CALAND GEEERD IN „DE RIVIERENDOKTER" Acheson verzet zich Amerikaans tegen praten met Moskou <^3ela«^ry PAGINA S héérlijke drank uit zuiver fruit SCHOONFAMILIE VOOR RUIM EEN TON BENADEELD Commisêionnair kreeg 2| jaar Voor in de Pacific-oorlog geleden schade CLARISSEN BOUWEN EEN KLOOSTER TE EINDHOVEN HULPACTIE VOOR INDIA AFGESLOTEN Dank van de ambassade ZAL AUSTRALIË IMMI GRATIE BEPERKEN? PANJOESJKIN NAAR CHINA ecbi mei blauw eiiket op iédere kam! Advertentie Dat de Amerikaanse soldaten enthou siast zijn over de „Barrett", ligt voor da hand. Want zelfs een vice-admiraal is er enthousiast over. De Atlantische com mandant van de genoemde dienst, John M. Will, verklaarde, het een erg com fortabel schip te vinden. Vooral het air conditioning deed hem deugd. Zou dan een G. I. er anders over denken? De „Barrett" zal met z'n bemanning van 380 officieren en manschappen pre cis geteld 1556 soldaten kruinen ver voeren Ze moeten nog wel in lagen van drie of vier hoog slapen, maar dit is toch een hele verbetering bij de zes van- de Libe'ty. transportschepen, die in de Tv/eede Wereldoorlog volgepropt zaten. Er is voor de G. I. aan boord van de „Barrett" heel wat meer ruimte. En als toppunt van weelde kunnen wel het kus. s^n en de mooie, witte kussensloop be schouwd worden. Voor de officieren is er zelfs een soort toeristenklasse, waar je in een lift naar Dove:: en beneden gaat en een, blinkende sodafouhtain niet ontbreekt. Er is daar bovendien een keurig ingerichte salon. Aangeziende hogere officieren hun vrouw en kinderen mogen meenemen, boogt de Barrett" voorts op een kinder kamer en een soort speeltuin. Een turnzaal, een bibliotheek en re- creatiekomers moeten het de G. L'a zo gezellig mogelijk maken. In de cafetaria behoeven ze niet meer te staan. Ze kun nen er op stoelen zitten, dus niet eens op banken. Kortom, de „Barrett" is een echt droomschip. geen maat en geen woord te veel ge speeld of gezongen wordt. Tegenover zijn geserreerde, samengebalde spier krachtige eenheid staat Berlioz als een improvisator, een brillant improvisa tor ongetwijfeld, maar toch op de af stand van een eeuw bezien als een af brokkelend e top in het romantisch land schap van de verleden tijd. Advertentie De 37-jarige commissionnair E. van 3. Is dsteren door de rechtbank te Amster dam veroordeeld tot 2% jaar gevangenis straf met aftrek. De veroordeelde, tegen w'p vier jaar met aftrek geëist was. had in de laren 1945-1951 zich schuldig ge maakt aan een groot aantal oplichtingen en diefstallen. Hij had zijn vroegere schoonfamilie benadeeld voor ruim een ton une rac- ben ook laar ens. lein >ver oen. i de pen seld tige de ge- de oor- >ver de zijn liek len- ar- en. dlo- nde, ■ens. ge- 'den ren- ssen ave- Iers ling, nds- srit- zijn aien n te en heid van (Advertentie) Personen, dan wel hun wettige erfge namen, alsmede ondernemingen en in stellingen van Nederlandse nationaliteit, die in de ruimste zin des woords binnen het huidige Japanse territoir tijdens de oorlog in de Pacific materiële schade hebben geleden, zijn thans in staat zich tot de Japanse regering te wenden ter vergoeding van de door hen geleden schade. Zij, die menen gerechtigd te zijn tot het indienen van een daartoe strek kende claim bi) de Japanse regering, ge lieven zich schriftelijk te wenden tot het ministerie van Buitenlandse Zaken ter attentie van het bureau Oost-Azië en Pacific, onder opgave van naam, woon plaats, aard der geleden schade, alsmede de plaatsten), waar de schade is geleden. Natuurlijke, cq rechtspersonen, die be schikken over een agent of vertegen woordiger in Japan, kunnen deze mach tigen zich met de behandeling van deze in te