J O Rampgebied geïnstalleerd Eisenhower's aanbod aan Kremlin Wederzijds daden stellen als bewijs Nu Na Harde weg rust uit de koude in Azië vrede in ons werelddeel voorwaarde van vrije •verkiezingen SS- p Groots dijkplan ter beveiliging van Goeree-Overflakkee Bereikt vredesduif eindelijk het doel Wereld in spanning KEERPUNT IN DE HISTORIE. D Hawker Hunter opvolger van Meteor JDAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. Vrijdag 17 April 1953 v. ~1 ~~g JSaast reeds bestaande Delta-commissie: Vuurzee in Chicago eiste 20 levens Taak met vele aspecten 106 MILLIOEN Bioscoopdirecteur slipte met auto op tramrails WEERBERICHT President Eisenhower heeft gisteren in een grote rede een hartstochtelijk beroep gedaan op de nieuwe Sovjetrussische regering 0111 de verzoeningsgezinde woorden, die zij na de dood van Stalin verschillende malen heeft laten horen, te doen volgen door daden, welke de oprechtheid van het „vredesoffensief" kunnen bewijzen. De president gaf in brede lijnen een plan aan, dat een einde zou kunnen maken aan de koude oorlog tussen de vrije wereld en de communistische landen. Als dat plan zou zijn verwezenlijkt, zou een zware schaduw van de mensheid zijn afgenomen en zou de wereld verlost worden van de druk van een voortdurende spanning en een kostbare bewapening. Wat thans aan oorlogstuig wordt uitgegeven, zou dan kunnen Worden aangewend voor vrede lievende doeleinden in de eerste plaats om een einde te maken aan de honger en ontbering, die nog in verschillende delen van de wereld heersen. Eisenhower hield zijn rede op een bijeenkomst van de Amerikaanse vereniging van hoofdredacteuren. Hij begon met een overzicht te geven van de gebeurte nissen sinds de lente van 194-5, toen de Russen en de Westelijke geallieerden elkaar „als zegevierende wapenbroeders" in Centraal Europa de hand drukten. Er heerste toen, aldus de president, een sfeer van hoopvolle verwachting, dank zij de belofte van overwinning en vrijheid. Ook leefde in de harten de hoop, dat nu het ogenblik van een rechtvaardige en blijvende vrede was aangebroken... De wereld volgens Sovjet-ontwerp Daden.... Opbouwfonds Internationaal facet Krijgt Ned. Luchtmacht straal jagers die sneller zijn dun het geluid? Twee doden, een lichtgewonde (Van onze correspondent) De weerverwachting var* het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: In de nacht hier en daar mist of lichte nacht vorst. Droog weer met over het algemeen min der bewolking dan vandaag Matige, in het Noorden van het land tijdelijk vrij krachtige wind tussen Oost en Noord-Oost. Dezelfde of iets hogere temperaturen. Zaterdag 18 April: Zon op 5.38 uur, onder 19.42 uur. Maan op 8.00 uur, onder 1.04 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Bevrijden van angst der wereldpla"oIosisfe7erkco»mifie handel te bevorderen en alle volkeren de zegen van een scheppende vrijheid bij te brengen. „De monumenten van deze nieuwe vorm van oorlog zouden zijn: nieuwe wegen en scholen, ziekenhuizen en woningen, voed sel en gezondheid. Wij zijn bereid onze krachten te wijden aan de noden van de wereld, veeleer dan aan haar angst en vreze. Ik weet niet, wat ik hier aan toe moet voegen om de oprechtheid van dit voorstel der Verenigde Staten nog duide lijker te maken. Wat zal de Sovjet-Unie doen? Wat ook het antwoord moge zijn laat het duidelijk zijn!" En president Eisenhower besloot zijn bewogen redevoering met de woorden: „Onze oproep beantwoordt aan ons vaste geloof, dat God de mensen geschapen heeft om de vruchten der aarde te ge bruiken. niet om ze te vernietigen. Wat wü willen is: de zware last af te nemen van de mensen de last van wapens en van angst, zodat voor hen een gouden eeuw van vrijheid en van vrede moge aanbreken". In twee gebouwen in het noordelijke district van Chicago hebben gisteren grote branden gewoed. Aangenomen wordt, dal er minstens twintig personen in de vlam men zijn omgekomen. Het aantal gewon den bedraagt dertig. De ene