Stormvogels liet schieten overwinning m 1 SLECHTS NO AD WERD ONTTROOND NOAD UIT GEWONE DOEN „VURIG" SLOT op Woudestein D.O.S. maakte tactische fouten Hermes miste geestdri ft Kabouter D.H.C.tweemaal gelijk* werd toch zwaar verslagen Xerxes scoorde vlak na de rust Leeuwarden verdiende gelijk spel Triest jubileum van Mosterd 3 N.A.C. forceerde draw Heerenveen zet opmars voort Gooi- defensie ditmaal een zeef Eén treffer genoeg voor Feijenoord Excelsior verloor de wedstrijd en een record En schonk Ajax een kostbaar punt Voorti iig won in Argentinië E.D.O. leidde Bruijninckx, de grote man van R.B.C. Jacqueline Auriol: snelste vrouw ter wereld MAANDAG 22 DECEMBER 1952 PAGINA Offensief Wtmim SCHEIDSRECHTER v. VUGHT DOOR DE K.N.V.B. AFGEVOERD W inst voor R.C.H. Draw voor M.V.V. Maar Wageningen maakte gelijk (Van onze correspondent) IJ MUIDEN, Zondag Stormvogels heeft zich in het laatste gedeelte van de ontmoeting met Leeuwarden lelijk de kaas van het brood laten eten. Een 31 voorsprong bracht een zeker schijnende overwinning in het vooruitzicht, maar de kranige Friese ploeg liet zich door deze vrij hopeloze achterstand niet ontmoedigen. Een fel slot-offensief van de Friezen bracht hun tenslotte een alleszins verdiend gelijk spel. Hoewel het overdreven zou zijn, te zeggen, dat de weergoden de Neder landse voetbalwereld gisteren overal op ideaal voetbalweer vergastten, struikelde slechts een yerrassiend-klein aantal eerste-klasse-wedstrijden over onbespeelbare terreinen. Het toeval wilde, dat daardoor twee van de leidende clubs R.C.H, en Sparta ook deze Zondag op non-actief bleven. Zij handhaafden zich niettemin, zoals ook Heerenveen haar leidende positie niet afstond. Slechts Noad gaf de eerste plaats prijs aan P.S.V., dat in afd. 0 de eerste plaats is gaan bezetten. Een doelpunt voor Stormvogels, gescoord door Luppens, de meest rechtse van de blauwhemden, in de 3—3 tegen Leeuicarden. In de eerste helft waren de partijen over het algemeen vrijwel aan elkaar ge waagd. Leeuwarden speelde iets feller dan de IJmuidenaren en bracht het her haaldelijk tot gevaarlijke aanvallen. Reeds na 8 minuten kon de actieve v. d. Ley de score voor de bezoekers openen, maar dit doelpunt schudde de IJmuidense ploeg wakker. Ook de IJmuidenaren begon nen hierna de zaken wat serieuzer aan te pakken en het aanvankelijk overwicht van Leeuwarden verdween. Het werd een ge- lijkopgaande strijd zonder dat het spel een grote hoogte bereikte, en met onveran derde score kwam de rust, 01. De tweede helft was interessanter. Leeu warden had ook nu weer even het beste van het spel maar de aanvallen, meestal geleid door Hoekema en v. d. Ley, lever den voorlopig geen resultaat Het over wicht was evenwel van korte duur want de thuisclub wist zich aan de druk te ontworstelen en oefende geruime tijd flinke druk uit op de Friese veste. Na een kwartier kwam een goed genomen hoekschop van Drager juist voor het hoofd van Luppens die slechts hoefde te knikken om de stand in evenwicht te brengen, 11. Stormvogels gaf hierna enige tijd vol ledig de toon aan etl vijf minuten later omspeelde Angenent spil v. d. Lande en met een haard schot werd doelman Koop man voor de tweede maal gepasseerd, 2—1. Onmiddellijk na de aftrap keerde de IJmuider voorhoede weer terug en nu was het Luppens die de ver naar voren ge speelde bal netjes over Koopman in doel kopte en met een 31 voorsprong scheen Stormvogels in veilige haven. Maar de Friezen dachten daar anders over. Een fel offensief volgde waarin de Friese voorhoede dikwijls zeer goed spel vertoonde. V(jf minuten na het derde IJmuidense doelpunt volgde een fraaie aanval over de linkervleugel