van NG- SLAGEN begint't meestal Stemmen bij volmacht De treinbotsing te Deventer In- en uitvoer in December gedaald *lnProevi Telepaath nam „politie verhoor' af van PAGINA 3 WOENSDAG 21 JANUARI 1953 Dekkingspercentage gedaald van 94 tot 88 INTENTIE VOOR DONDERDAG 22 JANUARI: Eenheid van alle christenkerken van Amerika in onderwerping aan de H. Stoel a- Jodium, AntlpVi,vCr Socialistische plannen Beperktesocialistische zorg voor middengroepen NIEUWE AMERIK. MINISTER VAN FINANCIEN Algemene belastingverlaging niet mogelijk ANNO 1690 WAT LEVERT LEVERT IS GOED' LEVERT CC - AMSTC-RDAM Dat de mogelijkheden welke de televisie biedt zich over een groot terrein uitstrekken, werd. gister avond weer eens duidelijk gede monstreerd toen men de prestaties van Circus' Strassburger in Carré te Amsterdam via de camera's op het beeldscherm bracht. We zien de lens gericht op de kleindochter van de heer Strassburger, die zich met haar schimmel van 't vreemde apparaat niets schijnt aan te trekken. Advertentie Volgens de door het C.B.S. samenge stelde voorlopige gegevens bedroeg de waarde van de geïmporteerde goederen in December 1952 683 millioen (v.m. 698 min), terwijl voor een waarde van 600 min (v.m. 653 min) werd geëxporteerd. De uitvoer bedroeg 88 pet (v.m. 94 pet) van de invoer. Enkele vergelijkende maandcijfers vindt men in onderstaande tabel (in 1 millioen.) Invoer Uitvoer Dekkingsperc. Dec. Jan.- Dec. Jan.- Dec. Jan.- Dec.Dec. Dec. 1938 UT 118 82 87 70 74 1948 427 410 268 223 63 54 1949 554 442 433 318 78 71 1950 699 646 537 441 77 68 1951 ...682 806 618 618 91 77 1952 683 709 600 687 88 94 Maandgemiddelde. Amerikanen. Voor hun eenheid in geloof en onderwerping aan de H. Stoel baden Wattson en de zijnen op 22 Januari. "Welk een geestelijke kracht zou hun eenheid betekenen! De Amerikaanse Kerken zijn niet vrij van het euvel der Oosterse Ker ken: nationalisme. Heeft de Katho lieke arbeidersbeweging er niet moe ten bewijzen, dat zij niet anti-Ame rikaans was ondanks haar Katholi cisme? Heeft Budens het niet nodig geacht voor zichzelf te bewijzen, dat zijn Katholicisme de beste waarborg betekende voor zijn vaderlandsliefde? Gebed is ook hier noodzakelijk. Pas nü op SsSsMlRIw». voor erger ert neem direct een paar Monties. Deze sterk desinjecterende, aangenaam smakende zuigtabletten behoeden U voor keelpijn, hoest, ver koudheid, griep en andere misère. Neem tijdig: /w/mmmrtm' „Mogen zij allen één zijn (Jo. XVII,21). Nergens bloeit het sectenwezen als in Amerika. Tot 260 Kerkgenoot schappen, die zich op de christelijke Openbaring beroepen, kan men er tellen. Baptisten, Methodisten, Luthe ranen, Presbyterianen zijn verdeeld in 58 sekten. Daarnaast nog de Epis- copalisten, de Congregationalisten en andere Protestantse Kerkgenoot schappen. De Orthodoxe Kerken van alle nationaliteiten zijn er vertegen woordigd. Bij elkaar vormen zij on geveer 77"/» van de gelovige Noord- Bi boras nalricu»- redenen. De eerste was, dat de regering in de Memorie van Antwoord haar eigen richtlijn uit de Troonrede niet „klip en klaar", zoals de heer Teulings het uit drukte, had gehandhaafd. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer had men dit toch duidelijk gedaan. Daar stond toch te lezen: „Primair is een krachtige bevordering van de investeringen in de particuliere sector", in de Memorie van Antwoord op het Voorlopig Verslag van de Eerste Kamer echter, was in alle pas sages op dit punt betrekking hebbende, het woord „primair" weggelaten. Vervolgens voelde de heer Teulings de in de Troonrede aangekondigde werkge legenheids-politiek bedreigd door de gang van zaken, zoals die inmiddels zijn be loop heeft gehad. Nog steeds wordt er met spanning gewacht op de concrete plannen van het primair gestelde gegeven. Maar wat gebeurt er