Tweeling-goal van debutanten besliste Excelsior-Sparta Gebroeders Cortenberghe gaven feest in Kralingen Dag der defensies De enige goal bleef in het Stadion Blackpool wordt sparringpartner Ajax gaf een voorsprong prijs GOOI-DEFENSIE SLOOT WEER Blauw Wit versloeg D.W.S. Maar in de laatste minuten werden De Volewijckers tóch verslagen Afscheidsreceptie voor Lotsy Extra-trein voor Zweeds schaatsteam „Oud" en „nieuw Toch 1-0 nederlaag tegen Leeuwarden Geen goals in Venlo Theole was kansloos tegen Brabantia Weinig wedstrijden, weinig goals, doch wèl verrassingen Driemaal Matthews Tegen N.-Frankrijk op 29 Maart In navolging van Lenstra MAANDAG 5 JANUARI 1953 PAGINA Viermans-voorhoede Alleen Van Ede V.V.V. en Willem II deelden Excelsior uon R.C.H. onbedreigd Driemaal 10! Draw voor Xerxes Matthews HARDRIJDERIJ VOOR DAMES AFGELAST De ontslagbrief van Verlegh De buitengewone algemene vergadering van de K.N.V.B. vastgesteld op 24 Januari a.s. zal toch doorgang vinden. De bijeenkomst vangt aan om 15 uur in het Jaarbeursgebouw. Na afloop van de vergadering vangt om 17.30 uur een af- scheidsrecepie aan voor de heer K. J. J. Lotsy. Op deze receptie zal slechts één persoon het woord voeren namens de voet balwereld, waarna de lieer Lotsy een afscheidswoord zal spreken. STOCKHOLM, Zondag De Zweedse schaatsenrijders, di«? op 10 en 11 Januari te Moskou tegen Rusland in een landenwedstrijd uit komen, gaan onder leiding van Sven Laftman, vice-president van de I.S.U. per vliegtuig naar Helsinki. Te Hel sinki staat een speciale trein gereed, welke hen via Leningrad naar Mos kou zal brengen. In verband met de weersomstandigheden achtte men de reis per vliegtuig n.l. te riskant en daarom boden de Russische leiders een extra-trein aan. Sovjet-Rusland betaalt de reis- en verblijfkosten van de ploeg, waarin naar men weet o.a. Carl Erik Asplund is opgenomen. Onmiddellijk na de wedstrijd keren de Zweden naar Stockholm terug. (Van onze verslaggever) Negen minuten voor het einde viel het enige doelpunt n bekroonde Excelsior's tweeling-duo Cortenberghe een alleszins opmerkelijk debuut. Linksbuiten Cees werkte een solo-rush door Sparta s rechter defensie-flank af met een scherpe en welgeplaatste breedte-pass naar zijn rechter vleugel, waar broer-rechtsbinnen Ees toestormde en onder een scherpe hoek maar desondanks met een hard en resoluut schot de bal diagonaal hoog in de netten achter de kansloze Landman joeg. En daarmee was Excelsior's zege in de grote Rotterdamse derby tegen koploper Sparta een feit. Het was een verdiende zege! Excelsior had in deze match ongetwij- teta het beste spel; en speciaal de voor hoede van de roodbroeken stak in een vorm die van de sterke en gerenommeerde Sparta-verdediging het uiterste vergde. Sen viermans-voorhoede van jonge en taculair en gevaarlijk karakter. Bovendien werd deze voorhoede geïnspireerd door de geroutineerde oude rot Van Kilsdonk als teruggetrokken middenvoor, inderdaad een dirigent, maar die bovendien met scherpe feeling steeds voor het Sparta-doel opdook als er een kans was voor zijn beruchte vi^"--- .