Geen witte Kerstmis Moedige loods breukelingen Vc Vijftien doden bij wanhoops- zweratoclit haalde schip- Champollion Ontslag-Pinay officieel aanvaard PLEIDOOI van een GEZANT Rood herrieprogram in uitvoering Blijvende welvaart in de Ver. Staten voorspeld Wees van goede wil en er zal heel veel toch in orde komen zal aan geen enkele andere regering deelnemen Hij Woensdag 24 December 1952 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Koninklijke Familie gaat wintersport beoefenen MGR J. DAMEN De tragedie der ont- Massa-ontslag bii -De Maas" Rumoer in Einmen over Kerstgratificaties Bemanning van de „Liberie" mag in New- York niet van boord voerde Griekse kinderen Eden gaat weer naar de Balkan Kardinaal Spellman in Korea BERICHT Onbillijkheden bij heffing omzetbelasting Oorzaak van ramp met Globemaster onbekend Dramatische redding in wilde Middellandse Zee WEERBERICHT Erekapelaan Souvereine Militaire Orde van Malta (Telegrafisch van onze correspondent) DE AANBIDDING DER HERDERS Naar een schilderij van de meester der Virgo interVirgines in het Kunsthistorisch Museum te Wenen lo!;- J Diepere oorzaak van de crisis Letourneau uit de M.R.P. Verklaring van De Gaulle Arbeiders riepen raadsleden na OOK COMMUNISTISCHE AGITATIE IN GRONINGEN ,LIFTMASTER VERVOERDE IOVz TON PARTICULIERE CONSUMPTIE ZAL STIJGEN NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De weerverwachting van het K.N.M.I. geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Enkele buien, maar morgen ook flinke opkla ringen. Matige tot vrij krachtige Zuid-Weste lijke wind. Iets minder zacht. Donderdag 25 December: Zon op 8.47 uur, onder 16.33 u.; Maan op 12.35 u., onder 2.31 u. Vrijdag 26 December: Zon op 8.47 u., onder 16.34 uur; Maan op 12.53 uur, onder 3.55 uur. Zaterdag 27 December: Zon od 8.47 uur, ^onder 16.35 u.; Maan op 13.17 u., onder 5.17 u. j Na een flag van uiterst dramatische gebeurtenissen kon de Mcssageries Maritime?, de rederij van het voor de Libanese kust gestrande schip „Cham pollion Ie Parijs eindelijk bekend maken, dat niemand zich meer aan boord van het in tweeën gespleten wrak bevond. Van de 328 opvarenden, die zich volgens latere berichten aan boord bevonden, hebben er 313 de kust kunnen bereikei^ De overige 15, op twee na allen leden der bemanning, vonden tic dood in het ook gisteren nog steeds woedende geweld der golven. Gezagvoerder Bourde verliet als laatste zijn schip. Nadat Maandagavond wegens het in vallen der duisternis alle reddingspogin gen gestaakt moesten worden, bleven op de Libanese kust, duizenden toeschou wers, die intensief meeleefden met de aan dek verzamelde schipbreukelingen, samengepakt or.i de loop der gebeurte nissen af te wachten. De Libanese autoriteiten, niet beschik kend over modern reddingsmateriaal, hadden hun hoop gesteld op de komst van de oude Britse kruiser „Kenya", die op het bericht van de ramp op topsnel heid uit Port Said naar de plaats des onheils stoomde en de „Champollion" in de loop van de nacht, na een „rush" van 230 mijl bereikte. Bü het aanbreken van de dageraad bleek evenwel, dat dooi de wilde, hoge zee een rechtstreekse hulpverlening door de Kenya uitgesloten moest worden ge acht. De aanblik van de op het dek ver zamelde menigte die om hulp smeekte, was verschrikkelijk En men besloot een 1 sloep, bemand met 12 ervaren matrozen, van de kust uit naar de .Champollion" te sturen, om opnieuw te proberen een kabeiverbinding tot stand te brengen! Twee vorige pogingen om dit te doen waren reeds mfsihkten ook deze derde zou falen. Toen dei sloep, die met elke golf te worsteten ftpg eindelijk het schip begon lc naderen,. kapseisde zij. De be manning spartelde in het water, doch slaagde er m met behulp van de meege voerde kabel dié kust weer te bereiken! Deze ontwilskeijng bracht de op het dek verzamelde schipbreukelingen tot vertwijfeling. De kapitein verzamelde