Geestdrift en techniek deden Wederopstanding van Het Legioen DE HARDER: STER VAN PARC DES PRINCES Nederlandse profs veroverden het vaderland in Parijs Abe Lenstra als verslaggever De Harder en Appel scoorden Nederland-F rankrijk gaat niet door Stimulering van het beroepsvoetbal VRIJDAG 13 MAART 1953 PAGINA Door Martin W. Duijzings PARIJS, Donderdagavond. Negen onvergetelijke minuten, vóór Herr Erschen, de stugge Luxemburgse referee, die er niet naar uitzag alsof hij destijds het buskruit of wellicht het haringkaken had uit gevonden, met een verlossend gebaar het schor-jubelende vaderlandse legioen op de grauwe tribunes van het Pare des Princes berichtte, dat de feestelijkheden ten einde Waren, gaf Bram Appel bleek en met een schot, waaraan Ruminski, de Franse doel man, zonder moeite enige ledematen had kunnen breken, zo hij ze er bijgeval naar uit gestoken had met een juweel van een doelpunt de Koninklijke Nederlandse Voetbal bond en het Ongerepte Amateurisme een dreun, waarvan tot ver in de Kaukasus de seismografen secondenlang oorverdovend stonden te rinkelen. Ret gebeurde allemaal in één enkele, adembenemende flits. Ergens op het middenveld dartelde Keesje Rijvers, belangstellend gadegeslagen door de complete Franse midden linie, drie seconden achtereen achteloos en zonder op te kijken met de bal, alsof hij over héél andere dingen dan over deze merkwaardige interland stond te peinzen Doch wéér een seconde later was het allemaal al gebeurd: een strakke, lage, volkomen afgeme ten cross-pass in het enige, onbeduidende gaatje, dat de sterke en bijzonder elastische Franse defensie onze voorhoede gelaten had, een haastige, handige goocheltoer van Theo Timmermans, die ijlings door dat gat het Franse doelgebied was komen binnen- sprinten, een tikje naar Bram Appel en dan, van dichtbij, dat dodelijke schot, waaraan Ruminski niet eens meer te pas kwam. Eenvoudig omdat elders in het doelgebied, zowel Van Geen als De Harder hardnekkig doende waren de Franse doelman de weg te ver sperren. Zó, negen minuten vóór zesduizend Nederlandse supporters uitgelaten op Parijs los stormden, alsof we daarnet de tachtigjarige oorlog voor de tweede keer glansrijk gewon nen hadden, zó won Nederland dan eindelijk weer eens een interland tegen een team dat op de Europese voetbalranglijst ijselijk hoog genoteerd staat. Zó maakten we met oud-Hollandse geestdrift en hardnekkigheid een 10 achterstand Waarmee de Franse nationale elf ons toch wel wat terneergeslagen met de rust de kleed kamers binnengezonden had, dubbel en dwars weer goed en wat er daarna in dat brave oude Pare des Princes allemaal gebeurde is, zo voor de vuist weg, met een gewone Schrijfmachine nauwelijks te beschrijven Eerst gaten dichten B uitens pel-goal Ze „kwamen terug" NA DE WEDSTRIJD OM DE NED. DAM TITEL I a°nk. &rn09!£e in 'het De Nederlandse profs versloegen het edoch te Franse team (2-1) Het tweede en winnende Neder landse doelpunt: un een voorzet van Timmermans (links) scoort aanvoerder Bram Appel: 21 In en rond het veld speelden minuten tang zich de wonderlijkste taferelen af. In de Franse doelmond werd Bram Appel Volkomen bedolven onder negen Neder landse voetbalprofs, die met hun geest drift en hun blijdschap met geen moge lijkheid raad meer wisten. Op de tribunes loeide men uitgelaten, ontplooide men levensgrote Nederlandse vlaggen, hoste bien alsof geen mens nog van de aan staande huurverhoging had vernomen, ^Waaide men met alles, waarmee op de een of andere manier maar te zwaaien ^as en viel, dicht bij de overladen pers tribune, een bijzonder opgewonden Neder landse dame, die daar ademloos met een 'h de nationale driekleur geweven slaap- jiamermatje had staan wapperen, van 'jiepe dankbaarheid voor dit winnende doelpunt tenslotte doodgewoon in zwijm... Bat er na dit doelpunt nog negen ellen- jyge minuten te spelen vielen en wat er j-'ch in die minuten eigenlijk allemaal nog ^'speelde, is ons te midden van de