Tifosi-feest bij Wilkes' club E NERGENSHUIZEN Fijfde Ronde van Nederland Fraaie revanche van het Nederlandse wegrennerscorps Oranje-trui voor Wagtmans KLASSEMENTEN RONDE VAN NEDERLAND Sport^Spcitten Chefarine „4" doet wonderen RADIO-PROGRAMMA'S Groot succes van Spanje en Zwitserland De Italianen in de Tour Olympisch voetbal- tournooi OVVO volgt HHC De MAN van "WOENSDAG H'f Na protest en rectificatie van de Ettense tijden De grote aanval PAGINA 5 VIERPERSOONS AUTO: NEDERLANDSE AMATEURS In Ronde van Belgisch-Litnburg DE METHODE-BINDA Joris onvermoeibaar Etappe-klassement Algemeen klassement Ploegen-klassement Deelneming van 28 landen FEIJENOORD WON DE NEPTUNUS-DRIETAND En A.B.C. debuteert goed! COPPI BLIJFT LEIDEN CRICKET IN ENGELAND V.U.C.—BORDEAUX 1—3 DE HENGELAAR EN DE LANDBOUW WOUT WAGTMANS, door VICTOR BRIDGES Wagt mans tweede veroveit de etappe De karavaan van Je Ronde van Nederland trekt tussen Goirle en Poppel het Belgische grondgebied binnen. Door MARTIN W. DVYZINGS. ST. NIKLAAS, Dinsdagavond. Door St. Niklaas schalde, luid en triomfantelijk, het Wilhelmus. Op datzelfde ruime, zonnige marktplein, waar verleden jaar de creme- de-la-crême van het Nederlandse wegrennerscorps krom_boog om cr c schande van een nodeloze, naargeestige nederlaag, vloerde ou ag mans, uit naam van Kees Pellenaers' vandaag oppermachtige nationale equipe ook de sterke, nijdige Belg Gielen: de laatste der verzamelde Belgen, die recht was blijven staan toen Pellenaers met twee tactische manoeuvres, die tot in alle details de hand van de vakman verrieden, zijn nationale equipe met veel geweld dwars door de wanhopig tegenspartelende doch machteloze concurrentie heen had laten rennen. Op datzelfde marktplein van St. Niklaas, waar verleden jaar, temidden van het oorverdovend gejuich der Belgische supporters m het Nederlandse kamp slechts een akelige stilte heerste, stonden nu v*clc duizenden Belgen opmerkelijk geluidloos toe te zien hoe Wout Wagtmans in liet allerlaatste rondje over de „kasseien" rond het monumentale raadhuis, met één brutale demarrage ook Gielen achter zich uit sloeg en hoe hij vervolgens, breed- «lim lachend deze tweede etappe van de Ronde van Nederland won. SINT NIKLAAS, Woensdagochtend. De Belg Gielen kreeg ten onrechte de oranje-trui Later op de avond maakte de organisatie van de Ronde van Neder land bekend, dat op grond van enige rectificaties de leiderstrui aan Wout Wagtmans toekwam! Wagtmans start dus hedenochtend voor de derde étappe ais leider in liet algemeen klassement. De rectificaties waren aangebracht, na een protest tegen de tijdwaarneming aan het einde van de eerste étappe te Etten. Doordat aldaar de officiële waar nemer door het publiek was verdron gen, zo luidde het communiqué, had hij voor de officiële tijd van de tenners, geklasseerd van 9 tot en met 21 in de eerste étappe, 1 minuut te veel gere- Na protesten van de ploegleiders, de Belg De Keerschieter en onze landge noot Peliaars, hebben de wedstnjdcom- missarissen deze zaak onderzocht. Na controle van de tussentijden is het pro test ontvankelijk verklaard, waardoor de tijden van Hoermann, Van Breenen, De Hoog, Schaecken, Van Est. Wagt- mans, Janssen, Schoenmakers, Roks, Suj kerbuyk Desmedt, Van Kerkhoven en Fctrv met 1 minuut zijn verminderd tot 5 uur 47 min. 44 sec. voor de afstand AmsterdamEtten i. p. v- 5 u 48 min. 44 séc. Daardoor werd Wagtmans' totaal-tijd heter dan die van Gielen en hees men onze man tóch nog in de oranje-trui. que, reed onze nationale ploeg keurig „volgens de methode": Van Breenen liet de twee Belgen maar modderen, deed geen meter kop en daarnaast sleurden Faanhof, Voorting en Van Est in sa menwerking met Schoenmakers en de Duitser Schwarzenberg met zóveel geweld aan het peleton, dat het eerste bedrijf tien kilometers verderop al tot de historie behoorde. Bedrijf II was voor Joris alleen. Ter wijl men zich in het peleton met ijver prepareerde op de eerste ravitaillermgs- contröle te Geel (na tachtig kilometer) „mg de Limburger solo aan de haal. En hij reed zó ontaard hard, dat hij drie kilometers verder al vijftig seconden had op Hans Dekkers, die rustig de Belgen Van Stayen en de jonge, dappere Bra bander Suykerbuyk zat te bewaken en anderhalve minuut op het peleton, waar in nu de Belgen Desmedt, Van Kerkho ven, alsmede de koppige Duitser Schwar- zijbérg moeite deden om de zaak op