HERSTEL van hoofd- en buitenwater keringen geheel voor rijksrekening Uitvoering Zuiderzeewerken wordt zonodig vertraagd Koningin bezocht rampgebied I DODENCIJFER steeg tot 1395 VERWOESTE HUIZEN IN HET NOODGEBIED k Financiële hulp van de V.S. en Canada? ssA £54?™"™ r DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN^OMSTREKEN* Afsluiting van zee-armen punt van overweging Maatregelen Verloren vee Schaderegeling Dinsdag 10 Februari 1953 Steunt het Nederlandse Rampenfonds. Postgiro 9575 v.. Enthousiaste bevolking doorbrak politie-afzetting SSI."dïtï„S !"Md' v" In Stavenisse 200 slachtoffers; Fijnaart zou er 80 tellen In Zeeland 3450 geheel vernield of zwaar beschadigd Redding van machines voor de landbouw DANKBETUIGING Hond van 92-jarige evacué is dood Pastoor Hofstede van Oude Tonge Opbrengst collecten geheel voor Rampen fonds Vrouw gooit baby uit raam Amerik. hulpgoederen op komst Geen omzetbelasting op entreegelden Studies over hulpprogram op lange termijn WEERBERICHT Nadat hij zich persoonlijk op de hoogte heeft gesteld, zegt de minister-president in zijn nota aan de Tweede Kamer, dat het hem een behoefte is uitdrukking te geven aan zijn bewondering voor hen, die in welke functie ook bij de hulpverlening aan de getroffen gebieden hun krachten gaven en nog geven. De wijze, waarop het volk van Nederland en het buitenland te hulp zijn gesneld, vervult de regering met trots en dankbaarheid. Zij is er van overtuigd, dat voorzover hier of daar critiek is geuit, deze niets afdoet aan de buitengewone prestaties, die zijn en worden geleverd. Mogelijk gemaakte fouten verzinken in het niet bij al het goede, dat is gepresteerd. Aanzienlijk is de materiële schade voor de getroffenen en voor ons land, maar zij kan worden hersteld. Groter is echter het niet te vergoeden verlies aan mensenlevens. Het laatst hieromtrent bekende cijfer is 1395, terwijl voor verdere stijging moet worden gevreesd. Met dankbaarheid stelt de minister vast, dat de productie-capaciteit van de Nederlandse industrie als todanig onaangetast is gebleven. De regering acht dit van grote betekenis. Juist nu de landbouwexport door het ten dele uitvallen van de landbouwproductie in dit vruchtbare gebied in Zuid-West-Nederland mogelijk enigszins zal verminderen, is het van belang, dat de rol van ons land als leverancier van indus triële producten door deze ramp niet is aangetast. Behoefte aan maatschappelijke werksters Drinkwater nog probleem H- Hooft en dirrUb^gemee£te.r Van Herverkaveling Prins Bernhard op de eilanden i Millioenenschade bij P.T.T. Zieken uit Melissant evacueren Heldhaftig reddingswerk was te zwaar In vlaag van verstands verbijstering Sprong daarna zelf met kind omlaag De Verenigde Staten en Canada zonden, naar men in gewoonlijk welingelichte kringen te Ottawa meent te weten, begonnen zijn met een inleidende studie van een financieel hulpplan voor Nederland in verband met de door de overstromingen aangerichte schade. Het zou hier gaan om een hulpprogram op lange termijn, dat gebaseerd zou kunnen zijn op: 1. Een schenking van Canada en de V. S. 2. Een lening door middel van de Internationale Bank. 3. Een verhoging van de bijdrage van de Verenigde Staten aan NATO. Het laatste zou ten doel hebben de verplichtingen van Nederland tegenover de NATO tijdelijk te verlichten en Nederland in staat te stellen voorrang te verlenen aan het herstel van de schade in de getroffen gebieden. NIEUWE SCHIEDAMSCHE GOURANTi De weerverwachting