Poulusknie wond werd doodsteek Willem II droomt van maximum Haarlem won weer van Ajax mn Awm? Leimonias weer tennis-kampioen Zevende titel in successie Helmondia behield zijn kans Y; m Twee goals van Piet de Jong brachten laatste minuten Willem II de zege Stagnatie naar Stadion Nog 1 punt nodig; alle 4 mogelijk! V.. Roodbroeken hadden meer tempo WH '16 uitgeschakeld Kve vind Ze Limburg-Twente 5-0 Internos in tweede helft verslagen W MAANDAG 9 JUNI 1952 PAGINA ik'S* i fN Geluk en noodlot> Aarzelende vraag De doodsteek De bougies van Van E minenes Vs. Zwakke afwerking Van Roessel te scherp In versnellingen Hermes' repliek KORFBAL TENNIS HANDBAL Hermes leidt 1-0 Willem II vol-uit Poulus aan de kant De gelijkmaker Drama compleet .J TEC won verdiend in Tiel TIEL, Zondag. Leimonias IIThor/RW 1 9—3 Het SpieghelDash 73 voorlopig) HaarlemPhilharmonie 3-9 De ontmoeting tussen de KNVB- elftallen van Limburg en Twente Ook Maastricht uon. Drama voor Hermes Hpt begin van het drama. Van Diest verslagen door de schuiver waarmee Piet de Jong, vierde van links, vier minuten voor het einde de gelijkmaker voor Willem II scoorde. Jan van Buitenen, op dat moment waarnemend captain van Hermes, houdt Lex Janse omklemd en ligt zijn sportverdriet uit te snikken. En ook Osterholt maakt een verslagen indruk, in tegenstelling met de twee juichende Tilburgers Van Roessel en De Bruickere. (Van onze verslaggever) STADION FEIJENOORD, Zondag. Dertien minuten waren er nog te spelen: dertien voor Hermes fatale minuten (fataal overeenkomstig haar aantal)toen staakte Schiedams aan voerder Coen Poulus de strijd. En op slag stond alles wat de blauwe en witte kleuren droeg, radeloos en vertwijfeld. Het duurde een paar minuten alvorens men zijn verdediging hergegroepeerd had: Lex Janse als stopper en invaller Melief als rechtshalf, terwijl Gudde zou proberen middenvoor te spelen. Maar in die nieuwe defensie-formatie stak geen organisatie meer en dat werd Hermes op de valreep noodlottig. In de vierde minuut voor het einde scoorde Willem II een hevig aangevochten gelijkmaker en in de laatste mi nuut zagen de Tilburgers zowaar nog kans om een zeer fortuinlijke en be slist niét geheel verdiende overwinning uit het vuur te slepen. Het was sneu voor de Schiedammers Amper twee minuten voor de Tilburg- se gelijkmaker had Hermes zijn twee de doelpunt, dat een fraaie overwin ning zou hebben veilig gesteld, met een resoluut gebaar door scheidsrech ter Aussum afgekeurd gezien: een doelpunt dat niet veel dubieuzer was dan dat waarmee zijn zege-droom kort daarop aan flarden werd geschoten Maar zo gaat dat in 'n Kampioenswed strijd. In een gelijkopgaande kamp geeft maar al te vaak het geluk als onbereken bare factor de doorslag. En dit was een strijd van gelijke krachten; een boeien de strijd ook, fel en emotioneel, met vla gen voortreffelijk spel, met laaiende sen satie-golven, met een voor de supporters om 't hart slaande dramatiek. De drama tiek, wreed en bitter, was voor Hermes. Het geluk, breeduit lachend, voor Wil lem II. In vier achtereenvolgende wedstrijden wa3 dat geiuk-van-de-laatste minuten voor Hermes geweest: in de laatste com petitiewedstrijd tegen Brabantia, in de beslissingswedstrijd tegen Sparta, in de twee eerste kampioenswedstrijden tegen Ajax en Haarlem, vier fortuinlijke Zij het verdiende overwinningen. Verleden week tegen Willem II was er geen geluk aan ie pas gekomen; vooral nadat Poulus toen ai heel gauw was uitgevallen, had Willem II de strijd volledig gedicteerd. Diezelfde Poulus stond nu als een on overkomelijke struikelpaal een tweede Tii'burgse zege in de weg. En het had er alle schijn van, dat Hermes zijn revanche ging nemen. Tot die fatale dertiende mi nuut van Poulus' wéér-uitvallen. tot die vierde minuut van de gelijkmaker, tot die laatste minuut van de wreed beslis sende goal. Al het geluk, dat de Schie dammers in vier voorafgaande wedstrij den beetje bij beetje bijeen hadden ge gaard. kregen zij