Sneeuwstormen spelen het verkeer parten Marken weer in nood Samenspraak tussen Frankrijk en Tunesië? Salariëring rechterlijke macht DE NIEUWJAARS-ADVERTENTIE KAN NIET GEMIST WORDEN m K Rijk en raak van smaak: MAGGI MAGOI' KALFSBOUILLONSOCP Reclame: De motor van Uw bedrijf wnssen Aanhoudende dooi collectie japonnen 4borqm jji u i gen voor Lroa Minder Nederlandse sigaren naar België Verkocht gemeentebode munitie aan een der arrestanten? Ministers zullen overleg plegen over belastingkwestie Weer beschuldigingen tegen Lattimore Auto in kanaal gereden y^parte in de roos getroffen! WOENSDAG 17 DECEMBER 1952 PAGINA 3 Den Haag moei zand- voorraad aanvullen Aanvaring op de Waal Oostpriesterhulp Nederland volgt Belgisch voorbeeld BEY ZOND EEN NOTA OOSTENRIJKSE HANDELS- ATTACHé IN ROEMENIE VERMIST NYLONDIE VEN NA EEN JAAR GEPAKT STAKING IN JAPAN WERKLOOSHEID IN BELGISCHE STEENGROEVEN MOORD TE ROOSENDAAL OPGEHELDERD SCHEEP V'AARTBERICHTEN KlVIERTlJDIJiGEJN VISSERIJ Elkaar toe'drinken of 'de hand schudden is slechts in intieme kring mogelijk. De zaken man, die zijn Nieuwjaarswensen vaak tegen over honderden cliënten heeft uit te spreken, is met deze beperkte mogelijkheid dan ook niet gebaat. Gelukkig heeft hij de Nieuw jaars-annonce bij de hand om, kort en krach tig, toch volledig z'n doel te kunnen bereiken. Hebt gij uw tekst reeds ingezonden? VOOR DE A.S. Van mals kalfsvlees gemaakt, heerlijk romig gebonden met fijngesneden stukjes vlees erin en prachtige ei-gele vermicelli. Om van te watertanden, zó lekker is die soep! Er is goed - beter - best en best is Maggi's Kalfsbouillonsoep. Een 100°/o fijne soep in 5 minuten op tafel. Dat is het wat U voor Uw maaltijd zoekt. 4 flinke borden voor 65 eert Ook in zilverzakjes: Maggi's Kip[>m- bouillonsoep (45 cent), Groentebouillon- soep (50 cent) en Crème de Tom a tes (65 cent), even rijk en raak van smaak. Probeer ze ook eens. Sneeuwstormen en hevige, regenbuien hebben West-Europa de afgelopen twee dagen geteisterd. Rivieren traden buiten de oevers en door de overstromingen, vooral in sommige gedeelten yan I,j'ank' rijk. werd het verkeer geblokkeerd en telefoon- en telegraaf-verbindingen ver broken. Verscheidene persont. verloren tengevolge van het slechte weer t 'even, o.a. in Italië, waar huizen ineen stortten. In West-Duitsland viel een ferm pak sneeuw; in hel Zuiden van het Zwarte na over de kop sloeg en in een sloot terecht kwam. Een van de beide inzitten den werd uit de cabine geslingerd; de ander kreeg een nat pak. Verder kwamen zij met de schrik vrij. Ook elders in Fries land zijn tengevolge van de gladheid kleine aanrijdingen voorgekomen. Volgens een globale schatting heeft de Kjh.u Den Haae in drie weken reeds Woud lag het zelfs een meter dik. In gladheid Den Haag in drie weken reeds Brussel moest het verkeer stapvoets gaan j ruim 11.000 gulden gekost. Sinds 24 No- vanwege de gladheid. Scandinavië is be- Vember heeft men al ruim 1300 kubieke *ig zijn koude-rccord te breken. In Tynset, j In Oost-Noorwcgen, heerste vannacht 'n temperatuur van niet minder dan 33 gra den onder nul, terwijl het elders niet veel „warmer" was. Ook ons land kreeg zijn portie, hoewel er vandaag verbetering in het weer in- i trad en de temperaturen opliepen tot en kele graden boven nul. Vannacht woedde er nog een „stormpje", gepaard met lei regenbuien. Marken zat weer in nood. Gist"av.p"'J hleef dc boot opnieuw in Monnikendam vastzitten, nadat dc laatste dagen de binding herhaaldelijk was gestagneerd. Tweehonderd arbeiders, dl® hun huis niet konden bereiken, werden m Monniken dam door de bevolking opgenomen. Een kind, dat een spoedoperatie moest onder gaan, is nog tijdig aan de vaste wal ge komen. Uitstel van dc operatic zou n.I. levensgevaar hebben medegebracht. Deze stagnatie heeft de burgerij ertoe geleid telegrammen aan de regering en aan de Tweede Kamer te richten met aandrang een dijkverbinding van 't eiland met de vaste wal tot stand te brengen. Een felle sneeuwstorm, waardoor het zicht zeer slecht was, is oorzaak geweest van een aanvaring op de Waal bij Her- wijnen. Het m.s. „Gelderland" wilde op draaien en kwam hierbij in aanvaring met een Rijnaak. Het motorschip, dat met kali was geladen, werd zeer ernstig beschadigd en dreigde te zinken Door bet snel ingrijpen van het personeel werd <je „Gelderland" tussen de kribben aan de grond gezet. