Huurverhoging van 17-29 procent met ingang van 1 Januari 1954 Gemeenten ingedeeld in 5 klassen Compensatie: belastingverlaging en 2 procent loonsverhoging Moordenaars van een overste worden nu gestraft i m Effectieve geneeswijze voor dijk wonden Tal van maatschappijen gaan caissons bouwen „Kans op vrede vergroot „Stalin was grootste hinderpaal voor het bereiken van V.N.-ideaal Bazaltgeroffel bij dijk gat te Herkingen em Regering komt met ingrijpende maat regel t. a. v. huren v. Min, Luns sprak met Eisenhower Tsjang's marine deed aanval op Swatow Dinsdag 10 Maart 1953 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Nieuw belastingplan in werking? Personele belasting 40 pet verlaagd Oostenrijkse regering op oude basis? „Geen commentaar" Ook schepen worden voor dichting gebruikt ;Vx*V 11 Het geloot van Eisenhower Minutenarbeid in uiterst tempo Reeds gelukt! Nationaal Rampenfonds 76,3 MILLIOEN Auto botste tegen boom WEERBERICHT Na nauwgezette bestudering van het advies van de Sociaal-Economische Raad dienaangaande heeft de regering, zo meldt „De Telegraaf" vanochtend, besloten de reeds aangekondigde huurverhoging met ingang van 1 Januari 1954 te doen ingaan. De huur der oude woningen op 100 stellende in Mei 1940, bedraagt zij thans 115 na de reeds toegestane 15% huurverhoging. Worden de plannen der regering door het parle ment aanvaard, dan zullen de huren der oude woningen op 1 Januari 1954 stijgen tot 140. In de grote steden zullen de huren met 17% worden verhoogd, in de tweede klas gemeenten met 20%, in de derde klas gemeenten met 23%, in de vierde klas gemeen ten met 26% en in de vijfde klas gemeenten met 29%. Hierbij wordt uitgegaan van de gemeenteklasse-indeling der Noodwet Ouderdomsvoorziening, zo weet het blad te melden. Het hogere huurbedrag, dat de arbeidende bevolking zal hebben te betalen loopt niet ver uiteen, omdat de plaatsen waar lagere huren gelden, hogere percentages moeten opbrengen. De klasse-indeling Morgen besprekingen met Foster Dulles U?1 Gangster: „Niet ongestraft aan een priester vergrijpen" I &131 »ni Schepen als zinkstukken Successen ir> Korea Goodwilkreis Kat Of }l 071(1 Afialyst Eerste aanval na decentralisatie van Formosa Het buitenland, help! i i I 1 I I NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De weerverwachtlng van het KNMI geldig tot Woensdagavond, luidt: Overwegend droog weer met tijdelijk veel be wolking en in de nacht en ochtend plaatselijk nevel'of mist. Meest matige wind uit Weste lijke richtingen. Weinig verandering ln tem peratuur. Woensdag 11 Maart: Zon op 7.04 u., onder 18.37 u. Maan op 5.16 u., onder 13.08 uur. Het gehele belastingplan 1953, zal, naar het in de bedoeling schijnt te liggen, evenals de huurverhoging en de belastingfaciliteiten ter bevorde ring van de industrialisatie en de werkgelegenheid, pas op 1 Januari 1954 in werking treden, aldus meldt de „Telegraaf" nog. Voor degenen, wier loon is vastgesteld door of met goedkeuring van het college van rjjksbemiddelaars, zal een loonsver hoging worden voorgeschreven, die alge hele compensatie inhoudt, met dien ver stande, dat een deel der compensatie maatregelen in de consumptieve sector zal worden gezocht. Het ligt immers in de bedoeling de om zetbelasting op brandstof en schoeisel te verlagen en ook de suikeraccijns zal niet onaanzienlijk verminderd worden. De uitvoering van dit principiële besluit zal nog stellig enkele regelingen in details vergen. Zo zullen de woningen moeten worden aangewezen, waarvoor de huur verhoging in volle omvang zal gelden Immers is de laatste jaren een groot aan tal woningen gebouwd, waarvoor reeds belangrijk hogere huren dan de voor oorlogse worden gevraagd. Het departement van Wederopbouw en Volkshuisvesting zal deze en dergelijke details nog nader moeten uitwerken. Het totaalbedrag, dat in ons land aan huur betaald wordt, wordt geschat op 100 millioen per jaar. Neemt men nu een gemiddelde van 20 pet voor de huurverhoging, dan zal er dus f 140 millioen meer