Nieuws uit STAD en Jan Dries slaat eerste zessen aan Oude Diik Kon. Wilhelminamars gezellig evenement gejlipt m m kg* v HJNfe -& Gouden Jan van Hooff medaille Goede reclame voor de stad St. Anna wederom op bezoek Op naar de 75.000 Terug van Laura Mevr. Blokzijl krijgt geen rijkspensioen Twee olietankscliepen in brand JU A AND AG 14 JULI 1952 PAGINA 2 AANRIJDING BRANDJE OP DE GROFBAAN SPANNENDÏÜHONKBAL- WEDSTRIJD voor Eugène van Dijk HERMES-D.V.S. 1 WIN TV AN EXCELSIOR INSCHRIJVING VOOR PROCESSIE NAAR KEVELAER LAATSTE BERICHTEN TRAININGSRIT RENNERSCLUB SCHIEDAM VERWARRING OP DE OVERWEG BURGERLIJKE STAND AGENT IN DE BOOM GEEN KOOL EN BONEN NAAR DUITSLAND door VICTOR BRIDGES VEEMARKT TE ROTTERDAM De Rotterdamse taxichauffeur de B. lette bij het afslaan vanaf de B.K. laan naar de Julianaiaan niet op het hem tegemoetkomend verkeer uit de richting Viaardingen. De motorrijder van B. uit die plaats, kwam met een snelheid van. ongeveer 60 K.M. in de richting van Schiedam aan en zag op "en 50 meter afstand de taxi zijn weg blokkeren, ili.j kon hierdoor niet tijdig genoeg remmen en schoot dan ook op de rechtervoorkant van de verhuurauto. Met een diepe snij- wond en een bloeduitstorting aan het rechterscheenbeen moest de motorrijder door de G.G. en G.D. naar het Gein. Ziekenhuis ter behandeling worden overgebracht. Nadat de wond gehecht en verbonden was kon hij naar huis gaan. De motorfiets werd zwaar bescha digd. De taxi had lichte schade aan de rechter-voorztjde. De wed. v. d. O.. 84 jaar. was gister middag om half 4 bezig een carbonade te braden, toen plotseling de vlam in de pan sloeg. Onmiddellijk deelde het vuur zich i \ede aan dc verf van het houten bijkeukentje, waarin zij sjond te werken? de ruit van de glazen koekkoek spronk dooi- de zich snel ontwikkelende grote hitte. De brandweerman H. uit 't Broersvcld kwam toegesneld en heeft met een. gummislang op de waterleiding het vuur geblust- De weduwe kreeg geen kwade gevolgen van dit brandje te ver werken, al zal de carbonade er niet beter op geworden, zijn. De wedstrijd tussen Storks- en SVV 1 is een van d'e span'nenste van dit seizoen geworden, hetgeen wel valt op te maken uit de ein'd-stand, die 910 was. De beide ploegen waren geheel tegen elkaar opgewassen? hadden beide te kam pen met de harde wind,, die de bal de vreemdste capriolen deed maken.Bij Storks viel de werper op evenals het goede veld werk, waardoor enkele prima vangen ge daan werden. Het slaan was- behoorlijk. De le innings bleef beperkt tot een ver kenning der krachten; er werd dan. ook niet gescoord, in de 2e innings trok SVV goed van leer en behaalde 4 punten, de hoogste score van de mid'dag. Het totaalbeeld van deze wedstrijd is goed op te makèn uit de eindstand- Storks: 0-1-3-0-2-0-3-0-0 9 S.V.V.; 0-4-0-3-0-0-0-3-0 10. De volledige St. Franciscusgroep met de staven van alle troepen, hordes en stammen, was gisterenmorgen na de groepsmis aangetreden in het Hoofd kwartier aan de Lange Haven voor een wel zeer bijzondere plechtigheid. Aan een van de voortrekkers, Eugène van Dijk, werd de gouden Jan van Hooff- médaille uitgereikt voor zijn onver schrokken en doortastend optreden op 7 Mei j.l., toen hij een jongetje uit de Lange Haven redde. De Districts-commissaris en groepslei der, de heer A. J. Breve sprak bij deze gelegenheid een wpprd van gelukwens tot de onderscheidene en van opwek- ,king zijn voorbeeld na te volgen tot de overige leden van de groep. ,-Hij heeft getoond paraat te zijn". De gouden Jan van Hooff-médaille is een onderscheiding, welke in het leven is geroepen door Het Nationaal Hoofd kwartier van de Verkenners van de Ka tholieke Jeugd Beweging en als zodanig de hoogste eer, die namens deze bevve- ging