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. In Friesland De toestand van de wegen in Friesland was gisteren dermate slecht, dat in de ochtenduren de busdiensten van en naar de Noordwesthoek werden stop gezet. Later op de dag verliep het busvervoer normaal, maar gisterenavond werd op veel trajecten weer niet gereden in ver band met de gladheid, de harde wind en de sneeuwstorm. Bij Britsum slipte gis terenmorgen een vrachtwagen, die daar- meter zand over de straten- van de Hof stad uitgestrooid. Normaal heeft men slechts 2000 kubieke meter in voorraad voor een gehele winter. raad zand is gebruikt voordat de winter eigenlijk is begonnen, is de reinigings dienst druk bezig de geslonken voorraad aan te vullen. Oostpriesterhulp Nederland is voorne mens binnenkort een grootscheepse actie te beginnen ten bate van de honderden viuchtelingenpriesters in West-Duitsland. De actie onder het motto „Een rijtuig voor God", zal het voorbeeld volgen van de met groot succes gehouden inzame ling in Vlaanderen, waar het geld voor 120 Volkswagens werd bijeengebracht voor priesters, die gemiddeld meer dan 15 parochies in de Duitse diaspora moe ten bedienen. Pater van Aken O. Praem. de leider van de Oostpriesterhulp in Nederland, hoopt met zijn nieuwe actie het geld bij- x 1 BA nn rt'e Nu reeds meer dan 60 van de voor-1 een te brengen voor ongeveer 100 auto's. He K.N-M.I. deelt mede; Nadat het gisteren omstreeks het mid daguur in bijna geheel Nederland nog 1 tot 3 graden vroor, is er de afgelopen nacht, een buitengewoon snelle dooi in getreden. Wind en regen werkten te zamen om de aanwezige sneeuwlaag op te ruimen, zodat deze vanochtend reeds zo goed als verdwenen was. Deze opvallende weersomslag hing sa men met een kleine storing, die Maan dagmiddag de Zuidpunt van Groenland passeerde en daarna met grote snelheid de oceaan overtrok, voortdurend in diep te toenemend. Het gevolg hiervan was dat de wind tot storm aanwakkerde, eerst boven de Britse eilanden, later ook aan onze kust, waar gemiddelde wind snelheden tot 75 km per uur werden ge meten. Snel trokken de depressiefronten naar het Oosten. De neerslag, die ze brachten viel zowel in Engeland als in Nederland, België en Noord-Frahkrijk eerst in de vorm van sneeuw of ijsregen, later in de vorm van regen. Vele Nederlandse stations in het Wes ten van het land tapten vanmorgen meer dan 10 mm af. Onmiddellijk na de front passage nam de wind in kracht af, maar dit is slechts tijdelijk, want een rand- storing die om de nu boven de Noordzee aangekomen depressie beweegt, zal waar schijnlijk vanavond nogmaals storm brengen, thans uit West tot Noord-West. Geleidelijk wordt dan weer koudere lucht aangevoerd, waaruit opnieuw ha gel- of sneeuwbuien tot ontwikkeling zullen komen. Het Brussels dasblad „Le Soir" schrijft, dat de bijeenkomst van een bijzondere Be- neluxcommissie voor de sigarenindus- trieën. welke kortgeleden in Den Haag is gehouden, tot een overeenstemming heeft geleid tussen de Nederlandse en Belgische delegaties. Het blad weet hierover nog de volgende bijzonderheden te meiden. Nadat vastge steld was, dat in België het loonpeil in dc sigarenindustrie 65 tot 70 pet hoger is dan in Nederland, waren alle afgevaardigden, zowel ambtenaren als fabrikanten en ar beiders, het erover eens, dat een voor lopige beperking van de uitvoer naar Bel gië noodzakelijk was. tot het ogenblik, waarop een grotere gelijkheid in de lonen bereikt zou zijn. Aan