Met dodelijk gevaar geladen benen Geen parkeergeld voor auto's die 's nachts buiten staan ijna 60 millioenvoor Rampenfonds N G- SLAGEN V rij dag spreekt liet Lagerhuis over Abortus-wet 1952 Fokker-directeur overleden AKKERTJES Bescherming van de „apartheidspolitiek" Vier geheime zenders uit de lucht Afschuwelijke misdaad geboet Perzië verwerpt Britse voorstellen Doodslag in Haarlem in hoger beroep De bodeivagens op Amsterdamse Nieuive Zijds WOENSDAG 25 FEBRUARI 1953 PAGINA S Rillerig en koortsig? Als U morgen niet ziek wilt zijn, neem dan voor U gaat sla pen een glas hete melk of thee eneen paar si glip roe. va?i ANNO 16 90 WAT LEVERT LEVERT IS GOED! LEVERT CC - AMSTERDAM 1 1 1- £2* Evenals de Volksraad (tweede kamer) heeft thans ook de Zuidafrikaanse senaat met grote meerderheid het ontwerp be treffende de uitbreiding van het strafrecht met bepalingen, waarin degenen, die steun verlenen aan z.g. „ongehoorzaamheids actie" tegen de apartheidspolitiek der re gering, met straf worden bedreigd, aan vaard. De stemverhouding was 34 tegen vier. Hierna is de volksvertegenwoordiging ontbonden. Op 15 April a.s. zullen, zoals gemeld, algemene verkiezingen worden gehouden voor een nieuw parlement. Lange tijd hebben de gemeentepolitie van Emmen en de opsporingsdienst van de P.T.T. geen succes gehad op de jacht naar de tientallen clandestiene zenders, welke nog in Zuid-Oost Drente opereren. Gistermiddag vingen zij echter vier vliegen in één klap, n.l. twee geheime zenders in een huis te Barger Compas- cuum, een te Roswinkel en een te Nieuw Weerdinge. Deze laatste was in de aether onder de naam „Mexico". Een 26-jarige jongeman, Miles Giffard geheten, die zijn vader en moeder had vermoord en hun lijken van een rotshoog te in zee had gegooid, is gisteren, naar Reuter uit Bristol meldt, geëxeuteerd. Redenen om hem krankzinnig te ver klaren had men niet kunnen vinden. De jongeman was op dezelfde dag, dat hij de lijken zijner ouders in zee had ge worpen, in de auto van zijn vader naar Londen gereden om zijn meisje te bezoe ken. Dit vernam eerst later uit zijn mond het gruwelijke misdrijf. Giffard werd alleen veroordeeld op grond van de bewezen moord op zijn vader. „Er is géén kans op, dat Perzië de jong ste Britse voorstellen in de voorgelegde vorm zal aanvaarden", verklaarde Kazem Hassebi, Mossadeqs raadgever voor zaken betreffende de Perzische oliewinning, Dinsdagavond te Teheran. De Britse voorstellen zijn vier dagen ge leden ter kennis van de Perzische regering gebracht. Vernomen wordt dat hierin is voorgesteld dat de „Nationale Perzische Oliemaatschappij" de Anglo Iranian" een bepaald bedrag zal betalen voor het over nemen van „Goodwill". „Op dit voorstel zullen wij nimmer in gaan", verklaarde Hassebi. Dr Mossadeq had gisteren langdurige be sprekingen met de sjah over de inkomsten en uitgaven van het hof, waarover de re gering naar verluidt, de supervisie wenst te hebben. Andere geruchten willen, dat Mossadeq een deel van het vorstelijk vermogen als staatseigendom opeist n.a.v. de benarde positie van de schatkist. Opnieuw is gisteren, ditmaal door de procureur-generaal b(j het Amsterdams gerechtshof de maximum straf van vijftien jaren wegens doodslag geëist tegen de 25-j. slagersknecht J. S. uit Haarlem, die in eerste instantie na een eis van vijftien jaar door de Haarlemse rechtbank tot twaalf jaar was veroordeeld. Op 23 Juli j.l. was het deze slagersknecht, die zoals hij later heeft toegegeven de 53-jarige scheepsbouwer J O. M. D. in diens werkplaats aan het Spaarne van het leven heeft beroofd door hem met een voorhamer diverse slagen op de schedel toe te dienen. Zowel de Haarlemse offiCier van justitie als de verdachte hadden hoger beroep aan getekend tegen het vonnis van de Haar lemse rechtbank. Vanmorgen werd door het Amsterdamse gerechtshof een reeks van getuigen gehoord. Uit hun verklarin gen bleek, dat de van 't leven beroofde Advertentie. •S GRAVENHAGE, 24 FEBR. 1953 I HoffinS Van nnrl.„or™hl

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 3