Record voor Willem II Willem II zette de kroon zijn kampioenstitel Ook de laatste hindernis naar „Het Maximum" werd genomen Uitputtend gevecht van 120 mm Ajax behaalde zijn enige punt i 134 Olympische roei-troef «s Olympische roei-test mislukt Incident in stuurmanloze vier tussen Laga en Willem III Hockey-tournooi op de Olympus Emm Maximum-aantal kampioenspunten Excelsior weer eerste-klasser Haarlem werd bij vlagen weggespeeld Alleen Buys had succes op athletiek-dag te Gent Italiaanse dames liepen estafette in 47 sec. Amerikaanse horden- lopers in goede vonn Antillen-ploeg verloor ook van B.V.V. J Geen beslissing tussen 1GC en Sp» Eiunia Rob van Mesdag trainde „schriftelijk" Harde wind leverde nieuwe records op Van Mesdag won de skif V Onze roeiplocg voor Helsinki J) kSport-<S patten MAANDAG 23 JUNI 1932 PAGINA Van een leien dakje KAYSER ZWOM GOEDE 2 K.M. TE NIEUW-LOOSDRECHT Hennes sloot in een bijna „leeg" stadion ROBERT VAN MESDAG, (Van onze sportcorrespondent TILBURjG, Zondag. „Willem II is landskampioen, daar is niets aan te doen. Telling Boem, Tching Boem!" Zo zongen de Tilburgse voetbalfans, terwijl de bazuinen gestoken waren en de dieptrommen zwaar dreunden, hun faiorieten toe toen zij het spoit- veld betraden voor hun laatste wedstrijd in de kampioenscompetitie. Willem II is landskampioen! Inderdaad enhoe? Zonder puntenverlies (een nieuw Nederlands record!) stelden de Tilh genaren zich aan het hoofd van alle Nederlandse voetbalclubs. Zes—twee werd het tegen Haarlem. En niet eens geflatteerd. ur- Willem II speelde in het eerste kwar tier en gedurende heel de tweede speel- helft met Haarlem zoals het wilde. Het liep allemaal weer zo prettig vlot. Er werd weer zo heerlijk gecombineerd en men schroomde niet een schietpositie uit te buiten. Het spel van Willem II in het eerste kwartier hield vele en goede belof ten in. Mommers en Van Roessel waren de grote figuren in deze periode. Een doelpunt kon dan ook niet uitblijven. In de elfde minuut gaf Odenthal wel wat al te royaal een hoekschop cadeau. Becx bracht de bal scherp voor doel en Van Roessel nam de bal op het hoofd. Hi.i kwam echter niet ver genoeg, maar De Bruickere stond in goede positie en van zeer nabij kreeg doelman Snijders geen enkele kans. Nauwelijks 2 minuten later werd het zelfs al 2—0. Rechtshalf Forma- noy had ditmaal de bal ver opgebracht en in 'de richting van De Bruickere gespeeld. Vandaar. ging de bal naar Mommers, die bliksemsnel de bal met de linkervoet stopte en met de rechter inkogelde. Op nieuw kansloos voor Snijders. Gevaarlijke mentaliteit .Ta, en toen kreeg men natuurlijk weer die echte Willem II mentaliteit. De idee van wie doet mü wat. Vaak hebben ze nog gelijk ook, maar dit keer kwamen ze er toch even benauwd op te staan. De Tilburgenaren lieten het tempo aanvankelijk zo hoog gesteld zakken. Geraakten bovendien een goed deel van hun balans In de achterhoede kwijt en Intuïtief voelde Haarlem dat hier een kansje lag. De Voogd c.s. trokken wat steviger aan en waagden het nu meer op te dringen. De rappe Van Osch en de snelle Groeneveld grepen plotsklaps naar de macht die hun tot dusverre ont zegd xvas. Zo doeltreffend was Haarlem's offen- sie*, zo slap tevens de reactie van Willem II dat de wedstrijd een geheel ander aan zien kreeg. Enkele hoekschoppen accen tueerden het gevaar voor het Willëm II- doel en in de 26ste minuut was het mid denvoor De Voogd die met een strak schot, na Van Loon Wagener van zich te hebben afgeschud, doelman Botermans sloeg. Nauwelijks van deze slag bekomen stond Willem II andermaal voor een vol dongen feit. Groeneveld was ver van de rechtervleugel naar binnen gedwaald met de bal aan de voet. Botermans prepareer de zich op een schot van het linkerbeen, doch