de regeringen van de twee landen zal worden voorgesteld liet contingent voor de eerste zes maanden van 1953 op 14 millioen sigaren en 18 milliomi cigaril- los vast te stellen. Deze tijdelijke maat regel heeft ten doel, aldus „Le Soir", de steeds toenemende invoer in België van Nederlandse sigaren te beperken tot 50 procent van het cijfer der laatste twee maanden van dit jaar, d.w.z. tot een ni veau, dat 15 procent lager ligt dan het gemiddelde over 1952. De Bey van Tunis heelt gisteren enkele uren nadat de Franse resident-generaal van Tunesië, De Hautecloque, naar Parijs vertrokken was om overleg te plegen met dc Franse regering over de weigerachtige houding van dc Tunesische monarch, een nota aan de Franse autoriteiten in Tunis overhandigd. De inhoud van deze nota is nog niet bekend gemaakt, maar naar uit betrouwbare Franse en Tunesische bron verluidt, bevat de nota een voorstel om de besprekingen tussen Tunesië en Frankrijk te heropenen, en voorts een verzoek om enkele persoonlijke adviseurs van de Bey In het onder Franse druk samengestelde Tunesische kabinet op te nemen. Dc Franse minister van buitenlandse zaken, Robert Schuman, heeft Dinsdag in de Nationale Vergadering verklaard, dat Frankrijk „de samenspraak" zowel in Tunesië als in Marokko wil hervatten. Schuman weigerde zich uit te laten over de nota van de Bey en zeide, dat Frank rijk zijn houding zou bepalen, nadat de nota uitvoerig bestudeerd zou zijn en een rapport zou zijn ontvangen van de Franse resident-generaal. Een voorstel van de regering om niet onmiddellijk een debat over Noord-Afrika te houden, werd door de Nationale Verga dering met 310 tegen 303 stemmen verwor pen. Met 382 tegen 226 stemmen werd een socialistische motie om het debat de vol gende week Dinsdag te houden, aangeno men. De Woerdense moordzaak (Van onze correspondent) Zaterdagmorgen is dte gemeentebode M D. K. te Woerden met onmiddellijke in gang uit zijn functie geschorst. Deze schorsing staat in verband met het feit, dat K. jachtmunitie, w.o. een doosje 6 mm bukspatronen, nog afkomstig uit de oorlogstijd, heeft verkocht, naar verluidt aan een der gearresteerden in de moord zaak Van Eek. Deze schorsing heeft begrijpelijkerwijze veel opzien gebaard in Woerden, daar K. als een plichtsgetrouw ambtenaar bekend staat. De heer K. is een verhoor afgeno men en daarna op vrije voeten gesteld. De Eerste Kamer heeft gisteren een aan tal wetsontwerpen van minder grote om vang zonder beraadslaging of stemming goedgekeurd. Voorts kwam aan de orde het wetsont werp, waarin o.m. geregeld wordt de salariëring van de rechterlijke macht. De heer Sassen (K.V.P.) besprak de be rekening der inkomstenbelasting in ver band met de terugwerkende kracht van de bezoldigingsmaatregel. Hij meende, dat de belasting berekend dient te worden over de jaren, waarop de verhoging betrekking heeft en daarom moest men volgens hem, een dergelijk artikel in het wetsontwerp opnemen, wanneer zich weer een dergelijk geval voordoet. De heer Molenaar (V.V.D.) achtte het vlak, waarop volgens dit wetsontwerp ge salarieerd zal worden, nog wat te laag in vergelijking met hoge ambtelijke betrek kingen en vroeg of de minister de gehele regeling nog eens wilde bestuderen. Minister Donker vond de belastingkwes tie een belangrijk punt. In het algemeen loopt het echter niet zo'n vaart in dit ge val. Wel kan zich het euvel van een ver hoogde aanslag voordoen bij de topfunc tionarissen. Men zal hier iets kunnen doen met de zgn. hardheidsclausule. De be windsman zou nader overleg plegen met de minister van Financiën. Het gehele vraagstuk van de salariëring bij de rech terlijke macht zal ongetwijfeld te zijner tijd weer bezien worden. Het wetsontwerp werd daarna goed gekeurd en de vergadering gesloten. De Eerste Kamer zal in de Kerstweek niet vergaderen. De Oostenrijkse handelsattaché te Boe karest, Franz Josef Popper. wordt sinds half October