aan huur moeten wor den opgebracht. „De Telegraaf" meent te weten, dat de regering de compensatie daarvoor voor 100 millioen wil zoeken in de belastingfactor en voor 40 millioen in een loonsverhoging, welke ongeveer 2 pet zal bedragen. In het belastingplan-1953, dat minister J. van de Kieft ontworpen heeft, is 18 millioen geraamd voor verlaging van de omzetbelasting op huisbrand op 15 mil lioen op die van schoeisel. De verlaging van de suikeraccijns zal de schatkist 30 millioen kosten. In het belastingplan is als compensatie eveneens opgenomen een bedrag van 15 millioen tot verlaging van de inkomsten belasting, waarbij het vrije bedrag aan de voet verhoogd zal worden, terwijl bo vendien nog kleine verschuivingen in de verdere tabellen in overweging zijn. Ten slotte zal de personele belasting met 40 pet. verlaagd worden, hetwelk een bedrag van 22 millioen betekent. Het verlies, dat de gemeenten zullen lij den wegens derving van inkomsten uit de opcenten, zal het rijk vergoeden. Aanvankelijk, zo meldt het blad verder, Was in het ontwerp Noodwet Ouder domsvoorziening een bepaling opgenomen, waarbij de gemeenten naarrato van het inwonertal in drie klassen werden inge deeld. Naar aanleiding van een suggestie uit de Tweede Kamer is het aantal gemeen teklassen echter gebracht op vijf. Als be Minister Luns is vandaag te Washington aangekomen voor een tweedaags bezoek. In gezelschap van ambassadeur dr J. H. van Roijen, wisselde de bewindsman, die de Ne derlandse delegatie bij de V. N. leidt, een half uur op bet Witte Huis met president Eisenhower van gedachten. Voor Woensdag staat een bespreking met de minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, en diens plaatsvervanger Bedell Smith, op het program. Van dc zijde der betrokken politieke par tijen wordt vernomen, dat dc Oostenrijkse 'katholieke) Volkspartij en de socialisten overeenstemming hebben bereikt over hel Vormen van een nieuwe coalitieregering. Aanvankelijk waren de onderhandelin gen vastgelopen op het voorstel der Volks partij om de uiterst rechtse „Bond van °nafhankelijken", die in hoofdzaak door Aanhangers van de in Oostenrijk sinds lang bestaande z.g. „Duit nationale"-gedachte, en voorts door de voormalige nationaal- s°cialisten en gewezen officieren wordt ge dund. ®veneens tot regeringspartij te maken. Zoals bekend is Oostenrijk van 1945 af °t November 1952 door een katholiek- °cialistische regering bostuurd. Op laatst- pnoemd tijdstip ontstond onenigheid over to®, opstellen van de begroting voor 1953. U de vervolgens gehouden algemene ver- h ®zingen verwierven de volkspartij 74 b°3itie m socialisten 13, de bond van onafhanke- en 14 en de (communistische) volksop 4 zetels. langrijkste maatstaf heeft voor het College van Rijksbemiddelaars dat voor het vaststellen der klassen werd aangewezen gegolden, het relatieve huurpeil in de verschillende gemeenten. Daarnaast zijn echter ook in aanmerking genomen het stedelijk karakter en karakter van ver zorgingscentrum, de industriële ontwikke ling, alsmede de nabijheid van plaatsen met hoog loonniveau. Grote steden als bijv. Amsterdam (kom der gemeente) 's-Gravenhage, Rot terdam (uitgezonderd de landelijke ge deelten), Utrecht, Haarlem, vallen in klasse 1, maar ook bijv. Bloemendaal (Noordelijk deel), Heemstede, Jutphaas (deel grenzend aan Utrecht), Nieuwer Amstel (Randwijk, Elsrijk, Patrimonieum en Amstelveen) Maartensdijk (deel gren zend aan Utrecht), Rijswijk, Oudenrijn (het aan Utrecht aangebouwde deel tegen over de wijk Oog en Al, Voorburg, Was senaar, Zuilen (deel grenzend aan Utrecht) en Schiedam (gemeente, uitgezonderd het geannexeerde gedeelte van Kethel en Spaland). Aan alle gemeenten, gelegen in de vier Noordoostelgke provincies en de drie Zui delijke provincies is er echter geen enkele ui de eerste klasse opgenomen. Slechts Eindhoven, Geldrop (ten dele) en Gronin gen zqn er in de tweede klasse geklassifi- ceerd. Plaatsen als Enschede, Heerlen (ten dele 4de klasse), Maastricht en Tilburg