brand brak uit na een ontploffing in een fabriek en de andere bijna gelijktijdig in 'n woning blok, drie kilometer verder. De meeste doden en gewonden vielen in de fabriek. Twitng arbeiders van deze fabriek wor den nog vermist. Men verkeert over hun lot in het onzekere. Zij kunnen wel in het gebouw zijn. maar het is evengoed mogelijk dat zij al naar huis waren ge gaan, aldus deelde de directie mede. Van onze Haagse redacteur) De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir H. B. J. V itte, heeft vandaag in het gebouw van de Rijksdienst voor het Nationale Plan de Planologische Werkcommissie Rampgebied geïnstalleerd. Ontdaan van ambtelijke franje, komt de kernvraag voor de commissie hierop neer: welke is de wenselijke en mogelgke ruimtelijke ontwikkeling van het ramp gebied tegen de achtergrond van de ver schillende grote plannen, die thans in studie zijn? Wat het laatste betreft moet worden gedacht aan de afsluiting der zee gaten en het aanleggen van het Moerdijk kanaal. Ctpiwraal Foulkes, de voorzitter van het Canadese Comité van stafchefs, die van 15 tot en met 18 April in ons land vertoeft, heeft Donderdag een bedoek gebracht aan Wageningen, waar hij op 5 Mei 191,o tn hotel ,J)e Wereld'' de Duitsers sommeerde tot onvoorwaardelijke overgave van de ZZl Holland Generaal Charles Foulkes. die ereburger is van Wage- vestmg Holla Niet Gzn., de burgemeester van deze plaats, ningen, heeft aan1 mr afSCj,,rj/(e« van de documenten, die be de in zijn bezit ~ynde^aangebodenGeneraal Foulkes (in bekijken de docunienten. trekking hebben op d™°°™2Tètte uniform en de burgemeesie Maar de schone illusie heeft slechts al te kort geduurd. „In de acht jaren, die ver streken zijn, hebben we deze toekomst verwachtingen zien verflauwen en zelfs bijna zien sterven. De schaduw van de angst ligt wederom over de wereld ge spreid. Nu, in de lente van 1953, leeft in de vrije wereld bovenal de vraag hoe het staat met de kansen op een rechtvaardige vrede voor alle volkeren", aldus beschreef de president de grote teleurstelling, die de wereld heeft ondervonden omdat er een noodlottige splitsing kwam in het stre ven der vroegere bondgenoten. „De Verenigde Staten en hun vrienden, de andere vrije staten, kozen de ene weg de leiders van de Sovjet-Unie de andere. De onze is gegrondvest op enkele duide lijke principes, die het gemeenschappelijk hunkeren der volkeren naar vred derschap en gerechtigheid erkennen, als mede het recht van iedere natie om haar eigen regering te kiezen, terwijl zij er van uit gaan dat de hoop op een blijvende vrede nimmer kan wortelen in een bewapeningswedloop, maar eerder in de rechtvaardige verhoudingen tot en een eer lijk begrip van andere naties. Ingevolge de door ons gekozen weg konden andere volkeren zich vrijelijk wijden aan het her stel van hun door de oorlog geslagen won den, aan het kleden en voeden en huis vesten van de behoeftigen en het genieten van de vruchten van hun eigen vrije bodem" „De Sovjet-regering hield er echter een geheel ander denkbeeld van de toekomst op na", aldus vervolgde Eisenhower: „ln de wereld volgens haar ontwerp werd de veiligheid niet gevonden in onderling ver trouwen en wederkerige hulp, doch in machtsmiddelen. Haar doel was om koste wat het kost een machtsoverwicht te be reiken. Het resultaat is tragisch te noe men wan dit streven heeft voor de vrye naties een nieuwe dreiging van agres sie opgeroepen. Dit dwong hen er toe, schatten aan geld en energie te besteden aan herbewapening en aan het ontwikke len van nieuwe wapens, waarmede snel en verschrikkelijk een eventuele aanvaller kan worden afgestraft". „Het gemeenschappelijke gevaar heeft de vrije naties en laat niemand hieraan twijfelen! gebracht tot een eensgezind heid, die geen enkele propaganda of druk zal kunnen verbreken, nu of in de toe komst". De president voegde hier dadelijk aan toe, dat de vrije landen echter altijd be reid blijven elk oprecht initiatief, dat kan leiden tot