vermist, zo meldt de „Neue Wiener Tageszeitung". Popper woont al sinds 1924 in Boekarest; in 1950 werd hij tot handelsattaché benoemd. Alle pogin gen van de Oostenrijkse zaakgelastigde om inlichtingen over zijn verblijfplaats te krijgen, zijn vruchteloos gebleven al dus het blad. Professor Own Lattimore, de veelbespro ken deskundige van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken voor aangelegenheden betreffende het Verre Oosten, ts Dinsdag op zeven punten in staat van beschuldiging gesteld wegens het onder ede afleggen van valse ver klaringen tegenover de subcommissie van de Amerikaanse senaat, die belast is met het instellen van een onderzoek naar de Amerikaanse binnenlandse veiligheid". Op elk der zeven gevallen van meineed welke Lattimore ten laste zijn gelegd, staat een maximum van twee tot tien jaar ge vangenisstraf. Het is nog niet bekend, wanneer Latti more zal moeten voorkomen. Professor Lattimore is een der voor naamste raadgevers van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken voor aangelegenheden van het Verre Oosten, o.m. bij de behandeling van het Indonesi sche vraagstuk, geweest. Hij is er door senator McCarthy van beschuldigd een spion der Sovjet-Unie te zijn. Lattimore heeft de Juistheid van deze beschuldiging bij vroegere verhoren door de senaatscom missie ontkend. (Van onze correspondent) In de nacht van 13 op 14 December 1951 werden bij een diefstal in de textiel- grossierderjj D. te Heerlen voor een waarde van 6000 gulden nylonkousen ontvreemd. Thans is de Heerlense poli tie er in geslaagd een der daders, een zekere A. L uit Hoensbroek, te arreste ren. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij pleegde de diefstal met. J. p., eveneens uit Hoensbroek, terwijl de goederen met behulp van een derde Hoensbroeker O. P., nog diezelfde nacht per auto weggevoerd waren. Na op ver schillende plaatsen verborgen te zijn ge weest, zjjn de nylons gedeeltelijk naar Duitsland gesmokkeld en gedeeltelijk aan Amsterdamse marktkooplui verkocht, waarbu nog verschillende andere perso nen betrokken waren. 22.000 Japanse arbeiders in dienst van de Amerikaanse strijdkrachten in het gebied van Jokohama zijn vandaag een staking van 24 uur begonnen; zij eisen verbetering van de arbeidsvoorwaaiden. De Japanse mijnwerkers gaan echter weer aan het werk. Mijnramp. In een mijn op het Philip- pijnse eiland Luzon zjjn door instorting 56 mijnwerkers om het leven gekomen. Volgens inlichtingen verstrekt door de Centrale van de Steenbewerkers in Bel gië worden de steengroeven, die keien en geklopte keien voortbrengen ernstig getroffen door de slechte verkoop van hun producten. Men schrjjft deze toestand toe aan de concurrentie van de Zweedse en Neder landse keien en van de Nederlandse ge klopte keien en het Nederlandse rivier- grint. De hoeveelheden ingevoerde keien zijn gelijk aan de productie van alle Bel gische steengroeven. Wat de geklopte keien en het grint betreft, bedraagt de invoer 2.500.000 ton. Te Lessen zijn 1 December meer dan 300 arbeiders ontslagen. Sindsdien is in zestien zandsteengroeven van de Ourthe, den Amblève en de Hoyoux het werk vol ledig gestaakt, waardoor 156 arbeiders werkloos zijn geworden. Men verwacht dat binnenkort in an dere groeven het werk eveneens zal worden gestaakt. Bestuurder verdronken Op de Amsterdamse Straatweg onder Zuilen is de 51-jarige B. Lehman uit Utrecht met zijn auto in het Amsterdam- Rijnkanaal gereden. Een uur na het on geval kon de wagen op het droge worden gebracht. De bestuurder was verdronken. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan de gladheid van het wegdek. Het slacht offer was bedrijfsleider van de F.R.A.M. te Maarsseveen. (Van onze correspondent) Het onderzoek van dokter Hulst uit Leiden, die Dinsdag sectie verrichtte op het lijk van de vermoorde 29-jarige chauffeur M. v. B. uit Roosendaal, heeft uitgewezen, dat het slachtoffer inderdaad met geweld op het hoofd geslagen is alvorens het in de Roosendaalse Vliet geworpen werd. ROTTERDAM aangekomen 16 December: Tosari, Antw., stg., Ruys, Lloydk.Saxon,- N. York, stg., Vinke, Maash 17; Wolanüa, Christineham, stg., Maurits, Dordrecht; Heike Schlueter, Norrkoping, hout, Hugo Stinnes, Rijnh. 