High Noon" maakte L.S.K man beroemd naar Missie-Zondag. Laat verstand en hart nu eens flink spreken ok missionarissen hebben tranen Zaterdag 18 October 1952 JDAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Sociale gevolgen van de industrialisatie WEERBERICHT He LPT SE BISSCHOP KEK KEN BO uwe/V.' aCht££Tg- "^LnTonr^1* Uitgebreid onderzoek in Friesland Morgen is het Missie-Zondag. Denkt U er aan? De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot Zondagavond, luidt: In de nacht en ochtend hier en daar nevel of mist, overigens droog weer met enkele over drijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuid-Oostelijke wind. Plaatselijk lichte nachtvorst. Morgenmiddag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Zondag IB October: Zon op 7.11 uur, onder 17.37 uur; Maan op 8.01 uur, onder 17.14 uur. Maandag 20 October: Zon op 7.13 uur, onder 17.35 uur; Maan op 9.21 uur, onder 17.35 uur. (Advertentie) is een der gevaarlijkste overgangen van he gehele eiland. In de nabijheid er van is na de oorlog een geheel nieuwe wijk verrezen, met het oog waarop in het begin van dit jaar bij de overweg schrikhekken en flikkerlichten geplaatst werden. De wrakstukken van locomo tief en auto bleven onder politie bewaking geruime tijd onaangeroerd, in afwachting van de komst van de ver keerspolitie uit Dordrecht. hIdreeTnStdte k?"1pen badden. En voorts Dc Plaats waar het ongeluk geschiedde ontwikkeling van de industrialisatie te scheppen. Speciaal wordt hierbij gedacht aan de omschakeling van de plattelands bevolking, die voor haar bestaan aange wezen is op de industriële bedrijven, en om de speciale gevolgen van de industria lisatie op het persoonlijke en gemeen schapsleven op te vangen waar nodig en mogelijk. Dit onderzoek wordt gedaan met sub sidie van het rijk en van de provincie en zal in totaal ongeveer twee jaar duren. Na een oriënterend onderzoek naar het sociale leven in de provincie is men thans bijna gereed met een enquête onder het personeel van bedrijven met meer dan 75 werknemers, waardoor gegevens worden verzameld omtrent de aanpassing van de arbeiders, het milieu, waaruit zij afkom stig zijn, de omvang van de fabrieksvrees en de fabrieksmoeheid en de vakopleiding. Uiteraard zullen opleidingsmogelijkheden, vrijetijdsbesteding, ontspanning en ont wikkeling van de arbeiders bij dit onder zoek ook worden bestudeerd. Het is de eerste maal, dat in ons land met subsidie het rijk een dergelijk omvangrijk onder zoek wordt gedaan. (Van onze correspondent). Teneinde een inzicht te krijgen in de sociale voorwaarden en de sociale gevol gen van de industrialisatie in Friesland, die een steeds grotere omvang begint aan te nemen, wordt momenteel onder leiding van drs M. W. Heslinga, bijgestaan door een commissie van advies, waarvan de Commissaris der Koningin in Friesland voorzitter is, door de Stichting Friesland voor Maatschappelijk werk een zeer uit gebreid onderzoek ingesteld. Daarbij zul len niet alleen de problemen en de moei lijkheden die mogelijk kunnen ontstaan worden bestudeerd, doch men wil tevens èen inzicht krijgen in de maatregelen, die dienen te worden genomen om zo gunstig mogelijke voorwaarden voor de verdere

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 1