nieuw te forceren. Het lukte niet. Pellenaers stuurde de heren niet minder dan drie bewakers op hun dak: Van Breenen, Van Est en Voorting; en van de weeromstuit ging het toen even in het peleton zó hard, dat de voorsprong van Joris snel weer terug liep tot veertig seconden, waarna hij verstandig genoeg bleek om zich te Wes- terloo zonder veel strijd over te geven. voor België in de loopgraven. Zij kre gen assistentie bo vendien. Suyker buyk enJoris sprongen met de Belgen mee, doch wederom had Pel lenaers in Van Breenen een on vermoeibare bewa- ke in de kopgroep. En toen, even la ter, de Duitsers Hoermann en Ber ger en de gevaar lijke Belg Van Kerkhoven achter de vluchtelingen aansprongen, hing. keurig volgens de De Belgen gaven het nog niet op! Er was, bij het uitrijden van Wester- loo, een schijn-attaque van Van Stayen. Het duurde niet lang. Van Est en de zijnen gaven de stijlloze Belg slechts honderd magere meters. Toen moest hij terug en gingen wij in een gezapig wan deltempo geduldig zitten wachten op de volgende Belgische aanval, waarop men ons in Herenthals tracteerde. Hendriks en Sorgeloos gingen ditmaal HEIN VAN BREENEN Waakzaam plannen, Gerrt Voorting vrolijk grijnzend aan hun wiel Waarna de rest van de nationale equipe, dapper gesteund door de rest derDuitsers het peleton binnen de kortste keren weer op de vluchtelingen trok. Toen eindelijk in Lier, met nog zeventig kilometer voor de boeg, scha kelde Pellenaers over naar het offen sief. Er was een premie-sprintje in Lier. En toen wij ons door de daar verzamelde mensenmassa geworsteld hadden, bleek dat .Joris maar weer eens aan de haal was gegaan. Doch ditmaal in groot ge zelschap: de Belgen Gielen, Desmedt, Sorgeloos en onze beide „nationalen" A an Est en Wagtmans. Dat betekende het moment van de grote aanval. Kees Pellenaers haastte fich naar voren en joeg Van Est en Wagtmans voortdurend in een hoger tempo. Dat tempo was zo fel, dat Sor geloos dertig kilometer verderop^ niet eens meer het woord „pap ^on stame len, waarna hij haastig het peleton maar weer opzocht. Het tempo was bovendien zo hoog, dat een wanhopige poging van Suykerbuyk, Roks, De Hoog, Serin, Van Breenen, Van Kerkhoven en Kemp, de Luxemburger met de oranjetrui, bij voorbaat tot mislukken gedoemd was. Verslagen peleton Zestig kilometer voor de finish had de kopgroep het peleton op twee en een halve minuut. De aanval was geslaagd! Het peleton legde zich bjj het feit neer. Het zou, vlak voor St. Niklaas, alleen nog Hans Dekkers, Van Stayen, Thijs Roks en Gerrit Loos als gevolg van lekke bandjes verliezen, zoals het eerder op de middag al voor goed Van de Kamp en de Duitser Petry (na een botsing met een auto) was kwijt geraakt. De rest van deze etappe was uitslui tend voor do kopgroep. Een gesloten overweg in Dendermonde verhinderde een eerste poging van Van Est om Wagtmans naar de overwinning te sturen. Doch dat was slechts uitstel. Toen de kopgroep veertien kilometers voor de finish eindelijk de kinderkop jes en de stoffige fietspaden verliet en de-brede betonweg van Gent naar Antwerpen afzwenkte, stopte Van Est zowel Joris als Desmedt met zóveel gemak af, dat Wagtmans geen moeite had om, met Gielen aan zijn wiel, aan de haal te gaan. De kleine Bredanaar nam geen risico. Hjj voorkwam een eindsprint door Gielen vierhonderd meter voor de finish eenvoudig van zich af te demarreren. Zo won hij met tien meter voorsprong op Gielen. Vier en dertig seconden later verover de Desmedt nog een derde plaats vóór Van Est en Joris. Bijna twee minuten daarna pas vloerde de snelle Limburger Vinken het peleton in een uitstekend sprintje. Aldus eindigde «en onverwac'nt- boeiende etappe, waarin onze natio nale ploeg bewees, dat Nederland in deze Ronde een overwinning op alle fronten in het individuele zowel als in het ploegenklassement in feite slechts voor het grijpen heeft. Een etappe ook, die prachtige per spectieven opent voor de Nederlandse equipe, waarmee Kees Pellenaers op de Ronde van Frankrijk zal aftrekken. de winst van een spelletje kaart De eerste prijs van de grote verloting, georganiseerd ter gelegenheid van het eeuwfeest der St Viucentiusveremgtng te Alkmaar is gevallen op lot, nr 384a4. De winnaar, de heer J. v. d. Drift, direc teur van gemeentewerken te Ltsse, icon deze lste prijs, een J,-persoons Renault- auto met een spelletje kaart. In Augus tus van