2; Aksnes, Frederikstad, olie, Alg. Vrachtkant., Nieuwe Matex, Vlaardmgen; Westlaan, Hamburg, stg., v. Nievelt Gou- driaan, Binnenh.; Kathe Wiards, Gefle, stg., Burger, IJsselh.; Menhir Braz. Dordrecht, ledig, Oudkerk, Schieh.; San Jorge, Pepel, erts, S. E. A. M„ Waaih., Fr Sw.; Rotula, Curacao, oliev. Ommeren, 2e Katdrh.; Black Falcon, Antw., stg., v. Niev. Goudriaan, Lekh.; Weslray, Tofte, erts, S. E. A. M., Waaih.; La Cumbre, Newport News, kolen, Ant. Veder, Waaih.; Kirkwood, Bristol, kolen Ruys, Waaih.; Asko, Antw., kolen, Ruys, Waaih.; Martini, Grimsby, mout, Schellen, Merweh.; Reno-vatie, Londen, suiker, Lijn zaad, (Binnenh.; Wendover, Antw., stg., v. Es, Maash.; Aries. Dordrecht, ledig, Invotra, 2e Katdrh.; Livno, Cardeljevo, bauxiet, Oud- kerk, Waaih.; Heron, Duinkerken, bijliggen, Holscher, Parkk.Plato, Palermo, stg., Hudig en Veder, Lekh.; 17 December: Martha, Kalundborg, graan, v. Niev. Goudriaan, Parkk.; Ruhrort, Casa blanca, stg., WamberSie, Schieh.; Essequibo, Cuba, suiker, Kuyper v. Dam en Smeer, Hijnh.; Becky, Alexandrië, erts en stg., Ruys, Waaih.; Dalheim, Galveston, graan en stg., Sotermeer Fekkes, Maashr.; Sheringham, Har wich, stg-, Hudig en Pieters, Merweh.; Georg Russ, Bona, fosfaat, Gans. Transport, Waaih.; Gannet, Antw., stg., Gen. Steam, Merweh.; vertrokken 16 December: Grano, Bremen; Prinses Margriet, Antw.; Pavo, Sundsvall; Apollo, Bristol; Corona, Hull; Waria, Valen cia; Arctic, Rostock; Pres. Roosevelt, Par, Facto, Aalborg; Mobillian, N. York; Isac, Nantes; Amity, (Rouaan; Taboga, Santander; Ronald, Gothenburg; Ellen Hugo Stmnes, Krikenaes; Lucille Bloomfield, Galveston; Protee, Caen; Carmen, Havre; Leendert B. Stockholm; Eeheo, Hampton Roads; Altair, Bremen; Maydene, Seaham; Captain Anto- nios K, Hull; Vasaborg, Gotland; Marken, Tandjong Priok; Radaune, Hamburg; Scher- pendrecht, Golf v. Mexico; Michel swenden, Harborg; Silen, otterbacken; Quentin, Lon den; Dakar, Alicante; British Admiral, Shell- haven: Tenerlffe, Antw.; Skald, Adam; Hen- -ica. Bilbao; Delfshaven, Spezia: Gallur Beckton; Walenburgh, Bordeaux; Erpel, Bremen; Karl Grammerstorf, Sunderland; Vingaren, Skutskar; Timo. Londen; Kassimini Em den; Melrose, Abbey, Hull; Ejrpress, Pal-ijs; (Batavier I, Londen; Bree Helle, Lon den; Frisian Coast, Newcastle; Proteus, Bremerahven; American Judge, N. York; Svanesund, Valencia; Nieuwland, Leith; Niobe (Ned.), Astm. NEDERLANDSE SCHEPEN. Aaglekerk 16 v. Port Said n. Rottm; Aal- sum 16 v. Bordeaux n. Dakar; Aardyk 15 te N. Orleans; Abbedyk 16, 70 mijl W. v. Scilly; Admiralengracht 16 v. Abo n. Hamina; Afiena 15 v. Zaandam n. Aarhus; Alblasserdyk 16 te Hamburg; Alcyone p. 16 Perim; Aldabi p. 17 Kaap St. Vincent; Alja 16 op de Elbe; Alnati 16, 180 mijl ZW. v. Kaap St. Vincent; Amor 18 te Malta; Ampenan 16, 260 mijl NW. v. Perim; Amstelkroon 16 v. Balik Papan n. Fremantle; Amstelstad p. 16 Fort Lauderdale; Annenkerk 17 tc Hamburg verw.; Arendskerk 16, 270 mijl WNW v. Kreta; Argos 16 v. Amstm n. Hamburg; Arri- adne 16 v. Santiago de Cuba n. Jeremie; Arnedyk 16 te Baltimore; Arnoudspolder 16, 60 mijl Z. v. Ouessant: Arkeldyk 16, 180 mijl NO. v. Fayal; Atlantis p. 16 Land's End; Atlas 17 te Venetië verw,; Auriga 16, 30 mijl v, de Smalls; Averdyk 15, 160 mijl NW. v. Finisterre; Axeldyk p. 17 Scilly. Bab T 15 te Stockholm; Bacchus p. 15 Jamaica; Bali 17 te Belawan verw.; fiebox 16. 180 mijl ZW. v. Ouessant; Bennekom 1G, 180 mijl ZZW. v. Fayal; Billiton 16 nog te Ras Tanura; Bloemfontei nl6. 280 mijl Z. v. Kaap Palmas; Blommersdyk 16. 