een vredelievende oplossing van de problemen, welkom te heten. „Herhaal delijk hebben wij de Sovjet-Unie plechtig verzekerd, dat de eenheid der vrije landen nimmer enig agressief doel ten grondslag had nimmer! Maar de Sovjet-leiders schijnen zichzelf het omgekeerde te heb ben ingebeeld of zij hebben getracht het Russische volk deze voorstelling eigen te maken. En aldus is het zover gekomen, dat de Sovjet-Unie zelf ook haar deel heeft gekregen in dezelfde angst, die in de" rest van de wereld heerst. „Het slechtste dat onder de huidige om standigheden kan gebeuren, is het uitbre ken van een atoomoorlog", aldus vervolgde Eisenhower zijn rede: „en het gunstigste: een leven in voortdurende vrees en span ning en een verkwisting van hulpbronnen en energie bij beide partijen. „Voor elk wapen, dat we nu moeten produceren, zouden we zoveel betere dingen kunnen doen. De kosten van een moderne bom menwerper zijn voldoende om in méér dan dertig steden een moderne school te bou wen, of twee grote, volledig uitgeruste zJek°nhuizen, of om een enorme hoeveel heid graan te kopen. Eén enkele torpedo- bootjager betalen we met een bedrag, waarvoor we 8000 mensen onder dak zou- den kunnen brengen' Dat kan niet zo doorgaan, zo betoogde Eisenhower. We zij aangeland op een punt, waar de vraag moet worden geste s er geen andere manier, waarop de w r kan leven?" De gehele wereld weet, dat er met dood van Jozef Stalin een tijdperk is sloten. Een nieuw bewind is thans aan de macht in de Sovjet-Unie. De banden, die het heeft met het verleden, kunnen het, hoe sterk ze ook zijn, nimmer geheel en al binden. Het zal zijn toekomst zelf moe ten scheppen. Dit nieuwe leiderschap wordt thans geconfronteerd met een vrije wereld, die vrij wil blijven en die weet, dat het offer de prijs van de vrijheid is. Deze vrije wereld weet, dat Duitsland één en vrij moet zijn en dat de agressie in Korea en Zuid-Oost-Azië een bedreiging vormt voor de gehele vrije wereld. De nieuwe Russische leiders staan tegenover een wereld, die eist en verwacht dat haar rechten en belangen volledig zullen wor den gerespecteerd. „Zodoende hebben de nieuwe Sovjet leiders thans eon goede gelegenheid om zich bewust te worden welk een gevaar lijk punt thans is bereikt, en om, teza men met de rest van de wereld, het tij van de historie te keren. Zullen zij het doen? Dat weten we nog niet. Recente verklaringen en gebaren van Sovjetrus sische autoriteiten schijnen het bewijs te leveren, dat ze mogelijk het huidige kritieke moment hebben onderkend. Wij hechten niet aan louter welsprekend heid, maar verwelkomen elke oprechte stap ten gunste van de vrede". Vervolgens vroeg Eisenhower de Rus sische leiders, het niet bij woorden te laten, doch met daden te bewijzen dat het hun ernst is met hun beweerde verlangen naar vrede. Als punten, die als zodanige bewijzen zouden kunnen dienen, noemde de president: 1 Het sluiten van een eervolle wapen stilstand in Korea. Dit houdt in het ogen- hlikkeliik staken van het vuren en het beginnen van politieke besprekingen, die kunnen leiden tot vrije verkiezmgen ln een verenigd Korea. 2. Vervolgens zou er een einde komen aan de directe en indir®£\ vallen op de veiligheid in Indo-Lhina Malakka, want elke wapenstilstand in Ko rea, die de aanvallende legers zou vpi" maken voor acties elders, zou slechts be drog zijn. In geheel Azië, zoals trouwens in de gehele wereld, streven wij naar een vrede die volkomen en oprecht is. 3. De Ver. Staten zijn niet alleen bereid door te gaan met het stimuleren van de eenheid tussen de naties van West-Europa, maar willen ook streven naar een nog bredere Europese gemeenschap, welke de vrije beweging van personen, goederen en denkbeelden zou bevorderen. Zulk een gemeenschap zou een vrij en herenigd Duitsland omvatten, met een door middel van vrije en geheime verkiezingen ver- Gisteren is een bulldozer begonnen met het ophogen van 't Sclieveningse strand, dat zozeer geleden heeft door de storm vloed. kregen regering. Hierdoor zou een einde kunnen komen aan de thans bestaande onnatuurlijke verdeling van Europa. 