en uit de goede voorzet verkleinde v. d. Ley de achterstand tot 32. Nu wairen de bezoekers niet meer te houden terwijl de IJmuider verdediging zich enkele foutjes veroorloofde. Drie minuten voor het einde werd het harde werken der Friezen beloond toen rechts binnen Hoekema b(j een algemene aanval de bal hard langs de IJmuider doelman joeg en in deze 33 stand kwam geen ver andering meer. Debacle voor 't Gooi door handicaps en experiment HILVERSUM, Zondag. Het is voor de trouwe Gooi-doel man Theo Mosterd (al aardig op jaren, ka lend en omvangrjjk, maar nog altijd uitstekend) in zijn 300ste wedstrijd voor de Hilversummers een triest jubileum geworden. Terwijl hij zo trots het re cord van het laagste aantal van zeven tegengoals op zijn naam had staan, moest hij vandaag niet minder dan vijf maal vissen! Het werd een geduchte debacle voor 't Gooi, dat door Be Quick kansloos werd verslagen. Maar Mos- j r dat (><»'lman Huisman moert vissen, was beslissend voor terd was daar zelf weinig of niet debet 5 neder lang tegen Feijenoordninar in deze situatie wist hij met een aan. ferme, vuistslag redding te brengen. De oorzaken waren veeleer de absentie van back-steunpilaar Mol wegens schor sing en de onfortuin waarmee stopper- -ots Bak tobde, maar vooral het feit dat le Hilversummers voor één keer van hun lefensie-systeem met dubbele centrum- lekking waren afgestapt. De voorhoede van Be Quick, waarin Lugthart zijn in ternationale vorm overtrof, maakte van deze omstandigheden gretig gebruik, nam bij de rust reeds een 2—0 voorsprong en liep na een tegenpunt van Baars ten slotte tot 51 uit. Een kostbare zege voor de Gronin gers, die, als staartclub, dit onverwachte succes bést konden gebruiken. Zjj werden in hun score geholpen door de Gooi-spil Bak, wiens onfortuin culmineerde in een voltreffer in eigen doel, terwijl zij zelf door Vogt (2). Lugthart en Vink de roos raakten. Overigens van weerskantenvan (Van onze correspondent) TILBURG, Zondag Het is Noad in deze wedstrijd tegen Feijenoord niet naar den vleze gegaan. De anders zo homogene ploeg laboreerde aan vele zwakheden, voor al in de defensie, die er toe leidden dat Feijenoord het eerste half uur de eerste helft voor zich kon slecht voetbal, waarbij elke partij, door opeisen, zonder echter dat de Rotter- Annol reen \AT crero m o w c o nnn nonolft? 1 Appel resp. Wiggemanse, een penalty miste. Een triest jubileum voor Mosterd, wiens huldiging bovendien wegens het overlijden van de Gooi-official De Boer moest worden uitgesteld en waarvoor men in het Hilversumse Sportpark nu een minuut stilte in acht nam. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM, Zondag. Er zal wel niemand van de talrijke toeschouwers zijn geweest, die een prettige indruk heeft meegenomen van de strijd, die zich tussen Excelsior en Emma op Woudestein heeft afgespeeld. Voor de rust was het maar een magere vertoning, waarin het ten enen male aan geestdrift ontbrak. Noch de voorhoede van Excelsior, noch die van Emma spande zich noemenswaard in. En zo Janus v. d. Gijp niet in de laatste seconden met een onverwacht schot zijn club de leiding had gegeven, zou de eerste helft niet alleen kleurloos, maar ook doelpuntloos zijn verlopen. Ngtdien is het als het ware een strijd op leven en dood geworden. Het enthou siasme laaide op, ontaardde tenslotte in ongerechtigheden, die niet door de beugel konden en deze werden helaas door scheidsrechter Hessink niet onmiddel lijk de kop ingedrukt, met alle narigheden van dien. Zeven minuten voor tjjd moesten Glimmerveen van Emma en Braams van Excelsior het onaangename schouwspel vanaf de lijn volgen. Intussen heeft Emma het