- - .vliegende kogels. Het duo Terlouw-Land- •hthousiaste knapen, van wie de inderdaad man en 2jjn secondanten hadden met die alg twee druppels water op elkaar ge- aanvallen inderdaad heel wat te stellen, lijkende tweeling-broeders Cees en Ees Cortenberghe: gezond en blozend met typische athleten-figuren en een rijke voetbal-bagage, wel een zeer fraai debuut j maakten. Samen met Bak en Schouten Sjvitchten zij onafgebroken over de gehele breedte van het veld en deze manoeuvres gaven aan de aanvallen van de thuisclub een in snelheid en levendigheid zeer spec- WOUDENSTEIN, Zondag. Het Excelsior-bestuur heeft onge twijfeld eer van zijn werk gehad. Kosten noch moeiten waren ge spaard om het Woudenstein-terrein sneeuwvrij te maken en inderdaad lag de grasmat er perfect groen bij en was zij bovendien uitstekend be speelbaar. Dat trouwens iedereen op dóórgaan had gerekend, bleek op de uitverkochte tribunes, die inderdaad bomvol waren. Maar een heel merk waardig aspect bij deze plaatselijke ontmoeting vormden wel de lange colonnes auto's die in heel Kralin gen rond Woudenstein stonden ge parkeerd.... Een merkwaardig aspect van het spél was de voortreffelijk geslaagde combinatie van „oud" en „nieuw" in Excelsior's tactiek. De speelwijze met een viermans-voorhoede, die de switch als een vlijmscherp wapen hanteerde, mag dan „nieuw" heten, zij is dan een „nieuwigheid" die steeds meer opgang maakt. „Oud" heet dan de orthodoxe maar zeer bekwaam bezette defensie-formatie met de backs in het midden en de (knappe) kanthalves aan de zijlijnen. ®n voor de combinatie van een ouderwetse èn kundige aanvallende spil met een teruggetrokken mid- ®"Y0°,r blijft dan de benaming o euw"-cocktail over. hadden de oud-en-nieuw" on WouripnS- i .meerde jaarwensen XletTrte'"tieme «ver,dekte De Sparta-voorhoede op haar beurt strandde bijna steeds in eerste instantie reeds op de obstakels, welke Van Kils donk en de bekwame orthodoxe spil Ver meer in het middenveld en de fanatieke kanthalves De Hartog en Dörr aan de zijlijnen opwierpen. Van Ede was nog de gevaarlijkste man in die voorhoede, maar de rest bleef onder de maat en het experiment met de jonge midvoor Boot bleek bepaald een fiasco. ExceIsior s backs Verboom en Lagerwaard hadden het dan ook niet eens zo bar moeil|] ken tenslotte knapte doelman Den Hertog het weinige lastige werk knap op. Van Kilsdonk opende al aanstonds het vuur in het zich reeds in het begin van de eerste helft aftekenende Excelsior-over- wicht en voorlopig bleef hij de enige kanonnier, afgewisseld door een kopbal van de tengere Schouten. Halverwege de eerste helft de eerste opgelegde kans ech ter voor Sparta: een trekbal van de door Benningshof gelanceerde en langs Dörr gegleden Van Ede belandde precies voor Heen enkele Excelsior-speler voor de lens van de foto gr aaf en toch is d.t het enige doelpunt dat op W ouaestdin viel en dat de Kralingcnaars de overwinning gaf, Vijf verslagen Spartanen: aanvoerder Sonneveld, stopper Terlouw (achter hem rechtsback Worsseling), keeper Landman (en half zichtbaar achter de doelman rechts half Zuidgeèst) de voeten van de vrijstaande Van Male, aio er echter niet resoluut genoeg tegen- a_an ging, zodat Den Hertog kon redden. Voorbarig gejuich van de Excelsior-aan- hang bij een verraderlijke schuiver van Van Kilsdonk werd ternauwernood door een grabbelende Landman gesmoord en de Hull-held had ook nog moeite met een schot van Bak. Maar opnieuw een lachende kans aan de overkant, waar Boot zich eindelijk vrij werkte doch op het critieke moment door Verboom met de arm werd weggedrongen en zijn schot niet zuiver meer kon richten. Iets tè overmoedige afstand-schoten van Bak en Dörr markeerden de meerderheid die Excelsior ook in de tweede helft ver overde. Maar bij elke doorbraak