Kon. Gezin aanwezig bij opening Amsterdam-Rijnkanaal Alg. oriënterende besprekingen over het werkstuk Reclame Hoogwater-misère blijft Kent U de voordelen als Lid SOLEX MUZIEK Maakt HOUTMAN VLAARDINGEN „Oorlogsverklaring" aan Deutsche Bundesbahn DE R.T.C. MET DE WEST van het Wit Gele Kruis OUDE TERK JbkTERDAG 5 APRIL 1952 PAGINA 2 Antilliaanse mening NED. VRACHTENMARKT Voor UW GENOEGEN en WERK Doorbraak (Monopole) OPLOSSING KRUISWOORDPUZZLE VORIGE WEEK Wij hebben al gezegd, dat deze film De banneling van het eiland (Passage) Advertentie. SINGEL 114-116 het verleden alom angst hebben verwekt; nu zoekt men alleen maar een mogelijk lichtpuntje in de duisternis van Moskou en het eindoordeel is unaniem „weer niets nieuws". De Londense „Times" gaat een stapje verder en poogt zich in te denken, welke de indruk zou zijn geweest, als Sta lin had verklaard, dat de wereldoorlog in een nabij verschiet ligt; dat een gesprek tussen de Grote Vier doelloos is; dat er geen hoop bestaat om Duitsland te her enigen en dat een vredelievend samen leven van kapitalisme en communisme onmogelijk is. We kunnen ons voorstellen, dat dergelijke antwoorden heel wat sen satie en alarm zouden hebben veroor zaakt, maar in feite zouden ze dezelfde waarde hebben gehad, als wat Stalin nu neerschreef. Thans echter krijgt men slechts de indruk, dat het Kremlin in een tijd van bewapeningswedren, terwijl in Azië gevochten wordt, het opportuun achtte de volksangst voor een nabije we reldoorlog wat te kalmeren. En die angst schijnt in de Sovjet-Unie en in de satel lietstaten veel en veel groter te zijn dan in de vrije wereld. Vooral in de satellietstaten, waar de GISTEREN was het drie jaar geleden, dat de twaalf oorspronkelijke leden naties te Washington het Noord- Atlantisch Verdrag ondertekenden, ten einde een bolwerk op te werpen tegen de voortdurende dreiging van communisti sche agressie en aldus een grondslag voor een duurzame vrede in rust en welvaart te leggen. Bij die gelegenheid werd door Spaak een woord gesproken, dat het ka rakter van de Nato scherp tekende en daarom ook heden nog volle gelding heeft: „Het Noordatlantische verdrag draagt een zuiver defensief karakter, is tegen nie mand gericht en houdt voor niemand een bedreiging in; bijgevolg behoeft het nie mand te verontrusten, behalve natuurlijk die persoon of personen, die het misdadi ge plan mochten koesteren om hun heil in een oorlog te zoeken". Van het moment der ondertekening tot op heden is een lange, een heel lange weg afgelegd, de moeilijkste welke men zich denken kan: van het niets naar het iets. Wel waren te voren enkele pogingen ge daan (de wenken bijv. aan het verdrag van Brussel, een militair verbond tussen Engeland, Frankrijk en de Benelux-lan- den, dat nog steeds van kracht is) om West-Europa militair tot een hechtere eenheid te maken; maar achter dit ver drag stond in feite weinig of geen mili taire kracht. Eerst in het Nato-verband is onder sterke drang, maar ook met de zeer effectieve financiële, economische en mi litaire hulp van de Verenigde Staten een defensieve macht opgebouwd, welke onge twijfeld generaal Eisenhow/r, de op perbevelhebber van de Nato-strijdkrach- ten in Europa, heeft het dezer dagen nog verklaard „de veiligheid in Europa nog niet waarborgt; er is nog slechts het be gin van de organisatie". Maar onmiddel lijk voegde de generaal er aan toe, dat er „geen enkele reden tot defaitisme bestaat, daar er in elk opzicht vorderingen zijn gemaakt". De belangrijkste ontwikkeling in de Nato-jaren lijkt ons wel op het psycholo