Van VAN HOUTEN S letters houdt J letterlijk 3 iedereenMr VAN^SHIw Ontdekking van Petrus' graf door nieuwe vondst aangevuld Indonesisch parlement kwam weer bijeen fudd m turn met '0owi3&omi ywuntotyfifa 4 6-90\ Het inscriptie-onderzoek van prof. Guarducci Twee P.T.T.'-diensten vieren eeuwfeest Middengroepen zijn grote taxi-verbruikers Onder bescherming van de mobiele brigade „Oosterse" oplossing voor moeilijke problemen Geen voedsel meer uit Oost-Berlijn Bevan in „schaduw kabinet' Het begin van een muzikale carrière Nieuwe abt van Diepen veen geinstalleerd ymmmm •Ml melk en puur vanaf 75 ct. VRIJDAG 28 NOVEMBER 1952 PAGINA 4 EEN NEDERLANDSE HOOGLERAAR IN MELBOURNE MINIMUM-GARANTIE- REGELING VOOR D.U.W.- ARBEIDERS Belangrijke verlagingen luchtvaarttarieven Ondernemers onverschillig tegenover conclusies van enquête Middelzware wagen* het beste De agenda Vrijdag nieuwe regerings verklaring? In midden-Java geen militaire putsch „RIJDENDE VERKEERS- PAEDAGOOG" De jeugd van Eileen Joyce NIETTE EVENAREN Filiaal te SCHIEDAM, Hoogstraat 14-16 Ruit Zelfbinders 0, kom er eens kijken... B BLAUW KAMGAREN, BIRD'S-EYE en TROPICAL C0STUUMS ULSTERS TWEED-JASSEN REGENJASSEN Heren Overhemden Poplin, vast im. trub. boord. Zeer mooie afwerking. Zelfbinders vanaf 1.10 MEENT 96 ROTTERDAM (Van onze correspondent) ROME, November 1952. Na twaalf jaar van ingespannen (en diep-geheim gehouden) werkzaam heden, maakte de H. Soel verleden jaar December aan de vooravond van Kerstmis de bereikte resultaten bekend van de onderzoekingen onder de basiliek van Sint Pieter. Met wetenschappelijke zekerheid, aldus de geleer den (en later de H. Vader persoonlijk), weten we nu, dat Sint Petrus inderdaad op de plaats werd begraven, die gedurende alle eeuwen na zijn dood als zijn graf werd vereerd. Er waren evenwel verscheidene geleer. den. die ook na het openstellen van de grotten een zeker gevoel van onvoldaan heid bleven tonen. Velen van hen be treurden het, dat de werkzaamheden zo streng geheim waren gehouden. Immers wegens de zeer grote risico s, verbonden aan uitgravingen onder een gebouw als de Sint Pieter, (die niet het geringste gevaar mocht lopen), moesten y^le ont- dekkingen vrijwel onmiddellijk weer worden begraven. Er werden weliswaar van alles wat men vond fotografieën, tekeningen en schetsen gemaakt.^ maar controle" en vooral ook uitwisseling van gedachten en meningen inzake de archaeologische vondsten, waren hierdoor onmogelijk. Een tweede oorzaak voor een gevoe, van lichte teleurstelling in kringen van historici en archaeologen. was het feit, dat de door de Paus bevolen onderzoekin. gen zich beperkten tot die zóne, die pre cies onder de basiliek ligt. Van het stand punt van de H. Stoel bezien moge dit logisch lijken juist omdat de énige opzet nu eenmaal was: de bewijzen te leveren van Petrus' graf maar voor de geleerden bleven tal van vragen onbe antwoord. Het sprak vanzelf, dat hun be langstelling meer omvatte dan de zaak van het graf alleen. Inmiddels werden deze bezwaren ter kennis van de H. Vader gebracht, Die geen moment weifelde met het geven van Zijn toestemming om ook de aangrenzen de zónes te onderzoeken. Dit heeft geleid tot een geheel nieuwe thans volstrekte zekerheid, dat Petrus' graf al in de prae- Constantijnse tijd dus voordat de bouw van de eerste basiliek begon door de gelovigen op deze plaats werd erkend en vereerd. Een nog jonge vrouwelijke geleerde, prof. Margherita Guarducci van de Uni versiteit van Rome, verkreeg toestemming om een opschrift nader te bestuderen, dat bij de werkzaamheden der pauselijke ge leerden niet verder was onderzocht. Uit de beschrijving, die ons blad op 27 en 23 December van 't vorige jaar publiceerde, herinneren zich de lezers nog, dat er onder de grondvesten van de Constan- tijnse basiliek een stevige muur werd ge vonden. Deze muur werd hier neergezet met de bedoeling om te voorkomen, dat er in deze „vrije zóne" al te veel families een graf