Oranje in liet land der Belgen Citroen Jenever DE TULP Besten bij Oranje de kanthalves Engeland versloeg Schotland wmmn raaii m ennn* Half dozijn voor HHYC enVenlo DAME MISTE WINSTKANSEN NEDERLANDSE HOCKEY-DAMES SPEELDEN IN GLASGOW GELIJK VOETBAL-JEUGD VERSLOEG DE BELGEN Arsenal en Chelsea speelden gelijk Bordeaux en Nice in Franse finale m «fvïïm Rotterdam deelde pover met Antwerpen Het legioen leed in stilte.... Amsterdam kansloos tegen Brussel: 4-0 Springconcours in Den Haag NY A. DAALMEYER schiedam KEUKENHOF.... ORANJEBOOM BIER VOETBAL IN HET Limburg verloor ggl-lüBl Wageningen's vonnis wordt geveld Zuid versloeg Oost België won ook basket- interland BAANDAG 7 APRIL 1952 UAGiriUi Doof dat znnrbranden op Uw maag met 'n paar Benniea. Blankemeijer's „luchtreizen' ZATERDAG-VOETBAL -- - t ANTWERPEN, Zondag. Vóór de grote derby werd in het Dcurne-stadion de jeugd-interland» wedstrijd tussen België en Nederland gespeeld. Dc ontmoeting eindigde in een verdienstelijke 21 zege voor de Nederlandse jeugdploeg. Toch gewonnen! 'n nieuwe edele drank Spanning in Hasselt re rar? *Ï9 ArsenalChelsea 1I Om de Franse beker LuxemburgBelgië B 2—3 Gewonden te Stuttgart Engelse amateurs wonnen Degradatie in Oost B-elftal oefende In tweede helft beslist RESERVEKLASSEN K.N.V.B. Onze dames redden de'eer De dames-wedstrijd m m&&k ANTWERPEN, Zaterdag (Van. onze verslaggever). De traditionele stedenwedstrfjd Ant werpenRotterdam was ditmaal maar 'n flauw partijtje, waarbij men moeite had om zijn verveling meester te blijven. Opmerkelijk was. dat vandaag geen sprake was van de Antwerpse superiori teit die doorgaans deze wedstrij den beheerst. In technisch op zicht waren de Sinjoren deze keer zelfs de minderen, maar helaas misten de Rotterdammers vandaag hun befaamde enthousiasme. Met méér vaart en 'n betere middenvoor zou Rotterdam hebben kunnen winnen. Nu had Ant werpen aan een 2—2 gelijk spel genoeg om in het bezit te blijven van de Maas- en Schelde-bokaal, die het verleden jaar met een 3—6 overwinning had meegeno men. Nadat spil Blankemeijer (Feijenoord) en de backs Visser (R.F.C.) en Verboom (Excelsior) zich hadden ingespeeld en ook meer steun hadden gekregen van de kant- halves Zuidgeest (Sparta) er. Van de Kor- put (Feijenoord), bleven zij de Antwerpse aanvallen volledig baas en behoefde doel man Mtihring (Xerxes) nog maar weinig moeilijk werk op te knappen. Maar vóór die tijd had Antwerpen reeds twee doel punten gescoord: na 11 minuten door Van den Audenaerde uit een terecht toegewe zen penalty, nadat Van de Korput op wei nig elegante wijze Albert de Hert had ge haakt, na 15 minuten op een fraaie pass Advertentie •n Wonder, op hoe korte termijn die helpen. Binnen een paar minuten! Nog vóór die Rennies zijn gesmolten op Uw tong, behoort het zuurbranden tot het verleden. Rennies kunt U altijd en overal innemen, onopvallend, zonder water of ■wat ook. ANTWERPEN Zondagavond Zelden heeft het Nederlandse suppor terslegioen, stellig meer dan tien duizend man sterk, zich'rustiger gedragen dan tijdens deze llte interland tegen de Bei en. Dat begon al met het zingen van .let Wilhelmus. Nadat Karei Lotsy de spelers van ons elftal aan H.K.H. Prinses Josephine Charlotte had voorgesteld (door een fout in de regie drukte Prins Albert de hand van onze spelers zonder dat men meldde met wie hij te doen had) zong het legioen met de gebruikelijke geestdrift onze nationale hymne. De aan voerder van de uitvoerige muziekmaat schappij uit Beerschot die het slagveld muzikaal opluisterde bleek er echter een zeer persoonlijke interpretatie van ons volkslied op na te houden. Met het ge volg, dat hij ons legioen al lang tot zwijgen had gebracht toen zijn volgelin gen nog met bolle wangen met de aller laatste strophe van ons Wilhelmus ston den te worstelen. Het was alsof de muziekmaatschappij het Nederlandse legioen daarmee meteen voor lange tijd de adem ontnomen had. Het duurde eigenlijk totdat Van Melis met de gelijkmaker door de Belgische defensie rende vóór het legioen zich voor het eerst op volle kracht, en jubelend uit alle beschikbare registers, liet horen. Toen vlak daarop Clavan Nederland de leiding bezorgde, stond het legioen zélfs op het punt, de beroemde sfeer-van-het- kwartiertje op de tribunes te creëren. Doch onmiddellijk volgde de Belgische gelijkmaker als een koude