nu in één keer tegen zich; Zó is het geluk nu eenmaal: onbe rekenbaar en dom. En als het keert: een bitter noodlot. Aan het slechts aarzelend opkomend applaus ten afscheid bU Poulus' zware gang naar het bankje langs de lijn, was hoorbaar dat men zich afvroeg: „Had Coen niet nog even kunnen blijven? Wat achtte hijzelf van meer w'aarde: de ver3e kracht van een invaller die ech ter niet met de strijd was meegegroeid en wiens verschijningsnoodzaak het tot dan toe zo hechte verband in de blauwe verdedigingslinies pijnlijk onontkoom baar ontrafelde ofwel de physiek gehan dicapte maar op de laatste resten van zijn energie brandende grote figuur van de commandant-zelf? Het was voor Poulus een moeilijke beslissing. Daags voor de wedstrijd had hij nog verklaard, er niet veel zin in te hebben. De dokter had hem gezegd, dat met zó'n knie (moe van veie lange jaren zwaar topvoetbal, menige keer gekwetst, verleden weck in Til burg opnieuw gehavend) Poulus eigen lijk het best meteen helemaal niet meer kon voetballen Als een goed commandant bleef de blonde veteraan echter in deze laatste kampioensreizen toch op zijn geliefde schip. Tot hij, in die fatale dertiende minuut voor het einde van dit enerve rende alles-of-nietsduel, plotseling blijk baar niet meer kon. Onder doodse stilte zagen de vijfenvijftigduizend op de bom volle Feijenoord-tribunes hem, ogen schijnlijk toch nog niet ,.op", naar de kant gaan; een aarzelend later van alle kanten losklaterend applaus vol warmte en hulde. Het was voor Hermes de doodsteek. Tot dan toe had Poulus, stoer en impo nerend, van de Hermes-defensie een on tembaar bolwerk gemaakt. Aan één ROTTERDAM, Zondagmiddag. Het was op de wegen naar het Feijenoord-stadion bij de wed strijd HermesWillem II een druk te aan auto's als bij een interland. Duizenden auto's uit heel het land (wat zijn die provincic-letters toch gezellig) domineerden in het ver keersbeeld over de onafzienbare rijen fietsers en de extra trams en -treinen. En ook nu in die auto- fiLes enige stagnatie. Altijd moet de pers attenderen cp auto's die in de Maastunnel on- k'aar raken en weggesleept of -geduwd moeten worden (a raison van een boete van vijf gulden). Vandaag was het.... een pers auto. die in de uitlooptunnel on der de Wolphaerts'oocht stagnatie veroorzaakte. Bestuurder: ir A. van Emmenes. De man die bij collega's bekend staat om de tientallen bougies die hij altijd in zijn zakken mee sjouwt en om de haverklap uit stapt om „even te verwisselen". Hij had dat nu blijkbaar niet op tiid gedaan hand te tellen waren de kansen die de gevreesde Van Roessel tegen hem kreeg. Het centrum voor Van Diest's doel was voor Poulus en hij was daar oppermach tig baas, een stopperspil die (tegen 's lands beste middenvoor!) nog voor geen Terlouw of Hendriks behoefde on der te doen. Zijn backs, Burger met zijn lange maaiende tackle en de pittig slidende Osterholt (in de plaats van Schenk), hadden de snelle en behendige Tii'burgse buitenspelers Becx en De Jong elke kans tot doorzetten ontnomen. En de kanthal- ves Van Buitenen en Gudde hadden zich van meet af aan met zo veel nijdig elan in de strijd om het middenveld geworpen dat Willem II zijn bekwame binnenspe- lers verder terug had moeten halen om een oorsprong voor een aanval te kun nen vinden. Hermes gaf Willem II niets toe, nam zelfs in de eerste helft een klein over wicht. Maar achter Van Beers en For- mannoy, twee voortdurende sta's-in- de-weg voor de uitgekookte passes van de in teruggetrokken positie opererende Stolk en voor de snijdende dribbels van Cock van der Tuijn, stond vooral de struise blonde linksback Mertens met zijn steeds ver ruimende trap. Sterker dan Van Loon, tegen wie Lex Janse nochtans weinig in te brengen had, sterker ook dan Wagener, die Jacques Heenster meer dan eens langs zich heen zag draaien, imponeerde deze Mertens tegen Hermes' snelle en slag vaardige rechtsbuiten Joop Heljster. Over links kwam dan ook Hermes' ge vaar. Maar de