LAATSTE BERICHTEN DE GAULLE WENST EEN DUITS NATIONAAL LEGER OVERSCHIE Richtprijs baconvarkens verlaagd Onrustige jaarwisseling in Zuid-Friesland ROTTERDAMSEDIJK 262 VRIJDAG 2 JANUARI 1953 PAGINA 1 KATHOLIEKE GEZINS POLITIEK ONVOLDOENDE GESTEUND NOODLOTTIG GEVOLG VAN SNEEUWBALLEN GOOIEN Vierjarig meisje raakte knel tussen vrachtauto en gevelmuur DE GLADHEID DIEFSTAL VAN LOOD BURGERLIJKE STAND ONDERZOEK NAAR BERLIJNS GRENSINCI DENT IJZERDIEFSTAL NIEUWJAARSBALS IN MUSIS SACRUM V an Katholieke Kring en S.O.O. gf witfct AFSCHEID BIJ DROSTE VIRGINIA HET NIEUWJAARSVUUR A msterdam-Rijnknnaal OFFICIëLE PUBLICATIE Dagwinkels en garages In Heerenveen waren bruggen en wegen gebarricadeerd ONDERWIJZERS EN AMBTENARENVERBOD BERT HAANSTRA JURYLID FILMFESTIVAL CANNES DE MALEDIVEN EEN REPUBLIEK Wij willen niets overhouden ongekend lage prijzen. door PETER BARON ONDERSCHEIDDEN bruin leren handschoenen, C. Krabben dam, Rubensplein 17b; grijze want, R. Woudenburg, Numansdorpsestraat 6a; rood-stoffen boodschappentas] e, Willemse, le Tuinsingel 15; wolien herenhand schoen, Hamerslag, Stadhouderslaan 4b; gekleurde sjaal, A. v. d. Klauw, Rubens plein 21; pakje onderkleding, Monden, W. Frankelandsestraat 58b; zwart kinder petje, H. Bezemer, Talmalaan 9; dubbel parelsnoer, C. Bogerman, v. Ostadelaan 42b; zwart damesbeursje, inh. f 0.35, N. Vonk, Geert Reinderstraat 28a; bruin plastic beursje, Ozephius, Prof. Keesom- straat 8c; zilveren armbandje, v. d. Hoe ven, Westvest 26c; zilverbon van f 2,50, Mevr. de Koning, Warande 158; kinder tasje, v. Hoek, Alb. Cuijpstraat 16c; dub bele rode portemonnaie, Mak, Gasstraat 37; bruin kinderschoentje (r), J. Groot- veld, v. Swindenstraat 76; 2 planken (baddings), Lansbergen, Schiedamseweg 82 (Kethel), kinderbril, licht montuur, Knotsenburg, Nw. Maasstraat Ub; sleu teltjes en een zakmesje, Mevr. v. Geene, Nic. Beetsstraat 25a; gestreept flanel, Apotheek Jansen, Swammerdamsingel 41; witte wollen want, H. Peters, B.K.laan 177; bruine alpinomuts, J. H. Wouden berg, Swammerdamsingel 27; bruin glacé handschoen, v. Geloven, Aleidastraat 44; regenpijpen. G.' Sommerdijk, Mendel- sohnplein 13b, R'dam; bruin leren heren- portemonnaie, mevr. Verschuren, Voor- nesestraat 32c; bruine kinderportemonnaie inh. f 2.15, v. d. Burg, Emmastraat 76 te Vlatardingen, gouden vulpen, M. Douw, B.K.laan 238; vulpen, licht grijs bruin ge spikkeld, H. J. Heij, Oranjestraat 51b te Overschie; vulpen, Fr. v. d. Tempel, Mar conistraat 65a; handpomp, R. Ballij ns, Mesdaglaan 6b; huissleutel, H. van Don gen, B.K.laan 201. Men gelieve na het afhalen van de voorwerpen bij de vinders het Hoofdbu reau hiervan in kennis te stellen. Het Oudejaar heeft nog een onprettige verrassing gebracht voor enkele Bredase raadsleden van de K.V.P.-fractie. Tijdens een vergadering van de afdeling Breda der K.V.P. werd namelijk een motie aan genomen, waarin deze vertegenwoordigers verweten werd, dat zij een belangrijk programmapunt van de K.V.P., de gezins politiek, in de praktijk niet voldoende hebben gesteund. Medio December werd in de gemeente raad in navolging van Maastricht - een voorstel van B. en W. behandeld, dat een progressie wilde brengen in de kin derbijslag voor de gemeenteambtenaren. Het prae-advies was reeds door het Ge organiseerd overleg goedgekeurd. Bij do behandeling van het voorstel deed mr Toxopeüs (V.v.D.) het voorstel de kwestie aan te houden totdat een andere raads- commisie, die voor de gezinslasten welke destijds op verzoek van dr Veldkamp is ingesteld, haar oordeel zou hebben uil gesproken. Het liberale voorstel, dat naar stig gesteund werd door de P.v.d.A. werd aangenomen, doordat enkele K.V.P.