V.S. „op verkenningstocht" DISTRICTS-WEDSTRIJDEN HOCKEY L INKTVIS Foster Dulles komt polshoogte Europa nemen m Z.H.B. versterkt liquiditeit vsxxxXJSSLZ."*»"- Markenschaarste in Europa N.O.C. WENST HANDHAVING VAN TEAMSPORTEN EN DAMES De camera op buitenland Ze kunnen elkaar niet zien... WEK DE GAL IN UW LEVER OP Voetbalprijsvraag in de krant Voornaamste afnemers van W.-Duitsland krijgen gebrek aan Marken Nederlandse visie op Olympische Spelen Semi-interland-voetbal op 29 Maart Hamar in de aether Ronde van Nederland niet over de grens gaat rijvers weg bij Oost-West B en Zuid-Noord De VRIJDAG 30 JANUARI 1953 PAGINA 4 De eerste grote redevoering VANGSTCIJFERS „WILLEM BARENDSZ" HONDERDJARIGE OVERLEDEN OPVOLGER VAN MEJ. Dr DE WAAL KLEINHANDELSPRIJZEN IN BELGIë GEDAALD UITVOER NAAR DUITSLAND UITGIFTE VAN 360.000 GEWONE AANDELEN a PARI Directeur van een Haags dagblad voor kantongerecht B. M. R. S. iTeamsporten blijven! Wel dames! GATSONIDES OP SCHIPHOL SAINT ET1ENNE? RETURN ZWEDEN— RUSLAND OOK BEKER EN COMPETITIE door PETER BARON LION IS VOORGIFT KWIJT Stal van Leeuwen favoriet in Grote Sprintersprijs ARGENTIJNEN NAAR T.T. WAGTMANS EN VAN EST IN RONDE VAN ALGERIJE van Foster Dulles in zijn functie van minister van buitenlandse zaken van de Verenigde Staten in het kabinet van president Eisenhower heeft een der merk waardigste, we zouden bijna zeggen, zon derlingste reacties opgeleverd, welke wij in ons journalistieke leven hebben mee gemaakt. Loyaal erkent men, dat er in die rede zoveel mysterieus is, dat men zich zeker nog geen voorstelling kan maken, welke in de komende vier jaren de buiten landse politiek van de Verenigde Staten zal zijn. De sterkste indruk is, dat er in diepste wezen nauwelijks enige wijziging zal intreden, al zullen zeker enkele accen. ten scherper worden gelegd. En toch, niet tegenstaande dat geheimzinnige, is en blijft de uiteenzetting van Foster Dulles het gesprek van de dag. Men speurt naar enige richtlijnen, welke een aanwijzing zouden kunnen geven, maar men ontdekt ze nauwelijks. Slechts op één punt is staatssecretaris Foster Dulles minder onduidelijk ge weest: waar hij zijn bittere ontstemming re kennen gaf over de traagheid van de Europese integratie; en verklaarde, dat als de Europese Defensiegemeenschap niet in sneller tempo en met meer animo zou worden verwezenlijkt, de Verenigde Sta ten hun Europese politiek, d.w.z. hun po litiek van economische en militaire hulp verlening, aan een nadere overweging zouden moeten onderwerpen. Ook dat is niet bepaald een nieuw geluid; we heb ben het. wat overigens volkomen begrij pelijk is, zij het misschien met wat min der nadruk uit de mond van president Truman en diens staatssecretaris Dean Acheson herhaaldelijk gehoord. Wat reeds aan eenwording is bereikt, en dan denken we heel bijzonder aan de gemeenschappe lijke markt der zes voor kolen en staal en in wat losser verband zelfs aan de Raad van Europa, is mede bereikt, niet natuur lijk onder de dwang, maar wel onder de sterke aandrang van Amerika. Het bewustzijn, dat de afzonderlijke staten van het Westen militair machteloos zijn tegen een opdringen van de Sovjet- Unie; economisch niet in staat zijn om hun welvaart te bevorderen en te hand haven; en bijgevolg politiek het grootste gevaar lopen hun vrijheid aan een tota litair systeem te verliezen, kwam de Ame rikaanse aansporingen krachtig te hulp. Maar de psychologische tegenstanden, welke voor een bredere integratie over wonnen moeten worden, zijn wel zo krachtig, dat Europa en Amerika hand in hand moeten blijven samengaan, wil op de duur het vrije Europa in een be wuste eenheid zó sterk worden, dat het in staat zou zijn om zelf een militaire agressie van het Kremlin met succes te weerstaan. OP HUN VERKENNINGSTOCHT door West-Europa, welke, tenzij zich to taal onverwachte omstandigheden voordoen, heden zal worden aangevangen, zullen staatssecretaris Foster Dulles en de nieuwe leider van het bureau voor de wederzijdse veiligheid (M. S. A.) spoedig ervaren, dat er goede wil genoeg in West- Europa is, maar dat een soort bezwaren, dat men in de U.S.A. niet, juister gezegd: niet meer kent, zeer remmend werkt. Eisenhower heeft er, we wezen er onlangs reeds op, herhaalde malen gezegd, dat, telkens als hij iets wilde ondernemen, hij voortdurend op grenzen botste. Dat is inderdaad een feit. Maar die grenzen zijn eeuwen- en eeuwenoude historische gegevens; toen de Verenigde Staten van Amerika, overigens na een verwoede oorlog, tot stand kwamen, was er geen echte, diep-gewortelde traditie van af zonderlijke landen; men had slechts ne derzettingen van betrekkelijk jonge datum en het waren vooral persoonlijke, geen nationale belangen, welke de eenwording in de weg stonden. Hier in Europa moeten meer dan tien eeuwen op zijde worden geschoven. En als men zich over één ding moet verbazen, dan is het, dat in zo korte tijd zo veel kon worden bereikt. Men kan slechts hopen, dat Foster Dulles en Stas- sen dit inzicht tijdens hun te korte ver blijf in Europa zullen verwerven. De staatssecretaris heeft trouwens in zijn radio-rede van Dinsdagavond duidelijk ge zegd: „wij zullen onze ogen goed de kost geven en ons oor hier en daar te luiste ren leggen". Er zijn in deze rede een paar zinnen, welke sterk de aandacht trekken. „Het schijnt wel, zeide Foster Dulles, of