afwerking was slecht, er zat geen stoot in, men kwarn het beslis sende tikje tempo te kort. Pas na zeven tien minuten het eerste doelrijpe schot: een verrassende kogel van Van der Tuijn, door Botermans met één vuist over de lat getipt. Nóg twee kansen voor Van der Tuijn, nadat Wagener en Van Loon ste ken hadden laten vallen, maar beide ma len was Botermans' uitloop-reactie iets sneller. En bij een op de rand van het strafschopgebied door Van der Tuijn hard en scherp ingeschoten vrije trap was het Mertens die op gevaar van een hersenschudding op zijn kop de kogel liet afketsen. Na een half uur pas de eerste kansen voor Willem II. Poulus treuzelde met wegwerken, het liep twee keer goed af, maar toen was Becx er bij om een fel sehot af te vuren, waarop Van Diest zijn eerste grote safe moest verrichten. Jan van Roessel richtte tweemaal hard en scherp iets te veel op de hoek, waardoor de bal juist langs de paal zeilde, ook een magnifieke zweefkop- bal uit een voorzet van Mommers. Bétere kansen voor Hermes, toen Joop Heijster zijn flank verliet en in het mid den en op links een bres trachtte te slaan in de zwak'ke Tilburgse plekken. Samen met Van Buitenen en Jacques Heijster zette hij een schitterende aan val op, in de afwerking waarvan Van der Tuijn en Janse echter weer te slap waren. Een tweede attaque, samen met zijn broer, bracht hem bijna vrij voor het doel, maar stuitte toen op fraai ingrijpen van Van Loon. Eén minuut voor de rust: een door braak van Becx. In diezelfde minuut scoorde Willem II verleden week zijn eerste doelpunt; en de Hermes-suppor ters verbleektenMaar Becx dacht uren de tijd te hebben en Van Diest had aan één seconde genoeg om zich voluit op zijn schoen te werpen. Dat was dus, na vier corners voor beide partijen, een 00 ruststand. .Tuist zolas verleden week startte Willem II de tweede helft in een aan zienlijk hoger tempo, zette er alles op om de Schiedammers nu snel te over donderen. Maar Hermes ving dat keu rig op en.... gaf eveneens meer gas! Nóg scherper ging Willem II eraan trekken en toen kregen de tricolores inderdaad een overwicht. En kansen. Van Roessel liet zich in al zijn groot heid bewonderen, toen hij uit een voor zet van De Jong in moeilijke positie met beide benen van de grond een perfecte halve omhaal afdraaide waaruit Van Diest de bal maar nauwelijks met. één vuist langs de paal kon werken. In de Hermes-verdediging hees men het nood sein. Van der Tuijn moest terug komen om te assisteren, talmde eenmaal zo lang dat Van Beers gelegenheid kreeg tot een schot dat gevaarlijk dicht over de lat zeilde. Een afgemeten vrije trap van Formannoy bracht nieuwe paniek in de blauwe linies: Van Roessel wrong zich naar de hoog voorkomende bal, kopte over. de stompende Van Diest heen,Poulus redde op de doellijn! Poulus greep naar een ander wapen tegen deze stortvloed van Tilburgse sto ten, schakelde van de versterkte verde diging over naar de tegenaanval. Prompt kwam er een opgelegde en schier niet te missen kans voor Janse, hem op een presenteerblaadje geboden door een fraaien aanval van Stolk en .Toop Heiijs- ter; hij faalde en van de verbouwereerd heid wisten toen de twee serveerders Om het kampioen schap van Nederland DETO—AKC 8-4 Eerste Klasse Oost A ZKC—Hellas 2-5 Noord R. W.-W. Kwiek 2-1 W.K. degrad. Hoofdklasse A IDDV I-Letmo- niaj I voorl. 8-6 Leim, I kamp. Leimonias II Thor RW I 9-3 Hoofdklasse B NMC I-Hilvers. LTC I 12-0 Ensehed. LTC I- Festina I voorl. 3-5 Haarl LTC I— Philharmonle I 3-9 Philh. kamp. Het Soieghel I DASH I voorl. 7-3 Eerste Klasse Metsel. I-Vlet. I 1-9 Park Marlot I Thor RW n 4-6 Thor RW III— Hillegersberg 17-3 Joy I-Leim. III 6-4 Woburnpak I Sobrl I 5-5 Quick (Nijm.) Oranje TC I 6-4 Groen Wit I Rhijnauwen I 8-2 Alta IGLTB I 8-2 Kampioenschap van Nederland (dames) UDI—PSV 1-1 PSV kampioep Promotie Hoofd klasse dames: Turnlust-Woensel 5-5 Sagitta prom. AotiefHCG s-3 Turnl Agresslve 11-5 WWV—HCG 6-2 West B le klas Heren: HVL—Hellas 2.. 