zlJn in de derde klasse ondergebracht. (Van onze Haagse redactie) Van officiële zijde worden de berichten over de voorgenomen huurverhoging ge dementeerd noch bevestigd. De voltallige ministerraad moet nog beslissen op welke wijze in de vorm van een algemene publicatie van een regeringsnota aan de Staten-Generaal of van een uitgewerkt wetsvoorstel haar definitieve besluiten te dien aanzien zullen worden bekend gemaakt, „Geen commentaar" is voor- iopig het enige wat van de zijde van de Raad voor Economische Aangelegen heden, het departement van Wederop bouw en Volkshuisvesting en de Rege ringsvoorlichtingsdienst wordt te kennen gegeven. De laaghartige moord op de algemene overste der Congregatie van de Broeders Tertiarissen van de H. Franciscus uit Aken door twee Amerikaanse gangsters zal thans zjjn definitieve berechting vin den. Het opperste gerechtshof van de staat New Jersey heeft beslist, dat de beide moordenaars van de Eerwaarde Vader Saiesius Klein, de gangsters John Greely en Cyril Deady, zich opnieuw1 voor de rechter zullen moeten verant woorden. Vier dagen na het bedrijven van hun misdaad op 12 November 1951 was het tweetal reeds tot levenslang ver oordeeld, maar dit vonnis werd in cas satie wegens een formele fout weer op geheven. De algemene overste had in het najaar van 1951 een visitatiereis door de U.S.A. gemaakt en de verschillende huizen van zijn congregatie bezocht. Op de vooravond van zijn terugreis naar Aken, waar het moederhuis is gevestigd, werd de grijze kloosterling te Hoboken bij New York, waar zijn schip gemeerd lag, door de twee gangsters overvallen .neergeslagen en van zijn bezit, zijnde de som van 18 dollar, beroofd. Twee dagen later stierf Vader Saiesius aan de gevolgen van zijn verwondingen. Binnen enkele dagen wist de Ameri kaanse politie reeds de hand op de moor denaars te leggen. Zij werd hierbij be langrijk geholpen door een andere gang- ser, in zijn kringen genaamd „Leurder- Martin", die ooggetuige was geweest en bij zijn verhoor na aanvankelijk tegen stribbelen plotseling verklaarde: „Goed dan; ik zal alles zeggen, wat ik weet, want aan een priester mag niemand zich ongestraft vergrijpen. Nog steeds houdt de vluchtelin genstroom uit de sovjet-zóne van Berlijn naar het Westen aan. De West-Berlijners sijn er tegenwoor dig aan gewend in de Kuno- Fischer-strasse Charlottenburg de lange rijen wachtenden te zien, die zich komen laten registreren. Het vraagstuk wAdr de mensen onder te brengen wordt steeds moeilijker oplosbaar. De vluchte lingenkampen waren reeds enige tijd geleden overvol; thans brengt men de mensen onder in grote ruimten, die daarvoor zo goed en kwaad als dat mogelijk is, worden ingericht. Een vroegere fabrieks hal biedt ruimte aan S!t00 vluch telingen Het werk aan de dijken in het rampgebied en de studie, welke de deskundigen hebben gemaakt van de stroom in de gaten, welke in de dijken zijn geslagen, hebben de ingenieurs en de vaklui al heel wat geleerd. Een restmaat van deze lessen is, dat men thans heeft besloten de ernstigste stroomgaten in de dijken van Schouwen en Duiveland en van Zuid-Beveland maar ineens zo fors mogelijk aan te pakken en wel door er caissons in te laten zakken. Dezelfde methode dus, welke men na dc oorlog aan de Kappelse Zeedijk op Walcheren heeft toegepast en een poos geleden bij liet afsluiten van de Brielsche Maas en de Braakman. Als gevolg van bovenvermeld besluit hebben nu zeven grote aannemings maatschappijen van de Rijkswaterstaat opdracht ontvangen voor de bouw van een aantal caissons van gewapend beton tot een lengte voorlopig van 1100 meter. Hoe groot zo'n caisson is: op Walcheren werd gebruik gemaakt van caissons, welke beschikbaar kwamen van de tijdelijke geallieerde oorlogshaven van Cherbourg; ze waren ongeveer 80 meter lang, 12 meter hoog en 15 meter breed. Enorme kolossen derhalve. Gisteren zijn aan de Merwehaven te Rot terdam de voorbereidende werkzaamheden voor gezamenlijke caissonbouw door vier maatschappijen, namelijk