P.S.V. veroorzaakte zichzelf veel moeilijkheden Krappe zege in laatste minuten op HBS dat Jweemaal leidde m l Quick greep strohalm Bruininckx bedreigde Eindhoven Achilles boekte kostbare winst DWS HAALDE HAARLEM IN Longa speelde Noad van de kaart Haarlem maakte „dure" fout Ajax won eigen Paas-tournooi r 8 Vier doelpunten van De Kort in de Tilburgse derby Te vroeg zeker van de overwinning en daardoor slechts gelijkspel K Te grote vrees voor Houtrust-Waterloo Verrassende overwinning op B.V.V. Thuisclub won dank zij een penalty Hermes en PSY gelijk met Sparta Staartclubs in B en C wonnen J Odenthal genezen J Chèvremont geen partij voor Hermes -«* Velocitas zeer zwak ondanks liard werken Engelse clubleider overleed in hotel DINSDAG 15 APRIL 1952 PAGINA Pi - (Van onze Haagse sport-correspondent) HOUTRUST, Paasmaandag Hoe vreemd het misschien ook klinkt, een feit is, dat het roemruchtige P.S.V. kampioensfavoriet van het Zuiden, het zichzelf in het competitie-duel tegen H.B.S. op het niet 22.000 kijkers 'volgestouwde Houtrust, nodeloos moeilijk heeft gemaakt. Het for tuinlijke halletje, waarmede aanvalsleider Fransseri kort voor het einde tenslotte een 32 overwinning voor zijn ploeg mocht vastleggen, had evengoed dat ..fortuin" kunnen missen, als de P.S.V.-ers. wellicht heducht voor de faam van Houtrust, zichzelf niet zo hadden verdiept in allerlei combinatie-problemen, dikwijls zo ingewikkeld, dat de spelers er zelf niets meer van begrepen; voor het primitief spelende H.B.S. was er dan steeds gelegenheid het terrein te zuiveren. Terlouw keek toe Verkeerde tactiek H.B.S. leidde tweemaal Last van voorjaarsmoeheid WmÊm WÊwmk CONFLICT IN BREDA SPITST ZICH TOE Gemeenteraad-Sportraad Voorhoede verzivalt Groeneveld in vorm Hoozen gaat weer trainen Haarlem verflauwde R.V.C.-to urnooi v rl <-» töllrovie fnr V-$>: •v'< 5- t Fan der Land en Herklots verslagen door P.S.I-s tweede gelijkmaker, gescoord door Franssnn, half zichtbaar, vierde van rechts. een hoek- -2. Waarschijnlijk kreeg PSV op de duur zelf in de gaten, dat de tegenstander in kwaliteit ver beneden haar stond. Doch toen was het al bijna te laat. De Zuide lijke tactiek was in het laatste kwartier allerminst imponerend, het was bijkans even primitief voetbal als het spel, dat de Kraaien tot tweemaal toe een voorsprong had verschaft de bal hard naar voren jagen en dan er haast-je-rep-je achteraan ia de stille hoop dat het zal lukken. Op die manier kogeldo spil Wouters enkele minuten voor het einde van dit niet ai te spectaculaire voetbalbedrijf de bal over de Haag-se defensie. In een snelle rush ging Franssen er achteraan en hij had het geluk er juist iets eerder bii te zijn dan doelman v. d. Land. Langs diens uitgestrekte handen draaide de bal in het lege doel. PSV had met 3-2 de leiding genomen en hetwasvoor haar niet bepaald moeilijk deze vast te houden tot het slot. Naar onze bescheiden opinie zal Rinus Terlouw, die zich onder het leger toe schouwers had pogen te verstoppen, zich weinig zorgen meer maken voor de komende gevechten van Sparta tegen de Kraaien en tegen.... de Philips-mannen! HBS speelde een pover spelletje, vooral de aanvalslinie, waarin op het trio v. d. Ve"t Kuneman, Langelaan, zo pas nog gehuldigd omdat zij al een decennium een driemanschap in de Haagse aanvalslinie formeren! steeds duidelijker het stempel der senioren zichtbaar wordt, Piet laan eens vermaard om zijn vasthoudend heid! kan af en toe nog iets van zijn taam uit het verleden op. halen, tegen PSV was er echter niets van merkbaar. In de handen van spil Wouters was hij een kind; en Anton v. d. Vegt. enkele jaren geleden nog een goalgetter par ex cellence, stond dik- wijls allerzonder- hJkst te schutteren, 'etwijl Jampie Ku- heman, veruit de kuneman Jongste van