4. Tenslotte zou de grote taak der ver mindering van de last der bewapening, die thans op de gehele wereld drukt, ter hand moeten worden genomen. Desbetref- fende overeenkomsten zouden kunnen omvatten: a) een beperking van de gewa pende machten van alle naties, met een absoluut aantal of verhoudingsgewijs; b) de verplichting om een beperking te stel len op dat deel der productie van strate gische materialen, dat voor militaire doel einden bestemd is; c) internationale con trole op de atoomenergie; d) een beper king of verbod van andere wapens met uitzonderlijke vernietigingskracht; e) ga ranties op al deze beperkingen en ver bodsbepalingen. Herinnerend aan wat de Ver. Staten door middel van het plan-Marshall voor de wederopbouw van de vrije landen hadden gedaan, verklaarde de president: „Wij blijven bereid een wereld op te bou wen, waarin alle mensen welvarend kun nen ziin. Wij willen gaarne 't Amerikaan se volk vragen tezamen met alle andere naties een bepaald percentage van de bedragen, uitgespaard door een vermin dering van de bewapening, te storten in een fonds voor hulp en herstel, be stemd voor alle landen, ook de commu nistische. „Het doel van dit grootse werk zou zijn: andere, minder ontwikkelde volkeren te helpen; een eerlijke en winstgevende Mr J. Linthorst Homan, voorzitter der vaste commissie van de Rijksdienst voor het Nationale Plan, is benoemd tot voor zitter der nieuwe werkcommissie. Minister Witte wees er op, dat nu er in het Z.W. des lands zulke ingrijpende maatregelen getroffen moeten worden, van de ontstane situatie gebruik kan wor den gemaakt voor het oplossen van struc turele problemen, die ook vóór de ramp reeds in dit gebied bestonden, maar die nu in een geheel nieuw licht zijn geko men. De bewindsman noemde in dit verband de noodzaak tot opheffing van het be staande isolement, de mogelijkheden, die zich voordoen bij het ontstaan van zoet waterbekken, met name voor de land bouwproductie, de aspecten van de land aanwinning, de gevolgen daarvan voor de oester- en mosselteelt, de kansen op ster kere industriële ontwikkeling en de re creatieve functie van het gebied. Getracht zal moeten worden, in vrucht bare wisselwerking met wat op verschil lende vakgebieden wordt gedaan, tot een samenvattende visie op net geheel der gewenste structurele en ruimtelijke ont wikkeling te komen. Deze taak zal geen eenvoudige zijn. aangezien die ontwikke ling mede afhankelijk is van de oplossing der grote sleutelproblemen. Op hun beurt worden deze oplossingen weer in belang rijke mate bepaald door overwegingen van waterstaattechnische en internationaal- polifieke aard, die aan de planologische mogelijkheden grenzen stellen. Maar aan de andere kant, zo redeneerde ir Witte, zal een planologische visie op de toekom stige ontwikkeling van dit landsdeel kun nen bijdragen tot het bereiken van da beste oplossingen. De regering heeft gemeend, dat niet met de studie der Delta-commissie mag wor den volstaan. Bij deze stof liggen proble men van locale en regionale, nationale en internationale aard. Zelfs zijn er boven nationale factoren. Mede hierom sprak de minister de wens der regering uit, dat terzake contact wordt g»iderhouden met onze Zuiderburen. In de Beneluxcommissie voor de ruimtelijke ordening zal daartoe een gepaste gelegen heid bestaan. AGEN EN DAGEN, misschien weken- °°S moet houden, dat het Kremlin nog lang is te Washington gewerkt aan de I §een werkelijke, concrete voorstellen heeft grote rede, welke de president van de Verenigde Staten, Eisenhower, gisteren op een Iunchbijeenkomst van de Amerikaanse vereniging van dagbladdirecteuren heeft gehouden. Sinds het begin van deze week kon men in de Amerikaanse bladen aller lei veronderstellingen lezen over hetgeen de president zou gaan zeggen. Men voelde in die geladen atmosfeer de hoop, dat een duidelijk