DINSDAG 30 DECEMBER 1952 PAGINA 5 Bisdom Haarlem Paters van het Goddelijk Woord Cistercienser-abdij Diepenveen Benedictijner Abdij Egmond Paters Redemptoristen Paters Allerh. Sacrament Witte Paters Benedictijner Abdij Oosterhout Paters Lazaristen Paters Assumptiónisten Paters Augustijnen Paters Cami] lianen Minderbroeders Capucijnen Paters Carmelieten Ongeschoeide Carmelieten Minderbroeders Conventuelen Paters Dominicanen Paters van de H. Familie Paters Franciscanen Paters van de H. Geest Missionarissen van liet H. Hart Paters der H.H. Harten (Picpus) W||0 Kruisheren Paters Jezuieten Priesters van het H. Hart van Jesus (S.C.J.) Missionarissen van Mill Hill Paters Montfortanen Norbertijnen, Abdij van Berne, Heeswijk Oblaten van Maria Paters Passionisten Mgr M. L. T. Brans O.F.M. Cap. Aposto lisch vicaris van Medan, 50 jaar priester. H. Bitter, pastoor te Hoogwoud: A. H. J. M. Homulle, deken en pastoor te Leiden (O. L, Vi'. Hemelv, en H. Joseph); B. A. La- eance, em.-pastoor van Diemen, Oude Oos- terbeekseweg 28, Doorwerth; J. Nolet, em. hoofdinspecteur R.K.L.O., Peperstraat 17, Beverwijk; P. Roovers, em.-pastoor H. Joan nes de Dooper, Haarlem, Rijswijkseweg 323, Den Haag; J. A. Ruhe, ere-kanunnik en pastoor H. Gerardus Majella, Den Haag. 40 Jaar priester op 15 Augustus P. J. Aarts, pastoor H. Nicolaas Binnen, Amster dam; P. L. Bangert, pastoor H. Hart, Heer- hugowaard; W. M. Bosch, pastoor te Aer- denhout; J. P. Buys, pastoor H. Willibrord, Wassenaar; G. D, van Emmerik, em.-pastoor van Hoogkarspel, Emmastraat 12, Alkmaar; J. Th. van Galen, pastoor Overveen; Fr. PJ H. Goossens, em.-rector, Kerkstraat 102, Kwintsheul; P. van Kampen, pastoor te Ke- thel; G. J. H. Kerkvliet, pastoor H. Elisa beth. Rotterdam: W. W. van Leeuwen, em.- pastoor van Limmen; Adr. de Wildt, pastoor H. Antonius van Padua, Dordrecht; P. A. van Zuylen, pastoor H. Agatha, Lisse. 25 Jaar priester 2 Juni: W. A. A. Berding, pastoor Zuidermeer; W. E. Blok pastoor Schiedam. H. Hart; A. Th. Brouwer pastoor Zwijndrecht; J. R. van Dael pastoor Muiden; J. Dekker pastoor Zierikzee; J. A. van Et- tinger pastoor De Lijnden (Haarlemmer meer); J. L. M. Franse, pastoor Ovezande; W. P. M. Haring, pastoor Dordrecht (O.L. Vrouw); ,T. B. Karskens, pastoor Burger- brug; A. M. van Nobelen, pastoor Brielle; H. A. A. Rouw, pastoor Yerseke; C. de Ruyter, pastoor Wieringen; A. C. Schaaper, pastoor Nieuw Vennep; P. C. J. Stammeyer professor Philosophicum, Warmond; dr N. Steur, professor Theologicum Warmond; H. J. P. Tabink, pastoor Zevenhoven; M. II. van der Togt, rector S. Joseph-ziekenhuis, Vlisslngen; J. Veerman, pastoor Schermer; Th van Vugt, pastoor Haastrecht; 22 De cember; P. E. J. Bottelier, pastoor Maas sluis. 12!-4 Jaar priester 21 Juni: F. J. Blomme- stijn kapelaan Scheveningen, Berkenbosch Blokstraat 9; L. C. ,7. Wüst, kapelaan Am sterdam, J. v. Lennepkade 211. 7Dec.: C.Bak- ker, kapelaan Heemstede, Valkenburger- i- ;i Pater Mag. Dr 8. Stokman, 25 jaar priester. Mgr C. Kramer O.F.M, 25 jaar priester. Als steeds zullen ook in 1953 0 wederom talrijke seculiere en 0 reguliere geestelijken een pries ter- of kloosterjubileum vieren, hier of in de Missie. Op deze bladzijde vindt men deze jubilea vermeld. 55 Jaar priester op 15 Augustus P. J. de Kok, rector St. Martinusgesticht te Naald wijk; H. F. Heijtveldt, em.-pastoor van Voorhout, Huize St. Liduina, Hillegersberg; H. J. Ch. Haver, em.-pastoor, H. Lambertus, Rotterdam, ere-kanunnik, Huize St. Bavo, Heemstede; Th. Kwakman, pastoor te Rijp- wetering. 50 Jaar priester op 16 Augustus J. A. Annegarn .pastoor H. Familie, Den Haag; J. ï- Geestelijken die in 1953 gaan jubileren Mgr. W. Schoemaker M.S.C., Java, 25 jaar geprofest. Pater J. w. M. Schrijvers, provinciaal der paters van het Allerheiligst Sacra ment, te Nijmegen, 25 jaar priester. Jos. Vester, directeur der Ned. Provincie der Dochters van Liefde te Nuth. 50 Jaar geprofest op 10 September: pater Alex Smits, in Frankrijk. 