het trio, vertraagd achter de aanval (als vanouds) wandelde als een tergend vertraagd voetbalapparaat. Het was inder daad niet bepaald groots wat dezfe drie alom bekende Kraaien aan de menigte lieten zien. En toch had HBS deze wedstrijd kun nen winnen, als aanvoerder Herklotz een betere strategie had opgesteld. Toen immers HBS na amper^ een half dozijn minuten spelen door linksbuiten Fred Röhrig de leiding nam, bleek PSV der mate haar zelfvertrouwen zoek te zijn, dat de Kraaien eenvoudig maar de kan sen hadden uit te buiten. In plaats van de toch al tam opererende aanval zoveel mogelijk steun te geven, hield cap. FRANSSEN, twee goals waar van de winnende kan thai ves zo diclit tain Herklotz zijn mogelijk bij zich. Toen PSV zich weer wat op haar ge mak begon te voelen was het meteen met de lichte meerderheid van de Kraaien gedaan. De Eindhovenaren begonnen te combineren, gingen zich vermiien in hun lievelingstactiek, het korte tik-tak.-tik, maar vaart kwam er toch niet in het spel! Langzamerhand bleek echter dat de tech niek der Eindhovenaren een klasse hoger stond dan die van de Kraaien, maar wat wordt men er wijzer van, als het schot erbarmelijk blijft en men door alle traag heid de telkens fors ingrijpende defensie van de tegenpartij steeds gelegenheid blijft bieden om. zoals dat heet, de zaak op te ruimen? De gelijkmaker kwam dan ook vrij onverwacht. Uit een ongevaarlijke aan val kreeg Dillen de bal van Quick en meteen zond hij van verre afstand een schot in, dat vlak onder de lat achter doelman v. d. Land de roos trof, 1—1. Er was toen een half uur gespeeld. En de rust had met 21 kunnen ingaan voor PSV, als Franssen niet vlak voor doel de aardigheid had gehad de bal nog naast te plaatsen. Een van die vleugen „herinnerings-voetbal" van het Kraaien- trio bezorgde HBS kort na de pauze op nieuw de voorsprong. Kuneman gaf een feilloze pass naar Jasperse, die hem naar v', d\ Ve,®t tikte. In plaats van zelf tv schieten liet hij de bal gaan voor Kune man, die geen moeite had een tweede doelpunt m het Eindhovense bolwerk te plaatsen. 1IBS moest echter spoedig weer capi tuleren. Want twee minuten later werkte Franssen de bal uit schop in het Haagse doel, 2- Nog had HBS, dat nu aan PSV een volkomen vrij terrein liet op het midden veld, een kans het duel te winnen. Uit een ouderwetse pass van v. d. Vegt stond Langelaan ineens met de bal voor zijn voeten vrij voor doelman Stijger. Doch een dotlpmit bleef uit, want de Haagse middenvoor schoot te onbesuisd, en de bal ging ver naast. De zege kwam eindelijk toch bij de partij, welke er het meest recht op kon !f u gelden. Kort voor het einde kwain ae bal via v. d. Vegti bijspil Wouters, die hem ver in de Haagse defensie plaat ste. De onvermoeide Franssen zette een snelle spurt in en smaakte het genoegen de eindstand op 32 te brengen. Een Nederlandse ploeg schermers ver loor te Nancy een degenxoedstrijd tegen een Lotharingense ploeg met 2213. In Ferrara ging de hockey-interland tussen de heren van Italië en Oostenrijk welke door de gasten met 02 werd gewonnen. Advertentie Voelt V zich loom en futloos? Bent V niet meer tegen Uw taak opgewassen? Ov al die vragen is maar een antwoord.HERBESAN-th.ee! Een dagelijks kopje HERBESAN- thee (even eenvoudig klaar te maken als gewone thee) „verjongt" Uw bloed, reinigt Uw organisme en verdrijft die loom heid, die U zo moedeloos maakt! Begint vandaag nog met Uw da gelijks kopje HERBESAN. Na korte tijd voelt U zich 'n ander mens! Verkrijgb. bij Uw apoth. of drogist Doelman Hendriks van Theole moet er bij gaan zitten, maar gelukkig houden Kun en Van Eist het doel gedekt. (Van onze correspondent) NIJMEGEN, Paasmaandag Quick heeft de laatste mogelijkheid, om het dreigende degradatiespook te ontlopen, met heide