7-6 Tumluat kamp. Dynamo-Animo 8-3 er ook niets meer mee aan te vangen. Maar er kwam een nieuwe kans, die opnieuw haar oorsprong vond in een van die meesterlijke passen welke de steeds in vrije positie opduikende Manus Stolk rondstrooide. Op een hoge verre „doorloper" wrong Janse zich tussen Van Loon en Mertens in, het werd een fel dricmans-ducl in volle sprint, Joop Heijster was mee opge lopen, ving de ba! uit de „clinch" op en vuurde toen een diagonale schui ver af waartegen Botermans kansloos was: 10 een kwartier na de rust. Nog even deelde Hermes de lakens uit. Jacques Heijster ontrukte zich aan Wagener, maar weer misten Van der Tuijn en Joop Heijster de paraatheid voor een resolute afwerking. Van der Tuijn schudde in zijn eentje drie Til burgers van zich af, zag zijn vliegende schot de lat scheren. Nu was het. Willem II dat terug moest. En wéér moesten de binnenspe- lers Mommers en De Bruickere ver over de middellijn terug om de basis voor contra-aanvallen te kunnen leggen. Zjj deden dat samen met Van Beers en Formannoy, meesterlijk, joegen met flitsende combinaties, de bal zonder dra der dralen van voet tot voet, snel af geven en onmiddellijk in nieuwe positie lopen, het leer binnen het bereik van Van Roessel en de buitenspelers. Ën al moest Van Roessel, steeds op een onwrikbare Poulus stuitend, zijn rol van stormram verwisselen voor die van spelverdeler, al grendelden Burger en Osterholt de vleugel-attaques van Becx cn De Jong secuur af, al kregen de snel opkomende Mommers en De Bruickere steeds een Hermes-kanthalf aan hun been Willem II kreeg geleidelijk toch zijn overwicht terug. Captain Van Loon, te vaak geconfronteerd met de kwets baarheid van zijn eigen defensie, joeg zijn mannen met wilde gebaren naar voren. Er volgde een periode dat Hermes werd ingesloten, dat de ver terugge komen Janse moest redden dat Van Diest een corner moest afstaan op een vliegend schot van Mommers op fraai aangeven van De Jong, dat Jacques Heijster een ingewikkelde knoop tussen Gudde en De Bruickere moest ontwarren, dat Burger keer op keer niets beters wist dan uittrappen. En verder steeds weer Coen Poulus, onverzettelijk. Willem II greep naar zijn laatste wa pen. Van Loon dook in de voorhoede op, riep van Beers naar de spil- en Mommers naar de linkshalfplaats. Maar Poulus weerstond ook hem Toen, dertien minuten voor het einde, kwam Poulus zichtbaar geraakt uit een sliding te voorschijn. Zijn knie had gecapituleerd. En men zag de schrik en de onzekerheid de Hermes- rijen binnen sluipen. Janse spil, waar hij Van Loon weer ontmoette; invaller Melief rechtshalf. Maar de ruggegraat was eruit, er was geen commando meer. De oude rot. Jan van Buitenen voelde met zijn routine aan, dat er voor Her mes nog maar één weg over bleef: zelf uit alle macht attaqueren, om deze ge desorganiseerde verdediging te ontias- ten. Er kwam zo'n aanval-alles-of-niets: een wervelende rush van Joop Heijster, waarop Mommers méters te kort kwam, een voorzet afgemeten en pasklaar, maar Gudde, tot midvoor gebombardeerd, kon de kans niet aan, schoot hoog over. Een rush van Van Buitenen zelf, langs drie Tilburgers over de linker vleugel, een lange voorzet, Joop Heijs ter sprong tussen Mertens en de uit gelopen Botermans In: kopte de hal hoog opverend over Boterman's han den heen In het net. Maar bij dat opveren had hij zich met zijn handen afgezet. Scheidsrechter Aussum aarzelde geen moment, keurde, zes minuten voor het einde, deze voor Hermes onschatbare goal resoluut af. Twee minuten later maakte Wil lem II gelijk. Een onbegrijpelijk doel punt. Drie Hermes-verdedigers bleven staan, menend dat er aan de zijlijn een ongerechtigheid was geschied, toen de hal met een verre breedte-pass van links voor hun doel zeilde. Niét staan bleef De Jong. En toen de Schiedammers dan alsnog wilden in grijpen, was hij hen precies een slag voor: een harde diagonale schuiver: 1—1. Nog vier minuten en Hermes voelde het dreigend aansluipende