douche, en 'behoudens een zwak geroep om „Aaabee- Abeee" is het legioen er verder eigenlijk maar nauwelijks aan te pas gekomen. Het tvas alsof ditmaal het onzichtbare contact tussen legioen en Oranje-elfeen contact dat anders soms tastbaar is en dat ons meer dan eens door een depressie hielp, ontbrak. En zélfs rond het duel Terlouw-Cóppens. een duel dat onder normale omstandigheden ook op de door Nederland bezette tribune-vakken enige koorts veroorzaakt zou hebben, maakten de Belgische supporters méér lawaai dan dé Ordnje-getrouwen. BENNINGSHOF, kleine strateeg. van Van den Audenaerde door Albert de Hert langs de uitgelopen Mühring en via de paal. In de Rotterdamse voorhoede vormde de Sparta-rechtervleugel gevormd door de strateeg Lou Ben- ningshof en de snelle doortastende Tonny van Ede de gevaarlijkste flank en vooral Van Ede speelde een uitstekende partij hoewel hij In de met zijn handen werkende links back Van der Lin den een moeilijke en onprettige te genstander had. Het was echter de Excelsior-linksbin- nen Bak, die het eerste tegenpunt scoorde, toen hij zich na 25 minuten fraai had vrijge- speeld en van ruim twintig meter een uitstekend schot loste dat over de korte keeper Ley- tens heen in de bo venhoek vloog. Verbruggen, die op grond van zijn schutterscapaciteiten in November j.l. te gen Nederland speelde, stak ook nu enig vuurwerk af, maar meer dan een enorm harde kogel op de paal oogstte hij niet. En verder maakte de lange Feijenoord- stopper Blankemeijer de Antwerpse aan vallers tot radeloze figuranten, die op elke bal steevast een halve meter te kort kwamen en van wie de kleine middenvoor Vergouwen op den duur bepaald desolaat werd. Het publiek, niet zo talrijk: circa 12.000 man, vermaakte zich intussen kos telijk met Biankemeijer's ..luchtreizen". Het enige belangrijke feit uit de tweede helft was de gelijkmaker, na 15 minuten uit een mooie pass van de actieve en goed inzwenkende linksbuiten Jacques Heijster (Hermes-DVS) door Van Ede met een beheerst schot gescoord. Dat het bij 2—2 bleef, lag eensdeels aan het volledige falen van de Xerxes-middenvoor Dame, die een half dozijn opgelegde Rotterdamse overwinningskansen om zeep bracht, an derdeels aan solide redden van Mühring op twee donderende schoten van Verbrug gen, die door de publieke critiek op het laatst geprikkeld werd. Het publiek had gelijk: het was een povere match. O BRUSSEL. Zaterdag. De wedstrijd tussen Brussel en Amster dam trok slechts 4000 toeschouwers. Al in de tweede minuut kreeg de Belgische rechtsbinnen Lambert een goede kans, maar Hagenaars redde ten koste van een hoekschop. De Belgen kwamen steeds te rug en toen Lambert andermaal het 'leer na een uittrap van Struelens bemachtig de, loste hij eensklaps van 20 meter af stand een zuiver schot, waarop Hagenaars geen vat kreeg. Aan de Nederlandse kant werden enkele goede aanvallen opgezet, maar de afwerking liet vrijwel steeds te wensen over. In de 41e minuut kreeg de Belgische linksbuiten Galiand de bal op het middenterrein; hij zwenkte naar bin nen en zond een kogel af in de hoek waar Hagenaars de bal niet verwachtte. Met 20 voor Brussel ging de rusf in, nadat Struelens zijn klasse had kv.nnen tonen bij twee harde schoten van Oldenhof. Na de hervatting bleken de Amster dammers bezield van goede voornemens. Ze trokken energiek ten aanval en de midvoor Hessels kwam bij een doorbraak alleen voor het Belgische doel, maar weer bracht Struelens redding. En toen namen de Brusselaren de aanval over. De geduchte schutter Lambert probeer de hot met een verre schuiver en het werd zowaar een doelpunt ook! En het werd 40, toen de Belgische linksbinnen v. d. Plas twee .minuten vóór het einde, bij een verwarde situatie voor ons doel, plotseling een scherp schot loste. Op de terreinen van de Zuidhollandse Jachtvereniging, rijcentrum Hofstad" in Den Haag, werd Zaterdag een springcon cours gehouden, bestaande uit de afdelin gen A, B en C. Voor afdeling A waren 12 hindernissen opgesteld met een maxi mum hoogte van 1.10 meter. De uitslag in dit nummer was: 1 Ir J. de Neree tot Babberich (Wasse naar) met „Toby" 0 fouten 24 2/5 sec.; 2 H. P. Gescher (Den Haag) met „Alm" 0 fouten, 27 sec. Afdeling B: 12 hindernissen, maximum hoogte 1.20 meter; 1 ir J, De Neree tot Babberich (Wassenaar) met ,.Fil d'Or" 0 fouten, 22 4/5 