230 mijl ZZO v. Kaap Race; Blue Boy 16 te Londen; Bor neo 16 v. Colombo n. Belawan; Boschfon- tein p. 17 Straat Messina; Boskoop 16 v. Curacao n. Santa Maria; Breda 16 v. Buena ventura n. Amsm; Britsum 15, 550 mijl ZO. v. Kaap Farewell; Brouwersgracht 17 te Antw Callisto 16, 900 mijl O. v. Honolulu: Caltex Delft p. 16 Gibraltar: Caltex Leiden 16 te Rottm; Caltex UPernis 16, 120 mijl OZO v. Kaap St. Vincent; Caltex the Hague p. 16 Gibraltar; Casablanca 16, 70 mijl NO. v. Kaap Vilano; Celebes 16 nog te Pangkal Pinang: I Ceronla 16, 120 mijl NNO. v. Massowah: Chama 16, 110 mijl N. v. Bahrein: Coolhaven 16 v. Middlesbro n. Rottm; Corona p. 16 Great Yarmouth. Dalerdyk p. 17 Vlissingen uitgaand: Delfs haven 16 v. Rottm n- Spezia; Delft 16 v. Amstm n. Hamburg: Dido p. 16 Kaap St. Vincent; Doklaan p. 16 Wight: Douro 16 te Amstm. Edam 16, 420 mijl w. v. Sctlly; F.emdyk 16, 100 mijl NO. v. Flores; Elizaibeth B. 18 te Rottm verw.: Eos p. 16 Kaap Bon: Esso Amsterdam 16, 320 mijl W. v. Finisterre. Esso Rotterdam p. 16 Miami: Etrema 16, 670 mijl ONO, v. Martinique; Feiipes 16. 100 mijl N. v. Kaap Varella: Flevo p. 16 Vigo: Frans p. 16 lichtschip Texel Friesland (S.S.M.) 17 te Setubal. Gadila 16. 610 mijl NO. v. Guadeloupe: Garoet 16, 270 mijl NW. v. Colombo; Gordias 16 v. Calamata n. Philippeville. Haarlem 17 v. Amstm n. San Juan; Hathor le ts Amstm; Hector 17 te Catania; Heeren- gracht p. 16 Norderney; Helena 16, 480 mijl NO. v. Bermuda: Henrica 16 bij Wight schui lend); Hercules 17 te Catacolo vewr.; Her- silia 16 860 mijl ZW. v. Flores; Hestia 16. 250 mijl ZZW. v. Guayaquil; Hoogezand p. 16 Galloper-lichtschip; Hoogkerk 16 t. h. V. Yembo; Horst p. 16 lichtschip Texel. 'Sias 17 te Vlgo verw.; Ittersum p. 16 Bermuda; Jagersfontein (K.R.L.) 116 v. Khorramshar n. Calcutta: Jupiter 17 v. Amst. n. Hamburg. Kedoe 17 te Djakartk verw.; Kemphaan p. 16 Wight; Kota Gede 16, 125 mijl O. v. Kaap Palos. Laagkerk 16, 610 mijl ZO. v. de Cocoseil.: Larenbedg p. 16 Gibraltar; Larix 16 v. Stock holm n. Hargsham Lawak 16 bij Siain ge ankerd: Leemans 16 te Antw.; Leerdam 16. 220 mijl ZO. v. eil. Sable; Leersum 16. 175 mijl O. v. Miami; Lemstevkerk 16 te Ham burg; Leopoldskerk 17 te Port Said: Lieve- vrouwekerk p. 16 Bizerta; Looiersgracht 16 v. St. Malo n. Caen; Loosdrecht p. 16 Muscat; Lucas Bols II 16, 80 mijl N. v. Kaap Vilano. Maas p. 16 Kaap de Gata: Maashaven p. 16 Dakar; Maasland 16 te Iiheos: Macoma 16, 240 mijl ZZO. v. Karachi: Macuba 16 v. Shi- monoseki n. Miri Maetsuycker 16, 140 mijl NW v. Sharks-Baai; Malea p. 16 Gibraltar: Malvina 16 te Miri: Manoeran p. 16 Perim: Manto 16 te Fredericia; Marcella 16 op rede Harwich: Marie p. 16 de Buttings Markab N 17 bij Scilly verw.; Marken 16 v. Rottm naar Djakarta: Martha 17 te Rottm; Marwit 16 te Galway; Mascotte 16, 40 mijl W. v. Casquets: Mavstar(ch) 16 v. Genua n. Valencia; Mees Crémer 17 te Methil verw.: Meliskerk 17 te Manilla verw.: Mentor p. 16 Ouessant; Mer- wede 16 500 mijl NO. v. Bermuda; Metropole p. 16 Holtenau; Midas 16 te Megara: Mids- land 16 v. Gangemouth n. Rottm: Minjak 16 ter rede van Pangkal Pinang. Mira 16 te Gdynia; Mirzam N p. 15 Cherbourg: Mis souri p. 16 Smalls: Modjekerto 17 te Makas sar verw.: Molenkerk 17 te Zanzibar: Mur derkerk 16 v. Antw. n. Bremen; Myfem 16 40 mijl ZZW v. Kaap Griz Nez. Nellv 17 op de Theems: Nero 16 v. Amstm n Kopenhagen; Nestor 16, 600 mijl NNO. v. Paramaribo; Netta 16 v. Genua n. Corsica: Niobe 17 1e Amstm: Noorderhaven p. 16 Fehmam-Belt: Ooster Eems 16 te Halden; Oostzee 16 van Kasko n. Londen; Overijssel 18 te Rottm verw. Papendrecht 16, 210 mijl NO. v. Fayal: Parkhaven 15. 110 mijl ZO. v. New York: Pavo p. 16 lichtschip Texel; Plato 17 te Rottm; Polyphemus 16 v. Bremen n. Amstm; Ponto 15 v. Goole n. Stockholm: Poseidon 16 te Bacbaquero; Ponza 15 v. Hargshamn n. Zaandam; Prins Alexander 16 te Rottm: Prins Frederlk WiUem 16. 