ongeslagen record van Excelsior op eigen terrein ge broken door met 23 te zegevieren. Excelsior begon veelbelovend en indien het van de eerste twee goede kansen, die Miedema en Schouten werden geboden, een goed gebruik zou hebben gemaakt, dan was het spelbeeld vermoedelijk ge heel anders geworden. Excelsior was niet fortuinlijk, toen Bak zich na een half uur spelen door Den Hartog moest laten ver vangen. Niettemin gaf Excelsior vrijwel voortdurend de toon aan, doch het succes (Van onze verslaggever) UTRECHT, Zondag. Een onjuiste tactiek van D.O.S. is oorzaak geweest, dat de Utrechtenaren Ajax niet met ruim verschil hebben geslagen. Na een ongemeen boeiende eerste helft, waarin de Amsterdammers duidelijk de minderen waren, gelukte het D.O.S. bin nen twee minuten na de hervatting de 1O-voorsprong te vergroten en bepaalde zich er daarna al vrij spoedig toe, zonder nochtans zuiver defensief te spelen, die voorsprong te handhaven. Hadden de Utrechtenaren tempo blijven draaien en dat kunnen ze, zoals in deze competitie herhaaldelijk is gebleken, dan was het gedaan geweest met de hoofdstedelingen. Ajax kreeg nu echter de kans zich te herstellen van de morele klap en die kans werd met beide handen gegrepen, met het gevolg, dat de gastheren in het offensief kwamen, mede dank zij het feit, dat de ploeg op het juiste moment rigoureus werd gewijzigd. Boskamp, die een glanzende partij speelde, ging op de links buitenplaats opereren en kreeg rechtbinnen Van Dijk naast zich Middenvoor Bouwens nam de plaats van Boskamp in. De linkervleugel van Ajax wasi nu doorlopend gevaarlijk. 'Mede dank zij een presentje in de vorm van een strafschop werd de stand gelijk en bleef gelijk. Toen ging DOS echter weer zjjn zo succesvolle spelletje spe len en dat was voor Boskamp het sein om de verdediging weer te gaan versterken, waar in hij nog menigmaal redding bracht. Aan hem is het voor het grootste gedeelte te danken, dat Ajax het nog geheel tegen de verwachting in tot een nu niet bepaald verdiend onbeslist kón brengen. Gedurende het eerste kwar tier golfde de ene na de andere snelle aanval op de Ajax-veste af. Hoe enorm zwaar Boskamp c.s. het echter te verduren kre gen, van paniekvoetbal was toch zeker geen sprake. Na tien minuten werkten de Amsterdammers zich wat los. Via een gelijk opgaande strijd kwamen zij tot een licht over wicht, dat echter in de vijf en twintigste minuut finaal teniet werd gedaan door een doeltref fende kogel van Krommert, die snel reageerde bij slecht terug, spelen van Krist (10). In de resterende tijd vocht de Ajax-defensie met de rug tegen de muur. Dat de rust niet met minstens 3—0 voor DOS in ging, is zonder meer wonder baarlijk. Na de hervatting werd het trommelvuur direct voortgezet kwam, gelijk hierboven reeds gezegd, aan de andere kant. Het begin van de tweede helft gaf een klein overwicht van de Dordtenaren aan, doch daarna probeerden Schouten, Braams en Kilsdonk de gelijkmaker te forceren. Instee daarvan vergrootte Wim v. d. Güp na 20 minuten met een uitste kende kopbal Emma's voorsprong. Nadat een vliegend schot van Cor v. d. Gijp juist naast het doel van Scholtens stoof, speelde Schouten de bal aan de in bui tenspelpositie staande Miedema toe, die zich van de weifelende houding van de Dordtse verdediging niets aantrok en Den Hertog met zijn schot passeerde. <12). Van dit moment af, er moest toen nog ongeveer een kwartier worden gespeeld, nam het spel een onaangenaam karakter aan. Er werd stevig, tè stevig gespeeld en aangezien de spelers geen halt werd toegeroepen, was het hek van de dam en leidden zij een losbandig le ven. Emma's voorhoede werd steeds be weeglijker