sec.; 2 H. de Vos (Wasse naar) met „Firefly" 0 fouten, 24 sec. Afdeling C: 16 hindernissen, maximum hoogte 1.30 meter: 1 J. L. van Wingerden (Den Haag) met „Radja" o ftn., 90 sec.; 2 A. Wolff (Den Haag) met „Presque Par fait" 3 ftn., 102 3/3 sec. 3e Klasse B: WGZ—NSVV 2—2; 4e klasse: RASSportlust '46 21 R. kamp.; 4e klasse B.: Heerjansdam—wijk 3—o, ASWR—GJS 60, De ZwerverAalburg 30. GLASGOW, Zaterdag. De dames-hockeywedstrijd SchotlandNederland, welke in een gelijk spel 22 eindigde, nadat de rust met 11 was ingegaan, is niet onder bepaald gunstige omstandigheden gespeeld. In de morgen had het hard geregend, waardoor het veld glad en modderig werd en moeilijk bespeel baar. Hiervan hadden vooral in het begin de Nederlandse dames veel last. Bovendien floot de Engelse scheidsrechter Innes veel voor sticks af, zodat het Nederlandse spel aanvankelijk niet tot ontplooiing kwam. Niettemin heeft het Oranje-team naar mate de wedstrijd vorderde zich heel goed hersteld. Er werden meer aanvallen opgezet, en de strijd ging gelijk op, met beide ploegen om beurten in het offensief. Op verrassende wijze gaf miss Small- wood uit een doelworsteling haar team de leiding met een voor de Nederlandse keepster Jurissen onverwacht schot. In deze periode klopte het niet erg in de Nederlandse achterhoede. De beide achterspelers mej. Roelofsz en mej. Ho- gestjjn en de linksmidden mej. Wijn stroom konden de cadans niet vinden, en werden herhaaldelijk gepasseerd, wat deels ook te wtften was aan het gladde veld. Later kwam het drietal er veel beter in. In de voorhoede wilde het een tijdlang evenmin lukken. Mej. Bleekemolen en mej. Coops hadden weinig steun aan het binnentrio, dat zich veel te veel liet af dekken en overigens in te ver terugge trokken positie speelde. Even voor rust kreeg het Neder landse team een strafcorner te nemen. Mej. Bleekemolen benutte deze op de van haar bekende wijze, waardoor de stand op 11 werd gebracht. Na de hervatting was men wat meer aan het veld gewend en kon goed partij worden gegeven, alhoewel onze voor hoede toch niet helmaal op dreef kwam. Een telkens terugkerende fout van de Nederlandse dames was, dat wanneer een bal werd gestopt, niet snel genoeg werd weggewerkt. De Schotse dames die dit spoedig in de gaten hadden, konden er zich geheel op instellen. Het pleit voor de conditie van onze landgenoten dat zij op het zware terrein het tempo tot het einde toe kon den volhouden en zeUs nog door mej. Goeting de leiding wisten te nemen. In de allerlaatste minuten zorgde miss Torrance voor de gelijkmaker. De wedstrijd stond slechts op matig peil, wat de techniek aangaat, doch bood tal van spannende iRomenten. Advertentie. Het Nederlandse spel, misschien minder geraffineerd en technisch minder geacheveerd, was sneller en verrassender. De aanvallen werden beter afgewerkt en er werd beter van schietkansen gebruik gemaakt. de Belgische aanvallers was het niet eenvoudig tot een schietkans te komen, want de verdediging der oranjebroeken, waarin linksback Boskamp een zeer goe de partjj speelde en verder ook Van dei- Hurk en de goed koppende spil Uter- mark uitblonken, bleek een groot strui kelblok. Keer op keer trok de Neder landse jeugdvoorhoede naar voren en via de linker vleugel, bestaande uit de snelle Noad-man Louer en de Ajacied Van der Wel werden goede aanvallen op gezet. Nadat tap in geslagen positie een doelpunt had weten te voorkomen, doordat Valkenborg tegen hem op schoot. gebeurde aan de andere kant hetzelfde toen De Wit tegen de op de grond liggende doelman Paelinck knalde. De bal werd echter niet goed wegge werkt en Van der Hoek kreeg het leder in zjjn bezit. Diens schot stuitte af op een Belgisch been maar caramboleerde precies voor de voeten van de toegelo pen Louer, die zijn elftal de leiding gaf 01. Gesteund door de harde wind was de Nederlandse voorhoede aanvankelijk sterk in de aanval, maar het schieten was zwak. Aan de andere kant deden de Belgische aanvallers het bij de en kele snelle uitvallen niet beter, al mocht doelman Tap van geluk spreken, toen linksbuiten Baeten een diagonale boog- bal juist voor het doel langs schoot. Voor De ster van het veld was ongetwijfeld Rik Coppens. Aan Nederlandse zijde mo gen de beide hanthalves Wiertz en aan voerder Biesbrouck genoemd worden. Een telegram-beoordeling van de spe lers: KRAAK: Een goede wedstrijd, al maak te hij bij het tweede doelpunt een kost bare fout. DE JÓNG: Beter dan men verwacht had; hij gaf de (zwakke) linksbuiten vrij wel geen kans. ALBERTS: Loste de beloften In, ver zekerde zich van een vaste plaats in het elftal had het zeer moeilijk tegen „loco motief" Lemberechts maar hield zich staande. WIERTZ: De beste Nederlander, ver vulde zijn taak zowel aanvallend als ver dedigend uitstekend. TERLOUW: Vond zijn meester, kon tegen de grootmeester Coppens niet op. speelde nochtans niet slecht maar moest buigen voor grotere klasse. Zijn voort durende en tot een „vete" uitgroeiende duels met Coppens markeerden deze strijd. BIESBROUCK: Kan ln één adem met Wiertz genoemd worden, eveneens een uitstekende kanthalf-partij. VAN DER KUIL: Géén plankenkoorts maar hij kón beter; toonde te weinig ver rassend Initiatief en bleef te veel aan de lijn. VAN DER TUIJN: Een goede eerste helft als verbindingsspeler, werkte echter zo hard dat hij in de tweede helft „leeg" was. VAN MELIS: Scoorde zijn „abonne- ments"-doelpunt maar speelde overigens zijn slechtste interland; hij reageert te traag en is in het algemeen langzamer ge worden. LENSTRA: Wekte de indruk alsof hij op zijn laatste internationaalsbenen loopt, is in ieder geval geen match-winner meer, wint nog maar v/einig persoonlijke duels, stelde vanmiddag bepaald teleur. CLAVAN: Goede vleugelpartij met tech nisch knappe dingen; zijn voorzetten haal den echter niets uit en daarom had hij meer naar binnen moeten komen. MEERT: Kreeg niet zo veel moeilijk werk maar bleek in de enkele lastige situaties betrouwbaar. DIRICX: Goed ruimend en straf dek kend, maar niet groots. SAEREN: Evenals Dlricx eigenlijk te gengevallen. VAN KERKHOVEN: Vierde back ter bewaking van Lenstra, volbracht deze taak efficient, liet zich veiligheidshalve in de laatste phase vervangen door MEES. CARRE: In de vernieuwde Belgische verdediging de enige oude maarde beste MAERTENS: Wisselde goede met zwak ke beurten af. LEMBERECHTS: Torke is nog altijd een ras-voetballer en het is frappant hoe hij zijn snelheid bewaart; een van de beste Belgen. BENSCH: Jonge knaap met goede bal controle doch slechte afwerking. COPPENS: België's match-winner! In telligent en met bijzondere feeling, tech nisch virtuoos en bovendien schutter van formaat. Met zijn klasse was hij de beste Belgische middenvoor die na de oorlog tegen Nederland speelde. ANOUL: Goede eerste helft, richtte zich op Coppens en profiteerde van de kansen welke deze hem bood;; legde na de rust echter het loodje tegen Wiertz. THYS: De zwakste Belg, kwam er zel den aan te pas. Na de hervatting dachten we de Bel gen het initiatief te zien overnemen nu zij het windvoordeel genoten, maar aan gemoedigd door 't doelpunt van Louer bleef de Nederlandse jeugdploeg de toon aangeven. Schoten van De Wit en Louer werden tot hoekschoppen verwerkt. Do Belgische aanvallen bleven intussen ook niet uit en de wijze waarop zjj werden opgezet, was fraai, maar met het schie ten bleef het droevig gesteld en alleen Baeten maakte het Tap nogal eens las tig met venijnige schoten vari de vleugel Door 'n fout in de verdediging van de Ne derlandse juniores werd het na 25 mi nuten toch gelijk Slecht wegwerken gaf linksbinnen Bertels een opgelegde kans en de Antwerpenaar maakte nu geen fout. (11). Een aardige strijd om de overwinning volgde nu en gezien het langzaam groeiende overwicht van de Belgen op het middenveld zag het er naar uit, dat het de Belgische jeugdploeg zou wor den, die met de uiteindelijke zege zou gaan strijken. Maar het opportumstischer voetbal van de Nederlandse aanvallers gaf tenslotte de doorslag. Toen bij een aanval van de linkervleugel de bal niet goed door de Belgische backs werd weg gewerkt en Van der Wel even vrij spel kreeg, schoot de Amsterdammer in eens hard en hoog in. Het spelbeeld bleef zoals het was. Beide verdedigingen bleven de situatie meester en zo kwam het ein de met een 21 overwinning voor de Nederlandse jeugd. GLASGOW. Zaterdag. Ruim 130.000 toeschouwers waren In Hampden-park in Glasgow getuige van de voetbal-interland tussen Schotland en Engeland, die met 21 door de En gelsen is gewonnen. Een stromende regen, dia uren voor de wedstrijd was begonnen, had het veld uiterst zwaar gemaakt. Bij de aftrap re gende het nog. maar na ongeveer