zouden bouwen. Een allereerste poging dus om het graf van Petrus te be schermen. Het was ook op deze muur, dat men vlak bij het graf de beroemde „grafitti" ontdekte. Binnen het kader van de „necropolis", die in de loop der eerste twee eeuwen op deze flank van de Vaticaanse heuvel ont stond bouwde ook de familie der Valerii haar graf. Deze grafkamer is één der best bewaard gebleven ruimten, die aan het licht kwamen en zij bevat ook de opzien barende aanroeping, welke thans door prof. Guarducci is blootgelegd. Immers, voortgaande waar de pauselijke geleerden moesten ophouden, ontdekte zij in één der beschilderde nissen van de grafkamer der Valerii twee mannenkoppen, boven elkaar aangebracht. De bovendste lijkt geschetst te zijn met houtskool: de andere evenwel met menie. Deze laatste stelt een .oude man voor. die geheel kaalhoofdig is- Zijn gelaat is doorgroefd van diepe rimpels en zijn kin draagt een ringbaard. Wie dit voorstelt is niet moeilijk te raden: links van de kop staan de letters PETRU, ter wijl rechts ervan de letter S staat. Bij deze S begon prof- Guarducci haar on derzoek en zij slaagde erin het gehele op schrift bloot te leggen. Het „epigraaf" werd eveneens met menie aangebracht. Tengevolge van het bouwen van bovengenoemde muur en door het volstorten met aarde van de grafkamer (hetgeen geschiedde om het terrein geschikt te maken voor de bouw van Constantijns basiliek) hebben de woorden ernstig geleden. Niettemin Niettemin slaagde zij erin ze te ontcijfe ren. En zo vond zij deze aanroeping tot Petrus: ..Petrus roga XS-HS pro Sanctis bominibus chrestianis ad corpus tuum sepultis" „Petrus, bid Jesus Christus voor de heilige christen-mensen, die bij Uw lichaam begraven zijn". De grote betekenis van deze vondst is dus, dat thans met zekerheid vaststaat, dat'nog vóór de bouw van de eerste basi liek de gelovigen hun doden hier begroe- venjuist omdat zij dit het liefste deden in de nabijheid van de Martelaren. En wat het vermoedelijke tijdstip betreft, waarop deze woorden hier werden ge schreven, meent prof. Guarducci te mo gen besluiten, dat dit in de tweede helft van de derde eeuw moet zijn geweest. (In elk geval nog vóór de bouw van de scheidingsmuur, die immers het grootste gedeelte van de aanroeping bedekte). Twee weken geleden werd de vrouwe lijke geleerde door de H- Vader in Castel Gandolfo in particuliere audiëntie ont vangen en heeft zij Hem als eerste op de hoogte gesteld va:i haar interessante vondst. Binnenkort zal er ook een boekje verschijnen, voorzien van vele foto's en schets-tekeningen. En het is zeker, dat dit met de grootste belangstelling zal worden ontvangen en bestudeerd, omdat het een belangrijke bijdrage vormt tot onze ken nis van de voorgeschiedenis van de eerste basiliek van Sint Pieter- Tijdens zijn reis door Australië heeft de burgemeester van Amsterdam de ont dekking gedaan, dat er in Melbourne een Nederlandse leerstoel wordt bezet door een Nederlander, nl, dr J. Smit, van wie hier te lande een boek over Australië is verschenen. Er zijn 55 Australische stu denten, die dit college als hoofd- of bij vak lopen. Zij hebben zelfs in het Ne derlands Mariken van Nimwegen opge voerd, voor een stomverbaasd audito rium, hetwelk niet kon begrijpen, dat Australiërs zo perfect middelnederlands spraken. (Van onze Haagse redactie) Op 1 December 1852, tegelijk met de Rijkstelegraafdienst, werden ook het Centraal Magazijn en een Centrale Werkplaats van de P.T.T. in het leven geroepen, zodat ook deze beide instellin gen thans haar eeuwfeest vieren. Zowel magazijn als werkplaats zijn honderd jaar geleden klein begonnen n.l. met tezamen 5 man personeel en in de beperkte ruimte, welke daarvoor op het Binnenhof, ter plaatse waar zich de te genwoordige toegang tot een publieke tribune bevindt, beschikbaar was. In 1883 moesten werkplaats en maga zijn het Binnenhof verlaten in verband met de uitbreiding van enkele regerings gebouwen. Men vond toen een nieuw on derdak in de voormalige manége aan de Kazernestraat, achter de Kloosterkerk. Door het bjjkopen van nog enkele ande re percelen kon voor het steeds uit groeiende bedrijf nog enige expansie worden gevonden. In 1918 kreeg het ma gazijn een nieuw gebouw aan de Binck- horstlaan. De Centrale Werkplaats, waar thans 650 man werken, is na de oorlog geheel gemoderniseerd. Ook het centraal magazijn is tegen woordig niet meer te vergelijken met wat het in de aanvang was: een opslag plaats voor telegraaf-materieel. Tegen woordig wordt de gehele P.T.T.