Spor t- Spa tten RADIO-PROGRAMMA'S PAGINA S DONDERDAG 13 MAART 1952 (Wordt vervolgd) Door J. S. FLETCHER Gancia Advertentie In een partij over 15 ronden om het kampioenschap van Gr. Brittan nie en van het Empire in het zwaargewicht heeft Johnny Williams op panton ge wonnen van Jack Gardner die houder van de titel was. In Duitsland, kan een voetballer met geldboete worden bestraft als hij opzet telijk veel „hands" maakt. Zekere Kurt Gabel van de V.f.L. Neustadt moet er 30 Mark voor betalen. In de plaats van de geblesseerde Mer- mans (over wie wij reeds berichttenI is Arsène Vaillant opgesteld als midden voor van Anderlecht. Voor de keuze van de, plaatsvervanger-middenvoor in het Belgische nationale elftal weifelt men tussen twee (andere) Antwerpenaren (Mermans is oorspronkelijk ook Antwer penaar, maar speelt nu in het Brusselse Anderlecht en hij woont inSteche len): de soepele Stan Debacker van Ant werp F.C. cn de nukkige Rik Coppens van Beerschot. In de Chileense hoofdstad Santiago wordt van 16 Maart tot 20 April het pan-Amerikaanse voetbal-kampioenschap verspeeld, waaraan zullen deelnemen de officiële lan den-ploeg en van: Mexico (kampioen van Noord-Amerika), Pana ma kampioen van Centraal Amerika), Uruguay (Wereldkampioen)Brazilië (nummer 3 in het Wereldkampioenschap Chili als organiserend land en Peru ter vervanging van Argentinië dat als ge bruikelijk zich in grote internationale tournooien afzijdig houdt jammerwant Argentinië zou waarschijnlijk even sterk als de twee matadoren Uruguay en Bra zilië zijn). O it is voor mekaar. We/; daar maar gerust op. Absoluut correct opgesteld ge tekend door hemzelf fen twee getuigen. Volmaakt in orde. Ik ben er heel zeker van want jaren geleden ben ik notaris klerk geweest. Ik heb menig testament opgesteld en ben tientallen malen getuige geweest. Ik heb het doorgelezen, je kunt er met geen speld tussen komen. ^aat ®ens kijken, zei Pratt begerig. Ach. ik heb er niets op tegen, zei Bartle. Ik ken je, maar liever zou ik het toch het eerste aan mijnheer Eldrick laten zien. Kun. je niet even naar zijn huis telefoneren, en vragen of hij terug wil komen? ..Wel zeker, gaf Pratt toe. Misschien is hij er nog niet, maar ik zal het pro beren. Heeft u het iemand anders al laten zien? Niemand heeft het gezien, en ik heb er_ met geen sterveling over gesproken, zei Bartie. Ik heb je toch al gezegd, dat ik het nog geen half uur geleden gevon den heb? Het is geen lang stuk. En weet je, ging hij opgewonden verder, weet je hoe het komt, dat het nooit ontdekt is? 't Is zo klaar als de dag. De twee getui gen waren de twee chefs, die samen met Mallathorpe gedood werden. Dus was er geen levende ziel, die kon vertellen dat er ooit een testament gemaakt was! Ik heb zo'n idee dat het niet lang vóór het ongeluk geschreven is, en dat Malla thorpe het vlug in het kaartenzakje stak, toen ze hem kwamen roepen. Maar zie eens. of je mijnheer Eldrick te pakken kunt krijgen, dan lezen we het samen. wat tweeduizend man. Het gemiddeld jaarlijks winstsaldo liep m de tiendui zenden. Een een paar jaar vóór zjjn dood had hij een van de prachtigste landgoe deren van de omtrek gekocht. Norman- dale Grange, een heerlijk oud huis, dat in een dal lag, schitterend omlijst door de begroeide heuvelruggen. Hoewel het slechte vijftien kilometer van Barford af was lag het zo ingesloten, dat het even goed midden in de Schotse Hooglanden had kunnen liggen. Het was dus geen kleinigheid wat me vrouw Mallathorpe en haar twee kinde ren zoor zich opeisten. Tot aan Jan Malla- thorpe's dood waren zij in bekrompen omstandigheden geweest, want Richard had het geld even v'ot uitgegeven als Jan heit verdiend had. Zij hadden zelfs ge deeltelijk moeten leven van een toelage van hun rijke oom. Echter rezen er geen moeilijkheden toen zij hun eis instelden, zeker niet voor de neef en nicht. De neef nam al het onroerende goed en deelde het roerende goed met zijn zuster. Nu waren zij al een paar maanden geïnstalleerd op Normandale Grange, in het volle bezit van het fortuin en de fabriek van de overledene. Dit alles flitste door het brein van Linford Pratt. Hij kende de geschie denis goed en had de jongelui dikwijls om hun geluk benijd. De ene week te le ven van de liefdadigheid, de andere wet tige eigenaars te zijn van tonnen. O, als hij maar eens zo'n buitenkansje kreeg! Natuurlijk, herhaalde hij peinzend, terwijl hij de oude man aankeek. Zo iets vergeet je niet licht. Hem trouwens ook niet. Wat is er mee? Antoon Bartle zonk weer terug in zijn leunstoel en glimlachte; een of ander idee scheen hem te amuseren. Ik ben tachtig jaar, zei hij. Neen, meer, om' héél precies te zijn. Ik word twee en tachtig aanstaande Februari. Als jij zo lang geleefd zult hebben, jonge man, zul je ook weten dat het leven een spel is vol duikelingen. Vöor sommige mensen tenVninste. Ja, ja, zo is het. U is toch zeker niet hier gekomen om me dat te zeggen, mijnheer Bartle? zei Pratt. Hij was een nuchter en metho disch jongmens, die iedere avond precies om half zeven dineerde en zijn verdere uren goed bezet had. Dat wist ik al mijnheer. Ja, ja, maar als je zo oud wordt als ik, zul ie nog beter weten, antwoordde Bartle. Je weet zeker ook dat Mallathorpe èen beet,ie, een heel klein beetje maar, boeken verzamelde, boeken en brochuur- tjes over deze streek? Daar heb ik wel eens van gehoord, zei de klerk. Hij be waarde die verzameling in zijn privé-vertrekkén op de fabriek, en toen de nieuwe lui kwamen, heb ik ze overge nomen. Het was niet veel, misschien alles samen een honderd delen, maar ik wilde ze wel hebben. En omdat ze hen niet in teresseerden verkochten ze 't partijtje aan mij. Dat is al 'n paar maanden geleden Ik legde ze allemaal bjj elkaar in een hoek. heb ze nooit goed ingezien vóór vanmiddag. Toen met de post van vier uur kreeg ik een brief van een oud-inwo ner van Barford die nu in Amerika woont, De Arsenal-manager Tom Wliittaker, dia als leider zou fungeren van het Engelse B-elftal in de wedstrijd op 26 Maart tegen het Nederlands Bondselftal te Amsterdam, heeft zijn functie over gedragen aan de Bolton-manager Rid ding. Het wordt heter geacht dat Wliit taker m Engeland blijft in verhand met de op 29 Maart te spelen halve Cup- finale Chelsea-Arsenal. Wel zal Wliitta ker leider bl\jven van de Engelse B- elftallen die op 18 en 22 Mei te Saar- orucken resp. te Parijs zullen uitkomen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 5