kan worden toegekend. Excelsior batten: A. Oösterholt Caught J. Keuzenkamp bowled H. van Meurs 8; L. Brounts Caught L.B.W. bowled J. Scheffer 1; F. Bakker Caught W. v. d. Sloot bowled J. Scheffer 0; J. Oosterholt run out 2; P. Middendorp bowled A. Me- lief 3; J.' Dries Caught J. Keuzenkamp bowled A. Melief 14; A. Hoenderop Caught J. Keuzenkamp bowled A. Melief 2; A. Duymel not out Hp C. Vollebregt bowled A. Melief 0; H. ter Braak L.B.W. bowled A. Melief 2; H. Ruigrok L.B.W. bowled A. Melief 6. Extra's 5. Totaal 45. Bowlingcijfers HDVS: J. Scheffer 7 4 5 2; H. van Meurs 14 8 13 1; C. Tettelaar 3 1 15 0; A. Melief 5 1/6 2 7 6. HDVS Batten: A. Keuzenkamp Caught A. Duymel Bowled H. ter Braak 12; C. Smits Caught Vollebregt Bowled J. Oos terholt 2; J. van Nootwijk Bowled H. ter Braak 13; W. v. d. Sloot l.b.w. Bowled H. ter Braak 5; C. Tettelaar Caught Vol lebregt Bowler J. Oosterholt 12; H. Stolk Caught A. Oosterholt Bowler H. ter Braak 21; A. Melief Bowled F. Bakker 36; J. Keuzenkamp not out 7; A. Scheepmaker Bowled J. Oosterholt 4; J. Scheffer en H. van Meurs d.n.b. Extra's 2. Totaal 114 voor 8 wickets gesloten. Bowlingcijfers: J. Oosterholt 12 3 24 3; H. Ruigrok 11 3 27 0; J. Dries 14 1 31 0; H. ter Braak 13 4 20 4; A. Oosterholt 3 0 6 0; F. Bakker 2 0 4 1. Gisteren speelde Excelsior tegen Her mes DVS voor de eerste maal op haar nieuwe terrein. Het was jammer, dat het weer, dat dagenlang zo ideaal voor cricket is geweest gisteren van heel wat minder kwaliteit was. Vooral de wind, welke schuin over het veld stond blies letterlijk vele mooie dromen weg. Het clubhuis was wel berekend op regen, welke gelukkig uitbleef, maar nog niet op deze sterke wind. Overigens was de eerste indruk van Excelsior's nieuwe sportcomplex wel zeer gunstig. Het veld ligt werkelijk temidden van een rustige omgeving ideaal voor cricket. De grasmat is van zeer goede kwaliteit, al had het gras misschien wat korter gemaaid kunnen zijn. De pitch toonde de kuren van een nieuw wicket, hoewel men ook hierover gezien de om standigheden zeker niet ongunstig kan oordelen. Dat men nu in Schiedam einde lijk eens van twee kanten kan bowlen is toch wel een zeer grote vooruitgang en dit opent nieuwe mogelijkheden voor cap tain en bowlers. Voor de aanvang van de wedstrijd sprak de voorzitter van de cricketafdeling van Excelsior, de heer P. Kappelhof enige woorden tot'beide teams. Zoals reeds was gemeld, was de bouw van het clubhuis nog niet zover gevorderd, dat men het terrein Officieel kon openen, maar de spelers van Excelsior zagen toch gaarne de aanvang van hun eerste wedstrijd in hun nieuwe omgeving met enige plech tigheid gepaard. Aanvoerder Stolk van Hermes DVS won de toSs, doch verkoos eerst fielden. A. Oosterholt en L. Brounts openden voor Excelsior de innings. Beide batsmen na men op hét laagblijvende wicket weinig risico, zodat de ruris in een zeer langzaam tempo kwamen. Reeds op een totaal van 7 viel het eer ste wicket, toen L. Brounts i.b.w. ging op het bowlen van J. Scheffer. Op èen on veranderd totaal viel ook het wicket van Bakker. Toen spoedig hierna ook J. Oos terholt nog run out ging door een prach tige, maar misschien wel wat fortuinlijke ingooi van Tettelaar, zag het er voor Ex celsior niet best uit. Met Dries aan het wicket kwam er voor Excelsior tenminste nog enige hoop. Tweemaal achtereen, in één over, sloeg hij Tettelaar voor zes. Maar ook hij was spoedig verdwenen door een schitterende vang van wicketkeeper J. Keuzenkamp. De overige batsmen brachten er verder weinig van terecht, zodat reeds op een totaal van 45 de Excelsior innings tot het verleden behoorde. Melief was bij Her mes DVS wel de beste bowler. Hij nam 6 wickets voor slechts 7 runs. Hermes