ARMBAND-PUZZLE Nieuws uit STAD eu OMTREK De nieuwe situatie aan de W i 111 e 1 m i n a 1 laven am Op het witte doek in Rotterdam ïgen in het Gemeente Ziekenhuis Bredase uitbreker in Bonn Autobotsing te Leidschendam Goederen voor Amerikaanse luchtmacht Olieverkeer flatteert havenresultaten Japonnen Colberts oa. Mantels ftegenbledtnq KOSTEN 296.000 RADIOPROGRAMMA Agentschap voor Schiedam Magazijn „De Ooievaar" Fa. Leusen-Engelen Hoogstraat 138-144 - Tel. 68097 PAGINA 2 ZATERDAG 10 JANUARI 1953 Ontmoeting met West-Duits parlementslid Aankoopbureau in Den Haag #GR00THANDE! IN EIEREN NIEUWE BANKEN ENZ. ST. JOSEPHSCHOOL ONEERLIJKE LIEDEN IN DEN HAAG Eenvoudige F Costums UITSLAGEN DAMCLUB SCHIEDAM B. M. R. S. RECTIFICATIE QVERSCHIESCHESTR.55-57«TELi 67121 TT TT 1 (Sterrebos, Volkspark en Julianapark) een |j J, n r» •»-! li I I A I I oppervlakte van 38.2 ha blijvend of nieuw Hill Cll0 ciclïl .«llCl nOOICl park (Volkspark, Julianapark en „Het Oplossingen kunnen ingezon den worden tot Donderdagmiddag. Over de puzzle-ru- briek kan geen briefwisseling worden ge voerd. 26. data, 28. gort, 30. normaal, 32. Palermo, 34. beitels, 35. stand, 36. opank, 37. smalt, 38. satan, 40. Ierse, 41. stier, 43. Ata, 45. cel, 50. trog, 52. laan, 54. anode, 56. emelt, 57. etter, 59. einde, 61. rag, 63. wed, 64. havik, 65. leder, 67. geste, 69. erker, 70. Eelde, 71. tenen, 73. rede, 75. eelt, 76. bont, 78. ril, 80. pas. De eerste prijswinnaar in 1953 is J. v. Slobbe, Vondellaan 62a, Schiedam. De prijs wordt per postwissel toegezonden. Dr Erich Mende, vrfl-democratisch lid van de Westduitse bondsdag, heeft blij kens een Reuterbericht te Bonn gezegd, dat hij in het geheim een ontmoeting heeft gehad met een van de uit de Bre dase gevangenis ontvluchte Nederlandse oorlogsmisdadigers. Deze ontmoeting had Vrjjdag in het parlementsgebouw plaats gevonden. In het hoofdkwartier van de Ameri kaanse troepen in Wiesbaden is bekend gemaakt dat in Den Haag een bureau zal worden opgericht, dat zich bezig zal hou den met de aankoop van materiaal voor de Amerikaanse luchtmacht. In Far ijs, Frankfort en T onden bestaat reeds een dergelijk bureau. Het bureau in Den Haag zal aankopen doen in Nederland, België, Denemarken, Noorwegen en Zweden. Het totale bedrag dat hiermede gemoeid zal zijn schat men op elf millioen dollar, verdeeld over 30 contracten. In de film „FOR MÉN ONLY", waar van Prinses deze week de Rotterdamse première heeft, worden bepaalde ont groeningsmethoden in Amerika aan de kaak gesteld. Een student, die weigert een hem gegeven opdracht het doden van een hond uit te voeren, veronge lukt door de schuld van z'n plaaggeesten, waarna een leraar, ondanks ernstige te genwerking, met de steun van goedwil lende elementen een einde maakt aan deze excessen. Het ongewone gegeven is door regisseur Paul Heinreid, die zelf naast Margaret Field de hoofdrol speelt, vrij goed uitgewerkt, hoewel hij zpn be toog meer onderstreept met woorden dan met filmbeelden. Uiteraard is het hier geschilderd probleem waarin personen boven 18 jaar zich kunnen gaan verdie pen, sterk op Amerikaanse toestanden gericht. Robert Mitchum raakt in Macao „DE SMOKKELPOORT VAN AZIë", in con flict met een bende diamantsmokkelaars. Na heel wat wederwaardigheden levert hij het hoofd van de bende uit aan de internationale politie in Hongkong en zichzelf in de handen van Jane Russell. Een vlot en met routine gemaakt ver haal. dat hier en daar de bekwame hand verraadt van Joseph von Sternberg (die Mariene Dietrich ontdekte en groot maakte), maar dat als geheel niet ver boven de middelmatige „thriller" uit komt. Voor personen boven 18 jaar in Capitol. „AVONTUUR", een Nederlandse pre mière in Colosseum ten Victoria, haalt zelfs de middelmaat niet, zodat men zich enigszins verbaasd afvraagt, waarom deze film, die uit 1946 dateert, eigenlijk de moeite waard wordt geacht om nu nog te worden vertoond. Tenzij men op het standpunt staat, dat namen als Clark Gable. Greer Garson. Joan Blondell en