TERMOTE'S MARIA-MONUMENT INGEWIJD De brie f -* 1 van de UOOCl 7>e /eestdra/?Ar BESSEN JENEVER Faroek luistert niet Linkervleugel van Frans Christ. Vak verbond gegispt Sterre der Zee bracht bezoek aan stadhuis van Maastricht Grote diefstallen bij Van Gend Loos Benoemingen Bisdom Haarlem Ook Spierpijn PAGINA MAANDAG 27 OCTOBER 1952 Geen gevaar voor scheuring EINDE VAN BRITSE ZOMERTIJD (Telef. van onze Parijse correspondent) Het bestuur der grote Franse federatie van christelijke vakbonden, de G.F.T.C., heeft „zuivering" gehouden. Het heeft de houdiug van wat men de linkervleugel kan noemen veroordeeld en vjjf der leden van het hoofdbestuur hebben zich dientenge volge uit de leiding teruggetrokken, wat echter niet als een „scheuring" moet w or den beschouwd. Waar het om ging was het volgende: Bij één der verantwoordelijken bestond de wens, dat de C.F.T.G. het christelijke ka rakter harer sociale beginselen minder voorop zou stellen om gemakkelijker een bredere schare van aanhangers te winnen. Daarmee in overeenstemming waren ver schijnselen, die zich in sommige basis organisaties voordeden en voortvloeiden uit een streven om gemakkelijk tot plaat selijke samenwerking te geraken. De ver schillende bewegingen, in contact met de socialistische en communistische organisa ties, voorstanders van dit streven, omvat ten langzamerhand een georganiseerde massa in de C.F.T.C. Het betrof slechts een betrekkelijk kleine minderheid, waartoe echter vijf hoofdbestuurders behoorden. Daarom werd tenslotte een bijeenkomst aan het gevaar gewijd, waarin de heer Pessier, die van haar oprichting af één der hoofdleiders van C.F.T.C. is geweest, voor de beginselzuiverheid is opgekomen. In die bijeenkomst is tenslotte met algemene stemmen de beginselverklaring bevestigd. Het verloop der bijeenkomst maakte een einde aan de sterk overdreven geruchten, alsof de C.F.T.C. met een gevaarlijke in wendige verdeeldheid heeft te kampen, die op een „scheuring" zou kunnen uitlopen. Z. H. Exc. (je- Bisschop van Haarlem heeft op zijn verzoek, om gezondheidsre denen, eervol ontslag verleend aan de zeereerw. heer J. H. van Kessél, die pas toor was te Kudelstaart. Tot pastoor aldaar is benoemd de wel- eerw. heer A. A. Trouwborst; tot pastoor te Tholen,de wéiorrw. heer J. C. M. Velzeboetf '"Was te Loosdui- nrn: JoUSjfMftaftji t|' .Dordrecht (O. L. Vrouw))':ilewéléérw^fidfcr II. J. M. van der Lee; tot kapelaan te Wormerveer, de weleerw. heer R. Vereeckéij) die assis tent \vad-te De Rijp.. Advertentie. cd rheumatische pijnen wrgft U weg met Detective-roman van A. FULDING De gevangene keek naar de deur van zijn cel.. Ze was zeer oud, maar toch nog sterk genoeg om het uit te houden, als men alleen zijn handen had, geen ander gereedschap. Langzaam haalde hij zijn si garenkoker voor de dag. Het was een koi- te, dikke koker, niet al te fraai van vorm. De detective raakte een plekje aan met zijn duim en er kwam een ondiep vakje te voorschijn dat onzichtbaar tussen de vakjes van de sigaren gezeten had. Bin nenin zat een plat glazen flesje, een vijl, niet groter dan een nagelvijJ. maa.\ an zeer hard staal, een loper en enige andere zeer nuttige gereedschappen. Dezelfde voorwerpen zaten in Pointer's linkerzool, doch de sigarenkoker was nu eenvoudiger. De knop van zijn parapluie of wandelstok bevatte weer andere gereedschappen. De buikgordel, welke hij droeg, was een rol van zijden touw in eeh keurig omhulsel. De knopen van zijn jas waren ook niet, wat ze schenen. Pointer was steeds op alles voorbereid. En dat was nodig ook. In een van de sigaren zat verder een kleine zaag. in een andere een drilboor, in nog een andere een handvatsel. De de- tectieve maakte nu een gat in de deur en schoof de grendel weg, door middel van een stalen lus, die voor dergelijke geval len gemaakt was. Daarna begon hij aan de hogere sluitingen. Er waren er vier; ze moesten juist gesmeerd zijn, voor zijn ge vangenneming dus. Het kostte Pointer overigens niet veel moeite zich verder te bevrijden en weldra stapte hij de tuin in. Gelukkig had di Monti de hond goed in de kamer boven Pointer's cel opgesloten, zodat de detective nu geen last van hem U hebt u toch geen pijn gedaan, hoop ik, ging de graaf verder, een automatisch pistool in de hand. Maak geen beweging astublieft, terwijl Giuseppe uw kleren doorzoekt. Een grendel knarste en de deur van de kleine cel ging open. Pointer lag doodstil. Guiseppe vond zijn revolver en keek naar boven met de woorden: Dat is alles. Hij heeft geen mes, al leen zijn pennemesje. Neem dat ook weg. Laat hem zijn sigaren maar houden. Zoek nog eens goed of hij geen ander wapen bij zich heeft. Toen de celdeur weer gegrendeld was, ging di Monti verder: Je vond jezelf zeker verbazend han dig, mijnheer de spion, toen u me tot hier volgde. Toen u gisterenavond over mijn vader telefoneerde, zei ik tegen Bonvee- chio wat hij antwoorden moest, terwijl Guiseppe en ik de boel hier in orde maak ten ,om u te ontvangen. We moesten wat haastig te werk gaan, maar we slaagden. We hebben ook nog wat bloempotten neergeze't. Guiseppe is eigenlijk de man, die het stuk uit het karpet gesneden heeft. Hij is niet erg op de politie -gesteld. Net zo niin als lk. En nu wat betreft een met-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 7