Nws.; 22.15 Gram.; 22.40 Idem: 22.55—23.00 Nws. 484 M. 18.05 Omroepork. en solist; 13.00 Nws.; 13.10 en 14.30 Gram.; 17.00 Nws.; 17.15 en 18.30 Gram.; 19.00 Zang en piano; 19.20 Gram.; 19.45 Nws.; 20.00 Klankb.; 21.30 Gram.; 22.00 Nws.; 22.10 Gram.; 22.50 Nws. E.xper. tele-visie-progr. van de VARA. 20.15—21.45 1. Herdenking van de geboorte dag van C. S. Adama van Scheltema; 2. JH> Nederlandse Pierement; 3 Weeroverzlcht: Film; Pauze 5 Studto-Vastenavond.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 2