Koningin en regering eren gehele Episcopaat Waardig dankwoord van Aarts bisschop-coadjutor Familiefeest Ook vreugde in vreemde den JARIGE VORSTIN ONTVING GETROFFEN LANDGENOTEN M: IN TUIN VAN PALEIS SOESTDIJK M' WERKNEMENDE MIDDENSTAND ACHTER K.A.B. I' E' E DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Oranjedag was een feestdag ook voor onze bisschoppen Vrijdag 1 Mei 1953 Minister Donker memo reert moedige houding tijdens bezetting Ajwisselend défilé langs jarige Koningin Kleurrijke bloemen pracht Sier C WH0Si" da ^315? de heer C. W. Kettems en enige blinden. De aanslag op Overste Har jono WEERBERICHT Waardevol werk Godsdienstig mens is goed staatsburger Estafette vart Leidse studenten Carillon en gedreun van straaljagers 95 BELGIE ENGELAND INDONESIË Meine Pot verdwenen De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van vanavond tot morgenavond, luidt: Droog en vrij zonnig weer met een overwe gend matige Noord-Oostelijke tot Oostelijke wind. Iets koudere nacht, morgen overdag voornamelijk in het Noorden van het land Iets lagere temperaturen. Zaterdag 2 Mei: Zon op 5.09 uur, onder 20.06 uur; Maan op 0.00 uur, onder 6.25 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT DINSDAGAVOND is op liet aartsbisschoppelijk paleis te Utrecht in be sloten kring aan Z.H. Exc. mgr dr B. J. Alfrink, aartsbisschop-coadjutor, de hoge onderscheiding tot groot-officier in de orde van Oranje Nassau uit gereikt door Z. Exc. minièter Donker van Justitie, die was vergezeld van H.H. Exc. de ministers Beel, Van Thiel en Luns. Voorts waren bij deze plechtigheid tegenwoordig Hunne Hoogw. Excellenties mgr Mutsaerts en mgr Baeten en voorts mgr Huurdeman en de beide secretarissen van het aartsbisdom. Voor de minister de versierselen overreikte hield hij een toespraak, waarin de bewindsman o.a. zeide, dat Koningin en regering met deze benoe ming zowel de persoon van mgr Alfrink als het Nederlandse Episcopaat in zijn geheel hebben willen onderscheiden, dit laatste in verband met het eeuwfeest van het herstel der bisschoppelijke hiërarchie in Nederland. „De Staat der Nederlanden is welis waar los van formele banden met enige Kerk. Doch gezien het belangrijk aandeei van de Christelijke kerkgenootschappen in de zorg van het geestelijk en ook van het stoffelijk welzijn van de bevolking, kan de regering niet anders dan met de grootste belangstelling het wel en wee der kerkgenootschappen volgen en zich verheugen in de toegewijde arbeid van hen, die geroepen zijn daaraan leiding te geven. Zo bezien spreekt het vanzelf, dat de regering ter gelegenheid van het eeuwfeest dat thans in de kring van het R.K. Kerkgenootschap wordt gevierd, uit drukking heeft willen geven aan haar waardering voor dit kerkgenootschap. Niet alleen omvat dit kerkgenootschap een belangrijk deel van het Nederlandse volk, doch het gevoelt zich ook één met dat volk. Als voorbeeld van dit laatste wil ik slechts memoreren de ondubbel zinnige en moedige houding van het Episcopaat onder de bezielende leiding van Monseigneur de Jong, thans Kardi naal de Jong, in de donkere dagen van de bezetting". Monseigneur Alfrink", zo ging de be windsman voort: „Reeds voordat U tot het thans door U beklede hoge ambt werd geroepen, was Uw naam bekend op het gebied der bijbelwetenschappen, door U te Rijsenburg en later te Nijmegen ge doceerd. De waarde van Uw werk in deze tak van studie is wel zonneklaar gebleken uit Uw benoeming tot consultor van de Pauselijke Bijbelcommissie. Deze onder scheiding was des te opvallender, waar U de tweede niet te Rome verblijf hou dende Nederlander bent, die ooit in deze commissie zitting heeft gehad. Bij de be langrijke positie, in dit opzicht door U in het geestelijk leven van Nederland in genomen, is het echter niet gebleven. In 