en onomwonden antwoord op de vredesvoorstellen van Malenkof zou^ wor den gegeven. Waarbij men ter dege m het gedaan; dat zijn suggesties zelfs nauwe lijks omlijnd zijn. In diepste wezen behel zen de redevoeringen en verklaringen uit Moskou en onderhorigheden niet veel meer dan een eerste stap terug op de weg ener ideologische verdwazing, welke bijna zeker tot een derde wereldoorlog, zij het wellicht op lange termijn, zou leiden. We hebben tot dusverre slechts één daad, waarvan we anderzijds de grote betekenis allerminst willen loochenen: het accoord over de uitwisseling van de gewonde en zieke krijgsgevangenen in Korea. De diepere betekenis van Eisenhowers rede, waarvan wij elders in dit blad een samenvatting geven is wel, dat hij con creet en precies aanduidt, wat er moet gebeuren, wil men uit de koude oorlog, welke in het ergste en verschrikkelijkste geval tot een alles vernietigende atoom oorlog, in het gunstigste tot een leven van voortdurende vrees en spanning moet lei den, geraken. Dit uitgangspunt omvat het gehele program, dat Eisenhower aan zijn tegenstander Malenkof voorlegt. Het geeft als het ware het beeld van de totale en gelukkige wereldvrede in de scherpste tegenstelling met het alternatief van de totale oorlog, waarvan we in de jaren tus sen 1939 en 1945 een schrikwekkend pre cedent hebben beleefd. Alle landen, die toen bij de strijd betrokken waren, maar niet het minst de Sovjet-Unie zelf, dat zo zwaar van de door Duitsers en Russen gepractiseerde tactiek van de verschroeide aarde heeft geleden, weten wat totale oorlog is. En die tweede wereldoorlog zou, volgens deskundigen, nog maar kinderspel zijn, vergeleken bij wat een eventuele derde de mensheid zou aandoen. OPMERKELIJK in Eisenhowers rede is, dat hij Azië volkomen op de eerste plaats stelt. De gehele inleiding, de aanloop tot het antwoord aan Moskou, gaat over de strijd tegen „de wrede krach ten van armoede en nooddruft", bijzonder in de onder-ontwikkelde gebieden, waarbij de president speciaal het oog heeft op de Aziatische landen. Als er werkelijk vrede komt, aldus zijn gedachtengang, kunnen de geweldige kapitalen en hulpbronnen welke nu voor de bewapening worden aangewend, voor een aanmerkelijk deel worden overgeheveld naar een fonds voo steun en opbouw van de gehele wenst en zeker zou Rusland niet van een aerg - lijk fonds worden uitgesloten, geliji tijds ook de Marshall-hulp geen enke in Europa buiten sloot; de ffmmur" wereld echter heeft zichzelf op b Stalin buiten die hulpverlening gest Dan komt Eisenhower aa" Jl®om i lijke antwoord aan Malenkof en^ staat Azië voorop. Het woord .honou- mate van zelfbeheersing opleggen, kunnen de Europese geschilpunten aan de orde komen. Dan is de eerste zaak, zoals Eisenhower het heel scherp formuleert, dat de andere landen, met inbegrip van de Oosteuropese (valt hier wellicht zelfs Rusland onder?) vrijelijk hun regerings vorm kunnen kiezen en het recht hebben zich vrijelijk met andere landen in een wereldomvattende rechtsgemeenschap te verbinden. Wij hebben het gevoel, dat, hoe logisch deze eis ook moge zijn, hij op de scherpste tegenstand van het Kremlin zal botsen. Want bij verwezenlijking van deze vredes voorwaarden zou Rusland al zijn satelliet staten opgeven en verliezen; het zou be rusten in een herenigd Duitsland, dat zien bij het Westen zou kunnen aansluiten, ui laatste zal, naar wij vrezen, op een onver biddelijk neen afstuiten. De indruk wordt de laatste dagen gewekt, dat Rusland o - reid zou zijn Oost-Duitsland geheel en te ontruimen, daarna verkiezingen in gehele, herenigde Duitsland toe te 13 en zich onvoorwaardelijk bu de allsla0 ervan neer te leggen. Daarbij wordt ech ter verondersteld, dat het een onbewapend Duitsland za! zijn. M voorwaarde strookt allerminst welke Eisenhower formuleert. Eisenhowers antwoord aan1 HniHpliik Het is echter tenslotte mei in concrei e elkaar staan; maar dat is Óp"zich niet zo erg en gevaarlijk mits men van beide