We gaan achterlopen Lees Kamerverslagen en denk dan goed na Weer een Meteor verongelukt Woensdag 26 Maart 1952 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN^OMSTREKEN Engeland bang van vogelpest Duitse instemming met Westelijke nota LAGEN Arts mag net beschikken over leven of dood Carillon-collecte Drie grote branden in Los Angeles WEERBERICHT Invoer o.a. uit Nederland stopgezet Staatsmijnen ONTSLAG VOOR 47 ARBEIDERS AANGEVRAAGD Officier van Justitie in lioger beroep Bloemendaal hoogste gemiddelde? Tegen lichtvaardige echt scheiding Ir_ een mededeling van het Britse Ministerie van Landbouw is gisteren aangekondigd dat de invoer van levend pluimvee en broedeieren uit Nederland, Canada en Zuid-Afrika met ingang van morgen zal worden opgeschort in ver band met het voorkomen van vogelpest in die landen. Het besluit geldt voor hoenders, parelhoenders, kalkoenen, gan zen, allerlei eenden, fazanten en patrijzen De Westerse antwoordnota aan Moskou inzake het Russische voorstel tot een vredesverdrag met een herenigd Duits land, welke gisteren door de Westelijke diplomatieke vertegenwoordigers te Moskou aan minister Visjinski werd over handigd, heeft in West-Duitsland zowel in regerings-, als oppositiekringen een gun stig onthaal gevonden. Een woordvoer der van de Bondskanselerij verklaarde, dat de nota de instemming genoot van dr Adenauer, die tijdens zijn recent be zoek aan Parijs de inhoud ervan met zjjn Westelijke collega's had besproken. Een verklaring van de socialistische partij drukt eveneens haar voldoening over het Westelijk antwoord uit. Opge merkt wordt echter, dat de Westelijke nota niet duidelijk is over de vraag of de daarin vervatte voorwaarden van on afhankelijkheid der Duitse regering vóór en na het sluiten van een vredesverdrag moet worden opgevat als een punt waar over nog met de Russen gediscussieerd moet worden, of als een punt waarover discussie juist afgesloten is. genhouden. Er moeten maatregelen geno men worden, waardoor de structuur van het bedrijfsleven wordt verstrekt, m.n. een verlaging van de kosten, opvoering der arbeidsproductiviteit en versterking der liquide middelen. Ook de begroting van de Staatsmijnen in Limburg voor 1952 is vanavond aan de orde gekomen. Verschillende sprekers ga ven blijk van hun waardering voor de Staatsmijnen, die dit jaar jubileren. De mijnen kunnen met trots terugzien op de afgelopen 50 jaar, waarin zij zijn gegroeid tot het grootste staatsbedrijf en een steunpunt der nationale economie, al dus mr dr Regout (K.V.P.) De heer Kramer (P. v. d. A.) was ver heugd, dat Vlodrop in staatsontginning komt. Dit nieuwe mijnenveld moet de Wilhelminamijn vervangen, die over 25 jaar zal zijn uitgeput. Maar nog een andere mijn, nl. de Doma- niale, raakt uitgeput. Ware het niet aan te bevelen de twee mijnen in de Peel aan te boren om aldus ook de Domaniale mijn te kunnen vervangen, zo vroeg de heer Kramer. Morgen zullen de ministers Van den Brink en Albregts eerst beginnen met de beantwoording van de opmerkingen, die vandaag zijn gemaakt bij de behandeling van de begroting van Economische Zaken. AD. INT. (Van onze Amsterdamse redactie). De N.V. Drukkerij en Uitgeverij Mul der Zoon te Amsterdam heeft ontslag aangevraagd voor 47 in haar bedrijf werk zame ongeschoolde arbeiders. Door het wegvallen van invoer in Australië en Frankrijk zijn enige exportmarkten weg gevallen. In het bedrijf zijn 300 personen werkzaam. De officier van Justitie bij de Utrechtse