van Van Ede school gevaar voor de Woudensteiners: een scherp schot vlak langs de binnenkant van de paal vergde van Den Hertog de mooiste safe van de middag, een volgend vleugelschot werd slechts ten dele gestopt, hetgeen een kopbal van Terlaak en een verwoede scrimmage tot gevolg had, maar uiteindelijk klaarde Den Hertog ook dat. En wéér was het Van Ede, die Sparta aan een tweede opgelegde kans hielp, maar ditmaal joeg Boot het leer in volkomen j vrije positief onbeholpen naar ds wolken, i Geen wonder dat Van Ede het de volgende keer alleen probeerde: een scherp diago naal schot, maar Den Hertog opnieuw onvermurwbaar. Een zwevende kopdnik van Bak ver plaatste de aandacht naar de overkant, waar Terlouw-in-vorm na de rust geen gevaren meer had gedoogd. Maar des ondanks moesten hjj en Landman negen minuten voor het einde voor de „twee ling-manoeuvre" van de gebroeders Cor tenberghe zwichten. Excelsior wist die voorsprong te con solideren. Van Kilsdonk regeerde nu met ijzeren hand het middenveld en er kwam zelfs geen enkele doelrijpe Sparta-kans meer uit de bus. Op hetzelfde moment lieten Schouten en Sonneveld zich door Miedema resp. Schop vervangen: onschul dige kwetsuren waaraan opzet vreemd was, want scheidsrechter Horn had de teugels van het begin af strak in handen gehouden en aldus op bekwame wijze bij gedragen tot het vinnige maar sportieve karakter van deze aantrekkelijke en soms fraaie strijd. (Van onze sport-correspondent) LEEUWARDEN, Zondag. Het harde, en daardoor moeilijk te bespelen terrein bleek vooral voor de thuisclub moeilijkheden in te houden, maar aan de andere kant kwamen de Westelijken dan toch maar met zulk voetbal voor de dag, dat de Friezen bij deze 10 zege zeker hun handen mo gen dichtknijpen. De grote tekortko ming bij de gasten was wéér de afwer king van de aanvallen, die temeer r.u men Poort miste ook b|j de groot ste inspanning tot het laatste signaal niets bleven opleveren. De bezoekers liepen hard van stapel, en plaatsten de zich moeilijk bewegende Noordelijke verdedigers geregeld voor lastige puzzles. De schotvaardigheid van 't Gooi liet echter zo veel te wensen over, dat ook de fraaiste voorzetten van v. d. Straaten onbenut bleven. Met dat al bleven de gasten maar opdringen, en het was dan ook geenszins in overeen stemming met het spelbeeld, dat Leeu warden de score opende. Toen Van der Ley, die danig door Bak werd bewaakt, eens naar buiten was afgezwenkt om aan deze lastige schaduw te ontkomen, stelde hij de naar binnen gekomen Hoekema in staat, langs Mosterd te schieten. De doelman van 't Gooi, die overigens een uitstekende wedstrijd speelde, stond bij dit schot van korte afstand machteloos. Na halftime kwamen de Friezen er iets beter in. doch het voetbal bleef van ma tig gehalte. De Gooiers, niet geïntimi deerd door hun achterstand, bleven fel VENLO, Zondag. VVV heeft zich, in zijn eigen, moei lijk bespeelbare Kraal, een overwinning zien ontglippen, door de fanatieke wijze waarop Willem II zijn verdediging accentueerde. Vooral naarmate het ein de nader kwam, speelden de Tilburgers kennelijk op een draw. Venlo daaren tegen was, om zich in de kopgroep te bljjven doen gelden, daarmee niet ge baat, speelde van begin af op winst. Geleidelijk kwamen de geelzwarten in de meerderheid en Sijbers was maar heel weinig van een doelpunt verwijderd bij een voltreffer.... op de kruising van lat en paal. Twee fraaie kansen kreeg zijn