onverwacht verwisselde Groeneveld dit voor zijn rechter en vuurde zijn schot af. Zonder dat Botermans ook maar een Poging waagde ging de bal in het doel. 2—2! Dit doelpunt was voor Haarlem aanlei ding nog eens extra aan te pakken. Wel kopte aan de andere zijde De Jong tegen de lat, maar het meeste en actiefste werk werd toch verricht door de Haarlem-voor- hoede. Vlak voor de rust nog kreeg Groe neveld zijn kans. Hij slaagde niet. Maar ook Willem II niet meer, omdat het juist enkele seconden nè het rustsignaal door De Bruickere tot een derde doelpunt kwam. Vlot vleugelspel, van de Haarlemmers vormde een bedreiging voor Willem II di rect na de pauze. Zeker omdat de Tilbur- gers hun oude vorm nog niet weer te pakken hadden. Deze liet echter niet lang op zich wachten. Een paar hoekschoppen en een vrije trap van Becx brachten de Haarlem-verdediging in beroering. De glorie herleefde En toen de Willem II-ers nieuwe mo gelijkheden zagen, herleefde de oude glorie van hun spel. Willem II ging voetballen op een dusdanige wijze dat er voor Haarlem nauwelijks ruimte overbleef. Weldra (na 15 min.) maakte Van Roes sel met een stevige kopstoot een derde doelpunt. Met de minuut groeide de be nauwenis voor het Haarlem-doel. Midden voor De Voogd moest worden vervangen door De Groot. Na 28 min was het weer Van Roessel die Snijders zij het evenals bij zijn derde doelpunt niet kansloos sloeg. Be halve een kopbal van De Groot die tegen de paal belandde, was van Haarlem niet veel meer te bemerken. In de 42ste min. besloot rechtsbuiten De Jong een alge mene. sluitende combinatie met een cor rect doelpunt en in de laatste minuut vond De Jong, na een vrije trap van Becx en een voorzet van Formanoy, voor de zesde en laatste maal het Haarlem-doel. Op de 100 meter van de internatio nale athletiekwedstrijden te Gent werd Vercruysse eerste in de tijd van 11 sec., met Griek op de tweede plaats in H-l sec. en Peeters als derde in 11.2 sec. Nusse kwam uit op de 200 nieter en be zette de derde plaats met 23.3 sec. ach ter Vercruysse 122.8) en Hammer. Ook op de 400 meter kon men het niet tot een overwinning brengen, want Herberts werd tweede in 50.2 sec. ach ter Lewagie in 50.1 sec. Kist kwam niet beneden de 2 minuten 2.00,5 op de 800 meter, waarvan De Muynck winnaar werd in 1.59.4. Barthel van Spera. Luxemburg, no teerde op de 1500 meter een goede tijd van 3.56.6; Seeuwen bracht het niet verder dan de vierde plaats 4 m. 3.2 sec. Hans Harting trof Herman, die ook te Den Bosch is gestart, in voortreffe lijke vorm op de 3000 meter in 8 min. 30.4 sec. won Herman met Harting op de tweede plaats in 8 min. 37.8 sec. De 400 meter horden leverde een Ne derlandse zege op; Buys zegevierde in 56,3 sec. Bjj het speerwerpen bleef Lut- keveld als winnaar juist beneden de 60 nieter (59.64 meter). Op de relay zegevierde Spera Luxem burg in 2 min. 0,8 sec.; de Nederlandse ploeg werd derde in 2 min. 4,2 sec. In het algemeen klassement werd de Vlaamse ploeg winnaar met 32 punten. Spera Luxemburg 31 punten, Ganteise 29 en de Amsterdamse ploeg (vierde) 28 punten. De Spanjaard Domingo werd te Bor deaux Europees kampioen klassieke kunst stoten biljarten, 267 pt. in 186 brt. Achter de Belg Vingerhoedt. de Fransman Debec- ker Pn de Belg Steynlaert werd onze landgenoot Kruythof vijfde met 171 pt in 214 brt. Na de overwinning van de Duitse da mes athletiekploeg op Nederland heeft het team ook Italië geslagen. Met 51 te gen 42 punten, niet zo'n groot punten- verschi] dus, zegevierden de Duitse da mes. Hierbij dient echter te worden aan getekend, dat de ploeg uitsluitend uit vertegenwoordigsters van Zuid-Duits- land bestond. Wat voor Nederland bijzonder belang rijk mag worden genoemd, is de tijd van de Italiaanse estafetteploeg, die met 47 sec. de beste wereldprestatie van dit sei zoen maakte. De Italiaanse ploeg be stond uit de dames Leone, Greppi, Cesa- rini en Tagliaferri. Duitsland noteerde 47.8 sec Te Bazel werd een athletiek-ontmoe- ting (herent gehouden tussen Zwitser land en Italië. De Italianen wonnen met het geringe verschil van 1 pv.nt: 110109. Het volledige speelschema van liet tournooi om de Olympische hockey- titel ziet er als volgt uit. Alle wed strijden worden gespeeld op het ter rein van 't wielerstadion te Helsinki. 