en haar activiteit werd 12 minuten voor tijd met. een derde doel punt, wederom van Wim v. d. Gijp, be loond. Toen invaller Den Hartog met een fraai schot, dat doelman Den Hertog ver raste, voor Excelsior de tweede „kegel aan de telegraaf" had gebracht, begon het geducht te spannen. De gelijkmaker zat in de lucht. Het doel van Emma werd hevig onder vuur genomen, doch de tegenstand was te groot en te heftig om Excelsior tot door breken de gelegenheid te geven. Glim merveen en Braams werden van al die vurigheid voor de doelmond van de gas ten tenslotte de dupe, want de scheids rechter moest deze spelers 7 minuten voor tijd verder spelen ontzeggen. Het werd dus een strijd van 10 tegen 10, die geen doelpunten meer opleverde. De Zuid-Nederland, Rit. georganiseerd door de R.A.C. Zuid, wordt op 31 Janua ri, met start te Vught en finish te Ois- terwiik, gehouden. De rit gaat onder alle weersomstandigheden door. Uitslagen hoofdklasse K.N.8.B.: L8G A8G 5y,4%; Haarlems 8G-Utrecht 73; Max EuweDD uitgesteld; VA8 Kralingen 4%4% voorl. dammers de kunst van scoren ver stonden. De daaropvolgende drie kwartier waren onomstotelijk voor de Tilburgers, die echter ook al niet wisten wat doelpunten maken was. En toen linksbinnen v. d. Hoek in de 34ste minuut na de pauze een kans kreeg, die niet te missen was, werd liet pleit ineens beslecht. Een duidelijke enkostbare les voor Noad. Maar.een verdiende. Feijenoord was inderdaad de beste ploeg. Technisch zeker! In stootkracht en in het afwerken van de aanvallen gaven partijen elkander weinig toe en bleef het in de regel een uitermate zwak gedoe. Door een resolute dekking ontnam Feijenoord in de eerste phase'van. de strijd Noad alle gelegenheid tot het nemen van initiatieven. Zelf konden de Rotterdam mers door een degelijker aanvalsopbouw keer op keer bressen slaan in een ver- j dediging die nerveus en aarzelend optrad Desondanks waren er toch niet zo heel veel goede kansen voor Feijenoord. Alleen I voor v. Hoek (8ste minuut) misschien. En deze middenvoor wist toen niet beter dan de bal royaal over het Noa'd-doel te jagen, terwijl een zuchtje voldoende zou zijn ge weest. Vrij onverwacht greep Noad naai de macht. Ruim een kwartier voor de pauze. Er werd wat steviger aangepakt, maar het juiste verband bleef men missen. En dat werd oorzaak, dat ook van deze zijde niet werd gescoord. Maar toen terstond na de pauze een laaiend offensief werd ontketend en de Rotterdammers ernstig in het gedrang kwamen, was daar wel perspectief. Doch wat waren die Tilburgers weinig stoot- krachtig! Wat treuzelden zi.i vaak en wat jammer was het, dat de snelle Louer zo weinig werd ondersteund. Moeizaam kwam Feijenoord tenslotte deze stormloop te boven. Het zond linksbuiten v. d. Velde een paar maal achtereen in een flits naar voren om zelf een meer positief resultaat te bereiken. Het lukte niet aanstonds. De Noad-mid- voor. v. d. Meys zou zelfs nog een. pracht kans hebben gekregen wanneer achter hem v. Heeswijk niet tot een spelonder- oreking had gedwongen (waarschuwing) En meteen daarop brak Feijenoord op nieuw uit. Nu ging de bal van v. d. Velde naar v. d. Hoek en van deze krachtig en m eens achter doelman Huisman in het net. Dit doelpunt zou de strijd beslissen omdat Noad het nadien niet veel verder j bracht dan tot een onproductief initiatief. Enige maanden geleden wenste de Bossche scheidsrechter A. van Vught zijn 25-jarig jubileum als zodanig te vieren, niettegenstaande hem dat door de K.N.V.B. was verboden, daar h(j nog maar 23 jaar op de scheidsrechtersljjst voorkwam. De heer Van Vught zette de receptie toch door, om welke reden hij op de dag van de receptie door