80 mijl NW van Finisterre; Prins Johan Willem Fnso p. 16 West Hinder; Prins Willem II 16, 910 mijl w. v. Ierland: Prins Willem IV p. 16 Oporto; Prior p. 16 Finisterre. Quirina 15 v. Malmo n. Skoglial. Reyniersz. 16 v. Surabaja n. Makassar; Rid derkerk 17 te Aden verw.: Riouw 16 van Frederikstad n. Amstm; Rodas 15. 140 mijl NO v. Curagao: Roepat 16 van Singapore n. Belawan; Rondo 17 te Bahrein; Rotula 16 te Rottm; Rijnland 17 v. Amstm n. B. Aires. Sabang 16, 170 mijl ZO. v. Kaap Cambodia; Salatiga 16 v. Calcutta n. Pacifkust; Salland 15 te Montevideo; Saroena 16 te Pladju: Sar- pedon 17 v. Ciudad Trujillo n. Porto Praia: Scherpendrecht 16 v. Rottm p. Golf van Maxico; Schie 16 te Livorno: Silvaplana 16 bij Esbjerg; Slamat 16. 160 mijl N. v. Massowah; Sloterdyk p. 16 Lizard: Soestdyk 17 te New York; Sommelsdyk 16 v. Galveston n. Rottm Spora p. 16 Kaap Sines; Spurt p. 16 Oporto; Stad Alkmaar 16. 120 mijl NO. v. Fayal: Stad Arnhem 16, 140 mijl NO v. Rorvik; Stad Lelden 16, 900 mijl NO v. Martinique; Stad Maastricht 16 te Piombino; Stad Schiedam 16 v. Sayona n. Saffi: Stad Vlaardingen 16, 176 mtjl W. v. Land's End; Stlentje Mensinga 16 in de Duins; Strabo 16 te Amstm; Strijpe 16 bij Bruftsbuttel; Swallow p. 16 Kaap Vilano. Talisse 16, 200 mijl O. v. Malta; Tankhaven III 16 in de Golf v. Thailand; Tara 17 te San tos; Teiresias 17 le Port Said; Talamon 16 bij Crooked eil.: Ternate 16. 210 mijl ZO. v. Kreta; Tero 16, 160 mijl ZZO v. eil. Sable: Terschelling 16 in de Grote Belt; Teuna p. 15 Gothenburg; Thalatta 16 v. Banlas n. Thameshaven; Tiberius 17 te Paramanbo verw.: Tilly 15 v. Middlesbro n. Visby; Tji- luwah 1G v. Hongkong n. Singapore: Tjipanas 16. 150 mijl Z. V Kaap Padaran: Tjisadane 16 v. Durban n. East Londen; Tormm 16 te Hol- landia; Tosari 16 te Rottm; Trompenberg p. 16 Flores Unitas 16 te Amstm. Van Outshoorn 16 te Djakarta; Vindicat Atque Polit p. 16 Lundy eil.; Vlieland p. 16 Kaap d' Antifer: Vrijburgh p. 16 Casquets. Waibalong 16 v. Djakarta n. Belawan; Wai- werang 16 v. Singapore n. Surabaja; Water land 16 te Las Palmas; Weltevreden 16, 160 mijl NO. v, Finisterre; Wiebold Bohmer 16 nog te La Paliice: Wilhelmine 17 te Amstm verw Willem Barendsz (Walvisvaarder) 17 te Kaapstad: Willem Barendsz 16, 60 mijl NO. v. Kaap Vilano; Wilpo 16 v. Kopenhagen n. Zaandam; Winsum 16, 180 mijl WZW. v. Kaap St Vincent. IJssel 17 te Megara. Zeeland KRL) 16 te Semarang; Zeeland (SMS) 17 in Kielerkanaal: Zonnewijk 16 te Durban; Zijpenberg 16, 390 mijl NO. v. Fayal, TE ROTTERDAM VERWACHT» BUITENLANDSE SCHEPEN. ARIMA MARU V. Japan. 14 v. Singapoi». ASIA v. Japan. 13 v. Nagoya. BEN DOR AN v. Manilla, 13 v. Colombo. BENLAWEiRS v. Japan, 14 v. coiombo. BENVCRLICH v. Japan, 15 te Hongkong BURMA v. Japan, J5 v. Kobe. C ANNONORE v. Calcutta .15 v. Port Ss:d. CITY OF JOHANNESBURG V. Bella, 13 v. Port Elizabeth. CITY OF SWANSEA V. apan, 13 v. Hongkong CLAN M AOL AREN v. Calcutta, 12 v. Aden. DARDANUS v. Sydney. 14 v. Genua. DESMOULEA 9 v. Curacao. FLANDRES v. B. Aires, 14 v. Las Pa.mas GLEN BEG v. Tsingtao, 14 te Kure. GREIFFENFELS v. Basrah, p. 12 GibraKar. GUDRUN v. Levant, 9 v. Izmir. HARPERLEY V. Monrovia, 11 te Dakai. HELLAS v. Istanbul, 13 v. Samoa. INDIAN PIONEER v. Calcutta, 1J te Mad. a JOACHIM HENDRIK EISSER II te L.ssabon KAAPLAND v. Lourl Marques, j4 v. Luaeuu KAMEiRU'N v. Durban. 14 te East London. KARS v. Istanbul, p. 12 Gibraltar. KUNGALAND v. Japan, 15 te Penan». LALANDIA v. Bangkok. 13 v. Genua. LA SALLE 13 V. N. York. LE LAVANDOU V. Pointe Noire, 11 v. Dakai LONGUEAU II v. Casablanca. LUMME v. Levant. 10 v. Djideul. MALAYA 15 v. Calcutta. MARIA BIBOLINI 13 v. Bizerta. NULLA H V. Setubal via Antw NORDHVAL v. Calcutta, vertrekt 18 v. Am« OESAN MARU v. Legaspi 13 te Bordeaux. PICARDIE v. Duala, 12 te Bordeaux. RADNORSHIRE v. japan 1» v. K°>3e SETE CEDADES v. Lissabon. 13 te Hamburg SOUDAN v. Karachi. 