handen aangegrepen, door B.V.V. met een 2-0 nederlaag naar huis te laten terugkeren. Er is in deze wedstrijd weini" mooi voethal te zien geweest, maar de sensatie, die het vinnige duel op leverde, was bepaald wel voldoende 0111 van een aantrekkelijke match te kunnen spreken. Quick lanceerde reeds in de eerste minuten enkele gevaarlijke aanva"'®et maar de gasten lieten zich hierdoo in het minst intimideren en in helj-Hik gende kwartier wisten zij herhaaldeliJK voor het rood-zwarte-doel hachelij situaties te scheppen. In de 16e minu had Van Overbeek de verdediging van zijn gastheren weten te verschalken, maat zijn schot ging meters naast, waarbij hij ongewild het voorbeeld volgde van Heij- nen, die een minuut tevoren het leer met een formidabele kopstoot langs de ver keerde kant van de lat deed gaan. Aan weerszijden deden zich trouwens in deze eerste helft fantastische kansen voor, maar de voorhoedes waren in deze spel- periode werkelijk beneden peil De stand bleef dan ook tot rust dubbelbiank. Na rust was het weer, juist zoals in de eerste helft Quick, dat de touwtjes in handen nam. In de 15e min. leverden de herhaalde aanvallen eindelijk resul taat op. Het was Van Rooy. die op een prachtige pass van Engelsman door- spurtte en, zwaar gehinderd dodr de beide backs, een schot loste, dat in de uiterste rechterhoek doel trof (1—o). De druk op het BVV-doel werd steeds zwaarder (op een gegeven moment waren er tien man in de verdediging gedrukt) en het was duidelijk, dat ondanks de soms gevaarlijke uitvallen van de gasten, deze toestand op een bepaald ogenblik onhoud baar moest worden. Dit werd het dan ook inderdaad, toen Van Rooy, die geheel naar rechts was gezwenkt, een uitgemeten (Van onze sport-correspondent). EINDHOVEN, Paas-Maandag. Zoals trouwens de einduitslag duidelijk aantoont, is Eindhoven tegen RBC maai precies met de hakken over de sloot ge komen en hoewel de thuisclub bij overigens zeldzame vlagen liet zien dal zij technisch verre superieur was, hebben de bezoekers door hun enthousiast vol houden, de balans bijna in evenwicht kunnen houden. De Eindhovenaren hebben de overwinning slechts kunnen bewerk stelligen door het benutten van een penalty. Dê wedstrijd begon met een daverend overwicht van de thuisclub en dit resul teerde in een superioriteitsgevoel, dat vrijwel de gehele wedstrijd zou blijven duren en dat Eindhoven bijna noodlottig is geworden. In dit offensief passeerde linksbuiten Schmidt doelman Van Osta wel een keer, maar Snoek had even voor dit doelpunt de Roosendaalse keeper onjuist ge attaqueerd en scheidsrechter Heeneman keurde de goal dan ook af. Brul- op ge- rug'vln len hx°lg °PsPringend a®bter de rug van een back, zette Van Es zijn hoofd me^di^dn 1 en ^uick had ziin voorsprong »vv l pu? (2-0) veilig gesteld, ipn m »et nog wel enkele ma- en moest Moolhuyzen op de doel lijn redding brengen - maar een ver andering in de stand konden zij toch niet meer te weeg brengen. (Van onze sport-correspondent) OLYMPISCH STADION, Paasmaandag. liet is Acliillcs inderdaad gelukt beide kostbare punten uit het Olympisch Stadion mede te. nemen en verdiend, ook. De Assenaren met hun stevige en frisse ploeg hehhen er voor gevochten als leeuwen. Technisch waren zij veruit de minderen van hun gastheren doch het enthousiasme en trap- vastheid hehhen hen naar de overwinning gevoerd. Een zeer beweeglijke voorhoede met een sterke linkervleugel, Dijkhuis-Baardman, en een hechte goed sluitende verdediging waren de grote troeven van Achilles. Blauw Wit speelde technisch soms zeer knap, doch miste ieder vuur en wist daar door met voldoende antwoord op het agressieve spel van kun tegenstanders. Het was dan ook aan het spel duidelijk merkbaar, dat bij deze wedstrijd alleen nog Achilles belang