de K.N.V.B. werd geschorst. De scheidsrechterscommissie van de K.N.V.B., die het geval onderzocht heeft, laakte ten zeerste de houding van de heer Van Vught daar h(j geen gevolg had gegeven aan een opdracht, hem dooi de K.N.V.B. gegeven. Op grond hiervan heeft de scheidsrech terscommissie de heer Van Vught van de scheidsrechterslijst afgevoerd, onder dankzegging voor de goede diensten aan de K.N.V.B. bewezen. In A maakte RCH ook zonder te spelen een beste beurt. Ondanks hst feit, dat de Haarlemmers nu al twee wedstrijden minder hebben gespeeld dan hun naaste concurrenten, hielden zij de leiding: mede als gevolg van hét feit, dat DOS en Ajax in Utrecht de buit deelden. Er vielen nog twee andere draws in deze afdeling: zowel op het GVAV-terrein, waar Heracles tot tweemaal toe een achterstand in liep als in Zwolle, waar de Boys en NEC geen enkel doelpunt fokten, liet men het bij een verdeling der punten. Wageningen daarentegen handhaafde rich door een magere 10 zege op EDO in de middenmoot en op het Vclewijckersveld trokken in een ma tige wedstrijd Enschedese Boys aan het langste eind. Stormvogels-depressie De overwinning op Go Ahead, waarmee, in B, de Heerenveen-ploeg zioh aan de leiding handhaafde, kwam stellig niet onverwacht. Het verging de. club van Lenstra deze Zondag waarlijk niet slecht. Want zowel Stormvogels als Haarlem moes ten zich, resp. tegen Leeuwarden en AGOW met een gelijk spel tevreden stellen, waarbij het opnieuw opviel, dat de IJmuidenaren reeds veel van hun dash uit het prille competitie- begin hebben verspeeld. In nog ster kere mate is dat het géval met 't Gooi, dat zich lange tijd op zijn uit stekende defensie drijvende hield, doch dat gisteren op eigen grond te gen Be Quick een zware 15 neder laag slikte. Met dezelfde cijfers hield Vitesse het bezoekende Achilles in Eerste klasse A: RCH 9 16 DOS 11 15 11 15 11 13 GVAV 11 11 Wageningen 10 10 VSV 10 10 Ensóh. Boys 11 10 NEC 10 9 Zwolse Boys 11 9 Volewijckers 10 8 EDO 11 8 10 6 10 6 Eerste klasse B: Heerenveen 11 17 Stormvogels 11 15 Haa{lem 11 14 10 13 Leeuwarden 11 13 10 12 DWS 11 11 Blauw Wit 11 10 11 10 Elinkwijk 11 9 AGOW 10 8 Be Quick 11 7 12 7 Go Ahead 11 5 Eerste klasse C: 11 18 MVV 12 16 12 15 WV 12 15 Willem II 11 13 10 12 11 11 Sittardia 11 11 10 10 de allerlaagste regionen, terwijl Blauw Wit het middenmoot-duel met Elinkwijk op verdienstelijke wijze won. In C vergrootte ook Sparta haar voorsprong zonder zelf te spelen. In een vrij rumoerige wedstrijd, waarin MVV pas op het laatste ogenblik de gelijkmaker scoorde (uit een straf schop verspeelden de Maastrichtse roodwitten een kostbaar punt tegen VVV en worden nu op hun tweede plaats ernstig bedreigd door Emma. dat met de oneven goal in Rotterdam van Excelsior won. SVV nog steeds zonder Van Schjjndel leed een verrassend zware nederlaag tegen Brabantia en de Haagse Kraaien le den eveneens een nederlaag, ditmaal tegen Theole. Lichtstad-successen In D moest het leidende Noad op eigen grond beide punten laten aan Feijenoord, dat kennelijk van plan is, zich in de kopgroep te hand haven. PSV maakte van deze ge legenheid gebruik om, dank zij een thuis-zege op Limburgia, de leiding over te nemen, op de voet gevolgd door Eindhoven, dat, niet zonder moeite, van Maurits won. ADO liet in het Zuiderpark onverwacht een kostbare veer tegen TEC, dat zowaar met een draw naar huis trok en Xerxes klom opnieuw dank zij een overwinning op Bleijerheide. DHC bleef in de onderste regionen door een vrij grote nederlaag tegen RBC en NAC veroverde weer eens een puntje ten koste van Hermes-DVS, dat nog steeds gevaar loopt, in de staartgroep terecht te komen. SVV 11 9 