Christiani en Nielsen, Bato, Boersma en Van Hattum en Blankevoort begonnen. De I.G.B. te Breda, de Hollandse Beton- mij en de Amsterdamse Ballastmij. zullen eveneens grootscheeps en energiek aan pakken, Verwacht kan worden, dat de eer ste caissons binnen een week of acht zul len kunnen worden afgeleverd. In die tussentijd zal getracht worden de stroomgaten in verschillende gebroken dij ken van verharde koppen op het dijk- lichaam en zo hoog mogelijke drempels te voorzien. Daardoor zal kunnen worden be reikt. dat de caissons, die over water moe ten worden aangevoerd, zo spoedig moge lijk na aankomst zullen kunnen worden geplaatst. Men hoopt ook in het buitenland nog de hand te kunnen leggen op een aantal cais sons zoals die van Cherbourg. Zouden die echter niet beschikbaar zijn, dan zullen waarschijnlijk de opdrachten aan Neder landse maatschappijen nog vrij aanzienlijk moeten, worden uitgebreid. In Zierikzee doet men het met schepen. Gistermorgen tussen acht en elf uur is de haven aldaar gesloten geweest voor de „normale aanvoer" om materieel binnen te halen, dat bestemd is voor het dichten van het gat in de Westhavendijk. Zoals bekend is onlangs een poging mis lukt om dit gat ie dichten, dat door de stroom steeds meer wordt uitgehold en nu al 16 meter diep is. Om de haven nu zo spoedig mogelijk te beveiligen voor zee en verzanding, heeft men nu besloten bij dood tij zgn. bakken gevuld met klei loodrecht boven het gat tot zinken te brengen. Gistermorgen is dat met de eerste bak gelukt, al had men nog wel even moeilijk heden. Tot tweemaal toe namelijk knapten de stalen kabels waaraan men de bak had bevestigd. Een derde maal evenwel lukte het de bak op de juiste plaats boven het gat te brengen. Hiernci liet men het schip springen en het geheel verdween in het water. In de loop van deze dagen zal men trachten nog meer bakken eveneens in het gat te laten verdwijnen, waarna de Wa terstaat met het afwerken van de dichting kan beginnen. Bij Ellewoutsdijk is voorts het tweede grote dijkgat gedicht. Het werd afgesloten door een binnendijk, gevormd uit rijshout, zandzakken, klei en zware stortsteen. Door deze dichting is de Eve- ringepolder van de zee afgesloten. Het water in deze polder kan nu afvloeien door de sluis in de haven van Ellewouts dijk. De dijk heeft reeds entcele malen de vloed glansrijk doorstaan. Inwoners van Ellewoutsdijk en Baarland hebben aan deze „slag" deelgenomen en duizenden zandzakken aangedragen. Dankbaar en zonder dralen maken de Sliedrechters van de zinkersfirma Van der Vlies gebruik van het ogenblik van kentering in de getijden om het gat bij Herkingen te dichten. In snel, tempo benutten zij de negentien minuten van deze kentering om grote bazaltstenen in het gat te smijten. De dood van Slatin heeft de kans op de vrede vergroot, zei de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, Maandag op een persconferentie te New-York. Hij meent, dat de opvolger van Stalin „de wereldvrede niet zo n domper zal opzetten als Daarom had hij alle hoop voor de toekomst. Stalin gedaan heeft.'' De Amerikaanse minister van buiten landse zaken begon zijn persconferentie met het afleggen van een verklaring, waarin hjj p.m. zeide: „Het Eisenhower- tjjdperk begint, waar het Stalin-tjjds- gewricht is afgesloten". Ostreeks de tijd van Stalin's overijlden is generaal Eisenhower, de man die West-Europa bevrijdde, president van de grote Amerikaanse republiek geworden. Het gezag van Eisenhower is in de ge schiedenis ongeëvenaard Een nieuw tijd perk is begonnen, dat in het teken der vrjjheid zal staan en niet in dat van dc slavernij. Het zal worden gekenmeiltt door op broederschap berustende betrek kingen tussen de mensen en niet op de overheersing door één ma. Grote en kleine landen zullen, zoals Cat in 1 Handvest der V.N. is bepaald, gelijk. waardigheid worden behandeld en de vrede zal worden gehandhaafd. Dit is liet Eisenhower-geioof, dat ik deel en dat ik, naar mjjn beste vermogen, zal bevorderen", zeide