de we gen van Frankrijk en Duitsland zich andermaal scheiden; dat is ook een van de redenen, waarom president Eisenhower ons heeft opgedragen deze week zelf eens poolshoogte te gaan nemen". En iets ver der: „Indien mocht blijken, maar ik wei ger pertinent zulks te geloven, dat de een wording van Europa vooralsnog een fictie is en dat speciaal Frankrijk, Duitsland en Engeland hun eigen weg willen gaan, dan zullen wij onze buitenlandse politiek ten aanzien van West-Europa natuurlijk moe ten herzien". weet het, dat het Europa toch niet in de steek kan laten; zou het dit wel doen, dan zou de veiligheid van de U.S.A. zelf recht streeks worden bedreigd. Of het dan echter voldoende is om zich tot een militaire Europese integratie en een Atlantische verbondenheid te beper ken, is een vraag, waarop het antwoord onverbiddelijk „neen" moet luiden. Maar in deze kwestie is Amerika weer hard horend. Wel leeft ook over de Oceaan het besef, dat de saamhorigheid niet alleen uit een militaire alliantie en economische steunverlening kan bestaan; maar alle consequenties daaruit trekken is heel wat ingewikkelder en bezwaarlijker dan alleen maar op het aambeeld der Europese inte gratie slaan. De Nederlandsche Mij. voor de Wal- vischvaart heeft de eerste vangstcijfers in het nieuwe seizoen bekend gemaakt. Zo als bekend is de jacht op potvissen reeds op 27 December j.l. begonnen en die op de baleinwalvissen per 2 Januari. Tot en met 11 Januari is geproduceerd 320 ton spermolie en 1552 ton traan. In dezelfde periode van het vorig jaar werden ver kregen 2825 ton spermolie en 2091 ton traan. Toen is echter reeds op 20 Novem ber met de vangst van potvissen begon nen. De jacht op de baleinwalvissen be gon op 2 Januari 1952. Te Uithuizermeeden is overleden de honderdjarige Berend Brouwer. De man had zijn gehele leven aldaar gewoond. ST PAUL EN MINNEAPOLIS zijn twee steden in de Verenigde Staten. Ze lig gen tegenover elkander aan dezelfde rivier. Maar de bewoners ervan kunnen elkander niet zien. Althans in de figuur lijke en allesbehalve aangename zin van het woord. Er bestaat van oudsher een uitgespro ken antipathie tussen de burgers van St dat ze bij de weg naar St. Paul woonde. Hij volgde op een tamelijke afstand, maar op een gegeven ogenblik stapte de dame uit en riep een politie-agent. Ze deelde de dienaar van Hermandad mede, dat de hoofdredacteur haar hinderlijk volgde. Dit nu is in Amerika, vooral ten aanzien van een dame, een ernstig vergrijp, waar- Wij kunnen hierbij opmerken, dat de genoemde landen geen eigen weg willen opgaan, eenvoudig al, wijl zij dit niet kunnen. De gevaren, welke latent dreigen, zijn te geweldig om iets alleen te kunnen doen. Daarom zal ook de Europese De fensie-gemeenschap er komen, omdat het moet. Anderzijds is het goed, dat Was hington op tempo blijft aandringen, al Wegens benoeming tot staatssecretaresse van het lid der Tweede Kamer mej. di A. de Waal komt in dat college een vaca ture voor de K.V.P. Op de desbetreffende lijst staat als haar opvolgster vermeld mr E. G. M. Roolvink te Almelo. Het indexcijfer der Belgische kleinhan delsprijzen voor Januari bedraagt 415,7, hetgeen 0,8 punt lager is dan in December. Deze daling is voornamelijk toe te schrij ven aan de lagere prijzen van eieren. De Westduitse autoriteiten hebben de volgende bedragen toegewezen voor in voer uit Nederland: 10 millioen D.M. voor weefsels, dekens enz. van wol, 300 000 D.M. voor zoete-melkpoeder, 375 000 D.M voor chocolade. Voorts kan De N.V. Zuid-Hollandse Bierbrouwerij te 's Gravenhage gaat over tot de uitgifte van 360.000 gewone aandelen in stukken van 200 nom. aan toonder, ten volle delende in de resultaten over het boek jaar 1952/1953 e.v. De inschrijving op 9 Febr. bij de Rottcrdamsche Bank, tot de koers van 100 pet staat uitsluitend open voor houders van dividendbewijzen no. 25 van de vroegere pref. winstdelende aan delen (14 Oct. 1952 omgezet in gew. aan delen). Inlevering van een claimbewijs geeft recht tot inschrijving op een ge woon aandeel van 200. Desgewenst kan in plaats van 5 aandeelbewijzen van 200 een verzamelaandeel van 1000 nom. af gegeven worden. In het prospectus wordt, opgemerkt, dat met de uitgifte op de eerste plaats beoogd wordt de liquide middelen te versterken en speciaal daarnaast een betere verhou ding te scheppen tussen eigen kapitaal en vreemd kapitaal. In het boekjaar 1942/'43 en sedert 1946/'47 t.m. 1949/'50 kon ieder jaar een dividend van 30 per pref. aan deel van f 200 worden uitgekeerd. Over 1950/'51 werd 36 per pref. aandeel van 200 uitgekeerd, terwijl over 1951/'52 een dividend van 8 pet op het gewone aan delenkapitaal van 840.000 kon worden vastgesteld. De open reserves namen in de boekja ren 1940/'41 t.m. 1946/'47 en 1950/'51 toe met 923.552. Op de debiteuren werden telkenjare ruime afschrijvingen toegepast. Men is van mening dat ook op het ver grote kapitaal een gunstig rendement ver wacht kan worden. Gegevens omtrent het jaarverslag 1951/ '52 publiceerden wij reeds in onze editie van 16 Jan. Hierin meldden wij o.a. dat na afschrijvingen ad 216.232 (192.535), be lastingen ad 5.944 (49.000), reservering en extra afschrijving voor 56.111 (12.027) en te betalen kosten i.v.m. kapitaals-reorga nisatie 29.000 een netto winst van 72.239 (64.800) resteerde. De bruto-be- drijfswinst