Brabantia 12 8 HBS 12 7 Juliana 10 6 Theole 11 5 Eerste klasse D: PSV 12 16 Eindhoven 12 15 Noad 11 14 Feijenoord 12 14 ADO 10 12 Xerxes 11 12 Bleijerheide 12 12 RBC 11 10 Limburgia 11 10 Hermes-DVS ..11 10 NAC 11 9 Maurits 12 9 DHC 10 8 TEC 12 7 Zaterdagavond zijn op de wielerbaan te Buenos Aires wedstrijden gehouden met deelneming van de Europese renners die in de Ronde van Argentinië zijn uitge komen. Gerrit Voorting (Ned.) ging als eerste over de streep \in een individuele race over 100 ronden, nadat de Italiaan Logli een wedstrijd over 20 ronden had gewon nen. Een ploegwedslrijd over 1 kilometer met staande start leverde een zege op voor het Italiaanse team GrossoBevile- quaLogli dat 1 min. 7,3 sec. noteerde. Tweede werd de Franse ploeg Lazarides- Coste-Caput in 1 min. 11.1 sec. De achtervolgingswedstrijd tenslotte bracht Bevilaqua en de Duitser Weimer tegen over elkaar. Zoals verwacht werd, won Bevilaqua. (Van onze correspondent) BREDA, Zondag. Met veel bravour en kundigheid kon de jeugdige keeper Tap tot kort voor het einde de 21 voorsprong van de Schiedammers handhaven. Toen moest hij zwichten voor een strak hoog schot van rechtsbinnen Hoogenhuyzen, nadat de bal. ingeschoten door rechtsbuiten Kraus, op z|jn lichaam was afgestuit. On getwijfeld gaf deze stand de juiste verhouding in het veld weer. Weliswaar was Hermes tactisch en technisch de meerdere, doch NAC nivelleerde dit overwicht door een groter enthousiasme, wat uiteindelijk ook tot dat laatste doelpunt leidde. uitgelopen Tap. Vier minuten later was het, al gelijk na goed samenspel van de gebroeders Heyster waarbij B. Jansen met een strakke schuiver in de uiterste linkerhoek voor de afwerking zorgde (11). Een overwegend NAC-offensief kon in deze stand voor de rust geen ver andering brengen. (Van onze correspondent) WAGENINGEN, Zondag. Want toen Hermes een kwartier na de hervatting een voorsprong nam, door goed doorzetten van Joop Heyster, die het misgrijpen van de NAC-doelman Van Vliet afstrafte, deden de Schiedammers totaal geen moeite om deze voorsprong te behouden of te vergroten. Wel moest de scheidsrechter steeds opnieuw bij on aangenaamheden tussen de spelers in grijpen en vooral deze „relletjes" scheen NAC uit te buiten om met man en macht tot de gelijkmaker te komen. Het werd een geworstel voor het Schiedamse doel waarbij herhaaldelijk een uitgestoken been of een snel opduikend hoofd red ding moest brengen. Zo kopte rechtshalf Gudde een inge schoten bal, uit het verlaten doel en moesten de achterspelers corners cadeau geven om de situatie een beetje te kla ren. Sporadisch waren daartegenover de Hermes-aanvallen. Hoewel gevaarlijk van opzet, konden deze de Bredase ach terhoede niet veel last, bezorgen. Ook hier ontbrak de afwerking. Kort na het begin kreeg NAC een serie scoringskan sen om van te watertanden. De Schie damse achterhoede kon allerminst op toeren komen en stopper Burger, die zich later rehabiliteerde, stond onzeker te schutteren. Pas na 24 minuten drukte NAC zijn overwicht uit in een doelpunt door Hoogenhuyzen. Deze kopte uit een voorzet van Versteeg in over de te ver (Advertentie) Het begin van de sensationele finish in het Utrechtse stadiont Van Dijk half zicht baar achter de netstang) heeft het eerste tegenpunt voor A jax gescoord en ongrijp baar vliegt het leer pal onder de lat. Later zou D.O.S. zelfs nog een gelijk spel moeten toestaan. en resulteerde reeds binnen de twee minuten met een magnifieke goal van linksbuiten Luiten na goed vrijspelen en aangeven van v. d. Bogert (20). Vrij spoedig hierna brak de bovengeschetste periode aan. De aanvallen van Ajax werden hoe langer hoe