Enorme vlucht van het levens verzekeringbedrij f N.GB.-Parade 1952** houdt een belofte in Dr Kurt Schumacher overleden roces tegen Jeanne d'Arc camera op t buitenland 20 millioen polissen voor een bedrag van vijftien milliard Waar Arabieren spaghetti eten. •NDERDAG 21 AUGUSTUS 1952 TWEE EEUWEN KUNST IN EN OM ARNHEM AANWINSTEN VOOR ARNHEMS MUSEUM CONSERVENFABRIEK DRAAIT WEER AUSTRALISCHE MINISTER IN ONS LAND vonden door het scheppen van een belas tingvoordeel. Het ontijdig beëindigen van verzekerin gen wordt genoemd „onnatuurlijk verval' Geschiedt die beëindiging wegens over lijden van de verzekerde, dan heeft de levensverzekering haar taak prachtig ver vuld. Komt er een spaak in het wiel door dat de verzekerde de betaling opgaefi. dan weet men nog altijd niet, hoe het met de verzekerde zal aflopen, maar zijn dekking is hij dan kwijt. Geweldige groei Met trots en voldoening wijst het le- vensverzekerinigstoedrijf op een aanzien lijke, grote en ongestoorde groei. Er i» vrijwel geen enkele maatschappij, die een achteruitgang vreest, indien een deel van hare polishouders de moed opgeeft en zijn posten opzegt. Want desondanks is de groei zeer groot, daar talrijke anderen het nut van verzekeren blijven inzien en daar naar handelen. Maatschappelijk gezien echter betreuren alle levensverzekering- men ook nü nog het ontijdig verval. (Van onze correspondent). De tentoonstelling Twee eeuwen kunst in en om Arnhem, welke in het gemeen temuseum wordt gehouden mag zich in zulk een grote belangstelling verheugen, vooral van de zijde van vreemdelingen, dat het bestuur besloten heeft aan het van vele kanten ontvangen verzoek om de duur te verlengen tegemoet te komen. Er is thans bepaald, dat -deze expositie in stand zal worden gehouden tot en met Zondag, 14 September. Zoals bekend heeft Raedecker op de tentoonstelling Sonsbeek 1952 een atelier model staan van zijn monument voor Waalwijk. Dit beeld is door Raedecker geschonken aan het Arnhemse gemeen temuseum. Voorts is ten behoeve van dit museum nog aangekocht het beeld de danseres van Wezelaar dat staat in het paviljoen op de Sonsbeek-tentoonstel- ling. (Van onze correspondent) De conservenfabriek L. G. Steegstra N.V. te Adiuard is thans wederom in be drijf gesteld, nadat de fabriek enige maanden heeft stil gestaan. Ongeveer honderd personen vinden hier werk. De N.V. had dit voorjaar met allerlei moei lijkheden te kampen, o.m. door de stop zetting \-an de export naar Engeland. Dank zij de medewerking van diverse overheids- en semi-overheidsinstellingen kan d.e fabriek thans weer draaien. De gemeenteraad van Aduard heeft in een spoedeisende vergadering besloten de aflossingstermijn van een .hypothecair crediet met tien jaar te verlengen. De Australische minister voor Immi gratiezaken, mr Harold Holt. die thans een bezoek aan Europa brengt, wordt vanavond tegen elf uur op Schiphol uit Berlijn verwacht. Hij zal vrij spoedig na aankomst naar Den Haag doorreizen. Vrijdagmorgen heeft hij een bespreking met de minister van Sociale Zaken, mr Joekes. en om 11 uur ontmoet hij tal van Nederlandse autoriteiten. Zaterdag ontvangt koningin Juliana de Australi sche minister des morgens op het Loo Daarna bezoekt minister Holt Amster dam en Volendam. Minister Harold Holt vertrekt Zondag naar Brussel. veel lankmoediger houding aangeno men. Als zij bereid zijn, zich aan de wetten van het land te onderwerpen en zich van politieke activiteit onthouden (de meerderheid van hen is nog over tuigd fascist), heeft men geen bezwaar tegen hun aanwezigheid. De regering geeft openlijk toe, dat men hen zeker nu moeilijk kan missen. Een nieuwe wet opent voor hen zelfs de mogelijkheid om het Lybische staatsburgerschap aan te vragen. Aan de andere kant bestaat er nu niet direct warme genegenheid tussen Lybiërs en Italianen. Daarvoor is het koloniale regiem te discrimine rend en hard geweest. Er waren allerlei restricties voor de bewegingsvrijheid van Lybiërs. Zij moesten van spéciale vervoermiddelen gebruik maken. Er was geens kans op invloedrijke posities in het bestuursapparaat. En het is niet voor niets, dat men de Piazza Italia nu omgedoopt heeft in Maidan Asciuhada, wat Plein der Martelaren betekent. Er is echter een opvallende tendens om het verleden te vergeten. Lybiërs spre ken spreken over die tijd en ze ontken nen zelfs dikwijls het onterende karak ter van het Italiaanse bestuur. Uiterlijk leeft men in harmonie met elkaar, al bestaat er, vooral onder de jongeren, een zekere haat jegens de Italianen. Die komt echter niet naar buiten, omdat de regering een politiek van verdraagzaamheid voorstaat. Het feit, dat Italië een gedeelte van de te korten van de nieuwe staat voor zijn rekening neemt, is natuurlijk niét vreemd aan deze houding. Alles Italiaans En zo beheersen de Italianen er het leven. De grootste importeurs zijn Italianen. De machtigste maatschap pijen hebben een Italiaanse directie. Italianen hebben de belangrijkste on roerende goederen in eigendom. Een internationaal hotel als Albergo Uaddan staat onder Italiaanse leiding. Op het terras speelt het Italiaanse orkest van Nino Gatti. In het Casino harken Italiaanse croupiers de fiches van de spelers naar zich toe. Ristaurante Ro- magna is een van de beste eetgelegen- heden in de stad en het is Italiaans van de eigenaar tot de kaas over de spaghet ti. De krant met de grootste oplaag is de Corriere di Tripoli. En Gino Bascetta serveert verreweg het beste ijs. (Nadruk verboden). in 1939 de oorlog doelbewust ontketende, verantwóordelijk is voor de machtsposi tie. welke de Sovjet-Unie momenteel in neemt. DE FRANSE strategische conceptie is wel de meest nationalistische, welke t en zich kan indenken: het gaat er bovenal om het Franse grondgebied te 'beveiligen. Dat is natuurlijk ook de wens van alle Nato-landen voor hun eigen land, maar deze zien hun veilig heid ten minste in West-Europees of zelfs Atlantisch verband. De Fransen blijven beperkt; hun mentaliteit is nog steeds een Maginot-linie-mentaliteit: zich op sluiten in een vesting en van daaruit na uitputting van de vijand tegenaanvallen doen. Men zegt wel eens, dat de Fransen elke oorlog beginnen met de wapenen, waarmede de vorige oorlog besloten werd; daar ia lef» van waar; waar ia ook,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 5