LAATSTE BERICHTEN Weer één earresteerd Nieuws uit STAD en OMTREK Jubileum „Eerbied in Gods Huis De Torenzaal VLAARDINGEN Twee Prijzen Kunstenaarsverzet Ging derde mede plichtige er met de buit van door? Vrouwelijke nieuwsgierigheid De Apostolische Constitutie Emigrantenvaarten naar Canada Kust in Karatsji weergekeerd vT.** MAANDAG 12 JANUARI 1953 PAGINA 3 AFSCHEID PASTOOR THEISSEN De roofoverval te Blaricum Charley Toorop en Maurits Uyldert bekroond DIEVEGGEN BOKSEN Naar wij van bevoegde zijde vernemen is gisteravond laat in Emmerik, vlak bij het Zelfkant- gebied Elten, gearresteerd de uit de strafgevangenis te Breda ont snapte gedetineerde Klaas C. Faber, 30 jaar, afkomstig uit Heemstede. Aanleiding tot deze arrestatie was een tip, die ge geven werd door de Ned. politie. Zoals bekend is enige tijd geleden de o"*vluchte Bikker in hechtenis geno ien. SUCCES VOOR R. C. SCHIEDAM leidde tot arrestatie van dief Inwerkingtreding waarschijnlijk nog deze maand De „Osservatore Romano" deelt mede, dat de (op pag. 1 vermelde) bepalingen in zake het ontvangen van de H. Communie in de Avondmissen ingaan op de dag, dat de Apostolische Constitutie in het officiële orgaan van de H. Stoel, de Acta Apostoli- ca Sedis wordt gepubliceerd. Waarschijn lijk zal dit nog deze maand zijn. AANVARING BIJ DE GOODWINS VREEMDE SNEEUW VAL IN GELEEN „SYMPHONIA" ONDERHOUD VOLKS PARK STERREBOS En beiden nebben gelijk als ze zeggen: Ha!... HUNTER Heerlijk! INTERESSANTE LEZING DOOR MEVR. KOOT— GROSJEHAN VERNIELZUCHTIGE ZEEMAN FIETS GESTOLEN WAT BIJ DE SPAARBANK ANNO 1820 IN DECEMBER GESPAARD WERD VERZEKERING GEMEENTE- GELDEN NIEUWE OOSTDUITSE BELEMMERINGEN H. B. S. S.-NIEUWS KOFFIESMOKKELBENDE WORDT BERECHT Nederlander had de leiding BURGERLIJKE STAND «r <nÉB ROTTERDAMSE VEEMARKT Zondag heeft pastoor Theissen in een predikatie in alle H.H. Missen afscheid genomen van de parochie, waarin hij ge durende ruim 5 jaar is werkzaam geweest. Met behulp van de heren kapelaans en de parochianen is hier in deze jaren veel tot stand gekomen. Voor de medewerking, die hij hierbij heeft ondervonden, bracht de pastoor hartelijk dank. Nog veel werk valt in Vlaardingen te doen, welke taak thans door de nieuwe pastoor zal worden overgenomen. Pastoor Theissen eindigde met de beste wensen uit te spreken voor de parochie van St. Jan in haar geestelijke en stoffelijke belan gen. Zondagmiddag hield de vertrekkende pastoor een drukbezochte receptie in de pastorie, waar zeer veel parochianen van de gelegenheid gebruik hebben gemaakt, met een persoonlijke handdruk afscheid te nemen van hun herder. OUDHEIDKUNDIGE VOORWERPEN Het komt de laatste tjjd voor, dat bij grondwerken in deze gemeente scherven en andere voorwerpen worden gevonden met een historische of oudheidkundige waarde. Geconstateerd is, dat deze voorwerpen in enige gevallen zijn verkocht aan der den. In het algemeen hebben de bedoelde voorwerpen een relatief geringe mate riële waarde. Voor de gemeente kunnen zij echter een niet onbelangrijke culturele waarde bezitten. In verband hiermede wordt men bij het aantreffen van deze scherven en overige voorwerpen uit de oudheid met aan drang verzocht deze in te leveren bij de gemeente-archivaris, Raadhuisplein 5, telefoon 2972 (thuis 2179). Op een vergoeding in verhouding tot de culturele waarde kan worden gere kend. Het bestuur