linker buurman Schatorjé, maar beide werden gemist. En toen de onvermoeibare Verberk eindelijk de roos geraakt had, floot de scheidsrechter voor buitenspel. Bijna was er zelfs nog een doelpunt voor Willem II op het bord gekomen, maar Becx kon de kans daartoe niet benutten. Ooi; in de tweede helft was- VVV waar neembaar sterker, doch Willem II hield goed stand en legde tenslotte het zwaarte punt op de verdediging van de 00, waarmee inderdaad het einde kwam, zon der dat zich nog schokkende dingen voor deden. voor een beter resultaat strijden en kre gen stellig wel mogelijkheden. Hun tech nische beheersing bleek de omstandig heden in aanmerking genomen zeer behoorlijk, en zo bleef het voor de meer ingehouden werkende gastheren een las tige opgaaf, zich de tegenstanders van het lijf te houden. Dat het met dat al een nederlaag werd, bleef allereerst te wijten aan de gasten zelf. Zij bleven ook de fraaiste kansen missen, en zelfs de poging van de verdediger Van Dam. door een plaatsverwisseling met zijn midden voor tot een tegenpunt te komen, liep op niets uit. De krachtsverhouding in aan merking genomen, zou 't Gooi een gelijk spel zeker hebben verdiend. EINDHOVEN, Zondag Brabantia stak weer eens in een pro ductieve bui en ging onmiddellijk van start met een vlot spelletje recht op het Tielse doel af. Dat Theole het tóch meer van gevaarlijke uitschieters moet hebben dan van op kwaliteiten gebaseer de regelmatige successen, bleek deze middag, waarop het in alle linies voor Brabantia moest onderdoen. Van den Wildenberg gaf Brabantia, toch nog pas halverwege de eerste helft, de leiding, waarbij de binnenkort van de wedstrijdsport afscheid nemende doelman Hendriks niet vrijuit ging. Kort daarna werkte Van Elderen een pass van Mol len goed af, Van Zandvoort deed ook zijn duit in het zakje en weer Van Elderen zorgde voor een 40 ruststand. Doordat Brabantia het na de hervatting kalm aan deed, kon Theole zich loswerken en zelfs een dozijn corners veroveren, maar pas toen het einde in zicht kwam, stond Brabantia een tegenpunt toe, ge scoord door Van der Garde, waarna ech ter Van den £)ildenberg tóch nog voor Brabantia het laatste woord wilde heb ben: 51. TJET ZOU overdreven zijn, te zeggen, dat het de laatste weken met onze voetbalcompetitie bijzonder vlot loopt. Koning l ilialf zit de K.N.V.B.-competitieleiding hardnekkig dwars en gisteren brach ten we het in de eerste klasse slechts tot het magere totaal van acht wedstrijden. Vrijwel nergens was de terreingesteldheid bepaald ge schikt voor super-voethal, doch spanning was er daarentegen wel. Doelpunten bleken de wedstrijd BrabantiaTheole uitgezon derd overal uiterst kostbaar en in vier van de acht gespeelde wed strijden bracht inen het in totaal slechts tot zes doelpunten: een weinig opwindend moyenne van anderhalve goal per wedstrijd! Op 25 Januari begint te Boekarest een internationaal scliaaktournooi, waaraan o.a. vier Russische meesters, de Hon gaar Szabo, de Belg O Kelly cn de Zweed Stahlberg deelnemen. Dr Euwe en Lode Prins, eveneens voor dit tour- nooit uitgenodigd, konden door beroeps werkzaamheden aan deze invitatie geen gevolg geven. (Van onze sporteorrespond'ent). OLYMPISCH STADION, Zondag Blauw Wit is Zondagmiddag in het Olympische Stadion tegen DWS wel wat erg goedkoop aan zijn doelpunt, dat uit eindelijk het enige uit de wedstrijd zou blijken te zijn, gekomen. Een kwartier na de aanvang nam Kersbergen