had, doch de Stadion mensen hebben het hun gasten zeker niet gemakkelijk gemaakt. Toen na 'n nog al futloze start de links buiten Dijkhuis een te traag teruggespeel de bal van Kersbergen vlak voor de voeten van de uitlopende keeper Eijpe wegpikte en de ba] in het iege doel schoot was het reeds na 10 minuten spelen 0—1. En weer 10 minuten later bracht Baard man met een keiharde schuiver de stand op 0—2. Blauw Wit kwam nu ook wat meer los, doch eerst na 34 minuten spelen voltooide Maas met een mooie kopbal een uitsteken de voorzet van Tjepkema (1-2). Vijf min. voor rust bracht Heffels met een laag schot uit een vrije trap van Van Asselt de partijen weer op gelijke voet (2-2). Reeds 8 minuten na de hervatting schoot Baardman in moeilijke positie keihard door een haag spelers langs de verraste Eijpe (de nieuwe plaatsvervanger van Van Raalte (- 3). Hierna werd de strijd Het conflict tussen de Bredase Gemeenteraad en de Sportraad, dat ont staan was doordat dg Sportraad tegen een besluit van de Gemeenteraad in een sub sidie van 250 en een renteloos voorschot van 1000 verleende aan de Cadetten- vereniging „Dudok van Heel" voor de aanschaffing van een „gladde vier", is nu nog meer toegespitst. De Sportraad deed het College en de Raadsleden een schrijven toekomen, waarin hij zijn standpunt uiteenzette en betoogde, dat de bevoegdheid van het verlenen van subsidies aan sportvereni gingen alleen toekomt aan deze instan tie. Daarom werd het niet juist geacht, dat de Gemeenteraad de Sportraad niet meer erkende. In dit schrijven verzocht de Sportraad om rehabilitatie in een openbare Raadsvergadering. B. en W. hebben nu de Raad een schrij-- ven doen toekomen, waarin betoogd wordt, dat de uiteenzetting van de Sport raad dermate krenkend is voor de Ge meenteraad, dat het thans uitgesloten moet worden geacht langer samen te werken, tenzij openlijk verontschuldi- gmgen worden aangeboden. In het be lang van de Bredase Sportraad willen B. en W. deze mogelijkheid nog openlaten. Aan de Raad wordt nu voorgesteld om m de Woensdag te houden raadsvergade- rmg het besluit te nemen, als deze excu ses niet vóór 1 Mei a.s. zijn aangeboden, de samenwerking definitief te verbreken. zeer levendig en beide doelen kwamen om beurten in ernstig gevaar. De rood-zwarte verdediging bleek de druk meestal het beste te kunnen ver stouwen en dat was de reden dat het al leen aan de voorhoede van de Assenaren gegeven was nog een enkel gaatje te vin den, at was het dan ook eerst twee min. voor het eindsignaal. Een uitstekende voorzet van de hard-werkende Dijkhuis was voor Baardman een klein kunstje die in een doelpunt om te zetten (24). Met nog drie wedstrijden te spe len staan DWS en Haarlem in A gelijk, maar de Amsterdammers hebben betere papieren. Terwijl Haarlem tegen AGOVV een reeds veilig schijnende zege moest prijs geven en met een gelijk spel te vreden moest zijn, nam DWS met forse cijfers bij Theole de hele buit in beslag. Aan de staart verloor behalve Theole ook Velocitas en wel veel betekenend bij Elinkwijk, zodat er voor de Groningers met 3 punten achterstand geen hoop meer is. De defensie van 't Gooi bleek nog steeds uit vorm en het werd tegen EDO een nederlaag, waardoor de Haarlemmers intussen naar de derde positie klommen. Een verrassing in het Noorden, waar Heerenveen zijn hegemonie bedreigd zag door een nederlaag op eigen veld, nota bene tegen Frisia'. Go Ahead nam revanche op GVAV maar de Enschedese Boys behaalden weer een kleine zege op de Vole- wijekers. Terwijl in de staart van B Ooster- parkers en Sneek slim deelden, greep Achilles zijn kans en sleepte bij Blauw Wit twee zeer kostbare punten weg, zodat de positie van de Assenaren nog redelijke perspec tieven biedt en zowel Sncek als EERSTE KLASSE A: DWS 23—35 