van de Stichting Kunste* naarsverzet 19421945 heeft besloten wederom twee prijzen, elk groot ÏOOO toe te kennen. Overeenkomstig het een stemmige advies der respec. jury's heeft het bestuur de prijs voor beelden de kunst (ditmaal voor portret- en fi guurschilderkunst) toegekend aan Me vrouw Charley Toorop. De prijs voor li teratuur (ditmaal biografie) is toege kend aan de heer Maurits Uyldert. De uitreiking van deze prijzen zal geschie den in de aula van het Stedelijk Museurn te Amsterdam op Zaterdag 24 Januari a.s. te 15.00 uur, bij welke gelegenheid doof prof. dr H. J. Pos een rede zal worden uitgesproken. Van de .iury voor de beeldende kunst prijs maakten deel uit: Jae. Bot (voor zitter), J. Bruyn, Jan van Heel, dr A. F. E. van Schendel en J. J. Voskuil. De pury voor de literatuur prijs be stond uit de dames Til Brugman, Emmy van Lokhorst, en de heren R. F. van Heusden (voorzitter), Gerrit Kouwenaar en dr O. Noordenbos. De politie heeft Zaterdagmiddag een vrouw en een meisje van zestien jaar aangehouden, die zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal van levensmidde len uit een bedrijf met zelfbediening. Op Donderdag 15 dezer worden in Musis-Sacrum wederom Bokswedstrijden georganiseerd voor amateurs. Het programma, hetwelk met zorg is samengesteld, en uitsluitend A en B- klasse bevat luidt als volgt: Wim van Klaveren (Sch. Huizenaar) tegen Vic. v. d. Berg (Ver. Laakkwartier) Den Haag. Lichtweltergewioht A-klasse 4x3 min. Toon Schuurmans (Sch. Huizenaar) te gen Bouwhuizen (Sch. Jan Nicolaas) Den Haag. Zwaarweltergewicht A-klasse 4x3 min. Aad de Haan (Sch. Huize naar) tegen A. de Graaf (Sch. Jan Ni colaas) Den Haag. Halfzwaargewicht A- klasse 4x3 min. Nico Maas (Soh. Hui zenaar) tegen Bally te Pas (Ver. Laak kwartier) Den Haag. Lichtgewicht A- klasse 4x3 min. Toon v. d. Berg (Sch. Huizenaar) tegen K. Mahieu (Ver. Laak kwartier) Den Haag. Weltergewicht B- klasse 3x3 min. J. Kruithof (Sch. Moer kerk) tegen L. v. d. Hoogeband (Sch. Jan Nicolaas) Den Haag. Lichtgewicht B-klasse 3x3 min. H. Stilting (Sch. van Yperen) tegen Scherpenzeel (Ver. Laak kwartier) Den Haag. Lichtweltergewicht B-klasse 3x3 min. J. de Reus (Sch. H. v. 't Hof) tegen J. v. d. Bosch (Sch. Jan Nicolaas) Den Haag. Weltergewicht B- klasse 3x3 min. J. Kristallijn (Sch. Hui zenaar) tegen A. Jansen (Sch. Oorschot). Zwaarwelter B-klasse 3x3 min. A. Friehouf (Sch. Huizenaar) tegen A. van Oord (Sch. Moerkerk). Klaas Faber was lid van de Groningse S. D. Hö maakte deel uit van 'n executie- pcleton in Westerbork in 1944 en is ook medeschuldig aan Siibertanne-moorden. Hij werd ter dood veroordeeld, maar kreeg gratie en zjjn straf werd veranderd in le venslang. Omtrent de arrestaties in verband met de overval op de Coöperatieve Boeren leenbank te Blaricum, waarover wij op de •pagina van dit blad melding maken, vernemen wij nader, dat defintieve be wijzen tegen de gearresteerden nog ont breken. Wel zou men ontdekt hebben, dat een derde bij de arrestatie buiten schot buit, t.w. 17.000 er van door is gegaan. Men doet alle moeite de verblijfplaats van deze derde man te achterhalen. Ik rook Hunter Mild Op de hometrainerwedstrijd voor alle nieuwelingen van Zuid-Holland, geldend als het officieus kampioenschap is het de R.C. Schiedam gelukt de vierde prijs te behalen, met slechts 0.2 sec. achterstand op no. 3, Hollandia uit Den Haag. Bij de persoonlijke klassering bezetten de Schiedamse renners A. Bezemer met 1 m. 15.4 sec. de 10e, en J. Vis met 1 min. 16.8 sec. de 14e plaats. De nieuwsgierig van een Amerikaan se huisvrouw heeft geleid tot de arresta tie van de K.L.M.