orkaan- ^®r-aanmoedigingen, die vijf minuten na juloop van de wedstrijd nog altijd voort- 5uurde totdat tenslotte ook de laatste Ne- eHandse stemband het begaf, grotendeels htgaan. i Het. mocht dan zijn, dat Marché, de kaal- Oofdige, vinnige Franse linksback, die önieuw een van zijn grote wedstrijden ;beelde, in die laatste minuten practisch zijn equipe in de aanval joeg ten- hde de schande van de dreigende neder- ag alsnog te ontgaan; het mocht zijn, dat JjSe ploeg van de weeromstuit, negen 3 '^"ten lang, practisch volkomen in het Sa* sief zat en dat we het v001'namelijk Ha tlct suh'ieme spel van spil Van der .art en doelman De Munck te danken .oden, dat we de pas verworven voor drong niet onmiddellijk weer kwijt raak- fi'het legioen zag eenvoudig geen "jjco's meer! Het geloofde, rotsvast, in de naderende arwinmng. Wa et gelóófde in de koppige manier, he, °P elf Nederlandse voetballers en kan niet schelen of ze profs waren ba? Wel amateurs.' met hun onverwoest- st0 e fighting spirit in staat waren de 'i'k p van ecn uiterst snelle, beweeg- S'ër» en naar een reddend doelpunt hon- staaa vijandelijke aanvalslinie te weer- hr.d1- Hel was, of de Nederlandse, ploeg Op dit defensie-blok, waarin men nu herhaaldelijk onze complete voorhoede kon aantreffen, liep de befaamde Franse aanvalslinie zich in die laatste minuten dan ook prompt morsdood; en het was een weinig opbeurend gezicht te zien, hoe elf beroemde Franse voet balprofs na afloop in een sombere be grafenisstoet over het dorre, opmerkelijk slechte veld naar de tunnel en de douches wandelden, terwijl intussen het legioen druk doende was het Pare des Princes af te breken en jubelend het ter rein opholde, teneinde de elf Neder landse profs, die eindelijk weer eens voor wat Nederlandse voetbalroem en een victorie hadden gezorgd, op de schouders te hijsen. Men had, om U de waarheid te zeggen, deze Nederlandse overwinning zeker in de eerste helft niet zien aankomen. Welis- der onmiddellijk de gelegenheid bood met een snelle rush en met een uiterst handige cross-pass naar Timmermans het legioen te laten weten, dat de keuze-commissie van de KNVB destijds niet helemaïï ge lijk had, toen ze, een jaar of wat geleden deze Nederlandse ster op de Franse vel den uit het nationale elftal liet, als zijnde De Harder te oud en grotendeels versleten; weliswaar ging ook onze voortreffelijke stopper-spil Van der Hart bij de eerste de beste Franse attaque het complete vijan delijke binnentrio met zóveel vertoon van oppermacht te lijf, dat we onmiddellijk wat meer vertrouwen kregen in onze, alles behalve homogene defensie, doch het zou niettemin overdreven zijn te beweren, dat wij toen al deze interland in de zak hadden. Integendeel: de Fransen hadden in deze eerste helft de beste equipe; en hoewel het in de Nederlandse gelederen ook tóen niet waar begonnen wij dit blijspel met een I fust en°^efhniek^ontbrak" warenNwj"!Is Nederlandse attaque, die Bertus de Har-1 team in de eerste drie kwartier stellig in de minderheid. Terwijl de Franse voor hoede na enige minuten reeds op volle toeren liep en men met snelle, geraffineer de passes en listige combinaties onze defensie herhaaldelijk aan het duizelen bracht, bleek ons defensie-systeem (voor zover men het op dat ogenblik een systeem kon noemen) lange tijd „en rodage". Vree ken, Schaap en zelfs een Joop de Kubber hadden even moeite om op dreef te komen en meer dan eens bleek het nodig, dat we niet alleen onze binnenspelers, doch zelfs De Harder en Appel terughaalden tenein de hier en daar wat gaten te dichten. Het moest blijkbaar allemaal nog even wennen en men mocht van dit, uit alle windstreken bij elkaar geharkte Neder landse team nauwelijks beter verwachten. Doch riskant was het niettemin en de wedstrijd was nog geen vijf minuten oud, of De Munck en Van der Hart zaten tijdens een algemeen misverstand zó volle dig in de knoop, dat Uljaki, de nieuwe ster in de Franse aanval, het eerste