Weduwe verdacht van moord op Zeeuws boertje Nederlandse boeren stichtten bank in Canada dagblad voor sch ie da at» Men kan tegenwoordig heel wat zeggen voor het beledigend is Vrijdag 21 Maart 1952 LAGEN Weer appels naar Frankrijk Afschuwelijk drama voor Bredase rechtbank WEERBERICHT LEZEN EN LEREN De weerverwachting, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Zwaar bewolkt met nu en dan regen of mot regen. Tot krachtig of hard toenemende Zuid- Westelijke wind. Iets hogere temperaturen, vooral des nachts. Zaterdag 22 Maart: Zon op 6.18 uur, onder 18.57 uur; Maan op 5.27 uur, onder 14.33 uur. fratiekampen worden? Wat gebeurt er met de kinderen der geïnterneerden? Bo vendien zouden de rechtbanken met werk worden overstelpt en ook eerherstel zou mogelijk moeten zijn. De heer Burger (P.v.d.A.) vond hier geen reden voor een fundamentele oppo sitie. Hier werd volgens hem namelijk niets nieuws geïntroduceerd. Er werd eenvoudig een stuk van de Staat van Oorlog en Beleg overgedragen aan de civiele autoriteiten. Eigenlijk was het zelfs een verzachting daarvan. En als de heer Weiter het had over concentratiekampen,'dan wilde hij hem vragen, wat deze in Indonesië zelf had gedaan, daarbij doelende op de Boven Digoel. Blijkens ccn gisteren ontvangen tele gram is de Franse regering van plan opnieuw 3000 ton Nederlandse appels te importeren. Zulks geschiedt volgens het bestaande handelsaccoord en zal het sluit stuk vormen van de totale uitvoer van ongeveer 7000 ton appels en peren naar Frankrijk, zoals overeengekomen is. Ver nomen wordt, dat het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit de toewijzingen voor deze uitvoer zal verdelen. Nadien zal zo spoedig mogelijk de uitvoer kunnen ge schieden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 1