noodlot. Het. protesteerde wild en hartstochtelijk tegen dit doelpunt. Aussum bleef onver biddelijk. Twee desperate Hermes-attaques nog. Toen aan Willem II het laatste woord. Van Roessel pikte in terugge trokken positie een middenveld-bal op, speelde zich vrij, gaf toen met een meesterlijke lob zo'n afgemeten pass af, dat Osterholt er precies niet maar Piet de Jong er. nog wel hij kon. En van korte afstand maakte Do Jong toen het drama compleet: 12. In de laatste zestig seconden was het Van Loon, die Hermes in een waanzin nige slot-aanval koel terug wees. Van Loon, die bij de gelijkmaker al direct naar zijn stopperpost was terug gegaan, die met een gelijk spel al meer dan tevreden was, die toen bovendien nog een overwinning mocht vieren. Het drama voor Hermes. Het geluk voor Willem II. Na afloop protesteerde Hermes nog officieel tegen de twee Tilburgse goals: tegen do eerste op grond van het feit dat Willem II bij een outbal zou hebben doorgespeeld, tegen de tweede op grond van buitenspel. Al was scheidsrechter Aussum niet van zijn stuk te brenger, Hermes hield vol. Aan de Bond de uitspraak. Maar wij geloven dat het voor Hermes een drama blijft Als je nu toch eenmaal al ge wonnen hebt. kun je makkelijk praten. Maar feit blijft toch, dat wij na afloop van de wedstrijd tus sen Hermes en Willem II legio Tilburgse supporters hoorden ver klaren: „De overwinning hacl eigenlijk naar Hermes moeten gaan" Intussen ging zij toch maar naar Willem_II. En al speelden de tricolores bij'vlagen inderdaad een superieur spel, in het totaalbeeld overheerste toch de energie van de blauwhemden. Maar hoe kundig de Schiedammers ook speelden en hoe zeer vooral hun verdediging ster ker bleek dan die van de Tilbur gers, nadat hun beste man in de laatste phase van deze enerverende strijd door een blessure het veld had moeten verlaten, legden zij toch het loodje. Geen revanche dus voor Hermes, wel een fortuinlijke herhalings-zege voor Willem II. En afgezien van de door de Schiedam mers ingediende protesten, heeft Willem II -met 4 pun-ten voorsprong de titel nu voor het grijpen. In de 2 resterende wedstrijden tegen Haarlem en Ajax hebben de Til burgers nog 1 punt nodig. Misschien gaat Willem II dat kampioenschap wel met een maxi mum aantal punten behalen, wat voorwaar een grote zeldzaamheid zou zijn. Even zeldzaam zou het zijn, als Ajax deze competitie met nul niemendal punten zou afslui ten. En daar is, nu de Amster dammers opnieuw van Haarlem verloren, ook wel enige kans op. In de promotie-competities heb ben Excelsior en TEC in hun laat ste wedstrijd, resp. tegen Hel- mondia en Sportclub Emma, aan 'n gelijk spel genoeg om te promo veren. De stand in de kampioenscompe titie luidt nu: Willem II 4 4 0 0 8 136 Haarlem ..4 2 0 2 4 9—7 Hermes-Dvs 4 2 0 2 4 67 Ajax 4 0 0 4 0 513 OLYMPISCH STADION, Zondag (Van onze sport-correspondent) Alleszins verdiend hebben de Haarlem mers wederom een overwinning behaald op de Amsterdamse kampioenen. Zowel technisch als in tempo waren zjj ver de meerderen, en ware het niet, dat de rood broeken met hun schoten wat meer suc ces hadden gehad, dan was de score heel wat fataler voor de Amsterdammers uit gevallen. Wel was Ajax gehandicapt door de af wezigheid van de strateeg Van Dijk, waardoor de voorhoede geheel omgegooid moest worden met De Groot op de mid- voorplaats en Michels rechtsbinnen, doch dit is zeker niet de oorzaak van de neder laag geweest. Ajax miste ten enenmale de spirit om tot grote prestaties te komen, hetgeen bij Haarlem juist de grote kracht was. Vooral in het begin van de strijd toen Haarlem er een enorm tempo inzette waar de Amsterdammers niet direct een goed antwoord op wisten hetgeen reeds binnen de eerste minuut door een uitste kend doelpunt werd bekroond. De zeer snelle Haarlem linksbuiten Van Osch speelde zich op zijn wing uitstekend vrij. waarna de strakke voorzet door Jacob werd gemist doch de toestormende Groe- neveld deze uitmuntende kans niet onbe