Haarlem 2335 EDO 23—28 AGOVV 23—27 Heerenveen 2327 't Gooi2326 Ensched. Boys 2326 Frisia 2324 Vole wijekers 23—21 GVAV 22—19 Elinkwijk 22—19 Go Ahead 2316 Theole 23—10 Velocitas 237 Oosterparkers nog danig benauwd zitten. RCH bevestigde zijn thuis-zege bij Enschedé en op eigen veld hielden de Zwolse Boys de minimale winst tegen VSV aan zich. In de historische rivaliteit met ADO vond DHC in C inderdaad de stimulans tot een kleine zege. Maar Quick won ook en wel zonder meer sensationeel van BW, zodat de af stand van 2 punten tussen de Delfte naren en de Nijmegenaren bewaard bleef. Eindhoven nam tegen RBC maar een heel kleine revanche. Volgens de verwachtingen heeft Hermes-Dvs in D zijn verrassende thuis-nederlaag tegen Chèvremont op afdoende wijze gewroken; de Schiedammers kwamen met de hoogste score van de dag uit Lim burg terug. En daar PSV op Hout rust geen Waterloo vond, maar zij het met de grootste moeite en slechts minimaal verschil over HBS zegevierde, staan er met nog drie wedstrijden te spelen drie clnbs precies gelijk. De doelcijfers van deze drie con currenten zijn wel interessant ver gelijkingsmateriaal; Hermes-Dvs 66 —31, Sparta 44—22, PSV 54—28. Longa won de Tilburgse derby te gen Noad met kloeke cijfers en is dus voor Chèvremont wel zo goed als onbereikbaar geworden. Be Quick 2227 Leeuwarden 2227 DOS 22—25 Zwolse Boys 2323 Enschedé 2320 VSV 22—19 Blauw Wit.... 23—18 Sneek 2311 Oosterparkers 2310 Achilles 239 EERSTE KLASSE C: ADO 23—21 Sittardia 2318 RBC 22—16 DHC23—13 Quick 2311 EERSTE KLASSE D: EERSTE KLASSE B: Ajax RCH Vitesse Wageningen 23—41 24—32 22—28 23—28 Willem II 23—37 Eindhoven 2334 Feijenoord \2229 BW 24—28 MVV 23—24 Bleijerheide 2222 SVV 22—22 Juliana 2322 NAC22—21 Hermes-Dvs Sparta PSV Limburgia VVV Emma Xerxes HBS Maurits Noad NEC Brabantia Longa Chèvremont 23—31 23—31 23—31 23—29 22—26 22—23 23—23 23—21 23—21 2220 2218 trti 23—18 23—15 23—11 (Van onze sport-correspondent) TILBURG, Paasmaandag. Als de voortekenen niet bedriegen zal Longa dit jaar de degradatiedans ontspringen. De vlotte en volkomen verdiende 5-2 zege op stadgenote Noad is in alle geval een stap in de goede richting geweest. Alleen deze vraag: waarom speelt Longa niet steeds met zo'n bezieling en elan als in deze ontmoeting? O zeker, bet ging allemaal niet van een leien dakje en stellig in bet begin niet. Maar toen de Longa-liii eenmaal de zaak hadden bekeken en zij een nuttige 2-0 voorsprong verwekten, was er practisch geen vuiltje meer aan de lucht. Maar dat prille begin van de wed strijd, die eerste vijftien minutenwaren allés behalve prettig. Noad combineerde in die phase van de strijd, zo vlot en stiet telkenmale zo diep door, dat feitelijk elk moment één of meer doelpunten waren te verwachten. Het waren vnl. Engel, Ebbing en Walhout, die tezamen toch stellig wel voor een doelpunt hadden moeten zorgen. Hun schoten misten ech ter juist dat tikkeltje zuiverheid wat tot doelpunten maken had kunnen leiden. Het xverd de gasten trouwens in die periode wel erg gemakkelijk gemaakt, omdat Longa haar middenlinie veel te ver terugtrok, zodat de opbouw der aan vallen geen al te grote zorgen baarde. Maar de afwerking. Voor die afwerking zorgde echter. Longa. Bij de eerste de beste aanval van Longa bleek dat de Nood-defensie in weinig sterke conditie verkeerde. Mis sers loerden vlot genoteerd en doelpun ten maken bleek niet eens zo'n heel moeilijke opgave. In de He minuut im mers kon midvoor L. de Kort met een vlotte schijnbeweging stopper v. d. San- den in de luren leggen en zijn strakke schot bleek doelman Huisman te mach tig. En nauxvelijks een minuut later xverd het 20 toen de Kort een voorzet van zijn rechtsbuiten Villevoye prompt met (Van onze speciale verslaggever) HAARLEM, Paasmaandag De