1951 werd U geroepen tot het ambt, waar door U in kerkelijk opzicht tot de hoogste leiders van een belangrijk deel der Ne derlandse bevolking is gaan behoren"- „Uit deze onderscheiding", zo besloot minister Donker, „spreekt niet alleen hoezeer de Nederlandse regering de samenwerking met Uw kerkgenootschap op prijs stelt, doch tevens wordt Uw per soon daarin geëerd. Ik mag derhalve naast het Episcopaat en het volksdeel, dat aan Uw hoede is toevertrouwd, ook U per soonlijk daarmede van harte gelukwensen. Moge U nog lang tot heil van velen in Uw hoge ambt werkzaam zijn". Nadat mgr Alfrink de versierselen in ontvangst had genomen zeide Z. H. Exc. in zijn antwoord o.a.: log, die ons nog zo vers in het geheugen liggen en toen wel zo heel duidelijk is gebleken, wat een godsdienstige over tuiging voor het land betekend heeft. Maar in alle omstandigheden blijft het waar, dat het voor een land en voor een volk van onberekenbare waarde is, wan neer de Katholieke Kerk de mogelijkheid heeft om in alle rust en vrede haar ge lovigen te vormen en te leiden naar de princiepen van onze heilige godsdienst. Immers een godsdienstig mens is een goed staatsburger. En een goed Katholiek is noodzakelijk een goed lid van onze samenleving. Vanzelfsprekend is het niet de taak van de Kerk om goede staats burgers te formeren. Zij heeft een hogere roeping en een meer geestelijke taak. Het is de taak, die Christus haar heeft op gelegd om de waarheid te prediken, die Hij op deze aarde heeft gebracht- Zij heeft niet de opdracht om de mensen op te voeden tot kinderen van de staat, maar ze op te voeden tot kinderen Gods". AAR juist daardoor leert zij", al dus vervolgde mgr Alfrink, „haar gelovigen alle deugden, die hen maken tot goede burgers van het land, zij leert ze eerbied te hebben voor het gezag; zij leert ze onderdanig te zijn aan de wetten van het land; zij leert ze eer lijkheid, naastenliefde en liefde voor het vaderland. Vandaar dat een wijs bestuur der de waarde van de godsdienst voor het land zal weten te begrijpen en aan de Kerk de gelegenheid niet zal onthouden om haar taak te vervullen in rust en vrede tot zegen van het land. Excellentie, ik heb de overtuiging, dat ik in deze vriendelijke geste van de re gering datgene mag zien, wat ik zojuist naar voren heb gebracht. Ons Neder landse volk is altijd een godsdienstig volk geweest. De Christelijke levensovertuiging heeft er vanaf de dagen van Willibrord hier in Utrecht diep wortel geschoten. Wanneer ook iemand deze Christelijke overtuiging niet met ons kan delen, hij kan toch het inzicht dragen, dat de gods dienstige waarden van de grootste be tekenis zijn voor het leven van het in dividu en voor het leven van geheel de volksgemeenschap. Excellentie, ik moge U namens het Hoogwaardig Episcopaat oprecht ervoor danken, dat de regering deze gedachten naar voren heeft willen brengen. Ik moge de regering oprecht danken voor de goede samenwerking, die er in het verleden tussen de regering en de Katholieke Kerk is geweest. Ik wil U namens het Episco paat graag de verzekering geven, dat wij geen andere bedoeling hebben dan deze goede harmonie te bestendigen en te be waren, omdat wij de overtuiging hebben, dat zij tot heil strekt van de Kerk, maar ook tot heil van ons volk, dat volk, dat wij liefhebben tot in het diepst van onze ziel, dat volk, waarvoor wij alle dagen de Almachtige God vragen, dat Hij het. mag zegenen". Mgr Alfrink besloot zijn toespraak met namens het Hoogwaardig Episcopaat en namens alle Katholieken van Nederland onwankelbare trouw uit te spreken jegens Hare Majesteit, onze geëerbiedigde Ko ningin, en jegens Haar Koninklijk Huis. (Van onze Utrechtse redacteur) De grote charme van het défilé, dat gisteren gedurende anderhalf uur is gehouden voor de jarige