gevaarlijker. Acht minuten voor het einde kwam dan eindelijk het welverdiende tegenpunt. Bq een aanval door het midden depo neerde Standaar, die bij de omzetting op de middenvoorplaats terecht was ge komen, de bal voor de voeten van Van Dijk, die rustig en beheerst inschoot (21). Een minuut later bewerkte de teruggekomen linksbinnen Krommert de bal met de hand en toen was het v. d. Wel, die met een kanjer de roos trof (22). Nog even viel Ajax fel aan, maar stelde zich vrij spoedig op de verdediging in, omdat DOS in de voorhoede weer een hoog tempo ging draaien. ïn de laatste minuut ontging scheidsrechter Karei v. d. Meer. die geen gelukkige dag had en die na het eindsignaal dankbaar een politiegeleide aanvaardde toen het publiek hem „vergastte" op een loeiconcert, een duidelijk handsgeval in het strafschopgebied van Ajax, (Van onze correspondent) ROOSENDAAL, Zondag De Roosendalers traden tegen D.H.C. aan zonder hun eminente stopper C. Cools, waarvoor Florisson, vroegere back, inviel. Een gemis voor de thuisclub dat zich ook openbaarde in de voorhoede die de fijne parses nu niet op een presenteerblaadje kreeg. De hele eerste helft was R.B.C. dan ook van de kook. Toch bleef het tot aan de rust slechts 1-1 en zag R.B.C. kans in het sensationele begin van de tweede helft de stand verras send snel op 32 te bréngen. In het laatste kwartier was er daarna voor D.H.C. geen redden meer aan. De eerste helft was nauwelijks het aankijken waard, behoudens de werkelijk fraaie kopstoot van rechtsbinnen Borsje uit een voorzet van links, waarmee D.H.C. de score opende, waarna Bruij ninckx al spoedig gelijk maakte. Men pingelde echter te veel, plaatste te slecht en speelde te onsamenhangend. Alleen de technische meerderheid van de thuisclub deed tenslotte de balans in het voordeel van de Roosendalers overslaan. De tweede helft begon vrij sensationeel toen linksbinnen Piet Bruijninckx.. weer ongenaakbaar in vorm, kort na de her vatting alleen doorbrak en van dichtbij hard langs v. Schaick schoot 21. Lang hadden de Roosendalers hier echter geen plezier van: midvoor Borg, ineens alleen voor doelman van Osta.'schoot buiten diens bereik in de uiterste hoek 2—2. R.B.C. bleef echter terugkomen, de verdediging van D.H.C. danig in het nauw brengend: er werd hands gemaakt en doorgespeeld, Bruijninckx knalde tegen de paal, maar hierna schoot mid voor Rivière Verninas dan tpch hard in, 3_2. Drie doelpunten binnen de eerste acht minuten van de tweede helft, waar op toen meteen de stempel van het R.C.B overwicht gedrukt werd. Een kwartier voor het einde brak P. Bruijninckx voor de zoveelste maal door en was er geen houden aan: 4—2. Ten- slotte scoorde linksbuiten van Leeuwen van R.C.B. nummer vijf, zijn eerste doel punt van het seizoen waarin hij voor het eerst voor R.C.B. uitkomt. Van Schaick stompte nog een prima ingezonden bal van Bruijninckx. uit een strafschop, cor ner en hiermee was alle kruit uit deze matige wedstrijd verschoten. V. d. WEERD gelijkmaker. De uitstekende Haarlemse doelman v. d Berg moest dan ook herhaaldelijk in actie komen om diverse gevaarlijke kogels o.a. van V. d. Weerd te kunnen stoppen. Toch kwam na twintig minuten plotseling een doelpunt aan de andere kant. N3 slecht wegwerken door de Wagening- se defensie beland de het leder bij de Haarlemmer Mul, die met een zuiver schot de Wagening- se roos trof, 01. Hierdoor kreeg EDO een stimulans en richtte gevaarlijke aanvallen op de Wageningse veste. Rood- selaar schudde de Wageningse Looijs enkele malen van zich af, waardoor de vleugelspelers aan het werk gesteld kon den worden. Successen bleven echter achterwege, omdat het aan de nodige