HOE BESTEL IK MIJN PATROON? PAGINA 10 ZATERDAG 7 FEBRUARI 1953 Deze week is de beurt aan de heren. Een eenvoudige pyama van een aardige streep, is wel een stuk, dat bij de heren in de smaak valt. Het model is met een kraag en rever, de zakken en de omslag aan mouwen en pantalon zijn dwars genomen. Dit model is ook in jongensmaten verkrijgbaar. De herenmaten zijn 44. 48, 52 a 0.85. De jongensmaten 23 jaar, 45 jaar, 67 jaar, 89 jaar, 10II jaar, 1213 jaar lioen gezinnen, dan is er een behoefte van 3 milliard gulden, dat is tien maal het ge* middelde jaarverbruik. In het afgelopen jaar is het gelukt een band tot stand te brengen tussen fabri kanten, grossiers en detaillisten, die ge zamenlijk de „Stichting Propaganda Wo ninginrichting' in het leven hebben ge roepen met de bedoeling de vraag van het publiek te stimuleren. „De woning is weer best Gedachtig het succes van collectieve reclame voor bier en boeken, „bien étonnés de se trouver ensemble", organi seert de stichting van 12 t/m 21 Maart een Tiendaagse voor Woninginrichting. Er is alle reden om de vraag te stimuleren, als men bedenkt, dat de uitgaven voor duur zame consumptiegoederen in één jaar tijds, van 1950 tot 1951 met 13 pet zijn terug gelopen. In 1949 besteedde een gezin met twee kinderen, dat een inkomen van 50 60 per week had, voor woninginrich ting en huisraad nog 6.70. Ons volk heeft van zijn huis altijd méér weten te maken dan de meeste andere volken, uitgezonderd de Scandinavische en die voorsprong moeten we zeker behouden. De Tiendaagse voor Woninginrichting gaat mooi vooraf aan de schoonmaak- periode, wanneer met de natuur ook de mens vernieuwingen wil aanbrengen en een aardig affiche, waarop een vogel op het nest in een huisje wil vliegen, kondigt de lente aan met de vermaning: „Uw woning vraagt ook wat nieuws". Ook op andere wijzen, o.a. met een televisie-uit zending op 7 Maart en plaatselijke acties van detaillisten, wil men tijdens de „tien daagse" de mensen warm maken voor de woning. den, Ser thuis "omn dat c 'en overi vlag Nieu Vlag\ 'te bleef Vertr Via 5 Malt; t'aye lamp 'aan de g 'chip onde melk zo drinkt, koud of warm, gekookt of uit een fles, of je moeder er choco lademelk, pap,' vla of pudding van ge kookt heeft zjj zal je in ieder geval gezonder en sterker maken. Yoghurt is even goed als melk en af en toe eens karnemelk inplaats van melk kan ook geen kwaad. Als je maar iedere dag vol doende hiervan gebruikt. Dat betekent: een halve liter (2 bekers) als je nog geen 7 jaar bent, wat. meer als je tussen 7 en 9 bent en daarna driekwart liter, tot je twintigste toe. Voor de groten, vooral de meisjes die een beetje om haar „Ujn" willen denken, vertellen we er nog bjj, dat in melk maar heel weinig voor komt, van de stoffen die dik maken. Wanneer jullie ouders meedoen en iedereen bij het brood hetzelfde drinkt, is het veel gezelliger. En goed ook, want grote mensen hebben net als jullie iedere dag zo tussen een halve en driekwart liter melk nodig. Wil je er dus aan meewerken, dat de jeugd van Nederland flinker en sterker en minder vatbaar voor allerlei ziekten wordt, door zich beter te voeden? Begin dan. met zelf het goede voorbeeld te geven: drink je portie melk met plezier, vraag melk bij je boterhammen. En mis schien kun je ook broers en zusjes, vrien den en vriendinnen deze brief laten lezen of hun vertellen, dat melk geen kinder drank, maar een „groeidrank" is en dat ze nog lekker smaakt bij de boter hammen bovendien. Drinken jullie op school al melk, ieder kind in de klas een eigen flesje met een rietje erin? In vele plaatsen in ons land gebeurt dat gelukkig al en vaak blijkt dat de kinderen door zo'n „hartverster king" onder schooltijd beter blijven op letten in de klas en er na een poosje ook gezonder gaan uitzien. Als de „school- melk" b\j jullie nog niet bestaat, dan kun je erom vragen, liefst allemaal samen. Nog beter zal het natuurlijk zijn, als jullie ouders dat doen. Daarom kun je misschien maar het