stoutmoedige zeeman, een waardige na zaat zijner Phoenicische voorvaderen. Omstreeks het middaguur koos hij zee, doorsneed met zijn kleine boot de hoge golven, zette ondanks de ongunstige golf stroom dóór, en smaakte de voldoening om bij de Champollion te komen en aan boord te kunnen stappen: Hier organiseerde hij de redding van de eerste vijftig passagiers, die langs een touw naar de reddingsboot omlaag werden gelaten. Baltalji keerde daarna terug naar de haven, ontscheepte zijn ontredderde pas sagiers. En koos opnieuw zee! Dat was ongeveer om 4 uur in de middag. Toen ook deze tweede tocht met de redding van 50 passagiers bekroond werd, vatte een efdeling van de brandweer moed om hun, kleinere, bootje eveneens naar het wrak te sturen. Zij startten rechtstreeks van de kust en bereikten daardoor de Champollion veel sneller, dan Baltalji het had gekund, die op en neer naar Beiroet moest varen. De „brandweer-boot" volbracht twee maal een succesvolle reis, telkenmale 13 schipbreukelingen aan land brengend. Doch de derde maai liep het mis. Op 25 meter van de Champollion, reeds geladen met opnieuw 13 opvarenden, sloeg de mo tor af. Men was toen nog ongeveer 150 meter uit de kust. In deze laatste zwem- worsteling-uit-lijfsbehoud viel nog een slachtoffer: een klein jongetje. Baltalji ging inmiddels voort met zijn reddings werk. En om 4.45 uur ging de laatste op varende, gezagvoerder Bourde, van boord. Gezagvoerder Bourde, zat gisteravond Op 27 December zullen H. M. de Ko ningin en de oudste drie prinsessen naar Sankt Anton (Oostenrijk) reizen om aldaar gedurende veertien dagen de wintersport te beoefenen. Op uitnodiging van H. M. de Koningin zullen, zoals bekend, de bur gemeester van Utrecht en mevrouw De Ranitz de reis meemaken. Prins Bernhazd zal zich kort daarop naar Sankt Anton begeven om gezamenlijk Oudejaar te vie ren. Begin Januari zal de Prins met hen, die de Spaanse lessen op het paleis vol gen, enkele dagen doorbrengen op de Ca- narische Eilanden. Rome, Woensdag Mgr J. Damen, rector van het Ned. Priestercollege te Rome, is benoemd tot erekapelaan van de Souvereine Militaire orde van Malta. Hij is ingedeeld bij de afdeling Nederland. De benoeming is op December getekend door de ivaarnc- 13 mend grootmeester stuursraad. en souvereine be- Morgen gaan wy het schone Kerst feest vieren, dat is goed. Wij hebben ons er op voorbereid, dat is te prijzen. Naast de innerlijke vrede en vreugde, brengt het ons ook nog andere genoegens, ook deze zijn ons gegund. Wij wensen elkaar recht uit het hart een Zalig Kerstfeest, ook dat is goed. Wij allen zijn ledematen van het ene mystieke Christus-lichaam, U en ik en ook onze vervolgde zusters en broeders achter het ijzeren gordijn. Christus zelf kan nu niet meer lijden, niet meer ver volgd worden, maar wel in zijn mystiek lichaam, In onze vervolgde broeders en zusters gaat Hij nu Zijn kruiswegwordt Hij met doornen gekroond, gegeseld en ter dood veroordeeld, sterft Hy 'n sma delijke dood. Wij hier in de vrije landen wij zyn ook ledematen van dit Zijn mystieke lichaam, Zullen wij onverschillig blijven voor het lijden van al die millioenen Kunnen wij het bestaan om in onze vreugde hen te vergeten t Zalig Kerstfeest zal het dan eerst voor ons zijn. wanneer wij ons hun lot aantrekken. Wanneer wij het Goddelijk Kind in Zijn kribbe bidden voor die uiteengerukte gezinnen, voor onze broe ders en zusters in de kwikmijnen of waar ter wereld ook voor allen die op 'n gewelddadige wijze worden afge houden van wat ons en hun het heiligst en het dierbaarst is. Maar ook voor hen die deze vervolgingen gelast hebben of ten uitvoer brengen, dienen wij te bidden. Dan zyn wij ware ledematen van het ene grote Mystieke Christus-lichaam samen met onze vervolgde zusters en broeders, die, evenals wij, hunkeren naar een Zalig Kerstfeest. Bidt U ook voor hen f A. t. St. Naar