gische niveau te liggen. We zullen aller minst beweren, dat West-Europa weer het echte, stoere zelfvertrouwen heeft gekre gen, dat wenselijk, misschien zelfs nood zakelijk is om het volle weerstandsvermo gen tegen de pressie uit het Oosten voort te brengen. Maar ook in dit opzicht zijn belangrijke vorderingen gemaakt. Er is een zeer brede, bijna algemene bereidheid om de offers, welke de geweldige herbe wapening eist en welke het ondraaglijke naderen, te brengen; men ziet er zelfs niet tegen op een lager levenspeil te aanvaar den, als dit voor veiligheid en vrijheid nodig is. Men mag, gelukkig, in dit opzicht een sterke verbetering tegenover de voor oorlogse geestesgesteldheid constateren; toen had men, zelfs tegenover de onmid dellijk dreigende Duitse agressie, niet de wil om enig offer te brengen. Nederland, en hetzelfde gold voor alle Westeuropese landen, rekende op de anderen, die de kastanjes wel uit het vuur zouden halen, terwijl men zelf liefst zo rustig en onge stoord mogelijk in de oude sleur wilde voortleven. Allen, die deze mentaliteit hadden, hebben er zwaar voor moeten boeten. EEN UITING van die geestesgesteld heid is o.i. ook de wijze, waarop op Russische uitlatingen wordt gerea geerd. Een „interview" als maarschalk Stalin dezer dagen heeft verleend, zou in GOUDEN HUWELIJK Het echtpaar P. Kalkman—Van der Wulp, Spoorstraat 17, alhier, hoopt 16 April a.s. zijn gouden huwelijksfeest te vieren. ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Voor alle Vlaardingse verloskundigen zal gedurende het weekeinde dienst wor den gedaan door mej. Breederveld, West- havenkade 11, tel. 2391; mevr. v. Rixoort, Binnensingel 25, tel. 2593. GESLAAGD De heer H. P. Hoogland, alhier, is te 's Gravenhage geslaagd voor het examen kleine handelsvaart. KIND DOODGEREDEN Vrijdagmiddag kwart voor vier stond de bijna 4-jarige T. S. in de 2e van Leij- den Gaelstraat te kijken Dij een kolken- zuiger, waarmee de put in de straat werd gereinigd. Juist toen een zware vracht auto passeerde, liep de kleine achter de kolkenzuiger om, waarbij het kind door het rechterachterwiel van de auto werd verpletterd. De chauffeur treft geen schuld. BURGERLIJKE STAND G®BO!RiENPieter C., z. van W. v. d. Waal en C. v. Rietdijk. Ged, Biersloot 65 Marga- retha d. en Antonie z. van. G. Nagel en M. van Elden, Goudesingel 58, tijd. Kraaminr. Hofsingel Marijke J. d. van J. IR. Slkkens en J. Hoorn, Mendelsshonptein 35b. Gerrit z. van S. van der Hoek en A. Baauw, v. d. Duijnstraat 11 Aaldert Chr. z. van J. G. Veld en H. Hekker, Nic. Beetsstraat l Robetrus zè van P. A. Bakker en C. G. Droo- ger. 3e Bierslootsteeg 16 Johannes A. J., z. van J. J. verburgh en A. G. Voskuil, Korte- dijk 119 Cornelia G. d. van Th. J. Fransen en H. M. Cloosterman, Woudweg 1 Dora d. van G. den Hond en H. Kalkman, Callen- burgstraat 133 Gerardina B., d. van A. Foncke en A. M. van wieten, Wagnerstraat 19c Johannes WW. M-. zè van A. R. de Klein en M. Blommestcijn, Riouwlaan 59 Ernst z. van J. Moree en J. Bendervoet, 9e Bier slootsteeg 5 Jacob, z. van C. Boender en S. C. Gordijn. Maasslussedijk 56 Maarten z. van A. Alderliesten en H. N. Pronk, v. Riebeeckstraat 8, tijdw Kraaminr. Hofsingel Adrlana d. van L. Vogelpoel en J. A. M. de Haan, Beu'kestraat is, tljd Kraaminr. Hofsingel Jacqueline d. van G. van Herk en F. Zandvliet, Ammanstraat 39c Neeltje J,, d. van A. van Kempen en L. Wapenaar. Groen van Prinstererstraat 136 Antonius D. J., z. van W. J. Odijk en L. van Houte, Bangkastraat 5 Wilhelmus J. M. z. van W. A. M. Scholtes en c. j. M. van