Franse doelpunt practisch maar voor het inschie ten had. Hij deed wat hij kon, de kleine Fransman, doch juist toen de Fransen zich al gereed maakten om te juichen, kwam net op tijd Arie de Vroet als een projec tiel nog juist voor de wijdgapende doel mond terecht en redde hij dat koelbloedig met een corner. Doch voor het geval de Fransen wellicht mochten menen, dat ze het deze middag cadeau zouden gaan krijgen, onderbrak Van der Hart prompt daarop drie keer achter elkaar met grote zelfverzekerdheid en zonder een spoor van zenuwen drie met zorg opgebouwde Franse combinaties en brachten wij aan de overkant de Franse defensie wat op temperatuur met een bij zonder vlot.... buitenspeldoelpunt Bram Appel zette een handige pass van Rijvers om in een afgemeten voorzet, De Harder kopte de bal zorgvuldig voor de voeten van van Geen en Ruminski was al gepasseerd voor referee Erschen het doel punt terecht wegens buitenspel afkeurde. Herr ^*Je!Lnï.re't op dit punt geen blaam, doch v°or het overige sprong hij heel de wedstrijd door nogal zonderling in het rond en het zou ons bjjzoncjer sterk verbazen, a.s d ze Groot-Hertogdomme- i i L !,ln°8 eens jubelend met de Nobelprijs voor spelregelkennis in de hand zou komen te staan. De Fransen bleven intussen wat meer in de aanval. Hun fantastische halflinie stellig het beste deel van dit Franse team had in het middenveld 't hoog ste woord en de Fransen permitteerden zich in die periode enige, het oog stre lende, doch voor het overige tamelijk nut teloze shows. De Fransen hadden dat beter kunnen laten. Want hoewel het legioen, dat zich gedurende de eerste twintig minuten al lesbehalve onbetuigd had gelaten en dat y°^r t?e wedstrijd tijdens het spelen van het Wilhelmus een complete militaire mu ziekkapel gladweg tegen de grond gezon- gen had, opmerkelijk veel rustiger werd, bleven de uitvallen der razendsnel opere rende Nederlandse voorhoede stuk voor stuk uiterst gevaarlijk. Ze miste daarbij een paar kansen. Er was een fraaie aanval, waarbij de bal als een bliksemschicht van man tot man ging en waarbij Marché tenslotte slechts redding kon brengen, omdat Van Geen juist iets te 'laat startte voor het dodende schot. Er was een nieuwe aanval, waarbij Bertus de Harder zes, zeven goocheltoe ren achter elkaar bezichtigen liet en hij tenslotte Kees Rijvers met een scorings kans slechts enkele meters voor het Franse doel achterliet. Helaas Rijvers schoot in zijn geestdrift die kans kei hard de tribune binnen en geen minuut later maakten de Fransen met een on gelukkig doelpunt van middenvoor Sau- nier dan een begin aan dat, wat, naar men ons zo overvloedig voorspeld had, een zegetocht had moeten worden. Het doelpunt ontstond voornamelijk, omdat De Munck, an der Hart en onze opeengestapelde defensie opnieuw in de clinch zat met een ingewikkeld misver stand (men dacht, om te beginnen, aan buitenspel Van die verwarring maak te Saunier handig gebruik, ging hij De Munck voorbij en legde hij na 36 minu ten het Franse doelpunt kalm en zeker in het Nederlandse doel. We hielden dat tot rust en tijdens die rust staken elf Nederlandse beroepsvoet ballers de befaamde hoofden raadplegend bij elkaar en dat bezorgde ons na rust een elftal, dat nu ook als equipe de Fransen kennelijk hebben kon. Het was onze halflinie. waarin De Kub ber nu in topvorm speelde en waarin Schaap zelfs ver boven zijn normale peil uitgroeide, die een uiterst belangrijk aan deel had in deze „terugkeer" van een ploeg, die men in de eerste helft al ver loren waande. Er zat nóg meer dash, nóg meer vaart nu in het Nederlandse team en in het Franse doelgebied stond De Harder onmiddellijk na rust alweer koel en geamuseerd staaltjes voetbal uit te halen, waarvan zelfs Abe Lenstra, die de wedstrijdop de perstribune belang stellend doch zwijgend volgde, niet van terug had en voor het overige zat er aan de overkant nu ook kennelijk meer ver band in onze verdedigingslinie en plukte daarnaast