het vorige jaar til. had hij met drie van zijn broers een avondje zu ten kaarten. Ren hunner, de heer A. J. v. a. Drift, voorzitter van de bijzondere raad der St Vincentiusverenigmg te Alkmaar, had natuurlijk een boekje loten voor de verkoop bij zich en afgesproken werd, dat de verliezer de winnaar van ellc kaartspelletje zou betalen met een lot van een kwartje. Zo won de heer J. v. d. Drift behalve zijn spelletje kaart nog 'n auto, dc hoofdprijs van de Alkmaarse verloting! Aan de Ronde van Belgisch Limburg, een van 11 tot 15 Juni durende wieler wedstrijd voor amateurs (start en finish te Hasselt), zuilen met toestemming van de sportcommissie van de K.N.W.U. de volgende Nederlandse renners deelne men: Piantaz (Eindhoven), Sonnemans (Geldropi, Snijder (Halfweg). Maenen (Valkenswaard), Van Duppen mond). Paymans (Tilburg), Nic-o van Est (Fijnaart), Verwijmeren (Ter Heide), Cuyten (Mierlo) en Van Grinsven (Eind hoven). Reserves zijn Mehagnoul (Am sterdam) en Kuyten (Nuenen). Weliswaar hees men enkele seconden later niet Wagtmans, doch de Belg in het Oranje-shirt, doch de manier waar op vandaag onze nationale equipe op Belgisch grondgebied te keer was ge gaan mateloos sterk en ker van zich zelf moet ook OiP de c ■ders zo onverstoorbare Gielen wel eni ge indruk gemaakt hebben; en stellig zullen zelfs zijn meest verknochte sup porters vanavond niet de onvermijde lijke stamkroeg hebben opgezocht in de overtuiging, dat bun favoriet sedert de gebeurtenissen in St. Niklaas een nieu we Belgische overwinning in onze Ron de zó maar voor het grijpen heeft. (Gielen kreeg ten onrechte de oranje- trui. De werkelijke leider werd... Wout Wagtmans. Men zie be richt over deze orgamsatie-hlunder. Red.). Hij had trouwens geen °Sen5^_£eet! etappe gedirigeerd, de nieuwe man met_ het-leiders-shirt. Veel feller dan Gie Ion en zijn makkers van de Bel» A-ploeg hadden die van de B-equipe tussen Poppel, waar Faanhof met een ners voor hebben! En ook op dat punt mag Kees Pellenaers niet mopperen. Zijn equipe bestaat uit knapen, die stuk voor stuk héél dicht in de buurt van fcuu topvorm zitten en als dit ge zelschap die conditie en dit wonderlij ke zelfvertrouwen weet te bewaren tot dc Ronde van Frankrijk zelf, dan mag de befaamde buitenlandse concurrentie onderhand toch wel een beetje op dat kleine Nederlandse ploegje beginnen te letten. Slechts één was er die zich telkens weer aan de bewaking van de.natio nal» equipe ontworstelde en die zich met clan stortte in de. twisten, die vandaag tussen de Belgische B-ploeg en de mannen van Kees Pellenaers werden uitgevochten. Dat was Martin Jöris, de jonge, goelachse Limburgse prof, die druk bezig is de Pel er van te overtuigen, dat hij een ernstige candidaat ge noemd mag worden voor de nog over gebleven plaats in onze Tour de Fran- ce-equipe. Hij was het die zich, alsof hij zijn inzinking uit de eerste etappe gladweg vergeten was, brutaal in het avontuur stortte, toen de Belgen Schacken en Van Kerkhoven (met Van Breenen als bewaker) spoedig n? het overschrijden van de Belgische grens bij Turnhout de vijandelijkhe den openden. Dat was het eerste bedrijf van een boeiénd brok wielersport en Jöris zou slechts één der vier bedrijven, die daar voor St. Niklaas nog op volgden, over slaan. Daar al, bij die eerste Belgische atta- Internazionale, de club van Faas Wil kes, bevocht «en groot wapenfeit, zag namelijk kans om de Italiaanse koploper en kampioen-in-spe Juventus uit Turijn met een 2 nederlaag naar huis terug te sturen. Dat veranderde weliswaar niets aan het feit, dat het kampioenschap niet meer aan Juventus kan ontgaan, maar desalniette min vonden de chauvinistische Milanese „tifosi" er alle aanleiding in om er een groot feest bij te vieren, temeer daar de plaatselijke erf-concurrent Milan bij Lazio slechts een 1—1 gelijk spel kreeg, zodat er nog een kansje is dat Internazio- nale om de tweede plaats nog Milan pas seert. De stand aan de kop is nu immers: Juventus 55 pt, Milan 48 pt, Internazionale 46 pt. Andere uitslagen; BolognaPaler mo 00, ComoLegnano 30, Napels Spal 21, NovaraTriest 22, Torino Fiorentina 20, UdineLucchese 2—0. In het Chamartin-stadion te Madrid speelde Spanje sinds lange tijd weer eens een interland. De befaamde oud-doelman Ricardo Zamora heeft zich blijkbaar ter dege op zijn nieuwe functie van trainer en keuze dictator voorbereid. Hij maakte