- ers voorstemden. De voorsteller van de motie, een lid van het afdelingsbestuur, betoogde, dat het hier een beginselzaak betrof, die voor alle K.V.P.-raadsleden duidelijk had moe ten zijn. Wethouder Romsom (K.V.P.) deelde ter vergadering nog mede dat als Breda het prae-advies had aangenomen er 14 an dere gemeenten een soortgelijk voorstel zouden hebben ingediend. Nadat voorzitter Stubenrouch -- die te vens fractievoorzitter is verklaard had dat hij het met de strekking van de motie eens was, werd deze zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Deze afdelingsvergadering te Breda is waarschijnlijk de laatste geweest. Una niem werd namelijk een voorstel van het bestuur aangenomen om op het territoir van Breda acht autonome afdelingen in het leven te roepen. Voor de nodige een heid zal worden gezorgd door de Ge meentelijke centrale. Zo mogelijk zullen de nieuwe afdelingen reeds worden inge schakeld bij de komende gemeenteraads verkiezingen. In de Gordonstraat waren Woensdag een paar jongens aan het sneeuwballen gooien. Zoals dit wel meer gebeurt, waren ze zo laf, om op passerende auto's te mikken. Toen de chauffeur A. v. d. V. wonende alhier met zijn vrachtauto pas seerde, wierp qen der jongens 'n sneeuw bal door het openstaande portier. De chauffeur kreeg hem op een oog en werd door de sneeuw verblind en raakte de macht over het stuur kwijt. Desondanks probeerde hij te remmen, maar gleed ten gevolge van de gladheid door, het trot toir op. De vier-jarige Marie Louise v. d. G. was daar aan het spelen. Het meisje zag de vrachtauto op zich af komen en liep nog weg. Doch juist in de verkeerde richting, zodat het door de voorbumper van de truck tegen de gevelmuur van een huis gedrukt werd. Als gevolg hiervan werd het linkerbovenbeen van het kind verbrijzeld. De kleine moest in het Ge meenteziekenhuis ter verpleging worden opgenomen. De voorgevel werd ingedrukt, zodat de deur van de woning niet meer sloot. Ook de vrachtauto bekwam schade. De gladheid heeft zowel Woensdag als Donderdag weer heel wat ongerief ver oorzaakt, doch slechts lichte ongevallen tot gevolg gehad. Wel vond er een aan tal aanrijdingen plaats. De reinigings dienst heeft zo snel mogelijk met pekel gewerkt en speciaal de routes van de bussen bestrooid, hetgeen heilzame ge volgen heeft gehad. Van de daken van een tweetal panden in de Lorentzlaan is een hoeveelheid lood gestolen. GEHUWD; G. P. Dröge 27 j en J. M. Melchers 25 j.; P. J. F. Sebrechts 23 j. en J. P. van Tricht 23 j.; A. Nicolaas 26 j. en E. C. Thijssen 26 j.B. May 22 j. en J. M. van Lienden 26 j. ONDERTROUWD; A J. H. van Deur zen 26 j. en L. van As 30 j.; B. D. Klein Essink 27 j. en E. C. van Houwelingen OVERLEDENJ. Trie!, 88 jaar, vrouw van F. Weber; N. D. van Wijk, 61 jaar; H. J. L. Jegen. 6 dagen. GEBOREN; levenl. kind van M. Brob- bel en A. Lange; Henriëtte, dochter van C. Dubbeld en A. Schweig; Agnes C. M„ dochter van J. Ooms en M. v. d. Hoorn; Elisabeth A, F., dochter van I. Besteman en M. v, Haasteren. Een commissie van Franse en Sovjet- russische autoriteiten heeft Woensdag een aanvang gemaakt met een onderzoek naar het grensincident, dat zich op de ochtend van de eerste Kerstdag te Berlijn heeft afgespeeld en waarbij een Westduitse po litieman werd gedood. Intussen heeft zich weer een nieuw incident