DVS opende haar innings met A. Keuzenkamp en C. Smits. Ook deze beide openingsbatsmen brachten geen grote openingsstand op het scoringbord. Reeds op een totaal van 9 viel het wicket van Smits. Van Nootwijk, die hierna in kwam voerde het totaal samen met A. Keuzenkamp langzaam op. Op 26 viel het tweede wicket door een schitterende slipcateh van A. Duymel, waarvan A. Keuzenkamp het slachtoffer werd. Stolk en Tettelaar waren uiteindelijk de bats- men, die Hermes in veilige haven hiel pen. Op 88 viel het Wicket van Stolk. Hij scoorde een nuttige 21 runs op een wijze, die men van hem gewend is. Uiterst rus tig en beheerst. De eerste maal, dat hij een bal wj.lde slaan werd het hem nood lottig. Melief, die voor Tettelaar in de plaats was gekomen speelde zich eerst rustig in, maar daarna joeg hij de ballen alle kanten op. Hij scoorde een vlotte 36 run$-JToen het scoringbord een totaal van 114 nins aanwees voor het verlies van 8 wickets vond Stolk het- genoeg en hij sloot de Hermes DVS innings. Bij Excelsior bleken tér Braak en J. Oosterholt ditmaal de bowlers met het meeste succes. De beide linkse bowlers Ruigrok en Dries hadden geen succes. Het was jammer; zoals boven reeds ge zegd, dat de wind het verblijf op het ter rein niet aangenaam maakte, terwijl bo vendien ook het spel hierdoor erg leed. Over veertien dagen ontvangt Excelsior Haarlem. Het is te hopen, dat de weers omstandigheden dan beter spel toe zullen laten. Na afloop bleven de spelers van beide partijen nog enige tijd bijeen, waar bij captain Stolk de vereniging Excelsior complimenteerde met haar prachtige nieuwe terrein, welke naar hij zeide, een aanwinst voor de gehele Nederlandse cricketwereld is. Hij uitte de wens, dat Excelsior speciaal de aandacht aan de jeugd zal blijven besteden, zodat Excel sior haar naam in ere zal houden. Hier onder volgen nog de volledige scores. De biljartvereniging St. Anna uit Bor- gerhout was gisteren op bezoek bij de jubilerende biljartvereniging Pleinzicht in het kader van de jaarlijkse uitwisse ling. die met deze Belgische vereniging wordt onderhouden. Hoofdzaak hierbij zijn de wedstrijden, die gespeeld worden om de door St. Anna beschikbaar gestel de wisselbeker, maar d'eze sportieve ont moetingen worden omlijst door een gezel lige dag. Een week of zes geleden waren de Schiedammers de', gast geweest in Burgerhout en daar bijzonder goed en zeer officieel door het gemeentebestuur ontvangen; gisteren toonden do leden van Pleinzicht, dat ook zij de gastvrijheid tot in de perfectie konden beoefenen. Om ongeveer 10 uur arriveerde de bus met ongeveer 65 gasten op het Stations plein, waar men elkaar onmiddellijk in hartelijk weerzien vond. De lunch'werd bij mej. v. d. Water gebruikt. Daarna ging de tocht door het Westland naar Scheveningen, waar hel verblijf op de boulevard door de harde en koude wind geen genoegen wes. In Hotel du Nord in Rotterdam werden de wedstrijden verspeeld, waarbij Plein zicht door een 32 overwinning defini tief beslag legde op de grote beker. Het was spijtig voor de voorzitter van St Anna, de heer van Marsenille, dat hij dit kostbaar stuk moest afgeven, maar de suprematie van de Schiedammers was te groot gebleken. Hij deed er dan ook spor. tief en met een welgemeend woord af stand van. Omdat bij deze uitwisseling het 10 jarig bestaan van Pleinzicht tevens gevierd werd. huldigde het bestuur bij monde van de heer L. H. Dries, de voorzitter, de leden, die vanaf de oprichting het club leven schragen, n.l. L. Kreuger, J. Eijken- broek en L. v. d. Water. Allen kregen een herinneringsspeld. Ook mej. v. d. Water kreeg hulde en bloemen voor haar vele werk. Plaquettes beschikbaar gesteld voor de Schiedamse winnaars vav de