blijkt te zijn gestegen van f 318.362 tot 345.984. In de jaarvergadering der N.V. Zuid- Hollandsche Bierbrouwerij werden de jaarstukken en het divider.dvoorstel met 118 tegen 6 stemmen goedgekeurd. De te genstemmers wensten het dividend op 9% bepaald te zien. In antwoord op de vraag van een aan de grote schuldenlast niet gunstig noemde, denkt te verbeteren, werd verklaard, dat dit geleidelijk zal geschieden. De recente kapitaalsreorganisatie was reeds een stap in deze richting. Deze reorganisatie was mogelijk dank zij de stille reserves, welke in het bedrijf aanwezig waren, en die thans nog op ongeveer 640.000 worden geschat. Naar aanleiding van andere vragen werd nog medegedeeld, dat de totale bier- afzet der N.V. in het afgelopen boekjaar ongeveer constant is gebleven. De uitr voer vertoonde een daling, die echter door een stijging van de binnenlandse afzet werd gecompenseerd. Het bestuur verklaarde, dat het niet in staat is verwachtingen aangaande de be drijfsresultaten in het lopende boekjaar uit te spreken, daar de gang van zaken afhankelijk is van zeer onzekere factoren, zoals de weersomstandigheden, die van zeer grote invloed op de bierafzet zijn, en het prijsverloop der brouwcrij'grondstof- fen. De gang van zaken in het restaurant bedrijf is over het algemeen bevredigend. wonen vele afstammelingen van Duitse immigranten en het is o.a. beroemd om zijn bierbrouwerijen. De bewoners van Minneapolis hebben een sterke Zweedse inslag en ze zijn befaamd om hun goed moedigheid en een zeker soort „Kamper uien', die door de burgers van St. Paul en andere Amerikaanse steden dankbaar ge savoureerd worden. De tweelingsteden aan de Mississippi zijn dezer dagen weer eens in het nieuws gekomen door een voorval, dat bewees, hoezeer de oude tegenstelling nog steeds leeft. Alhoewel niemand meer gelooft, wat vroeger beweerd werd, n.l. dat de bewo ners van Minneapolis halsstarrig zouden weigeren, naar het Evangelie van St. Pau- lus te luisteren, geeft het voorval toch op nieuw voedsel aan de mening van velen in Minneapolis en St. Paul, dat de Mississip pi wel nooit geestelijk overbrugd zal wor den. De hoofdredacteur van een te St. Paul verschijnend dagblad had naar hij later beweerde, tegen zijn zin deelgenomen aan een feestelijkheid te Minneapolis. Ze was gehouden in een hotel in een der buitenwijken van de stad. Hij wist op een gegeven ogenblik de weg niet meer terug en volgde toen in zijn wagen de auto van een dame, die hij op de feestelijke bijeenkomst gezien had en van wie hij wist Voor de Haagse kantonrechter werd gisteren behandeld een zaak tegen de di recteur C. D. van de N.V. dagblad „Het Binnenhof". In dit blad verschijnt sedert enige tijd een z.g. voetbaiprijsvraag, waarbij de deel nemers de vermoedelijke uitslag van een aantal te spelen voetbalwedstrijden kun nen insturen. Het openbaar ministerie had overtreding van de Loterijwet ten laste gelegd en eiste tweemaal 10 boete subs. 5 dagen. Als gemachtigde van gedaagde trad op mr A. P. C. Peters te 's-Gravenhage, die allereerst betoogde, dat de directie niet Toen de agent bemerkte, dat de hoofdre- j verantwoordelijk was voor de inhoud van ,,J4. Pt TJoiiI oflrnTDCticf «TOP *lTOr rl - - r. dacteur uit St. Paul afkomstig was, werd hij onhandelbaar, ofschoon deze ten stel ligste ontkende, de dame hinderlijk te hebben gevolgd. Aangezien hij bemerkte, zich op de weg naar het vliegveld te be vinden, zocht hij een passende verklaring en wel, dat hij naar Chicago wilde vlie gen. Uw passagebiljet? vroeg de politie- man- j Ik heb een plaats gereserveerd. Het ligt op het kantoor van het vliegveld, ant woordde de onfortuinlijke hoofdredacteur, die al voorzag, hoe al zijn collega's zowel in Minneapolis als St. Paul hem zouden uitlachen, wanneer het. gebeuren bekend werd. Dan mee naar het vliegveld, besliste de politieman. In het kantoor van het vliegveld trof de hoofdredacteur een bediende, die hem kende en direct instemmend knikte, toen hij zeide, een plaats voor het vliegveld naar Chicago gereserveerd te hebben. De hoofdredacteur zag zich het biljet overhandigd. Maar de politieman was hardnekkig en volgde hem op het vlieg veld en zag toe, dat hij in het toestel voor Chicago stapte en er mee vertrok. Hij kwam wat later thuis dan hij ge dacht had. de krant, doch de hoofdredactie. Volgens hem had hier dan ook gedagvaard moe ten worden de N.V. zelf of de man die opdracht voor de prijsvraag had gegeven of er de feitelijke leiding van had. Hij grondde de scheiding van de com merciële en journalistieke leiding op de statuten van de N.V. „Het Binnenhof". De mening van de ambtenaar O.M. was, dat de plaatsing van 'n prijsvraag in de commerciële sfeer ligt en hij achtte daar om de directeur wel verantwoordelijk. Mr Peters betoogde voorts, dat het hier een kansovereenkomst betrof en dat daar om hoogstens sprake kon zijn van over treding van art. 254-bis van het wetboek van Strafrecht (hazardspel), wat echter niet ten laste is gelegd. Na re- en dupliek besloot de kanton rechter schriftelijk vonnis te wijzen op 12 Februari. rijst worden ingevoerd voor een niet ge- j deelhouder, hoe het bestuur de financiële structuur der vennootschap, die hij gezien noemd bedrag. Sedert meer dan een jaar overtreft nu]hun levenspeil door grotere sociale uitke- de Duitse uitvoer naar de Europese lan-ringen aan oorlogsslachtoffers, vluchtelm- den en naar landen in Zuid-Amerika en j gen e.d. wordt noodzakelijk geacht, het nabije Oosten nu al de invoer en deVelen zien in de Markenschaarste in totale vorderingen van de Bank der Duit- Europa een rechtstreeks gevolg van het se landen op het buitenland bedragen nu ontoereikende verbruik van een groot i reeds 2,5 milliard Mark. Tegenover het geel van het Duitse volk. Kuim 84 pet van TT A TYTDUT A TUT DR A 7TT TE eigen gebrek aan dollars ziet de Bonds- j de Duitse invoer is thans vrij gemaakt JtlAiMJililj i-VljLl Dh.A/jibiij .