voorgedaan. Op de Potsdammerplatz, waar de Britse, Rus sische en Amerikaanse sectoren aan elkaar grenzen, heeft de Oostberlijnse politie driemaal geschoten op een West-Berlijner die geen gehoor gaf aan een bevel om stil te blijven staan. De West-Berlijner werd aan de schouder gewond, doch wist de grens te overschrijden. De politie stelt een onderzoek in. Te Vlaardingen zijn aangehouden J. v. S. en G. v. G. uit Schiedam, wegens dief stal van pl.m. 90 k.g. ijzer ten nadele van een havenbedrijf in genoemde gemeente. Gis-teren hebben burgemeester J. W. Peek en mevrouw PeekLinthorst een nieuwjaarsreceptie gehouden in de aula van het Stedelijk Museum te Schiedam. Foto v.l.n.r. pater A. van Deventer en pastoor L. D. Oorsprong van de Singelkerk uit Schiedam, mevr. PeekLinthorst en burgemeester J. WPeek uit Schiedam. RESTAURATIE DE VERGULDEN KOETSWAGEN Dinsdag is de geheel gerestaureerde achterzaal van De Vergulden Koetswagen geopend. Deze fraaie zaal, bevattende 180 plaat sen. is ongetwijfeld een aanwinst voor het (och reeds zo arm aan zaalruimte zijnde Overschie. Dit zaaltje, dat reeds 80 jaar dienst doet, was de laatste jaren sterk in verval geraakt en min of meer door het overdrukke gebruik uitgewoond. De eige naar, de heer J. J. van de Sande, heeft er goed aan gedaan deze ruimte aan een grondige herziening te onderwerpen, waarbij naar eigen ontwerp is te werk ge gaan en de hulp van de heer B. Smits, aannemer te Overschie is ingeroepen. Het resultaat blijkt alleszins bevredigend. De zaal heeft nu een afmeting van 11 x 8.5 m„ heeft een goede toneelaccomodatle, een garderobe en een buffet. Moderne ver lichting verhoogt de gezelligheid. Ook is een dansvloer aanwezig. Op de dag van de opening zijn velen hun opwachting bij de exploitant gaan maken. Nieuwjaarsdag bracht twee katholieke verenigingen in Musis Sacrum voor het traditionele Nieuwjaarsbal. In de grote zaai verwelkomde voorzit ter dhr N. J. J. v. Baarle de onderafdeling van de Katholieke Kring. Na de aanwe zigen opgewekt te hebben tot nog groter trouw aan de Kring in het nieuwe jaar, gaf hü hen direct over aan John Buyning en zijn orkest. De stemming zat er na de eerste foxtrot al direct stevig in en werd nog verhoogd door het optreden van de conferencier Bernard Barends. In de bovenzaal was het S.O.O., dat een daverende bal-avond gaf. De S.O.O.-band was op haar best en liet programma werd bovendien opgeluisterd met refrein zang van twee der vaste S.O.O.-klanten, n.l. Koos Osterholt en Rein van Rutten. „Schiedams Onder Ons" heeft trou wens nog een ander groot bal in het Ver schiet. Wij hoorden dat het op 29 Januari een groot Mutsencarnaval geeft in Park zicht te Rotterdam. Extra trams zullen de deelnemers 's nachts naar Schiedam terugbrengen. Woensdag heeft de heer Ch. E. Visser, President-directeur van Drostes Cacao- en Chocoladefabrieken N.V. te Haarlem de leiding van het bedrijf overgedragen aan de heren mr J. C. Droste én M. W. Savry Droste, die sinds 1946 directeur der N.V. zijn. Bij zijn afscheid is de heer Ch. E. Vis ser meegedeeld dat H. M. de Koningin hem heeft onderscheiden met het offi cierskruis in de orde van Oranje-Nassau. De reeds aangekondigde prijsverlaging van de geïmporteerde voedergranen zal tot gevolg hebben, dat de kostprijs van de baconvarkens zal dalen met een bedrag, dat volgens de berekeningen van het Land bouw Economisch Instituut, neerkomt op ongeveer 9 cent per kg. koud geslacht ge wicht. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft in overleg met de Stichting voor de Landbouw besloten de richtprijs voor de baconvarkens van 2.57 per kg. koud geslacht gewicht aan te pas sen aan de verlaagde kostprijs en met in gang van 5 Januari te brengen op 2.48 per kg. De overnameprijs van de naar Engeland te exporteren bacon, welke sedert 8 Dec. 1952 was gebaseerd op eerstgenoemde richtprijs van 2.57 verminderd met 10 cent. zal dienovereenkomstig worden ver laagd tot 2.38 per kg. koud geslacht ge wicht. Wanneer dit berichtje verschijnt liggen de kerstbomen reeds opgestapeld. De be langstelling wordt groot, dat is wel zeker. Het publiek wordt verzocht, niet bij het vuur te komen, maar op de harde wegen o.a. de Admiraal de Ruyterstraat en de weg langs de Boswachterswoning. Enkele schijnwerpers en de geluidsauto staan in de omgeving van cafe Paviljoen Sterrebos. Daar zal ook O. B. K. musiceren. Van op twee punten n.l. Podium Plantage en Wil- helminaplein Gorzen trekt men op met muziek en fakkels. Let op de mededelingen over de geluidsinstallatie. Vanavond om ongeveer 8 uur brandt het. Schiedamse Nieuwjaarsvuur! ais een onrechtmatige of onrechtvaardige aantasting van zijn positie. Ogenschijnlijke voorspoed kan het gevaar van zulke maat regelen vergroten, daarom zal de waak zaamheid eer verscherpen dan verslappen. Vandaar aldus vervolgde mr. Van Walsum dat Rotterdam er zich tegen verzet wanneer ambtelijke instanties de graantoevoer tussen de twee grote Neder landse havens verdelen op een wijze, die geen rekening houdt met de economische verhoudingen in de gebieden, die zij be strijken. Uit nationaal-economisch oogpunt kan de opening van het AmsterdamRijnka naal ook alleen dan als een winst voor Nederland worden beschouwd als 't niet een middel tot verplaatsen van verkeer, maar tot scheppen van nieuw verkeer zal zijn. Rotterdam blijft daarin eveneens het probleem van het Moerdijkkanaal zien. In geen geval moet ook daar sprake zijn van verplaatsing van verkeer. Rotterdam neemt daarbij geen negatief standpunt in. Het blijft bereid tot overleg. Zonder het probleem van het Moerdijkkanaal is het dit jaar overigens ook na het verschijnen van de publicatie van de commissie Loeff merkwaardig, haast zorgwekkend stil ge weest. De burgemeester sprak voorts over het Botlekplan, over de betekenis van rationa lisatie in de haven en het besluit tot vor ming van een gemeenschappelijk park van spoorwegwagons door een tiental landen. Met betrekking tot de ramp van de ..Faustus" merkte hfj nog op, dat daar door gedemonstreerd is de kwetsbaar heid van een van de belangrijkste le vensaderen van ons land, maar daar naast en de burgemeester legde daar alle nadruk op de haast mystieke betekenis, die de Rotterdamse haven voor velen heeft. Naar ons van bevoegde zijde; wordt medegedeeld zijn in Nieuwland aan de P. J. Troelstralaan 9 dagwinkels en 9 garages in aanbouw. Eventuele gegadig den naar deze winkels en/of garages kun nen zich tot en met 15 Januari 1953 schriftelijk wenden tot de directeur van de Gemeentelijke Woningdienst, Koop mansbeurs, Lange Haven no. 145. alhier, met vermelding van branche. Voor in lichtingen gelieve men zich eveneens tot deze Dienst te wenden. Zij, die reeds een aanvrage voor een winkel of een garage hebben ingediend, dienen opnieuw te schrijven, aangezien de oude aanvragen vervallen zijn. Dc oudejaarsavonclvierins begint in Zuid-Friesland minder aangename vorm aan te nemen. Volgens oud gebruik werd in verschillende dorpen ook dit