25 Jaar priester op 29 Januari: de paters P. van Baal, Soesterberg; J. van Laar. mis siehuis Helvoirt; Th. de Lange, missiecollege St. Jozef, Overijse bij Brussel; A. Perdon, procurator Soesterberg; G. Schoenmakers, missionaris Brazilië, op verlof te (Groesbeek) Teteringen; H. Stege, missiehuis St. Xaverius Bad Driburg, Duitsland; C. Notermans. mis siehuis Heide, Antwerpen; A. van Haren, missionaris Atambua, Timor; op 9 Septem ber: pater dr M. Boots, missionaris Wolo- sambi, Flores. 50 Jaar geprofest op 22 November: br. Augustianus Leenders, missiehuis Steyl 25 Jaar geprofest op 6 Mei: de broeders Hilarius van den Boogaard, Teteringen; Mar- tinus Kelder. Soesterberg: Conradus Thuis, Endeh, Flores; op 9 September: br. Bavo v. Dam, missiecollege St. Jozef, Overijse, Brus sel; op 7 November: de broeders Donatus Verstappen. Overijse; Gabriël van Gemert, Steyl; Leonardos Sneekes, Steyl: Augustinus Grobben, Atambua. Timor; Berchmans Mar tens, Bedalero, Flores; Theodorus Tobé, La- rantuka, Flores. 25 Jaar priester op 22 Juli: de paters Am- broslus Deenen en Henricus van Straten. 50 Jaar geprofest op 21 Mei: Br. Willibrov- dus Roemen; op 16 Juli: Br. Bartholomeus, Groot, Zwaaftink 25 Jaar geprofest op 16 Juli: pater Mau ritius Janssen. 25 Jaar geprofest op 3 Juni: Dom Henricus Soheenman en Dom Henricus van Boven. Pater Wiro van den Dungen te Boxtel, provinciaal der Assumptiónisten, 25 jaar priester. plein 20; J. A. Blonk, Rotterdam, Stieltjes plein 17: G. A. de Bot, Rotterdam, Crooswijk- seweg 38; J. A. L. Cramers, Den Haag, Sportlaan 84; H. J. J. Danckaarts, Den Haag Beeklaan 186; R. W M. Geraets, Rijswijk; J. A. Th. Goudt, Amsterdam, Bessemerstr.; A. Hammerstein, professor Theologicum, Warmond; J. M. E. Keet, kap. Amsterdam, Spaarndammerstraat 9; J- P. H. Koomen, kap. Vlaardingen. Hoogstraat 26; P. de Lange kap. Rijswijk: J. A. L. Laurent, kap. Volendam; N. M. Nooij, kap. Rijswijk; N. van Paaschen, kap. Rotterdam, Jan Kruyff- straat 14; H. N. M. v. d. Plas, kap. Haarlem, Amsterdamstraat 59: Th. J. Scholtes, kap. Den Helder, .Tan in 't Veldtstraat 92: P. v. Vliet kap. Scheveningen, Oude Schevening- seweg 35; G. J. B. de Wit kap. Schiedam, Lekstraat 55; P. G. van Zijp, kap. Voorburg, Oosteinde 54. 50 Jaar priester op 8 October: pater J. Smits, missionaris in Brazilië. 25 Jaar priester op 26 September de paters A. Hilgen, missionaris in Suriname; W. Vee- ger, retraitenhuis Bergen; D. Plum, aalmoe zenier kamp Ermelo; J. Peters te Roosendaal; dr C. de Klerk, retraitenhuis Bergen; H. van Oosterum. missionaris in Brazilië; H. Heide- man te Nijmegen; dr E. Eykemans. missiona ris in Suriname. 50 Jaar geprofest op 29 September de pa ters: L. Saut te 's-Hertogenbosch; J. Bazel- mans, missionaris in Brazilië; J Hanrath te Roermond. 25 Jaar geprofest op 8 September de paters G. v. d. Donk, missionaris in Suriname: R. v. Gessel. missionaris in Brazilië; M. Ver- hoeckx, oud-aalmoezenier, retraitenhuis Ber gen; J. Heinrichs te Amtserdam; Ch Heine- mann te Roermond; dr G. Cloin. missionaris in Brazilië; J. Broekhuisen, missionaris in Brazilië; C. Donicie, vice-provinciaal der Su rinaamse Misie; F. v. d. Heijden te Nijmegen; Chr Wesseling te 's-Hertogenbosch. 25 Jaar priester: op 15 Juli: hoogeerw. pa ter Joh. Schrijvers, Provinciaal, Brakkenstein Nijmegen; op 22 Juli; pater P. de Koning, momenteel te Lorenzo Marques (Mozambi que). 50 Jaar geprofest op 11 Februari: Br. Chris- tianus Roovers. Brakkenstein, Nijmegen. 25 Jaar geprofest op 29 Seijtember: de pa ters A. Ruigrok en C. van Tilborg, leraren Juvenaat Stevensbeek; C. van der Zant, Prov. Consultor en leraar Juvenaat Stevensbeek; W. Hoek, kapelaan Brakkenstein, Nijmegen; op 1 Juni: de broeders Severianus van Eind hoven en Secundus Maria Schoenmakers Brakkenstein en Silvanus Josten te Lourenco Marques (Mozambique). 