Op Prinsjesdag naar 'erugkeer van ex-profs is beste propaganda voor amateurisme Eilandgemeenten gaan lening van 3 millioen sluiten BAKKERS congresseren en jubileren in Tilburg Plaats van bestemming niet bereikt doet wonderen prettig leven in franse provincie Sanapirin aaa De brief j van de UOOCl Chefarine „4" Bauman „fijn weer thuis" bij A.D.O. Weer schorsingen voor ^verboden" voetbal Een kaart van vèeef en twee knippen Met Bridle als hoofdgeldneemster Ir. Th. Tromp een kwarteeuw bij Philips Een beschuldiging, die de middenstand NIET zou raken PAGINA 3 WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1952 VERPLEEGSTERS VOELEN NIET VEEL VOOR ORGANISATIE Enquête bij Utrechtse Ziekenhuizen Geest en lichaam worden er door verkwikt en pijnen verdwijnen AKrintPl „de HEMELBERGH" BEIEREN VERBIEDT NEO-NAZI PARTIJ NIEUWSTE AANWINST VAN DE K. N. S. M. BEROEMDE GEN EÈSMIDDELEM IN ÉÉN TABLET Advertentie komt er nog bij, zoals Toon Bauman me het voetballen èr volkomen afgaat z de kluiten gewassen kleuters, majes tueus het openbare vervoermiddel be steeg, alsof het haar persoonlijke ei gendom was. Kennelijk een inboorlmgc, die er naar Haagse trant op uit was om tot het uiterste gebruik te maken van de faciliteiten, die de H.T.M. haar passagiers heeft te bieden, want ze bestelde: Een kaart van vèèèf en twee knippen". De chauffeur protesteerde zwakjes: „Alle vijf en maar twee knippen t", doch hij gaf zijn verzet onmiddellijk op. Het was veel te warm en bovendien be gonnen de auto's vóór hem net op te schuiven. Om ruim half drie waren we bv het Vredespaleis, waar de tramhalte bezet bleek te zijn door een dichte menigte. Om drie uur waren er al twee wagens van lijn 8 gepasseerd zonder stop pen en afneigden. En osn kwart over drie vertelde ons een ehef van de H.TM op Plein 1813. waarheen wc intussen waren gewandeld op zoek naar betere kansen, dat om kwart over 2 de route door het centrum voor lijn 8 was vrij gegeven. Waarop er volgens deze des kundige een ..ga'" moest zijn ontstaan in de 5-minntendienstZelf begreep hij ook niet. waar al die wagens eigenlijk waren nebleven. Heel listin zijn we toen. een ingeving van ons lekenverstand volgend, op lijn 8 in de richting va het Hollandse Snoor geklommen in de hoop aldus een punt te bereiken, waar we met meer kans np succes ren poging zouden kun nen doen om op een tram, richting Scheveningen. te stappen. De conducteur wierp één blik op ons overstavkaartje r» stelde nadrukkelijk vast. dat de geldi gheidsduur ervan was verlopen. Toen zijn we uitgestapt en langs de rou'e gaan staan.' waar de Koningin op Haar rijtoer door de stad zou passe ren. En temiddeh van al die juich*""de en oneewekt wuivende metwen hebben we olie varinheid èn de film ,,Dijk- bouw" vergeten. advies en liepen in arren moede naar buslijn K. die ons naar het Vredes paleis zou brengen, van waar we, naar zijn zeggen, met de trams van lijn 8, die een pendeldienst reden tussen Plein 1813 en Scheveningen, onze reis sou den kunnen vervolgen. De chauffeur van bus K bleek, by gebrek aan trams, een prima beklante éénmanszaak te hebben. Hij verkocht kaartjes aan de lopende band. tot zjjn bus naar ons lekenoordeel vol u'« waarna hij vertrok om binnen de kortst mogelijke tijd muurvast te ra ken in een file auto's en reagens, die niets anders om handen schenen te hebben dan te wachten op hun voor ganger. TPC7BN PIINFN EN CPIEP ZO TABLETTEN A F 0.75 Wederom heeft de KNVB een aantal Limburgse voetballers geschorst wegens het deelnemen aan een niet door de Bond goedgekeurde liefdadigheidswedstrijd, dit maal ten bafre van de bouw van de Maria Goretti kerk te BleijerheideNulland, waartoe in de afgelopen zomer op het ge- meenteiyk sportterrein te Kerkrade een elftal van Kerkraadse oud-eers+e-klassers tegen het Zuid-Nederlandse politie-elftal speelde. Overigens