van het KNMI geldig tot Woensdagavond luidt: Veel bewolking met enkele buien. Langs de kust van Holland en Zeeland aanvankelijk nog harde, overigens krachtige tot matige wind, hoofdzakelijk tussen Zuid-West en Zuid-Oost. Weinig verandering In temperatuur. Woensdag 11 Februari: Zon op 8.03 uur, onder 17.46 uur. Maan op 6.46 uur, onder 14.10 uur. Nederland pakt met kracht aan Na bovenstaande inlei dink!. nota allereerst over de i j_t ^e zien daarvan wordt °P| toestand in het algemeen thans eniger mate is gestabiliseerd Een groot deel van de Rfü perkte afmetingen en deze het dichten geen bijzondere moeilijhhe- Spn te bieden. Echter moet daarnaast worden vastgesteld, dat op de meeste eilanden een of meer dijkbressen voor komen die wèl blondere moeilijkhe den hii het dichten zullen bieden en die een karakter hebben, dat doet denken aan de eaten zoals die aan het einde van de norloe in de zeewering van het eiland Walcheren werden aangetroffen. In Zeeland is het eiland Schouwen en Duiveland zeer zwaar getroffen. Hier is een tweetal dijkgaten ontstaan, waarvan het dichten bijzondere moeilijkheden zal bieden. In het Oostelijke gedeelte van Zuid- Beveland worden een paar dgkgaten aangetroffen, die grote zorg baren, al is de diepte daarvan thans niet overmatig groot. De oppervlakte, die door deze ga ten 'wordt geïnundeerd, is echter zeer U1OpbWaksheren Is men de situatie weer nagenoeg meester fiakkcc een ot .antapgawn h. de dijken geslagen. Het dichten van het merendeel dezer gaten £d n"et op ernstige bezwaren stuiten; drietal is echter van zodanige om vang en de daarin optredende stromen hebben zodanige «elheM,datt hier grote moeilijkheden kunnen optreden. Tut de aard der zaak is het om ver- «Phi lende redenen noodzakelijk, dat met de herstelwerken zo spoedig mogelijk wordt begonnen. Het is daarom met mo- gehfk daarvoor bestekken gereed te Sn. weshalve het in/et voornemen ligt de uitvoering d°°L?™ntractente Uhers op basis van regiecontracten te doen geschieden. leiding Het ligt in het voornemen de leid g van de uitvoering m handen t SS van de Rijkswaterstaat die beschikt over een omvangrijk en m alle opzichten g toegerust technisch apparaat. Van de bedragen welke met het her stel der dijken gemoeid zullen zijn, is op het ogenbiik, zelfs hij grove benadering, noe geen raming te geven. Wel tan er echter reeds van worden uitgegaan, dat rM dermate hoog zullen zijn, dat de draagkracht van de getroffen onder houdsplichtigen (in de regel watcrsriiap- tien) hierbij in het met zinkt. In verband daarmede is de regering van oordeel dat de kosten van het herstel van d en buitemvaterkermgen geheel kening van het Rijk zullen dienen te worden genomen. De regering heeft besloten de volgen- werp-noodwet worden ingediend, waarin de maatregelen te nemen: le Zo spoedig mogelijk zal een ont- een 'centrale verantwoordelijkheid voor het herstel van de dijken wordt geregeld. oe Het herstel van de dijken wordt onmiddellijk en zo snel mogelijk ter hand genomen. 3e Indien de nodige snelheid van deze herstelwerkzaamheden zulks yordert.zal de uitvoering van de Zuiderzeewerken worden getemporiseerd. 4e. In algemene zin zal worden onder zocht op welke wijze herhaling van ramp ais deze kan worden voorkomen. In het bijzonder zal dit onderzoek zien ook uitstrekken tot de mogelijkheid van een afsluiting der zee-armen. Het be doelde onderzoek zal terstond worden aangevangen en met voortvarendheid worden voortgezet. 