50 Jaar priester op 29 Juni de paters A. Teulings uit Tilburg, vicariaat Karema; G. van Muyen uit 's-Hertogenbosch, vicariaat Karema en F. Termaat uit Arnhem, vica riaat Fort-Jameson. 25 Jaar priester op 29 Juni pater P. Ver boeket uit Herten, Santpoort; M. Brugmans uit Roosendaal, Kouml; op 24 MaartJ. Kok uit Amsterdam, vicariaat Mwanza. Voorts viert broeder Maternus Kuypers uit Batenburg, N.-Afrika, op 31 October zijn 50-jarig professiefeest en de broeders Fran- ciscus Kayen uit Amsterdam, Frankrijk, en Servais Groenewegen uit Naaldwijk, vica riaat Tabora, hun 25-jarige professiefeest, resp. op 1 October en 8 April. 25 Jaar priester op 22 December: Dom J. Hessing en Dom G. Sloet tot Everlo. 25 Jaar geprofest op 1 Mei: Dom F. Hou- dard; op 18 Juli: Dom P. Talma. 50 Jaar priester op 12 April: pater W. Scherjon, Susteren. 60 Jaar geprofest op 7 September: pater Mgr O. Cremers O.F.M,25 jaar priester President H. J. van der Mühlen van Rolduc, If0 jaar priester. 25 Jaar priester op 29 Juli Wiro van den Dungen, provinciaal, Gondulf Bovens, Willi- brord Oude-Lenferink, allen Boxtel. 25 Jaar geprofest, 10 Januari Crispinus Crispijn, Brazilië; 28 April Br. Ign. Nelis- sen, Belg. Congo; 1 November W. Hacken, Belgisch Congo; Amandus Geerts, Brazilië; Albert de Veer, Frankrijk. 25 jaar priester op 2 Juni: pater Leo Drie man te Rossum (bij Oldenzaal); Dr lect. Anselmus Wouters, pastoor St. Monica Utrecht. lZ'/i jaar priester op 7 Juni de paters; Em manuel Ziikens, St. Augustinus Amsterdam- W.; Caspar Oddens, klooster Mariënhage, Eindhoven; Marcellus Francissen, Nijme gen; Alysius Luttikhold, Venlo; Michael v. Schaik, prior en pastoor te Chulumani (Bolivia); drs lect. Hieronymus Leenhou wers Culemborg en dr lect. Melchior Ver- heijen, Parijs. 50 jaar geprofest op 21 September: pater Simplicianus Gelsing, prior St. Monica te Utrecht, drs lect. Carus ter Haar, sub-prior Mariënhage te Eindhoven. 40 jaar geprofest op 3 October: pater dr lector Servus Makaaij, assistent-generaal van de Orde te Rome; drs lect. Nieolaas de Wit, definitor en sub-prior Triniteitslyceum te Haarlem; lect. Septimus Wilderbeek prior St. Thomascoliege te Venlo; lect. Gra tia ter Haar, sub-prior te Culemborg en directeur van het NSSC. 25 jaar geprofest op 11 September de pa ters: dr lect. Ludovicus Sedelaar St. Monica Utrecht; Bonifacius van Krügtèn, St Au gustinus, Amsterdam-W.; Callistus Herraets Parijs; Leopold Verhagen, Eindhoven; Bar- i Iholomeus Groos, gymnasium Eindhoven; dr lect. Ephraem Hendrikx, definitor Ned, Prov. en privaat-docent aan de universiteit te Nijmegen, en br. Hubertus v. d. Linden, St. Augustinus te Utrecht. 40 Jaar priester op 8 Maart pater Otto Grosse-Bley 40 Jaar geprofest op 19 Maart: pater Anto nius Weming. 50 Jaar priesterop 19 December Z. H. Exc. mgr Mathias L. T Brans, Apostolisch Vicaris van Medan, en de paters Felicianus te Rilland, Elzearius te Helmond, Alexan der te Amsterdam, Benvenutus te Grave, Polycarpus te Eindhoven en Aemilianus, Vi caris te Uden hout. 25 Jaar priester op 24 Maart, de paters Maximinus te Amsterdam; Walterus te Me dan; Epiphanius te Padang; Capistranus te Rotterdam; Gerardus te Singkawang (Bor- neeo); Calasanctius te Voorschoten en Do- natianus te Grave. 60 Jaar geprofest op 26 September pa ter Felicianus te Rilland. 50 Jaar geprofestop 3 October de pa ters Sigismundus te Tilburg, Maximilianus te Voorschoten, Quirinus te 's-Hertogen bosch en Romualdus te Helmond. 25 Jaar geprofest op 8 September de pa ters Pacificus, pro-Vicaris van de missie te Singkawang (Borneo); Dismas te Bengka- jang (Borneo); Herman-Jozef te Djangkang- Benua (Borneo); Gustavus, missie-econoom te Tilburg; Marianus te Balige (Sumatra); Mamertus te Helmond; Procopius, vicaris te IJmuiden-Oost; Hugo, vicaris te Amster dam: Honorius te Njarumkop (Borneo) en P. Wendelinus te Padang. 25 Jaar priesterop 2 Juni P. Antonius van Rijswijck te Zenderen; P. Albertus Groeneveld te Rome; P. dr Augustinus Nolte, rector van het Titus Brandsma-lyceum te Oss; P Tibertius Noordermeer te Malang; P.' Albhonsus van Benten te Aalsmeer. 