15 Juli: Voorronde: Wedstrijd A: ZwitserlandOostenrijk; Wedstrijd B: PolenBelgië; Wedstrijd C: Fin landGroot Brittannië. 16 Juli: Voorronde: Wedstrijd D: DuitslandVerenigde Staten; Wed strijd E: FrankrijkItalië. 17 Juli: Kwartfinales: Wedstrijd F: IndiaWinnaar A; Wedstrijd G: Winnaar BWinnaar C. 18 Juli: Kwartfinales: Wedstrijd H: NederlandWinnaar D; Wed strijd I: PakistanWinnaar E. 20 Juli: Halve finales: Wedstrijd J: Winnaar FWinnaar G; Wed strijd K: Winnaar HWinnaar I. 22 Juli: Om de derde en vierde plaats: Verliezer JVerliezer K. 24 Juli: Eindstrijd: Winnaar J Winnaar K. Tijdens de te Long Beach gehouden Amerikaanse athlethiekkampioenschap- pen heeft Harrison Dillard, de Olympische kampioen op de loo meter, laten zien dat men op de komende Olympische Spelen op de 110 meter horden zeer ernstig reke ning met hem dient te houden. Dillard noteerde de uiterst snelle tijd van 13-7 sec., welke hem niet alleen de Ameri kaanse titel op dit nummer opleverde, maar waarmede hij bovendien slechts 0.1 sec. boven het wereldrecord van zijn land genoot Attlesey bleef (de 13.5 sec., die Attlesey in Juli I95Q te Helsinki liep, is nog niet als wereldrecord erkend). Ook Person demonstreerde op 200 meter horden over een uitstekende techniek en snelheid te beschikken. Toen hij de finish passeerde wezen de horloges een bijzon der fraaie 22.5 sec. Voor hem aan, ook al een tijd die slechts 0.2 sec. boven het wereldrecord lag. Het Olympisch voetbal-elftal van de Nederlandse Antillen (Curacao) heeft ook zijn tweede wedstrijd tegen een Nederlandse club verloren. BW bleef in Den Bosch gemakkelijk met 5—1 de baas, ruststand 30. Pas kort voor het einde redde Curasao de eer. De zwakke plek bij de Curepaoenaars "ieek ook nu weer het ontbreken van ?6rband tussen de onderscheidene linies, "ooral doordat er geen eenheid is tus sen de binnenspelers en de kanthalves, viel er een enorm gat in de ploeg, zodat BVV zonder concurrentie het midden veld beheerste. De Antillén-ploeg moet op tactisch gebied, vooral inzake aanslui-. ten, nog heel wat leren. Ondanks de slechte weersomstandig heden waren ruim 200 zwemmers en zwemsters Zaterdagmiddag naar Nieuw- Loosdrecht gekomen om deel te nemen aan de traditionele 2 km zwemwedstrijd, welke door de Hilversumse zwemvereniging ,.De Robben" georganiseerd werd. Op het nummer vrije slag werd de Rob- benzwemmer Kayser ook dit jaar over winnaar. zij het na felle strijd met de Utrechtenaar Willëmse, die met enkele decimeters geslagen werd. De GZC-er Beijderwellen viel in de eindsprint iets terug. Kaysers tijd, 28 min., 1,4 sec., was zeer goed. Bij de dames ontbrak Geertje Wielema, die reeds 2 jaar achtereen won, wegens ziekte. De 14-jarige Tini van Brenk, een opkomend Robben-sterretje, behaalde nu met ruim 100 meter voorsprong in de keurige tijd van 30 min. 8.3 sec. de over winning. Oo de schoolslag zegevierde bij de heren Arnold van Neptunus uit Arnhem m 34 min. 4.6 sec. De Hilversumse zwemster Tonny Hom leverde een fraaie prestatie door slechts enkele seconden na Arnold te eindigen; haar tijd was 34 min 10.3 sec., op de voet gevolgd door een ander r.iiiV»cfpnnnt.ie cie 10 jaj.i0G veelbelovend clubgenootje^ Emmy de Graaf. Willem II heeft na het ver overen van