Reuter ons uit Parijs seint, lieeft president Auriol officieel het oh'slag van premier Pinay aanvaard. Bij het verlaten van liet Elysee antwoordde Pinay op vragen, of zijn besluit definitief was: „Ik hen niet alleen niet langer premier, ik zal aan geen enkele andere regering deelnemen. Ik heb de voldoening te weten, dat ik veel werk voor Frankrijk heb verricht. Ik heb resultaten bereikt en hoop, dat mijn opvolger ze zal verbeteren." In een door het presidentiële paleis uit gegeven communiqué wordt gezegd, dat de president, na raadpleging van de iei- dors van de in de coalitie vertegenwoor digd? partijen en van premier Pinay, Se~ noodzaakt was het ontslag van Pinay te aanvaarden. Frankrijk beleeft thans zijn achttiende regeringscrisis sinds 'het einde van de oor- Politieke waarnemers zhn van oordeel, dat het vinden van een nieuwe premier en de vorming van een nieuwe regering veel tijd en moeite zullen vergen. President Auriol is vrijwel onmiddellijk begonnen met zijn overleg met partij leiders, om een nieuwe kabinetsforma teur te vinden. Georges Bidault (MRP) en René Mayer (radicaal) worden als mogelijke opvolgers van Pinay genoemd. Over de diepere oorzaak van de crisis nog het volgende: De MRP is direct verantwoordelijk voor de crisis. Zij wilde verhoging van de gezinstoeslagen. Pinay weigerde, daar hij hierdoor inflatie vreesde. Maar in de afgelopen weken hebben leden van andere parlementsfracties, die za ken- en landbouwbelangen vertegen woordigen en ontevreden waren, door dat het zaken doen moeilijker werd. als tw? g v'?n d® defiatiepolitiek van vallen' r> t£ht de reSering te ,at7n nfc lw?? .the°rie, dat enige inflatie W in Frankrijk voige- mdustne, bij winkeliers en in particuliere financiële kringen. Jean Letourneau, de minister voor de verbonden staten van Indo-China, die tot de M.R.P. behoort, heeft bekend gemaakt, dat hij uit de parlementsfractie van zijn partij is getreden uit protest tegen het besluit van de fractie, zich van stemming te onthouden bij de jongste kamerdebat ten. Edmond Barracliin, één van de der dissidente Gaullisten, verklaar genover verslaggevers na een onderhoud met Auriol: „De gebeurtenissen van de af gelopen nacht zijn zeer erg voor jfrank- i rijk, doch goed nieuws voor speculanten.' Pinay beging twee „misdaden": in.de eer- |ste plaats brak hij met de parlementair^ traditie door te lang aan het bewind te ueb gueurooA fiq jeg opaaM) uaj ua uaAfqq het algemeen belang boven persoonlijke belangen". Generaal De Gaulie heeft verklaard, dat hij aan „een regering van nationale eenheid zijn steun wil geven, mits die ge vormd wordt „om het bestaande stelsel te veranderen". Pinay had in vele opzichten prijzenswaardige en eerlijke bedoelingen getoond, maar het systeem had alles ver lamd, meende De Gaulie. eUn bemanning en passagiers en zeide,zwijgzaam in zijn hotelkamer te Beiroet, dat hij er zich niet tegen zou verzetten Hij wenste door niemand gestoord te wor- als men zou vallen trachten de kust den en had geen verklaringen af te leg- 7.uemmende te bereiken. Aan deze wenk gen. gaven «mgeveor zestig mensen, groten deels leden der bemanning, gehoor. Zij sprongen over boord en vechtend om het hoofd in de huizenhoge golven boven water te •,-len. lieten zij zich met de golfstroom meedrijven naar de kust. Deze wanhoopsdaad werd door de lijdelijk toeziende toeschouwers op de kust met ademloze spanning gevolgd. In n.lerjjl werden doctoren en medische troe pen naar de vermoedelijke plaats van aankomst gestuurd. Uitgeput kwamen de drenkelingen aan mand. Maar niet allen slaagden erin het - einddoel te bereiken. Dertien matrozen vonden in de met olie overdekte zee hun I zeemansgraf. Het veertiende slachtoffer was een passagier uit Haiti. 