Koningin met haar gemaal en de prinsessen, die al die tijd schijnbaar onvermoeid op het bordes voor het paleis in Soestdijk hebben gestaan, was weer gelegen in de spontaneïteit van die duizenden moeders, vaders en kinderen, soms nog peuters in de kinderwagen, die steeds maar bloemen aandroegen, zodat een dikke loper van voorjaarsbloemen de trappen bedekte. Men *,ou zo denken, dat deze mensen uk de naaste omgeving komen, te mier, aar e organisatie uitgaat van de Oranjeverenigingen van Baarn en \i" jf' |"Ir'"r '(j st"et wordt gevormd door bewoners van alle delen van Nederland, die er graag een lange reis voor over hebben. Ja zelfs buiten- anc ers, zoa s een groepje Zwitserse mannen en vrouwen, die een paar c agen in ons an op vacrmtm zijn, namen aan deze hulde deel uit ivarme sympathie voor de lieve Nederlandse vorstin IJN ambtgenoten en ik zijn door 55-i-TX dit bewijs van medeleven en door dit teken van waardering ten zeerste getroffen. En ik kan U de ver zekering geven, dat geheel het Katholieke volk van Nederland datgene, wat zojuist hier is gebeurd, met de grootste vreugde zal vernemen Ik zal mogen veronder stellen, dat de Nederlandse regering door deze allervriendelijkste geste tegenover het Nederlandse Episcopaat bedoelt uit te drukken, dat zij waardering heeft voor datgene, wat de Katholieke Kerk in Ne derland in de afgelopen honderd jaar voor het Nederlandse volksbestaan be tekend heeft. Ik behoef hiervoor niet terug te grijpen op de gebeurtenissen van de laatste oor- En daar is zelfs een Amerikaan bij, mr Edward Bannigan, een oud-Korea-strijder die van zijn moeder, die op Texel ge boren was, vaak verhalen hoorde over de liefde, die dat volk aan de Noordzee steeds voor het Huis van Oranje heeft getoond. Hij wordt uitgenodigd het bordes op te stappen en biedt koningin Juliana heel hoffelijk een orchidee aan. Vóór dat het défilé begon, kwam mgr Van Overbeek, directeur van het Doof stommen-instituut in St Michielsgestel, waarvan de Koningin Beschermvrouwe is het traditionele krentenbrood aanbieden. Het was een knaap van eeu brood, dat gedragen werd door de 16-jarige Fran- cien van Stralen, terwijl drie peuters Een gelukkige lachende Koningin nam gistermorgen staande voor de met bloemen overladen trap van paleis Soestdijk de gelukwen sen van Haar volk in ontvangst. Een blijde familie: v.l.n.r. Prinses Margriet, Koningin Julia na, Prinses Beatrix, Prinses Irene en Prins Bernhard, Voor hen Prinses Marijke. h??.6 '1aar Marijke, Jos en Adri aan de u r van een der leraren, de weleerw. mon,-"?" Uden- mee mochten naar het handje té gevP^eis om de Koningin een de 1esntafetteUtvnanV°de hTalfelf arriveerde weerbaarheid, de ver» ldse studenten" om een adres van huWe'"! "Pf° Sf'S'3 Middernacht was het I an te bieden' de 45 studenten, dat 2 kmï gr°ePi? van reeds vertrokken. voet aflegde, Dan schetterde vroliik rio Chr. Oranjevereniging „Bijbel l'n r.Va" uit Den Haag om de lange sto?t nen, die als een schitterend gekle,,^ one do 4-nin vnnr hpf r\«-i 1 -UTa grasgazon kronkelde. °m het grote Een buitengewoon aardige groen Vrirvy, den de leden van de Wijkverenisi™ „Duindorp" uit Den Haag met een drum band, frisse jongens en meisjes in smetl teloos witte costuums. Maar ook wandel den in fikse pas talrijke vissersvrouwen mee, van wie heel velen in rouwkleding waren met de zwarte omslagdoek, waar op een oranje-rozet fel vlamde. Zuster Vos de Wael leidde een fris groepje zusters van de St Maartens kliniek uit Nijmegen en ook een dertig tal jonge vrouwen van het Ned. Here. Bureau voor Gezinsverzorging en Zie kenverpleging uit Den Haag vormde een aardig onderdeel van de afwisselende stoet, waarin verder het Nederlands Padvindstergilde uit Baarn, Soest en Ermelo, vele invaliden in een wagentje en de sportclubs „Sparta'uit