het landskampioen schap tevens een record prestatie verricht, die nog niet in de ge schiedenis van het Nederlandse voetbal is voorgekomen. De trico lores uit Tilburg behaalden het maximum aantal punten, een pres tatie die in de jaren 1898 tot en met 1913 slechts werd verricht door de verenigingen RAP, HW, HBS, Sparta, terwijl na 1913 geen enkele club er meer in slaagde alle kam pioenswedstrijden te winnen. Daarbij moet rekening gehouden worden met het feit. dat in de ge noemde periode de kampioenscom petitie slechts uit twee deelnemers bestond, namelijk de kampioenen uit het Westen en het Oosten, be houdens in het seizoen 190219C3, toen drie kampioenen elkaar de hoogste eer betwistten, omdat de Westelijke le klas in twee afdelin gen was gesplitst, waardoor HW. Volharding en Vitesse de eindstrijd streden, met HW als ongeslagen kampioen en winnaar van alle wed strijden. Thans heeft Willem II op ondub belzinnige wijze dit trotse officiële record op zijn naam gebracht, en als men daarbij nog de doelcjjfers in ogenschouw neemt, dan blijkt wel overduidelijk de huidige sterkt» van de Tilburgse club. Een andere grote zeldzaamheid ging echter niet in vervullingin zijn laatste wedstrijd zag Ajax nog kans om één puntje in de wacht te slepen, zodat de Amsterdammers al thans niet met de hatelijke nul op de lijst komen te staan. De eindstand van da kampioens competitie luidt Kampioen van Nederland Willem II 6 6 0 0 12 21-9 Hermes DVS 6 3 1 2 7 10-10 Haarlem 6 2 0 4 4 12-15 Ajax 6 0 1 5 1 8-17 In de promotie-competities hees Excelsior de vlag. De Rotterdam mers klopten in de beslissingswed strijd te Breda Helmondia met 1—0 en gaan nu voor de vierde maal in hun 50-jarig bestaan naar de eerste klas. Géén beslissing echter tussen Sportclub Emma en TEC. die in de beslissingswedstrijd te Venlo met 2—2 gelijk speelden. Die wedstrijd moet dus nóg een keer overgespeeld worden (eventueel is het doelge- middelde van Sportclub Emma be ter) en dat wordt dan het allerlaat ste competitie-restant. (Van onze sport-correspondent) V E:\LO, Zondag Na 120 minuten van uiterste inspanning konden de ploegen van Sportclub Emma en T.E.C. eindelijk de verlossende kleedkamers binnenstrmkelen met de wetenschap, dat althans één ding was bereiktde kans was behouden. En dit resultaat van deze na twee verlengmgspenoden nog onheshste be- slissingswedstrijd mag heide elftallen tot tevredenheid strekken: Sportclub Emma omdat het kans had gezien een 2-0 achterstand ot 2-2 m te lopen, T.E.C., omdat het daarbij gebleven is, want het heeft er geruime tijd naar uitgezien, dat het iets geacheveerder technische spel van de Brunssum- mers hen uiteindelijk naar de overwinning zou voeren. slechts aan de voortreffelijke leiding van scheidsrechter Horn te danken was. dat de strijd niet in een ware veldslag ont aardde. De Ti else ploeg begon goed. Niet al leen door haar tegenstander een portie kersen meegenomen in drie kratjes, te offreren maar ook door fris van de lever een snel en open spel op de gras mat te leggen. Reeds na enkele mifluten bracht een Hom voorkwam veldslag De ongeveer 5000 toeschouwers zijn wat de spanning betreft volop aan hun trek ken gekomen, maar wie van dit ..exa men" voor de eerste klas ook goed spel verwachtte, is bedrogen uitgekomen. Dat mocht men ook niet vérwachten van de spelers, die het na een vrij behoor lijke eerste helft steeds meer op hun zenuwen kregen, waarvan talrijke inci dentjes het gevolg waren, zodat het (Van onze verslaggever) FEIJENOORD-STADION, Zaterdagavond In een vrijwel leeg stadion besloten vanavond Hcrmcs en Ajax hun aan deel in de kampioens-competitie met een onbenullig partijtje voetbal, dat merkwaardigerwijs vier fraaie doelpunten opleverde en waarover verder werkelijk niet