-employé, die tegen het einde van December uit de safe van het K.L.M.-kantoor in New York bijna 3800 dollar aan cheques en baar geld stal. De vrouw verklaarde aan de politie dat zij, voor het venster van haar flat gezeten, een man in een auto had gezien, die bij een papierbak gestopt was vervolgens enig papier had stuk gescheurd, ze in de mand gedaan had en toen weer was weg gereden. Ze was erg benieuwd geweest, wat de man verscheurd had en ze had niet kunnen nalaten om naar buiten te gaan en de papierbak te onderzoeken. Ze vond toen enkele in stukken gescheurde cheques Op het signalement, dat de vrouw van de betrokken man gaf, arresteerde de politie de uit Tsjechoslowakjje geïmigreerde K.L.M.-employé Karpman. Bij hem thuis vond men in een la 200 dollar en bij een zakenrelatie van Harpman 1000 dollar. De Tsjech bekende de diefstal, die hij ge pleegd had „uit wraak", omdat hij geen Kerstgratificatie gekregen had. Zaterdagmiddag is nabij de Goodwins, de zandbanken in het Nauw van Calais, de Franse „Fauzon" (4345 b.r.t.) in aan varing gekomen met de ruim 7000 b.r.t. metende „Aster", afkomstig uit Costa Rica. Beide schepen liepen lekkage op, doch er waren geen persoonlijke onge lukken. De „Aster" is op de plaats van de aan varing voor anker gegaan, doch de „Fau zon" is Zondagmorgen door de sleepboten „Goliath" uit Zeebrugge en „Maas" uit Vlissingen vast gemaakt. Men heeft ge tracht het Franse schip naar Vlissingen of Zeebrugge te slepen, doch mist was oor zaak dat men, om zinken te voorkomen, het schip op de Wenduinerbank voor Oostende aan de grond heeft moeten zet ten. Uit Antwerpen is een bergingsvaar tuig vertrokken om te trachten de „Fau zon" te bergen. Nader wordt gemeld dat de sleepboten „Maas" en „Schelde" van L. Smit en Co s Internationale Sleepdienst tezamen met bovengenoemde sleepboten en het ber gingsvaartuig „Walrus" de „Fauzon" naar Vlissingen hebben gesleept. Maandagmor gen is men daar veilig aangekomen. Door een stoomlekkage in de toevoer leiding van de distilleerketel in de phtaal- zuur anhydridefabriek van het stikstof- bindingsbedrijf te Lutterade-Geieen. is gistermiddag de drukbeveiliging gaan wer ken, waardoor de ketel werd „afgeblazen". Ongeveer 200 kg. anhydride is hierdoor ontsnapt en veroorzaakte door condensatie in de naaste omgeving van het bedrijf een vreemde „sneeuw"-val. Men was aanvankelijk van plan een ge luidswagen rond te laten rijden om de be volking te waarschuwen daar anhydride licht vergiftigd kan zijn en soms bij aanra king blaren op de hand veroorzaakt. De directie van de Staatsmijnen deed evenwel de geruststellende mededeling dat zulks niet nodig was. In de straten van Geleen en Lutterade bereikte de „sneeuw" zelfs een flinke dikte. Mijn smaak is De voormalige troepentransportschepen „Grocte Beer" en „Waterman", die de re gering heeft laten verbouwen tot emi grantenschepen en in beheer heeft gege ven bij Ned. scheepvaartmaatschappijen, zullen ook dit jaar weer emigranten naar Canada vervoeren. De „Groote Beer" zal in 1953 tienmaal uit Rotterdam vertrekken. Voor deze af vaarten zijn