twintig minuten kwam de zon door. De wedstrijd zelf begon in snel tempo en leverde reeds bij het begin enkele spannende momenten op. De Schotten leken iets sterker, maar hef krachtsverschil was gering. Na negen minuten nam Engeland de leiding, toen linksbinnen Stan Pearson van Manchester United gebruik maakte van een aarzeling van de Schotse stopper- spil, Willie Woodburn, en met een flit send schot de bal in de uiterste hoek van het doel plaatste. Bij Schotland was vooral rechtsbinnen Bobby Johnstone de gevaailijke man; uit een van zijn passes kon linksbuiten Billy Liddel een kogel op het Engelse doel af vuren, maar de Engelse doelman wist door zich languit in de hoek te werpen, het schot te keren. Een andere voorzet van Liddel kwam bij midvoor Laurie Reilly terecht, die voor open doel staande de bal hoog over schoot. Het tvéeede Engelse doelpunt ontstond vlak voor de rust. eveneens uit een fout van de Schotse verdediging. Drie verdedi gers wachtten op elkaar, om de bal weg te werken, en opnieuw was het linksbin nen Stan Pearson, die van de aarzeling profijt trok en met een handige beweging de Schotse doelman het nakijken gaf. Na de hervatting leek het er even op, dat de Engelsen een gemakkelijke over winning zouden behalen. Vooral de bril- lante combinaties op de Engelse rechter vleugel tussen Broadis en Finney brach ten de Schotse verdedigers herhaaldelijk in hachelijke omstandigheden. Het was in tussen weer begonnen te stortregenen, maar het Engelse overwicht duurde voort. Eerst halverwegen de tweede helft kre gen de Schotten meer vat op het Engelse spel. Hun aanvallen kregen een meer dreigend karakter. Bij een ervan liep Johnstone een zodanige verwonding op, dat hij gedurende vijf minuten van het veld verdween en de rest van de wed strijd op de linksbuitenplaats moest mee- hinken. De Schotse aanvalslinie raakte daardoor wat uit haar verband, maar des ondanks kon Reilly ongeveer een kwartier voor het einde een tegenpunt scoren. Hij pikte een verdwaalde bal op en kogelde deze geheel onverwachte lange de verbaas de Engelse doelverdediger. De Schotten zetten toen alles op alles, om de gelijkmaker tot stand te brengen maar Engeland wist het offensief met goed gevolg te doorstaan. Het was de derde achtereenvolgende maal, dat Engeland in Hampden-park de overwinning ■behaalde. In het tournooi om 't voetbalkampioen schap van het Verenigd Koninkrijk is En geland gelijk met Wales op de eerste plaats geëindigd. LONDEN, Zaterdag Hoewel de grootste belangstelling uiter aard uitging naar de interland tussen Schotland en Engeland en de halve eind strijd om de beker tussen Arsenal en Chelsea, bood het League-programma nog voldoende wedstrijden, die de aandacht waard waren cn waarvan de uitslag van invloed kon zijn op de komende promotie cn degradatie. Manchester United zag zijn kans op het kampioenschap aanzienlijk verminderd door een nederlaag tegen Portsmouth, dat met zes invallers uit kwam. o.a. voor de voltallige middenlinie. die gekozen was voor de wedstrijd tegen Schotland, waartegenover Manchester Cn. invallers had voor Rowley en Pearson, die in Glasgow de linkervleugel van het En gelse elflal vormden. De stand aan de kop Is nu: 1 Manchester United met 47 punten uit 36 wedstrijden; 2 Arsenal met 47 p. uit 35 wedstrijden, maar een iets minder gunstig doelgemiddelde dan Manchester United; 3 Portsmouth met 46 punten uit 37 wedstrijden; 4 Tottenham Hotspur met 43 uit 36. Eerste divisie: Aston V.—Fulham 41, BlackpoolBolton W. 1—0, Derby C. Middlesbrough 3—1. Huddersfield—Pres ton N. E. 2—0. Manchester C.—West Brom- wich 12 PortsmouthManchester Un 10 SunderlandCharlton A. 11. Wol verhampton W.—Burnsley 1—2. Tweede divisie: Barnsley—Notts Fore® 1—1, Blackburn R.—Birmingham C. Bury—Sheffield Wedn. 1-2. Coventry Everton 21, HullLeichcster 3—1. r. -Leeds Un. 2-1. Notts County-Bolm". ham 0-3 Queens Park R.—Card ifI u Sheffield Un.—Brentford 1-4- Swanse Southampton 1—1, Westham—Doncasier n 3—3. HASSELT, Zondag. Ten aanschouwen van ongeveer 5000 personen is Zondagmiddag de wedstrijd tussen Belgisch en Nederlands Limburg gespeeld welke met 10 door de gast heren werd gewonnen. De eerste aan vallen droegen een Nederlands stempel, maar de Belgische verdediging hield zich staande. Na een kwartier ging het spel gelijk op, en daarna kwamen de Belgen iets in de meerderheid zonder dat zij hun overwicht echter in doelpunten konden uitdrukken. De rust ging met blanke stand in. Na de hervatting Installeerde de Belgi sche voorhoede zich op de Nederlandse helft, en in do vijfde minuut maakte Krawinkel met een prachtige kopbal het enige doelpunt van do wedstrijd. 