zijn debuut, met een vrijwel vernieuwde en onder straffe discipline staande ploeg, op indrukwekkende wijze. De Spanjaarden versloegen het overigens niet meer zo sterke Ierland radicaal met 60. Een zeer opmerkelijk resultaat behaalde ook Zwitserland, dat nota bene in een uitwedstrijd met niet minder dan 15 in Ankara baas bleef over Turkije. Het slechtste resultaat sinds jaren van de Turken, die Duitsers en Zweden en Italia nen bedwongen en wier falen tegen deze Helveten dan ook onbegrijpelijk voorkomt. (Van onze sportcorrespondent) MILAAN, Dinsdagavond. Naar men hier z,eker meent te weten, zal de Italiaanse ploeg, die onder leiding van Binda aan de Tour de France deel neemt, bestaan uit de volgende renners: Coppi, Bartali, Bevilacqua, Isotti, De Flipis, Zampini, Brasola, Rosello, Astrua en Albani. Opmerkelijk is, dat Magni in deze ploeg niet voorkomt. Het officiële klassement van de tweede étappe Etten-St. Niklaas (208 km) luidt: 1. Wagtmans (Ned. Nat) m len (Belg A) 5.44.32; 3. Desmedt (Belg B) 5.45.06; 4. Van Est (Ned. Nat.) Z.t., 5_ Joris (Ned. A) Z.t.; 6. Vinken (Ned. A) 5.M.M, 7. Smits (Ned. B) z.t.; 8. Van K®rkh.°^n (Belg. B) z.t.; 9. Janssen (Ned. A) z- Van Dodmael (Belg A) z.t.; 11. Hoermann - Belgis.Ae^gre^leidde^en Lier |tem_) z.t, l5.WeileLann (Intern.) z.t.; (Belg B) z.t.: 17. Berger (Did) OV2- •waar zeventig kilometers voor finish, ae eerste grote klap viel, wan hopig gevochten om aan de greep van enzo nationale equipe te ontsnappen. Ze ondervonden méér tegenstand dan ze kennelijk verwachtten. Onze nationa le ploeg, die gedurende de eerste etappe nng rusteloos zoekend scheen naar een afdoende tactisch wapen, had Maandag avond n- Etten van de Pel kennelijk m» enige theorie genoten. Zij startte vanmiddag met een vastomlijnd plan en 16. Neyt (Belg B) z.t.; 17. Berger z.t.; 18. Schoenmakers (Ned. B) z.t.: 19. Voorting (Ned. Nat.) z.t.; 20. Serin (Bel? B) z.t.; 21. Ex Aequo Van Breenen (Ned. Nat.), Lambrichs (Ned. A). Van Elderen (Ned. B), Suykerbuyk (Ned. B), Bogaerts (Belg A), Hendriks (Belg A), Sorgeloos (Belg B). Diederich (Intern.), Siefert (Did allen z.t. als Vinken. 30'Dekkers (Ned Nat.) 5.50.08; 31 Van Stayen (Belg B) z.t.\ 32 Roks (Ned. B) 5 54.19' 33- Loos (Ned. B) 5.57.56; 34. Theis- (Dld) 6.02.11; 35. Pfannenmueller (Did) zt.; 36 Schwartzenberg (Did) 6.1051; 37 Faanhof (Ned. Nat.) z.t.; 30 Smets (Belg A) 6.45.32. Van der Kamp (Ned- A) en Petry (Did) zijn uitgevallen. Smets. arriveerde na de sluiting van de controle, doch aangezien hij het slachtoffer is geweest van onjuiste wegaanduidingen, zal hij wellicht Woens dag toch mogen starten. Het officiële algfmene klassement van de Ronde van Nederland luidt na de tweede étappe; L Wagtmans (Ned. Nat.) 11.31.16; 2. Gielen (Belg A) 11.31.37; 3. Van Est (Ned. Nat.) 11.32.50; 4. Desmet (Belg B) z.t.; 5 Kemp (Intern.) 11.33.15; 6. Voorting (Ned Nat.) 11.33.45; 7. Sorgeloos (Belg. Bi 11-34.15; 8 Van Dormae] (Belg A) 11.34.15; 9. Bogaerts (Belg. A) 11.34.33; 10. Siefert (Did) z.t. H. Van Breenen (Ned. Nat) 11.34.42: 12 ex aequo De Hoog (Ned. A), Schaecken (Belg. A), Hoermann (Intern.), Schoen makers (Ned. B), Janssen (Ned. A), Suy kerbuyk (Ned. b.) allen 11.34.42; 18 Van Kerkhoven (Belg B) 11.35.42; 19 Smits (Ned. B) ll.36.47j 20. Serin (Belg. B) 11.37 2V ™ed' Nat-> 11.37.43; 22 Neyt (Belg B) 11.40.44); 23. Lambrichs (Ned. A) 11.40.44; 24 Jöris (Ned. A) 11.41.03: 25. Diederich (Intern11.41.30; 26. Weilcn- mann 27- Roks (Ned. B) 11.42.03; 28 Van Elderen (Ned. B) 11.42.55; 29 Hendriks (Belg A) z.t.; 30 Vin ken (Ned. A) 11.45.58. 31 Loos (Ned. B) 11.51.42: 32 Bergèr (Did) 12.00.01; 33. Theissen (Did) 12.08.14: 34. Pfannenmuller (Did) z.t.; 35. Paanhof (Ned Nat.) 12.10.08; 36 Van Stayen (Belg Bi 19 19 "5- 37. Schwartzenberg (Did) 12.40 08; 38.' Smets (Belg A) 13.17.49. 