-„„hiioir nu cpicödelnk aan een perma- van beDerkinaren. De invoer van agrari- republiek nu geleidelijk aan een perma- De handelsfederatie te Sao Paulo heeft j nent gebrek aan iT/ê 6a ïiioT van nrnriurten uiteewerkt die naamste afnemers ontstaan en neze de lijst van producten uiigeweiKt, _u.e Ipidt hier tot beschouwingen over op haar advies zouden worden uitgevoerd naar en ingevoerd uit Nederland in het kader van de handelsovereenkomst tus sen Nederland en Brazilië. Op de invoerlijst komen voornamelijk voor. doperwtjes, kaas, pootaardappelen, gewoon (jzerdraad en prikkeldraad, ge- galvaniseerde haken, superfosfaat, melk poeder, gierst, tin, meststoffen en radio- onderdelen. De voornaamste exportpro ducten zullen koffie, cacao, tabak en katoen zijn. de vraag of verhoging van invoer en uit voer van kapitaal dit gebrek zullen kun nen opheffen zonder de markt voor de Duitse producten te verkleinen. Wat de mogelijkheden van een ver sterkte invoer betreft ziet men de voor naamste kansen in het verhogen van het verbruik door de massa. Er wordt op ge wezen, dat in Duitsland nog altijd een brede laag van mensen tot de minimale consumenten behoort. Een verhoging van van beperkingen. De invoer van agrari sche producten wordt echter nog door protectionistische maatregelen beperkt. Grote kansen zijn nu ontstaan voor een export van Duits kapitaal. Het in Dusseldorf verschijnende „Han- delsblatt" bepleit nu een samenwerking tussen de kapitaalrijke landen van West- Europa, Duitsland, Zwitserland, België en Zweden, om te werken aan ontwikke- ZONDAG, 1 FEBRUARI. HILVERSUM I (402 M.) 8.00 VARA, 12-00 AVRO 17.00 VARA, 18.30 VPRO, 19.00 IKOIR, 20.00—-24.09 AVRO. 8.00 Nws.W18 Gram. 8.58 Sport: 9.00 Caus.; 9.10 Kamerork., klem koor en solisten: 9.50 Caus.; 10.05 Gram.; 10.30 Met en zonder omslag"; 11.00 Gram.; 11.30 Cabaret; 12.00 Hamondork.; 12.35 „Even af rekenen, heren!"; 12.45 Orgelspel; 13.00 Nwsg 13.05 Gram.; 13.10 Amateursprogr.; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Pianokwartet; 15.0o Fi.m- praatje; 15.20 Disco-caus.16.10 Amusements muz.: 16.30 Sport; 1700 Gevar. muz.; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Sport; 18.15 Nws. en sportuitsl.: 18.30 Korte Ned. Herv. kerk dienst: 19.00 Voor de jeugd; 19.35 Gesprek ken om de Bijbel; 20.00 Nws.; 20.05 Amuse- mentsmuz.; 20.35 „Paul Vlaanderen en het Jonathan Mystrie", hoorsp.; 21.15 Dansmuz.; 21.40 Mededelingen: 21.45 Cabaret; 22.20 Gram.; 22.30 Strijkork.; 23.00 Nws.; 23-15 Reportage; 23.25—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 M.) 8.00 KRO., 9.30 NCRV, 12.15 KRO., 17.00 IKO'R, 19.00 NC«V_. 19 45—24.00 KRO. 8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 8.2a Hoogmis; 9.30 Nws.; 9.45 Gewijde muz.; 10.00 Geref. kerkdienst; 11.30 Gram.; 11.45 viool en orgel; 12.15 Apologi; 12.35 Gram., 12.40 Lichte' muz.; 12:50 „100 Jaar Kromstaf 13.00 Nws.; 13.10 Lunchconc.13.40 Boekbespr. 13 55 Gram.; 14.00 Voor de kinderen; 14.30 Coneertgebouwork. en solist: 16.40 Geest, liederen; 17.00 Oecumenische eufddienst, 18.00 Herv. zangdienst; 18.45 Caus.; 19.00 Vocaal ensemble. Bachork. en solisten; 19.30 Caus.; 19.45 Nws.; 20.00 „Een bom barst' 2030 „100 Jaar Kromstaf"; 21.00 „.Alles of niks"; 21.15 Gevar. muz.; 21.55 „Waar de mens van leeft", hoorsp.; 22.35 Actui.; 22.45 Avongebed en Liturg, kalender; 23.00 Nws.; 23.15—24.00 Gram. Engeland, BBC Home Service. 330 M 12.00 orkestconcert; 12.55 Gev. progr.; 13.56 Weerber.14.00 Nws; 14.10 Gram.; 14.55 Or kestconcert; 15.30 Dansmuz.; 16.00 orkestcon cert; 17.05 Hoorspel; 18.00 v. d. kinderen; 16 55 Weerber.; 19.00 Nws; 19.15 Sport; 19.30 Gev muziek; 20.15 Interviews; 20.45 Parle- mentsoverz.; 21.00 Gev. progr.; 22.00 NWs; 22.15 Politieke caus.; 22.35 Hoorspel; 24.00 Nws; 0.03—0.18 Avondgebeden. Engeland, BBC Light Progr. 1500 en 247 M. 12.00 Onkestconc.; 13.00 Parlementsovexz.; 13.15 Dansmuz.; 13.55 Sport; 14.15 Gev. muz.; 14 45 v. d. kinderen; 15.00 Variété orkest en solisten; 15.45 Orgel; 16.15 Sport; 1630 Idem; 17 30 Koorzang; 18.00 Gram.; 18.30 Sport; 19.00 Jazzmuz.; 19.45 Vragenbeantwoording; 20.00 Nws en radiojournaal; 20.25 Sport; 2030 Hoorspel; 21.30 Orkestconcert (pl.m. 22.15 Voordracht); 23.00 Nws; 23.15 Gev. muz 24.00 Gram.; 0.56—l.OO Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 M. 12 00 Amusementsmuz.13.00 Nws; 13.25 Gev. muz.; 14.00 Musette-orkest en solisten; 15.00 Volksmuziekver. en solisten; 16.00 Gev. progr.; 18.00 Amusementsmuz.; 19.00 Nws; 19,30 Koorzang; 20.00 Gev. mhz.: 21.45 Nws: 22.10 Philharmonisch orkest; 22.40 Dansmuz. 24.So Nws; 0.10 Dansmuz.; 1.00 Swingmuz. 2.15 Muziek tot morgenvroeg. Frankrijk. Nationaal Programma. 