Rotter dam, ,,'t Gooi" uit Hilversum en een jeugdelftal van de K.N.V.B., die in de namiddag een match speelden, mee trokken. Grappig was ook een drieling in een kinderwagen van bijzondere af metingen en een zeer bont schouwspel boden de jonge meisjes in haar bont costuum uit Spakenburg, die voor de jarige Koningin heerlijk verse paling brachten. Nu en dan zweeg de muziek en be speelde mr R. de Waart, de griffier van de Amsterdamse rechtbank, het rijdend carillon, dat op het grasveld vaor Koninklijke familie werd opgesteld. fijntjes klonk dit genoeglijke geklinge,, dat het voortdurend heersend geroeze moes grappig begeleidde. Later, toen mge eskaders straaljagers overvlogen 8mg het getingel verloren in het zware mJ;"" ,van de motoren. J K achtbaar genoegen aanschouwde de Koning1"' die gekleed was in een grijze Prins 5far°ver een stola was geslagen, Irene iw» ard en de Prinsesjes Beatrix, in haar griet en Marijke, die een pop afereelti!ïmv" klemde- al de*e gezellige indruk van de Waren kennelijk onder de harmonie KunsinUZlek' die de Blinden- Haag SDe'èhie t?aar Kracht" uit Den H.M. en Z.K.h'. °"derhietldd" De grootste miUtaire parade, die ooit in Nederland heeft plaatsgevonden is giste: morgen ter ere van de verjaardag van H.M. de Koningin te Amsterdam gehouden. De stoet had een lengte van 7 y2 km. Foto boven: Zware artillerie rolt voorbij het platform voor het Concertgebouw m de Van Bacrlcstraat, waar o.a. ir C. Staf, minister van Oorlog en Marine had plaatsgenomen. Op de voorgrond de militaire kapel. Onder links: Luchtdoelgesc}lut trekt door de Van Baerlestraat. Op de achter grond het Stedelijk Museum. Midden: een formatie Harvards, deel uit makend van de ïHf vliegtuigen, die aan de parade deelnamen, vliegt over. Rechts: Zware Centuriontanks rollen voorbij. De heer A. de Graaff, vice-voorzitter I te stellen, waaruit dus reeds volgt, dat van de Werknemende Middenstand en de in het Bureau samenwerkende organi- ':J van het Katholiek Bureau voor I saties niet in de gelegenheid zijn ge lid Maatschappelijk en Cultureel Overleg, deelt ons mede; Uit deze week in de katholieke pers verschenen publicaties blijkt, dat de KAB van oordeel is, dat het ogenblik is aange broken om het restant consumptiebeper king ongedaan te maken. Hierbij wordt opgemerkt, dat de Algemene' Katholieke Werkgevers-Vereniging uiteraard met deze zienswijze niet accoord kon gaan. In de laatste alinea van bedoelde publi catie wordt medegedeeld, dat het stand punt van de Algemene Katholieke Werk gevers-Vereniging wordt gedeeld door de overige in het Katholiek Bureau voor Cul tureel en Maatschappelijk Overleg samenwerkende organisaties. Deze mededeling kan aanleiding geven tot het trekken van onjuiste conclusies. Door bepaalde omstandigheden is het niet (meer) mogelijk geweest de KAB- nota in het Katholiek Bureau aan de orde weest zich over deze nota uit te spreken. De publicatie geeft aanleiding tot de veronderstelling, dat de Alg. Kath. Werk gevers-Vereniging zonder de behandeling van de KAB-nota in het Katholiek Bureau af te wachten, reeds een standpunt heeft bepaald. Het is uit de aard der zaak haar goed recht zulks te doen, doch dit zelfstandig handelen houdt geenszins in, dat daar mede ook de overige in het Katholiek Bureau samenwerkende organisaties zich tegen de K.A.B.