1. Nederland Nationaal 34.38.42; 2. België A 34 40 25- 3 Belgie B 34.43.47, 4. Neder- land B' 34.47.06; 5. NedeHand A 34F0 16; »6 Internationale Ploeg 34.50.27, 7. Duits land 35.18.29. Zoals bekend wordt het ploeoenklasse- ment samengesteld aan de 1 tijden der drie best geplaatste renners per ploeg. Op "de sluitingsdatum voor het Olym pisch voetbaltornooi te Helsinki hadden 28 landen zich gemeld. Het waren: Egypte, Nederlandse Antillen, Brazilië, Bulgarije, Chili, Denemarken, Duitsland, Groot-Brittannië, Finland, Frankrijk, Griekenland, Nederland, India, IJsland, Italië, Zuid-Slavië, Luxemburg, Mexico, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Roeme nië, Zweden, Saarland, Sovjet-Unie Turkije, Hongarije en de Ver. Staten. Tweede Pinksterdag heeft op het ter rein van Neptunus te Rotterdam het jaar lijkse juniorestournooi om de Neptunus- drietand plaats gehad. De uitslagen lui den als volgt: Groep A: Excelsior-VUC 5-0. Willem II—HDVS 01, Excelsior—HDVS 1—o, Willem II—VUC 1—0, Excelsior—Willem II 0—1, HDVS—VUC 2—1. Groep B: Feijenoord—HBS 4—1, ürt- RBC 1—0, Feijenoord—RBC 1—0, DM- HBS 40, Feijenoord—DFC 1—0, HBS-^ RBC 1—0. Groep C: NeptunusDOS 11, de Valk Noad 01, NeptunusNoad 02, de Valk—DOS i—2, Noad—DOS 0—0, Neptu nusdc Valk 10- Groep D: AchillesRFC 01, Ajax NAC 0—1, Achilles—NAC 0—2, Ajax— RFC 2—0, Achilles—Ajax 0—3, NAC— RFC 5 Q. Eindstrijden: Willem IIFeijenoord 0—1 HDVS—DFC 1—0, DOS—Ajax 2—1, Noad—NAC 0—1, HDVS—DOS 2—2 (HDVS wint met strafsch.), Willem II— Noad 0—2, NAC—Feijenoord 0—1. lste prijs: Feijenoord; 2- NAC;; 3. Noad; 4. Willem II; 5. HDVS 6. DOS. (Van onze honkbal-medewerker) De honkbalwedstrjjden van het afge lopen weekend zijn geheel volgens de verwachtingen verlopen. H.H.C. hand haafde zich aan de leiding door een overwinning op Blauw-Wit, terwijl R.C.H. voor O.V.V.O. geen struikelblok vormde. A.B.C. had geen moeite met S.C. Haarlem en Schoten werkten zich wat omhoog ten koste van V.V.G.A., waardoor de volgende stand is verkre gen: H.H.C. O.V.V.O. 5 A.B.C. Schoten V.V.G.A Blauw-Wit S.C Haarlem R.C.H. 5 0 10 4 1 0 9 .8 1 1 't 2 1 2 5 2 0 3 4 1 0 4 2 1 0 4 2 0 1 4 1 Blauw-Wit voor slag ging, trad in het slagwerk. Toen H.H.C. tegen de tweede maal aan Jole als eerste man Hjj sloeg de bal in de richting van Ben jamin, die faalde, waardoor Jole bet eerste honk bereikte. Toen Duinker de bal naar Geestman sloeg was er een fraaie kans op een dubbelspel, maar de aangooi van Geestman naar bet tweede honk was zo slecht, dat zowel Jole als Duinker veilig op de honken kwamen. En Jole had voor de derde maal geluk toen hjj op een gedwongen loop het derde bereikte, wederom door een fout van' Benjamin. Vijf honkslagen bezegelden daarop het lot van Blauw- Wit en het was 0—7 eer Wilders, die het werpen had overgenomen, aan deze in nings een einde kon maken. Maar toen was het herstel van Blauw-Wit dan ook zo volkomen dat H.H.C. er niet meer aan to pas kwam. Blauw-Wit kon alleen m zijn derde slagbeurt iets presteren. Een drietal hondkslagen en een bal in net verre veld leverden 3 punten op. maar De uitslag van de 16e etappe van de Ronde van Italië, van Genua naar San Remo, over 136 k.m., luidt: 1 Brasola (It.) 3 uur 26 min. 27 sec.; 2 Casola (It.); 3 De Santi (It.); 4 Roma (It.); 5 Clerici (It.); 6 Grosso (It.); 7 Pezzi (It.), allen z. t.; 8 Ciarcia (It.) 3.27.51; 9 Ciolli (It.) z. t.; 10 V. Rossello (It.) z. t. Het algemeen klassement luidt thans: 1 Coppi (It.) 89.49.05; 2 Magni (It.) 89.58.23; 3 Kubler (Zwits.) 89.58.29 4 Zampini (It.) 89.59.34; 5 Bartali (It.) 89.58.38. De resultaten waren: Hampshire 135 en 144/8 wint van Kent 32 en 81; Glamorgan 164 en 170 draw met Indiërs 217 en 85 8; Northants 228 draw met Leicester 268; Es sex 396 7 draw met Worcester 320; Glou cester 205 en 143/3 draw met Somerset 169 en 84/4: Derby 240 wint van Warwickshire 81 en 117; Surrey 339/8 en 145 6 wint van Notts 222 en 52; Yorks 347/2 en 154/8 draw met Lancashire 264/9 en 165/8, Middlesex 282 en 75 wint van Sussex 168 6 en 119. Warwick, de kampioen, zit nog steeds in de slechte hoek. Surrey leidt met 64 pun- ten en dan volgen Middlesex met 60 en Yorks met 40 punten. Voor ruim 17.000 toeschouwers gaf V.U.C., dat ver boven normale vorm speelde, ue r ranse prof-voetbalclub „Bordeaux uitstekend partij, en de uit slag is voor de Hagenaars zeker niet ge flatteerd. Bordeaux, dat door het mee spelen van Bertus de Harder en Joop de Rubber die beiden vroeger voor V.U.C. uitkwamen vanzelfsprekend grote be langstelling van het Haagse publiek ge niet, heeft niet teleurgesteld. De Fran sen. met onze landgenoten in goede vorm, wonnen met 31. Op de golflinks te Valkenswaard werd ren golfwedstrijd gespeeld tussen een Nederlands on een Frans team: de Fransen wonnen met 6—J. In de Houtmsthallen tc Den Haag boekten de Nederlandse keurturners K.N.G.Veen fraai resultaat door de interland tegen Saarland met 5j"t.7o tegen 533.60 punten te winnen. De beste