-dienst hier te lande, zowel op technisch als ad ministratief gebied, door het Centraal Magazijn van materieel voorzien. In het Centraal Magazijn werken thans 300 man personeel, terwijl de keuringsdienst bovendien nog een perso neelssterkte heeft van 35 man. Het 100 jarig bestaan van de Centrale Werkplaats en het Centraal Magazijn der P.T.T. zal alleen intern door het per soneel worden gevierd en wel met een tweetal cabaretavonden, welke door het personeel zelf worden verzorgd. Op 1 December jubileert ook het hoofd van de Centrale Werkplaats, de hoofdingenieur H. ,T. Wessels, die dan 40 jaar in dienst is van de P.T.T. Deze winter zal weder voor D.U.W.-ar- beiders 'n garantieregeling voor minimum loon gelden om te voorkomen, dat het loon van deze arbeiders te sterk daalt door kortere werktijden en, zoals het in de vakterm luidt, onwerkbaar weer. Daar de regeling van de vorige jaren minder goed voldeed voor de arbeiders, die door een hogere prestatie tot accoordoverschrijding kwamen, is thans aan dit bezwaar tege moet gekomen. De accoordoverschrijding zal nu bij de vaststelling van het minimumloon buiten beschouwing worden gelaten, zodat ook in een week met veel regenuren de mogelijk heid bestaat de daling van het week-inko- men te beperken. De regeling is 24 November in werking getreden en zal gelden tot en met 2 Mei 1953. De Internationale Air Transport Asso ciation, die de voornaamste luchtvaart maatschappijen omvat van de Ver. Staten, Zuid-Amerika en West-Europa, zal bin nenkort belangrijke verlagingen bekend maken voor de tarieven naar het Midden- Oosten en Zuid-Afrika. Naar verluidt is, overeenstemming be reikt over een nieuw „touristenklas- tarief" tussen Europa en het Midden- Oosten, dat neerkomt op een verlaging met 15 a 20 pet in vergelijking met de be staande tarieven, en dat 1 April 1953 van kracht zal worden. Het voornemen bestaat een soortgelijke reductie in te voeren voor vluchten tussen Europa en Zuid-Afrika, te beginnen in October a.s. 1 (Van onze Amsterdamse redactie) Het tweede deel van „Het Amsterdamse taxivraagstuk", verschenen als publicatie van de Stichting voor Economisch onder zoek der Universiteit van Amsterdam, geeft de beschrijving van het onderzoek waaruit cijfers, die in het eerste deel werden gegeven, resulteerden. Er is een tweetal enquêtes gehouden, een onder de passagiers en één onder de chauffeurs. De enquête onder de passagiers leverde ge gevens op over het doel en de aanleiding der taxiritten op de verschillende uren van de dag en van de week, de wijze waarop men de taxi had verkregen en ge gevens omtrent geslacht, leeftijd en wel stand van de passagiers. De chauffeurs vulden tijdens de enquête speciale ritten, kaarten in, waaruit men gegevens kon verkrijgen omtrent ritlengten, wacht tijden op de verschillende standplaatsen enzovoorts. Uit de enquête onder de passagiers bleek, dat één derde van de ritten ge. maakt werd in verband met werk of kostwinning, één vijfde voor familie- bezoek en één zesde voor amusement. De I andere aanleidingen spelen hierbij een I geringere rol. Bij plotseling slecht weer i wordt 50 pet van alle ritten hierdoor i teweeggebracht. Ook is duidelijk gewor den, dat de middengroepen het meest van de taxi gebruik maken- Een zeer belangrijk vraagstuk in het taxibedrijf vormen de onbezet gereden kilometers, die veroorzaakt worden door het terugrijden naar