rechtbank heeft hoger be roep aangetekend tegen de uitspraak van dit college, waarbij de arts A. B. uit Eindhoven werd veroordeeld tot een jaar voorwaardelijke gevangenis straf. De officier had een jaar gevange nisstraf geeist tegen de 50 jarige B., die was gedagvaard „wegens 't op uitdruk kelijke wens verstrekken van tabletten aan zijn broer alsmede het toedienen van morfine-injecties waarop de dood van laatstgenoemde is gevolgd: subsidiair het opzettelijk behulpzaam zijn bij het ple gen van zelfmoord of de middelen daar toe te verstrekken". Nu de inzamelingsactie voor het caril lon voor Amerika in Bloemendaal geëin digd is, blijkt dat deze gemeente (voor zover de bedragen thans bekend zijn) het hoogste gemiddelde heeft opgeleverd, namelijk 15 cent per hoofd der bevol king. In totaal werd in Bloemendaal ƒ3000 ingezameld. O B'j een grote brand in het St. George- notel te Los Angeles zijn Dinsdag zes personen om het leven gekomen, ter wijl vele anderen verwondingen oplie pen. Het merendeel van de 150 aanwezi ge gasten sliep nog. toen het alarm werd gegeven. De oorzaak van de brand is onbekend. Enige uren eerder was een kantoor gebouw van twee verdiepingen, in de buurt van het hote1, door brar.d ver woest, waardoor een schade van naar raming 400 000 dollar werd aangericht. De brandweer keerde toen juist terug van een andere brand, waarbij een vleugel van een clubgebouw in een voor stad in' de as werd gelegd. Hier bedroeg de schade ongeveer 200.000 dollar. Omstreeks half twaalf gistermorgen is een Gloster-Meteor straaljager van de vliegbasis Twenthe op het sohietterrein „De Vliehors" aan de Westzijde van het eiland Vlieland, verongelukt. Bij een schietoefening op de grondschyf raakte de vlieger met grote snelheid de grond, waarna liet vliegtuig weer opsprong en vernield in zee terecht kwam. De vlieger, de 23-jarige reserve-ser geant-vlieger L. Engelsman uit Borger vond daarbij de dood. Hij was ongehuwd. Zijn lichaam is inmiddels geborgen. Vervolgens werd in behandeling ge nomen het wetsontwerp Wijziging van de bepalingen betreffende de Echt scheiding teneinde lichtvaardige echt scheiding tegen te gaan. In dit wetsontwerp wordt Ingevoerd het instituut van de gezinsreehter, wel ke functie voorlopig zal worden waar genomen door de kinderrechter, totdat de rechterlijke macht in staat zal zijn deze functie definitief te doen bezet ten. Deze gezinsreehter krijgt dan een commissie van deskundigen toegewezen die door hem wordt belast met een ver zoeningspoging. Deze commissie is de z.g. Gezinsraad, welke functie voorlopig weer zal worden waargenomen door de Voogdijraad. De bedoeling van deze wijziging is dus de verzoeningspoging krachtiger tot gel ding te laten komen. Dat hierdoor de procedure der echt scheiding wellicht zal worden verlengd, achtten degenen, die geen voorstanders zijn van echtscheiding allerminst een kwaad. De linkerzijde wenst echter inte gendeel de gronden tot echtscheiding nog uit te breiden en hier lag dan ook de controverse tussen beide partijen in de Kamer. Het belangrijkste amendement was dat van mr Gerbrandy (AR) die de grote leu gen wilde uitsluiten. Tot nu toe is de enkele bekentenis van overspel voldoende. Volgens het amendement-Gerbrandy geldt deze enkele bekentenis niet meer als be wijs. De algemene beschouwingen liepen rond de verzoeningspogingen en de uitbreiding van de echtscheidingsgronden. Wij komen daar morgen op terug. F. S.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 1