dienen claim(s) te belasten en hun opdragen zich voor nadere inlichtingen rechtstreeks te wender. tot de Neder landse ambassade te Tokio, (Van onze correspondent) Op het terreiS van het landgoed „Ra- §elenburg" te Eindhoven zal pater ymphorianus, vicaris der Minderbroe ders Capucijnen aldaar, op Zondag 22 Juni de eerste steen leggen van het kerkje in het in aanbouw zijnde Claris senklooster, van welk gebouw tevoren de wereldlijke moeder dezer stichting, mevrouw LodewijksWitteveen, de ge denksteen zal inmetselen. Deze plechtigheid wordt voorafge gaan door een plechtig Lof 'in de St Lamberluskerk. te celebreren dctor pa ter dr Clementinus. Provinciaal der Ne derlandse Capucijnenprovincie. (Advertentie) Nu de ..Hulpactie India", die in totaal ?,7b 0C0 opbracht, is afgesloten, heeft de ambassadeur van India te 's-Gravenhage, de heer B N. Chakravarty. tot de voor- zitte- van het organisatie-comité, prof. dr F K. Bosch, een hartelijke dank betuiging gericht, waarin o.m. het vol gende werd gezegd: „De hulpverlening was een blijk van de vriendschap van het Nederlandse volk vcor het volk van India, en was hoogst welkom m'n tijd. toen de voedseltoestand in ons land ons reden tot bezorgdheid gaf. Vv'ij zullen steeds met dankbaarheid de sympathie herdenken, welke door het volk van Nederland werd betoond, en eveneens het vele werk. door de organi- svoren verricht om de beweging te doen slagen. Dit zal ongetwijfeld onze beide volken nóg nader tot elkander elkander brengen". .Vraag uw winkelier niet gewoon om bananen, maar verlang uitdruk kelijk FYFFES. de besta. Herkenbaar aan het blau we etiket op iedere adem inhield uit vrees zich aan de an der te verraden. Toen ontstond er boven mijn hoofd ten uiterst zwak geritsel. Bliksemsnel strekte ik mijn opgeheven' rechterhand achteruit en slingerde het schilderij met cl mijn beschikbare kracht, recht in de richting van het geluid. Ik denk voor het allernaaste, dat mijn projectiel op de neus van mijn bezoe ker-moet beland zijn. omdat geen ander punt van contact zo'n gil van overrom pelende hellepijn zou kunnen veroorza ken als die, welke nu de duisternis doorkliefde. Ik had geen tijd. mij over mijn succesvolle worp te verheugen, doch bukte opnieuw omlaag en deed een paar haastige stappen naar de deur. Hij hoorde mij klaarblijkelijk, want hij sprong vooruit en gaf met een of ander voorwerp een vervaarlijke slag tegen de muur, vlak boven mijn hoofd, die het stucwerk naar alle kanten deed wegspringen. Ik beantwoordde deze siag met een poolftlag in de ijle lucht, die mij bijna een schouderontwrichting kostte. Aangezien ik vond, dat ik tot dusverre het meest succes bij het auel had gehad, liep ik terug, zodat ik buiten gevecht stond- Australië zal de immigratie beperken als het afnemen van de landbouwprodir- tie niet tot staan komt, aldus verklaarde een afgevaardigde van de Australische werkgevers op de Int. Arbeidsconferentie te Genève. „De productie en export van primaire producten zijn in ernstige mate gedaald en als geen einde aan de daling komt, zal het evenwicht van onze economie worden verstoord", betoogde hij. Het Sovjietrussische persbureau Tass meldt, dat Alexander Panjoesjkin, tot voor kort ambassadeur in de Ver. Sta ten, benoemd is tot Sovjet-ambassadeur in de Chinese volksrepubliek. 2| jn voor ganger, Roschin, is van zijn functie ont heven. Zoate bekend, wordt Panjoesjkin te Washington opgevolgd door Georgi Zaroebin, voorheen ambassadeur in En geland. (Wordt vervolgd) Gram.: 12.30 Weerber.12.34 Gram.; «Wm.; i3.i5 Vlaamse muz.; 14.00 Klaas. 14.50 Gram.; 15.00 en 15.4S Idem; 16.00

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 5