60 Jaar geprofest op 11 October P. Vi- talis Felix, rector der Carmelitessen te Heer len; P. dr Athanasius van Rijswijck, pastoor te Boxmeer. 40 Jaar geprofestop 6 October P. Hiero nymus Lugtenberg, rector van het Piusge- sticht te Lisse; op 14 November Br. Anto- nius Olieslagers te Boxmeer. 25 Jaar geprofestop 15 FebruariP. Rad boud Abeln te Rome; op 2 October P. mr dr Thomas Keulemans te Nijmegen; P. Euse- bius Schalkwijk te Malang; P. Richardus Vis sers te Malang; P. mag. Paulus Schmitt te Merkelbeek; P. Mattheus Chappin, prior te Boxmeer; P. Georgius Boxelaar te Nijme gen; P. Raphael Gooijer te Nijmegen: P Sebastianus Heijman te Nijmegen; Pater Bertholdus Lurvink te Villareal (Spanje): P. Felicius Wezenbeek te Zenderen; P. Fa- bianus Kluessjen te Nijmegen; P. drs Vale rius Hoppenbrouwers te Merkelbeek; P. lil Lucius Stolwijk te Merkelbeek. Bij de Order dre Ongeschoeide Carmelleu zal de zeereerw. pater Christophorus ab Angelo Oustode O.C.D. (Aug. Willems) op 9 September zijn 25-jarig professiefeest vie ren. 50 Jaar priester op 16 Augustus pater Dona tus Bakker, klooster Urmond. 50 Jaar geprofest op 29 September pater Fortunatus Delgij er, klooster der zusters te Waubach. 50 Jaar priester op 15 Augustus: de paters Ignatius van Gent, Cuyk (Liefdegesticht) en dr lect. Andfreas Preller. Utrecht. 40 Jaar priester: op 15 Augustus de paters Mag. ex-Prov. Fr. Clemens Suermondt. Venlo (sub-prior H. Hartkerk); Reginaldus Hofhuis, Curasao en Cuala Perquin, Nijmegen (kape laan Maria Geboorte)op 1 November: pater Franciscus Sassen, Zwolle. 25 Jaar priester: op 29 Juli de paters Ma mertus D. Latour Curagao; Clemens D. van der Looij, Curacao; Franciscus D. van Rijn. Neerbosch (leraar St. Dominicuscollege)Ca- nisius D. van de Ven, Huissen (promotor Derde Orde); Constantius Brouwer, Neer bosch (leraar St. Dominicuscollege); Benedic- tus D. van den Idsert, Langenboom (kapelaan) en Dominicus Terstegen, Venlo (directeur Mi litair Tehuis). 12% Jaar Priester: op 28 Januari de paters Marcolinus D. van Moorsel, Curagao; Bartho- lomaeus D. van den Meiracker, Rotterdam; Basilius D. Standenmeijer, Rotterdam: drs lect. Arnoud Roemer, Amsterdam (kapelaan St.. Thomaskerk); Adelbertus D. Bronkhorst, Zwolle (magister der studenten); lect. lie. Lucas D. Grollenberg, Nijmegen (prof. Al- bertinum); lect. Fr. Matthaeus D. van Wa genberg, Huissen (socius v. d. mag. der no vicen). 60 Jaar geprofest: op 23 September pater Cosmas Scholbrock. Neerbosch. 50 Jaar geprofest: op 23 September: de pa ters Chrysostomus Hoff, Huissen: Angelus ten Brink, Trinidad; Augustinus Strijbosch Zwol le: Thomas van den Burg, Neerbosch (kape laan) br. Marcolinus Koeleman, Langenboom 40 Jaar geprofest: op 23 Sepember lect. Ca- msius Lambermond, Nijmegen (prof. Alber- tinum); mag. dr Ludovicus Bender, Rome (prof. Collegio Angelico). 25 Jaar geprofest: op 18 September Angelus Roghmans, Schiedam (kapelaan St, Janskerk) Henricus Marcelis. Alkmaar (kapelaan St. Dominicuskerk)lect. Benedictus M. Lemeer, Rome (prof. Collegio Angelico); Nicolaus Apeldoorn, Rotterdam (pastoor Rozenkrans kerk); Cornelius Heijnsbroek, Curagao; Ar noud Schiphorst, Zuid-Afrika; drs lee. Em manuel Jansen, Zuid-Afrika; op 19 Maart: Bartholomeus Roghmans, Curagao; op il Maart br. Nicolaus D. van den Ênde, Nijme gen; op 17 Mei br Gregorius Marissing. Lan genboom: op 2 December br Angelus Jansen, Venlo (H. Hartklooster). 40 jaar priester op 15 Augustus: pater G. j van der Geld, Brazilië. 25 Jaar priester op 2 Juni: de paters: P. Larsen, Goirle; c. Compier, Lavoir-Héron, België; M. Gloudemans, Borneo. 50 jaar geprofest op 4 October: pater A. v. d. Klaauw, Oudenbosch. 40 jaar geprofest op 4 October pater H. Vin ken, Heerlen. 25 jaar geprofest op 8 September de paters: G. v. Asseldonk, Oudenbosch; A. Reijers, Wijk aan Zee; Th. v. Diepen, J. Hagens en J. Kusters, Borneo; H. Colen, Oudenbosch. 