inmiddels? Inmiddels ver telt minister Suurhoff bij de verdediging van zijn begroting in de Tweede Kamer van zijn plannen: plannen niet betref fende het primaire karakter van de structurele werkloosheidsbestrijding wat men uit de Troonrede had mogen verwachten maar over de additionele werkgelegenheidspolitiek via de uitgaven zijde van het overheidsbudget. Dus pre cies het tegendeel van wat in de Troon rede was gezegd, en precies datgene wat de partijgenoot van minister Suurhoff, namelijk de heer Hofstra, in de Tweede Kamer had betoogd. Deze additionele werkgelegenheidspoli tiek betrof maar even een bedrag van f 211 millioen, waarbjj dan nog komt het bedrag van f 144 millioen van het vorige jaar. Dit vond de heer Teulings terecht ruim genoteerd voor de conjuncturele sector, terwU' cr over de structurele lector niets van zoiets was vernomen. Deze mil- lioenen voor additionele werkgelegenheid achtte hjj een doorbreking van het gehele complex van maatregelen, waardoor de coördinatie van de verschillende onder delen der centrale werkgelegenheidspoli tiek in gevaar werd gebracht. De rege ring was op deze wijze haar eigen doel- B's-Gravenhage, Dinsdag 20 Jan. 1953 IJ de algemene financiële beschou wingen, die heden in de Eerste Ka mer werden gehouden, is er van een grote onrust gebleken; onrust ten aan zien van de centrale werkgelegenheids politiek, zoals die in de Troonrede door de regering in een richtlijn werd uitge stippeld. Daarin werd gezegd, dat de ont wikkeling van het normale bedrijfsleven primair was, zodat er een industrialisatie- politiek moest worden gevoerd en de mo gelijkheid van voldoende investeringen moest worden bevorderd, waaraan in de Troonrede nog werd toegevoegd: „mede door participatie van de overheid in de in vesteringen, waar de omstandigheden daartoe nopen". Dat was een geluid waarmee de fractie van de KVP zich kon verenigen. Maar reeds bij de algemene financiële beschouwingen in de Tweede Kamer had de heer Hofstra een ander ge luid laten horen. Hij kende toen reeds aan DIE werkgelegenheidspolitiek een pri mair karakter toe, welke werkt via de uitgavenzijde van het overheidsbudget. Het was nu -- vooral oud-mi- f HfBrTi nister Teulings, die in de ]W Eerste Kamer f niet onder stoe- ;S£ crete plannen Vd jpP» f*J had meege- - deeld maar om Mr F. G. C. Teulings (KVP) twee andere...niet „klip en klaar",.. Voor de Groningse politierechter had zich gisteren de 30-jarige telepaath en magnetiseur P. S. W. uit Noordbroek te verantwoorden. Hij werd wegens over treding van art. 196 Wetb. v. Strafrecht veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. De officier van Justitie had drie maan den tegen hem geëist. Bij een landbouwer in de provincie Groningen was in September van het vorig jaar een diefstal gepleegd. De land bouwer nam de telepaath in de arm en belastte hem met het onderzoek. De tele paath ging op 13 September naar de wo ning van de werkster van deze landbou wer te Toornwerd en onderwierp haar aan een scherp verhoor. Deze vrouw ver keerde in de veronderstelling dat de man van de politie" was. De politierechter 'ond het optreden onbehoorlijk. Verdach te had daden verricht die tot het ambt van de politie behoorden. De telepaath zal in hoger beroep gaan. George M. Humphrey, die onder het presidentschap van Eisenhower, minister van financiën zal zijn, heeft verklaard, dat hij bang was dat een algemene belasting verlaging „in de onmiddellijke toekomst" niet doorgevoerd zou kunnen worden. Hij heeft echter de financiële commissie van de Senaat medegedeeld, dat hij zo spoedig mogelijk belastingverlagingen door wilde voeren en dat een van zijn eerste daden als minister een algehele bestudering van de belastingwetten zou zijn.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 3