Marre- wijk, Callenburgstraat 9g Marleen d. van R. van der Zee en M. j. Dooms, v. Aerssen- straoat 34a Leendert z. van K. Rietdijk en G. C. Bovenberg, Jan Steenstraat 10 Anna E. d. van A. Maat en M. G. Silvius, Goudsestraat 27 Kaspert H., z. van L. H. de Roo en J. M- van den Berg. Stations straat 124 Kathartna h., d. van C. van Oeveren en J. W. J- Verhaeren, Falckstraat 25 oost z. van A. de Romph en D. Wilden- boer. Verheijstraat 33 Siepje d. van J, H. de .Man en N, M. van den Engel Hofjes- stiiat 32 Johannes f. p., z. van A. J. Vcfsen en C. S. Triesscheenn, v. d. Duijn v. Maasdamlaan 59 Annemieke d. v. J. J. Broer en G. Mallee, Parallelweg 192d. tijd Kraaminr. Hofsingel A Maria d. van C. de Graaf en J. Maat. Joz. Israelsstraat 2 Willem z. v. H. Assenberg en A. de Romph, Mr. Troelstrastraat 16 Franciscus M., z. van H. Peters en J- A. de Groot Lijsterlaan 8, tijd Kraaminr. Hofsingel A Louis A. F. z. van P. Blom en A. au uortier, Rehoboth straat 16. ONDERTROUWD: j- Cosijn, 21 j., Middel burg, Koudekerkseweg 31, en Chr. Penning, 22 j., Röntgenstraat 24b H A_ j v d Drip, 27 j., Schipluiden, Kadezijde B 36, en A. M. C. Ham, 23 j., Rotterdamsweeg t2 P, Zand vliet, 26 J„ Leersum. Scherpenzeelseweg 21, en K, v. Elsacker, .21 Emmastraat 115 -2 A, Hoogendam, 23 j-> Korn. Speelmanstraat 51, en A. Angenent, 18 j.( Mozartlaan 21 C. J. v. d. Windt, 18 J-. Valeriusstraat 117, en M. v. d. Pols 17 j„ Diepenbrockstraat 48 M. W .v. To«r. 35 i-. bindstraat 93, en C. H. v. d. Linden, 32 j.. Ki ugerstraat 1. GETROUWD: J. V. d. Bent, 19 j., en J. Bol, 21 j. J. Hollenberge 25 j., en M. v. Doorn, 19 j. p. Groeneveld. 36 1-, en G. A. de Boer, 25 j. L. B. Bakker, 51 j-. en E. de Win ter, 37 j, P. v. Houwelingen. 29 j., en J. Doelman, 22 j. W. Haddeman, 25 j., en H. P. Hoogstad, 22 j, P. Hogervorst, 24 cn J. Smits, 22 j. OVERLEDEN: I„ de Bes. 72 j., eehtg. v. B. v. Roon, Diepenbrockstraat 51 j, y v Rosmalen, 49 J„ echtg. v. A. M. Voskuil, Emaus 63 A. M. Schmidt, 71 J., eehtg. v. G. Robbemond, Se Spoorstraat 15 p. Garde nier, 63 j., echtg. v, A. ten Bosch, Scnout- straat 42 C. Stout, 33 j., echtg ,v. a. F Th. Leenderts, Henr. Roland Holststrait 33. (Van onze speciale verslaggever) Het „AmsterdamRijnkanaal" stond gisteren in 'Ie bijzondere belangstel ling. De werkzaamheden aan dit voor de hoofdstad zo onontbeerlijke kanaal zijn nagenoeg beëindigd en daarom werden wij in de gelegenheid gesteld al vast enige bijzonderheden te ver tellen van de komende gebeurtenissen. De opening van de grootste binnen- sluis van Europa bij Tiel op 31 Mei zal geschieden in tegenwoordigheid van het gehele Koninklijke gezin. H. M. Koningin Juliana, Z. K. |j. Prins Bomhard en de vier Prinsesjes zuilen zich aan boord bevinden van de „Plet Hein", die actief is ingeschakeld bii dc die actief is ingeschakeld bij dc openingsplechtigheid. De drie sluizen, die zich nog verder in het nieuwe kanaal bevinden, zullen ieder de naam dragen van een lid van het Koninklijke gezin. De sluis bij Tiel zal genoemd worden naar Prins Bernhard, de sluis bij Ravenswaay (Rijswijk, gem. Maurik) naar Prinses Marijke en de sluis bij Wijk bij Duurstede naar Prinses Irene. De sluis bij Vreeswijk is reeds naar Prinses Beatrix genoemd en die bij Lemmer naar Prinses Margriet. Van Tièl zal het Koninklijke gezin na de plechtige opening van de sluis naar Wijk bij Duurstede varen om zich dan per auto naar Amsterdam te begeven, waqr 's avonds door H. M. de Konin gin in tegenwoordigheid van Z. K. H. Prins Bernhard de tentoonstelling „Aqua marijn- de Rijn in