nut liet en Visser met een strakke schui ver kansloos maakte (01). Door dit zo snelle succes gesterkt trok Haarlem als een man op naar het vijan delijk doel waar Potharst c.s. alle zeilen moesten bijzetten om erger te voorkomen. Met kunst en vliegwerk kon dit worden bereikt en eerst na een kwartier spelen kon Ajax door v. d. Wel het eerste schot op het Haarlem doel lossen. Toch bleef Haarlem overwegend domineren en na een half uur spelen kreeg De Voogd een sublieme kans de score te verhogen toen hij een afgemeten pass van Groeneveld ontving. De Haarlem midvoor deed dan ook wat er van hem verwacht werd (02). Langzaam maar zeker kwam Ajax tot de conclusie dat er voor eigen publiek toch wel wat van hen verwacht werd. Hierdoor kwam de Haarlem 'keeper Snij ders enkele malen op uitstekende wijze in actie en het keiharde schot dat hij van rechtshalf Bouwens uit de rechterboven hoek plukte was voor Haarlem voldoende zekerheid dat het in de verdediging wel in orde was. De beweeglijke voorhoede kon zodoende met een gerust hart verder opereren en had tien minuten voor rust wederom succes toen de snelle Jacob mei een gemak spil Elzer passeerde en zijn rush beëindigde met een afgemeten voor zet. die De Voogd op zijn post slechts van richting behoefde te veranderen om Vis ser geen schijn van kans te geven (031. De tweede helft bracht een geladen Ajax in het veld en er werd blijkbaar al les op alles gezet om de achterstand in te halen. Reeds na vijf minuten spelen had deze actie succes zij het op een zeer uit zonderlijke wijze. Leeser gaf een hoge voorzet waar Michels, die te ver naar vo ren was gerend slechts mét een hakbal- letje een poging kon wagen. Via de on derzijde van de deklat verdween de bal langs de onthutste Snijders in het doel (1—3). Dit gaf Ajax weer moed en met alle energie werd het Haarlem doel on der vuur genomen. Het had echter geen succes, vooral door de sublieme wijze waarop de Haarlem verdediging partij gaf. Met het vallen van de avond verslapte het spel en trokken vele toeschouwers reeds huiswaarts. Toch zou er nog twee keer gedoelpunt worden zij het op zeer bijzondere wijze. Zeven minuten voor tijd ontstond er een scrimmage voor het Ajax doel waaruit De Voogd op zeer uitzonderlijke wijze kon doelpunten (1—4). Vijf minuten later schoot v. d. Wel keihard en laag op doel man Snijders, die echter op zijn post stond doch tot ontsteltenis van de Haar lem-aanhang en zeker van zich zelf de bal tussen de handen door liet rollen (2-4). In de promotiewedstrijd TECWH '16 heeft TEC de volle winst binnen gehaald, dank zij een blunder van linksback Zanetti van Heelen, die 10 min. na de aftrap TEC, door een kopbai in eigen goal de leiding gaf. Keeper Zeekaf, die zich na de scrimmage, welke aan dit doelpunt voorafging, buiten het doel bevond, kon niet meer ingrijpen. Vanzelfsprekend gaf dit de geelzwar ten een moreel overwicht, dat zich wel iswaar meer in de verdediging demon streerde dan in mooi spel. Van beide zij den werd dit overigens niet te zien ge geven. Ofschoon WH in haar combinatie technisch beter was, kon ze voor rust geen tegendoelpunt scoren. Integendeel het was van Gessel van TEC, die in de 31e minuut de stand voor zijn club wist te vergroten tot 20. Ook in de tweede helft bood de wed strijd weinig mooie momenten. Aan bei de zijden werden vele kansen gemist. Vooral de voorhoede van WH, met de soms gevaarlijke linkerwing Gardier. Greten deden alle mogelijke moeite een tegenpunt te scheppen. Voor het vijande lijke doel echter, bleek men niet schot vaardig en schoot over of naast. Een kwartier voor het einde kreeg WH na veel zwoegen een kans cn ze nam die uitstekend, toen rechtsbinnen Vrusch met een fraaie kopto*L voor het nakijken gaf en de Zuiderlingen wat enthousiasme terug(??f- Het bleef hier echter bil- wat WH ook nog probeerde om de geliJkmaKpr te for ceren, het lukte niet. ornaat TEC's ach terhoede alles op »lle,s zette' een ge deelde winst te voorkomen. De stand