wedstrijden gingen naar de heren Reinders, Eijken- broek en v. d. Berg. De voorzitter van St. Anna spelde me dailles in zilver en goud op de revers van het bestuur van Pleinzicht, n.l. van de heren Dries, voorz., H. W. v. Kerssen, secr. en G. C. Kuijpers, penningm, als blijk van dank voor het door hen ver richte werk voor de vereniging en voor de banden met België. De heer Dries me moreerde in dit verband nog in het bij zonder het werk, dat de heer Smits voor de feestcommissie gedaan had. Aan het diner zaten ook aan de voor zitter van de Federatie van Kath. Biljart verenigingen in België en de heren van Dam en van Duyl, voorz. en secr. van het district Schiedam, Viaardingen, Maas sluis van de Ned. Biljartbond.. De bijeenkomst werd opgeluisterd door spel van de pianist Wim Scholten en voordrachten van Harry Kloeg. Gaf April een kleine teruggang in het bevolkingscijfer te zien; Mei levert weer een grote vermeerdering, die voorname lijk aan een geboorte-overschot te dan ken is, want er zijn veel lieden, die Schiedam verlaten. 85 jongens en 58 meisjes werden levend geboren. 21 mannen en 18 vrouwen stier ven. Het geboorte-overschot bedroeg 64 mannen en 40 vrouwen. Door vestiging kwamen er in Schiedam 95 mannen en 92 vrouwen bij, terwijl er door vertrek 116 mannen en 123 vrouwen afgingen. Het vestigingstekort bedroeg zc>jende 21 mannen en 31 vrouwen. De totale vermeerdering van 43 man nen en 9 vrouwen brengt het totaal van de bevolking 52 ziovn vooruit. Zij bestaat nu uit 37.208 mannen, 37.503 vrouwen; dus 74,711 Schiedammers. Bruingebrand en moegereden met nog een laatste LAURA. „Laura" in a'e kelen reden zestien Schiedamse agenten in voorbeeldige formatie achter de BMW de binnenplaats achter het politiebureau op, waar hoofdagent Franssen zijn ploeg kwam melden bij de Hoofdinspecteur Kloeseman. De aanwezige echtgenoten en kinderen beladen met bloemen, moesten dus nog even wachten eer de welkomst- zoen en de ruiker gegeven kon worden, want meneer Kloeseman wilde een woordje zeggen. De training voor de wandel-vierdaagse, aldus de hoofdinspec teur, legt trainings verplichtingen op, waaraan het corps in verband met groot te en tijd niet kan voldoen. Toen echter deze rijwiel-vierdaagse onder de aan dacht kwam, heeft men gemeend eraan mee te doen.. Aan de hoofdagent Frans sen is de organisatie opgedragen en hij heeft als bijzondere opdracht meegekre gen de Schiedamse Politie door een pret tige, maar correcte houding een goede beurt te laten maken. Daarin is hij ge heel geslaagd. Zowel bij de leiding van de Laura als in de Huishoudschool, waar men in de kost was. had men niets dan lof voor de Schiedamse Politie. Spr. hoopte, dat de goede geest, welke was gegroeid, bewaard zou blijven en zou worden doorgegeven in de rest van het corps. Hoofdagent Franssen had namens het comité van de La^rè-rit allereerst de dank over te brengen aan de Schiedamse Pers, want het was dank zij deze pers, dat de belangstelling in Schiedam het grootst was geweest van alle steden en ook het meest enthousiast. Het is vrij wel zeker, dat de Laura volgend jaar Schiedam weer zal aandoen. Persoonlijk dankte spr.. alle deelnemers, die hem zijn taak gemakkelijk hadden gemaakt. Hij hoopte, dat men volgend jaar weer van de partij zou kunnen zijn. Namens d'e SPSV sprak nog de Inspect. Willems van Bsveren, die gewag maakte van de finan ciële offers, die zowel de vereniging als de deelnemers afzonderlijk hebben moe ten brengen om aan de rit te kunnen deelnemen. Hij vond het volbrengen van de rit een prestatie, waarbij heus wel even stil gestaan moet worden, omdat het niet alie dag voorkomt, dat 15 politie mannen zo uit de dienst op een fiets stap pen om in 4 dagen 'n 600 km te