2e Klasse A: OSV-AFC O—3 Alc.Vic.-Helder 1)1 3e Klasse A Rival.-RKAVIC 3—0 TOG-Meteoor 1—1 OVVO-A.Ferw. 1—2 Vit.'22-Velsen 3—2 3e Klasse B Rapldit.-JOS 11 DEC-KVV 1—5 RKVVA-SDW 5—2 3e Klasse C IVV-BKC 3—0 WSV '30-CSV 4—2 3e Klasse D Sticht. B.-BVC 2—1 Patria-APWC l—l 2e Klasse A EBOH-Fortuna 21 3e Klasse, C Papendr.-VDL 30 4e Klasse A THB-Gr.Wi'lem 2—3 4e Klasse B H'berg-RAVA 13 Maastr.-SVH 62 4e Klasse C Transv.-Oliveo 51 Noorden-Texas 23 Zw.Blauw-DHL 0-1 VDV-Westland. 2—1 4e Klasse D DVC-Belvedere 02 4e Klasse E Stolw.-Moerc. 1—0 DSO-VEP 3—3 4e Klasse F Zwervers-SMV 31 WRW-P'gafU o—i DZB-HWD 3—0 EDS-Aeolus 24 Mart.-Pretoria .1l 4e Klasse G Herin.-N ADO 32 2e Klasse B: Kolp.-Kerkr. 4 Almanla-Hoer -0 5—1 2e Klasse A Nlcator-FVC 24 2e Klasse B: GRC-BNC 4—3 3e Klar.se A R.Geel-Lemm. 3—2 Kooi-Black B. 1—2 3e Klasse B Helpm.-Actiet 21 Roden-AsserB. 2<i Gr.Geel-Gron.B. 22 3e Klasse O N.Bulnen-STA 20 Beflen-ErlcaB. 24 VKW-German. 2 —4 3e Klasse D Eenrum-Warff, 12 THOS-Meeden 1—2 2 3e Klasse A Sallandla-ZAC 4- 3e Klasse A Almeló-GOLTO 5—2 3o Klasse B Sp. Dleren-UD 32 3e Klasse C Wlntersw.-flllv. 4—1 Se Klasse A St. Mlchielsgestel- Schljndel 2—2 Schijndel kamp.) Kampioenschap van Nederland Gron.-Venlo DKS-HHYC 1—b Oosten Eerste klasse Wagen.-Nijtn. 3—5 Zuiden I'rom.-dcgr. Push-EMHC 1 2 Noorden From.-degr. Darlng-Hurry ,4'—2 HTCC-Beker Togo-H'sum 2—1 Prom. West D.Stud.-Htl Z.1I 31 HGC III-Asvion 3—3 Amst.II-Kamp. 03 From.-Degr. Hurley-Laren 02 Hilv.III-Gool II 1—0 2e Klas West Spirit-Vict. II 42 Dordt-VCI. 4—1 Ring P.-TOGO 3-0 Leon.-HDM III 2—0 HHYC IV- Groen Geel 11 2—0 Ztllden Eerste Klasse Eindh.-EMHC 2—3 rrom.-degr. HTCC-'sBosCh 1—0 Oosten Eerste klasse DKS-Union 9 PW-EHV Almelo-Devent. 12 Noorden Eerste Klasse GCHC-Meppef 20 n^^P-'-HC 0—5 Uxalto-beker pfl1? C.-Amst. 3-1 Pinokp-HUv. 1—6 I'rom- West Kievit..-Aeolus 40 Prom. Oost Tempo '41- Zwolle 22 Arnhem- Wapeningen 02 Kamplo<,n*,'http van Nederland Het Zuiden— DLTO 41 Ei>r»te JkluKse /.-Holland Spangen-Elbern i Deetos-GKV Oost Vada-AKC Noord Frlso-Vltesse Sparta-RoodW. Oosten-VKC Kwiek-WWMD 3 .3 1—2 2—4 2-3 5—8 4—2 Hoofdklasse Dames DES-Vrlendsoh 22 De ontmoeting tussen Arsenal en Chel sea in de halve finale van de Engelse cup is in een gelijk spel (1—1) geëindigd. Bij de rust stond Arsenal met 10 voor. Arsenal mag tevreden zijn met dit ge lijke spel. Chelsea had óe overwinning verdiend. Het speelde veel beter voetbal en vooral zijn snelle buitenspelers vorm den een voortdurende bedreiging voor de gewoonlijk betrouwbare Arsenalverdedi- ging, die ditmaal nogal eens een steek liet vallen. In de voorhoede van de Reds zat weinig verband; de enkele goed opgezette aanvallen werden bovendien uitstekend afgeweerd door de Chelsea-verdediging, waarin linksachter Tickridge de wedstrijd van zijn leven speelde. Arsenal nam na ongeveer 35 minuten tegen de krachtsverhouding in de leiding door rechtsbuiten Freddie Cox, na een combinatie tussen midvoor Lewis (die voor het eerst sinds Februari, toen hij door een verwonding werd uitgeschakeld, weer meespeelde) en rechtsbinnen Logie, wiens diagonale pass bij Cox terecht kwam. Het verdiende tegendoelount van Chel sea kwam in de 36ste minuut na de her vatting, toen linksbuiten Billy Gray uit een voorzet van zijn collega op de rech tervleugel, Jimmy Smith, de bal over de op de grond liggende Arsenal-doelman, Swindin. in het doel kopte. Chelsea en Arsenal treffen elkaar Maan dag 7 April weer en ook nu op het ter rein van Tottenham Hotspur. De uitslagen van de halve finales in de competitie om de Franse beker luiden: Parys: BordeauxRysseJ (Lille) 21 na verlenging. Marseille: NiceRouen 3—1. ïn de finale zullen dus Bordeaux en Nice elkaar ontmoeten. De uitslagen van de wedstrijden ge speeld in de eerste klasse van de Italiaan se competitie, luiden: A.talanta—Udine 30, FlorenceComo 50 Juventus Sampdoria 2—1, Lazio—Padua 5—0 Mi laan— Internazionale 2—1. Napels—Turijn 4—0, Novara—Lucchese 1—0. Pro Patria Bologna 20, SpalLegnano 31, Triest Palermo 20. De