duizenden Haarlem-supporters, die voor bet begin van de belangrijke wedstrijd Haai em - nog per luidsprekers waren aangespoord, hun elftal voora nu me ex ra- uide aanmoedigingen te steunen, trokken na afloop van deze on moe ing enigszins teleurgesteld naar huis. Tot vijf tien minuten voor liet einde hadden de roodbroeken een 20 voorsprong en toch werd bet ecu pe ij spe oor eigen schuld verloren de Haarlem mers een kostbaar punt. Na 35 min. was het Van Melis, die een voorzet van Louwers benutte: 1-Lo rn zes min. voor rust 'bracht de prima spelende recht" binnen van rbc ninckx de partijen lijke voet. De tweede helft was 10 min. oud, toen Van Os a vIS schol van Van Melis niet onder contróle kon krijgen el Bruininckx de naar binnen gezwenkte bedreiging voor Louwers had geen moeite Eindhoven zijn club de leiding te geven: 2—1. Toen negen min. later de scheidsrechter de thuisclub een penalty toekende wegens ongeoorloofd aanvallen van Schmidt en midhalf Van Tuyl de elfmeterschop feil- loos benutte, leek de overwinning zeker, hard schot doelman Bremer versloeg en maar RBC dacht er anders over. Brui- I Haarlem een 10 overwinning bezorgde. ninckx bracht met een verschot de stand I Na de rust ging de strijd wel gelijk op. op 3—2 en ook in de resterende minuten Het offensief van AGOVV werd ge bleven de b®^°e^®rs Maar tot j vaarlijk, maar door gemis aan stootkracht doelpunten kwamen ze toch met meer. en doorzicht bleven resultaten uit. De Direct na de aftrap kwam Haarlem sterk opzitten Er werd fel en enthousiast ge- 3J De zwakke achterhoede van AGOVV mag van geluk Haarlemmers kenneUjk oJ°°[eghdf ka^ volkomen" onbe'n u t voorbij lieten gaan. Maar dat was niet het hl likt dnnr hoede van de roodbroeken J het uitvallen van Roosen wiel handicapt te zijn. Het rammelde behoorlijk, in de voorste linie en het du kwartier voordat men enig1P elkaar ingespeeld bleek te zijn- T Haarlem het spel dan ook in hanae Jacob brak keer op keer door en keeper Bremer van AGOVV moest alles op alles zetten om zijn doel vrij te houden, uitvallen van AGOVV werden door ae Haarlemse achterhoede gemakkelijk op gevangen. Kuys, die op de plaats van Odenthal stond en hem uitstekend ver ving, kon, samen met De Voogd en Laan, uit de aanvallen van de Apeldoorners nieuw voedsel halen voor een tegenaan val van de Haarlemmers. In dc veertigste minuut kwam het eerste doelpunt. Heel rustig gaf Groeneveld, die vandaag in topvorm speelde, de bal door naar Jacob, die met een prachtig laag en Haarlem, Paasmaandag. Pij de wedstrijd Haarlem AGOVV konden Roozen en Oden thal er toch bij zijn, zij het dan °ok achter het lijntje. „Met mijn stok moet ik wel een zielige indruk maken", vond Roozen, „maar ik voel mij vrij goed". Naar hij ons vertelde is Zaterdag j.l. zijn, gipsverband er afgegaan en hij is vast van plan na twee weken „kalmpjes aan", weer m training te gaan, „Als Haar- lem tenminste afdelingskampioen wordt", voegt hij er voorzichtig aan toe. Odenthal had vanmiddag al wnlen spelen, maar mocht niet van zijn dokter. „In ieder geval ben ik over veertien degen van de partii", verzekerde hij. achterhoede van AGOVV kwam ook steeds meer op dreef en de zwak-spelende De Groot invaller voor Roozen en. Van Os moesten telkenmale in Klok en Kruitbosch hun meerdere erkennen. Niet echter Groeneveld. Met gemak omspeelde hij de gehele achterhoede en bracht hfj de AGOVV-ers bijna tot wanhoop. Na 23 minuten maakte Jonker hands. Groeneveld schoot de penalty keihard in en het lot van de Apeldoor- ners scheen bezegeld. Doelman Bremer pan A.G.O.V.V., gedekt door Loois, in de knel bij een Haarlem-aanval Dat dachten de Haarlemmers tenminste en hun spel verflauwde zienderogen. AGOVV daarentegen bleef waakzaam en vijftien minuten voor het einde maakte Peters, praktisch