rijden. Er is de laatste tijd wel eens gevraagd, of er niet te veel sport beoefend werd. Spr. meent het tegendeel. Maar de sport moet dan ook niet iets zijn van de be paalde uren, maar van een geest. Wat hem betreft zou men behalve aan de rij- vvielvierdaagse volgend jaar ook weer aan dc gewone vierdaagse gaan deelnemen mits betekende, dat men uit was op het behalen van sportief genoegen in eigen tijd. Dan zou ook de druk op de dienst niet zwaarder worden. De tocht is zonder uitvallers verlopen. In totaal zijn er vier lekke bandjes ge weest, een gebroken stuur en een gebro ken crank. De hoofdagent de Heer, die per BMW mee was, heeft voor alles kun nen zorgen. Het Bestuur van de Schiedamse Pro cessie naar Kevelaer vestigt er de aan dacht op, dat het nu langzamerhand da tijd gaat worden, dat definitief bekend is welke personen aan de Bedevaart van 2—4 Augustus zullen deelnemen. Zo successievelijk komen de oude ge trouwen zich melden en ook diverse nieuwe deelnemers, maar voor een goede organisatie van dergelijke bedevaarten is het van belang, dat tijdig de nodige maatregelen genomen zijn. Met de meeste aandrang wordt daarom nogmaals verzocht spoedig in te schrij ven met medebrenging van een paspoort of bewijs van Nederlanderschap. De predikaties te Kevelaer zullen wor den gehouden door d'e bekende predikant Pater A. R. Renirie OFM uit het kloos ter te Alverna.. Aangezien het de eerste maal is. dm de Kev. Processie na de oorlog uittrekt, ligt het in de bedoeling alles weer, zoals voorheen, op luisterrijke wijze te doen. Het Mariabeeld en de sieraden, vaandels,, vlaggen enz. van Schiedam gaan mee. Zondagsmorgens een Plechtige Hoogmis met gemengd zangkoor van mannen en jongens, orchestrale begeleiding enz. Elke avond de bekende lichtprocessie. Het bestuur twijfelt er niet aan of nog velen zullen zich voor deelname opgeven. De Centrale Raad van Beroep te Utrecht reeft vandaag uitspraak gedaan in de zaak van de weduwe van Max Blokzijl, mevr. Blokzijl—Behle) tegen de beslissing van de Pensioenraad, die haar verzoek om voor weduwenpensioen in aanmerking te komen onlangs heeft af gewezen. De uitspraak van de Raad houdt in, dat de- beslissing van de Pensioenraad wordt bevestigd, zodat de weduwe B. geen pensioen krijgt als nagelaten betrekking van haar echtgenoot in zijn kwaliteit van rijksambtenaar in de bezettingstijd. De Rennersclub Schiedam hield .giste ren de zesde trainingsrit naar Hoek van Holland. Er stond een felle wind tegen op de heenrit, maar dit weerhield vier der deelnemers er piet van even voorbij Viaardingen aan de haal te gaan. De uit looppoging werd toegelaten, alsof de overige renners wisten, dat in Maassluis de gesloten bomen van de overweg de voorsprong weer teniet zouden doen. Niet gedeprimeerd door deze tegenslaS uit het spoorboekje, trokken de vier uitlopers weer aan het tempo en slechts een van de hoofdgroep ging mee.. Zo kwam het vijftal, dat alle pogingen van het pelo ton om in te lopen afsloeg als eerste in Hoek van Holland aan. De uitslagen waren; 1. J- Volwerk, 2. G. v. Galen, 3. H. Veldhoven, 4.. M. Let terman, allen amateurs. De 55 Km. wer den gereden in 1 uur 40 min. Bij de Nieuwelingen was de uitslag; 1. P. de Jong, 2. E. Eggink, 3. A. Bezemer, 4. H. v. d. Berg, zelfde afstand, zelfde tijd. M. Breuker kwam bij de junioren als eer ste binnen. Over dezelfde afstand deed hij 1 uur 50 minuten. Za Urdagmorgen om ongeveer half 7 stond een groot aantal mensen te wach ten voor de overweg aan de Overschiese- weg. De overwegwachter had reeds enkels tusinen laten passeren en dacht een ogenblik gelegenheid te kunnen ge ven aan verkeer en voetgangers om door te gaan; haalde daarom een ogenblik de bomen op. Tfcrwijl men