ÏQSSADEQ krijgt volmachten f 5000.- bij overlijden f 10000.- bij algehele invaliditeit Na 't bestan dsberaad in Korea PAGINA 3 DINSDAG 20 JANUARI 1953 Postgiro 19154 Schiedam Het afschuwelijke Witte Huis Te Pan Moen Djon niets meer te hereiken? De O(penbaar) V(ervoermiddel) O(ngevallen) polis geeft dekking tegen ongevallen die verze kerde als betalend passagier van een openbaar vervoermiddel (spoor, tram. autobus, e.d.j overkomen als gevolg van een evenement aan dat vervoermiddel (vliegtuigen en andere lucht vaartuigen uitgesloten). Voor slechts f 2.50 per jaar is men verzekerd voor een uitkering van: (Van onze New-Yorkse correspondent) wat te doen? Want het Congres staat met een flink mes klaar, en Dixiecraten en de Taft-groep zullen een geweldige pressie uitoefenen om tien milliard van de begroting af te halen Bet is nog lang niet zeker dat vir Tru man, die een veel te actieve natuur heeft, in de toekomst volkomen op de achtergrond zal blijven. Hij is een van die ou'dstrijders, die na een tijd heimwee krijgen naar het gerucht, van wapenge kletter op het politieke slagveld. En het behoeft niemand te verwonderen als ex- President Truman nog weer eens in de Senaat een zetel zou gaan innemen. Maar naar het presidentschap zélf of naar het Witte Huis zal mr Truman ze ker niet terugverlangen. Nog onlangs merkte hij op dat het Witte Huis ,fien afschuwelijke plaats is om in te wonen" .en in die opinie stond, hij niet alleen. President Lincoln noemde het Witte Huis „dit verdoemde oude huis" en Pre sident Garfield zei kort nadat liö in het Witte Huis was getrokken: „Hemel, wat is er in dit huis, dat een mens ooit zou wensen erin te mogen wonen". In dezelf de trant zei President Jefferson van het presidentschap dat het een „schone mi sère" was, en Woodrow Wilson merkte eens op: „Er zijn soms gezegende ogen blikken wanneer ik door een of andere afleiding vergeten kan, dat ik President van de V.S. benInsgelijks schijnt mr Truman zo is de algemene indruk bij de overgave van zijn ambt aan Eisenhower, zich volkomen te kunnen verenigen met wat in het jaar 1861 Pre sident Buchanan tot Lincoln zei, bij diens binnenkomst in het Witte Huis: „Indien U zo gelukkig bent, my dear Sir, bil het betreden van dit Huis als ik ben, omdat ik het kan verlaten, dan zijt ge gewis de gelukkigste man ter wereld...... bijzónder beperkt zijn. De woonarkbewo- n4s vallen wettelijk^ onder de ver ouderde woonwagenwet van 1917 die Generaal Nuckols, de vroegere woord voerder voor het commando van de Ver enigde Naties in het Verre Oosten, zei vandaag, dat het zeer onwaarschijnlijk is, dat de wapenstilstandsbesprekingen te Pan Moen Djon zullen worden hervat. Generaal Nuckols, die op weg is om een nieuwe post te gaan bekleden als hoofd van de openbare inlichtingendienst voor generaal Ridgway, opperbevelhebber der geallieerde troepen in Europa, zeide: „De voorwaarden voor een zuiver militaire wapenstilstand zijn nu in een algemene overeenkomst vastgelegd". „Maar", zo voegde hij eraan toe, „de hoofdkwestie, die nog niet is geregeld, is de uitwisseling van krijgsgevangehen en die ligt iets boven het militaire niveau, 't Is iets, dat op basis van regeringsbeleid moet worden geregeld, zo er tenminste een regeling mogelijk is". „Nu de zaak er aldus voorstaat", zeide generaal Nuckols, „is het onwaarschijn lijk, dat er verdere besprekingen te Pan Moen Djon of elders tussen de twee strij dende partijen zullen plaats hebber. de besprekingen zijn trouwens thans «oor onbepaalde tijd verdaagd". Wanneer ze zouden hervat worden aldus "uckols dan zou dit veeleer ge schieden in de hoofdstad van een neutrale natie, of mogelijk in de plaats, waar de Verenigde Naties haar zetel hebben.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 3