de volgende data vastgesteld: 26 Januari, 20 Februari, 17 Maart, 8 en 30 April, 25 Mei, 19 Juni, 17 Juli, 10 Augus tus en 22 September. De „Waterman", die vijf keer de reis naar Canada zal maken, vertrekt uit de Maasstad: 24 Maart, 15 April, 8 Mei, 6 Juni en 2 Juli. Daarnaast maken de schepen „Rijndam" „Maasdam en „Veendam" van de Holland- Amerika Lijn, welke maatschappij ook de reizen van de regeringsschepen voorbe reidt en verzorgt, vaarten naar Canada. Het is mogelijk, dat zich in dit vastge stelde reisprogramma veranderingen kun nen voordoèn, zodat het reisprogramma dan ook vermeldt: wijzigingen voorbehou den. Hunter Navy Cut Het secretariaat van de mondaccor- deonvereniging „Symphonia" wordt thans waargenomen door de heer A. v. Oort, Prof. Kamerlingh Onneslaan 146b. Junior- en seniorleden kunnen zich ook aanmelden bij: A. Kraan, Gordonstr. 15a en F. K. Verboom, Mariastraat 68b. De Plaatselijke Advies-Commissie ten behoeve van de uitvoering van de Ge meentelijke Sociale Werkvoorzieningsre geling heeft B. en W. bericht de vraag onder het oog te hebben gezien, of, en zo ja in hoeverre, er nog mogelijkheden zijn tot het verrichten van werkzaam heden in het kader van de werkvoorzie ningsregeling voor handarbeiders nadat de werkzaamheden, verbonden aan de vergroting van 't Gemeentelijk Feestter rein, zullen zijn geëindigd. Als resultaat hiervan meent de Advies Commissie te moeten adviseren om het werkobject Volkspark-Sterrebos te hand haven, waardoor gedurende het jaar 1953 aan genoemd object, dat mede omvat de wandelweg van de Vlaardingerdijk tegen over de hoofdingang van Wilton-Fjjen- oord tot de Laan van Spieringshoek, oen 50-tal arbeiders kunnen worden tewerk gesteld. Hierbij kan worden opgemerkt, dat in de gemeente-begroting voor het dienst jaar 1953 een bedrag is opgenomen van 84.298, waarbij wordt gerekend op te werkstelling van 25 arbeiders in plaats van op 50 arbeiders, welk laatste getal thans wenselijk wordt geacht. De werkzaamheden zullen bestaan uit het onderhoud van wegen, paden en gras velden, uit het onderhoud van de speel velden in het Volkspark en op de zand vlakte tegenover de Boswachterswoning en uit de verzorging van de bosbestan- den. Bij tewerkstelling van 50 arbeiders zul len gedurende 1953 52 x 50 2600 man- weken worden gemaakt, hetgeen aan ar beidsloon vermeerderd met sociale lasten 145.967 zal vergen. De verdere uitvoeringskosten wegens toezicht. gereedschappen, uitbreiding schaftgelegenheid, privaat moeten op 7.010 worden gesteld. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 23 van genoemde regeling zal over de lonen plus sociale lasten 90 pCt. Rijks subsidie worden verleend. De voor reke ning van de gemeente blijvende kosten zullen derhalve tenslotte bedragen: 10 pCt. van de arbeidslonen 14.597. uitvoe ringskosten 7.010, totaal 21.607; be drijfskosten 13 pCt. 2.809, tot. 24.416. B. en W. kunnen zich, aldus berichten ze de raad, evenals de directeur van Ge meentewerken. verenigen met het denk beeld van de adviescommissie. Dit denk beeld immers schept de mogelijkheid, voor een groter aantal werklozen een werkobject te vinden. Ze geven mitsdien de raad in overwe ging het od de gemeente-begroting uit getrokken bedrag van 84.298 te verho gen tot 156.116. in welk laatste bedrag is begrepen een klein bedrag 330, als loon met inbegrip van