Thomas Mitchell, die klinken als een klok, garant staan voor een goede film. Dit is echter niet het geval, ondanks de regie van de inmiddels overleden re gisseur Victor Fleming, die zich hier be slist niet van zijn beste zijde laat kennen. Clark Gable is een speelse bootsman met een bijzonder _uim hart en Greer Garson een bebrilde bibliothecaresse, die met haar fok haar gereserveerdheid pleegt af te leggen. Zo lang die twee kibbelen en rar. Gable zijn attenties hoofdzakelijk aan Joan Blondell bewijst, is de film het aan zien nog waard, maar, zodra ze gaan trouwen, beginnen ze zo zwaar te filoso feren wat bootsman Clark helemaal niet ligt dat de film met de beste wil van de wereld niet meer aan haar eind weet te komen. Na zegge en schrijve drie dagen gaan ze als de beste vrienden scheiden. Bootsman Gable zoekt de zee weer op, maar keert net op tijd terug bij Greer Garson, die hp niet kon ver geten, om getuige te zijn van de geboorte van zpn zoon, zodat het „happy ending" komt voor twee gehuwd-geschei- denen of gescheiden-gehuwden. Intussen zijn er nog rond een ruwe zeebonk, die zijn ziel verliest, maar deze op zijn sterf bed gelukkig weer terugkrijgt, zulke diepzinnige gesprekken gevoerd, dat zelfs de best onderlegde scheepsjongen er geen touw aan vast zou weten te knopen. Een onmogelijk, naief en onbegrijpelijk ver haal, dat bovendien voorbehoud verdient voor personen met levenservaring. In het Zwitserse „PALACE HOTEL" wordt geld gestolen. De directie laat haar ober het personeel bijeenroepen en de verdenking valt op Emllie Wendler, een verarmde weduwe en haar zoontje Walter. Door het slimme optreden van enkele personeelsleden wordt echter de ware dader ontdekt. Een tamelijk door zichtig detectiveverhaal, dat door de Zwitserse regisseurs Leonard Steckel en E. Berna op weinig overtuigende wijze in beeld is gebracht. Toelaatbaar, maar weinig belangwekkend amusement voor iedereen, deze week in Cineac. Prolongaties: „THE GREATEST SHOW ON EARTH" <3e week) in Arena (14 j.); „DE GELUIDSBARRIÈRE" in Lutusca (14 j.)„ALLES OP EEN KAART" (3e week) in t Venster (a.l.>. In 1952 heeft de Rotterdamse haven met een totale hoeveelheid behandelde goede ren van 41.000.000 ton het vooroorlogse re cordcijfer van 42.300.000 ton in 1938, bena derd. Trekt men er de meegenomen hoe veelheid bunkermateriaal door uitgaande schepen af, dan staat 1952 met 40 millioen ton tegenover 1933 met 40,2 millioen ton. Daaruit blijkt de achteruitgang van Rot terdam als bunkerhaven, welke samen hangt met het toenemende gebruik van olie als brandstof. Een veel belangrijkere conclusie kan men echter trekken als men het olieverkeer van bovengenoemde getal len aftrekt. Want voor de overige rubrie ken blijven dan de cijfers 27,5 millioen ton in 1952 en 39 millioen ton in 1938 over. Er blijft dus nog wel een terrein waarop verbetering moet komen, over Verdeeld naar de vlaggen kwam in 1952 evenals in het jaar daarvoor, de grootste tonnage binnen onder Nederlandse vlag, gevolgd door de Britse. Noorwegen bezet de derde plaats, terwijl de U.S.A. en Duitsland, welke in 1951 resp. de vierde en de vijfde plaats bezetten, nu van plaats hebben gewisseld. De silo-capaciteit in de Maasstad kon worden vergroot met 150.000 ton in 1952. De opslag-capaciteit voor minerale oliën steeg van 1.850.000 ton tot 2.170.000 ton. Het aantal kranen in de Rotterdamse haven bedraagt thans 280. ;t bestuur van de St Willibrordus- De Haagse politie heeft aangehouden de 24-jarige J. G. M. L., zich noemende technisch tekenaar. Hij had een kennisje voor 425 opgelicht, door haar te vertél len, dat hij in financiële moeilijkheden verkeerde. Hij zou doktersrekeningen moeten betalen en geld nodig hebben met het oog op een betrekking, die hij kon krijgen. Verder is aangehouden de 30-jarige ma gazijnbediende J. de R. te Den Haag. die ten nadele van zijn Rotterdamse werk geefster textielgoederen had ontvreemd. Bij een familielid van De R. in de resi dentie werden zés japo'nnen in beslag ge