ligt hier de fout (een ernstige fout) bij de organisatoren van de wed strijd, die een valse voorstelling van zaken hebben gegeven, nadat de verenigingen Kerkrade en Bleijerheide haar medewer king wegens het ontbreken van de KNVB- goedkeuring hadden geweigerd. Voor vier maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk, zijn wegens het na onjuiste voorspiegelingen toch deelne men aap deze wedstrijd, geschorst de Blcijerheide-spelcrs Schlangen, Haas en Hoenen, de Waubach-speler Hubben, de Juliana-speler Vinders, de Kerkrade speler Aretz en de Wb-Groen-spelcr Bremen. Ook de officials en spelers van het Zuid- Nederlands politie-elftal, onder wie de BVV-ers Remmers en Huybregts en de Itimbriaan Van den Berg, die eveneens door onjuiste voorspiegelingen waren mis leid, zijn door de KNVB ter verantwoor ding geroepen. Van hen is omtrent een schorsing echter nog niets bekend. Niet, dat de Haagse politiemannen hun best niet deden. Integendeel. Hun zendertjes, waarmee ze deze indruk wekkende files in bedwang hielden, hadden volop de televie-uitzending ge stoord. En de hele middag door zagen we in de stad jeeps met agenten, wier witte petten een fleurig tintje garen aan de ietwat somber gestemde rijen auto's, die er nu en dan, na een kla gend claxonkoor, in slaagden enkele meters vooruit te schuiven. Maar buslijn K volgt nu eenmaal een route van secundaire straten,.wier eni ge levensdoel is, zoveel mogelijk voor namere verkeerswegen te kruisen. Het duurde dan ook niet lang, of er waren passagiers, die de stilstaande bus be gonnen te verlaten. Hun plaatsen wer den echter spoedig ingenomen door on verwoestbare optimisten, wier vertrou wen in de H.T.M.-service ongeschokt bleef. Onder hen bevond zich een dame. die 'voorafgegaan door vier flink uit Slechts 40 pet van de ziekenhuisver pleegsters in Utrecht is georganiseerd; van deze 40 pet is 22 pet leerling. Al dus wordt vastgesteld in een rapport van nrej. H. M. Dijkhuis over de» ver houdingen en toestanden bij de zieken verpleegsters in Utrecht. Het onderzoek strekte zich uit tot 279 van de 1087 ver pleegsters, die de stad telt. doch dit aantal wordt wetenschappelijk als vol doende representatief geacht. Mej. Dijkhuis stelde bij haar onder zoek vast, dat velen van de 40 pet slechts zijn aangesloten om het tijd schrift voor ziekenverpleging te ont vangen. dat alle veertien dagen ^ver schijnt; 26 pet van hen die zijn aange sloten zijn van mening, dat ze nog te kort in de verpleging zijn om de waar de ervan te kunnen inzien. Voor 11 pet der niet-aangeslotenen is het lidmaat schap financieel bezwaarlijk; 73 pet voelt er niets voor of heeft slechts critiek en wel voornamelijk: „Ze doen niets". (Advertentie! BAUMAN, amateurisme 1» plezieriger. trachten de lening op zeer korte termijn geplaatst 'e krijgen, zal de goedkeuring van Gedeputeerde Staten slechts dan worden verkregen, indien de geleende bedragen enerzijds worden aangewend ter financiering van veraritwoorde kapi- taalswerken en anderzijds de financiële positie van de gemeente het aangaan van de nieuwe verplichtingen toelaat. De gemeenteraad van Oostvoorne. die Maandagavond ter bespreking van dit onderwerp bijeenkwam, was eenstemmig voor het aangaan van deze obligatie lening, waarbij de gemeente in deze le ning wil deelnemen voor een bedrag van ƒ400 000. Het bedrag zal worden aange wend voor woningbouw, gedeeltelijke riolering en enkele andere objecten. Het is de bedoeling, dat nog in de loop van deze week alle geïnteresseerde ge meenten zich over deze kwestie zullen uitspreken- Advertentie. ADMUEM Vacantie-oord Schaarsbergen Uniek gelegen aan de Veluwezoom. Eigen kapel Gezellige herberg. Vanaf 15 September centraal verwarmd. Onze riante villa gedurende de winter geopend voor vacantia, cursussen en conferenties. Vraagt