347 M. 12.30 Orkestconcert; 13.00 Nws; 14.17 Or kestconcert; 16.10 Gram.; 16.55 Kamermu ziek; 17.55 Gram.; 18.10 Gram.; 18.30 Amerik. uitzending; 19.01 Klass. muz.; 20.00 Lichte muziek; 20.30 Hoorspel; 22.00 Kamermuziek; 22.45 Gram.; 23.25 Idem: 23.4524.00 Nws. België. 324 en 484 M. 394 M 1145 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Vlaamse muz.; 14.00 Om roeporkest en gem. koor; 14.45 Gram.; 15.15 Ethnische muziek; 16.00 Gram.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nws; 17.10 Gram.: 17.30 Orgeleonc.; 18.30 v. d. soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.: 20.00 Gev. progr.; 21.15 Accordeon-duo; 21.30 Gram.; 21.45 Accordeon-duo; 22.00 Nws; 22.IS Gram.; 22.45 Idem; 23.00 Nws; 23.10—24.00 Dansm uzieik. 484 M. 12.05 Omroeporkest; 13.00 Nws; 13.10 en 14.05 Verzoekpr.15.00 Gram.; 16.30 Lichte muziek; 17.00 Nws; 17.15 Lichte muziek; 18.30 Aceordeonmuz.; 19.40 Gram.; 19.45 Nws: 20.00 Lichte muziek; 20.30 Nieuwe chansons; 21.00 Gram.; 22.00 Nws; 22.10 Gram.; 22.15 Jazz muziek; 22.50 Nws; 23.00 Gram.; 23.5S Nws. Radioprogramma B. M. R. S. Uitzending vanuit Eng. Transit Camp, Hoek van Hol land. Golflengte 31 Meter. VRIJDAG, 30 JANUARI. 22.00 uur; Verzoekplaten. 24.00 uur: Sluiting. De president van het Internationaal Olympisch Comité, Avery Brundage, heeft zich onlangs tot alle Nationale Olympische Comitc's en Internationale Sport Federaties gewend, waarbjj h(j voorstellen tot verbetering en vereen voudiging van de organisatie van de Olympische Spelen ter beoordeling toe zond. Het bestuur van het Ncderlandsch Olympisch Comité heeft uitvoerig van gedachten gewisseld over deze voorstel len. Dezer dagen is het antwoord van het N.O.C. aan de heer Brundage ge zonden, waarin op de eerste plaats wordt opgemerkt, dat verbetering en vereenvoudiging van de organisatie der Spelen tot de competentie van de Inter nationale Sport Federaties behoren. Om in dit opzicht dus resultaten te bereiken, zal overleg noodzakelijk zijn van het I.O.C. met deze Federaties. Hoewel het Nederlandsch Olympisch Comité op dit overleg weinig of geen invloed kan ift- oefenen, heeft het ten aanzien van ver schillende voorgestelde maatregelen zjjn mening aan de heer Brundage kenbaar gemaakt. Ten aanzien van het uitschakelen van bepaalde facultatieve sporten dringt zich volgens het bestuur van het N.O.C. de vraag op of geen onbillijkheden worden begaan omdat dergelijke takken van sport in bepaalde landen of delen van de wereld een zeer vooraanstaande plaats kunnen innemen. De heer Brundage had laten uit komen, dat wellicht enkele takken van sport naar het programma van de Winter spelen zouden kunnen worden overge heveld, maar, zo zegt het N.O.C., voor vele deelnemers zou het onoverkomelijke moeilijkheden kunnen opleveren om gedu rende de wintermaanden deel te nemen aan Olympische Spelen. Bovendien kun nen zich organisatorische bezwaren voor doen wanneer men in dezelfde plaats, waar de Olmpische Winterspelen worden zoals deze in sommige delen van de we reld reeds worden gehouden, in de nabije toekomst van steeds grotere betekenis zul len worden. Gaat het I.O.C. daaraan nu een officieel karakter geven, dan is, zo zegt het bestuur van het N.O.C. de moge lijkheid niet uitgesloten, dat deze danig in het gedrang komen. Immers, de Nationale Olympische Co- mité's, welke geen financiële steun van hun regeringen ontvangen voor de uit zending naar Olympische Spelen, hebben thans reeds de grootste moeite om de zeer hoge kosten op te brengen, verbonden aan een waardige vertegenwoordiging op de Olympische Spelen. Wanneer nu ook nog Op 29 Maart zullen door vertegenwoor digende Nederlandse voetbalploegen drie semi-interlands worden gespeeld en wel de volgende: LuxemburgZuid Nederland te Luxem burg. Denemarken BNoord Nederland te Kopenhagen. Oost NederlandNoord Oost Frankrijk (amateurs) te Enschede. Naar wij vernemen, ligt het voorts In de bedoeling, te trachten, op diezelfde dag een selectie-wedstrijd tussen twee elftal len van West Nederland te doen spelen. De K.R.O.. Avro en Vara zullen van de schaatswedstrijden om het Europees kam pioenschap op 31 Januari en 1 Februari te Hamar in Noorwegen verschillende re- een verplichte deelneming wordt ingesteld i portages verzorgen. Op Zaterdag 31 Jan. aan regionale Spelen, dan worden de las- rijn er de volgende reportages: Vara van ten zo buitensporig hoog. dat het wel heel16.15 tot 16.30 uur en K.R.O. van 17.50 lingsplannen in overzeese gebieden. Voor- gehouden, tegelijkertijd andere Olym- t i i l a 1. 1 .1 J tIaad lAÏnnfo n*s waarde daartoe zou volgens het blad een inwisselbaarheid van de Duitse mark zijn. Men verwacht dat zulk een inwisselbaar heid thans niet meer zou leiden tot een kapitaalvlucht, doch eerder tot een toe stroom van nieuw kapitaal. In economische kringen te Frankfort gaan geruchten over een op handen zijn de herziening van de Westduitse devie- zenvoorschriften. Volgens deze geruchten zal de regering een zelfstandige, contante handel in be paalde valuta's tegen vrije koersen of of ficiële noteringen toestaan. Door de Bank Deutscher Lander wor den hierover besprekingen gevoerd. Vol gens particuliere bankkringen zijn deze berichten voorbarig, daar een beslissing waarschijnlijk niet eerder dan na het einde van de volgende week is te ver wachten. (Advertentie) U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjei. pische wedstrijden