Foster Dulles. Hij vervolgde met te zegen, dat zijn ver- klaung niet ten doei had op dit tijdstip n nieuwe Amerikaanse tactiek of strategie fi?" k°ndiSen: „Ik geloof niet, dat het thans het ogenblik is verandering te bren gen in de houding der Amerikaanse rege ring t.a.v. de koude oorlog. Ik ben van mening, dat de tot nu toe gevolgde koers meer kans van slagen zal opleveren" ver klaarde hij. Foster Dulles vervolgde met te zeggen, dat, nu de invloed en het gezag van Stalin na zijn overlijden zullen afnemen, „groter ontvankelijkheid" in de wereld zal ont staan. „Stalin vormde de grootste hinder paal voor de daadwerkelijke verwezenlij king van de hoge idealen, neergelegd in j het Handvest der V.N.. Ik ben van mening,betrekkingen tot stand te brengen tussen Lr. t zijn dood een zeer grote belemmering de V.S. en deze met ons bevriende landen" „Een groter aandeel door de staten-leden der V.N. aan de strijd der verbondenen in Korea blijft even wenselijk als tevoren, doch ik zie geen feiten, welke deze wen selijkheid zouden hebben doen toenemen verklaarde hij. Dulles verklaarde voorts dat de V.S. thans niet overwegen bij de V.N. 'n nieuw voorstel in te dienen, om een einde te maken aan de Koreaanse oorlog. In antwoord op een vraag of hij de mo gelijkheid uitstoot, dat de V.S., door een militaire of andere actie, druk op de com munisten inzake Korea zouden uitoefenen, antwoordde Dulles dat de voorwaarden, waarop werd besloten de bestandsbespre kingen aan te vangen, nimmer voorzagen in een stopzetten van de militaire strijd, zolang geen overeenstemming was bereikt. „In deze toestand is geen verandering ge komen. De militaire autoriteiten moeten hierin beslissen", zeide hij. Dulles heeft ook iets naders gezegd over zijn voornemen in Mei a.s. een bezoek te brengen aan het nabije Oosten en Zuid- Azië. Hij verwachtte daarbij ook India en Israël te zullen bezoeken. „Ik ga deze landen niet met een spe ciaal programma of plan bezoeken. Het is ook niet mijn voornemen hun regeringen om beslissingen te vragen. Ik beschouw mijn reis als een gelegenheid om misver standen uit de weg te ruimen en nauwere Woensdag, uiterlijk Donderdag, zou het laatste gevaarlijke dijkgat van Goeree-Overflakkee, dat tc Herkingen, dicht moeten. Met man en macht en vooral met groot materiaal wordt er gewerkt om het bij ieder getij met verwoestende kracht in of uit stromende water te beteugelen. Men benut het doodtij, dat zich deze week in meerdere mate voordoet dan anders. Nochtans duurt de kentering maar negentien minuten en dat is de enige tijd, waarin men met grote zolderschuiten in het gat kan varen om er stukken hazalt van het zwaarste kaliber er zijn stukken hij van 200 kg. en het is voor de werklieden lang geen ongevaarlijk karwei om daarmede om te gaan in te smijten. rechten hebben. Alle staten zullen met 1 uit de weg heeft geruimd", verklaarde hij.' verklaarde hij. Er is al een negental zinkstukken in het gat neergelaten. Met de eerste had men niet veel succes, maar de later vol gende hielden bodem en nu heeft men het gat al een aardig eindje „opgezon- ken". Vorige week mat men nog on geveer 10 meter, nu is men op de plaats waar de dam moet komen al tot op onge veer de helft genaderd. Tevens werkt men vanaf de kanten om de doorgang voor het water nauwer toe te halen. Ook dat geschiedt met beton en vooral ook met zandzakken, die aan weerszijden van het gat bij duizenden liggen opgestapeld. Men staat er versteld van wat er nodig is om zo'n gat te dichten, buldozers zijn vlak bij aan de gang, graafmachines, drag lines en zelfs een eind rails met een diessellocorootiefje, dat zandwagens trekt, is er voor aangelegd. Intussen heeft het fel stromende water enorme schade aangericht aan het achter de dijk liggende, vroeger zo vruchtbare land; er zijn geulen in gespoeld van 4 of 5 meter diep en op andere plaatsen is een rug klei of zand afgezet. Verscheidene hectaren zullen na de dichting nog veel tijd vorderen, voordat zij weer bebouw baar land