veel verteld behoeft te worden. Beide ploegen speelden het restant plichtmatig uit, zonder het minste enthousiasme of iets ander3 dat de geeuwen van verveling kon verdrijven. ding gaf: na een solo-rush was hij tot op een halve meter van de achterlijn doorge drongen en zijn parallel met die lijn naar het doel vliegende schot was goed >,ëe~ gokt", want Inderdaad vloog via het been van een der drie voor eigen doel samfn' geschoolde Ajax-verdedigers de bal in het net. Michels, de enige die onvermoeibaar actief was, doch die te weinig steun on dervond, had met een paar kopballen en schoten, waarvan één tegen de paal, geen geluk, Hermes miste een paar gemakke lijke kansen. Hermes verspeelde daarmee de zege, want tien minuten voor het einde bracht weer Van der Wel op beheerste wijze de stand op 2—2. En daar bleef het bij. We vonden het leuk voor Ajax, dat het op de valreep althans nog één punt uit deze kampioens-competitie wist te distilleren. Uit een maat-pass van Van Dijk gaf Van der Wel na een half uur Ajax de lei ding, maar vlak voor de rust maakte Lex Janse met een keurig doelpunt, staaltje van intelligentie, gelijk. Een listige goal was ook die waarvan Van der Tuijn twin tig minuten voor het einde Hermes de lei- sr nieuwe Olympische favoriet, in wie de jaren lange skif-,,koning Neumeier einde lijk zijn meester vond. De 22-jarige Hilversum se skiffeur Rob van Mes dag is misschien met zijn 72 kg. wat licht, hij roeit snel. En daar gaat maar om in de roeienj, Waar techniek, meer dan misschien in welke tak van sport ook, een alles beheersende factor is. Hilversummer is 't lid Van Cornells Tromp, maar de grootste tijd yan het jaar brengt deze jongeman in Dublin door, waar Trinity Col lege zijn tweede tehuis is geworden en waar hij °'P het botenhuis van de roeivereniging een graag Seziene figuur is. Het is thans twee jaar gleden, dat hij plotse- jjhg in Nederland be kendheid kreeg, toen hij °P Henley Neumeier ■versloeg. Het w.as daar. «at hij contact kreeg met rijn huidige coach Van Ende uit Delft; en eze is het. die tezamen Pmt de Engelse coach «arton (de slag yan de Engelse Olympische acht in 1948) Van Mesdag thans op een zodanig peil heeft gebracht, dat uitzending naar Helsinki ten volle gerechtvaar digd kan worden ge noemd. Van Januari af, toen Rob van Mesdag nog in Dublin zat, hebben Van der Ende en hij „schrif telijk" geroeid. Van der Ende gaf hem schrifte lijke adviezen en Van Mesdag stuurde trai ningsfilmpjes van hem zelf naar Delft, waarop Van der Ende weer com mentaar gaf. Middeler wijl schaafde Barton hier en daar wat bij. en toen de skiffeur op 4 Mei j.l. naar Nederland kwam. was hij al een goed eind op streek. Toen echter begon de consciëntieuze training eerst goed. Twee keer per dag 14 a 15 K.M. roeien op het kanaal bij Hilversum en elke och tend. een bosloop yan een uur, luidde het pro gramma, waaraan Van Mesdag zich stipt houdt. Aan uithoudingsvermo gen heeft hij thans dan ook geen gebrek en zijn goede techniek doet h'et schijnen of het roeien hem weinig inspanning kost. Bovendien „bekijkt" hij de race, zoals nog weer eens duidelijk bleek in zijn wedstrijd tegen Neumeier en Goudberg. Zijn consigne was „op 1000 meier Neumeier voorbij" en dit gebeurde dan ook haast op de me ter nauwkeurig. CornellsTromp heeft thans een roeier terug, die jaren geleden in Hil versum van de huidige voorzitter van de Neder landse Roeibond. mr Bruyn, zijn eerste roei- lessen kreeg. Dat hij ze niet voor niets gekregen heeft, be wijzen de resultaten, r t c nn de Bosbaan te Amsterdam. Een van de spannende races tijdens de roeiwedstrijden van i\crcii (Van onze roei-medewerker) AMSTERDAM, Zondag. Huiverend kroop men bijeen in de grote tribune of bleef in de auto's zitten. Het was