5e. Maatregelen, die strekken tot: het verkrijgen van een verhoogde veiligheid met betrekking o.a. tot de hulpverlening, organisatie van de waarschuwingsdienst, enz., zullen worden genomen. In de geteisterde gebieden, alsook ln de evacuatiegemeenten, bestaat grote behoefte aan beschikbaarstelling van maatschappelijke werksters en gezins verzorgsters om de getroffen bevolking eS j1 e?n week van spanning doen zich op moreel en ümru, terrein Vele moeilijkheden voor. Het Nationaal Rampenfonds heeft, lnw.tr ïï,et de minister van Maat schappelijk Werk, een regeling getrof fen om in de speciale kosten van tewerk- stelling dezer krachten te voorzien. Na een overzicht van de hulp, verleend door de drie onderdelen van de krijgs macht, benevens van de militaire bui tenlandse hulp alsmede van de aanbiedin gen van hulp uit het buitenland, komt de nota te spreken over de algemene ge zondheidstoestand in de noodgebieden. Deze zo constateert de minister, is niet ongunstig, er zijn niet abnormaal veel zieken. De evacuatie van enkele kleine verpleeginrichtingen is geslaagd. De grootste moeilijkheden voor de gezond heidszorg zijn gelegen in de drinkwater voorziening en in de afvoer en destructie van verdronken vee. Wat het drinkwater betreft is de toe stand nog kritiek op Walcheren, waar het pompstation van Middelburg door zee water werd overstroomd, terwijl de be volking nog voltallig aanwezig is. De waterleiding van Vlissingen is te gering van capaciteit voor het gehele eiland en de aanvoer uit Zuid-Beveland blijft nog beperkt door schade aan de transport leiding. Indien de schatting van het aantal verdronken dieren juist mocht zijn, is te verwachten, dat de regelmatige verwer king van cadavers moeilijkheden zal ondervinden. Reeds is om het onthulden vlotter te doen verlopen in de noodsiacht- plaatsen te Dordrecht en Rotterdam tot villen en verkleinen van cadavers over gegaan. Inmiddels is hiervoor een an- fere geschikte plaats buiten de kom van Rotterdam gevonden. Of de be- ovo om tot begraven op grote schaal ver te gaan zal ontstaan, kan op dit Vandaag zal de Tweede Kamer zich bezig houden met de ramp, welke op 1 Februari ons land trof. Zij zal dat doen aan de hand van een nota, welke de ministerpre sident haar gisterenavond heeft doen toekomen. Daarin wordt vooral een over zicht gegeven van de omvang van de ramp en van het herstelwerk dat tot dusver is verricht. Voorts van de maatregelen, welke in ver band daarmede zijn of zullen wor den getroffen. Een beknopt uittrek sel uit deze nota vindt men hier nevens weergegeven. ogenblik nog niet worden vastgesteld. Mocht dit nog noodzakelijk worden, dan heeft de militaire overheid genie troepen en materiaal beschikbaar voor het maken van massagraven. Rond 133.000 ha. cultuurgrond is, door de ramp geïnundeerd of geïnundeerd geweest, dat is 5,7 pet van het totale areaal cultuurgrond in Nederland. De verloren gegane voorraden akkerbouw producten zijn moeilijk te schatten. Voorlopige taxaties wijzen op een ver drinking van 25.000 runderen, 15.000 a 20.000 varkens, 2.000 a 3.000 schapen, cir ca 1500 paarden en ruim 100.000 hoen ders. Het overige vee, dat in deze gebieden aanwezig was, is grotendeels geëvacueerd. De verliezen aan verdronken vee zijn voor al ernstig op de eilanden Flakkee en Schouwen en Duiveland, terwijl ook in Westbrabant aanzienlijke verliezen aan vee te betreuren zijn. Van het rundvee is op de genoemde eilanden vermoedelijk 80 a 90% verloren gegaan. Aangeneomen kan