zonder dat de roodbroe ken het bemerkten, een doelpunt. De Haarlemmers, hierdoor gealarmeerd, trok. ken zich terug en trachtten de hun nog resterende voorsprong te behouden. Dit scheen vrij aardig te lukken, totdat De Voogd hands maakte en AGOVV een penalty kreeg toegewezen. De Haarlem- getrouwen hielden hun hart vast en terecht. Jonker benutte feilloos zijn kans en bracht de stand op 2—2. Te laat wilde Haarlem nu nog een doel punt forceren. AGOVV bleef onwrikbaar standhouden en de wedstrijd eindigde in een gelijk spel. het hoofd in de Noad-touwen joeg. Met deze twee doelpunten werd. Noad volledig van de kaart geveegd. Van de kort te voren zo energieke ploeg bleef slechts een stuntelig en rammelend sa menstel van spelers over, die vergeefs poogden hun krachten opnieuw te bun delen exi tot leven te trekken. De dek king werd verwaarloosd door de zin tot forceren. In de voorhoede bleken de, bin- nenspelers doorgaans voor doel niet aan wezig, terwijl de rest, een weinig sterke indruk maakte. De ijverige middenvoor Ebbing zwoegde doorgaans vergeefs. Na een half uur scoorde Longa een derde doelpunt toen v. d. Sanden, ten einde raad. de bal met de hand voor de voet van de Kort wegsloeg. Strafschop decreteerde, scheidsrechter Aussum en v. Hout voltrok het vonnis zoxidcr aar- zelen. Tot aan de rust kon Noad er niet in slagen de snel samenspelende en enorm hardwerkende Longa-mensen een halt toe te roepen. Direct na, de hervatting werd weder om een doelpunt genoteerd toen de Kort op de grond liggend eew lage X'oor- zet van linksbuiten v. Lissum langs de gedeeltelijk falende doelman Huisman werkte. Zonder enig verband zocht Noad naar antwoord. Loxier xcas enige malen de gevaarlijke man in de aanval en toen in de 15e minuut een voorzet van hem onvoldoende xverd. onderschept kon Eb- bixig de stand op Ifl brengen. Veel had dit xiiet te betekenen omdat de Kort nauwelijks acht minuten later koxi profiteren van onattexit terugspelexx van linksachter v. Os en de bal vlak voor dc Noad-doelman in het xiet kon tippexi. Terivijl Noad zijn ploeg dooreen xoierp. Ebbing nog eeximaal een dot van een kans kopbalkreeg, xvas het linksbui ten Loxier. die in dc laatste minuten de staxid op 52 xvist te brengen. En dat betekende het einde van deze wedstrijd xnaarixi een geladen Longa zijn tegenpartij eexivoxtdig als een kaarten- hxüs deed ineenstorten. Op het terreixi aan de Laan van Poot te Dexi Haag speelde op Tweede Paasdag eexi Nederlands Boxidsteam een handbal- xvedstrijd tegen de ploeg van de univer siteit. van Lebach (bij Saarbrücken)het Bondsteam leidde bij de rxist met 9— en won uiteindelijk met 112, xcaarbij het Hellas-trio Walker-v. Dxmrsen-Rut- jes de meeste goals scoorde. (Van onze sport-correspondent). CHEVREMONT. Paas-Maandag. Hermes-Dvs heeft tenslotte dank zij zijn grotere techniek en grotere beheersing op zijn slofjes de nitwedstrjjd van Chè vremont gewonnen. In de eerste helft moesten de Schiedammers al hun krach ten verzamelen om de onstuimige aan vallen van de Limburgers het hoofd te kunnen bieden. Tegen het einde van de eerste helft onderging het Schiedamse doel 'n waar bombardement en Chèvre mont deed op dat ogenblik energieke pogingen om de 02 achterstand in te lopen, door doelpunten van Lex Janse (in de allereerste minuut) en in de 10e minuut) opgelopen. En zo waar slaagde Chèvremont er door toedoen van Schlei- pen in om een tegengoal te maken. Maar onmiddellijk na de aftrap viel Hermes via zijn beide vleugelspelers, de gebrs. Heyster op het Chèvremont-doel aan en het slot van deze manoeuvre was. dat v. d. Tuyn met een kopbal het derde Schiedamse doelpunt kon aantekenen. Na de rust was alle fut uit het spel van de Limburgers geweken en de bezoekers konden op rustige manier hun voorsprong