een helaas verregend feest, doch in sportief opzicht waren het toch zeer geslaagde wedstrijden. De wind was vrij wel pal achter, doch nogal rukkcrig, de golfjes hadden kuifjes en stelden hoge eisen aan de roeikunst. Toch was het best weer om tijden te maken, die an ders niet mogelijk zijn en zo sneuvelden door prachtige prestatie*, van Nereus het record in de gestuurde vier en van Triton het baanrecord in de stuurmanloze twee. In beide gevallen was van ernstige te genstand nauwelijks sprake. In het begin boden de vieren van Willem III en Laga nog weerstand, doch met de regelmaat van een klok (35 a 36 slagen per minuut) liep toen Nereus weg om in 6.42 te win nen. De tegenstand, die Triton onder vond in de stuurmanloze twee had niets te betekenen. In de nieuwe recordtijd van 7.20 1/5 wonnen B. Binnendijk (boeg) en C. F. H. Kuntze (slag) met grote voorsprong. Hun roeien maakte een voor treffelijke indruk. INereus heeft ongetwijfeld de grote vier van het jaar, die niet onder doet voor Njord's beste vier na de oorlog. De ploeg won Varsity en Koninklijke en ook nu weer met grote overmacht. Zij bestaat uit; J. W. Pennink (boeg). J. L. Beye, A C. Fontani. J. W. Heyenbroclc (slag), J.' H. Caro (stuurman). Het hoofdnummer Van oudsher (1912!) is de jonge acht B het hoofdnummer, officieel, want de oude internationale nummers zijn sportief be. langrijker. Dies verscheen het. rijtuig van d« Senaat en ook burgemeester d'Ailly de jarige vijftiger verscheen in zijn auto aan de kop van de lange file bege leidende auto's. De strijd ging tussen de heat-winnaars Neree.s en Njord plus tweede aanko mende in de heats Triton en Aegir. De Groningers waren al gauw. en bleven toen, in 4e positie, het overige trio streed aanvankelijk fel om de leiding, die in de tweede helft door de homogene ploeg van Njord werd veroverd, al bleef tot het slot de spanning er in. De oude skif bracht een bevestiging van de Koninklijke. Opnieuw sloeg Van Mesdag gedecideerd Neumeier, wiens ster zo lang geschitterd heeft, doch nu toch aan glans inboet. Goldberg belooft wel iets voor de toekomst, hij werd een goede derde en bedreigde op het laatst Neumeier nog even. Het roeien van Van Mesdag volgt de stijgende lijn, doch er valt nog veel te schaven en de tijd was ook maar matig. In de oude twee (gestuurd) was er niets wat op strijd geleek. Triton's stoere combinatie won onbedreigd met grote voorsprong en al is 7.55 3/5 geen grootse tijd, al waren er fouten, hier is zeker nog meer te bereiken. Mislukte test Helaas is de test voor Helsinki in hot met de grootste spanning verbeide num mer stuurmanloze vier finaal mislukt. Veel te lang lagen de ploegen van Laga en Willem III aan de start. Eindelijk werd het sein tot vertrek gegeven. Het ging gelijk op, na een snelle start van beiden. De boeg van Laga. de Delftse ploeg stuurt, trok daarna de boot iets in 't water van Willem III, waar de slag stuurt en niet uitweek, doch zelfs óók iets in Laga's richting stuurde. Met het gevolg, dat op circa 500 meter de riemen toucheerden en de strjja ge staakt werd. Overroeien, gepaste de kamprcch om de test voor Helsinki alsnog moge lijk te maken (anders had svaarsij„nï Laga gediskwalificeerd moeten worde dus draaien en opnieuw .startc":rn„„,:ik De spanning werd schier °nd a» J Toen de rode vlag omlaag was gega, zag: men de Amsterdammers v sprong veroveren van gem lengte. Zó trokken de ploegen snel oji tot bij de 1000 meter, dus op de helft, waar IV 1- lem III nog bijna een iengte voor lag. Ineens hield de Amsterdamse ploeg toen in en zag men de tweed het hoofd voorover de strijd staken. Hij had een inzinking, gevolg van de voorafgaande emoties, doch. naar»e ver- ncmen tevens van noodzakelijk over werk in de afgelopen weken in zjjn