worden, dat geen ernstige schade is toegebracht aan vitale bedrijven in de voedselvoorzieningsindus trie. Aandacht wordt besteed aan de mogelij ke herdistributie van het geëvacueerde H.M. de Koningin heeft gisteren een be- zoe gebracht aan Hellevoetsluis, Den ornmel, Willemstad en de Moerdijk. werd in Hellevoetsluis opgewacht oor aar commissaris in Zuid-Holland, m j I* KesPe<". die haar gedurende een gedeelte van de tocht begeleidde. Koning?"inü^"™51,®termiddag arriveerde de ontvangen werri waterpoort, waar zij i, alsmede gemeente- der Hooit en diens echtgenote wethouder J. Dekkers en de secretaris, de heer K Dane zich naar het geme(>nt»v,„!. thee gebruikte en ft de helpsters en helpers verscheidene Noord-Beveland, waar hij achtereenvol gens landde te Kortgene en Golijnsplaat. Daarna bezocht Prins Bernhard Zierikzee en Sint Philipsland. In al deze plaatsen sprak hij met verschillende inwoners en nam het herstel van de dijken in ogen schouw. Volgens Z.K.H. was de stemming onder de bevolking uitstekend en men werkte vol enthousiasme aan het herstel van de dijken. Om ruim 17 uur landde de Prins op het vliegveld Ypenburg, waarna hij de vergadering van het bestuur van het Ram penfonds presideerde. Evenals de vorige dagen bracht hij daar ook nu verslag uit van zijn bevindingen in het getroffen ge bied. vee, voorzover de veebezetting thans plaatselijk te dicht is. Wat de voedselvoorziening van de ge troffen gebieden betreft, is na een moei lijke periode, die op 5 Februari ongeveer kon worden afgesloten, de aanvoer van levensmiddelen weer in meer normale ba nen geleid. Nu met de meeste plaatsen we derom voldoende verkeersverbindingen bestaan, kon het overbrengen van voe dingsmiddelen per vliegtuig of met behulp van noodconvooien op enkele uitzonderin gen na, worden beëindigd. Het laat zich aanzien, dat het gewenst is de beginselen van de herverkavelings- wet Widcheren toe te passen voor die stre ken in het rampschadegebied, vve]ke daar voor door bpzondere omstandigheden in aanmerking komen. De regering is dan ook van plan op zo kort mogelijke termijn ter zake voorstellen aan de Staten-Generaal aan te bieden. Met volledige Instemming van het Na tionaal Rampenfonds is vastgesteld, dat tot de taak van dit fonds in de eerste plaats zal behoren de leniging van de nood en de vergoeding van schade in de persoonlijke sfeer, d.w.z. levensonderhoud, kleding, dekking, schoeisel en huisraad. Daarnaast zal op de overheid een uitge breide taak rusten om door de verstrek king van bijdragen het economische leven in de getroffen gebieden weer op gang te brengen. Wat dit laatste betreft zullen voor niet door verzekering gedekte rampenschade, in de privaatrechtelijke sfeer, regelingen moeten worden getroffen in de geest van die, vastgesteld in de wet op de materiële oorlogsschaden. Het ligt in het voornemen van de rege ring, dat de drie ministeries, welke met de afwikkeling van de oorlogsschaden zijn belast, eveneens de afwikkeling van de rampenschaden ter hand zullen nemen. De terreinafbakening tussen deze mi nisteries, welke ook reeds voor de oor logsschade geldt, houdt in grote trekken in, dat het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting de zorg heeft voor de schade aan gebouwd onroerend goed en schepen, het ministerie van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening voor de agrarische schaden en het ministerie van Financiën voor de overige schaden. Het ministerie van Financiën zal voorts, even