60 Jaar priester op 18 Maart pater Sebastia nus Haanen. 30 Jaar priester op 22 Maart de paters Six- tus Fortuin, Mansuetus van Nieuwenhoven, Columbanus Postma, Albinus Frigge, Clemen - tinus Vrijmoed, Heribert Mulder Sulpitius v den Bosch prof. dr Aureüus Fom>pen en Cos mas de Kleijn 25 Jaar priester op 18 Maart de paters Laza rus Zonderland, mgr Oscar Cremers, Joël van Meer, Manuel Louwe, Alfons Vermeulen, Eulogius Seelen, Januarius Stroux, Climacus Bayer, Nerius Louter Auxentius van Schalen, Berchmans Lambooy, mag. dr Sigfried Stok man, mgr Constans Cramer, Parthenius Windhorst en Paschalis Lobo. 60 Jaar geprofest op 3 October de paters Bentivolius Haenraets en P. Stein, Brazilië. 50 Jaar geprofest op 7 September de paters Martinianus Briels, Gustavus Ammerlaan, Ti tus Plekker en Balduinus de Goede; op 14 Augustus br Bonifatius Jong. 25 Jaar geprofest op 7 September de paters Jovinus Broekhuyse, Antonellus Boere. Lon- ginus Tusch, Rodolf Pans, Gorrianus Wienk, Agatho de Mönnink, Aquilinus Em-men, Sidon Mehring, Lactantius Engelbregt. Hydulpius Frank, Torphin van Bueren, Germanic;is Jacquemeins Florus Claessens, Fredegandus Thelen, Gonsuldus Wilshaus, Aurelianus van Dijk. Cantius Andreola, Adelhard Epping, Gandulf Bertels, mgr Alcuinus van Milten burg, Floregius Rypma, Fraternus Beekman, Eleutherius Lohman, Maximianus Sier en Edgar Neefjes en van de Braziliaanse provin cie de paters Jucundianus de Kok, Solanus Geubels, Guibert Alders. Concordius van Ba- vel, Constantinus van Rijn, Benno van Buij- tenen, Jordanus Noordermeer, Bertram van Breukelen, Hildebrand van Petten, Acharius van den Heuvel en Erasmus Veen. Hun zilveren kloosterfeest herdenken voorts de broeders Cosmas Tap (9 Januari). Hilarius Lardenoije (7 April), Egbert v. Vliet (9 Octo ber), Caspar van Geneijgen (11 October), Jan-Jozef Jeucken (18 December) en Joseph Termeulen (28 November). 25 Jaar priester: op 29 Juid pater Th. c!e Vries; op 26 Augustus de paters A. Rooijak- kers en J. v. d. Zandt. 25 Jaar geprofestop 19 Maart de broe ders Gondulphus Jansen; Eleutherius van Lieshout; Pamphilus Maas en Henricus Mar tens; en op 1 November Leo v. d. Lee en Delphinus Goldenberg. 50 jaar priester op 28 October: mgr dr G. Vesters (Australië). 25 jaar priester op 29 Juli de paters: C. Damman, Djakarta en P. Cools, Brummen; op 19 Augustus: mgr H. Tillemans, N. Gui nea en de paters: P. Hoeboer, N. Guinea; Paul Rademakers, Tilburg; G. Pelzers en A. v. d. Graaf, Brazilië; W. Mees, Philippijnen. 12 Vi jaar priester op 10 Februari de paters; A. Putuhardjana en E. Somohardjana, Java: C. v. d. Linden, N. Guinea; H. Temmink: E. Bevort en J. Boing, Brazilië; A. Sol, Kei; H. van Osch, Eindhoven; Fr. de Laat, Sit- tard; A. van Gorp, Tilburg; J. Schelleken?, Sittard; P. Belkom, Driehuis-Velsen; J. Kue- ter, Eindhoven; H. Keet, Celebes. 65 Jaar geprofest op 4 October: pater Th. Okhuyzen, Eindhoven. 55 jaar geprofest op 26 September: pater Strijbosch, Driehuis-Velsen. 50 jaar geprofest op 8 September de broe ders J. van Heertum, Stein; A. Oosterman, België; op 4 October de paters: v. d. Raad, Kei; Jos. Groonen,Philippijnen; J. Zegers, Kei; op 7 October pater Jansen, Philippijnen; op 8 December broeder Jac. Vincent, Eind hoven. 40 jaar geprofest op 29 Juni: pater A. Wij- nands, Brazilië; op 4 October de paters Vlie gen, Mill; B. Visser, Duitsland; J. Ruyter en J. Trienekens, Philippijnen; Jac. Schreurs, Stein; W. Woudenberg, Tilburg; J.'v. d. Hulst Brazilië. 25 jaar geprofest op 19 Maart: L. Maka, 'Canada: P. Schouten, Congo; G. Oonk, Rot terdam; W. v. Zwol, Congo; C. Konijn, Lies bosch; P. Renders, Canada; J. Posthuma, Chili; W. Zoontjes, Argentinië; J. Meex, Brouwhuis; M. Nelissen, Congo; M. Lemmens Brazilië; J. Janssen, Helmond; Pater Dr S. Mackaay O.E.S.A. te Rome 40 jaar geprofest. Eindhoven; op 8 September de broeders: P. van Dam, N. Guinea; E. van Rijnsoever Drie huis-Velsen; A. Schreuder, Tilburg; op 21 September de paters: mgr W. Schoemaker, Java; Th. Tangelder, Java; C. Meuwese, N. Guinea; A. Gerats, Heerlen; P. van Door nik, Hilversum: J. Vermelis, Rotterdam; Ant. Smulders, Eindhoven; Alb. Rutges, Celebes; J. de Bijl, Kei; H. van Rooyen, Phillippijnen; Th. Hebinck, J. Alofs en Alb. Verdeyen allen Brazilië. 