volledigheidshalve De Munck alles, wat de Fransen maar schieten wil den, onbewogen en volkomen zeker van zich zelf uit alle beschikbare hoeken van zijn doelmond. Hij kreeg het in die tweede helft voor lopig niet eens zo bar druk. Die tweede helft was al tien minuten oud, toen De Munck nog slechts één keer aan de bal geweest was en al die tijd hadden De Harder en zijn mede-artisten zelfs de perfecte Franse defensie zo nu en dan in paniek gebracht en zaten we al heel dicht bij de gelijkmaker, toen De Harder-per- soonlijk met een enorme sprint de com plete vijandelijke defensie ter plaatse ach terliet. Helaas het rollertje, waarmee hij Ruminski wilde passeren, ging langs het Franse doel. Doch nauwelijks twee minuten later hingen wij niettemin het eerste Neder landse doelpunt op het scorebord. Het was een verbluffend staaltje van mees terlijk voetbal. Een pass van Rijvers naar De Kubber, een nieuwe pass terug naar de ijlings naar voren geholde ex-Breda- naar, een vlijmscherpe voorzeten terwijl Van Geen monsieur Ruminski met een schijnbeweging misleidde, rolde De Harder, luid juichend, onze gelijkmaker in de Franse touwen. De tweede helft was toen pas twaalf minuten oud en de Fransen verhoogden het tempo nu en men ontkwam niet aan de indruk, dat ze van de weeromstuit bo vendien ook een tikje harder gingen spe len. Men is op Franse voetbalvelden, ze ker niet kinderachtig en zelfs Neder landse profs, die men tijdens wijlen het Nederlandse amateur-status naar oud- vaderlandse gewoonte om de haverklap om een natte spons hoorde roepen, hebben zich bij dit hardere beroepsspel uitstekend weten aan te passen. Er kwamen nu meer Franse aanvallen, doch in onze defensie speelde men nu op merkelijk safe en zo er door de Fransen niettemin nog geschoten werd werd, gaf De Munck, al zijn talenten nu gul etale rend, de heren met fraaie reddingen geen schijn van kans. PARIJS, Donderdag. Op de perstribune van het Pare des Princes ontdekten wfj Donderdagmiddag een nieuw gezicht Abe Lenstra. Hjj had als aanvoerder van het Nederlands Elftal opdracht van de Technische en Keuze Commissie van de K.N.V.B. om een ver slag te maken van deze ontmoeting. Het ligt namelijk in de bedoeling, dat Abe Lenstra in de eerstvolgende bijeenkomst van de T. C. en K. C. een verhandeling over deze wedstrijd houdt en zijn inzich ten aan de commissie-leden, van wie de heren G. Kruyver, H. P. Hoolboom en ir H. B. L. Denis eveneens aanwezig waren, mededeelt. En de rest was dan als een voetbalro man uit lang vervlogen dagen De ma nier, waarop onze attaque het Franse defensie-systeem steeds meer ontwarde, de geestdrift, waarmee onze aanvallers om het winnende doelpunt bleven vech- wegen inslaan, moge ook blijken uit het ten, de goal, waarmee Appel onze over- feit, dat het de bedoeling is, dat Abe Len- winning tot een feit maakte, de spanning j stra als aanvoerder in den vervolge aan- van die laatste negen minuten, toen de i wezig is op de vergadering van de K. C„ Fransen met alle vinnigheid om althans waarin het Nederlands Elftal wordt sa- Dat de T. C. en K. C. trouwens nieuwe de gelijkmaker vochten en de uitgelaten, hierboven al beschreven vreugde om de overwinning, de vreugde van een legioen, dat al zo lang verbazend weinig toe te juichen had gekregen PARIJS, Donderdag. Het lag in de bedoeling, dat het Franse voetbal-elftal in Juni a.s. een landenwed- strijd tegen Nederland te Amsterdam of Rotterdam zou spelen, op de terugweg van Stockholm, waar de Franse officiële ploeg op 11 Juni Zweden zal ontmoeten. Bij de besprekingen, welke op het Bonds- bureau van de F.F.F. te Parijs tussen de vertegenwoordigers van de K.N.V.B. en die van de Franse voetbalbond hebben plaatsgevonden, is gebleken, dat men het van Franse zijde op prijs stellen zou, in dien de plannen voor Juni a.s. niet verder zouden worden uitgewerkt. Het interna tionaal programma van Frankrijk is dit seizoen overvol en in dit verband acht men het van Franse zijde