nog bezig was over te steken, naderde opneuw een trein. De verwarring werd hierdoor groot, maar gelukkig konden ongelukken worden voorkomen. GEBOREN: Martinus J., zn van P. J. Schoenmakers en J. W. Krabbendam; Elizabeth A., dr van M. P. Pm^rdijk en H. v. Wijnen; Gerard, zn van Trijse- laar en M. v. d.. Broek. OVERLEDEN: M. H. de Roo, 82 j. vr- v- L- Wohler. Hoe anders is het echter gelopen. De HHC. volkomen bouwende op haar ster ke openingspaar Gallois en Van Arkel. moest toezien, dat Van Meurs reeds in zijn tweede over Gallois bowlde en dat tot overmaat van ramp oo een totaal van 13 runs Scheffer de andere openings- batsman lib.w. kreeg. Voor 13 runs had den Gallois en Van Arkel een beurt ge had en de HCC verloor iets van haar zekerheid. Het werd nog erger voor de Hagenaars, toen ook bats als Campioni, v. d. Luur en Arendsen de Wolff faalden. Opmerkelijk was het uitgaan van J. v. d. Luur. Hij werd uitstekend gevangen door zijn clubgenoot Van Arkel. die even de plaats in had genomen van de uitgevallen Scheffer. Zo is cricket! En bij een stand van 55 runs voor het verlies vsn 6 wickets was alle zekerheid bij de Grote Haagse verdwenen. Sillevis leek nog ge vaarlijk te worden, maar Stolk, die in deze wedstrijd zijn fielders en bowlers vol kunde dirigeerde, zette Scheffer weer aan en deze bowlde de lefthander. Hier mede was de HiHC haar laatste troef kwijt. Van Meurs deed een vang op het bowlen van Tettelaar en de laatste re vancheerde zich door een vang te doen oo het bowlen van Van Meurs en de HCC-innings was voor 80 runs ten einde. Hermes had een prachtige overwinning behaald, onverwacht, maar volkomen verdiend. Van Meurs bowlde in deze match 18 uitstekende overs en nam 4 wickets vodr 30 runs. Scheffer 27 en C. Tettelaar 3—32. Nabjj Martinez in Californië zijn twee olietankschepen in brand geraakt, waarop een serie ontploffingen volg- u! personen worden vermist, ter wijl het aantal gewonden minstens dertig bedraagt. De kapitein van een der schepen is tengevolge van een hart aanval overleden, op het ogenblik, dat de ontploffing zich voordeed, De brand ontstond doordat een pier, waar olie werd gelost, door een vonk vlam vatte. De „Victor H. Kelly" <4.895 ton) en de „Lompoc" <6.301 Ion), die aan dé pier gemeerd lagen, raak ten hierdoor in brand. De vlammen be reikten een hoogte van honderd meier en grote rookwolken dreven over de baai van San Francisco. Het vuur op de „Lompoc", diè er in slaagde de baai in te varen, werd na twee uur geblust. Het andere schip moest aan de kade blijven liggen. De meeste leden van de beman ningen der beide schepen sprongen te water en wisten zich op die manier in veiligheid te stellen. De totale schade zal naar schatting vjjf milloen dollar bedragen. Gisteren is een agent van politie op de Rotterdams* Dijk in de boom geklommen om er een grijze kat uit te halen, die reeds Zaterdag door een hond in de tak ken werd gejaagd en er nog steeds niet uit durfd'e te komen- Het was in de buurt van het pompstation. Ifet 9-jarig meisje T. uit Schiedam H Jf Bi 0 '-TÊl. JBÈiu wilde Zaterdagmorgen de Dambrug op- w. J2L d. mBI wk ffv 'HHr rijden. Het wegdek was echter tenge- V volge van de regen nogal glad. zodat ze - - slipte en viel. Mot een bloeduitstorting aan hel linkorheuphccn en een schaaf- V Wond moest zij per motor naar het Gem. 