Ziekenfondspremie opnieuw omhoog? BRAAKMAN THANS EEN STIL BINNENWATER Eindelijk koelte in de Ver. Staten Weer studiemateriaal genoeg over geprezen bezitsvorming Dinsdag 1 Juli 1952 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Fondsen verwachten millioenentekort Twee meisjes hij het baden verdronken WEERBERICHT WARM Mosselvissers DE BROMFIETS AAN DE KOP Bontjassen in Londen De weerverwachtlng van De Bilt, geldig tot \V05n\dagavond, luidt: Zonnig, zeer warm en droog behoudens een kleine kans op onweer later op de dag ln het Zuiden van het land. Vannacht weinig wind, morgen zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid. Woensdag 2 Juli: Zon op 4.25 uur, onder 21.02 uur. Maan op 15.42 uur, onder 0.13 uur. Zondag onze a-politieke vriend, ont moet. Hij glimlachte veel betekenend, maar toch wel een beetje als de bekende boer, die aan een kies laboreert. ,J$n f vroeg hij. „Nu zeiden wij. „Kom nourepliceerde hij. „Warm ja" meenden wij. Onze vriend wilde het niet echter over het weer hebben. Dus greep hij maar in de wat vage discussie in en vroeg, wat wij van de verkiezingsuitslag dachten. „Zeker geschrokken"1 veronderstelde hij. „Tot zekere hoogte" antwoordden wij, er aan toevoegend, dat anderen onge twijfeld meer geschrokken zijn Wij immers hadden naar best ver mogen volgens ons inzicht gepoogd beter resultaat te bereiken. Wij alzo geschrok ken over wat anderen uitgehaald had den, wat niet zo erg is dis te moeten schrikken over hetgeen men zelf heeft uitgericht. Onze a-politieke vriend kreeg het. toen warm en merkte op „warm hé ANALYST. In de kring van de leden van de Alg. Katli. Werkgevers vereniging werd pater dr Cassianus He?itzen gisteren tijdens het diner in Groot Berg en Dal, naar aan leiding van zijn 70ste 'verjaardag en zijn afscheid als geestelijk adviseur gehul digd. Reeds tijdens de middagvergadering was hem het erelidmaatschap aange boden en 's avonds offreerde voorzitter van Heijst, aan zijn linkerhand gezeten, hem het geschenk der leden, een reis naar Rome aan. Dr Kortenhorst, aan de rechterhand van de jubilaris sprak een feestrede uit. Van elk groot man kunnen minstens drie anecdotes verteld worden, zo zei hij en hij bracht er drie die er zijn mochten. Maar hij sprak ook ernstige en ontroerende woorden, die tezamen met die van oud-voorzitter Asselbergs, minister Albregts, een broer van de pater en enkele andere sprekers duidelijk maakten, welke een grote plaats pater Cassianus in de harten van de katholieke werkgevers inneemt. waarbij het op millimeters aankwam stond onder leiding van de heer T. Mul ler, directeur van de Internationale Sleep dienst Muller uit Dordrecht. Langzaam aan werd, onder de belangstelling van de tallozen, die zich op de dijken langs de Braakman bevonden, opgestoomd naar het sluitgat. Daar werd nog in hoog tempo gewerkt om het Oostelijke sluitstuk, dat Zaterdag was aangebracht te verstevigen. De ponton had om één uur de opening bereikt en nadat vervolgens aan de Wes telijke zijde een vast zwaaipunt was ge maakt, kon een kwartier later met het opduwen van de caisson in het sluitgat een begin worden gemaakt. Na drie kwar tier een uur later dan men berekend had was de afsluiting van de Braak man een feit geworden. Even later wer den de loopplanken uitgelegd en konden de vele genodigden en technici, die de reis met de caisson hadden meegemaakt, voet aan de vaste wal zetten. Nauwelijks lag de ponton op de goede plaats of men be gon haar onmiddellijk vol te spuiten met zand. liet- dorp Gameren bij Zaltbommel was gisteravond in rouw gedompeld. Zoals vele anderen hadden ook Jaantje van A. en Janny van T. de Waaloever opgezocht om in de rivier verkoeling te vinden voor de drukkende hitte van de dag. Ter wijl zij vrolijk rondspartelden in het wa ter zijn de meisjes echter blijkbaar op een diepe Plek terechi gekomen en ver dronken. Om 9 uur heeft men het lijk van Jaantje opgehaald; dat van haar vriendin was uren later nog niet gevon den. Bij het gemotoriseerde vervoer en verkeer hier ie lande staat de bromfiets zeer royaal aan de kop. In ronde cijfers waren er in Neder land op 1 Juni j.l. 200.000 brom fietsen tegen 167.000 personenauto's, 62.000 autobussen, 86.000 vracht auto's, 150.000 motorrijwielen en 10.000 speciale voertuigen. Gisteren brachten losbrekende onweers buien eindelijk de zo lang verbeide af koeling in het door een langdurige hitte golf geteisterde gebied in het Oosten der V. S. De hitte had toen echter reeds aan tenminste 169 personen het leven gekost. In Europa bleef het echter nog danig warm. De Romeinen hadden, evenals de Parijzenaars. te kampen met een tempe ratuur van 35 graden, in Basel bleef men slechts een fractie beneden deze tem peratuur. Ook in Duitsland, vooral langs de Rijn en de Main, werd het in de loop van de dag steeds warmer. Men noteer de er thermometerstanden van boven de 30 graden. De arme inwoners van Bor deaux hadden het echter met hun 37 graden zwaarder te stellen, dan wie ook elders in Europa. Uit Londen komt het, gezien de hitte, haast weerzinwekkende bericht, dat men daar een zomeruityerkoop van winter- kleding is begonnen. Vrouwen verdroe gen u.renlang de onbarmhartige stralen der zon, terwijl zij in de rij voor de ma gazijnen geduldig hun beurt stonden af te wachten. Sommigen straalden van ge noegen, toen zij tenslotte met warme ves ten of zelfs met et?n bontjas huiswaarts keerden. ij een temperatuur van mo graden Celsius in de schaduw is el water voor de jeugd een aanleiding tot uitbundig vermaak. t

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 1