zijden voldoende goede wil ka" waarnemen om tot een accoord te komen. Waarbij compromissen natuurlijk onvermijdelijk zullen blijken. Het Nationaal Rampenfonds heeft tot gisteren 106 millioen gulden ontvangen. Sinds Woensdag is er dus weer een mil lioen bijgekomen. Een bedrag van 129.480 is ontvangen van het personeel van de Franse spoor wegen. Er schijnt thans meer zekerheid (e zijn, dat de Nederlandse luchtmacht de beschikking krijgt over de Britse Hawker Hunter als opvolger van de Gloster Meteor. Reeds lang zijn er besprekingen gaande over het vliegtuig, dat de thans verouderde Meteor zou vervan gen. De keuze ging tot voor kort tussen de Swift en de Hunter, doch thans heeft men waarschijnlijk ten vunste van de Hunter beslist, zo ver nemen wij van betrouwbare zijde. De Meteor werd in licentie gebouwd bij de Fokkerfabrieken, met dien verstande, dat de motoren in België vervaardigd wer den. Het ligt in de lijn der verwachtingen, dat de Hunter op hetzelfde schema ge bouwd zal worden, maar hierover is nog geen beslissing gevallen. De Hunter is een eenmortorige straal jager met een snelheid groter dan die van het geluid (hoewel officiële gegevens niet bekend zijn gemaakt), die als een der jagers voor de R.A.F. met zeer grote voor rang in Engeland in aanbouw is. Het toe stel biedt plaats voor een bemannings lid, heeft terugwijkende vleugels en een Rolls Royce Avon-motor. Komende van Brussel slipte gisteren de heer C. de K., direeteur van het Luxor-Theater in Haarlem, met zijn wagen op de tramrails aan de Haag- weg te Rijswijk, waardoor de auto via een vluchtheuvel tegen een licht mast terechtkwam. De gevolgen waren ontzettend. Mevr. E. de K.-S. en de heer C. O., die in de wagen zaten, werden zwaar gewond. Zij werden naar St. Antoniusliove te Voorburg overgebracht, waar zij spoedig na aankomst overleden. De teer De k. liep slechts lichte ver- vondingen op. rable" heeft hier ongerivijfehdjjeteke:nis. want eervol is zo'n wordt dit is voor beide partijen, cherps]ypei-s min'f'me" Óf .HuatTe'ztJn.0'wólTfnocb overwinning, noch nederlaag voor eender aÓt rhinezen en Noord-Korea die menen, dat Chinezen en moete[ tien eenvo capitulerer ming met tweeWÓartyën is; het is eenvoudig remise IvpJ zullen vrije verkiezingen in een ver enigd Korea moeten worden gehouden, een foefsche consequentie van de democrati sche instelling van de Verenigde Naties en van alle volken, die in haar verband tegen de agressie hebben gestreden en daarv°°' zulke zware offers hebben gebracht. Dat ook de vrijkomende Chinese troepen niet in Indo-China en Malakka mogen worden gebruikt spreekt vanzelf: men sluit geen vrede om de oorlog elders te kunnen ver scherpen. Als dan in geheel Azië een werkelijke vrede zou heersen, wat ook inhoudt, dat Moskou en Peking hun volgelingen in de niet-communistische landen een grote Van de dijkring Flakkee is een plan uitgegaan ter betere beveiliging van het gehele eiland Goeree-Overflakkee. Het berust hierop, dat binnen de buitendijken een ringvormige binnendijk om de dorpskernen zal worden gelegd. Van deze bin nendijken, ringdijken genaamd, zullen naar de buitendijken weer dwarsdijken komen, de z.g. schenkeldijken. Ook in de binnenring zullen vjjf schenkeldijken komen, zodat bij een eventuele dijkdoorbraak niet een groot gebied ineens zal over stromen, maar de overstroming beperkt zal blijven tot een kleiner oppervlak. Hiervoor moeten nieuwe dijken worden aangelegd, de kaden worden verhoogd en sluizen bjj de buitenhavens worden geplaatst. Om dit plan te verwezenlijken zullen verscheidene buitenpolders, die nog niet tot de dijkring Flakkee behoren, onder de competentie van de dijkring moeten komen. Hiertoe is een plan voorgelegd aan de Provinciale Staten van Zuid-Holland, dat aangeboden en behandeld zal worden in de zomerzitting. Wanneer de Kroon goedkeuring geeft aan dit plan, zal het werk tot uitvoering kunnen worden gebracht. ij

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1