als dit bij de oorlogsschaderegeling het geval is, met de algehele coördinatie wor den belast. Voor wat betreft de afwikkeling van de schaden in de publiekrechtelijke sector zal het bestaande apparaat voor de af wikkeling van de publiekrechtelijke oor logsschade (het bureau financiering we deropbouw van het ministerie van Fi nanciën) worden ingeschakeld. Deze met grote spoed opgemaakte nota, aldus eindigt dit stuk, kon niet anders dan onvolledig zijn. Veel van hetgeen in de getroffen gebieden is gebeurd en is gedaan zal pas later nauwkeurig kunnen worden vastgesteld. Van de verder te nemen maatregelen kon nog slechts in algemene zin mededeling worden gedaan. Niettemin houdt de minister-president zich overtuigd, dat uit het gegeven overzicht duidelijk zal zijn geworden hoezeer alle krachten zijn ingespannen om de toestand het hoofd te bieden. De wijze waarop ons volk met de slacht offers medeleeft, de betoonde hulpvaardig heid, de vaste wil om het herstel met volle kracht aan te vatten houden ondanks het geleden leed beloften in voor de toekomst De nota geeft als bijlage nog een over zicht van de uit het buitenland ontvangen en toegezegde hulp. Francis Kardinaal Spellman, aartsbisschop van New York, overhandigt zijn per soonlijke chèque ten bedrage van 10.000 aan mr J. A. G. Baron de Vos van Steenwijk, ten bate van de Amerikaanse hulpactie „Holland Flood Relief Inc.'' Rechts staat sir Henry A. Hobson, de Britse consul-generaal, en links Jaques de Thier, de Belgische consul-generaal, die ieder een chèque van 5.000 ontvingen. De hulporganisatie tracht een bedrag van 2.000.000.000 bijeen te krijgen, voor de hulpverlening aan de getroffen gebieden in West-Europa Het aantal genoteerde slachtoffers van de watersnoodramp bedroeg gis termiddag 1395. In verscheidene plaatsen is het aantal gestegen, zodat een totaal bereikt werd van 1495. Dit cijfer kon echter met 100 verminderd worden, daar de burgemeester van Stavenisse het door hem aanvankelijk gemelde aantal van circa 300 slacht offers gecorrigeerd heeft tot circa 200. In de hiernavolgende aanvullende lijst zijn de plaatsen opgenomen, die een nieuw dodencijfer opgaven. Het tussen haakjes vermelde getal geldt het cijfer, dat Zater dag bekend was: Dordrecht 3 (1); Dussen ten Oosten van de Biesbos 6 (S); Fijnaart 80 (46); Halsteren 23 (19); Krabbendijke 5 (4); Kruiningcn 27 (II); Nieuwerkerk (Ouderkerk 16 (13); Noord-Gouwe 1 (0); Oudelande 4 (2); Pa- pendrecht 2 (1); Sint Philipsland 9 (8); Rilland Bath 6 (1); Stavenisse 200 (300); In de rampgebieden staan volgens op gave van het Centraal Bureau voor de Statistiek 143.500 woningen. Lang niet alle gebouwen, welke in het water staan, hebben grote schade geleden, terwijl bo vendien vaststaat, dat een zeer groot deel van de aangerichte schade herstel baar is. Betrouwbare gegevens over de schade aa,n woningen, boerderijen enz. zijn op het ogenblik nog niet voorhanden. Wel zijn voor Zeeland enkele globale ramin gen gemaakt, die het mogelijk maken onder het allergrootste voorbehoud de volgende cijfers te noemen. In Zeeland staan 13 a 14.000 woningen in het water. Naar zeer ruwe schatting zijn er daar van 1450 verwoest, 3.000 zwaar bescha digd en 3500 licht beschadigd. Van de boerderijen worden 1000 als totaal verlo- Bij het dichten van de dijken zijn het vooral zandzakken, die men nodig heeft en waarnaar voortdu rende vraag is. Overal is men reeds bezig met de herstelwerk zaamheden, waarbij het een eerste