vergroten. Het spel deed aan beide zijden aan genoeglijk zomervoetbal denken en een kwartier voor het einde stroomden de toeschouwers reeds naar de uitgangen; v. d. Tuyn (2 maal), Jac. Heyster en Jansse brachten na bekeken aanvallen de eindstand op 17. (Van onze sport-correspondent) UTRECHT, Paasmaandag. In de uitwedstrijd tegen Elinkwijk heeft Velocitas nog eens duidelijk onderstreept de zwakste ploeg in haar afdeling te zijn. Het Groninger team drjjft op enkele goede krachten, echter te weinig om succesvol te kunnen ope reren. De groenwitten werkten wèl heel hard, doch dat was geen voldoen de compensatie voor de betere tech niek en spelopvatting van de thuisclub. Na een aardige start van de gasten was Elinkwijk al spoedig aan bod. Schut ter Vonk stelde echter blijkbaar geen prijs op scoren; hij liet zelfs een straf schop onbenut. Zo duurde het nog een half uur voordat W. de Jongh, die de bal in duidelijke buitenspelpositie ont ving, voor Elinkwijk doelpuntte (1—0). Tegen de rust kwam Velocitas goed los. Na de hervatting nam Elinkwijk het heft weer in handen. Talrijke kansen werden echter onbenut gelaten, totdat een kwartier voor het einde W. de Jongh na goed werk van Vonk en P. de Jongh er 2—0 van maakte. Tegen het einde vielen plotseling nog twee goals te noteren. Rechtshalf Roos maakte er na keurig solowerk 30 van, waarna een minuut later het harde zwoe gen van Velocitas beloond werd met een doelpunt van linksbinnen Plas (31). Het Paas-tournooi van Ajax werd op droeve wijze overschaduwd door het plotseling overlijden van Sidney Buckly, de leider van de Engelse ploeg Leyton- stine FC, die in de nacht van Zaterdag op Zondag in zijn hotel te Amsterdam op 60-jarige leeftijd overleed. De heer Buckly had een zwakke gezondheid, was lijdende aan asthma en had de trip ondernomen tegen het advies van zijn arts in. Hij kreeg Zaterdagnacht een ernstige aanval en was overleden vóór zijn kamergenoten in het hotel dit zich konden realiseren. Het tournooi vond echter gewoon door gang. Voor elke wedstrijd werd een mi nuut stilte in acht genomen en de Engelse ploeg speelde met rouwbanden om. De finale ging tussen Ajax en Ley- tonstone FC, welke door de organisa trice met 20 werd gewonnen. Zo won Ajax zijn eigen Paas-tournooi. De uitslagen luiden: SVVLeyston- stine FC 14, AjaxRupeistreek-elftal 43, AjaxLeystonstone FC 20, SVV -Rupeistreek-elftal 11 (SW won door elfmeterschoppen). Graz alles icon De Oostenrijkse eerste-klasse-profes- sionalsclub Graz AK beëindigde haar tournee en won ook haar twee laatste wedstrijden, die beide opmerkelijk rijk aan doelpunten waren. Men had sterk de indruk, dat de Oostenrijkers, die stellig een spel ontplooiden dat superieur was aan dat van onze Nederlandse clubs, hun eigen doelpunten-totaal afhankelijk stelden van de treffers die hun gast heren noteerden. In Groningen won Graz met 46 van Be Quick en in Nijmegen met 3—4 van N.E.C. Het Utrechtste D.O.S. nam deel aan een Paas-tournooi te Verviers in België, waarvan de uitslagen waren: Wiener SC' D.O.S. 52, C.A. ParisVerviers 32, Wiener S.C.'C.A. Paris 40, D.O.S. Verviers 21. Van de vele andere tournooien en vriendschappelijke wedstrijden moeten wij volstaan met de volgende uitslagen; SittardiaAllemannia (Aken) 2—6, For- tuna (Dusseldorf)V.V.V. 7—4, Charle roi SC—D.F.C. 24. En dan was er tenslotte het voorbeel dig internationale Paas-tournooi van het z.g. lagere voetbal van R.V.C.. dat door de Haagse derde-klasser RK VVJP 7r%rrdr, Se^0"ne11" Eindklassement: i &V.p., 2P°s"Te2' 3 Rüswijk, 4 Graaf Willem II, 5 Velo, 6 R.V.C., 7 's-Graven- zande, 8 Club Sportif et Artistique (Fr.) S--TC ^(EnS')10 Sportclub L buitenlandse clubs vervulden hier dus wel een bescheiden

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 3