luidt nu: TEC J 1 o 5 64 Sportclub Emma 3 1 j i 3 35 VVH '16 4 1 0 3 2 8—10 Advertentie. In één woord primal Fijn zeg, na zo'n wilde galop even uitblazen met een heerlijke Strand. (Van onze tennis-medewerker) Na alle wederwaardigheden over liet uitspelen van de beslissingswedstrijd om het kampioenschap van Nederland, wederwaardigheden met sportivi teit als ondergrond, heeft Leimonias op lichtelijk verrassende wijze de twee partijen gewonnen (van het restant van de op 4-4 afgebroken wedstrijd tegen D.D.V.) en daarmee liet gelijke spel behaald dat voor het winnen van het kampioenschap nodig was. En daarmee vergrootte Leimonias zijn eigen record, dat op zes achtereenvolgende titels stond, n.l. elk jaar no c oorlog. In totaal heeft D.D.V. nog een trots record: 15 maal, terwijl Leimonias op 11 staat. Lichtelijk verrassend was het winnen omdat de eerste twee partijen, waarvoor Leimonias twee spelers had welke nog niet in de eerste ploeg waren uitgekomen (dit jaar althans niet) in twee sets. on bedreigd zelfs, wonnen! Mevr. Rinkel- Knottenbelt speelde een uitstekende ba seline-partij met veel brio en vaart tegen mej. Hevel: 64 6—0. En daarna ma noeuvreerde Bochardt Nolten weg met 6—2 63. Een spannende finale wa» het dus niet. Voordat de derde partij aan de orde kwam was het pleit beslistvDie der de partij won DDV: van Rhoon en v. d. Kruk sloegen Rinkel en Bochardt 64 75. De twaalfde partij, waarin me). Couquerque cn Wilton pas aan het einde van het seizoen zouden kunnen spelen, is dus overbodig. In de andere wedstrijd verloor Thor/ RW met 39 van Leimonias I zodat de ploeg van Heneburg op de laatste plaats eindigt en degradatiewedstrijden zal moeten spelen. In hoofdklasse B viel er in geen van beide afdelingpn een beslissing. In afde ling I kwam NMC weliswaar door 120 op Hilversum dat zonder mevr. Schmier speelde. een eind nader bij de titel, doch het moet nog twee afgebroken wedstrij den (tegen Enschede 3—3 en tegen Fes- tina 5—4) uitspelen. De kansen staan echter goed. In afdeling 2 spanning ten top. Phil harmonie won met 9—3 van Haarlem, doch de andere candidaat Het Spieghel won met 73 (en nog twee partijen te spelen) van Bash. Zodat beide in punten gelijk staan, met iets beter partijen-ver houding voor Het Spieghel. Alles hangt nu af van de uit te spelen wedstrijden tussen het Spieghel en Philharmonie welke op 6—2 voor de laatste (in elk ge val dus een gelijk spel) afgebroken werd. In de eerste klasse werden Victoria (R'dam) cn Hillegersberg afdelingskam pioenen. Herenenkelspel: Bouman sl. Karamoy 6_3 6—4: Karaten sl. Tönjes 6—2 6— Maris verl. v. Michielsen 6—4 57 2 Kist verl. v. Stork 2—6 3—6. Dames-enkelspel: mej. Tekelenburg sl. mej. v. d. Torre 6—2 7—5; mevr. Vlielan- der Hein sl. mej. Fikenscher 6—3 7—9 6—4; mej. Ravmakers sl. mevr. van Mar. le 6—2 7—9 6—4. Gemengd dubbelspel: tekelen burg cn Bouman sl. mej- v. d. lorre en Karamoy 62 4—6 6—4: mej. Haymakers en Karsten sl. mej. Fikenscher en Mi chielsen 63 62. Herendubbelspel: Mans en Karsten sl. Tönjes en Michielsen 1—6 8—6 8—6: Bou man en dr J. Bryan verl. v. Karamoy en Stork 46 63 16. Dimesdutobetspel: mevr. Vlielander Hein en mej. Tekelenburg sl. mevr. van Marie en mej. v. d. Torre 6—2 6—4. Heren-enkeispei: van Swol sl. Hughan 83 30 60; Vliegenthart sl. Croqué 16 83 6—3; Volkmaars sl. v. Zoelen 82 60: Saar'berg jr. verl. v. van Beerst 4—6 6—1 4—6. Dames-enkelspel: mej. van Buuren sl, mevr. Hughan 61 46 6—4; mej. Clasz verl. v. mevr. Wu 75 1—6 26; mej, v. Eeveld »1. mej. Strouoken 62 62. Herendubbelspel: Volkmaars cn Saar- berg sl. Hughan cn van Zoelen 8—3 6—3; Vliegenthart en Hillegaart sl. v, Beers en Anthonysz 6—4 1—6 62. Damesdubbelspel: mej. v. Esveld en mej. Clasz verl. van mevr. Hughan en mevr. Wu 6—1 11—13 4~6. Heren-enkelspel: Weidema verl. v. Ta miniau 16 36; Hooyen verl. v. Tim- mers 06 46; Erdman verl. v. Pas- stoors 6—4 3—6 5—7; Mohn verl. v. Mes maeckers 0—6 7—5 3—6. Dames-enkelspel: mej. Schraagen verl. v