wedstrijd LuxemburgBelgië B is met 32 door de Belgen gewonnen, nadat zij bij rust met 20 hadden voorgestaan. De Belgen namen in de eerste helft een voorsprong door Janssens eD De Backer, cn liepen na rust uit tot 30 door een ver schot van Mayink. Daarna pas konden de Luxemburgers Rollen cn Nuerenberg het net vinden, maar tot de gelijkmaker kwam het niet. Tijdens de beslissingswedstrijd om het kampioenschap van Zuid-Duitsland tus sen V.F.B. Stuttgart en F C. Nuernberg in het Neckar-stadion te Stuttgart, welke 70.000 toeschouwers trok hebben de politie en het Duitse Rode Kruis handen vol werk gehad met het verlenen van eerste hulp aan personen die in het gedrang let sel hadden gekregen. Velen waren ook gewond doordat met flessen gegooid werd. Ongeveer 90 gewonden konden ter plaatse worden geholpen maar zeven andere moesten naar een ziekenhuis worden ver voerd. Het Neckar-stadion kan slechts 60.000 toeschouwers bevatten, maar meer dan eens worden er 70.000 ingeladen. Ook bij Duitsland's eerste na-oorlogse interland, in November 1950 tegen Zwitserland wa ren er 10.000 te veel. En ook toen werden in het gedrang circa 100 mensen zodanig onder de voet gelopen dat er ettelijke naar het ziekenhuis moesten De Engelse amateurs hebben te Nor wich hun landenwedstrijd tegen de verte genwoordigende dito ploeg van Frankrijk met 30 gewonnen. Niet minder dan 80.000 toeschouwers woonden in het Wembley-stadion te Lon den de wedstrijd EngeiandSchotland voor schooljongens bij. Èn Engelsen won nen met 10. (Van onze hockey-medewerker) De belde wedstrijden voor de natio nale kampiocns-competitie brachten de verwachte gemakkelijke overwinningen voor H.H.Y.C. en Venlo. De Westelijke kampioenen wonnen in Enschede van D.K.S., Venlo in Groningen van de Noordelijke kampioen en in beide wed strijden luidde het eindresultaat 61. De wedstrijden met de kampioenen van Oost en Noord «Un voor Venlo en H.H. Y.C. helemaal niet interessant, doch des te belangrijker worden de wedstrijden tegen elkaar, op 20 April H.H.Y.C. Venlo en op 11 Mei VenloH.H.Y.C. De stand der kampioens-competitie is nu: Venlo2 2 0 0 4 12 1 H.H.Y.C1 1 0 0 2 81 Groningen 1 0 0 1 0 1 6 D.K.S2 0 0 2 0 1—12 Eindelijk is in het Oosten nu ook be slist wié degradatie-wedstrijden moet spelen. Dit lot treft Wageningen, dat bij de Berg met 3—5 van een over het beter spelend Nijmegen verloor, na mei de rust al met 1—3 te hebben whter ge staan. Voor de Wageningers zorgdede schotvaardige Wiedijk voor eerv.Mie Ctffe:rs door de hattrick en dat tegen Gouka. te verrichten; voor Nijmegeni dompuntien Enneking (3) enTen Seldam Wagenin- trachten zich m de eerste gen moet dus nu l*»-—- j„ i iwiu™ klasse te handhaven tegen de kampioenen (Delftse Studenten). Tekenbroek 'TOGO) Of Geel Zwart (Veghel), de andere ge gadigde, het de Eindhovenaren moei lijker zal maken, wordt betwijfeld. Voor de H.T.C.C.jbeker won T.O.G.O. met grote moeite de kwart-eindstrijd van Hilversum met 21. Voor de rust gaf Ter* Kuile Hilversum de leiding, doch in de* tweede helft besliste Esser met twee goede goals de strijd in het voordeel van zijn club. Van de dames-wedstri.iden vermelden we nog een zege voor de Dr Exalto-beker van Venlo Girls met 31 tegen Amster dam. een resultaat dat bevestigt dat Venlo dit jaar kans krijgt op tw„e kam pioenschappen. Zaterdag vond op Klein Zwitserland een wedstrijd plaats tussen een voorlopig Nederlands B-elftal en T.O.G.O., welke ontmoeting door de B-ploeg met 3—1 ge wonnen werd. De ruststand was 20. Bromberg was de grote kracht van de B-ploeg. Hij maakte twee zeer fraaie goals doch had te weinig steun van zijn binnen- spelers. Het B-elftal is nu voor de wedstrijd, die op Tweede Paasdag in het Wagener- atadion wordt gespeeld tegen Oxford (de laatste test voor Nederland BBelgië B op 20 April te 's-Hertogenbosch!) als volgt samen gesteld: Mulder (Amsterdam); Reu3 (BMHC) en Van Keulen (Amersfoort); Van der Valk der promotie-klasse, In Noord en Zbld 19 Promotie-com- petitie al in volle gans:. Het Veendammer Daring staat er daarbij best op, want na de vori°e week in Leeuwarden de eerste klasse "hekkensluiter Rap met 00 te hebben geklopt, won Daring gisteren te Veendam met 42 van het Leeuwarder Hurry Hp. dat dus sterker blijkt te zijn dan stadgenote Rap. jn het Zuiden begon E.M.H.C. te Breda heel goed door er Push met 2—1 te