LAATSTE BERICHTEN In Nijmegen liep alles in de soep aargangen Comité uit de burgerij gevormd KETHEL Burgemeester naar Bremen ROTTERDAM het eeuwfeest der PAGINA S DINSDAG 24 FEBRUARI 1953 m "i Oproep tot de sportbeoefenaarsGoudswaard* voetbalclub verkeert in nood JUBILé VERNIELZUCHT FIETS GESTOLEN fXtpkOL De echte Chlorophyll-tandpasta VOOR HET NATIONAAL RAMPENFONDS S.V. HET ZWARTE PAARD NEDERLAND-DENEMARKEN Sluitingstijden van bruggen M.S. ,.TAMO" REPAREERT IN ROTTERDAM HIËRARCHIE RIVIèRAHAL VAN BLIJ-DORP LEZING VAN DR SCHAEPMAN GEWONDE KOREA- VRIJWILLIGERS TERUG VEEMARKT TE ROTTERDAM Op verzoek van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft Schie dam, behalve Goudswaard, thans ook de gemeente Piershil in de Hoeksche Waard geadopteerd. Piershil heeft dezelfde burgemeester als Goudswaard waaraan het grenst, n.l. de heer Van Dijck. Mede in verband met dit besluit is thans een werkcomité uit de burgerij gevormd, dat tot taak zal krijgen, de hulpactie te organiseren en diverse initiatieven te nemen. Namens het Rode Kruis heeft er zitting in Dr v. d. Berg, namens de Katholieken Kapelaan De Wit en namens de Protestants Christelijke groepen Ds. Hoffman, namens het Centraal Vrouwencomité de voorzitster daarvan. Secretaris is de heer J. Oostlander van Sociale Zaken, voorzitter de wethouder van Sociale Zaken, de heer H. Sabel. Er is thans een rr,oge!ijkheid geschapen, om de hulpverlening te coördineren en op TT 7" ~1 efficiënte wijze te werk te gaan. Burge- 1/ meester Peek heeft gezegd, dat Schiedam r f f f/f Ir l]Pll de taalc> Goudswaard er weer bovenop vl/V \J IS te helpen, aan kan. Deze woorden gelden uiteraard ook voor Piershil, dat eveneens deerlijk getroffen is door de watersnood. -S~ Ze staan voor een ereplicht, welke naar ff verwacht mag worden, ten volle door Schiedams burgerij volbracht zal worden. Het is de bedoeling, indien nodig nog een comité van aanbeveling te formeren, dat eventueel financiële bijdragen bijeen zal brengen. Uiteraard blijft de gemeente Schiedam zelf óók actief, speciaal op het gebied van de technische hulpverlening. Het Schiedamse Rode Kruis stelt zijn voorraden beschikbaar. Uit Goudswaard is een noodkreet bin nengekomen van de voetbalclub aldaar. Bjj ons bezoek aan het grotendeels onder water gelopen dorp, aanschouwden we, hoe deerlijk het voetbalveld van de water vloed te ljjden had gehad. Alles is daar weggespoeld. En bovendien is bij de leden van de Goudswaardse voetbalclub de meeste voetbaluitrusting verloren gegaan. Men schat dat er ongeveer 1500.nodig zal zjjn, om de voetballers in Goudswaard weer gelukkig te maken. En hiertoe wordt nu een beroep gedaan op de Schiedamse sportbeoefenaars. Men kan zich voor een en ander tot de i heer Oostlander wenden, bureau Sociale Zaken, Broersvest. De heer P. J. Zondag, bedrijfsleider var. de N.V. Jansen Wouterlood's Distil leerderij en Likeurstokerij, herdenkt op 28 dezer de dag, dat hij veertig jaar bij deze onderneming werkzaam is. Ter her denking van het heugelijke feit zal de heeroom van de jubilaris Zaterdag a.s. te 10 uur in de St Liduinakerk een ge zongen H. Mis opdragen. Daarna wordt er ten kantore van de N.V. van 12.30 tot 13.30 een receptie gehouden. Van een vrachtauto, toebehorend aan P., wonende Boerhaavelaar, is met een mes in een dekzeil een achttal sneden toegebracht, waardoor dit vrijwel ver nield werd. De schade beloopt 150. Ten nadele van de 17-jarige S. H. is op het Edisonplein een op slot staande fiets gestolen. (Van onze snert-correspondent) Vandaag mag in Nijmegen alles in de soep lopen, aldus generaal b.d. P. Alons, directeur van het Nationaal Rampenfonds, die met 'n pittige toespraak de snertactie, vandaag door de jongens van het Com mando Luchtvaarttroepen te Nijmegen ingezet, opende. In alle vroegte vanmor gen stonden de „blauwe jungskes", zoals de „luchtvaardcrs" in het Gelderse Haagje heten, rond de vlaggemast voor de kazer ne, om daar de consignes voor het snert- offenslef in ontvangst te nemen. Het snert- plan. dat van alle kanten bekeken werd en dat in de krijgsraad terdege was