individuele turner was onze landgenoot Klaas Boot, op 1, van dc 5 nummers eerste en totaal 95.30 pt.. gevolgd door de Saarlander Schmidt met 93.80 pt Deze interland werd gehouden in het kader van het jaarlijkse tweedaagse Bondsfeest van het Kon. Ned. Gymnas tiek Verbond, waaraan weer duizenden turners cn turnsters uit heel ons land en van over de grenzen deelnamen en dat ook nu een grandioos succes werd. Nu ter bestrijding van onkruiden in weilanden en landerijen en voor het be spuiten van vruchtbomen weer veelvul dig gebruik wordt gemaakt van meestal giftige preparaten, vestigt de Commissie Waterverontreiniging van de Alg. Hen- gelaarsbond op het gevaar van vergifti ging van de aan de landerijen en boom gaarden grenzende wateren, wanneer bij het gebruik van die preparaten niet de nodige voorzichtigheid wordt betracht. Ook bij het schoonmaken van bakken, welke voor bereiding en vervoer der preparaten worden gebruikt, worden vaak resten van de giftige stoffen mede uitgestort. Door het vergiftigen van het water wordt aan de visstand grote schade toegebracht, terwijl bovendien het water onbruikbaar wordt als drinkwater voor bet vee. De commissie verzoekt allen, die van dergeliike preparaten gebruik maken, dringend de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht te nemen. Advertentie toen hield de verdediging van H.H.C. stand en er werd niet meer gescoord 3 7 Blauw-Wit H.H.C. O.V.V.O. R.C.H. Schoten V.V.G.A. BERGENDE GENEESMIDDELEN IN EEN TABLET li tegen pijnen en griep - 20 tabletten i fo.zs 0-0-3-0-0-0-0-0-0 - 0-7-0-0-0-0-0-0-0 --= 0-3-3-0-0-0-0-0-x - 6 0-0-0-0-1-0-0-0-1 - z 0-0-1-0-0-0-3-0-x - 4 2-0-0-0-0-0-0-0-0 =- Z S.C. Haarlem 1-0-2-0-0-0-0-0-0 - 3 A.B.C. 0-0-4-2-1-2-0-0-0 9 Overgangsklasse a: HOK HHC 2—TIW 8-9, Schoten Z-HCK 1118, TYBBDWS 9—^. Ha,rlem Overgangsklasse b: CAiax 2 <1 \r DOS 9—3, Kennemertand—A3ax - J VVGA 2—EHS 9—1, The Catchers LDO 2—4. Twee wedstrijden op internationaal niveau twee nederlagen tegen onze Zui derburen De Nederlandse honkbal-kam- nioen OV'VO verloor le Amsterdam met r de Belgische kampioensclub Ken. djf èn te Rotterdam veHoor bet stedelijk negental met 6-8 van Antwerpen. DONDERDAG 5 JUNI HILVERSUM I. (402 m.) 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws. Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. 11-00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", (caus.) 12.00 Angelus. 1203 Lunchconcert. 12.55 „Ik zie 't zo13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13,20 Gram. 13.35 Koperkwartet. 14.00 Metropole orkest. 14.45 Voor de vrouw. 1515 Gram. 15.30 Kamermuziek. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 1',.9 Gram. 17.40 Voordracht. 18.00 Nieuws. 18.15 Fanfare-orkest. 18.40 „Op de sfelling". 18.50 Gram. 19.05 Levensvragen. 19.20 Verkiezingstoespraak. 19.35 Gram. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.10 Promenade orkest en soliste. 21.00 Strijk kwartet. 21.30 Gram. 21.50 ,,'t Wespennest"). 22.15 Buitenl. overzicht. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 1.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Gram. 10.35 „Ik weet, ik weet, wat U niet weet". 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Amusements muziek. 12.00 Gevar. muziek. 12.25 „In 't spionnetje". 12.33 Gram. én Ronde van Nederland. 13.00 Nieuws. 13.20 Lichte muziek. 14.00 „Het testament van een zon derling", (hoorspel). 14.40 Gram. 15.00 Voor de zieken. 16.00 „Van vier tot vjjf". 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Militaire causerie. 17.45 Regeringsuitz. drs S. C. Bakkenist: „Het merkartikel in Indonesië". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Dans muziek. 18.55 Rubriek van Kunst en Cultuur. 19.15 Gram. 19.45 Verkiezingstoe spraak. 20.00 Nieuws. 20.05 „The Rake's Progress", 1 opera). <21.3021.45 „De Benelux, gezien door Belgische ogen", (caus.) 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactuai. 23.30 en 23.50—24.00 Gram. Engeland. BBC Home Service. 