vereiste is, dat de gaten worden gedicht in de dijken. Het vullen en transporteren van de zandzak ken in volle gang bij Spijkenisse, op het eiland Voorne-Putten, waar soldaten dit werk doen. ren beschouwd; 2000 zullen zwaar of licht beschadigd zijn. In Noord-Brabant staan volgens schat ting 8300 woningen en boerderijen in het water. Nadere gegevens daarover zijn nog niet bekend. Overheid en bedrijfsleven hebben de handen ineengeslagen en een commissie „noodvoorziening landbouwwerktuigen" opgericht. Deze commissie vraagt ten einde te komen tot onmiddellijke voor lopige droogmaking en conservering van tractoren en landbouwwerktuigen om motormonteurs, hulpmonteurs, service- wagens, lichte kraanwagens en gereed schappen. De tijdelijke hulpkrachten zul len in ploegverband werken. Het secretariaat van deze commissie is te Den Haag, Stadhouderslaan 126, tel. K 1700 55.22.10. De kosten van deze hulpverlening zullen door de overheid, volgens daartoe vast te stellen richtlij nen, worden vergoed. De noodvoorziening heeft ten doel dui zenden tractoren en landbouwwerktui gen, waarin millioenen zijn geïnvesteerd, tegen verdere schade te vrijwaren. Dit is ook met het oog op de productiviteit der landbouwgronden van groot belang. OD de onderoil 3 een overzicht had hoek. VervofgènsenbegafdedeVan "r WeS'" aan boord g e vorstm zich waterstaat Pn vaartui§ van de rijks waterstaat en vertrok zij in de richtins van de Moerdijk. un8 Zij was in gezelschap van mevrouw N Smitt-Avis particulier secretaresse eti majoor Van der Linden. De bevolking was zeer enthousiast en doorbrak juichend de politie-afzetting. Ook Prins Bernhard heeft gisteren we derom enkele plaatsen in het getroffen ge bied bezocht. Na onder zeer slechte weers omstandigheden van Soesterberg te zijn! vertrokken landde hij op het vliegveld Woensdrecht en vertrok vandaar per heli- coptère naar de Zeeuwse eilanden. Aller eerst begaf Z.K.H. zich naar Z.-Beveland. waar hij Rilland-Bath, Hansweert, Baar- landt, Ellewoutsdijk en Wolphaertsdijk be zocht. Vervolgens stak hij over naar Advertentie De Katholieke Nationale Bond voor EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN betuigt, mede namens de zusterorganisatie, de Nederlandse Vereniging E.H.B.O., oprechte dank aan allen, die op enigerlei wijze hebben mede gewerkt aan het verlenen van EERSTE HULP in de rampgebieden, waardoor reeds onmiddellijk snelle hulp kon worden geboden en groter onheil werd voorkomen. Strijen 42 (20); Zierikzee 17 (15); Zflpe (aan gespoeld van elders) 3 (0); Zevenbergen 7 (0); Zuidland 37 (21). De P. T. T. heeft door de stormvloed voor millioenen guldens schade geleden. Op Zondagmorgen waren de verbindingen met Engeland, Frankrijk en België vrij wel geheel verbroken. Er is in een week tijds reeds veel hersteld. Ongeveer dertig P.T.T.-kantoren werden door de storm vloed uitgeschakeld. Ongeveer vijf leden van het P.T.T.-corps het juiste getal staat nog niet vast, hebben het leven verloren. Het personeel in de noodgebieden heeft bijzonder veel persoonlijk initiatief aan de dag gelegd. De post is, hoe dan ook, be zorgd. Brieven van een velletje paDier met het stempel „noodgebied" werden onge- frankeerd verstuurd. De postkantoorkassen werden gered. P.T.T.