wil doen plaats vinden, waarvoor terreinen en hallen benodigd zijn. Met uitzondering van Oslo waren deze plaatsen tot nu toe nagenoeg uitslui tend op de wintersport ingesteld. Zou men er toe overgaan Olympische wedstrijden in de winter te orgafüseren in een andere plaats dan waar de Olympische Winter spelen worden gehouden, dan zal dat ver brokkeling tot gevolg kunnen hebben. Het N.O.C. betwijfelt of het uitschake len van alle teamsporten, een derde sug gestie van de heer Brundage, de Olym pische beweging goed zal doen. Zo vormt in Nederland het aantal voetballers zeker 1/3 van het totale aantal sportbeoefena ren en is voor een niet onbelangrijk deel de grote belangstelling van het Neder landse publiek voor de Olympische Spe len te danken aan het feit, dat Neder land meetelt in de Olympische hockey en watcrpolo-tornooien. Afschaffing van de teamsporten zon dus de betekenis van de spelen voor Nederland belangrijk ver minderen. De heer Brundage had verder voorge steld om regionale Spelen te gebruiken als selectie voor de Olympische Spelen en/of in diverse delen van de wereld voor het begin van de Spelen keuze-wedstrijden uit te schrijven. Het bestuur van het N.O.C. is van oordeel, dat de regionale Spelen, moeilijk zal worden middelen beschik baar te krijgen voor deelneming aan de Olympische Spelen. Het bestuur van het N.O.C. stelt dan verder vast, dat aan het voorstel om standaard-prestaties voor di verse takken van sport te bepalen, ten einde het recht te verkrijgen tot deelne ming, geen al te grote bezwaren zijn ver bonden en evenmin is dat het geval door het aantal inschrijvingen per nummer bij individuele takken van sport te verklei nen. Het bestuur van het NOC keert zich tegen de suggestie om alle dames-wed- strijden van het programma af te voe ren. Een verwijzing naar de antieke tijd is minder juist, omdat de opvattin gen van toen omtrent de plaats van de vrouw in de samenleving geheel ver- schilde van die van nu. De tegenwoor dige opvattingen gedogen niet, dat 0p een feest voor de jeugd van de wereld de meisjes worden uitgeschakeld. Omtrent andere vraagpunten heeft t bestuur van het NOC de heer Brundage als volgt geantwoord: Howel in ons land geldgebrek een natuurlijke rem vormt voor de toevoeging van te vele officials aan de Olympische ploeg, worden toch ook bij ons nog te vaak door de Natio nale Bonden administratieve en andere verdiensten gehonoreerd door uitzending als official naar Olympische Spelen. Wij trachten hiertegen zoveel mogelijk stel ling te nemen en werden hierbij de laat ste maal gesteund door het organisatie comité te Helsinki, dat bepaalde, dat niet meer dan 20 pet van het aantal deel nemers uit officials mocht bestaan. Wij zijn voorts van mening, aldus het NOC, dat direct ingrijpen van de staat in de leiding van de nationale sportbe- weging volkomen in strijd is met de be ginselen van „real sportmanship" en de sport onherroepelijk voert in de sfeer van politiek en chauvinisme. Dat neemt niet weg, dat een al te grote onverschil ligheid van de regering ten opzichte van de sportbeweging in het algemeen en van de uitzending naar de 9lyl?plvC„ Spelen in het bijzonder deze in de nui- dige sociale verhoudingen in grote moei lijkheden kan brengen. In het winter-stadion te Praag werd de ijshockey-wedstrijd tussen Tsjecho- Slowakije en Zweden gespeeld, de Tsje~ chen wonnen rnet 5 1. De NOAD-speler Walhout heeft over schrijving naar RBC gevraagd. tot 18.00 uur en van 18.30 tot 18.40 uur. Op Zondag 1 Februari zijn er twee uit zendingen van 16.30 tot 17.00 uur van de Avro en van 18.00 tot 18.15 uur door de Vara. De Avro en de Vara zenden uit over Hilversum 1 op de 402 meter en de K.R.O. over Hilversum II op de 298 meter. De winnaar van de Rallye van Monte Carlo, Maus Gatsonides, zal, zo deelt de K.N.A.C. niedo, Zondag a.s. om 16.30 uur per vliegtuig uit Londen op Schiphol aankomen, waar hij door de Nederlandse Fordfabriek en de K.N.A.C. feestelijk zal worden ontvangen. Het comité Ronde van Nederland deelt mede, dat de Ronde dit j'aar, in afwijking van vorige jaren, de grenzen niet zal overschrijden. Zij zal geheel in Nederland worden gehouden. Vertrekkend uit Amsterdam zal, zoals reeds eerder gemeld, via Noord-Holland en de Afsluitdijk worden gereden naar Friesland of Groningen. Vandaar gaat de tocht via de Achterhoek, Zuid Limburg, Brabant, West- en Midden Nederland naar Amsterdam terug. In Juni a.s. loopt het driejarig con tract van de ex-N.A.C.-speler Kees Rijvers met de A.S. St. Etienne af en tenzij er een toenadering tussen beide partijen tot stand komt, ziet het er naar uit dat onze landgenoot St. Etienne zal verlaten. Rijvers wil wel gehoor geven aan het verzoek om het contract te ver lengen. maar op voorwaarde dat hij het volgend jaar op de transferlijst geplaatst wordt en dat een gedeelte van het trans ferbedrag aan hem zal worden uitge keerd. Hij is ervan overtuigd, dat hij in zijn recht staat, en motiveert zijn standpunt mede door er op te wijzen dat hij, zo lang hij in St. Etienne is. altijd zeer be scheiden is geweest in zijn eisen. Het clubbestuur van St. Etienne van ziin kant is bereid hem op de transferlijst te plaatsen, maar weigert hem een gedeehe van de transfersom te garanderen. Volgens de bekende journalist Gabriel Hanot, die over dit geval in L'Equipe schrijft, heeft