een vrjje schop. De bal werd naar rechtsbuiten Heffels geplaatst, die snel een voorzet in het doelgebied van DWS liet neerdalen. Doelman Richter sprong omhoog, klauwde de bal uit de lucht, maar kon hem niet onder controle krijgen, omdat linksbuiten Scherpenzeel doorgleed en tegen hem op- Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voethal bond is er in geslaagd, een overeenkomst met de eerste divisieclub Blackpool te treffen voor het spelen van een drietal oefenwedstrijden in Mei a.s. Blackpool arriveert met een chartervliegtuig op 12 Mei op Schip hol en zal tot 24 Mei in ons land verblijven. Drie wedstrijden staan op het programma, n.l. te Amster- dam, Rotterdam en in een nog nader te bepalen stad elders in het land. In het elftal van Blackpool spe en o.a. Stanley Matthews, de snelle buitenspeler, Stan Mortensen, de fameuze binnenspeler, verder Jo ins on, de linkshalf, Farm, de doelverdediger van het Schotse elftal, Shinwell en Brown, allen internationals of oud- inlernationals. Het ligt in de bedoeling, dat op Woensdag 11 Maart een oefenwedstrijd gespeeld wordt door het voorlopig Nederlands elftal als voorbereiding voor de ontmoeting tussen Nederland en Zwitserland, welke op 22 Maart te Amsterdam plaats vindt. Voorts wordt ook op Woensdag 8 April een oefenwedstrijd van het voorlopig Nederlands elftal gespeeld, ter voorbereiding van de ontmoeting tegen België, welke op 19 April, eveneens te Amsterdam, is vastgesteld. Er worden pogin- fcen jn jlet werk o-esteld om voor oefenwedstrijden twee Engelse clubs te ®ngageren welkc pas later, wanneer meer ronden voor de F.A.-Cup zijn S^Peeld, zullen kunnen worden gecontracteerd. 0°k jjet ]\Te(jeriands B-elftal zal een oefenwedstrijd spelen tegen eon ftttitenlands team aangezien op 19 April België BNederland B ia vast- 1 botste. Richter liet de bal vallen, waarna deze over de doellijn rolde. Van enige op zet was b(j de botsing geen sprake, zodat het doelpunt werd toegekend: 1—0. DWS heeft deze handicap van een ongelukkige achterstand niet kunnen overwinnen. On danks af en toe goed spel vermocht het niet naast Blauw Wit te komen. Beide ploegen hebben in het begin van de -strijd naar de balans lopen zoeken. Het was nogal moeilijk op het gladde veld. De treffer, die Blauw Wit liet noteren was o.a. het gevolg daarvan. Blauw Wit schaamde zich overigens voor zo'n toe- valsdoelpunt, want het begon na zijn succes enkele dingen te doën, die de toe schouwer deden opleven. DWS vond het na een 25 minuten spelen wel tijd worden om ook doelman Van Raalte te gaan tes ten, maar zonder resultaat. De tweede helft werd door DWS met enige vlotte combinaties geopend. En linksbuiten Petiet kreeg zelfs de kans de score in evenwicht te brengen. Nadat Van Raalte was gepasseerd had de kleine DWS-er een vrij doel voor zich. Zijn schot sloeg echter vele meters naast de Blauw Wit-veste in een sneeuwhoop. Blauw Wit schrok even en zocht weer de richting van Richter op. Niet lang. Want in de laatste vijftien minuten wilde DWS toch nog proberen een gelijk spel te behalen. Het is niet gelukt. Er zijn onderhandelingen met de Franse Voetbalbond gaande om de wedstrijd Oost- NederlandNoord-Oost-Frankrijk op 29 Maart a.s. te spelen, dezelfde dag, waarop de ontmoeting LuxemburgZuid-Neder land plaats vindt. Hoogstwaarschijnlijk zal, indien Frankrijk met de datum accoord gaat, de wedstrijd te Enschede worden ge speeld. Overigens fokte men in de