voor bereid, bestaat uit de distributie van tien duizenden liters onvervalste militaire snert, die voor de somma van 1.00 per liter aan de huisvrouw gebracht wordt. Alle ingrediënten voor deze snert zijn na genoeg gratis verkregen en zo zullen evenzoveel maal guldens als door Nijme gen liters snert gegeten worden, aan het 1 Nationale Rampenfonds worden afgedra- i gen. Schiedam zal deze week een illustre figuur in zijn midden hebben. Op Vrijdag a.s. spreekt de bekende dichter-essayist Bernard Verhoeven voor de leden van de Katholieke Kring over de Katholieke Emancipatie. Bernard Verhoeven is een dichter met fijn gevoel voor rhythme, een grote zuiverheid van voelen en een opmerkelijke diepgang van gedachten. Als essayist ontdekt hij bij voorkeur het goede. In zijn bloemrijke taal, die soms zwaar van beelspraak is, zegt hij altijd behartigenswaardige dingen. Zijn talrijke verzenbundels vormen het opmerkelijke oeuvre van een gevoelige ziel. Deze fijnzinnige geest spreekt Vrijdagavond om acht uur in Musis Sacrum over de Katholieke Emancipatie. Hij is de man by uitstek, die een dergelijk onderwerp in een sprankelend betoog kan behandelen. Hij is thans directeur van de nieuwe Jan van Eyck Academie te Maastricht, hetgeen wel bewijst, hoe veelzijdig zijn belangstelling en zijn kunnen is. In de Tweede Kamer is hij de pleitbezorger van de cultuur. Deze eminente persoonlijkheid weet zijn gehoor va.n het begin tot het einde te boeien. Bernard Verhoeven is een vlot causeur. Hij zal over de Katholieke Emancipatie, dit thans zo actuele onderwerp spreken, zoals slechts weinigen het kunnen. Deze avond belooft een rijke avond te worden, Men houde a.s. Vrijdag avond vrij, om Bernard Verhoeven niet te missen. Het bestuur van de Katholieke Kring heeft besloten, vrije toegang te verlenen aan Katholieke geëvacueerden. K.V.P. AFD. „SCHIEDAM-NOORD" Hedenavond om half 8 wordt er een zéér belangrijke vergadering gehouden in het R.K. Verenigingsgebouw: de jaar vergadering van de K.V.P. afd. Kethel („Schiedam-Noord") De grote zaal is af gehuurd, teneinde enkele honderden leden een plaats te kunnen geven. Waarom deze vergadering zo belangrijk is! Wel: Dinsdagavond worden de candi- daten aangewezen voor de nieuwe Ge meenteraad. Bent u het bij voorbaat al eens met wat de ledenvergadering beslist, blijft u dan rustig thuis, maarkomt u dan later ook niet met opof aanmer kingen! We verwachten zéér, zéér vele leden. Komt u gerust met een „pak op uw hart". Na afloop van de vergadering gaat u hope lijk met een licht en verlicht hart naar huis. f m M M MIJN HA ROT bovendien de waardevolste,namelijk de enige met Vitamine A en D. Tube 120 95 70 ct. bij Apothekers en Drogisten De supportersvereniging van S.S.V., „Door weer en wind" heeft 100.— voor het N. R. afgestaan. De burgemeester, mr G. E. v. Walsum, is voornemens enige bezoeken in het bui tenland te brengen, om kennis te maken met ambtgenoten in het achterland van Rotterdam. Heden zou hij, vergezeld van de heer J. van Tilburg, wethouder van Financiën en voor het Havenbedrijf, en de chef van zijn kabinet, naar Bremen vertrekken. Een reis naar Bazel stond reeds eerder op het programma, maar zij moest we gens de overstromingsramp worden uitge steld. Zij zal nu plaats hebben omstreeks half Maart. De burgemeester zal dan zijn opwachting maken zowel bij de autoritei ten van Bazel-Stad als van Bazel-Land. Later in Maart zullen Duisburg en Keu len volgen. Ook een bezoek aan Hamburg ligt in het voornemen. In verband met de op Zaterdag 7 Maart 1953 te spelen internationale voetbalwed strijd NederlandDenemarken in het Feijenoord Stadion, welke wedstrijd ge speeld zal worden ten bate van het Ram penfonds, zullen de navolgende bruggen te weten Blijdorpsebrug, Lage Eerfbrug, Pieter de Hoochbrug, Nieuwe Leuvebrug, Jan Kuitenbrug, voor de scheepvaart ge sloten zijn van 14.00 tot 16.45 uur en van 18.15 tot 20.45 uur. Het 5340 brt. metende m-s. „Tamo" van de Maatschappij Vrachtvaart te Rotter dam, dat, zoals wij elders in dit nummer melden, aanvankelijk naar Vlissingen was gebracht, heeft