2ij, die zo gelukkig waren geweest het avontuur te doorstaan, werden onmiddel- j Uk naar het ziekenhuis van Beiroet ge- j bracht. Ondertussen was voor de ongeveer 250 overblijvenden de toestahd allerminst I rooskleuriger geworden. De zee bleef I uiterst ruw en de tijd verstreek zonder I dat er iets gedaan werd. i lenslotte namen de Libtfnesc autoritei ten het besluit een „wanhoopspoging" te -- ondernemen. Zjj gaven Radwan Baltalji. een ervaren loods van de haven van Rei- j MWIlllWflIlMBB^HMKcHBIKiM 1 roet verlof met een kleine motorboot naar de Champollion te varen. D®jgrote verdienste van de redding der oventgé Passagiers is te danken aan deze Wegens exportmoéilijkhëden zullen bij do Staalwerken „De Maas" te Maas tricht 117 arbeiders worden ontslagen. Dit besluit werd genomen na overleg met de Kath. Metaalbewerkersbond De ontslagen zullen vermoedelijk tijdens de eerste helft van Januari 1953 ingaan. De directie heeft naar zij meedeelt, dit be sluit moeten nemen, aangezien men vol komen afhankelijk is van de economische maatregelen in het buitenland. Verschil lende landen hebben hun grenzen prac- tisch gesloten voor de producten van de Staalwerken „De Maas". ling de leden van de raad, wanneer z!j naar buiten zouden komen, persoonlijk ter verantwoording te roepen over de genomen beslissingen. Zover kwam het echter niet, want de politie had uitge breide voorzorgsmaatregelen genomen. Wel werden verschillende leden bij het naar huis gaan door de arbeiders nage roepen. Ook op de agenda van de Groningse raad prijkte een schrijven van een werk- iozencomité, waarin een Kerstuitkering werd verzocht voor de werkloze arbeiders. De publieke tribune was volledig bezet en de communisten deden hun best om de gemoederen te verhitten. De Groningse raadsleden bleven echter Dinsdagmiddag heeft een aantal werk loze en DUW-arbeidcrs getracht de leden van de gemeenteraad van Emmen te be lemmeren in het naar huis gaan. Zjj kre gen hiertoe echter niet de gelegenheid, want de politie had uitgebreide voor zorgsmaatregelen genomen. De aanleiding hiertoe was het besluit van de gemeente raad niet over te gaan tot het uitkeren van een Kerstgratificatie aan de werk loze- en DUW-arbeiders. Maandag reeds waren bij de raad eni ge adressen binnengekomen met het ver- t RUIL, .„„„JU!,, U1CVCJ| zoek de werkloze en DUW-arbeiders een [ongestoord en"Cdè°weThouder 'van' Sociale Kerstgratificatie uit te keren. Hierop werd na een langdurig debat afwijzend beschikt. Dinsdagmorgen was een aantal arbei ders naar Emmen gekomen, waar een verzoek aan de burgemeester werd over gelegd cm de beslissing van de dag te herzien. De burgemeester, mr K. H. Gaarlandt, stelde voor geen discussie hierover toe te staan en het verzoek voor kennisgeving aan te nemen, daar Maan dag deze kwestie uitvoerig is behandeld. Met elleen de stemmen van de drie C P.N- leden tegen, ging de raad hiermede accoord. De arbeiders schaarden zich toen om het gemeentehuis mét de bedoe- Meer dan een kwart van de 974 koppen teltcnde bemanning van het Franse schip „Liberté" zal geen toestemming krjjgen om heden in New York van boord te gaan. omdat zjj geen gevolg wenst te geven aan de instructies van de nieuwe Amerikaanse immigratiewet, welke heden in werking treedt. Liberté is het eerste schip, dat na het van kracht worden van de wet de haven aandoet. Er bevindt zich een immigratie inspecteur aan boord van het schip om de bemanning te ondervragen. Maar 269 leden hebben geweigerd op vragen te antwoor den. Twee hunner, aldus de inspecteur, hebben connecties met het communisme. Van 71 anderen bieken de papieren niet in orde. Frankrijk heeft Maandag reeds zijn vierde protest tegen de nieuwe immigra tiebepalingen ingediend. Ter gelegenheid van de Kerstdagen heeft de Griekse gezant in ons land, de heer N. G. Lcly, in een persbijeenkomst de aandacht gevraagd voor de tragedie van het Griekse volk, de ontvoering van duizenden zjjner kinderen, vier jaar ge leden. De heer Lely zei, dat de misdaad in twee