VENLO SUPERIEUR in internationaal Kerst-hockey mvo Hockeyers voetbalden niet zo goed als voetballers hockeyden Zó vielen de punten HHIJC viel legen en werd vierde venaar Zestien millioen voor een autorace Nieuw wereldrecord 100 meter rugslag Nederlands elftal tegen Spanje B PAGINA 5 ZATERDAG 27 DECEMBER 1952 HET PROBLEEM VAN HET GEMENGD ZWEMMEN (Van onze sport-correspondent) Ieder jaar, op Tweede Kerstdag, beleeft Hilversum een bijzondere sport- attractie. De hockey-club Hilversum speelt dan namelijk tegen de voetbal club 't Gooi, waarbij voor de rust wordt gehockeyed en in de tweede helft wordt gevoetbald. Uiteraard zijn de hockeyers in de hockey-helft verre de meerderen van de hockeyende voetballers, maar in de voetbal-helft zijn de voetballers heer en meester, zodat de eindstand geen grote verschillen pleegt weer te geven. De hockeyers hadden ditmaal overigens voor de rust moeite genoeg om de energiek met de stick zwaaiende voetballers drie doelpunten afhandig te maken. In het doel van 't Gooi stond de Gooi-reserve keeper Theo 01 ff die over nooit geweten talenten als hockey-doelman bleek te beschikken en de harde schuivers van Henk Ras, Jan van der Hagen die voor deze bij zondere strijd de hockeystick van zolder had gehaald Renée de Mendes Léon en Tijn Wolff ov sublieme wijze stopte. Maar tegen twee harde schoten van Tijn Wolff en een verraderlijke schuiver van Ben Picouly was hij toch machteloos. Maar zijn doelmans- werk was zó bewonderenswaardig dat Hans Richter in het Hüversum-doel verrukt applaudisseerde bij elke safe van zijn nieuwbakken collega. Na de hockey-helft stond het dus 30 voor de hockeyers. In de voetbal-helft, maakten de hockeyers zelfs nóg een voetbaldoel punt: midvoor Gleichmann kopte een voorzet van Mendes de Léon achter de Gooi-doelmanMaar de voetballers scoorden na de rust vijf maal en dat teas voldoende voor de zege 5j). Een van deze vijf doelpunten werd gemaakt door Bob Janse, de px-Hermes-speler die nu trainer is van 't Gooi, en demonstreerde dat van zijn voetbalkunde uit zijn glorietize Hermes- jaren nog niet veel verloren is gegaan De andere Gooi-doelvv nten waren afkomstig van Chris Baas, Van Raamsdonk, Roel Bak en Gilles Reyn. Het werd dus 5If voor de voetballers, maar dat is aan aren twijfel onderhevia op Tweede Kerstdag 1953 zullen de hockeyers fel belust zijn op revanche! VAN MELIS niet het type. Het Amsterdamse enthousiasme kwam echter toch aan zijn trek. Dufourné mocht een vliegende kogel van Van Dijk op miraculeuze wijze uit de bovenhoek stom pen en hij mocht nog zo veel geluk hebben toen een even scherp schot van dezelfde Ajaxied uit een in de volle ren opgepikte pass van Van der Wel op de paal afketste, tegen het hoge balletje van de bij een corner naar voren gekomen rechtshalf Bouwens, listig en zuiver over de wirwar van spelers heen gemikt, was de dappere Sparta-reserve in de 32e minuut kansloos. Er restte de nu voluit aanvallende Amster dammers nog een klein kwartier en zowel midvoor Basselaar als Van Dijk bombar deerden uit alle macht, maar Dumourné kende geen genade. Tot de overigens zeer zwakke linksbuiten Petiet, 4 minuten voor het einde, uit een corner, Amsterdam's zestiende het leer tegen het been van Claus knalde en het daardoor ontstane zonderlinge carambole-effect pas in de touwen een einde vond: 22. Verloren middag Mochten beide partjjen met dit ge lijke spel tevreden zijn, de twee nieuwe leden van de Technische Commissie van de K.N.V.B., de heren Van