de standplaats, het zoeken ^van werk, en het van en naar de garage rijden voor en na de dienst. In het totaal worden ongeveer 38 pet van het aantal afgelegde kilometers gereden zon der dat de passagier de kosten hiervoor direct vergoedt. Hierbij blijkt een verschil tussen loonchauffeurs pn e*Ken rijders. Het valt op, dat eigen-rijders meer „loze" kilometers rijden dan de loonchauffeurs. Een taxichauffeur moet de markt kennen, wat van zeer groot belang is bjj het kie zen van de standplaats. Voorts wijst de stichting op de te ge bruiken wagens- Na tal van berekeningen is zij tot de conclusie gekomen, dat mid delzware wagens het best voor dit doel zijn geschikt. Na de verschijning van het eerste deel van „Het Amsterdamse taxivraagstuk" had de Stichting reacties verwacht van de taxi-ondernemers om te komen tot een goede regeling en grotere centralisatie in het taxibedrijf. De ondernemers hebben echter verstek laten gaan en blijven ten opzichte van de suggesties geheel apa thisch. De enige oplossing voor het pro bleem achtten zij een vermindering van het aantal taxi's. Men betoogt hiertegen echter dat er in een stad als Amsterdam voor 600 wagens voldoënde werk moet zijn te vinden. Ook wilde de Stichting komen tot een normbedrjjf, om daarmede de grote ondernemers te dwingen met regelingen, zoals een tariefsverlaging, mee te doen. Prof. tlaccou, onder wiens leiding dat onderzoek plaats vindt, wil dit bedrjjf vormen uit de eigen rijders en deze zelf standig laten, zodat het particulier initia. tief blijft, doch gekoppeld wordt aan de mogelijkheden van een groot bedrijf. Katholiek Thuisfront. In verband met de naderende feestdagen heeft hel be- stuur van Nationaal Katholiek Thuis front een belangrijk bedrag ter beschik king gesteld van de hospitaal- en sana toria-aalmoezeniers, opdat deze het hunne aan de opluistering van de fees ten kunnen bijdragen. Terwijl de leden van de mobiele briga de voorzien van automatische wapenen, stonden opgesteld bij de toegangen tot het erf van het parlementsgebouw, is gisterenmorgen het Indonesische parle ment voor het eerst weer bijeengekomen sedert de relletjes van 17 October, toen 5000 straatdemonstranten het heengaan van het parlement eisten. Er was een record-opkomst. Niet min der dan 179 leden waren namelijk aan wezig. Op de regeringstrihune had het voltallige kabinet plaats genomen met uitzondering van de minister van buiten landse zaken, Mukarto, die in Europa vertoeft. Verder waren er vele autoritei ten: de chef-staf van de strijdkrachten had zich laten vertegenwoordigen. Voor het publiek was er onder deze omstandigheden niet zo heel veel plaats meer over. Slechts op vertoon van een speciale kaart kon men de zitting bij wonen, welke na een half uur alweer was geëindigd. Nu de mobiele brigade en de politie waren ingeschakeld voor het handhaven van orde en veiligheid, en sedert Dinsdag I een speciale bewaking hadden georgani seerd, was de gebruikelijke militaire wacht voor het gebouw opgeheven- In zijn openingsrede, welke een kwar tier duurde heeft voorzitter Sartono erop gewezen, dat, de toestand nog kritiek n>, doch juist daarom moest het P?r eerst de urgente problemen bpha"atf om de huidige kritieke situatie opie heffen. Bovendien echter. z° spr. ziet de Indonesische bap ,er! de staat zich geplaatst V0°T IaI moeilijke problemen, ■■z0 iemand, die de geest van het Indonesische volk niet begrijpt, er aan zou twgfe en, of ze nog overwonnen kunnen worden, zonder een grootscheepse operatie, die zekpr offers zou eisen „Maar", zo vervolgde Sartono, „wij zijn een Oosters volk, onze staat is een Oos terse staat, onze regering en volksverte genwoordiging zijn Oosters, wij hebben een Oosterse geest en ©en Oosterse wek wijze. Wij zullen dus de problemen op Oos terse wijze oplossen, een wijze, die moeilijk in de Westerse wereld begrepen zal kun nen worden Wanneer wij het Oos-ers denken weer gaan toepassen, zal le ip- lossing van problemen