nog dezelfde dag op eigen kracht koers gezet naar Rotterdam. Zon der wederwaardigheden is de „Tamo" hedenmorgen te Rotterdam gearriveerd. De schade zal hersteld worden bij de Rotterdamsche Droogdijk Maatschappij. Wij hebben gisteren gemeld, dat de lan delijke viering van net eeuwfeest der Hiërarchie in verband met de watersnood ramp tot twee dagen zal worden beperkt. Enkele andere bladen meenden hieraan mededelingen te moeten verbinden om trent het programma in zijn nieuwe vorm. In verband daarmede ontvingen wij het volgende communiqué van de Stichting 1853—1953: „De Stichting 1853—1953 deelt mede, dat he' in verschillende dagbladen gepubli ceerde bericht, behelzende o.m. een ge wijzigd programma voor de viering van het eeuwfeest van het herstel van de Kerkelijke Hiërarchie voorbarig is. Het betreft plannen, waartoe nog geenszins de finitief is besloten, doch welke in over weging zijn. Het bericht is een weergave van een vertrouwelijk stuk, dat door een indiscretie buiten de kring is geraakt, waarvoor het bestemd was. De Stichting dringt er met name bij haar parochiële contactpersonen op aan nadere definitie ve berichten af te wachten". „Naar wij vernemen, zal dr Schaep- raan in den loop dezer maand alhier eene lezing komen houden voor de leden der Katholieke Vereeniging „De Grondwet", die ook voor dames en voor met-leden tegen betaling van entree, toegankelijk zal zijn. Wegens ongesteldheid van dr Schaep- man is de lezing, die morgen (Woensdag S Jan. 1890) avond te Vlaardingen zou plaats hebben, voor onbepaalden tijd uit gesteld". Q (Nieuwe Sohiedamsche Courant van Jan. 1890). Opmerking van de redactie: Genoemde R. Kath. Vereniging „De Grondwet was een politieke vereniging, die ook candi» daten stelde voor Tweede Kamer, Frov. Staten en Gemeenteraad. Wanneer deze vereniging is opgericht, hebben we met kunnen achterhalen, maar in 1864 hield „De Grondwet" al vergaderingen. Door- de heer Anthony Nolet werden in 1851 pogingen aangewend om een politieke vereniging op te richten. Een vergade ring hiertoe werd in zijn huis op de Lan ge Haven (met het bordes) gehouden. Aan de Merwehaven te Rotterdam zijn hedenochtend enige gewone Koreavrijv. il- ligers, die met een Amerikaans troepen- transportschip in ons land zijn aangeko men ontscheept. Er waren drie Nederlanders, zeven Bel gen en drie Fransen. ROTTERDAM21 Februari. Vette koeien en ossen (naai schatting 500), gebru.ksvee w.o. 107 t. b.c-vrij (naar schatting 607), gras- kalveren, w.o. 53 i. b. c.-vrij (naarschat- ting 91). nuchtere 1614, varkens 31, paarden veulens 4. schapen of lammeren 99, bok ken of geiten 9. Totaal 3070 dieren. Prijs per kg.: vette koeien le kwal. f 2.90 —2.98. 2e kwal. 2.70—2.82. 3e kwal. 2.21W- 2.40, vette kalveren resp. 2.832.93. 2.75 2.85, 2.45—2.65, slachtpaarden resp. 2.10, J 1.90, ƒ1.80. Prijs per stuk: graskalveien le kwal. 390, 2e kwal. 340, 3e kwal. 260, nuchtere kal veren resp. 42, 38. 35, schapen resp. ƒ135, ƒ115, 95, lammeren resp. 95 ƒ83, 70, kalfkoeien resp. 1203. f 10C\ 880, melkkoeien resp. 1200 10-00, 860, vare koelen resp. 820, 720. 650, vaarzen resp. 873, 800, f GHOpinken resp. 600, 525, 400. Vette koeien aanvoer korter, handel goed, prijzen hoger, prima's tot 3, vette kalve ren aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen onveranderd; graskalveren aanvoer even minder, handel kalm, prijzen iets stijver: nuchtere kalveren aanvoer groter, hand-1 -vlot, prijzen ruim prijshoudend; slacht.paarden aanvoer als vorige week, han del lui, prijzen ruim prijshoudend: schap-en en lammeren aanvoer kle'n, handel redelijk, prijzen hoger onveranderd: kalfkoeien en melkkoeien aanvoer even meer. handel iets beter, prijzen stabiel: vare koeien aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen iets stijver; vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen onveranderd: T. b. c.-vrij vee aanvoer ruimer, handel levendig, prijzen graskaleren iets stijver, verder goed prijshoudend. 040ui ap van// iciirnAKA tn OMsrufufN 75ste Jaargang No. 22084

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 2