Koken: kwelling of genoegen? Vragenlijst voor keukenvorstinnen HOE BESTEL IK MIJN PATROON? ATERDAG 24 JANUARI 1953 PAGINA 4 C750 De grote mode van dit seizoen is toch zeker die der leuke streepjes. Dit model is ontworpen voor een leuk streepje, dat niet, zo als vele dames mis schien wel denken, dik maakt. Dit model kleedt prachtig af en kan zowel door jonge als iets oudere dames gedragen worden. Het rokje is recht en heeft van achteren een plooi. Het voorpand heeft van de rok twee leuke iets afstaande zakken. De hals is met een smal boordje af gewerkt en kan zowel open als dicht ge dragen worden. Ook kunt U de rok in de lengte ver werken en het lijfje dwars, dit is ook heel aardig. De mouw is aangeknipt en met een manchet afgewerkt. Het patroon is verkrijgbaar in de maten 38, 42, 44, 46, 48 a 85 ct. Benodigde stof 2.50 a 3.00 m. van 130 cm. breed. Plak aan de adreszijde van een briefkaart, naast en buiten het frankeerzegel het verschuldigde bedrag aan geldige postzegels en zend deze naar ATELIER CROON BEATRIJSSTRAAT 4, ROTTERDAM Vermeld aan de andere zijde duidelijk uw naam, adres, woonplaats en maat en nummer van het gewenste model. Plate nooit meer dan f Iop een kaart, wat meer geplakt wordt is waardeloos. Girostortingen eveneens ten name van Atelier Croon op nummer 271291. Afgehaald elke dag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Behalve 's Zaterdags. Sonja was opgesprongen en stond mij aan te kijken met iets van beledigd-zijn in haar ogen. Zonder een woord te spreken keken wij elkaar een ogenblik aan. Toen zag ik plotseling in, wat er gebeurd was. In haar rechterhand had zij een brief de brief, die ik die ochtend van Joyce had ontvangen. Ik had hem op tafel laten lig gen en terwijl ik uit het raam stond te kijken, had zij hem opgenomen en gelezen. Ik verwachtte, dat zij kwaad zou worden en mij veel verwijten zou maken over mijn houding, maar ik had mij vergist in haar karakter. Als spionne kon zij misschien hard en wreed zijn, maar tegenover mij had zij alleen haar hart laten spreken; de vrouw die liefheeft, had de zakelijke, de verraderlijke vrouw in haar verdron gen. Dit alles zag ik uit dat ene gebaar van haar hand als het ware om mij terug te trekken, maar meer nog uit haar ogen, die droefgeestig in de mijne staarden. Ik had diep medelijden met het meisje. Zonder nog iets te zeggen liep zij naar de deur om de hut te verlaten; ik volgde haar. Doch het ongeluk vervolgde mij die dag. Juist toen zij buiten was, kwam Joyce hard aanlopen, die waarschijnlijk gedacht had, dat ik naar buiten kwam. De twee vrouwen stonden een ogenblik zwijgend tegenover elkaar. Ik moest de situatie redden, doch in mijn onhandigheid maakte ik haar nog slechter. Joyce, zei ik dat is Sonja. Ze heeft zo juist je brief gelezen, die ik op tafel had laten liggen. Zelfs voor Joyce's vlug verstand moest de toestand beklemmend zijn, maar zij liet er niets van blijken. Misschien een seconde lang stond zij ons beurtelings aan te kij- 'ken toen stapte zij met haar innemende glimlach vooruit en stak Sonja een hand toe. Ik ben zo blij u te ontmoeten, zei ze eenvoudig. Neil heeft mij verteld, hoe goed u voor hem geweest bent. Sonja nam de uitgestoken hand niet aan, ook reageerde zij niet op de woorden van Joyce. Zij wierp een lange, smachten de blik op mij. draaide zich toen lang zaam om en liep vlug weg in de richting van de weg naar Tilbury. HOOFDSTUK XXII De politie komt in actie Wat hebben we gedaan, Neil? Joyce deed die vraag met een kalmte, die werkelijk prachtig was. We wierpen nog een laatste blik op de verdwijnende gestalte van Sonja, daarna zei ik: Kom binnen, dan zal ik trachten je het uit te leggen. We kwamen de hut binnen, waar de ver frommelde brief nog op de grond lag. Joyce ging op de punt van het bed zitten en wachtte kalm, terwijl ik een paar keer de hut op en neer liep. Joyce, zei ik, ik verdien bespot te worden. Ik ben er niet zeker van, of ik de hele zaak niet in de war heb gestuurd. Vertel het mij, zei ze kalm. Ik weet (Wordt vervolgd)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 4