Es en Hool- boom in gezelschap van hun voorzitter de heer Kruyvcr, hebben vermoedelijk toch wel een verloren middag gehad, aangenomen dat zij op speurtocht naar nieuwe talenten naar de Meer waren gekomen. In de Zwaluwen-defensie had Odenthai het tegen Petiet te gemakkelijk, was Claus zwak, kon men Voogd, stoer en pittig, tóch niet voldoende beoordelen, voldeed Dufourné beter dan zijn Amsterdamse collega Hagenaars die in de jongste Oranje-interland te Huil reserve was Linkshalf Dutrieux vestigde de aandacht op zijn enorme activiteit, waardoor in de Derde klasse B .tilaDrachten 3—1 Tweede klasse A Holland iaKFC 1—1 UW—Alcmaria Victrix 2—2 DWV De Spartaan 0--1 Tweede klasse B HFC—AFC i -2 Derde klasse C Veisen—DEM -2 Derde klasse D Hilversum—Wil- helmina Vooruit 2—1 Tweede klasse A Hengelo— Etlermark 2—0 Derde klasse B Victoria Boys— Roda 4—2 (Van onze correspondent) MILAAN, December In Rome verscheen het reglement voor de twintigste „Mille Miglia" de befaamde Italiaanse duizend-mijlen automobielrace die op 25 en 26 April a.s. voor de twin tigste maal op het traject Brescia-Napels- Brescia zal worden gehouden. Zoals men zich herinnert draaide de race die over niet officieel afgesloten wegen wordt ver reden doch die niettemin enorme moyen nes toelaat, dit jaar uit een opwindend duel tussen de Italiaanse Fcrrari-crack Bracco en dc Duitser Kling die pas nog de race dwars door Mexico op zijn naam schreef. Het blijkt, dat de organisatoren van de Mille Miglia toch wat geschrokken zijn van de populariteit welke de con currerende Carrcra Mcxicana in enkele jaren tijds heeft welen te verwerven. Nu voeren dc Italianen onderhandelingen met coureurs en fabrieken teneinde de_ „in drukwekkendste startlijst' aller tijden' bij elkaar te krijgen, en om het voor de deelnemers nog wat aantrekkelijker te maken, hebben zii voor niet minder dan zestien millioen Lires aan prijzen beschik baar gesteld, Men verwacht, dat het dit laar een wild gevecht zal worden tussen Ferrari, Mercedes, Gordini, Lancia en de Engelse Aston Martins waarvan er een gereden zal worden door d» voormalige Norton-crack Geoffry Duke. Tweede klasse A RKTVV— Woensel 10 Derde klasse B Hleronymus— Uno Animo 1—3 Derde klasse C Roosend.—BSC 1—0 Op initiatief van de Diocesane Limburgse Sportbond zal op 28 F'cbruari en 1 Maart te Swalmcn een weekend worden gehou den, waarin men aandacht zal besteden aan het probleem van het gemengd zwem men. Als sprekers tijdens dit weekend zullen fungeren dhr. Jan de Vries, voor zitter van dc Koninklijke Nederlandse Zwembond, Pater Dr. Wilfried O. Carm. uit Merkelbeek die het probleem als mo raaltheoloog zal beschouwen, en dhr. H. Scheen, voorzitter van de Sittardse zwem vereniging Hellas. Tweede klasse B Unitas— vriendenschaar 2—1 Derde klasse A HBC—De Postduiven 4—5 Tweede klasse A Chèvremonl— MTNOR 3—0 Tweede klasse A GRC—LSC 2- Tijdens wedstrijden te Troyes is de Franse zwemmer Gilbert Bozon er in geslaagd, het wereldrecord 100 meter rugslag te verbeteren en te brengen op 1 min. 3,3 sec. Het oude record stond op naam van de Amerikaan Stack met 1 min. 3.6 sec. op 4 Februari 1949 te New Haven gemaakt. Gilbert Bozon evenaarde dit record op 25 Maart 1952 in Tioyes, maar tot nu toe was deze evenaring nog niet erkend. Londen, Vrijdag. Productief aanvalsspel kenmerkte de Kerstwedstrijden voor de Engelse Lea gue. De hoogste score werd geboekt door de derdeklasser Carlisle United (80 tegen Scunthorpe). Daarna kwam Tottenham Hotspur (71 tegen Middles brough). Verder brachten de voorhoeden van Arsenal (64 tegen Bolton), Pres ton (62 tegen Manchester City), Nor thampton (6—1 tegen Reading) en Rotherdam (6—1 tegen Bury* het tot een half dozijn doelpunten. Negen goals gescoord in een spannende wedstrijd te Sheffield, waar West Brom- wich Albion zijn aanspraken op het lei derschap in de eerste divisie bevestigde met een 5—4 overwinning op de Wednes day, nadat de bezoekers in het begin van de tweede helft met 2—4 hadden achter gestaan. De fortuin lachte de Albion toe, want de verdedi ing van Sheffield trapte Op 57-jarige leeftijd is in het Maria- paviljoen van het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam overleden de heer II. Keizer, een in biljart,kringen zeer bekende figuur, die in verscheidene dagbladen en als radioverslag never maar ook als redacteur van het officieel orgaan van de N.B.B. uitstekende repor tages en beschouwingen heeft gegeven. Samen met wijlen de heer W. H. Smit stelde hij in 1927 de statuten en het huishoudelijk zowel als het icedstrijd- reglemcnt van de N.B.B. op, hij was ad ministrateur van de Bond en trad ook als internationaal arbiter op. Zijn liefde voor de biljartsport. waarvoor zijn publi citeit van groot belang is geweest, was algemeen bekendmén zal hem zeer missen. Hij overleed aan een aanval va» asthma, 1 caaraan hij reeds jaren leed en waarvoor hij sedert twee dagen in het ziekenhuis was opgenomen. In Haarlem namen 36 ploegen deel aan een nationaal volleybai-tournooi waarvan de eindstanden waren: dames 1 Celebes (Haag), 2 Die Raeckse (Haar lem), 3 Blokkeer (Haag); Heren: 1 DES (Haag), 2 SOS (Utrecht), 3 Forto (Am sterdam), If HVS (Haarlem). Pedro Escartin, de Spaanse voet bal-dictator (en sportjournalist), wil voor de Wereldkampioenschap pen 1954 in Zwitserland een elftal bijeen hebben, waarin geen enkele speler meer voorkomt uit de ploeg die in het Wereldkampioenschaps- tournooi 1950 te Rio speelde. En hij werkt dan ook enorm hard op zijn B-elftal van jonge spelers, dat on langs de Franse profs-club Bor deaux met 41 sloeg. Escartin wil voor die B-ploeg een serie semi-interlands om zijn jonge ren meer internationale ervaring te geven. En hij denkt aan een pro grammaatje tegen enkele Europese landen vau derde rang. Dat pro grammaatje wil hii in het voorjaar 1953 afwerken, om dan geleidelijk naar het „echte" interland-voetbal over te schakelen. En dat programmaatje is voor Ne derland interessant, omdat Escartin na Saarland en Luxemburg in het voorjaar '53 ook het Nederlands elftal naar Spanje wil nodigen Noot van de Sportredactie: Voor zover wij hebben kunnen in formeren, zijn over een reis van het (of: een semi-officieel) Nederlands elftal geen onderhandelingen gaan de. En of die reis ooit zal doorgaan, Hikt ons, gezien de houding van de K.N.V.B. bij vorige gelegenheden, voorlopig (helaas) onwaarschijnlijk. Vriendschappelijk Kerstvoetbal: Vites se (Arnhem)F.C. Progres (Luxem burg) 11, Alemannia AkenJuliana Spekholzerheide10. In de eerste klas van de Belg. voetbal competitie werd één wedstrijd gespeeld. S.C. Charleroi won met 21 van Bee ringen, dat zwaar gehandicapt is door dat de internationale binnenspelen Mi ehei Bensch verleden week een scheen been heeft gebroken en ook de sterke spil Ariën wegens een gekneusde knie schijf niet beschikbaar is. Te Marseille won Frankrijk B de 9emi-interland voetbal tegen Marokko niet 3—0 royaal; rust 10,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 5