prospectus. Kemperbergerweg 111 - Arnhem Tel. K 8300-24604 De regering van de staat Beieren heeft Dinsdag de „Duitse arbeiderspar tij" verboden wegens neo-nazisme. Ip een verklaring wordt gezegd, dat de re gering vastbesloten is elke opleving van nationaal socialisme in de kiem te smo ren. Detective-roman van A. FULDING Zij beginnen gewoonlijk de dag met een appel en wat biscuits, daar ze altijd voor het fen of ander in training zijn. En zou de kolonel Donderdagavond ook geen ander plan, of een afspraak in zijn hoofd gehad hebben? Stelde hij voor o<m met kaarten op te houden? Neen, ik vrees, dat mdjn gegeeuw daar de aanleiding toe was. Had ge de indruk, of dat schot in d'e laan de kolonel verraste?, vroeg Poin. ter plotseling en Thornton voelde daar door meer respect voor hem. Misschien was de man toch niet zo onnozel, als hij in zijn vermomming leek. Ik zou zeggen van wel. was het ant woord. maar het, wilde me voorkomen het was net of hij het met iets an ders in verfband bracht. Ik bedoel 'het is zo moeilijk uit te leggen ik geloof dat bet voor hem nog iets meer beteken de dan voor ons driëen. Het gesprek stokte toen. Pointer wilde deze gegevens verwerken. Ik vroeg u daarnet over de andere bezoekers op het buiten, ging de detec tive na een ogenblik verder: Was de kolonel soms niet van plan, om de een of andere vriend uit Medchester te loge ren te vragen, op een van de kleine ge bouwtjes hier, bijvoorbeeld? Thornton haalde de schouders op. En wat weet u omtrent dat huisje bij het meer? Daar was nog kort gele den iemand geweest. digheid dient men trouw te zijn je gens iets of iemand, niet waar? En nu vind ik, dat trrouw aan de gerechtig heid hoog genoeg staat, om er wat onaangenaams voor over te hebben. Dan zou ik zeggen, dat kolonel Scar lett iets in de zin scheen te hebben, met iets rond liep, zo ongeveer al eer. maand lang. Eergisteren, Woensdag, had hij zeker een brief ontvangen, die hem zeer mishaagde, ofschoon hij trachtte, er geen blijk van te geven. Wat gebeurde er precies? vroeg de defectieve. Weer aarzelde Thornton. Men kan nooit weten, hoe een klei nigheid soms van belang is, moedigde Pointer aan, dikwijls werpt het een licht op een persoon of zaak, waarover men op dat ogenblik wel niet spreekt, maar die toch in enig opzicht bij he-t geval betrokken zijn. U kunt gelijk hebben, antwoordde Thornton. En hij ging verder: Nu dan, er werd een brief gebracht, toen wij in de dichte waranda zaten, even voor de lunch. De kolonel sprong ontsteld op, zodra hij de enveloppe zag, ging er mee naar het venster en scheurde haar open. Toen hij weer terug kwam, keek bij heel vreemd, net zoals iemand kijkt, die plotseling verneemt, dat iets, waar hij vast op gerekend heeft, misloopt. Heeft hij nog over de brief gespro ken? Niet, waar ik bij was. Hij veront schuldigde zich en ik heb hem niet meer gezien tot Donderdag aan de lunch. Kwam hij dus ook niet aan het diner? Een nieuw schip is aan de vloot van de KNSM toegevoegd. Het ms „Amor", dat gisteren zijn proefvaart maakte, is het 67- ste schip van deze maatschappij. Het is gebouwd door de N.V. Scheepsbouwwerf Gebr. Pot te Bolnes en is een zusterschip van het m.s. „Hathor", dat kort geleden in de vaart kwam. Circa 200 personen bevonden zich aan boord van de „Amor." toen het schip de Nieuwe Waterweg uitvoer. Het vaartuig werd overgedragen door ir J. Rotgans, directeur van de Scheepswerf Gebr. Pot, en aanvaard door ir W. H. Kruijff, direc teur der KNSM. Op 24 September a.s. gaat de „Amor" zijn eerste reis maken in de Middellandse Zee-dienst met Israel als bestemming. De „Amor" heeft een lengte van ruim 319 voet en een breedte van 46 voet. Het draagvermogen is 4000 ton en zijn tonnen- maat. 28S4 brt. Het «hip kan een snelheid bereiken wan circa 1314 mijl. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 5