sociale lasten voor een in te schakelen werkloze hoofd arbeider. Van dit bedrag blijft 25 pCt. of 83 voor rekening van de gemeente Zaterdagavond was de Torenzaalgroep weer bijeen en ditmaal was het onder werp van het gesprek het ballet. De di recte aanleiding hiertoe is de tournee, welke het ballet van Kurt Jooss op het ogenblik door Nederland maakt. De inleider van deze avond was mevr. KootGrosjehan, die het ballet door haar jarenlange daadwerkelijke activiteit op dit gebied wel van zeer nabij kent. Ze begon haar inleiding met het klas sieke en het moderne ballet tegenover elkaar te stellen, vertelde aardige bijzon derheden over het ontstaan van het klas sieke ballet, de kleding, het schoeisel enz. enz. Het klassieke ballet kwam via Italië naar Frankrijk, waar het in de aard van het gracieuze Franse volk een rijke voe dingsbodem vond. Lodewijk XIV had er een grote voorliefde voor en hij was ook de stichter van de Premier Academie de Dance. In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft een Engelse zeeman, thuisbehorend op een in Rotterdam liggend schip, die in Schiedam aan het passagieren was gegaan, in beschonken toestand de deur van een leegstaande slagerij aan het Rubensplein vernield. De man is ter ont nuchtering in het politiebureau opgeslo ten en daarna naar zijn schip gebracht. Hjj heeft de aangerichte schade betaald. Toen een dame Zaterdagavond haar fiets in de Aleidastraat neerzette en Zondagochtend eens ging kijken, of die er nog stond, bleek het haar, dat het vehikel verdwenen was. Uit de maandcijfers der Spaarbank Anno 1820 blijkt, dat in December door de spaarders 31.098.55 meer werd terug- gebaald dan ingelegd. Bij de jaarwisseling heeft de Spaarbank een nieuwe mijlpaal bereikt, toen het totale spaartegoed het cijfer van 13.000.000,- overschreed. Na het bijschrij ven der rente over 1952 per 31 December, uitmakende een bedrag van rond 280.000 bedroeg dit tegoed namelijk 13.150.403,70, verdeeld over 38.223 rekeningen. Het jeugdtegoed steeg tot 59.801,28 (de rente over 1952 inbegrepen), verdeeld over 5.373 rekeningen. Op de scholen en de jeugdzittingen werd voor 2.763,20 aan spaarzegels verkocht. Krachtens spaarregelingen in de bedrij ven werd 8.054 gespaard, via de Afhaal- dienst 27.661 en met spaarbusjes 7.817,57. De reorganisatie in de methode van rentebijschrijving werd ditmaal vol tooid; dientengevolge was de Spaarbank ook op de ochtend van de Oudejaarsdag voor het publiek geopend. Met ingang van 1 Januari 1953 heeft de Spaarbank de rentevergoeding verhoogd tot 2.4%, het bedrag dat rentegevend op één boekje kan worden gestort verhoogd tot 10.000.-. Uiteraard moest dan van werkelijk spaargeld sprake zijn. In zijn vergadering van 25 Juli 1952 besloot de raad, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 170 lid 2 der Gemeen tewet, de overeenkomst met de Fraude risico-onderlinge van Gemeenten te 's-Gravenhage ,te verlengen tot 31 De cember 1955. Het verzekerde bedrag bleef gesteld op 90.000. Gedeputeerde Staten zijn van mening, dat dit bedrag dient verhoogd te worden tot 120.000. De jaarlijkse premie zal hierdoor worden verhoogd met 95.Er bestaat naar het oordeel van B. en W. geen bezwaar om aan deze wens te voldoen. De nieuwe Paviljoens van het Zee hospitium St. Jozef te H. v. Holland Be hoofdcommissaris van politie van Karatsji verklaarde