mei. Grosveld 3—6 3—6; mej. J. Goe- ring si- me-i- van Hail 5—7 6—1 6—2; mej. T. Goering sl. mevr. Mesmaeckers 61 62. Dames-dubbelspel: mej. Schraagen en mej. J- Goering sl. mevr. Mesmaeckers en mej. Grosveld 6—2 6—4. Gemengd dubbelspel: mej. T. Goering en Weidema verl. v. mej. Grosveld en Passtoors 46 2—6: mej. J. Goering en Hooyen verl. v. mevr. Mesmaeckers en Taminiau 5—7 7—9. Herendubbelspel: Hooyen en Weidema verl. van Taminiau en Kessels 911 3—6; Erdman en Mohn verl. v. Timmers en Passtoors 6-^ 1—6 1—6. MAASTRICHT, Zondag De ontmoeting op het MVV-terrein te Maastricht, heeft geen grootse indruk achtergelaten. Er werd over het algemeen in een zeer traag tempo gespeeld, zodat de aantrekkelijkheid veel te lijden had van gepingel en kort spel. Hiervoor bleek de Twentse voorhoede een complex te hebben, met het gevolg van dien, dal geen doelpunten konden gemaakt worden, ja zelfs geen behoorlijk schot kon gelost worden. Keeper Rixoord in het Limburg se doel had dan ook een zeer gemakke lijke taak. In tegenstelling met de Twentse aan val, bleek de Limburgse over meer schut- terskwaliteiten te beschikken, zodat kee per Koster herhaaldelijk en soms moeilijk werk kreeg te verrichten. In de eerste helft moest hij driemaal vissen voor vol treffers van Ummels en een kopbal ven P. Rondagh, resp. In de 25e, 35e en 40e minuut van deze helft. In de tweede helft zag het er naar uit, dat Twente wilde ophalen. Hun aanvallen soms aardig opgebouwd, waren echter te doorzichtig en een gemakkelijke prooi .van de Limb, defensie. Ook van de Lim burgse aanval ging toen niet meer veel uit, totdat eindelijk P. Rondagh in de 32e min. uit een corner met een kopbal de stand op 40 bracht en in de laatste mi nuut Kleijntjens 50 produceerde. In het kader van de jubileumfeesten van de Maastrichtse Politie-Sportvereniging speelde Zaterdagavond op het MVV-ter rein te Maastricht het Ned. Politie-elftal tegen een Maastrichts KNVB-elftal. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, waarin voor rust de politie elf beter combineer den. Rust ging in met 21. In de tweede helft bleken de Maastrichtse elf hun vorm gevonden te hebben en kwam zodoende het einde met een Maastrichtse overwin ning van 4—2. combinatiespel (Van onze correspondent) HELMOND, Zondag Een geestdriftig en met meer stoot kracht opererend Helmondia heeft tn een vrU kalme wedstrijd gezegevierd over een best spelend Internos, dat vóór de rust zeer sterke tegenstand bood. doch dat In de tweede helft het hoofd moest huigen onder de aanhoudende aanvalsgolven, die Helmondia toen lan ceerde. Ofschoon de uitslag doet vermoeden, dat het een uitermate spannende partij is geweest, was dit toch lange tijd niet het geval. Na een 22 stand met de rust. be reikten de alsmaar aanvallende Helmon- ders in korte tijd een 5—2 score. In de laatste tien minuten, toen de Helmondia- verdedigers met de bereikte veilige voor sprong even minder waakzaam werden, konden de Ettenaren, die over een gave, inelle ploeg beschikten, tijdem snelle uit vallen twee doelpunten scoren. De wedstrijd was pas 2'/a minuut oud, toen na goed combinatiespel tussen Ak kermans, Vermeulen, Verhoeven het eer ste Helmondia-doelpunt werd gescoord. Vergauwen zorgde vijf minuten later met een verrassend en laag schot voor de ge lijkmaker. Een als voorzet 1 bedoelde scherpe uithaal van Vergauwen verdween eveneens in het Helmnndianet 1—2. Dnch binnen de minuut was het door Pluym 2—2. Zeventien minuten na de pauze trof het schot van Maas de roos, waarna binnen 10 min. Pluym en Akkermans met ieder een doelpunt de zege veilig stelden (52). De toen onbewaakte Ettense midvoor Rouel benutte 10 min, voor het einde zijn kans (5—3), waarna 5 min. later Schrau- wen v. Boven passeerde, toen de Helmon- dia-spil Dijsselblpem misgreep op de snel doorgedrongen Ettenaar. De stand luidt nu: Excelsior 3 3 0 0 6 9—4 Helmondia 3 2 0 1 4 9—fi Internos 4 0 0 4 p 7—15

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 4