Amster damse derby Volewijckers—Ajax de enige wedstrijd die jn afdeling A plaats vond vijf doelpunten in ééns, waarbij Ajax tenslotte met 23 aan de winnende hand bleef. De Ajacieden nestelden zich hierdoor op de tweede plaats met evenveel pun ten als het leidende RCH. De Heem stedenaren worden echter nog verre van bedreigd. Zij hebben twee wed strijden minder gespeeld dan hun naaste concurrenten. In B gingen nog drie wedstrijden door. Z|j eindigden stuk voor stuk met een overwinning voor de thuis club en bovendien hing er aan het slot van de feestelijkheden zowel in Groningen, Leeuwarden als in het Amsterdamse stadion een 10 uitslag op het scorebord. Blauw-Wit ging in de tweede Amsterdamse derby DWS voorbij en nestelde zich nu in de goede middenmoot, Leeuwarden klom naar de derde plaats door een 10 overwinning op 't Gooi, welks defensie dus blijkbaar weer wat meer waterdicht begint te worden en Go Ahead nog steeds op de laatste plaats verzamelde in de uitwed strijd tegen het Groningse Be Quick twee kostbare punten en zit Achilles nu weer dicht op de hielen. De met zoveel spanning tegemoet geziene Rotterdamse derby, Excel siorSparta, eindigde in een 10 overwinning voor de Kralingenaars en de teleurstelling in het Sparta- kamp zal vermoedelijk wel niet ge ringer zijn dan de vreugde in de Excelsior-gelederen. Sparta behield niettemin de leiding, zij het: met nog slechts 2 punten voorsprong op MVV. WV liet de kans om -de tweede plaats te bemachtigen, onbenut. De Venlonaren speelden in een wedstrijd zonder doelpunten aan de Kraal ge lijk tegen Willem II, wier schutters gisteren in de algemeen heersende doelpuntenschaarste deelden. Alleen de Brabantia-voorhoede bleek tegen Theole op schot. Zij produceerden niet minder dan vijf doelpunten en hield de club uit Tiel daardoor vast op de laatste plaats. De enige wedstrijd van afdeling D de tweede Rotterdamse derby: Xerxes—Feijenoord eindigde in 'n gelijk spel, nadat beide voorhoeden één doelpunt hadden gescoord. Xerxes klom daardoor weer op de ranglijst, doch Feijenoord miste een uitsteken de kans om opnieuw naar de tweede plaats op te rukken. De nieuwe standen: Eerste klasse A: RCH Ajax DOS Heracles GVAV 12 Wageningen 11 VSV 11 Ensch. Boys 12 NEC 11 Zwolse Boys ..11 Volewijckers 12 EDO 12 Sneek 11 Frisia 10 Eerste klasse B: Heerenveen 12 Stormvogels 12 Leeuwarden 12 Haarlem 11 11 14 11 13 Blauw Wit 12 12 DWS 12 11 A G OW 11 10 't Gooi 13 10 Elinkwijk 11 9 9 12 7 Go Ahead ..12 5 Eerste klasse C: 9 ...12 18 6 lt> WV ...13 16 Willem II ...13 16 15 19 ...12 13 15 12 15 12 14 11 11 Brabantia 13 10 SVV 12 9 Juliana 11 7 HBS 12 7 Theole 13 6 Eerste klasse D: PSV 12 16 Eindhoven 12 15 Nöad 12 15 Feijenoord 13 15 ADO 11 14 Xerxes 12 13 Bleijerheide 12 12 RBC 12 11 NAC 12 11 Hermes-DVS 11 10 Limburgia 12 10 Maurits 12 9 DHC 11 8 TEC 12 7 Het 2e Ajax-doelpunt op het Mosveld: Bakker heeft de Volewijckers-keeper Hagenaars gepasseerd (midden) Zo kwam het enige doelpunt in het Olympisch Stadion tot stand: uit de botsing tussen Blauw !i it s linksbuiten Scherp.enseel en J).W,S.'s doelman Richter, (Van onze sportcorrespondent) AMSTERDAM-NOORD, Zondag. Op liet Mosveld is Ajax tegen de Volewijckers op een 32 zege gekomen. Het leek er eehter vooral in de tweede helft niet op, dat de Meerbewoners een overwinning zouden behalen. Want een 20 voorsprong ging in de 27ste minuut na de rust geheel verloren, toen linksbinnen Kuypers met een