50 Jaar priester op 16 Augustus pater Th. v. Schaik te Honolulu. 40 Jaar priester op 3 Augustus de paters J Kaptein te Nuland; D. Spijkers te Wellfleet (U.S.A.); M. Erwich te Pinheiral (Brazilië); P. van Megen te Ginneken; A. Collignon te 's-Hertogenbosch; A. Ceelen te Nuland. 25 Jaar priester op 29 Juli de paters R. Kraakman en N. van Diepen te Araguari; L. Driessen te Patrocinio (allen in Brazilië). 12Vz Jaar priester op 28 Januari de paters M. Schoenmaker te Ginneken: P. Heideman op Mauke (Cook-eilanden)A. Bijmoer te Araguari (Brazilië); A. van Enckevort te Valkenburg; A. Mandors te Goes; Th. Tabak te Belo Horizonte (Brazilië); M. Broeken^ "'e Valkenburg; I. Lambregts te Tandjong Pan- dan; P. van de Rijt te Belo Horizonte (Bra zilië)E. Groot te Ginneken; Ph van der Lin den te Sint Oedenrode; W. van der Meer te 's-Hertogenbosch 40 Jaar geprofest op 23 September pater M. van Dorp te Valparaiso. 25 Jaar geprofest op 25 September de pa ters: C. Franken te Patrocinio; G Thiesen te Rio de Janeiro; F. Wijnhoven te Nuland- op 29 November; br. P. Rams te Ferraz de Vas- conoelos (Brazilië). 12'/2 Jaar geprofest op 9 Januari de broe ders Martinus Verrijt te Ferraz de Vasconce- Prof. Dr F. G. v. d. Meei te Nijmegen 25 jaar priester Op 1 Juni: G. Beek, Canada. 50 Jaar geprofest: op 23 September A. Barth Liesbosch. 40 Jaar geprofest: op 23 September A. van 'tWestende, Rome; G. Wildeboer Schut, Brazilië; J. Jak, Den Haag; H. Reese, Heus- den; J. v. d. Laarschot, Amsterdam; Br. Alphonsus Zuijderwijk, Zwitserland. 25 Jaar geprofest: op 19 Maart Broeders: Paschalis Hoogetooom, Bergen op Zoom; Theobaldus Konijn, Heer; Amandus v. Heve lingen, Canada; Dominicus Steijns, Liesbosch; Sylvester Taalman, Rotterdam. Op 8 September: L. v. Marrewijk, Amster dam: M. Busing, Helmond; H. BaUeur, Congo; Jac. de Groot, Rotterdam; J. v. Eijk, Congo; E. Schildkamp, Liesbosch: L. de Jong, Nijmegen; J. v. Hoek, Canada: J. v. Buuren, Canada; Broeders: Lucas Stalen hoef, Bergen op Zoom; Nicasius v. Vliet, Argentinië; Odulphus v. Gisbergen, Sumatra; Marcus v. d. Veer, Heer. Op 8 December: H. Winkeler, Amsterdam; G. Elling, Sumatra. 50 Jaar priester op 19 December W. Bos, Uden; G. Terbeek, Maaseyk. 40 Jaar priester op 17 Mei: W. Kraan, Amersfoort. 25 Jaar priester op 29 Juli L. Heere, Hees- Nijmegen; W. Megens, Maaseyk 12% Jaar priester op 28 Januari P. Kleijs, Neeritter; S. v. Beurden, Zoeterwoude; Th. Jurgens, Achel; P. Winkelmolen, St Agatha, Cuyk; W. Ivits. Belem (Brazilië); J. v. Oort en H. de Wit. Uden. 12'/£ Jaar priester op 25 Februari L. van Heugten, Mbuma-B. Congo; M. v. Busch cn W. Sangers, Maaseyk. 50 Jaar geprofest op 19 Maart P. Hoefna gels, Hannut (België). 25 Jaar geprofest op 23 Januari A. Beijers- bergen van Henegouwen, Achel; op 29 Maart br Hendrik v. d. Boom. Mbuma (B. Congo'; op 6 Augustus br Albertus Jilesen, Uden; op 28 Augustus B. Dijkman, Hannut (België): C. Jansen, Rondo (B. Congo); J. Verkade. Re- lém; W Kersten, Digba (B. Congo); J.' van Bree, Belém: V. de Venster, Hastings (Ne braska); G. Aengenent, St Agatha. Cuyk; J. Berkhoud, Bandung; Th. Scheerder, Zoeter woude; J. Hoogenbergh, Maaseyk; J. v. d. Bosch, Onamia (Minnesota); W. Boogaartz, Rotterdam; J. Branje. Diest (België): A. v. d. Donk, Uden: A. Kooyman, Tjimahi; Ph. Waldram, Monga (B. Congo)op 2 October br. Paulus van Dijk. Monga; op 3 October br. Joannes van Bommel, Hannut (België); 60 Jaar priester: op 8 September: de paters J. de Groot, Canisianum. Maastricht en R. Bonman, St. Ignatiuscollege, Amsterdam. 