de RAI" zal worden geopend. Onder leiding van minister Peters kwa men de deSegaties ter conferentie Ne derlandSurinameNederlandse Antil len met haar adviseurs gistermiddag voor de tweede maal in plenaire zitting bijeen. De vergadering was belegd ter opening van de algemene oriënterende be sprekingen over het „werkstuk". De vice-voorzitter van de Nederlandse delegate minister Mu.'derije, betoogde dat het werkstuk hier te lande grondig ig bestudeerd. Uiteraard rezen daarbij tal van vragen, waarvan vele echter bij nadere 'beschouwingen en onderlinge ge- dachtenwisselin,g bevredigend konden worden opgelost. De bewindsman verklaarde voorts, dat in het algemeen met de opzet van het werkstuk als basis voor de besprekingen kon worden ingestemd. Enerzijds is terecht rekening gehouden met de meermalen tot uitdrukking ge komen wens om het aantal Konink rijksaangelegenheden beperkt te hou den om de in Suriname en de Ned. Antillen moeilijk te missen mankracht niet nodeloos aan die rijksdelen te onttrekken en om opvoering van kos ten te vermijden, terwijl anderzijds de toegekende autonomie wordt gewaar borgd en voor Suriname en de Neder landse Antillen een geëigende plaats in de Koninkrijksorganen en hun werk zaamheden is ingeruimd. Namens de Surinaamse delegatie deel de mr ar R. H. Pos, algemeen vertegen woordiger van Suriname in Nederland, mede, dat de delegatie nog bezig is haar standpunt te formuleren en daarmee van daag hoopte gereed te komen. De voorzitter van de delegatie der Ned. Antillen, mr dr M« Costa Go mez, vertolkte daarna het standpunt van zijn delegatie. Hoewel het werkstuk et telijke malen door de Antilliaanse rege- ring en de delegat'e der Antillen in be spreking werd genomen, was het niet nodig zich v00r tegen het werkstuk uit te spre.ken- omdat het niet meer is dan een leidraad voor de gezamenlijke besprekjni>en van de drie betrokken anden Algemeen is de delegatie van mening, jat >i de Antillen levende bereid heid tje®' 'e blijven uitmaken vaii hei Koninkrijk onder het Huis van Oranje, Krachtens vrije wilsbepaling tot uiting is gekomen in het werkstuk. Eveneens vond de sobere staatsstructuur in het werkstuk beoogd, bijval, evenals de daaruit gebleken wil tot wederzijdse toe nadering Zeer gelukkig acht de delega- t'e de poging tot snellere besluitvor- ra,n£ inzake bestuursmaatregelen en wetgeving en de facultatieve deelneming Er viel Vrijdag in de plaatsen langs de Waal nog weinig te merken van de val van het water op de Rijn. Er was zelfs nog lichte was op de Waal voor Nijmegen. Het water stroomde nog over de kade De kelders langs de Waalkade staan vol water. Het kwelwater drong zelfs naar boven in de wijde Ooypolder tussen Nijmegen en de Duitse grens, ofschoon het electri- sche gemaal dag en nacht werkt. De meeste schade is geleden door de steen- ndustrie langs de Waal en de Rijn. Fa brieken die in de uiterwaarden staan, liepen deels onder, waardoor het bedrijf is gestagneerd voor weken. Verschillen de directies hebben voor een paar hon derd aroeiders verlenging van overbrug- gingsgeld aangevraagd. Miliioenen stenen zijn verloren. De spe cie zal opnieuw gevormd moeten worden zodra de waterstand het toelaat het werk weer op te vatten. ROTTERDAM, 4 April 1952. 3 April nam.: 700 ton mais Zaanstreek; 700 ton id. 1,-varen; 86 ton sisal Leiderdorp; 265 ton milocorn Eindhoven; 455 ton id. Cuyck a. d. Maas; 155 ton zuren Maarssen; 2 X 184 ton alluminium 1.-varen Utrecht; 1370 ton granen vletten: 920 ton id. 1.-varen; 300 ton stukgoed Amsterdam. Totaal 23 reizen, 15 vletrelzen. 