'M Ziekenhuis worden vervoerd, vanwaar kon"terugkeren!' n3a' af>' uon'ns ])e teams die de openingswedstrijd op hei Excelsiorterrein speelden dat je in de kreek was gevallen, zei hij met bevende stem. Neen. antwoordde ik vriendelijk, 't was alleen maar mijn hoed, die er in viel. En terwijl ik het voorwerp in kwestie van mijn hoofd nam, zei ik: Kijk eens, en hield hem tegen het licht, zodat zij alien het gat van de kogel konden zien. Grote hemel! riep York, wat moet dat betekenen? Hij greep de hoed en be gon de beschadiging met grote belang stelling te onderzoeken, terwijl Sir Geor ge met niet minder nieuwsgierigheid over zijn schouder het belangwekkende voorwerp gadesloeg. Het betekent, antwoordde ik, een schade van minstens vijf en twintig shil ling. Het is een van de'beste van Lincoln en Bennet. Toen begon ik, Maurice voort, durend vriendelijk aankijkend, mijn veel. bewogen en onderhoudend verblijf op 't eiland in geuren en kleuren te vertellen. Toen ik mijn verhaal geëindigd had, ontstond er een korte stilte, die einde lijk door Sir George werd verbroken en hem de koe bij de horens deed grijpen. Mmmaar dat is moordaan. slag, koelbloedige moordaanslag, hakkel de hij van opwinding Ik zou het eerder als hoedenvernie- ling beschrijven, zei ik koel, maar de bedoeling schijnt tamelijk duidelijk te zijn geweest, Maurice, wie het nog niet gelukt was de stuwing van bloed en gal, van zijn gelaat naar de plaats van herkomst te rug te dringen, onderbrak mij met een vloek. Het zijn natuurlijk die ver vloekte moerasjagers geweest riep hij. Ik heb vroeger ook wel eens ruzie met hen gehad, maar zoiets had ik nooit verwacht. Wat bedoel je? vroeg York terwijl hij van de hoed naar Maurice'keek. Ik bedoel, dat er troepen schobbejak ken geregeld langs de kust dwalep en in de eenden jacht hun bestaan zoeken. Men had mij al voor hen gewaarschuwd, toen ik deze buitenplaats kocht. Die kerels denken dat het moeras hun eigendom is en niemand anders het recht heeft er te schieten. Ik heb al heel wat staaltjes van hun brutaliteit gehoord, maar ik heb nooit kunnen denken, dat zij tot zoiets in staat waren. Nu wendde hij zich tot mij. Beste ker.el. sprak hij, ik kan je niet zeggen, hoe zeer het mij spijt, dat ik je heb uitgenodigd om op jacht te gaan. Ik dacht, dat ik hem precies kon zeg gen hoeveel spijt hij had, maar ik ver genoegde er mij mede, zijn hand. welke hij mij hartelijk toestak, te drukken. Wees maar niet bekommerd, Mau rice, zei ik. Dergelijke kleine voorvallen komen meermalen voor. Je neemt het bijzonder kalm op, Northcote, viel Sir George uit. Als het mij overkomen was, zou ik de gehele vervloekte omgeving hebben laten ar resteren, dat bezweer ik je. .Ik zal de zaak in handen van de politie stellen, zei Maurice. Zou je den ken. dat je die twee kerels kan herken nen? (Wordt vervolgd). Ingaande morgen is de invoer in West- Duitsland van bloemkool en andere kool soorten, alsmede van alle soorten bonen krachtens een publicatie in de Duitse Staatscourant tot nader niet meer toe gestaan. West-Duitsland heeft deze be perking namelijk verbonden aan het be schikbaar stellen Zaterdag j-1. van een nieuw bedrag van twee millioen dollar voor invoer van groenten uit Nederland. Deze eenzijdig door Duitsland opgeleg de beperking is volgens bevoegde krin gen in strijd met het Nederlands-Duitse handelsaccoord> De Nederlandse regering heeft, naar wij uit welingelichte bron vernemen, te gen deze gang van zaken protest aange tekend- DAG»!AO VOO» SCH'fDAM t* ROTTERDAM, 14 Juli. Aangevoerd werden 837 vette koeien en ossen en 473 varkens. Aanvoer in totaal 1310 dieren. De prijzen waren voor vette^koeien le kw. 2.752.90, 2e kW. 2.55—2.75 ep ge kw. 2.20—2.40; varkens (levend gew.l le kw. 2.19, 2e kw. 2.17 en 3e kW. 2.1* per kg. Aanvoer vette, koeien iets groter, har.de! slepend, prijzen le en 2e kw. onverau'crrJ en 3e kw. iets minder, prima, bjvvu notm- ng: aanvoer varkens even ruimer, handel kalm. prijzen niet geheel prijshoudend, enke'e prima's boven notering*, zware moeilijk te plaatsen;

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 2