maal al het rijdend materieel naar een centraal punt vervoerd en onderweg kwamen er gerlijke baldadigheden voor. Verscheidene voertuigen werden in het water gereden en melkbussen werden vernield. In Heerenveen was het niet minder erg. De grote verkeersweg werd onbruikbaar gemaakt door brandende autobanden en bruggen werden gebarricadeerd. Aanhang wagens werden dwars over dc straat gere den en wagens van wachtende automobi listen moesten 't ook ontgelden. De politie, die eerst een welwillende neutraliteit in acht had genomen, moest handelend optre den en er werden rake klappen uitgedeeld. Het duurde enkele uren eer de rust in het anders zo vredige Heerenveen was teruggekeerd. In Den Haag heeft deze week de Neder landse Onderwijzersvereniging haar alge mene vergadering gehouden. Daar is ook het z.g.n. „ambtenarenverbod" ter sprake gekomen. En het bleek, dat de afgevaar digden het in deze niet eens waren met de regering. Met overgrote meerderheid althans, nam de vergadering een motie aan, welke dooi de afdeling Den Haag was ingediend en waarin het genoemde verbod werd afge keurd, omdat men het ziet „als een gevaar voor goede democratische verhoudingen". Het kan wonderlijk gaan in de wereld en de beste bedoelingen kunnen worden miskend. Want juist ter bescherming van de democratie heeft dé regering immers het ambtenarenverbod uitgevaardigd. Onze landgenoot, de cineast Bert Haan stra, heeft de uitnodiging aanvaard zit ting te nemen in de jury voor de documen taire afdeling op het Filmfestival 1953 te Cannes (15 - 29 April). In afwijking met vroegere jaren, toen de jury uitsluitend uit Fransen bestond, is deze thans internationaal. Tot juryleden worden echter alleen zij benoemd, die reeds op een dergelijk Festival een Grand Prix hebben verkregen. Dit was twee jaar geleden het geval met Haanstra's „Spiegel van Holland". De Malediven een eilandengroep van duizenden atollen in de Indische Oceaan, zijn gisteren een zelfstandige republiek geworden. Groot-Brittannië houdt echter de defensie en de buitenlandse zaken van de nieuwe republiek onder ztfn beheer. Er is thans n einde gekomen aan het re giem van de sultans, dat 836 jaar heeft geduurd. Ruim 20.000 bewoners van de 215 be woonde eilanden waren in de hoofdstad Male bijeengekomen orn de erkenning van de republiek te vieren. De eerste daad van de president was de afschaf fing van de „poerdah", dit is de plicht van de Mohammedaanse vrouwen een sluier te dragen. De Portugezen waren de eersien, die op de Malediven factorijen stichtten. Het optreden van piraten noopte de sultan in 1645 zich onder bescherming Van de Ne derlanders op Ceylon te plaatsen. Deze bescherming werd in 1785 door de Engel, sen overgenomen. Zie onze 3 etalages en U zult zich overtuigen van de Tevens wensen wjj onze clientèle een voorspoedig Nieuwjaar. zijn. Wanneer op de een of andere manier mocht blijken, dat de onderneming dreigt te mislukken, geeft degeen, die het be merkt, de gewone twee fluitsignalen ter waarschuwing. De nummers negen en ze ven, vervolgde de Squid, maken de ingang tot de kantoren op de gebruikelijke manier vrij. Bij het naar binnen gaan, mag geen enkel gerucht gemaakt worden en de nummers zes, acht en drie belasten zich met de nachtwakers. Er zijn er twee. Met chloroform zal dat we! te doen zijn. Een potlood begon op de tafel te tikken aan de linkerkant en de Squid zat bewe gingloos aandachtig te luisteren. Jerry vertaaide machinaal wat er ge seind werd: Om hoe iaat maken de