beter, mede in overleg met de clubs, die spelers zouden moeten afstaan, om de ontmoeting niet te laten doorgaan. mengcsteld en bij deze keuze zijn advies kan uitbrengen. PARIJS, Donderdag. Na afloop van de wedstrijd Frankrijk- Nederlandse Professionals heeft de Franse voetbalbond in het restaurant van het Pare des Princes een erewijn aangeboden aan de officials en spelers van beide ploe gen. Hier werd o.m. het woord gevoerd door de heren Gambardella, president van de Franse voetbalbond, mr C. G. W. H Baron van Boetzelaer van Oosterhout, am bassadeur van Nederland, L. Brunt, secre taris van de KNVB, J. A. Coucke, consul van de KNVB in Parijs, die allen het cha ritatieve doel onderlijnden van de wed strijd waardoor de vriendschapsbanden tussen Frankrijk en Nederland zijn ver sterkt. Keilervan Aal 20, ir. Van Dijk—Bom i 11, HuismanLaros 2—0, CraaneVan Mourik 11, W. RoozenburgBizot 11, Van der SluisBergsma 11, BeersBom 1—1, Laros—Keiler 0—2, Bizot—Baas 2—0, BomCraane 20. Het grootse elftal van het Pare des Princes: v.l.n.r. Appel, De Munck, Van der Hart, Schaap, Vreeken, De Kubber. De Vroet, Van Geen, Timmermans, De Harder, Rijvers. Na afloop van de Voetbalwedstrijd FrankrijkNederlandse professionals, welke Donderdag in het uitverkochte Pare des Princes-stadion te Parijs werd gespeeld ten bate van het Nationaal Rampenfonds, werden de Nederlandse voetballers, die een t1 overwinning hadden behaald, op de schouders van uitgelaten landgenoten van het veld gedragen. p aarin ens vertrouwen, dat het gul en zo luidruchtig PARIJS, Donderdagavond. Bertus de Harder was vandaag zonder enige twijfel de ster van het veld. Hij kon geen ogenblik kwaad bij bet legioen en hij dééd ook geen kwaad, met een partij voetbal zoals men ze in geen jaren meer op onze Nederlandse voetbalvelden van pen Nederlandse speler heeft gezien. Zoals De Harder vandaag speelde (en zoals bij al enige jaren lang in de Franse competitie speelt), staat bij zeker boven de klasse van Abe Lenstra. Zijn spel heeft nog dezelfde artistieke, verrassende en overrompelende charme, doelv bovendien beschikt De Harder over veel meer uithoudings vermogen en een nog altijd verbluffende snelheid. Hij zwoegde in deze voorhoede even bard als onze binnenspelers Rijvers en Timmermans, die beiden als beroepsspelers enorm veel hebben geleerd. Timmermans bleek als schakelspeler een goede strateeg en Kees Rijvers, wiens spel nauwelijks iets van zijn oude dartelheid verloren beeft, leerde men in St. Etienne hoe hij zich niet alleen geliefd bij 't publiek doch bovendien ook nuttig kan maken. Étho-Tu Het was alsof héél onze defensie, s men op gezette tijden meer dan aarf30 opSewonden paniekvoetbal had j D1 ft t Cr\l I „hIpaIa Ultsdov 1 elde Rijvers was met De Harder zeker de beste man in onze voorhoede en bij het trio De Harder—Timmermans—Rijvers stak het spel van midvoor Van Geen en van aanvoerder Bram Appel wel wat af. Van Geen werd door de uitstekende Franse stopper-spil Jor.quet zorgvuldig be waakt en hoewel de man uit Nantes her haaldelijk naar de vleugel afdwaalde ten einde Jonquet te ontvluchten, miste hij iets van de enorme snelheid, waarmee onze andere voorwaartsen zelfs in die uit stekende Franse defensie zowel onrust als onheil wisten te stichten. Appel verrichtte in de eerste helft bij zonder veel werk.... in de defensie! En dat betaalde hij later, toen onze aanval volop op dreef kwam. met een onver mijdelijke inzinking. Met schieten had hij ditmaal geen geluk, doch de manier, waarop hij ons met zijn doelpunt dan tóch maar aan de overwinning hielp, be zorgde hem een ovatie, die ook hij voor zijn harde zwoegen stellig verdiende. In de halflinie excelleerde Van der Hart. De ex-Ajacied heeft zich in Frank rijk ontwikkeld tot een speler van bij zonder grote klasse en met De Harder was hij deze middag de held van het Pare des Princes. Vooral in de tweede helft, toen in or.ze halflinie ook De Kubber en Schaap verzoenen. De