14 v. Port Said. STORFONN v. Sidon, p. _'-4 Gibraltar. S UN DA v Japan, 15 v. Kobe. TAX ping YANG v. Japan, 14 v. Yokohama. T.ALABOT v Japan, 14 te Massowah. TEMPLAR V. Calcutta, 14 v. Cochin. TONEGAWA M.AEN V. KainaiSI, 13 V. PUrg Bukom. VENEZI.A GIU'LIA v. Mormugao, 14 v. Port Said. WEISSESEE 12 v. Basrah. ZOELLA LYKES v. Galveseon, 1 te HoiMtoo TE AMSTERDAM VERWACHTE BUITENLANDSE SCHEPEN. HOEGH SILVER CREST 13 V. Semarang. LOBITH, 16 DECEMBER 1952. Gepasseerd voor 13 uur en besierod voor; ROTTERDAM; Coadja, v. Vossen; Rht.n- preussen 4, Schank; Bottrop, Moh.endick; Munchen, Landert.; Erauenburg, Hug; Cor nells Prins, Prins; Kairos, Reinarz; Lags, Reinarz; Jean Melot, Schwenzei; Risico, da Bree; W. v. Driel 70, de Jongh; Wangatd, v. d. Eest; Mineral II. Roelofs: En Avant 1.7 v. d. Berg; Rita, Romer; Wilheimina, Hhein- hardt; Eva, Freidonck; Tadorna, Kareisen; Pallia. Bracklow: Eberhard Essberger, Hol- meister; Express 4, Wolf; Nothung, Verbeek; Isto, de Jonge; Isis. Vogel; A. J. Rijnicker, Eberl; Keulsche Vaart 16. Mol: Elisa. Tempe laars; Damco 9. Lankers; NAGELS: Ge;,o. Hartman; ARNHEM: Binnenvaart 9, v. Werk» hoven; TIEL: S. H. V. 73, Hofman; SCHIE DAM: S. H. V. 86, Schuitenmaker; DORDTt Mineral 3, Spier: WERKENDAM; Tijd is geid Ruytenberg; AMSTERDAM: Rhenus 49, Schneider: Beverwijk, Eimer: Martha Helena Pik; ZWIJNDRECHT: Wiïbene, Lobing: WOERDEN; Maria, v. Megen; IJSSELSTEIN: Johanna, Rutjes; AMSTERDAM; Aüsorn, de Meijer; VLAARDINGEN: Bavaria, Vonk. BELGIë: Maimorea. Mohlberg: Fram, Kan ier: Paty, Leeuwenstein; Excelsior, Snoek; Mannheim, Leichering; chateau Pavie, Rhein hardt; Augusta, v. Mol. DUITSLAND: Morgenster, v. Drie!; Kah- lenberg, Stolp; Paul Geihrs, Horstmann; Spera in Deo, v. Putten; Rljnschelde 1, v. Hoogendorp; Rijndelta, Wanning; Vleuten, v. d. Molen; Haniel Kurier 3, Ungefohr; Mai- coni, Binnendijk; Valkeveen. Schellars; Ver dun. Weijt; Heinkohr, Frautmann; Aivracht 10, v. Deursen: Oceana, Dooms; Concurrent, Tichelaar: Fiat Vol. 6, Meijer; Quo Vadls. de Hoog; Binnenvaart 16. Bergsma; Ma; e Christina, Wendt: Henja, Koopmans: Marijke Gerrits; Eva 13, Kleinood: Del Kassia. Vilein: Hoop op welvaart, Verkaik; Lunni Coeii. Albrecht; Rheinfahrt 100. Hubb; Rhelnfahit 4. Hirsch; Math. Stinnes 39. Bassbender; Klockner 4, Koek; Hendrika. Janssen; Laan 2, v. Laar: Baroma 3, Briaire; Wivina. Hof; Johanna Corn. Meeuwsen; Lean 2. v. Riems dijk: Robert Eckelmann, Ufen; Eldor, Thus: Harmonie 2, Rennings: Rosenliugel. Beckes; Ir de Gruyter, Debus; Eva. Brilmayer; Flut. Huykes; Ulmbruder 3. Lammers: ld. 8. Wlesè j. schuurmann 6. Gorsch; id. 55, Bayer: id. 38. Albert; id. 36. Zahn; Damco 16. Wei'er; Hubert Marie. Rensen; Damco 29, Wanders; Ludwig. Pastnann; Marie 3, de Boi. BASEL: W. v. Driel 45. v. d. Fluym: id. 50, Vennik. HOOGWATER TE ROTTERDAM, it December: le tij 5.15 u„ 2e tij 17.31 u. WATERSTAND TE DORDRECHT Donderdag 18 December le hoogwater 6.17; 2e hoogwater 18.34; le laagwater 1,29; 2e laagwater 13.55. WATERSTANDEN. VAN 17 DECEMBER. Rheinfelden 2.74 0.10); Breisach 2.50 (—0.03); Straatsburg 3.40 (—0.02); Maxau 5.21 0.04): Mannhemi 4.22 0.03); Mainz 4.06 (—0.04); Bingen 1.09 (—0.05); Caub 3.58 (—0.12); Trier 3.57 (—0,59); Coblenz 4.18 (—0.19): Keulen 4.4B (—0.08); Ruhrort 6.86 (+0.16): Lobith 12.95 +0.34); Nijmegen 10.59 (+0.36): Arnhem 10.25 (+0.30); Eefde (IJssel) 5.28 (+0.11); Deventer 4.13 0.06): Monsin 55.75 (—0.35): Visé 51.78 (—0.20): Borgharen 42.33 (—0.33); Beifeld 13.50 (—0.36); Grave (beneden de Sluis) 6.22 (—0.12'; Namen 2.30 (—0.01); Lith 2.30 (—0.01); Venio 13.07 (—0.29). Stuw open te Beifeld. SCHEVENINGEN, 17 December. Binnen van de kanaalvisserij de loggers: SCH 225 met 50 kantjes:.. SCH 23 met 21 last en 200 kisten verse vis. Hedenmorgen was er geen aanvoer van verse vis uit zee. u in wol, kant, jersey en cocktailzijde. MOOIE SORTERING AVOND-BLOUSES ALLES TEGEN AANTREKKELIJKE PRIJZEN HOOGSTRAAT 155—157 SCHIEDAM in zilverzakjes (geel/rood) A Xv*

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 5