afwerking ontbrak. Na de hervatting zette Wageningen alles °P de aanval. Ondanks het feit, dat de middenlinie uitstekend stuwde, duurde het bijna nog tot een kwartier voor het einde, alvorens de mannen van de Wageningse Berg de gelijkmaker konden scoren. Het was v. d. Weerd, die er in zijn eentje van doorging, de gehele verdedi- Doordat de Haarlemmers auto-panne j ging wist te passeren om tenslotte de ge- ondervonden op hun reis naar de Wage- 'ijkmaker te scoren. In de schemering werd verder gestreden, maar tot doelpunten kwam het niet meer. Een omnium voor amateurs in het Antwerpse Sportpaleis werd gewonnen door de Belgen De PaepeDebakker. Onze landgenoten HijeelendoornVan Heusden bezetten de tweede plaats. Te Luik won C.P.L. (Luik) met 134 (41, 31, 62) van de Amsterdam se Ijsvogels. De wedstrijd ging in het kader van de competitie om de Lippens- beker. ningse Berg ving de wedstrijd Wagenin gen—EDO een uur te laat aan, tengevolge waarvan het overgrote deel van de tweede helft van de wedstrijd in de schemer moest worden gespeeld. Toen eindelijk ongeveer half vier de spelers in het veld kwamen, bleken de gasten van de opwinding der vertraging nog niet hersteld te z|jn, zodat Wagenin gen met een reeks van aanvallen kon be ginnen. Bleijerheide niet opgewassen tegen viermans-voorhoede (Van onze correspondent) Rotterdam, Zondag. Opnieuw liep Bleijerheide, in zijn twee de opeenvolgende Rotterdamse uitwed strijd, binnen enkele minuten een 2__o achterstand op, toen de nieuwe rechtsbui ten A. Kentie (ex-R.F.C.) en linkshalf Cammeraat in de 4e resp. 6e minuut na de rust voor Xerxes scoorden, na een eerste helft waarin de Xerxes-aanval slecht had afgewerkt en Wolf en Steinbusch enige goede Bleijerheide-kansen hadden ver zuimd. Maar ditmaal zag Bleijerheide, on danks ook nu snel en pittig aanvalsspel met intelligende driehoekcombinaties, geen kans om, zoals ten dele tegen Feijen oord, deze achterstand weg te werken. Daarvoor werd er door de actieve linker vleugel Hanneman - Wolf véél te slecht geschoten, een malaise waarin ook de we) handige midvoor Jansen deelde. En boven dien liggen de kunstige combinaties van de zwart-witten herhaaldelijk verloren in de buitenspelval die Xerxes vernuftig open zette. Xerxes experimenteerde vandaag met een viermans-voorhoede, waarin vooral het numerieke voordeel van de overigens weinig gevaarlijke „dubbele middenvoor" Comello-Coenraats de Limburgse defensie voor onoplosbare technische problemen stelde. Rechtstreeks het gevolg daarvan was het derde doelpunt, dat Xerxes door Coenraats samen met Comello scoorde en dat 20 minuten voor het einde defini tief een einde maakte aan Bleijerheide's herstelkans. Méér dan de „dubbele mid voor" imponeerde intussen Cqgn Rijshou- wer, die zich bevestigde als 'een binnen- speler die voor de zware rol van de zwer vende éénling geknipt is. In de laatste phase van de strijd moest doelman Vrijhof ervoor zorgen, dat Bleijerheide niet een nog grotere dan deze al verrassend ruime 30 nederlaag van Xerxes kreeg aange meten. ÜIARSEILLE, Zondag. Naar Reuter uit Marseille meldt, heeft de bekende test-aviatrice Jacqueline Auriol, de 34-jarige schoondochter van de president der Franse republiek, in een vlucht van Marseille naar Avignon en retour haar eigen snelheidswereldrecord (818 km/u.) verbeterd en gebracht op ruim 855 km/u. Zij vloog ditmaal een Mistral- De genadeslag voor Bleijerheide: Coenraats, tweede van links gevallen, Jet, aangedreven door een Nene-Hispano- heeft Xerxes' derde doelpunt gescoord; bij de paal Comello die deze goal Suiza straalmotor. I voorbereidde.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 4