perioden was begaan. De eerste tussen Februari en Augustus 1948 en daarna in 1949 tussen April en Augustus. Hij deelde mee, dat volgens de Griekse gegevens er tussen April 1948 en Maart 1949 13.500 kinderen met geweld naar communistische landen werden wegge voerd, waarvan 3550 naar Tsjecho Slo wakije, 3050 naar Hongarije, 640 naa- Roemenië en 500 naar Polen. Uit Joego Slavic werd gelukkig reeds een aantal van 538 kinderen teruggezonden. Volgens brieven, die onlangs door familieleden in Griekenland werden ont vangen, werken sommige kinderen nu in fabrieken in Russisch Turkestan, andere gaan op school, maar allen zijn gescheiden van hun ouders, zo deze al niet met hen mee gegaan zijn. Zoals bekend werd op voorstel van de V.N. door het Internationale Rode Kruis aan bovengenoemde landen een lijst van 5060 namen ingediend. Het heeft voorts herhaalde malen het instellen van een onderzoek, in samenwerking met de plaat selijke autoriteiten, voorgesteld, doch het Internationale Rode Kruis is daarin niet geslaagd en zag geen heil in voortzetting zijner opdracht. De gezant deed een beroep op allen, in het bijzonder op de Nederlanders, waar zoals hij zei, kinderliefde en kinderverzor- I ging bovenaan staan, opdat elke poging wordt gedaan door de geëigende kanalen, °m de stem der menselijkheid bij de *qnt- voerders te laten klinken. Hij eindigde zïjli "neenzetting met het uitspreken van diepe f.®" baarheid aan de Nederlandse staats lieden en aan de Nederlandse vrouwen- "igamsatie en de aangesloten verenigin- l„"'N°°r. d® hulp welke aan de zaak der Griekse kinderen werd gegeven. Pe GUekse minister van buitenlandse zaKen, btefanopoelos, heeft Maandag- be ttend gemaakt, dat de Britse minister van buitenlandse zaken, Eden, een uitnodi- gjug voor een bezoek aan Griekenland en urKije heeft aangenomen. Gisteren landde op Schiphol een „Lift- master" van <je Pan American World Air- ways' d'e waarschijnlijk de zwaarste vracht aan boord had, die ooit op de Am- steraamse luchthaven is aangevoerd Het vliegtuig vervoerde nl maar liefst tien-en-een-haif ton lading, waarbij een grote hoeveelheid post en pakketten voor Europa. Verder waren er bij deze record- Vu 1 0,a' nylongarens, chemicaliën, tabak en een aantal honden. Drie-en-een-halve ton was bestemd voor Nederland. Zaken reageerde niet op enkele insinua ties aan zijn adres. En zo liep deze poging op niets uit. Het schrijven werd voor kennisgeving aangenomen en de publieke tribune liep leeg. In principe ging de raad accoord met de vorige i uitvoering van een aantal belangrijke projecten, die spoedig uitgevoerd zullen worden in het kader van de openbare werkenpolitiek, zoals de vernieuwing van de Betumerweg ten bedrage van 640.000 en de aanleg van een nieuw openluchtbad nabij de papiermolen. De kosten van deze projecten zijn geraamd op nagenoeg een millioen gulden. Het nieuwe bad zal aan sluiten aan een parkaanleg van 50 Hectaren. De capaciteit zal 2500 be zoekers in twee uur bedragen. Verder zul len enkele oeververbindingen en de aan leg van enkele rijwielpaden ten bedrage van 600.000 worden uitgevoerd. De „Champollion" overgeleverd aan de elementen In de komende jaren is voor de Ver. Staten een blijvende welvaart weggelegd, aldus luidt de voorspelling van een Ame rikaanse Congres-commissie, die belast werd met de bestudering van de econo mische situatie. De commissie komt in een rapport tot de conclusie, dat over het geheel genomen alles er op wijst, dat in de meeste beleg- gingssecloren de „goede tijd" uit het jong ste verleden de normale situatie van de eerstvolgende jaren kan worden. In ver band met de grotere mogelijkheden tot investering van kapitaal mag verwacht worden, dat de particuliere consumptie, mede door de voortdurende bevolkings aanwas, zelfs het hoge peil der laatste ja ren overtreffen zal, vooral indien een ver hoging van de productiviteit