330 M. 12.00 Intermezzo; 12.05 Voor de boeren; 12.30 Voor de arbeiders; 12.55 Weerber.; 13.00 Nws.1.3.10 Mededelingen: 13.20 Filmprogr.; 13.55 Cricketuitslagen: 14.00 Gevar. rauz.; 14.40 Gram.; 15.10 Hoorsp.; 15.40 Orkestconc. won dc tweede etappe en vero het oranje leiders-shirt. verde zii hanteerde het wapen, dat de organi satoren Kees Pellenaers met de tn®e®- te hoogachting cadeau, gegeven had. Het werd op deze plaats gisteren ai verkondigd: men kan een peleton van. slechts veertig renners zonder veel moeite met vijf, zes sterk rijdende, op lettende en goed samenwerkende ren ners controleren. Men kan het zó lang con irole.ren totdat men de gunstige situatie geschapen heeft om van het de- fons.ef over te schakelen naar het of fensief. Go kent dat: de methode-Binda met do Tour de France!.... Doch men komt niet ver met de methode-alleen; men moet cyar de ren- 13 Geen nieuws vanëaa§2 Yfoeg hij. Ik weet niet waarom «ij vroeg het heel natuurlijk maar ijet flitse plotse ling door mijn hoofd, dat onder deze schijnbaar onschuldige vraaS een belang rijke betekenis verscholen lag. Zou het mogelijk kunnen zijn, overwoog ik snel, dat hij iets wist van het nachtelijk be zoek van Mprcia? Het leek wel onwaar schijnlijk, doth ik nam mij voor, hem op de proef te stellen. Ja, zei ik op ijskoude toon. Ik heb vannacht een zonderling avontuur be leefd. Ik sloeg hem nauwkeurig gade, terwijl ik sprak en Ik zou er op hebben kunnen zweren dat ik een licht samentrekken van zijn gelaatsspieren waarnam. Werkelijk? teemde hij. Wat was dat? Ik lachte luchtig. Bij nader inzien, zei ik, geloof ik, dat ik het voor het ogen blik maar voor mijzelf moest houden. Indien hij teleurgesteld was, dan ver borg hij het bewonderenswaardig. Dat is juist iets voor jou, zei hij met een geeuw jij bent altijd zo verduiveld geheimzinnig. Ik denk, dat het 't gevolg is, dat je onder een valse naam leeft. Dit was werkelijk nieuws voor my, maar ik kan zonder zelfverheerlyking zeggen, dat ik het buitengewoon kalm opnam. Dat denk ik ook, zei ik, terwyl ik mijn afgerookte sigaar voor een nieuwe verwisseldee. Een ogenblik stokte ons gesprek. Zeg, hoe denk je over het uitstapje naar Ashton? vroeg Maurice, terwijl hij het ene been over het andere sloeg en achterover in de stoel leunde. Ik herinnerde mij de raad van North- cote, om te weigeren, doch mijn oude geest van hardnekkigheid trad op dat ogenblik onweerstaanbaar naar voren. Ik denk, dat het misschien het gevoel was, dat de verdenking van Northcote tegen over dit sluwe jongmens op goede gron den berustte, dat mij een besluit deed nemen. Ik houd er niet van, gevaren te ontvluchten. W anneer kan je mij verwachten? vroeg ik vriendelijk. Iets als een over winningsvlammetje scatter de in zijm ogen. Wat denk je van Donderdag? sloeg hij voor. Er is een mooie trein om half drie van Liverpoolstreet, en Ik zal je te Woodford ontmoeten. Goed, Donderdag dan, zei ik- Het zal een prettig gezelschap zijn, vervolgde hij. terwijl hij de as van zijn jas klopte. Sangatte en York hebben beiden beloofd te komen en ik denk, dat George Vane ook van de partij is. En dan natuurlijk ook de Baradells, Hij gaf mij half grinnekend zo iets als een knipoogje. Ik toegreep daaruit, dat mijn kennis met de Baradells een speciale be tekenis moest hebben. Dat klinkt nogal aannemelijk, zei ik. In ieder geval dienen wij een jacht partij te houden., besloot hij. Reece, de jachtopziener vertelde mij, dat er mooie patrijzen zijn en volop eenden. Ik knikte peinzend. Het schoot mij te binnen, dat indien er gejaagd zou wor den, ik duivels goed zou opletten, wie er naast mij stond. Ik was jpist tot deze gezonde conclusie gekomen, toen ik door het open venster zag, dat een limousine op ons huis aan stuurde- Daar is Ritchie, zei ik. Ik ga even zien, wat hij er van zegt. Maurice maakte geen aanstalten, om op te staan. Ik zal wachten, om zijn uitspraax ie horen. Ik voelde opnieuw neiging, om zyn oren te wassen, maar ik troostte my met de gedachte, dat het mogelijk slechts een uitgesteld genoegen was. Ik verliet de kamer en sloot de deur achter mij. Ik ontmoette de dokter in de hal. Een grijzend man van ongeveer vijftig jaar met glad geschoren gelaat en vriendelijk voorkomen. Hij kwam naair mij toe en schudde mijn hand. Goede morgen, mijnheer Northcote, sprak hij. Ik hoor tot mijn spijt, dat uw huisknecht ziek is: zeker een uitstekende dienaar, niet waar? Ja, zei ik. Milford is in zijn soort onbetaalbaar. Wilt U mij maar volgen. Tk vees, dat hij er zeer slecht aan toe is. Ik ging hem voor langs de stenen trap en wij kwamen samen de kamer binnen. Zoveel is zeker, dat Milford er nog slechter uitzag dan zojuist. De aderen op zijn grauw gelaat waren gezwollen en z;'jn Lppcn trokken van pijn. Ritchie stept? direct naar