maat- schappelijke functie. Laga trok daarna verder en won de volkomen mislukte race. een nietszeggen de zege, al was het natuurlijk heel goed mogelijk, dat ook in een normale kracht meting de Lcidenaars gewonnen zouden hebben. Doch ook Willem III had mogelijk kunnen winnen. In elk geval is de test mislukt. Dat Laga's vrij slechte tijd geen maatstaf is in de gegeven omstandig heden ligt voor de hand. De jonge acht A was voor Lage. de oude acht voor Njord (met de B-ploeg), zodat de Leidenaars zich dit keer wel de matadoren in de acht toonden. De technische resultaten waren; Vier zonder stuurman; 1 Laga'6.49.2 Willem III opgegeven. Oude Twee: 1 Triton 7.55.6 2 Z Z V 8.17. Stijlroeien Jonge Skif Dames: 1 De Vliet 86 p.. 2 De Laak 74 p. Stijlroeien Jonge Vier Dames: 1 Spaar- ne 92 o., 2 D.D.S. 85 p Snelroeien Dames Óude Skif: 1 mej. Reuter (Nautilus), 2 mej. Van der Burg (De Maas). Jonge Acht B: 1 Njord 6.10.8, 2 Nereus 6.13.6, 3 Triton 6.15.6. Oude Skif: 1 Van Mesdag (C. Tromp) 7.30, 2 Neumeier (Willem III) 7.34, 3 Goudberg (De Hoop) 7.39. De Nederlandse Roeibond heeft besloten liet N. O. O. voor te stellen, de volgende ploegen naar de Olympische Spelen af te vaar digen: Twee zonder Stuurman: Triton (B. Binnendijk, boeg, C. H. F. Kunze, slag). Vier met Stuurman: Nereus (J. W. Pennink, boeg, J. L. Beye, A. C. Fontani, J. W. Hevenbrock, slag en J. H. Caro, stuurman). Skif: R, H. van Mesdag (Corne lls Tromp), Ten aanzien van de Vier zon der Stuurman is besloten, dat de ploegen van Willem 3 o;i Laga op een nog nader te bepalen da tum tegen elkaar zullen roeien om de technische commissie een oordeel te laten vormen over de kansen voor uitzending. Overnaadse Twee: 1 Amstel 8.33, 2 Die Ley the 8.34.4, 3 Triton 8.36.2. Snelroeien Dames Oude Vier: I De Hunze 3.38. 2 De Vliet 3.51.4. Jonge Twee B: 1 Soaarne 8.14.4, 2 Tri ton 8.17.8. 3 Nereus 8.22.8. Jonge Skif A: 1 D.D.S. 7.47.2, 2 Laga 7.57.2. Jonge Vier A: 1 Willem III 7.05, 2 Aegir 7.10.4, 3 Nereus 7.30. Twee zonder Stuurman: 1 Triton 7.20.2, 2 De Hoop 7.31.4, 3 Willem III 7.55.8. Overnaadse Skif: 1 Aegir 8.02.6, 2 De Laak 8.09.2. 3 Njord 8.17.4. Oude Vier: 1 Nereus 6.42.2, 2 Willem III 6.52.6. 3 Laga. Lichte vier: 1 Proteus 7.17.8, 2 Triton 7.18.8, 3 Viking. Jonge Vier B: 1 Spaarne 7.02.6, 2 Ne reus 7.11.4, 3 Antwerp S. C. 7.35.4. Jonge Acht A: 1 Laga 6.13.4, 2 Aegir 6.18,6. 3 Nereu-s 6.23. Dubbel Twee: 1 Aegir/Spaarne 7.05.2, 2 Viking/Triton 7.21.6. 3 De Hoop. Jonge Twe=> A: 1 Njord 8.00.4, 2 Nereus 8.15.8, 3 Spaarne 8.16. Dames Jonge Acht: 1 De Vliet 3.26.4, 2 Spaarne 3.28, 3 R.I.C. 3.33.6. Oude Acht: 1 Njord 6.07.2, 2 Nereus 6.11.4, 3 Laga 6.23.2, combinatie tussen linksbu.iten Laviere en midvoor v. Gessel verwarring in de Lim burgse gelederen. Rechtsback Geurten wilde op keeper Nortier terugspelen, maar deed dit "zo onbesuisd, dat de doel man de bal slechts kon wegslaan. De snel toesprintende Lavière zette z n hoofd onder de voor de doelmond zwe vende bal en daarmee had TEC de lei ding genomen. De Tielenaren kregen door deze voor sprong enige rust in hun ploeg, die hard nodig was om de goed opgezette combi naties van Sp. Emma op het juiste mo ment te kunnen onderscheppen. De Tiel- se backs v. Hoeven en v. Rossum deden dit uitstekend, maar het gelukte niet al tijd. Sp. Emma had pech toen achtereen volgens het gehele binnentrio 'n vloeien de voorzet van rechtsbuiten Schroen miste en dt 'r speler zelf voor open doel juist in de hoek schoot, waar keeper Berendse stond opgesteld. Via diens han den caramboleerde de bal tegen de lat en v. Hoeven kon toen het dreigende ge vaar beziyeren. Twee-nul voor Tiel Succes kwam onverwachts aan de overzijde, waar rechtsback Geurten een voorzet van Caldenberg niet vol doende onderschepte. De