-nota zouden hebben uit gesproken. Wanneer bij nader overleg zou blijken, dat opheffing van de consumptiebeperking redelijk en alleszins verantwoord is, dan zal met name de standsorganisatie voor de Werknemende Middenstand zich onge twijfeld volledig achter de zienswijze van de KAB-leiding plaatsen. (Telefonisch van onze correspondent) OVERAL IN het buitenland hebben Ne derlanders gisteren de verjaardag van H.M. Koningin Juliana met gro te uitbundigheid gevierd In Brussel en in Londen, in Djakarta en ook in de „binnenlanden" van Canada, waar emigranten het Nederlandse oranje weer voor de dag haalden en zich op deze dertigste April één voelden met het land dat men een vaarwel had gezwaaid. PLECHTIG KLONKEN Woensdagavond het Wilhelmus en de Brabangonne in de grote zaal van de Koninklijke Vlaamse opera te Antwerpen voor de Ne derlanders, die daar op deze Koninginne dag in een gezellige sfeer bijeen waren gekomen. De heer H. P. Groskamp, voorzitter van het comité der Nederlandse kolonie, open de deze feestavond met een kort we(" komstwoord. Onder de aanwezigen bevond zich o.m. de heer D. G. E. Middelburg, consul generaal der Nederlanden. Een ge zelschap Nederlandse kleinkunstenaars gaf een muzikale terugblik op het amu sementsleven rond de eeuwwisseling. Veel populaire melodieën deden vooral de oude re aanwezigen met een vleugje weemoed terugdenken aan vervlogen tijden. Tal van ouden van dagen, speciale be schermelingen van de Nederlandse ver eniging voor hulpbetoon woonden traditie getrouw deze feestavond bij- Te Brussel vierden in het gebouw der Nederlandse ambassade talrijke Nederlan ders de verjaardag van de Koningin. Dit geschiedde rond Hr. Ms. ambassadeur en Baronesse van Harinxma thoe SlOoten. Een druk bezochte receptie ging gepaard met deze manifestatie in de ambassade. Tijdens deze receptie deelde de ambassa deur mede dat het H.M. had behaagd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau te benoemen de heer Librecht, vice-ccnsul der Nederlanden te Brussel en mej. S. de Bruin, en tot officier de heer A. Spaens, van de Belgische N.V. Philips. EN eenvoudig boeketje perebloesem, dat een struise Zeeuwse boerin gisteren op het paleis Soest dijk aan de jarige Koningin overhandigde, getuigde van het nieuwe leven, dat thans moeizaam en schuchter in Zeeland ontluikt en gaf uiting aan de hoop van de bevolking uit de getroffen gebieden, dat eerlang hun land weer de luister van weleer zal kragen. Het waren pas-geplukte bloesems, des ochtends nog door de burgemeester van Baarland naar Soestdijk ge bracht en ze werden door mevrouw Van Oe verende Jonge, de echtgenote van de burgemeester van Wol- phaartsdijk, met enkele een voudige woorden overge reikt. Zy sprak van de nood, die de lage landen getroffen had, dankte voor het Ko ninklijk medeleven cn gaf de bloesems als symbool van de hoop op herstel, die thans weer in de harten begint te gloren. Het was een zichtbaar ont roerend moment, zowel voor de Koninklijke Familie als voor de 105 gasten uit de ge troffen gebieden, die op het paleis werden ontvangen. Velen konden met moeite hun gevoelens meester blij ven, toen ze bij de dank woorden van de Koningin weer geconfronteerd werden met het verdriet uit de ramp spoedige dagen. „Mogen deze bloesems de eerste vruchten zijn van een nieuwe toekomst voor u allen", zo sprak H. M. en drukte mevr. Van Oeve- ren warm de hand. VAN alle kanten waren ze gekomen en uit alle ge troffen delen van het en een zusje verloren had, haar tranen niet kon weer houden toen de Landsvrouwe haar moed insprak en haar deelneming betuigde? Stilletjes mengde zich ook Prinses Wiihelmina onder het gezelschap. „Wc zfjn wel weer terug op de boerderij, maar het is alles nog zo dor.zo vertelde haar mevr. Van Oeveren en warm meevoelend informeerde de Prinses naar de omstandig heden op die boerderij. N GROOT-BRITTANNIE hebben de Ne derlanders Koninginnedag met een vrije dag gevierd. In Londen werd Donderdagavond een diner gehouden van de leden van de Nederlandse vereniging „Nederlandia". Een van de gasten was de Nederlandse ambassadeur mr D. U. Stik ker- Een Nederlands smaldeel van de Ko ninklijke Marine onder commando van ka pitein-ter-zee G. Koudijs, dat Woensdag avond de haven van Liverpool