wachten hut* ronde en op welke verdieping? Om 't uur, antwoordde de Squid. Elke nachtwaker belast zich met een ver dieping. Ga niet binnen voor tien minuten over één. Op deze wijze ging de Squid door, met het uitstippelen van zijn instructies. De boef kreeg een ruw-getekende platte grond van het gebouw. Denk er ook nog om, zo eindigde de Squid, dat Parker Street een lichte krom ming maakt. Het lijkt mij raadzaam, daar de wagen neer te zetten, voor het geval er gebruik van gemaakt zou moeten worden Heeft nog iemand iets te vragen? Langzaam keek hij de kring rond. Ab solute stilte was er van alle kant, maar de man aan Jerry's linkerhand stak plotse ling met een waarschuwend gebaar zijn arm op. Negen paar ogen keken hem vragend aan en hij wenkte met zijn hoofd in de richting van het dichtstbijzijnde paar gor dijnen. Allen zaten onbewegelijk, en die met hun rug naar de bedoelde gordijnen toe- zaten, dorsten zich niet om te keren. Er kwam een gevaarlijke glans in de ogen van de Squid, en zijn hand kwam plotseling uit zijn zak te voorschijn met een revolver erin. Hij stond op en zijn be weging was voor de anderen een teken om eveneens voorzichtig op te staan. Elk der aanwezigen hield een revolver gereed en keken nu aandachtig naar de gordijnen. De Squid schoof onhoorbaar zijn stoel terzijde en ging sne] van de tafel weg, naar de muur toe, waar hij zich vast te genaan drukte. Op een arm legte van de gordijnen af bleef hij staan en tien Pist0" ten waren toen op de gordijnen gericht. De Squid beduidde Jerry aan de andere kanl van de gordijnen dezelfde positie in te nemen als hijzelf, en de boef voldeed onmiddellijk aan dit bevel. Toen wenkte de Squid naar de man, die bij de deur stond, onder de klok, en num mer één draaide het knopje van het elec- trische licht om. Het licht ging uit en tegelijkertijd sloeg de Squid de gordijnen met een felle ruk opzij. Al hun voorzorgen waren onnodig ge weest. In zijn volle lengte op de vensterbank uitgestrekt Freddie Leicester in een diepe slan;. tuzonken! Het was een afdoend middel tegen vreemde indringers. De Squid keek dè tafel rond. Nummer êén, zei hij, neem de deur achter mij. Nummer vier de andere. Twee mannen stonden op en namen de hun aangewezen plaatsen in. En nu ter zake, zei de Squid. Hij boog zich voorover en keek de tafel rond. Vannacht, vervolgde hij op zijn rusti ge, onbewogen manier, zullen wij onze aandacht schenken aan het Trust kantoor in Kingsway. De negen knikten toestemmend. Nummer één zal met de politieagent afrekenen, die op dat punt van Kingsway dienst heeft. Leg het aan, zoals je wilt en maak je meester van zijn uniform. Er mag geen worsteling ontstaan, en de man moet geen gelegenheid hebben, om hulp te roe pen. Achter de Squid klopte de man bij de deur het woord: begrepen af. Dat moet om één uur gebeurd zijn, zei de Squid. Nummer viér houdt de wacht bij de Kingsway-ingang van het kantoor. De Squid keek de man bij de tegenover hem liggende deur aan. Je zorgt er wel voor, dat je in de schaduw van het por tiek blijft, om niet opgemerkt te worden, door voorbijgangers. Weer wachtte hij, totdat nummer viér afgetikt had. Nummer twee doet hetzelfde bij Parker Street. Wanneer daar een po litieagent verschijnt, reken je met hem af en trekt zijn uniform aan. Denk er wel om, dat er geen vuurwapenen gebruikt wor den, tenzij dat dringend noodzakelijk zou VIJFTIENDE HOOFDSTUK Kingsway Blijkbaar had het plotselinge optreden van de Squid Freddie in 't geheel niet ge