beste eerst je vader en moeder eens vragen om deze brief te lezen. Veel succes ermee! Plak aan de adreszijde van een briefkaart, naast en buiten het frankeerzegel het verschuldigde bedrag aan geldige postzegels en zend deze naar ATELIER CROON, BEATRIJSSTRAAT i, ROTTERDAM Vermeld aan de andere zijde duidelijk uw naam, adres, woonplaats en maat en nummer van het gewenste model. Plak nooit meer dan 1,— op een kaart, wat meer geplakt wordt Is waardeloos. Girostortingen eveneens ten name van Atelier Croon op nummer 271291. Afgehaald elke dag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Behalve 's Zaterdags. Kram Onder de titel „Katholieke Filmkeuring" is verschenen de dertiende aflevering van de keuringsuitslagen der Katholieke Film-Centrale gedurende het tweede half jaar van 1952. In deze periode zijn 224 koek lo.oo (N.H Het i ken, Sexa: Missa Credi Verk 'n ft 'ate trage "ar. Stabs het kroel Maje: ea. li kete 13.4S der. heil 'o dt 'ein Rang; "aril; Sum; Cuill; baul 'iaat bsalrr Cabr: «ale pane Maas' Hieu, Corrj Bedoelt u nu dadelijk? vroeg ik ter wijl ik mij zeer mismoedig begon te voelen Mc.Murtrie knikte. We moeten eerst een paar vrienden halen op Sheppey. Dan kunnen we regel recht door gaan naar Den Haag. Het voorstel was zo begrijpelijk, dat ik voor dit ogenblik geen enkele tegenwer ping vond, die niet zijn verwondering zou te weeg brengen. Het voornaamste was „het syndicaat" bij elkaar te houden en te trachten ons vertrek op te houden, tot dat Latimer dan tijd had gehad om zijn slag te slaan. Zou er iets hem beter gelegenheid toe geven dan het vinden van het hele gezelschap in die afgelegen hut te Sheppey Als hij ze overvallen wilde, zou hij 't zeker daar doen, en ik hoopte dat hij er niet te lang mee zou wachten. Mijn vermogen om onze reis naar Holland te vertragen had maar een beperkte omvang- „Er schijnt niets anders aan te doen te zijn", zei ik- „Het spijt me, dat ik de oorzaak ben van de verandering in onze plannen, maar de gehele geschiedenis is voor mij evenzeer als voor u volkomen duister. Hoe de politie op mijn spoor komt, weet ik niet, in geen geval door een on voorzichtigheid van mijn kant. Ik vrees er niet minder voor om weer naar Dart- moor terug te moeten; dan zes weken ge leden". Deze laatste opmerking was tenminste waar en ik hoopte, dat de weegschaal weer een beetje meer naar de goede zijde zou overhellen. Savaroff liep weg van de kajuit en ging naast de anderen zitten. Ze begonnen weer een gesprek in het Russisch, maar even als de vorige keer ving ik er maar heel weinig van op. Eens hoorde ik Mc. Mur- trie Sonja's naam noemen, en ving ook Savaroff's mompelend antwoord op, dat ze veilig was, waar ze nu zat en dat ze ons later naar Holland zou kunnen vol gen. Zover als ik er over kon oordelen, had geen van allen het minste vermoe den, dat zij de oorzaak was van deze crisis. De gehele tijd voeren we met een flinke vaart stroomafwaarts, goed het midden houdend, terwijl alle kleine schepen, die we tegenkwamen voor ons uit de weg vlogen. Als er ons iets in de weg zou ko men, zou het het meest waarschijnlijk in de buurt van Southend of Sheerness zijn, welke twee plaatsen natuurlijk het eerst door de politie tegen het jacht gewaar schuwd zouden worden, zodra zij een tele foon bereikt hadden. Toen we de eerste gevaarlijke zone bereikten zag ik dat Iwanowna telkens angstig naar de kant keek. Niemand scheen echter aandacht aan ons te schenken en zonder onze vaart te verminderen kwamen we in de brede vaargeul van de Theems. Er lagen verschillende torpedoboten te Sheerness, maar ook deze bleven abso- 'uut onverschillig onder onze tegenwoor digheid. Blijkbaar was de politie te druk bezig geweest om de kustwacht te hulp tc komen, om bijtijds de telefoon te kun- «relu Strijh goog öoulf Met i 'ie-or gons Manl< «ag s Méns; kuylc IKC liens KR ftenfc l'ao *0.05 Muzl< 'h 4 Ju est tiers i More All parit; 'tmgi (wordt vervolgd)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 10