-personeel richtte op zoldertjes boven het klotsende water noodkantoren in. Voor Melissant op Goeree-Overflakkee bestaat er thans geen gevaar meer al moet er, volgens de burgemeester op gere kend worden, dat gevaar bij zware storm niet denkbeeldig is. Teneinde .j deze on verhoopte omstandigheden voorbereid te zijn is de bevolking van Melissant drin gend aangeraden een zgn. noodkoffer met het allerdringendste lijfgoed en waarde papieren bij de hand te hebben. Getracht zal worden in de haven van Dirksland een aantal schepen in reserve te houden voor een eventuele spoed-evacuatie. Voor hen, die ondanks de getroffen voorzorgsrr,„-t- regelen zich niet veilig gevoelen en er de voorkeur aan geven hun vrouw en kinde ren vrijwillig te laten evacueren, bestond daartoe gisteren gelegenheid. Gisteren is ook met de afvoer van chronische zieken begonnen. In het noodziekenhuis te Rijs wijk (Z.H.) ligt op het ogenblik de 92-jarige évacué J. Coenraads uit Stellendam. Naar de behande lende geneesheer aan de dieren bescherming in Den Haag heeft medegedeeld, bevindt deze man zich in een zeer ernstige toestand. De arts geeft slechts een kans voor zijn leven, als de hond van de oude man wordt gevonden, waar over hij voortdurend ligt te ijlen. De hond heet Pluto, is een vier jaar oude herdershond en zou zijn gesignaleerd op een marinevaar tuig. Gisteravond is de hond van de Stellendammen gevonden, dood. Hij lag tussen de cadavers op het schip „Broedertrouw"dat langs Goeree Overflakkee koerst. Men wil de grijsaard voorzichtig op het treurige nieuws voorbereiden en hem bewegen tot het aannemen van een andere hond. waarvoor talloze aanbiedingen zijn binnen gekomen. De zeereerw. heer J. H. D. Hofstede, pastoor van Oude Tonge, moet tengevolge van zijn zeer heldhaftig optreden tijdens de overstromingsramp enige tijd op ver haal komen. In verband hiermede heeft Z. H. Exc. de bisschop van Haarlem in zijn plaats als waarnemend pastoor be noemd de weleerw. heer P. H. L. van Ingen, thans kapelaan te Leiden (H. Pe trus). Er lopen geruchten als zon een deel van de opbrengst der collecten, welke Zondag gehouden zijn in de katholieke kerken bestemd worden voor H.H. Missen en andere doel einden. Naar wij van de meest bevoegde zijde vernemen is dit abso luut niet waar. De opbrengst van de collecten in de katholieke kerken gaat in zijn geheel naar bet Nationaal Rampenfonds. In Schiedam heeft gisteren een vreselijk drama plaats gevonden, dat nog meer leed heeft gebracht in een gezin van ge- evacueerden. Het gezin De B. uit Zierik zee was opgenomen bij een familie aan het Lorentzplein. Gistermiddag, toen de heer De B. de stad in was, en zijn echt genote met haar gastvrouw thee zat te drinken, moet de eerste door een vlaag van verstandsverbijstering zijn overval len. Zijn snelde opeens naar boven, waar haar twee kinderen, een jongetje van twee jaar en een baby van zes maanden te slapen lagen. Zij wierp van een balkon van twaalf meter hoogte eerst het jonge tje op straat, vervolgens de babv en sprong daarna zelf omlaag. De baby werd dood opgenomen en zijzelf en het jongetje in deerniswekkende toestand naar het ge meente-ziekenhuis overgebracht. De eerste Amerikaanse hulpgoederen voor de getroffen gebieden komen Maan dagavond 16 Februari om 8 uur in de Rotterdamse haven aan per s.s. „Wester- dam". De staatssecretaris van Financiën heeft bepaald, dat geen omzetbelasting behoeft te worden betaald over de entreegelden van de v r 2 Maart 1953 gehouden sport wedstrijden en gegeven concerten en the atervoorstellingen, van welke ten minste 50 percent van de bruto-recette aan het Nationaal Rampenfonds is afgedragen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1