en het per soonlijk inkomen daarmede hand in hand gaat". De deskundigen die het rapport hebben samengesteld, zijn van oordeel, dat de industriële omschakeling tengevolge van de vermindering der defensie-uitgaven in een minder overhaast tempo zal kunnen geschieden dan na het einde van de twee de wereldoorlog het geval was, omdat met dergelijke uitgaven thans slechts ongeveer 15 pet. van het bruto nationaal produet gemoeid is en dit percentage vermoedelijk met veel beneden de 10 zal dalen Vervolgens zal het bedrijfsleven zich niet als bij het eind van de tweede wereld- ooi log geplaatst zien voor het vraagstuk hoe de arbeiders uit de defensie-fabrie ken moeten „afvloeien" naar de civiele sector. Kardinaal Spellman, aartsbisschop van New York. die, zoals men weet. de Kerst dagen temidden van de troepen in Korea zal doorbrengen, is gisteravond op een vooruitgeschoven luchtvaartpost der Ver. Naiies nabij Seoel aangekomen. De kar dinaal ontving als eerbewijs de sleutels van de stad uit de handen van de burge meester. In verband met liet Hoogfeest van Kerstmis zal ons blad op Donderdag en rij dag a.s. niet verschijnen. Het eerstvolgend nummer verschijnt der halve op Zaterdag 27 December. DE DIRECTIE. Enige leden van het hoofdbestuur van de Nederlandse vakbond voor het pen sion-, rusthuis- en kamerverhuurbedrijf „Peruka" hebben Dinsdagmiddag ter griffie van de Tweede Kamer een peti tionnement aangeboden. In het request wordt de aandacht van de leden van de Tweede Kamer o.a, ge vestigd „op ernstige onbillijkheden ten aanzien van de heffing van omzetbelas ting in de pension- en rusthuisbedrijven in ons land. Krachtens het besluit op de omzetbelasting 1940 zijn de ondernemers van bovengenoemde bedrijven momenteel voor de levering van maaltijden en dran ken, ten aanzien waarvan zij als fabri kant moeten worden beschouwd, 4 pCt. omzetbelasting verschuldigd. Blijkens art. 13 van het ontwerp van wet op de Omzetbelasting 1952 wordt voorgesteld het heffingspercentage voor leveringen door fabrikanten te verhogen van 4 op 5 pCt. Het petitionnement ging vergezeld van circa drieduizend handtekeningen. Bü een voorlopig onderzoek heeft men de oorzaak van het neerstorten van de „Globemaster" op Zaterdag j.l. bq het vliegveld Larson in de staat Washington (V. S.) niet kunnen vaststellen. Het aan tal slachtoffers van deze ramp. de grootste in de geschiedenis van de luchtvaart, is door het overlqden van een der gewonden tot 87 gestegen. De Amerikaanse lucht macht ziet evenwel geen aanleiding tot het opleggen van een opstqgverbod voor Globemasters. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer in West-Europa staat geheel onder invloed van een uitgestrekt gebied van lage luchtdruk op de Atlantische oceaan, waarvan het centrum met een Iuchtdrukwaarde van ongeveer 970 mil- i libar vrijwel stationnair bij IJsland ligt. Randstoringen bewegen over de Golf j van Biscaye en de Britse eilanden naar i het Noordoosten. Deze geven ook in onze omgeving het weer een wisselend karak- 1 ter. Krachtige zuidwestelijke winden, die de storingen vergezellen, transporteren grote hoeveelheden tamelijk zachte lucht naar het Noord-Oosten, waardoor de vorst over j Duitsland, Polen en Zuid-Seandinavië steeds verder wordt verdreven. In West-Frankrijk en Zuid-West En geland steeg de temperatuur daarbij tij delijk tot iets boven 10 graden! Weliswaar 'hans over de Oceaan wat koudere lucht van polaire oorsprong aangevoerd, doch deze moet een zo lange weg over het betrekkelijk warme Oceaanwater af leggen, dat de temperatuur in West- Europa iets boven normaal zal blijven. Men rekene dus voor de Kerstdagen op veranderlijk weer met enkele buien maar ook flinke opklaringen, matige tot-krach tige wind hoofdzakelijk uit het Zuid- Westen en temperaturen iets boven nor maal. Advertentie.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 1