Rijvers formeel ongelijk, omdat zijn houding in strijd is met het reglement inzake de beroepsvoetbalsport. Ais men echter de maatstaf van billijk heid en rechtvaardigheid aanlegt, is het gelijk wel aan zijn kant. meent Hanot. Naar de Zweedse schaatsenrijdersbond meedeelt, heeft Rusland de uitnodiging aanvaard voor een landenwedstrijd in het hardrijden op de schaats tegen Zweden, te houden op 21 en 22 Februari a.s. te Eskilstuna, een return van de onlangs in Moskou gehouden wedstrijd Rusland Zweden. De Russische ploeg zal uit zes man bestaan. Slechts enkele competitie- en beker wedstrijden staan op het programma van aanstaande Zondag. Victoria krijgt gele genheid tegen de Delftse Studenten naai positie opnieuw te verbeteren. Men zegt, dat het spel dezer Delftse enthousiastelin gen Victoria minder goed ligt dan het spel van de Stichtse. Maar spelende als j.l. Zondag moet er toch winst te behalen zijn voor de Rotterdammers. Eveneens voor W®' I B ontvangt de Gooise bezoek van Kampong, waarbij de Bussummers de beste kansen toegekend kunnen wordem Zou voorts bij de beide staartelftallen HOC I en HGC II een ge lijk spel niet de beste uitslag zijn? Voor de Zuidelijke eerste klasse wordt nog gespeeld Eindhoven—Geel Zwart, een moeilijk partijtje voor de Veghelse hek kensluiters. Zeer interessant zijn de wedstrijden y?°Lde HTCC-beker HTCC—Groen Geel. MOPBe Fair. UnionHilversum en La ren—Zwart Wit, ontmoetingen derhalve tussen Westelijke eerste klassers en top- ploegen van Zuid en Oost. Wij vermoeden, dat de bekende cup- fighter HTCC zich zal handhaven, doch dat in de overige ontmoetingen het Wes ten aan het langste eind trekken zal. Districts-ivedstrijdea Twee wedstrijden voor de halve dis- strictscompetitie vragen in het bijzonder de aandacht. We vermoeden dat in Eind hoven op EMHC's veld het Zuidelijk elf- 51) Hij keek Elveden wantrouwend aan, toen die door het vertrek kwam aanstap pen. Dat treft erg gelukkig, mijnheer Cra ven, zei hij. Ik zocht u wel niet, maar ik heb toch wat nieuws voor u. Let u maar niet op Jerry. Hij keek de boef koeltjes aan. Jerry liet de fles los, waar hij zijn hand omheen gelegd had, en Eleveden trok de reporter mee, naar de plaats, waar zij bui ten 't gehoor van de boef waren. Jerry spuwde nadrukkelijk op de vloer. Men is erin geslaagd, de auto op te sporen, zei Elveden. De vrouw in Putney Vale zegt, dat het een lange, rode wagen was. In de High Street, in Richmond heeft men het spoor van de wagen verloren, maar men gelooft niet, dat hij verder ge gaan is en hij zou zich dus nog in Rich mond moeten bevinden. Men is daar nu bezig met nasporingen te verrichten. Het gelaat van de reporter, dat even op geklaard was, werd weer somber. Richmond is een grote plaats, zei hij peinzend, en toen: is dat al 't nieuws? De inspecteur begon zich op te winden. Heel veel inspanning bekroond te zien door een vraag of er niet wat meer bereikt had kunnen worden was wel een beetje teleurstellend. Het is toch een stap in de goede richting, vind ik, zei hij. Nou, drink er dan nog maar eentje, gromde Jimmy en terwijl hij zich omkeer de, slenterde hij weg. De inspecteur lachte. Verliefde jonge lui, peinsde hij, zijn nu eenmaal niet toe rekenbaar. Hij keek eens rond en zijn blik viel op Jerry. Ik zou jou wel eens even willen spre ken, zei hij, op de boef toestappend. Jerry kreunde. Hoewel de woorden, die de inspecteur tot Jimmy gezegd had, maar matig gewaar deerd schenen te zijn, waren ze toch niet geheel en al aan dovemans oren gezegd. Want de volgende ochtend zat Craven in Richmond. Hij wist niet bepaald, wat hij er eigenlijk kwam doen. Op slot van za ken, was Richmond een gosde plaats, en het krioelde er van lange rooie wagens, zoals hij al spoedig opmerkte. Hij ontdek te dat, tot groot ongemak van de bezit ters, die dat zorgvuldige napluizen van hun eigendom begon te vervelen: een be langstelling, die niet alleen verklaard kon worden door bewondering, of alleen maar nieuwsgierigheid. Verschillende politie-agenten, die Jim my erover aansprak, wisten van de hele geschiedenis niets, of wilden er niet over praten. En zo liep hij een tijdje zonder be paalde plannen langs Richmond's wegen, Na een half uur lang zonder doel rond gewandeld te hebben, kwam hij bij een brug uit. Bij die brug begon hij zeer mis troostig, peinzend in het water te kijken, lang genoeg om verschrikkelijke achter docht wakker te roepen in de geest van een oude dame, die, aangezien ze zelf niets te doen had, om zich mee bezig te houden, er een groot plezier in schepte, zich onle dig te houden met het beschouwen van andermans bezigheden. Het sombere voor hoofd van de reporter deed haar veronder stellen, dat daar niemand minder dan een embryonale zelfmoordenaar stond. Met zijn blik naar de grond gevestigd, liep hij een eindje vooruit en trad toen het trottoir af. Een passerende auto reed hem onderste boven en hij sloeg tegen de grond. Dat zag ik wel aankomen, zei de oude dame verrukt, tegen een troepje nietsdoe ners, dat in een ogenblik nergens vandaan gekomen scheen te zijn. Hij stond al 'n heel tijdje zo in 't water te kijken. Hij is in de war, de arme jongen. Laat een van ju ;e hem nou even helpen, zeg! Een toeschouwer met een grote, open staande mond, plantte zij haar paraplu in z'n maag, zodat de man vooroverboog en zo in een zeer