stoord. Een zacht slaapgeluid verbrak de stilte en de Squid gaf Jerry een teken, hém te helpen. De slaper stond in een ommezien op zijn voeten. Freddie, zijn ogen uitwrijvend, stond de kring van gemaskerde gezichten rond te kijken, en toen hij naar de rij pistolen keek, huiverde hij. Zwijgen, zei de Squid koeltjes, is goud. Freddie keek hem een tikje nerveus aan Ik ben nooit erg spraakzaam geweest, zei hij. Zwijgzaam als een oester. Hoelang hebt u achter dat gordijn ge legen, mijnheer Leicester, vroeg de Squid. Freddie's ogen gingen ver open van ver bazing. Eh ik kan me niet herinneren, dat ik hier uitgenodigd ben, zei hij. Geef antwoord op mijn vraag, snauw de de ander- Mijn tijd is kostbaar. Waarom bent u toch zo boos op kleine Fred?, blèrde de jongeman op droevige toon. U bent werkelijk veel te weetgierig. mijn beste ouwe ziel De revolver van de Squid bewoog. Ik ben er niet lang geweest, haastte Freddie zich te zeggen Ik wou maar eer> dutje doen. - Wat hebt u gehoord, van wat hier allemaal is voorgevallen? klonk het op dezelfde koude meedogenloze toon. (Wordt vervolgd.) 27). Niemand antwoordde hem, doch die woorden beduidden, dat ook zij konden gaan zitten. Negen paar ogen werden nu op de Squid gericht, en de negen mannen haalden ieder een vulpotlood te voorschijn. Nummer één, zei de Squid op effen toon. Een man, aan de rechterkant van de Squid, klopte regelmatig met zijn potlood op de tafel en Jerry vertaalde het woord present. Zodra nummer één het woord af getikt had, haalde hij een stukje papier te voorschijn en na er een letter op geschre ven te hebben, overhandigde hij dit aan zijn chef. De Squid keek er even naar, vouwde het op en zei: Nummer twee. Nummer twee vervulde dezelfde plech tigheid. Jerry volgde en gaf een stukje pa pier over, waarop de letter Q stond. Zo ging dat door, totdat de Squid negen stukjes papier in zijn hand had. Jerry had het hele gedoe vrij onver schillig meegemaakt en iedere keer had hij zich afgevraagd, wat voor een woord de letters tezamen toch wel zouden vor men. Maar dat wist niemand anders dan de Squid En als er eens een letter verkeerd zou zijn. TELEF. 67991 oMoaiAD vooscsitoAM m omsnteneN 74ste Jaargang No. 22039. Bij K.B. is de „Verzetsster Oost-A''e 1942—1945" toegekend aan: dr B J. Erna- nuels, destijds offider vab gezondheid le klasse van het K°n- Ned. Indisch leger F. de Gruyter, p'anter in Deli H Mever, arts, c. Schaareman, gewezen sergeant van het KNIL- mevrouw G. Warners Braams, destijds controleur kl Ier PTT in Ned.-Indië en M. van Stiph ut destijds gem°biiiseerd soldaat le kl vet) het KNIL- Tot ridder in de Orde van Oranie- Nasssu zijn benoemd de heren P. Wijdenes wislcundige te Amsterdam en A. Leewis oud-voorzitter Ned. Politiebond. De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn gevestigd te Schiedam, Dam 18. Telefoon 66152. Giro-nummer 590943. Abonnementspriji 5.85 per kwartaal, ƒ2.— per maand, ƒ0.47 per week. Adverter.tle-prijs op gewone kolombreedte f 0.15 oer millimeter hoogte. Ingezonden MededeUngen op redactionele kolombreedte 0.30 per millimeter booste. Bi] contract gelden lagere tarieven, welke bi) de administratie of 01} de erkende anvertentie-bureaux verkrijgbaar zijn. Kampioenèn (kleine èdvertefitiën) tot Zü woorden 50 cent Elk woord meer 3 cent. Maximum 60 woorden Plaatsing uitsluitend bi.) vooruitbetaling Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor bet Advertentie-wezen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 2