Zondag, dat er na drie dagen van wanordelijkheden weer norma le toestanden in de Pakistaanse hoofdstad beginnen te heersen. De politie blijft ech ter op haar hoede. De hoofdcommissaris zeide, de communisten verantwoorde lijk te achten voor het uitbreken der wan ordelijkheden, maar hij voegde hieraan toe, dat z.i. „ook andere politieke partijen voordeel uit de verwarring hebben ge trokken". De studentenorganisaties heb ben geprotesteerd tegen de bewering, dat zij onder communistische invloed staan. Officieel is gemeld, dat er elf doden zijn De Oostduitse politie heeft Zondag twee van de acht overblijvende oversteekpun- ten aan de grens tussen West-Berlijn en Oost-Duitsland gesloten. Er zijn thans nog maar twee oversteekpunten voor voetgan gers en wielrijders en vier voor andere voertuigen overgebleven. De afgelopen Zaterdag zal in de geschie denis van het Zcehospitium „St. Jozef", te Hoek van Holland bekend blijven als een zeer belangrijke dag. Op die dag heeft mgr J. H. Niekel, de deken van Rotter dam, namelijk drie nieuwe paviljoens in gezegend. En de vreugde over deze ge beurtenis was dubbel groot, omdat daar mee de herinnering aan de ramp van het ontploffen van een gascylinder in Juli van het vorige jaar (waarbij het vrijwel vol tooide nieuwe gedeelte werd verwoest), verbannen werd. Uiteraard bestond er voor deze belang rijke gebeurtenis in Hoek van Holland veel belangstelling. Behalve het bestuur en de geestelijke adviseur, pastoor J. v. Kleef, die des morgens een H. Mis had opgedragen en deken Niekel bij de inwij ding assisteerde, waren aanwezig de wet houders van Volksgezondheid en van Be drijven A. Hogeweg en H. E. v. d. Brule, architect en aannemers en vertegenwoor digers van consultatie-bureau's. Na de inzegening volgde een kleine reünie. Dr W. B. Huddleston Slater, voor zitter van de delegatie die het hospitium bestuurt, voerde er als eerste het woord. Hij herinnerde eraan, hoe de instelling met veel moeite is tot stand gekomen. Voorts prees hij het werk van de heren E. J. Mientjes en H. Vismans, resp. se cretaris en vice-voorzitter, aan wie het voor een groot deel te danken is, dat het hospitium zover kon worden opgebouwd. Dank sprak hij ook uit aan al degenen, die het werk door hun geldelijke bijdra gen hebben mogelijk gemaakt. Deken Niekel merkte op, dat het een grote verrassing voor hem was te ont dekken, dat de stichting zulk een grote vlucht had genomen. Vandaag zjjn wjj be gonnen zo zei hij de zegen van God af te smeken, en uit het feit, dat de po ging tot uitbreiding succes heeft gehad, mogen wij al constateren, dat de „dauw des hemels" op het werk is neergedaald. Bovennatuurlijke motieven Deken Niekel sprak voorts over 't har monisch verband, dat er tussen ziel en De jongste door H.B.S.S. gehouden ledenvergadering heeft een vlot verloop gehad en de punten werden op rustige wijze afgehandeld. Vooral het punt „trai ning" kreeg de nodige aandacht. Op uit nodiging van H.B.S.S. was de heer T. Teeuw. het jongste ere-lid van de K.N.V.B., op de vergadering aanwezig, teneinde enige toelichting te geven om trent het vorig jaar verschenen blad voor Zaterdagvoetballers: „Zaterdagsport". Het voetbalprogramma van j.l. Zater dag werd weer in z'n geheel afgelast, zo dat ook de 'elftallen van H.B.S.S. wederom niet speelden. Na zoveel weken rust kan het geen kwaad de stand