slaan. en Van der Somme (HTCC); E. Thole (Be Fair), Picauly (Hilversum). Bromberg (H.H.Y.C.), Hillen (Groen Geel) en Wery (H.H.Y.C.). Van de tienduizend toeschouwers, die Zaterdagmiddag na de wedstrijd tussen 't Zuidelijk elftal en de vertegenwoordigen de ploeg uit het Oosten het Goffert- riadion te Nijmegen verlieten, zullen er slechts weinigen geweest zijn, die wat op de 31 overwinning van de Zuidelijken hadden aan te merken. Want was het iOt de rvet een vrij .gelijkopgaande strijd geweest, de 11 stand met de pauze- laf daar een goed beeld van na hervatting was het woord nagenoeg gehele speeltijd aan de Zuidelijke sp Met vlot snel en rappe aanvallen naü- den de Oostelijken de strijd '"keze Het oinnentno Janskamp-Bleijenberg-Jansen stelde de Zuidelijke verdedigers voor lastige vraagstukken en Kools moest en- kele keren handelend optreden. Hij deed dat aanvankelijk met succes, doch toen de Ooaielijken een doorbraak wisten te forceren, greep hij op een kopbal van Bóeijennérg mis. Het Zuiden reageerde fel en kort voor de rust kreeg het Zuiden het doeipunt, waar het recht op had. Een schot van Bruyninckx was Jansen te machtig (11), Werd het spel der Oostelijken na de rust zienderogen minder, de Zuidelijken trokken hoe langer hoe beter en feller van leer. Steeds waren de Zuidelijke ■norwaariSen in de buurt van het Ooste lijke doel te vinden en al wist Jansen ;ange tijd zijn heiligdom schoon te hou den, hel was duidelijk, dat aan die zijde van het veld doelpunten zouden vallen. Een wegens te zwaar aanvallen van de keeper afgekeurd doelpunt van Van Overbeek betekende de inleiding tot de Zuidelijke overwinning. Want van de vele schoten, die hierna uit alle richtin gen en standen op het Oostelijke doel werden afgevuurd, was er één van Bruy ninckx raak. Dat betekende 21, een voorsprong die Van Overbeek korte tijd later tot 31 verhoogde. Nadat hij'een hoge bal van zijn voet door Jansen net lot corner had zien weirken schoot hij het leer hard en onhoudbaar in het net. F.AC-Zeeburg Hygiea-PSV Hoofdklasse DES-HGV Quiek-Niloc Hellas-PSV 2—1 2—3 Heren 8—10 7—4 7—13 3e Klasse B: Laakkwartier 3RKAVV 2 3—3, UVS 4—HPSV 2 3—1; E: RFC 4—DHC 4 2—2, Mart 2—HDVS 3 4—1, DHS 2—Xerxes 4 0—1; F: SVV 4—Overmaas 3 2—2; G: Moor drecht 2—EDS 2 2—4; H: Transv. 2—Bolnes 2 1—1, Coal 2—Hion 2 2—0 (Coal kampioen). C AMSTERDAM. Zondag. België heeft het Zaterdagavond ln de Apollo-bal te Amsterdam niet tot een dubbele baslietball-zege kunnen brengen. Wel toonde de Belgische hcrenploeg, waarin Depauw ontbrak en vervangen was door Eickel, zich met een 71-43 uit slag op ondubbelzinnige wjjze de meer dere van de Nederlandse maar de Hol landse meisjes, die evenals de heren 43 doelpunten wisten te scoren, zorgden daarmede voor een Nederlandse over winning, want ondanks een fanatiek eindoffensief wisten de Belgische dames niet verder dan 41 doelpunten te komen. De Nederlanders begonnen goed en wisten qe score, vooral dank zij Hille. ge lijk te houden tot 12—12. Daarna liepen de Belgen uit door een betere aanvals- tactiek. Na rwt viel het op, dat de Nederlandse heren zich na een aanval niet snel ge noeg in de verdediging konden terug trekken. zodat de Belgen telkens blik semsnel de score wisten op te voeren. Crick er, Vermeulen hadden daarin een groot aandeel, terwijl aan Nederlandse 7 ij de Ouderland en Van der Valk zich de productiefsten toonden. De Nederlandse dames zetten al spoe dig een 47 achterstand om in een 167 voorsprong- dank zij de productiviteit van mevr.' Koper en mej, Jansen. De rust kwam met een 2215 voorsprong voor Nederland. Na rust had de Nederlandse aanvoer ster, mej Van Petten, achter elkaar vijf maal succes. Bij de stand 43—21 zetten d.e Belgische dames een fanatiek eindoffensief in, waarin zij weinig fortuinlijk waren. Het werd 4„38 en zelfs 4341, maar daar bleef .iet bij. Zonder twijfel zou een ge lijk spel de verhouding beter-weer heb ben gegeven. Voor een groot aantal toeschouwers behaalde Munnik te Leiden het sabel- kampioenschap van Nederland, na twee maal barrage met Te werd. Terweer die nu tweede Naar gemeld wordt, zullen de Zwitser se en Joe go-Slavische landenteams wor den uitgenodigd voor de Se internatio nale tafeltenniskampioenschappen die op S't en 25 Mei a.s. te Utrecht gehouden worden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 4