zuiver schot doelman isser het nakijken gaf en daardoor de stand op 22 bracliL Volewijckers is na deze gelijkmaker sterk in de meerderheid gebleven. Het kon echter niet verhinderen, dat vier minuten voor tijd rechtsbuiten Leeser via een sliding Ajax voor de Noord-Amsterdammers voor goed onbereik baar maakte: 23. In de eerste helft, nadat Volewijckers sterker was gestart en gedurende de eerste tien minuten een overwicht had gehad, heeft Ajax een onbetwiste meerderheid gedemonstreerd, die naar een 0—2 score leidde. In de elfde minuut ketste een schot van middenvoor Bakker op spil Kamstra af. Leeser sprintte toe en sloeg doelman Hagenaars vervolgens kansloos (0—1). Dit eerste doelpunt vond Ajax blijkbaar niet voldoende. Het zette een serie aan vallen op, die het ergste deed vrezen. En na een half uur sprong het inderdaad verder van De Volewijckers weg. Een scherpe pass van linksbuiten Standaar sneed door de Noordamsterdamse verdedi ging, middenvoor Bakker wachtte de bal op en passeerde daarna Hagenaars met een hard schot: 0—2. De Volewijckers richtte zich na dit tweede Ajax-succes op. Met alle beschik bare wapens werd Visser onder vuur ge nomen. Twee minuten voor rust zou het offensief van De Volewijckers vruchten afwerpen. Een schuiver van rechtsbin nen Schenkel was de Ajaxdoelman tè machtig: 12. In de tweede helft is De Volewijckers de aanval weer gaan opnemen. Ajax, dat de maat enigszins kwijt was, werd. terug geworpen. En in de 27ste minuut had Kuypers reden tot juichen. Een pass van linksbuiten Van der Ruit legde de Vole- w|jckers-linksbinnen achter Visser neer: 2—2. De Noord-Amsterdammers wensten nu meer. Zij kregen het evenwel niet. Toch j zou er nog een treffer vallen. Ajax schreef die op zijn naam. In de 41ste minuut, toen men zich al met een 22-stand had ver zoend, boog Van der "Wel een schot naar Leeser, die onderuit gleed en de bal langs Hagenaars wrong (23). Ajax kon hierna als triomfator het veld verlaten. De hardrijderij voor dames, die vandaag in Broek bij Joure zou worden gehouden, is in verband met de weersomstandighe den niet doorgegaan. Naar aanleiding van de „affaire- Lenstra" de. weigering van de Heereovener om als linksbuiten te spelen in het Nederlandse elftal, dat in Huil de Engelse amateurs ont moette schreven wij onlangs, dat wij meenden, dat de voorzitter van de keuze-commissie, de heer Ver legh, geen reden had om over Lenstra's weigering verontwaardigd te zijn, omdat naar men in voet balkringen hardnekkig fluisterde de heer Verlegh in zijn eigen tijd als internationaal eens een plaats in het Oranje-team weigerde, daar hij niet bereid was, te spelen op een plaats vóór Harry Denis. De heer Verlegh schreef ons des tijds, dat dit verhaal op een ver keerde voorstelling van zaken be rustte, doch het verhaal bleef hard nekkig de ronde doen en de man die het uit het roemruchte, doch be wogen verleden opgroef (de radio reporter Van Rijn) houdt het ver- ho -1 r.og steeds staande. Intussen h'.At de heer Verlegh door nu rrbondsbestuur hem richtlijnen eteert (zoals dé heer Verlegh de "pelers richtlijnen decreteerde) ïeen te gaan, in feite 'het voor- L""d van Abe Lenstra gevolgd. :r het motto: alles of niets Of de juiste oplossing is, blijft de .g. Met wat méér souplesse van z.jde der „oude" technische com- ssie, zou de Nederlandse voetbal wereld vermoedelijk beter gediend zijn geweest. t

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 3