50 Jaar priester: op 26 Augustus: pater E. Beukers. Mariëndaal, Grave. 40 Jaar priester: op 24 Augustus: de paters J. Strick, Da Costastraat 44, 's-Gravenhage; H Keijsers, St. Aloysius College, 's-Gravenhage en V. Esser, Mariëndaal, Grave. 25 Jaar priester op 15 Augustus; de paters J. Burgers, St. Canisius College, Djl. Raia Menteng 40. Djakarta; A. Djajasepoetra, St. Ignatius College, Batanawarsa 3, Jogjakarta; Mr Dr J. J. Loeffsecretaris van het R.K. Kerkgenootschap te 's-Hertogen bosch, 25 jaar priester Twee Haagse pastoorslinks pastoor J. A. Annegarn (H. Familie), rechts pastoor J. A. Rnhé (H. Gerardus Majella), die op 16 Augustus a.s. hun gouden priesterfeest hopen te vieren. Pastoor G. J. Kerkvliette Rotterdam, 40 jaar priester. Emeritus plebaan J. B. A. Batenburg te Soest dijk, 50 jaar priester. los; Adrianus Remijn te Goes; op 27 April cte paters W. Rovers te Sungeiliat (Banka); L. van Oirschot te Ferraz de Vasconcelos; F. Brink te Daboh (Singkep): M. Heitkönig te Sungeiliat; V. Tielbeek en P. Haarman te Araguari; B. Mooij te 's-Gravenbakel (Bel gië); Th Grondhuis te Florianopolis (Brazi lië); D. Mennen te Patrocinio; C. Verschragen te Valkenburg; op 6 Juli de broeders G. van Eijck te Valkenburg: H. Heideman te 's-Gra venbakel; V. Bouwman te Christchurch (Nw- Zeeland)Th. Verklaren te Nuland. 50 Jaar priester: op 19 Juli H. Wijsen, Maastricht; J. Limpens, Brazilië; C. Kleipool, Brazilië. 40 Jaar priester: op 17 Mei H. Hermans, Maastricht; P. Wijtenburg, Congo. 25 Jaar priester: op 15 Juli: G. v. Iersel, Den Haag; C. Kokke, Chili; J. Bentvelzen, Nijmegen; H. Muller, Nijmegen; P. Bartels, Uruguya; W. ten Vaarwerk, Brazilië; W. Geers, Amsterdam. 12J4 Jaar priester: op 14 Januari B. Steij- den, Uruguay; J. Limpens, Brazilië; A Locke- feer, Bergen op Zoom; J. Ruyter, Bergen op Zoom; L. v. Pinxteren, Rotterdam; A. Bur gers, Bergen op Zoom; K. v. Gisbergen, Rot terdam; A. Bosch, Brazilië; P. v. Leeuwen, Nijmegen; J. Duindam, Den Haag; G. Wub- bels, Garderen; A. Erftemeijer, Rotterdam; W. Schoonebeek, Dordrecht; J. Vlaar, Congo; J. de Visser, Heer; A. Kolk, Bergen op Zoom; W. Jacobs, Canada; H. Mekkelholt, Plebaan J. J. M. van Susante te s-Her- togenbosch, 25 jaar priester. P van Gestel, Casa Generaldzia Gesuiti, Rome; P Kiene, St. Aloysius College, 's-Gravenhage; A. Mulders, pastoor Adr. van Ostadelaan 4, Utrecht; A. Prawirapratama. Pasturan Puge- ran, Jogjakara; A. Spëkle. Djalan Kartini, Muntilan, Java; B. Vroom, pastorie Adr. van Ostadelaan 4, Utrecht en D. Wammes, Berch- manium, Nijmegen. 70 Jaar Jezuiet op 26 September: de paters A Koppendraijer, St. Aloysiuscollege te Den Haag cn H Schulinck, Da Costastraat 44, 's-Gravenhage. 60 Jaar Jezuiet op 30 April: pater Ed. Schroder, Canisium, Maastricht: op 26 Sep tember: pater F. Tumm-ers, pastorie Adr. van Ostadelaan 4 te Utrecht en br. J. Lamers, Amaliastraat 13 te 's-Gravenhage. 50 Jaar Jezuiet: op 18 April: br. G. Debets. Mariëndaal, Grave: op 26 September: de pa ters J. Diderich, Bidara Tjina 76a, Djatine gara, Djakarta; C. Hillenaar, pastorie Rozen gracht 150, Amsterdam; J. Huijgens, retraite huis Spaubeek; J. Mulders, retraitehuis Vugnt en H. Stemeberg. Eendrachtsweg 10, Rotter dam; en de broeders J. Evers, Eendrachtsweg 10, Rotterdam en A. Schepens, Amaliastraat 13, 's-Gravenhage. 50 jaar priester op 19 September: father A. Mulder, Oldenzaal, oud-missionaris van Serawak; father P. Groot, Bovenkarspel, oud-missionaris van Madras, thans in Vrij land; op 19 December: father J. van Mans veld uit Bergen op Zoom, missionaris Phi lippijnen. 40 Jaar priester op 20 September: father L. Boots uit Venlo, oud-missionaris van Ncl- lore; father P. Damen uit Soerendonk, mis sionaris in Tororo, Oeganda; father H. Roemele, oud-missionaris van Oeganda: father C. Staffhorst, oud-missionaris van Nellore. 