zullen zijn. De in enkele dagen gevormde kreken zullen de boeren heel wat hoofdbrekens en ongerief kosten. Zoals bekend, heeft dit gat aanstonds na de ramp geen water ingelaten. Het gat reikte slechts tot op vloedhoogte. Enkele personen namen echter het besluit om een geultje te graven, ook door de voor het gat liggende slikken, om overtollig water, dat de enige grote droog gebleven polder, die van Dirksland, bedreigde, kwijt te raken. Het plan en vooral de al te onvoorbereide uitvoering hebben funeste gevolgen gehad. Naar wij vernamen, zou door de offi cier van Justitie bij de rechtbank te Rot terdam dezer dagen nog eens ter plaatse een onderzoek worden ingesteld naar schuld of aansprakelijkheid. Nader vernemen wjj, dat het de wer kers reeds is gelukt het gat te dichten. Voorwaar een felicitatie en een huide woord waard. jl/TET een variatie op het bekende ,}e IXl roi est mort'' kunnen de Russen uitroepen: „De dictator is dood. leve de dictator". Moskou heeft inder daad binnen, en buitenland niet lang in het onzekere gelaten over de opvolging ran Stalin. Malenkof is thans „de" man! Maar verder weten wij niets zeker! Ongetwijfeld wordt geen mens momen teel meer onder de loupe genomen dan deze nieuwe leider. Men sou natuurlijk graag weten, wat de nieuwe rode Tsaar precies van plan is. Doch hoe men ook „loupt" en analyseerthet blijven hypothesen! Waarbij ongetwijfeld veelal de wens de gedachten inspireert. Algemeen vraagt men zich af, of er geen ruzie zal komen, of reeds is. Mer. zit gewoon te wachten op een flinke „robber' te Moskou. Stelt men zich daar echter niet te veel van voort In elk geval zullen de be trokken „bonzen" communisten blijven. En dan denken wij aan het spreekwoord over „gebeten worden door de hond of dc kat!" Zodat de vrije volkeren een stok achter de deur zullen moeten houden iti de vorm van een sterke afweer! De Chinees-nationalistische marine leiding heeft medegedeeld, dat één harer patrouille-vaartuigen in de afgelopen week een aanval op de Chinees-commu nistische haven Swatow heeft uitgevoerd, waarbij een aantal vaartuigen der com munisten is beschadigd, één vaartuig werd buitgemaakt en twee leden der plaatselijke Chinees-communistische com missie voor de kustverdediging gevangen genomen. Laatstgenoemden hebben onthuld dat de Chinezen twee Amerikaanse vliegers, leden der bemanning van de „Neptune", die achttien Januari j.l. door luchtdoel artillerie der communisten omlaag is ge schoten, hebben gevangen genomen. D* twee Amerikanen werden door de straten van Swatow gevoerd en vervolgens naar Canton gezonden. De aanval op de haven van Swatow is de eerste, die de Chinees-nationalistische marine, na de opheffing van de neutra lisering van Formosa, op een haven van het Chinese vasteland heeft uitgevoerd. Tot gisterenavond was aan het Na tionale Rampenfonds een bedrag van 76.3 millioen gulden bijgedragen. Dit. is ten opzichte van Zaterdag, toen de stand 75.4 was, een vooruitgang van 9 ton. Uit Frankrijk was tot verleden week Dinsdag 300 millioen Fr. frs overge maakt.. Een chèque van 250 millioen frs werd geadresseerd aan het Nationale Rampenfonds. Kardinaal Feltin heeft 12 I millioen frs overgemaakt aan het Neder- 1 landse episcopaat. In Oostenrijk was tot die datum 7 mil- i lioen Oostenrijkse schilling ontvangen. In het geheel waren 9 wagons met goederen naar Nederland verstuurd. De KLM vervoerde 10 ton. Alles te zamen heeft ook de Oostenrijkse hulpverlening een indrukwekkende vorm aangenomen. Uit Zweden is een nieuw aanbod van 12 barakken binnengekomen. Een maatschappij te Jamaica heeft honderdduizend jutezakken tegen gere duceerde prijs aangeboden. Drie ernstig getvonden Omstreeks half één vannacht is 'n auto uit lx.lversuin te Bilthoven (gemeente Pe Bilt) in snelle vaart tegen een hoorn gebotst. De drie in zittenden moesten in ernstige toe stand naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis l-e l trecht worden over gebracht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1