geëigende positie stond, om iemand, die op de grond lag, te helpen. Hij deed aldus. Jimmy, zijn hoofd wrijvend, stond op en keek naar de auto, die een eind verder op de weg tot staan kwam. Met een grijns op zijn gezicht, besefte hij de ironie van de situatie: de wagen was lang en rood. Een klein dik heertje, in ochtendkleren gestoken, kwam uit de auto te voorschijn, en haastte zich, da weg over te steken. Werkelijk, mijn beste mijnheer, zei hij, het is een erg betreurenswaardig on geluk. Het spijt me verschrikkelijk. Mijn chauffeur, die toch heel voorzichtig is, dat verzeker ik u, had er geen idee van, dat u ineens de weg zou willen oversteken. Het spijt me zeer. Ik hoop, dat u niet ge wond bent? Jimmy, zijn jas afstoffend, lachte alweer vrolijk. Dit was werkelijk een zonderlinge ochtend. 't Is in orde, hoor, mijnheer Thyme, zei hij. Ik heb niets gebroken. Mijnheer Thyme keek even verstomd. Hèbegon hij langzaam. Maar. nee toch.... wel ja, het is mijnheer Cra ven. Mijn beste vriend, ik bad geen idee, dat u het was. Anders zou u zeker niet terugge komen zijn? plaagde Jimmy, goed ge humeurd. Hoho, zei de kleine man, u moet mei me meegaan, direct, eens goed afborstelen en iets gebruiken. Vooruit maar. Benauwd om zich heen blikkend, werk te hij Jimmy met zich mee door de drukke menigte. Mijnheer Thyme had een inge boren schrik voor politieagenten, maar de agent die het dichtst in de buurt was, had er geen vermoeden van, dat hier iets gebeurde. Mijnheer Thyme gaf zijn bevelen en de blinkende Packard reed terug, van waar zij gekomen was. Ik vind dat zo akelig, die verkeers ongelukken, mompelde mijnheer Thyme, zijn hoed afnemend en zijn bezweet voor hoofd bewerkend met een zakdoek. Ik heb hier een heel aardig huis, ging mijnheer Thyme verder. In de Petersham Road, het ziet uit op de rivier. Een heel aardig plekje, een beetje vochtig soms. Hij wist, zonder een enkele onderbre king, de conversatie gaande te houden, totdat zijn wagen stilhield voor een met glas overdekte poort, die doorzicht gaf op en leidde naar een lief. ouderwets huis. gedeeltelijk door grote bomen aan het. oog onttrokken. Enige minuten later zat Jimmy, nu een beetje meer toonbaar, door een Soede beurt, die zijn kleren van een knecht gekregen hadden, in e'en lang mooi ver trek, met het uitzicht over de driehoekige tuin, die aan de rivier grensde. Mijnheer Thyme was :n de nabijheid druk bezig met een soda-syphon en een Sta mij nog eens toe, mijn werkelijk diepste spijt uit te drukken, zei hij en bood zijn gast een glas aan. met een goud kleurige drank. Dat is nog beter, glimlachte Jimmy, dan de meer conventioneel geworden uit drukkingen van leedwezen. Als ik soms iets kan vergoeden, dat in mijn macht ligt, zei mijnheer Thyme vriendelijk. Ik maak niet graag een on aangename indruk. Dat vooral niet. Een nieuw costuum misschien? Dn reporter schudde het hoofd. U kunt mijn interest on zes-en-een half procent brengen, zei hij. Mijnheer Thyme lachte nartelijk. (Wordt vervolgd.) tal tegen Noord toch wel te sterk zal blij - xen. De Zuidelijke ploeg, grotendeels uit venioers bestaande, is geroutineerder en neeit ook individueel verschillende klas sespelers zoals Noord ze mist. Tóch zullen de stoere Noorderlingen de huid zo duur mogelijk verkopen, gelijk zij tegen West (40) al deden. In Enschede kan het tussen Oost en de Westelijke B-ploeg een aantrekkelijke en spannende wedstrijd worden, waarbij het West B niet gemakkelijk zal vallen de zege te behalen. Een gelijk spel lijkt ons zelfs niet onwaarschijnlijk. De wintercourses worden op de eerste Zondag in Februari te Hilversum voort gezet met als hoofdnummer de Grote Sprintersprijs over een afstand van 1506 meter, waarvoor 13 paarden aangifte heb ben gedaan. Lion heeft Zondag j.l. de 10.000 winsom overschreden, is derhalve zijn voorsprong kwijt en krijgt het nu hard te verantwoorden tegenover o.a. Madame B, Miss A en Nellie Gregor. Voor de Leeuw uit de Haarlemmermeer zien we dan ook nu niet direct een overwin ning weggelegd. Hier volgt het programma met de beste kanspaarden: SNEEUWWITJE PRIJS I 2340 m„ 12 inschrijvingen: Quita Scott, Quick Gregor V, Prins Bernhard D. SNEEUWWITJE PRIJS II 2340 m„ 11 inschrijvingen: Qui Saint, Paul A, Prinses, HANS EN GRIETJE PRIJS 2340 m., It inschrijvingen: Pieter D, Our Dream, Narcis. rOODKAPJE-PRIJS, seriedraven en finale 1880 m. 22 inschrijvingen: Rijder Geersen, Luccie Rohda, Oscar Major. REEPELSTEELTJE-PRIJS 2340 m., 12 inschrijvingen: Nico the Saint, Oosting's Lieveling, Pelikaan S. GROTE SPRUITERSPRIJS, 1500 m„ 13 inschrijvingen; Rijder v. Leeuwen. Miss A, Nellie Gregor Voor de T.T.-races, welke op 27 Juni op het bekende circuit van Assen worden gehouden, zijn nu reeds aanmeldingen binnen gekomen van vier Argentijnen, die met twee machines in de 5Ö0 cc en met twee in de 125 cc wensen deel te nemen. Het zijn de kampioenen Jorge Nestor Cambiasso (500 cc) en Vaifro Meo (125 cc), samen met Salvator Cardarella en Igino Basso. In de ploeg, die voor het merk Garin in de Ronde van Algery*. van 4 t/m. H Maart a.s., uitkomt, hebben ook onze land genoten Van Est en Wagtmans een plaats gekregen. Verder bestaat het team uit de Belgen Keteleer, Schils, Impanis en Lam- brecht, de Italiaan Passiletti en de Frans man Marree.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 4