Amerikaanse hulp aan Nederland wordt voortgezet Zenuwpijn Eisenhower bedreigt Taft's voorsprong Duitsers weten met van eieren eten Persberichten ...hethaalt U De strijd tegen de hoge bloeddruk Ondanks levering van strategisch belangrijk materiaal aan Polen /er helemaal bovenop DONDERDAG 24 APRIL 1952 PAGINE 3 EISENHOWER NAAR DUITSLAND UITVOER VAN BLIKVLEES NAAR ENGELAND Gemeenschappelijke stappen van Denen en Nederlanders STOOMVAARTMIJ „ASIAN LLOYD" TE DJAKARTA i verstoort Uw leven en belet I U te werkenHet middel dat Él direct en afdoend helpt, heet, met commentaar Die duizelingen, die onzeker heid, al die hinderlijke be angstigende klachten, die pijnen dan hier, dan daar. Allemaal „zenuwen" 1 Neem dadelijk Sanatogen. t Doet U goed. Elke nieuwe dag wint U aan kracht en energie. SftnatogenhaaltUerhelemaal bovenop. Tob niet langer» begin et nog vandaag mee. Naar het A.N.P. verneemt, is aan de medische faculteit van de universiteit te Frankfort aan de Main, gepromoveerd dr Ernst, op een dissertatie over een door hem in de universiteitskliniek ver richt onderzoek betreffende een Neder lands preparaat ter bestrijding van ader verkalking en te hoge bloeddruk (arte- riosclerose en hypertensie). Volgens dit onderzoek zouden met be hulp van dit preparaat verharde vaat- wanden weer elastisch worden en de totale weerstand in het vaatstelsel ten opzichte van de bloedsomloop sterk af nemen; het aderverkalkingsproces zou teruggedrongen kunnen worden en de bloeddruk omlaag gaan. Ook in het Physico-therapeutisch in stituut te Rotterdam zo vernam A.N.P. verklaart men na een onderzoek van vier jaar een dergelijk resultaat te heb ben gevonden. Begin volgende week zal generaal Eisen hower voor een bezoek van enige dagen naar West-Duitsland reizen, waar hij af scheid zal nemen van de Amerikaanse, Britse en Franse bezettingstroepen aldaar. Het komende weekeinde zal Eisenhower waarschijnlijk Luxemburg bezoeken, aldus meldt de DPA-correspondent uit Parijs. waarden voor verkiezingen in het Saar- gebied verworpen. Het zal zijn leden voor de gemengde commissie van onderzoek niet beï'oemen vóór Frans-Duitse bespre kingen over de toekomstige status van het gebied aan de gang zijn en er enige aanwijzing is, dat mogelijk een oplossing kan worden bereikt, aldus heeft een woordvoerder van het Franse ministerie van buitenlandse zaken Woensdag te Parijs verklaard. Dit was volgens hem de strekking van een antwoord van minister Schuman op een brief aan Adenauer, waarin deze had geïnformeerd naar het benoemen van de Franse leden van de commissie, die het minister-comité van de Raad van Europa verleden maand besloot in te stellen. De Deense en Nederlandse industrieën voor blikvlees zullen gemeenschappelijke stappen ondernemen met betrekking tot de Engelse invoerbeperkingen. Volgens de vorige week in de Deense pers ver schenen berichtaa zijn vertegenwoordi gers van de Deense en Nederlandse blik- vleesindustrieën bijeengekomen naar aan leiding van het voorstel van hun respec tieve ministeries van landbouw om sa men te werken. Het blad „Social Demokraten" zegt dat het doel van de bijeenkomst was een prijzenoorlog te vermijden tengevolge van de beperkte Engelse quota voor vlees in blik. Het blad „Boersen" gelooft, dat met het oog op de goede kwaliteit voor de Deense blikvleesproducten een goede markt zal blijven bestaan. In Djakarta is op 15 April een nieuwe nationale stoomvaartmaatschappij opge richt onder de naam „Asian Lloyd". Advertentie De populariteitstest In Pennsylvania heeft aan republikeinse ziijde een over weldigende meerderheid voor generaal Eisenhower opgeleverd. De. bijna vol ledige, uitslagen geven aan Eisenhower 825.922 stemmen, aan Taft (die zich van de lijst had laten schrappen, doch wiens naam door zijn aanhangers op het stem biljet werd Ingevuld) 166.451 en aan Stassen 117.596 stemmen. Deze nitspraak bindt de kiesmannen van Pennsylvanië op de nationale par tijconventie weliswaar niet, maar het is duidelijk dat zij haar invloed niet kan missen. Voeg hierbij de uitslag van de verkiezing van de 96 kiesmannen uit de machtige staat New York, van wie ver reweg de meesten de candidatuur van Eisenhower zullen steunen, en men komt tot de conclusie, dat Taft's voor sprong wat betreft het aantal kiesman nen. waarvan hij op de conventie zeker kan zijn, gevaarlijk geslonken is. Vol gens schattingen heeft hij thans 233 gedelegeerden achter zich, Eisenhower voügt hem op de voet met 209, terwii! 104 geen vaste opdracht hebben. Het grote succes van Eisenhower wordt in de Amerikaanse pers en door f ir Hei zenuwsterkende voedsel w

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 3