nomen, afkomstig uit de Rotterdamse tex tielzaak. Voorts heeft de politie aangehouden de 19-jarige kousenvormster M. H. van de G. uit Delft, die uit de tas van een werk ster, in dienst bij haar werkgeefster, in de loop van 4 a 5 weken een bedrag van 35 had gestolen. Tenslotte werd aangehouden de 33-ja- rige electromonteur H. J. S. die op he terdaad betrapt werd. toen hij bij zijn werkgever de kop van een olectr-sch scheerapparaat stal. In zijn woning wer den nog enkele eiectrisehe apparaten aan getroffen, toebehorende aan zijn werk gever. waterleiding, de kóudwaterleiding, de ver warming, de eiectrisehe installatie en an dere hiermede samenhangende voorzie ningen zullen kosten 50.000. De operatie afdeling wordt uitgebreid met een tweede operatiezaal, terwijl de vrijkomende ruim ten van de oude Röntgen-afdeling be stemd zullen worden voor instrumenten kamer, doktorenkamer en voorbereidings kamer. De kosten hiervan worden ge raamd op 45.000. 'Hét vrijgekomen laboratorium zal wor den bestemd voor centrale bergruimte voor geneesmiddelen en de oude kamer van de geneesheer-directeur voor specia listenkamer. Verbouwing in eigenlijke zin is hiervoor niet nodig, doch slechts het verrichten van enig schilderwerk, tim merwerk, enz. Bovendien moet voor de ingebruikneming van de verschillende nieuwe afdelingen de inventaris worden uitgebreid. De uitgaven van een en ander worden globaal begroot op 60.000. Gewenst is, dat tevens het lijkenhuis wordt verbouwd, zodat daarin twee rouw kamers worden ingericht en een wacht ruimte wordt gemaakt. Met het aanbrengen van een gasleiding, een geyser en 2 gaskachels voor verwar ming en het vervangen van de door déze verbouwing verloren gegane opbergruimte van de tuinman, worden de kosten g«- I raamd op 14.000. Voor onvoorzien is op. te nemen 40.000 gulden, zodat In totaal nodig zal zijn een crediet van 296.000. Nu in het Gemeente-Ziekenhuis de nieu we kinder-afdeling is gereed gekomen en in gebruik genomen, is het gewenst, aldus B. en W. tot de Raad, dat de ruimte van de oude kinder-afdcling productief wordt gemaakt. Hierin kunnen worden onderge bracht a. het laboratorium; b. de infec tie-afdeling voor volwassenen (9 bedden); c. de woongelegenheid voor de directrice. Het laboratorium is thans veel te klein voor een ziekenhius met ongeveer 260 bedden. Wil het klinisch-chemisch en bac teriologisch onderzoek behoorlijk tot zijn recht komen, dan moet het in een grotere ruimte worden ondergebracht. Het bestaande infectie-paviljoen is on economisch in het gebruik en kan beter voor normale verpleging worden benut. De tegenwoordige kamers van de direc trice kunnen beter worden ingericht voor wacht- en onderzoekkamer, kamer voor de geneesheer-directeur, tevens geschikt voor commissie-vergadering en een cen trale medische administratie-kamer. De kosten van de verbouwing van de oude kirider-afdeling bedragen 78.000. De verbouwing van de vrijkomende woon- en slaapkamer van de directrice voor het reeds aangegeven doel zal kosten 9.000. Het oude infectie-paviljoen Wordt ver bouwd voor normale verpleging van on geveer 20 patiënten en een woon- en slaapkamer voor de hoofdverpleegster. De verbouwing, Hét sanitair, de warm- SINGEL 114-116 OAGBtAD VOOR SCHIEDAM IN OMSTREKEN 75ste Jaargang No. 22046 A. Struik—J. Westerveld A. Verberk—T. Visser Chr. A. Habermehl—W. Heuvelman.. A. v. d. Moer—W. Pranger G. Baatsen—I. Visser P. v. NoordennenD. Zonneveld J. de Wilde—Chr. A. Habermehl L. SchuitsmanD. Mast A. Verberk.1. Onink M. v. NoordennenJ. de Wilde Radioprogramma B. M. R- S. Uitzending vanuit Eng. Transit Camp. Hoek van Hol land. Golflengte 31 Meter. ZATERDAG. 1H JANUARI. 22.00 uur: Turntable Time. 23.00 uur: Nogmaals Bing Crosby. 23.30 uur: Jam Session en zijn band. 23.45 uur: Terug naar 22.00 uur. 24.00 uur: Weerbericht en sluiting. Het. zilveren collectanten) ubilé: van de heer Nic. van Baarle wordt niet op 18 de zer, doch op 25 dezer gevierd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 2