25 Jaar priester op 15 Juli: father B. Hey- boer uit Haarlem, missionaris Belgisch Congo; father J. Reine uit Venlo, missio naris Tororo (Oeganda): fatherP. Schou ten uit Overveen, oud-missionaris van Ki- sumu; op 22 Juli: father A. Sanders uit En schede, missionaris in Nellore. 12H Jaar priester op 14 Januari: father J. Altink uit Hengelo, missionaris Brits Kameroen: father A, Bos uit Utrecht, mis sionaris Kampala (Oeganda): father B. Bruggeman uit Oldenzaal, missionaris in Nellore; father J. Haak uit Groningen, mis sionaris Brits Kameroen; father C Habets uit Oirsbeek. missionaris Belgisch Congo; fat her H. Hrerink uit Oldenzaal, missiona ris Tororo (Oeganda); father A. v. d. Hey- den uit Roosendaal, missionaris Nellore; father J. Hoogenboom uit Roelofsarends- veen, missionaris Brits Kameroen; father M. Kefjzer uit Zwaag, ieraar missiehuls Haelen; father J. Klaver uit Wijde Wormer. missionaris Rawalpindi (Pakistan); father R. Knaap uit Noorden, missionaris Tororo (Oeganda); father H. Lampe uit Oosterbeek missionaris Kampala (Oeganda); father A Mertens uit Nederweert. missionaris Bel gisch Congo; father H. Nederhof uit Schie- dnnff missionaris Nw Zeeland; father A. v. Ruijven uit Delft, missionaris in Tororo (Oeganda): father G. Vorheij uit Zeddam, missionaris Rawalpindi (Pakistan). 25 Jaar geprofest op 11 Febr.: br. Francis (Bodewes) uit Veendam. missionaris Soe dan; 19 Maart: br. Peter (Matheijsen) uit Venlo, Tilburg: 29 April br. Andreas (Roe- landse) uit Lisse. missionaris Kisumu (Ke nya); 21 Juni br. Joseph (van Heeswijk) uit Uden, missionaris in Kampala iOegan da); 1 Nov. br. James (Steur) uit Wester- Blokker in Burn Hal! (Engeland). 1214 Jaar geprofest op 15 Febr.: br. Ma- rinus (Bonman) uit Schore (Z.), missiona ris Tororo (Oeganda). 25 Jaar priester 25 Maart H. H. M. Geb- hard, Leuven; 2 Juni M. W. Pieters. mis sionaris Columbia: P. J. A. Cuypers, missio naris Columbia: Th. Vloet, missionaris Por tugees Oost-Afrika; J. K. Sparia, Berg en Dal; J M. J. Meels, Leenhof-Schaesbe.rg. 25 Jaar geprofest. 8 September J. H. Hoe- berichts, Rotselaar (Belgiël: St. H. Vonken, 1 missionaris Nyasaland; J. H. M. Deiahaye, missionaris Nyasaland: J. H. M. Steinbusch, missionaris Belg. Congo. 40 Jaar priester op 17 Mei Const. Bazel- mans, oud-missie-overste; D. v. d. Boom, pastoor Berlicum. 12% Jaar priester op 4 Februari drs Gerbr. Brouwer, rector Latijnse School Ge mert; Pr. van Rijn, pastoor te Middelrode Berlicum; Jac. van Zeeland, missionaris in India. 50 Jaar geprofest, op 24 Juni Broeder Augustinus Donkers. 40 Jaar geprofest, op 8 October: drs J. C. Cornelissen, leraar gymnasium St. Norbertus. 25 Jaar geprofest, 8 October: Gilb. v. d. Velden, novicemeester Berne Heeswijk; Ot'.o Pavmans, missionaris in India; Br. M. v. d. Aa. 50 Jaar ingekleed. 8 October G. Gründe- man, pastoor te Hedikhuizen. 25 Jaar ingekleed. 8 October Theod. v. d. Broek, leraar gymnasium St Norbertus; Rich. v. Engelen, missionaris in India; Herm. J. Hendriks, assistent in Geldrop. 25 Jaar priester op 8 Julidr J. Voogt, provinciaal, te Cuyk. 40 Jaar geprofestop 15 Augustus pater W. Perriëns, Buggenum. 25 Jaar geprofest op 8 September pater G. Mullenders, Valkenburg (L.). 40 Jaar priester op 20 September pater Hu bertus J. Litjens uit Kessel. 60 Jaar geprofest op 23 October pater Cle mens L. Fleischeuer uit Leyenbroek-Sittard. 50 Jaar geprofest op 22 November de patere Ferdinand Joh Thijssen uit Beesel, Robertus M. Snijders uit Deurne en Norbertus A. v. d. Linden uit Oisterwijk. 25 Jaar geprofest op 31 Augustus de paters Stanislaus Ara. v. Melis uit Zeeland Ambro- sius G. Martijn uit Leiden en Hadrianus P. Snel uit Hekendorp. Rector J. Nolet, emeritus hoofdinspec- Pastoor B. J. Doens te Ginneken, Emeritus pastoor H. J. Ch. Haver te Pater Mag. F. Suermondt O.P. te Venlo, teur R.K L O. te Beverwijk 50 jaar 40 jaar priester. Heestede, 55 jaar priester40 jaar priester, priester. Pater Mag. Dr L. Bender O.P. te Rome, 40 jaar geprofest.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1952 | | pagina 5