4 April voorm.: 1500 ton granen vletten; 290 ton milocorn Amersfoort; 262 ton kolen Geertruidenberg; 88 ton blik Krommenie; 270 en 250 ton stukgoed Amsterdam; 101 ton castoi-pitten Geertruidenberg; 150 ton bloem Leeuwarden. Advertentie I Advertentie) Wij geven gaarne GRATIS Inlichtingen: bureau Nieuwe Haven, Telefoon 66822 mer - neu - neug - nin - ren - rent - ten - ten - ter - tie - tie - tin - touw - va - ver - voor - waal - weer - wees - zen - zet - zo. Oplossingen inzenden tot Donderdagmiddag. Over de puzzle-ru- briek kan niet worden gecorrespondeerd. een kei is van middelmatigheid. Uitste kende fotografie, kundige montage en gebruik van realistische achtergronden, maar niet meer dan top middelmatig. In het voorprogramma het vertrek van Koningin Juliana en Prins Bernhard, een toppunt van geobserveerde beminnelijk heid en vorstelijke camera-verlegenheid. De landing van de Geallieerden in Nor- mandië is het onderwerp van deze Ame rikaanse film, die tot normale consequen tie Van haar ontstaan heeft, dat het een louter Amerikaanse aangelegenheid wordt. Ook wat betreft de standaardise ring van het onderwerp. Wij zien, hoe de troepen in vooropleiding komen, hoe er verschil van mening is tussen de com mandant en een vers uit depot gearri veerde luitenant, maar hoe allen in het gevecht toch tot een eenheid groeien. De bekende voorliefdes van iedere soldaat zün tot typeringen teruggebracht, de een heeft een hondje, de ander is nauwelijks droog achter de oren, een derde loopt de hele dag te kankeren op de dienst en een vierde sehrijft ritsjes brieven naar huis. De vaste vertolkers John Agar en Frank Lovejoy zijn aan het werk. Wat wij al eerder op Wayne's films hebben gezien, gebeurt ook hier een wat weke en boe- kenwijze luitenant wordt in het gevecht zo hard, dat hij later precies tegenover de dan komende nieuweling optreedt, als tegenover hem werd gedaan. In de film zijn authentieke opnamen over de invasie verwerkt en wie dus nog eens wil bele ven, hoe het was, kan dit doen tot Dins dag. Bij juiste invulling van de gevraagde woorden ontstaat op Ve de dubbele rij vette cirkeltjes een bekend iVATV/yte spreekwoord. W(/o\( 1. Plaats in N.-Hol- land, 2 scheepsmate- f riaal, 3 lichaamsde- %x-A_Av/\^'v len, 4 stad in Neder- land, 5 een andere plaats geven, 6 mooi weer, 7 plaats In Zeeland, 8 inademing, 3 dorp in Zeeland, 10 fantaseren, 11 rond stukje hout, 12 spits, 13 vol ontzag, 14 tot het wezen behorend, 15 dorp in Zuid-Hol land, 16 hoofd van een inrichting, 17 be valligheid, 18 genoegens. De gevraagde woorden bestaan uit de volgende lettergrepen: a - an - beel - bie - blik - de - de - den - dem - der - dig - e - eer - ga - gan - ge - ge - gen - gro - ha - hae - hoe - in - in - in - ker - klaas - kloe - klos - la - le - len - man - me - Horizontaal: 1 das, 3 veter, 6 roman, 10 5 etagere, 6 ruw, 7 oker, 8 as, 8 nis, 11 koe, of, 11 keg, 12 ruk, 13 si, 14 roe, 15 ban, 14 rit, 15 bete, 16 nerf, 18 lot, 20 ros, 21 17 wel, 19 Erie, 21 regel, 23 rok, 25 rot, ra, 22 li, 24 kom, 26 matelot, 27 energie, 26 materie, 28 tor, 30 ga, 31 erf, 32 na, 29 rente, 30 galop, 33 Alpen, 35 appel, 34 me, 36 bate, 38 belt, 40 proleet, 41 ser- 36 bot, 37 eek, 38 bee, 39 tel. 43 voering, pent, 42 tolk, 44 egel, 45 ei, 47 Po, 48 dos, 46 Ier, 48 druk, 49 snit, 51 kam, 53 fat, 50 in, 52 lef, 54 Tarente, 57 lak, 59 ras, 55 af, 56 te, 57 los, 58 keper, 60 Sont, 62 61 furie, 62 Rome, 64 ton, 66 kit, 67 mes, rem, 63 ark, 65 nes, 67 mot, 69 er, 71 on, 68 re, 70 net, 71 oom, 72 de, 73 krats, 74 72 do. agent, 