manier waarop hij, koel en onbewogen, in het Franse binnentrio huis hield, de wijze ook vooral waarop prac- tisch elke pass naar zijn medespelers vol komen beheerst en op maat was, ook al werden deze passes gecreëerd in een hachelijke situatie, waren beter dan alles wat men onze complete voorraad amateur- stopperspillen gedurende de zes vette jaren van het systeem-tijdperk heeft weten aan-te leren. Wat tijdens deze wedstrijd bijzonder duidelijk bleek was, dat het beroepsspel inderdaad een voortreffelijke remedie te gen een afstervend voetbalspelpeil kan zijn, zo men er met alle geweld op staat dit spelpeil op internationaal gangbaar niveau te houden. Zelfs een speler als De Harder, die altijd een voetbal-natuur talent geweest is en die eigenlijk al een crack was, toen hij als een jongmaatje het eerste elftal van VUC kwam binnenhollen, heeft als prof in Frankrijk nog een massa bijgeleerd. En nu is het niet onwaarschijnlijk, dat deze wedstrijd in Nederland zijn reacties krijgt. Het succes, dat onze profs in Parijs oogstten, de enorme belangstelling welke van Nederlandse zijde voor deze wedstrijd bestond, het reeds lang vergeten plezier, dat het duizend-koppige legioen aan deze partij voetbal heeft beleefd, zal de voor standers van beroepsvoetbal in Nederland stellig onmiddellijk opnieuw naar de pen doen grijpen. Beter, doeltreffender en aan- lokkelijker propaganda-materiaal dan die wedstrijd van elf Nederlandse voetbal profs, die.... voetballend Nederland ver overden, ook al liet men hen niet vér der komen dan Parijs en hield men hen (voorlopig?) angstvallig buiten onze lands grenzen, hebben zij, die nu al jaren voor de uitvoering van de een of andera vorm van beroepsvoetbal ijveren, nog nooit bij de hand gehad. En stellig zullen ze er nu op gaan wij zen, dat twee of drie jaar trainen in een beroepsmilieu voor die elf Nederlandse Vrnet rtcaelük sPeIers' waaronder er enkelen waren d e yroet- negetlJK in Neder]and werkelijk niet als cracks te yap onze backs speelde De Vroet van! boek stonden (Van der Hart, De Kubber net begin tot het einde een uiterst nut- Schaap en Vreeken b.v.) voldoende zijn' ttge partij. De ex-Rotterdammer heeft nog geweest om het maast briljante Nader- altijd het degelijke spel en het uithou- .andse elftal te creëren, dat ooit op een dings vermogen, dat hem destijds in hat buitenlands voetbalveld zegevierend aan Oranje-team bracht en hoewel hij het te- de slag was. gen Kopa, de snelle, gevaarlijke rechts buiten, allesbehalve gemakkelijk had, sloeg hij zich knap door de moeilijkheden heen. Vooral ook toen Vreeken, die op de i rechtsbackplaats opvallend aarzelend be- gon, later volkomen ingespeeld raakte en toen ook hij. opererend tegen de aanval lende Deladerrière, een uitstekende partij j ten beste gaf. Frans de Munck tenslotte verdedigde 't nationale doel met dezelfde bravour en dezelfde, haast aan roekeloosheid grenzen- hun topvorm te pakken hadden en toen de de zekerheid, die hem, nog vóór hij liet organisatie in onze defensie al aardig be- amateurisme voor een contract met de FC gon te kleppen, speelde hij een wedstrijd. Kiiln verwisselde, al een kcepersreputatie die zelfs de mees. verwoede anl:-stcppe- gaf, die tot ver buiten onze grenzen raar met het stopper-systeem zpu doen I reikte. Doch men vergete vooral niet, dat de buitenlandse scouts, die deze spelers uit Nederland weghaalden en die niet op de eerste plaats naar hun voetbairepu- tatie keken, waarachtig wel wisten wat ze deden. Zij zagen, experts als ze nu eenmaal zjjn, ook in lieden als De Kub ber en Van der Hart. tóen al de toe komstige cracks. Het is, wille-n we maar zeggen, niet alleen het professionalisme •dat automatisch een hoge.- spelpeil kweekt. Men moet er op de eerste plaats het spelersmateriaal voor hebben en het blijft de vraag of de buitenlandse scouts zo bar veel cracks-in-dc-dop in Neder land hebben achtergelaten

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 5