nog eens onder ogen te zien. Hoewel het moeilijk is, om een juiste kijk op de situatie in deze klasse te geven, volgt hieronder toch de stand, zoals die momenteel is. Er zijn nl. enkele uitslagen van wel gesp'eelde wedstrijden niet in verwerkt. Deze wedstrijden wer den destijds gestaakt en weer andere wedstrijden werden gespeeld, doch de Bond heeft de uitslagen nog niet erkend, omdat het programma afgelast was. Van Bondswege is nu nog geen officiële be slissing gevallen. Deze wedstrijden zijn: Die Haghe—Sportlust (4-2), HTSV-'s-Gra- venzande (52), HBSS—Sportlust (21), Die HagheJodan Boys (42>. Zonder de uitslagen van deze wedstrij den luidt de stand: Op 14 Januari a.s. zal door de grote strafkamer van het Landesgericht te Münster (Westfalen) een grote koffie- smokkelaffaire worden berecht. Acht ver dachten, onder wie twee Nederlandets, Ga. H. uit Hengelo en diens vertegen woordiger T. T. uit Enschedé, zullen te rechtstaan. In totaal zijn 2000 kg. koffie clandesti "i naar Duitsland vervoerd. Deze smokkel- affaire leidde tot de ontdekking van een nog grotere smokkel van koffiebonen, waarmee tienduizenden kilogrammen wa ren gemoeid. In deze zaak is, zoals be kend, de 50-jarige Nederlander G. H. hoofdverdachte. Hij is sedert 15 Augustus van het vorige jaar gedetineerd in het huis van bewaring te Zutphen. Dezer da gen is hij naar het gevangenisziekenhuis te Vught overgebracht. Aanvankelijk wis de behandeling van deze tweede zaak te Münster bepaald op 12 Februari a.s., maar in verband met ziekte van H. is zij thans uitgesteld. De koffiesmokkel, voor zov.u- die zich aan Nederlandse zijde heeft af gespeeld, wordt.waarschijnlijk de volgen de maand berecht. Geboren: Machilda C M d v C Holier- hoek en E Kustner. Peter A z v P Driesen en A Vermeer. Arie z v P Verkade en A M F Quartel. Theresius z v J Th de Vaal en J Figee. Cathari- na M d v M Faasse en G v Schie. Annemarie d v M Pieket en M N Koopen Overleden: J C J J Marinus 10 mnd. OAGBIAD VOOR SCSIfOAM IN OMSftfAfH 75ste Jaargang No. 22047 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn gevestigd te Schiedam, Dam 18, Telefoon 66152. Giro-nummer 590943. Abonnementsprijs 5.85 per kwartaal, f 2.— per maand, 0.47 per week. Advertentie-prijs op gewone kolombreedte 0.15 per millimeter/hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte 0.30 per millimeter hoogte. Bij contract gelden lagere tarieven, welke bij de administratie of bij de erkende ad verten tiebureaux verkrijgbaar zijn. Kamoioenen (kleine advertentiën) tot 20 woorden 50 cent. Elk woord meer 3 cent. Maximum 60 woorden. Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Hegelen voor het Advertentie-wezen. 26— 8 22—11 25—18 26—22 22—27 25—26 21—23 18—13 10—18 16—45 HBSS ZWSH Die Haghe Zwart Wit Sunlight HTSV Sportlust Jodan Boys Woerden 's-Gravenzande ij ROTTERDAM, 12 Januari. Vette koe en en ossen 13»14, varkens 733, Totaal aanvoer 204# dieren. Prijs per kg.: vette koeien le kwal. f 2.74 2.86, 2e kwal. 2.60—2.70, 3e kwal. f' 20 2.30, varkens (lev. gew.) respj. ï.ao. i 73. f 1.75. Vette koeien aaiv.oer ruim, handel ka'm- prijzen niet geheel prijshoudend. enke'e prima's boven notering, varkens (lev. ge\v-> aanvoer groot, har.-iel matig, prijzen lager» zware varkens moeilijk te plaatsen. 2 extra verliespunten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 2