75 por. De prijs viel ten deel aan: C. Koreman, Verticaal: 1 Dover, 2 af, 3 vee, 4 eg, Hoofdstraat 42, Schiedam. te laten zien, alsof het betrapte werke lijkheid zou. zijn, maar dat is slechts schijn. Het klinkt wat paradoxaal, maar als er ergens sprake is van verfilmd to neel dan hier, hoe bewegelijk camera en montage dan ook mogen zijn. Ralph Richardson, Trevor Howard en Almayer zijn geen mensen van vlees en bloed; het zijn spelers van een rol. Bui tengewone goede spelers, als toneel acteurs in een natuurlijke omgeving uit stekend geobserveerd, maar spelers! En wel spelers als toneelspelers, d.w.z. met overdreven accenten, met benadrukking van dictie, van mimiek, van drama. Het meisje Kerima is volledig toneel en geen film. De enige fiimspeler is het jochie in de kano. Er wordt een stuk opgevoerd in de jungle. Een man is hij nu goed of slecht?; uit de film wordt het niet dui delijk. Howard's toneelspel moet ons waarschijnlijk doen geloven, dat hij slecht is die man is vondeling. Een kapitein, die een handel heeft op een moeilijk te bereiken plaats aan de kust, ontfermt zich opnieuw over hem, als hij fraude heeft gepleegd. Hij laat hem mee varen, maar hierdoor ontdekt de boos wicht de wegen om ook handel te kun nen drijven. Hij ontmoet een inlandse schone en wordt uit liefde tot haar zo ver gedreven, dat hij een Arabisch han delaar de weg door de klippen wijst- Ten. slotte worden beiden verbannen. In een film moet het karakter van de personen groeien uit de gebeurtenissen, die zich voor de lens afspelen en die door de eigen aard van het filmmiddel de illusie geven van een stuk werkelijk heid. Men is over de film .,De banneling van de eilanden" nogal teleurgesteld ge weest, omdat Carol Reed er verantwoor delijk voor was en men deze Brit het aureool van de beste filmregisseur van de wereld had gegeven. Het is altijd een wat lalfe bezigheid om iemand op een te hoog voetstuk te stellen en hem dan bij gebleken nadere kennismaking er van af te stoten, omdat hij niet aan de eisen voldoet Immers Reed heeft, naar onze mening, tot nu toe niet bewe zen een der grootsten te zijn. maar een kei in ae middelmatigheid. Juigt in deze banneling van de eilanden komt de zwak te van „Fallen Idol" en van ,,De derde man" nog eens duidelijk naar voren. Reed heeft zelf eens gezegd, dat de spe lers voor hem de hoofdzaak zijn. Wij kunnen het ons. na het zien van „De banneling van de eilanden" voorstellen, Want Reed is .geen filmisch betrapper van da werkelijkheid. Hij is een in- scène-zetter van krachtige speelscènes, die door een naar het filmisch gerichte camera-techniek de neiging hebben ons O.iGBtAO VOOR SCHIEDAM EN OtASTRt HC N 74ste Jaargang No. 21814 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn tijdelijk gevestigd in het gebouw R.K Volksbond. Lange Haven 71, Schiedam. Telefoon Administratie 66152. Telefoon Redactie 67423. Giro-nummer 9095 ten name van de N.V. De Courant De Maasoode, Rotterdam. Abonnementsprijs 5.85 per kwartaal, f 2 per maand, 0.47 per week. Advertentie-prijs op gewone kolombreedte 1 0.15 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte f 0.30 per millimeter hoogte. Bij contract gelden lagere tarieven, welke bij de administratie ol bij de erkende advertentie-bureaux verkrijgbaar zijn. Kampioenen (kleine advertentiën) tot 20 woorden 50 cent. Elk woord meer 3 cent. Maximum 60 woorden Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie-wezen Directeur: J. Kuijpers. Hoofdredacteur: Leo 3. M. Haze'.zet.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 2