eenvoudiger zijn, omdat de Oosterse geest de voorkeur geeft aan het zoeken naar de synthese der ter zake gedane voorstellen en boven het la ten botsen van die voorstellen". Sartono verklaarde, dat de commissie van overleg uit het parlement in o/eriieg met minister-president Wilopo besloten heeft gedurende deze derde zitting van het parlement, welke tot 20 December 1 duren, uitsluitend de meest urgente vraag stukken te behandelen. Op de agenda staan tien wetsontwerpen, namelijk het wetsontwerp inzake de verkiezingen, etn ontwerp op justitieel terrein, vijf op finan cieel terrein, twee betreffende de volks gezondheid en één op economisch gebied, Minister-president Wilopo heeft na af loop van de vergadering van het parle ment aan de verzamelde journalisten de vraag, of de regering in staat is alle moei lijkheden af te wikkelen met een krachtig „ja" beantwoord. A. Mononutu, zei, dat de regering zeer waarschijnlijk na afloop van de komende kabinetsvergadering (die vandaag zou worden gehouden) in staat zal zijn een meer duidelijke verklaring af te leggen betreffende de afwikkeling van alle aan gelegenheden, die verband houden met de October-affaire. Naar aanleiding van berichten in de Indonesische pers, volgens welke de regi mentscommandanten van Midden-Java druk zouden uitoefenen op de territoriale, tevens divisie-commandant, heeft de woordvoerder van de territoriale staf in Semarang met nadruk verklaard, dat et- geen sprake is van een dergelijke druk. De West-Berlijners mogen geen levens- middelen meer kopen in Oost-Berlijn, aldus heeft de burgemeester van Oost- Berlijn Donderdagavond in een radiouit zending medegedeeld. Hij zeide, dat de maatregel is genomen om „de Oost-Duit sers te besehermen tegen Westberlijnse speculanten, die massa's Oostduitse goe deren kopen en de Oostduitse bevoorra- maftreselen0taar bren8en" Er zi.i« ook De nfe,teSen hamsteren genomen. vele Westhl0i"aatregelen zulIen vooral ,,nll!i erllJnse werklozen treffen, die j' ln Oost-Berlijn kochten, profite- Jan de gunstige koers. Er zijn meer „00.000 werklozen in West-Berlijn. Er waren er onder hen, die goederen voor westberlijnse speculanten kochten in Oost-Berlijn. Er heerst thans een voedseltekort in Oost-Duitsland, dat door de autoriteiten wordt toegeschreven aan slechte distribu tie door transportfunctionarissen. Aneurin Bevan leider van de linker vleugel der Britse labourpartjj, is bjj een tweede stemming gekozen in het „scha duwkabinet", het bestuur van de labour- fractie in het Lagerhuis. Bij de eerste stemming, die vorige week werd gehou den, werd geen enkele Bevanist ge kozen. De minister van voorlichting, de heer goog". Het Verbond voor Veilig Verkeer brengt een groot plan tot uitvoering, nl. om door middel van een nieuwe propaganda-au'o, voorzien van geluidsinstallatie en film apparatuur het Nederlandse volk door woord, beeld en geschrift te herinneren aan de plicht om in het beiang van zich zelf en anderen de verkeersregels in acht te nemen. De provincie Groningen krijgt de primeur van deze tournee. Op Zater dag 29 November zal worden gestart met als eerste doel de gemeente Delfzijl. Donderdag 27 November komen alle burgemeesters uit de provincie Groningen in het Provinciehuis bijeen om uit de mond van de voorzitter van het Verbond voor Veilig Verkeer, jhr Th. Röell, nadere bijzonderheden over dit initiatief te ver nemen. De geluidswagen zal het eerst op de Veilig Verkeersdag in Groningen dienst doen als „rijdende verkeerspaeda- De Uitgeverij Hollandia te Baarn heeft onder de titel „Prelude" een zeer bijzon dere meisjesroman uitgegeven, die om het „echtgebeurde" verhaal dat er in wordt verteld niet alleen hoogstaande ontspanning biedt maar ook een bijzon dere opvoedende waarde heeft. Het is het verhaal van een klein meisje in Tasmanië, dat op een wandeling de muziek ontdekt, in de vorm van een mondharmonica. Deze „ontdekking" vormt het begin van een jeugd, die één voortdurende