snelle Tielse midvoor glipte langs hem heen en sloeg Nortier voor de tweede maal: 20. Toen ging er uit het Tielse sup porterslegioen een gejuich cn getoeter op, alsof een nieuw jaar op het Am sterdam -Rijn-kanaa 1 werd ingeluid. Sp. Emma zou geen echte Zuidlimburg se ploeg zijn geweest, als ze bij deze ach. terstand de moed had opgegeven. In tegendeel, deze tegenslag prikkelde de Brunssummers om deze snel en fel spe lende Tielenaren met gelijke wapenen te bestrijden. Weer ontsnapte TEC de dan-, toen een prachtige kopbal van Ruyters over de lat scheerde, maar het was uit stel van executie. Onder de druk vsn het Emma-offensief bezondigden de ze nuwachtig wordende Betuwers zich nog al eens aan overtredingen. Een vrije trap werd door Nelissen zo goed genomen, dat de kleine Emma-aanvoerder Pieneman de bal maar voor het inlopen had. Met 21 ging de rust In. Toen Sp. Emma vrij spoedig na de hervatting gcRjk maakte een prachtige kopbal van het hoogopspingende Pienemanne- tje, die alle stoere Tielenaren bü een voorzet van Caldenberg te vlug af was beschouwden velen TEC als een ge slagen ploeg. T.E.C. sloeg terug Maar deze Geldersen, die toch al met snelheid hun mindere technische capaci teiten moesten vergoeden, bleken over een merkwaardige Ar.sdauer te beschik ken. Zij wierpen zich zelfs andermaal in het offensief, dat echter doodliep, om dat het totaal systeemloos was. En toe- valskansen gaf de nu op dreef gekomen Emma-verdediging niet meer weg. Herhaaldelijk moest gestopt worden voor geblesseerde spelers soms van beide partijen gelijk en voor de So. Emma-linksbuiten Caldenberg konden zelfs de natte spons en de ..magische rituelen" van de trainer niet meer hel pen. Hij werd vervangen door Dierx. Met een goede kopbal rakelings naast van v. Gessel werd het einde gehaaid en kon aan de eerste verlenging begonnen worden. Verlengingen Emma was voortdurend in de aanval, maar kwam niet door de Tielse verdedi ging heen. Christian! kreeg de enige kans maar verspeelde die door treuzelen. Een vrije irap voor TEC aan de rand van het Limburgse strafschopgebied werd onbe heerst naast geschoten. De tweede verlenging had een drama tisch karakter, omdat vele spelers, de uitputting nabij, zich nog slechts moei zaam voortsleepten, anderen onder wie de Tielse „Anoul" v. d. Koolwijk hinkten rond met pijnlijk vertrokken ge zicht, en keeper Berendse in het Tielse doel was zó zenuwachtig, dat hij de bal bij uittrappen vlakweg over de zijlijn knalde. Enige corners van Sp. Emma brachten paniek onder de TEC-verdedigers. maar de Limburgse voorhoede was niet door tastend genoeg. Het eerste-klasseschan kwam eenmaal nog heel dicht onder het Tielse bereik: de snelle midvoor v. Gessel schiep zich bij een doorbraak een kans en keeper Nortier kon zijn schot slechts met moeite tot corner verwerken. Eindelijk, in de 118de minuut, sprong het Zuidlimburgse legioen verheugd en juichend omhoog: Rr.yters had kans ze- zien de bal over de lijn te werken, maar in buitenspelpositie en dat was de scheids rechter niet ontgaan. Het eindsignaal klonk toen als muziek Scheidsrechter Horn leidde als 'n heer dit vinnige en af en toe gevaarlijke voet. balverkeer. De Luxemburger Gillen won een 120 km wielerkoers tc Bielefeld. Achter de Duitsers Weimer, Tbeissen en Siefert en de Belg Taillieu werd Jan Lamb-:chs zesde. Ofschoon zojuist van België was gewon nen, zal het Franse waterpolo-zevental niet naar de Olympische Spelen gaan. Naar de mening van het bestuur van de Franse zwembond heeft het team geen kans om zich in het eindtournooi te plaatsen. In de Dierentuin-zaal te Den Haag won Nederland de volleybal-interland tegen België met 3—2, games 1015, 1416, 15—8, 15—9, 15—8.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 3