binnenliep, werd Donderdag ter ere van Koningin Juliana gepavoiseerd. Het smaldeel had oefeningen gehouden op de Atlantische Oceaan. Een aantal van de 970 officieren en manschappen van de Nederlandse sche pen hebben Donderdagavond te Liverpool een feest ter gelegenheid van de verjaar dag van de Koningin b;igewoond. DE NEDERLANDSE hoge commissaris in Indonesië mr W. F. L. Graaf van Bylandt, heeft Donderdagavond in zijn ambtswoning in Djakarta een receptie gehouden. Ruim 3000 belangstellenden kwamen hun gelukwensen aanbieden. Te voren was een receptie gehouden voor het corps diplomatique, waarop alle hoofden van vertegenwoordigingen aanwezig wa ren. Vice-premier Prawoto Mangkusasmi- to bracht een toast op de Koningin uit. In Bandung is een vlaggenparade ge houden door leden van de Nederlandse militaire missie, welke gebeurtenis een bijzonder karakter droeg als laatste vlag genparade, op Nederlandse militaire wij ze in Indonesië gehouden. Er waren offi cieren en onderofficieren uit Bandung en Tjimahi aanwezig. H.M. onderhoudt zich met een struise Zeeuwse. Opa Kip wacht nog even rampgebied, velen die een groot deel van hun familie of gezin verloren hadden, kleine kinderen en ouden. De oudste was zonder twijfel de 102-jarige Jan Kip uit Drei- schor, die enkele tulpen had meegebracht en op zijn stok leunend in een hoekje van de zaal naar een stoel werd gebracht. Geruime tijd spra ken Koningin en Prins met velen, die huis en haard ver loren hebben en thans vaak als enige overgeblevenen van een heel gezin de toekomst tegemoet gaan. Was het won der, dat de 16-jarige Petron- nella Laanen uit Halsteren, die haar ouders, twee broers VEN verder stond de heer H. den Hertog, de gemeente-opzichter uit Rilland Bath, die tot het laatste moment bij zijn om gekomen burgemeester ge bleven was, toen deze in zijn gemeente door het water werd verrast, met de Konin gin te praten. Sommigen hadden foto's meegebracht, foto's van het verdronken land en van de dierbaren, die daar hun leven hadden gelaten. „Het doet ons zo goed, dat wij hier vandaag mogen zijn", zo zeide een moeder van een der Zuidhollandse eilanden. „Het is, ondanks alles wat we hebben meege maakt, een der mooiste dagen van mijn leven". En dit was de indruk, die wij allen kregen. Men voelde zich gesterkt en ontroerd door deze ontvangst en al moge dan het land nog dor zijn, de perebloesems bloeien hier en daar weer en aan de kim gloorde voor velen op Soestdijk weer het licht aan de horizon van een toekomst, die tot dusverre nog donker en moeilijk leek. (Van onze Haagse redactie). In bevoegde kringen acht men het vrij wel zeker. dat Meine Pot, een der twee hoofddaders van de aanslag op de mili taire attaché van het Indonesische Hoge Commissariaat, luit. kolonel Harjono, zich uit de voeten heeft gemaakt. Het Haagse gerechtshof heeft hem voor zijn vergrijp onlangs weliswaar tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek veroor deeld, doch verder er van afgezien zijn onmiddellijke gevangenneming te gelas ten. Pot heeft tegen het vonnis van het gerechtshof cassatie aangetekend en in afwachting van de verdere behandeling door de Hoge Raad genoot hij bewegings vrijheid. Doch met deze beperking, dat hij het land niet mocht verlaten. Daar hij niet over geldige papieren beschikte, was het hem theoretisch ook niet moge lijk, zich naar het buitenland te begeven. ■Hoewel officieel hiervan nog geen be vestiging kon worden gegeven, mag echter vrijwel als zeker worden aangenomen, dat het Pot toch gelukt is de grens te over schrijden. Reeds een week geleden is hij per auto uit Den Haag vertrokken en se dertdien heeft men niets meer van hem gehoord. Zelfs op een brief van zijn raads man heeft hij niet gereageerd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1