hunke ring is naar muziek en de volmaakte ver tolking daarvan. Van zeer arme ouders haar vader is ®en,,n'e' zeer fortuinlijke goudzoeker heelt dit kind ogenschijnlijk weinig kans net verder te brengen dan de pianoles van de zuster op de lagere school, undanks haar zeer jeugdige leeftijd is zij Z1ch echter bewust van haar „roeping", openbaart zich onmiskenbaar haar aan geboren muzikaliteit, waaraan zich een ongelooflijke energie en doorzettingsver mogen paren: de pianostudie betekent alles voor haar. Zij heeft het geluk voor de grote pianist Wilhelm Backhaus te mogen spelen, die onmiddellijk haar talent onderkent en haar naar Leipzig stuurt. Een fonds wordt gesticht en zo komt ze als veertienjarig meisje in dit wereld- muziekcentrum, waar een paar harde van geldgebrek en eenzaamheid, echter ook van grote vriendschap en muzikale vreugden, volgen, die tenslotte culmineren in haar eerste triomf op het podium in Londen, waar zij onder leiding van Sir Henry Wood haar eerste piano concert speelt. Dit is de geschiedenis van de jeugd van een der grootste pianisten, Eileen Joyce, die ondanks de meest ongunstige omstan digheden haar ideaal bereikte door er voor te vechten. Dit onopgesmukte, doch boeiende verhaal zal niet nalaten een grote indruk op de jeugdige lezer te maken. De keurig verzorgde uitgave met een foto van de pianiste en een sprekend stofomslag, maken dit boek bovendien zeer aantrekkelijk en wij wUlen dan ook wiH het voor de komende ge- schenkdagen warm aan te bevelen Het boek is van de hand van C. H. Abrahall en werd zeer goed vertaald. (Van onze correspondent) Nu de confirmatie van de keuze van Dom Malachias Muller tot abt van het Cister- cierserklooster S|>n in Diepenveen bij De venter door de generale abt van de orde van Tokio uit was verleend (deze bezoekt daar de kloosters van de orde), kon gister ochtend de installatie van de nieuw-geko- ze"abt P a»ts vinden. Hij volgt Dom Ga briel v. d. Moosdijk op, die onlangs tot abt Se!?e Kluis is gekozen. Na de Pi tli ^is droe® D°m Gabriël de het klooster over aan Dom Malachias, toen deze met de gehele com muniteit verzameld was in het kapittel. In handen van de nieuwgekozen abt hebben Kloosterlingen veif/olgens hun geloften vernieuwd. De plechtigheid geschiedde terwijl de abten van Tilburg en Tegelen als getuigen aanwezig waren. De kloostergemeenschap heeft thans voor het eerst in zijn geschiedenis een overste gekregen die gekozen is uit haar midden. Mgr Alfrink, de coadjutor in het aartsbisdom Utrecht, is op het ogenblik door ziekte verhinderd om de abtswijdins te verrichten. Vandaar dat deze enige tijd moet worden uitgesteld. Turkse president in Griekenland. Pre sident Celal Bay ar van Turkije is van daag in Piraeus, de haven van Athene, met het jacht Savarona aangekomen. Het officiële bezoek van de Turkse president aan Griekenland zal vijf dagen duren. leder moo Prachtige Californie herenpantolfal 91*^ Leuke lederen kinderpantoffel met echte bootrand- M "*35 5 75 Extra buigzaam en aangsoaann. Zuiver wollen kamgaren Zeer soepele beige heren pantoffel. Echt schapenvacht met lederen zool. Warm. huiselijk en voornaam, Sin onze herenmode- afdeling een weelde van cadeaux. Voor de feestdagen Grote collectie Zeer moderne California met schitterende bootrand. In diverse kleuren. vanaf Zeer Iraaie en luxe pantoffel in diverse kleuren Ook in metalinee en opaallak. Heren cosy pantoffel van zeer fijn soepel lede* In bruin en zwart vanaf Kraagpantoffel voor dames. Met rubber en lederen zool. In diverse dessins Prima vilten damespantoffel met mooie bontgarnering. Zwaar vilt. Prima bruin kinder bontlaarsje. California (Ook in wit leder)a 22-23 4.50 24-26 4.95 Prima lederen dames cosy-pantoffel met echte bontrand. Extra solide. In diverse kleuren. Kameelhaar knlplaarsje 25" met lederen neus. 3^35 4.|| vanaf ft QIj Kameelharen ilipper met £mm onverslijtbare rubber-zool

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 4