het bed. toen bij zag. dat de patiënt zich beleefdheidshal ve wi'.dc oprichten. Neen. neen, zei hij vriende.'iik. U moet stil blijven liggen. Teen nam hij een stoel en begon, ter wijl hij de oogleden onderzocht en de pols voe'de. enige vragen te stellen. Zijn gelaat stond zeer ernstig. Ik vrees, dat U iets heeft gegeten, dat u ernstig in de war heeft gebracht, zei hij eindelijk. Mijford lag achterover op zijn kussen en vertrok zijn lippen langzaam heen en weer. Zou ik dood gaan, mijnheer? fluis terde hij. Geen kwestie van, goede vriend, z»i Ritcme met een bemoedigend glim lachje. Binnen een week of zo zullen wij U weer geheel opgeknapt hebben. Op het ogenblik echter moet U zeer stil blijven liggen en precies doen, wat U gezegd wordt:. Ik zal direct een ver pleegster hij U zenden en vanmiddag kom ik zelf nog even kijken. Milford maakte een zwak gebaar alsof h;j tegen een dergelijke luxe protes teerde. Js. dat komt best in orde. Milford. zei ik. Je moet nu maar alles doen, wat ce dokter zegt en je over het huishou den niets aantrekken. Met een flauw glimlachje dankte hij mij. t Zodra wij weer in de gang stonden, richtte ik mij tot Ritchie. - Nu. zei ik, wat denkt U. dat het is? Er voigde niet onmiddellijk antwoord. Het is. sprak Ritchie kalm, een ge val van vergiftiging. VI. Ik weet. niet waarom ik verschrikt 'n stop achteruit deed, maar het laatste wool a van dr Ritchie deed mij rillen. Vergiftiging, riep ik. Bedoelt U, Jat Milford vergiftigd is? Ritchie fronste zijn voorhoofd. Dat kan ik niet zeggen. Het is een eigenaar dig geval, maar het is buiten elke twij fel. dat hij lijdt aan de gevolgen van een of andere vorm van vergiftiging. Wat moeten wij doen? vroeg ik Het enige, zei Ritchie, wat op het ogenblik te doen staat is, een sterk braakmiddel geven en hem warm hou der. Ik zend onmiddellijk een verpleeg ster uit het St. Georeehospitaal met vol ledige instructies. Zelf kom ik tegen twaalf uur terug. Ik deed mijn best, het niet te laten olijkeii, doch ik was geheel van streek. (Wordt vefvoigd). 16.45 Caus.; 17.00 Voor de kinderen: 17.55 Weerber 18-00 Nws.; 18.15 Sport; 18.20 Mil. muz.; 19.00 Hoorsp.; 19.30 Altrecital; 20.00 Klankb.: 20.30 Gevar. progr.31.00 Nws.; 24.15 Caus.; 21.30 Amusementsmuz.21.50 Repor tage; 20.05 Gevar. progr.: 22.35 Wetenschapp. overz.23.00 Nws.; 23.03 Schaken. Engeland. BBC Light Progr. 1500 en 247 M. 12.20 Gevar. muz.12.45 Test Match; 13.35 Gram.; 13.45 Voor de kleuters; 14.00 Voor de vrouw; 15.00 Testmatch; 15.30 Voor de sol daten; 15.45 Amusementsmuz.; 16.15 ..Mrs Dale's dagboek"; 18.30 Caus.; 16.45 Schots Variété ork.: 17.30 Testmach; 18.35 Gram 18.45 Hoorsp.; 19.00 Nws, en radiojourn.; 19.25 Sport; 19.30 Gevar. progr.; 20.00 Idem; 20.45 Hoorsp.: 21.15 Pianospel; 21.30 Gevar. progr.; 22.00 Nws.: 22.15 Testmatch; 22.20 Dansmuz.; 23.00 Voordr.23.15 Orgelsp.; 23.56—24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 M. 12.00 Omroepork.; 13.00 Nws.: 13.25 Piano en bariton; 14.15 Amusementsmuz.; 15.00 Gevar. muz.; 15.50 Dansmuz.17.00 Nws.; 17.15 Gram.: 19.00 Nws.; 19.30 Lichte muz.: 20.00 Hoorsp.: 20.50 Strijkkwartet; 21.20 Franse lie deren: 21.45 Nws.: 22.35 Gevar. progr.; 23.15 Muz. progr.; 24.00 Nws.; 0.30—1.00 Lichte muz. Frankrijk. Nat. Progr. 347 en 249 M. 12.30 Omroepork. en solisten; 13.09 Nws.: 13.20 Omroepork. en solisten; 14.00 Nws.; 14.05 Vierhandg pianospel: 14.25 Hoorsp.; 17.10 Orgelconc.; 18.30 Amerik. uitz.19.01 Lichte muz.; 19.59 Gram.; 20.02 Nat. ork.; 23.15 Gram 23.4524.00 Nws. België. 484 en 324 M. 484 M. 12.05 Omroepork.; 13.00 Nws.: 14.00, 15.00. 15.40. 15.45 en 16.30 Gram.: 17.00 Nws.: 17.15 Amusementsmuz.; 18.30 Omroepkoren; 19.Or) Omroepork.; 19.45 Nws.; 20.00 Nat. orkest; 22.30 Gram.; 22.50 Nws. 3.25 M. 128.00 Omroepork.; 12.30 Weerber.; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 GTam.: 12.50 Koersen; 12.55 Gram.; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 14.00 Engelse les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Gram.; 15.30 Idem; 16.15 Mil. ork.; 17.00 Nws.; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen: 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws.; 19.40 Gram.; 39.45 Idem: 20.00 Klankb.. 20.20 Verzoekprogr.21.00 Voor de vrouw: 21.45 Verzoekprogr. voor de vrouw: 22.00 Nws.; 23.15 Pianorecital; 22.53—23.00 Nwi.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 5