Waal steeg een meter Minister Aeheson tolk van Amerika's vreugde „Verkennersspel mag gangster dom niet benaderen" Sociale voorzieningen en volksgezondheid maakten tongen los Reclame bij televisie? Donderdag 3 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM.ENjOMSTREKEN Minstens een pagina in telefoongids „van"-namen Landbouwer door stier gedood Margaret Truuian was ov tournee WEERBERICHT GEEN JA-BROERS EERSTE KELDERS BEREIKT HOOFDCOMMISSARIS WAAR- Verschil tussen spel ei SCHUWT LEIDERS realiteit Weerverwachting tot Vrijdagavond: Half tot zwaar bewolkt en aanvankelijk droog weer, maar later kans op enige regen. Matige en later, vooral aan de kust, krachtige wind tussen West - Zuidwest. Over het algemeen Iets hogere temperaturen en vannacht slechts hier en daar In het binnenland lichte nacht vorst. Vr(Jdag 4 April: Zon op 6.08 uur, onder 19.19 Uur. Maan op 12.40 uur, onder 4.17 uur. PRESIDENT Truman heeft er ge noeg van, zoals men in ons lijfblad heeft kunnen lezen. Hjj wil niet be willigen in een herverkiezing en laat het gaarne aan een ander over om aan hel hoofd te staan van de Verenigde Staten van Noord-Amerika. Zijn hoofd staat er blijkbaar niet meer naar. Wie zal zich hierover verwonderen T Het is tenslotte maar een hondenbaantje om op het Witte Huis te tronen. Goéd doet men het als staatsman natuurlijk nooit; anderen zouden het veel beter weten. Nu, is het dan zo gek, dat Tru man een ander eens een kans geeft T Inderdaad, het is ongewoon, het komt niet zo vaak voor, dat een hoog ge plaatst persoon vrijwillig zijn functie er aan geeft. Ministers zijn niet altijd even happig op hun baan, doch voor afgevaar digden naar vertegenwoordigende li chamen zijn er altijd liefhebbers genoeg. Zo ziet men zeer wel kans om voor de Tweede Kamer 150 liefhebbers te vin den. Of echter die extra 50 geleverd zul len moeten worden, is intussen nog de vraag, gezien het verzet van de Sena toren. Nu zien enige politici in dit tegenstrib belen van de Eerste Kamer een nieuw argument om haar op te ruimen. Eer lijk gezegd, begrijpen wij zulks niet. De Senaat is een lichaam ter supervisiehij moet de besluiten van ons Lagerhuis onder de loupe nemen om een eventuele onjuiste beslissing ongedaan te maken. Nu vinden wij, dat, zolang de niet meer conservatieve Eerste-Kamerleden nu en dan een beslissing van de overkant op het Binnenhof ongedaan maken, de Eer ste Kamer recht van bestaan heeft. Want zouden onze Senatoren steeds maar ja knikken en beamen, wat de Tweede Kamer verordent, ja dan zouden wjj de Senatoren even goed naar huis kunnen sturen. Want ja-broers heeft men alleen achter het IJzeren Gorden nodig. ANALYST. De kosten, verbonden aan een vrijlating van de inkomensaftrek van 100 worden geraamd op 14.000.000 per jaar. In dit bedrag zijn begrepen de kosten welke de voorgestelde uitbreiding van de kring der noodwetgerechtigden met zich mede brengt, niet echter die, verbonden aan de herberekening van de uitkeringen. Als gevolg van de voorgestelde wijzi ging zullen ook personen, die in het tijdvak van 1 October 1952 tot en met 30 October 1955 de leeftijd van 65 jaar bereiken, voor een ouderdomsuitkering in aanmerking kunnen komen zodra zij die leeftijd bereikt hebben. Gisteravond was de Waal te Nijmegen gestegen tot ongeveer 12.25 meter. De kade was overstroomd en het water drong reeds in sommige kelders van huizen aan de kade binnen. De overlaat in Spijk bij Lobith is gistermorgen bij een stand van ruim 15 plus N. A. P. gaan wer ken. Als het water nog meer stijgt, wat algemeen verwacht wordt, zal een deel van "de Lymers onder water worden ge zet. Het laat zich thans ook aanzien, dat het ho-ge water de Tielse veerdienst parten gaat spelen. Tot gisteren kon de oeververbinding Tiel—Wamel. al ging het gepaard met extra inspanning en koster., voor alle verke.er gaande worden gehouden. Woensdagavond konden de zomerkaden op verschillende plaatsen de druk van het water niet langer houden, waardoor het water de polder op ver schillende plaatsen binnenstroomde. Het waterpeil verschilt ter plaatse circa 75 a 100 cm. met de normale water stand. Algemeen verwacht men hierdoor, dat de veersteeg onder de gemeente Wamel - dit is de verbinding Waalbankdijk Veeruis vandaag stil zal komen te staan. Rij. en voertuigen zullen dan niet meer van het Tielse veer gebruik kunen maken. Wielrijders en voetgangers zullen met behulp van een motorboot met geringe diepgang over de uiter waarden worden gevaren. Het kwel water veroorzaakt in de Betuwe ook veel overlast. Verschillende laaggelegen ge deelten staan hierdoor blank. (Van onze correspondent). Naar wjj vernemen, is op het ogenblik een onderzoek gaande naar de mogeljjk- heid om reclame in te voeren bjj de Nederlandse televisie, zulks om de hoge kosten daarvan te verlichten In omroep- kringen Is men verontrust over het feit, dat de toegezegde T.V.-retributie vaa 2.50 per maand, welke met ingang van 1 Januari 1952 zou worden ingevoerd, nog steeds uitbljjft. De 69-jarlge landbouwer N. S. nit Ban- holt bjj Noorbeek (L.) werd Zondagmor gen in de stal door een stier aangevallen Gisteren is hjj aan de bekomen verwon dingen in het ziekenhuis St Annadal t» Maastricht overleden. De Finse premier, Urho Kekkonen heeft zijn ontslagaanvrage ingetrokken, nadat op een bijeenkomst van zijn partjj, de agrarische unie een motie van ver trouwen in zijn beleid had aangenomen. De stemming wordt opgevat als een persoonlijke overwinning van de pre mier op de rechtse elementen O cjj u™ige Vader aan, om Zijn rechtvaar, tiffhVi)orn te bedaren en Zijn barmhar- \T6ld tot vergiffenis te neigen. hw1 biiwonen van de H. Mis en com- unicer^n viin H n. ffrnto L- n o T, LU - In de loop van twee maanden is op verschillende plaatsen in het land vier maal de politie gealarmeerd voor een buitenspel van verkenners. Deze spelen droegen zulk een realistisch karakter, dat de politie de schijn niet van de wer kelijkheid kon onderscheiden, zodat zij uitrukte met het oog op het optreden van „inbrekers" en tot hulp aan te rea listisch uitgebeelde gewonden. In velband hiermede heeft de hoofd commissaris van de Verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging, H. F. M. Baron v&n Voorst tot Voorst, aan alle commissarissen en afdelingsleiders van de Katholieke Verkenners een persoonlijk rondschrijven gericht. Hierin verklaart de hoofdcommissaris dat men niet zal aar zelen een leider te schorsen, „die blijk za' hebben gegeven, zijn verantwoorde lijkheid in deze niet voldoende te be seffen'.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 1