Maar hij moet zoveel mogelijk op een gewone mantel lijken „Ie wordt nait gedropt VOENSDAG 6 MEI 1953 PAGTNA n A? 1679 ter wat neerplenst gewend zijn en toch hebben die stort buien nog een deprimerende invloed op ons. Anders had den we wel wat meer fanta sie in die kledingstukken ge bracht en de beige regenjas sen sinds jaren resoluut in de kast gehangen. De popeline regenmantels die aan beide kanten gedra gen kunnen worden, zijn al 'n hele verbetering, hoewel het er practisch op neerkomt dat men ze maar aan één kant draagt. De bijpassende Zuid westers zijn op z'n zachtst ge zegd niet flatteus, al staan ze beter dan de kappen, die bo vendien het nadeel hebben, het kapsel uit elkaar te ha len. In Parijs bleef de regen mantel tot voor enkele jaren onpopulair. Alle vrouwen vonden de gewone beige ga bardinejas afschuwelijk lelijk en ze dachten er eenvoudig niet aan zo'n ding aan te trekk'en. Populariteit groeit langzaam De haute couture had altijd wel een of twee modellen van regenmantels in de collecties, maar met weinig succes. Geen Franse vrouw wil veel geld uitgeven voor zo'n jas. Regen bederft haar goed en daarom neemt ze onmiddel lijk de metro als er een paar druppels vallen. Ook de popeline mantels die aan beide kanten zijn te dragen vielen niet in de smaak. Toch, de aanhouder wint en een grote winkel, die zich speciaal op regenman tels toelegde, kreeg langza merhand succes. Men zag dat een regenmantel niet perse ongracieus moet zijn als hij binnen het bereik van een gemiddelde beurs valt. In het begin werd een wat te grote fantasie in de regen kleding gelanceerd om het oog te wennen aan de gekle de regenmantels, maar die fantasiemodellen maakten al spoedig plaats voor stemmi ger, hoewel een voorliefde voor lichte kleuren bleef be staan. Bij voorkeur gecamoufleerd Dit seizoen lanceerde die zaak onder meer een gele ga bardine jas die in dezelfde kleur taffetas is gevoerd; een blauwe popeline mantel ge voerd met een Schotse ruit; verscheidene mantels in lac- kryl van Bueol Deze soort nylon voldoet het beste in het zwart en is werkelijk chique, wat van geïmpermeabiliseerd satijn moeilijk gezegd kan worden. Maar de Parisienne ver kiest een mantel die geïmper- meabiliseerd is, maar zich verder in niets onderscheidt van een gewone mantel. De elegante vrouw kiest zich een tweed jas gevoerd met zij. in afstekende kleur of in dezelf de tint, dit hangt van haar silhouet af. Als model een gewone recht vallende jas HET meest populaire Hol landse kledingstuk is stellig de regenmantel. Geen man, geen vrouw, geen kind die er niet een bezit. Stellig dragen we evenveel onze regenjas als onze gewo ne mantel. We moesten dus eigenlijk wel aan al dat wa- Blauwe popeline regenman tel met caehemirzijde ge voerd. Model C.C.C. Meestal ontbreekt de kap, in elk geval zit nij nooit op de mantel vast en niets doet de regenjas vermoeden. Sinds de confectie dergelij ke mantels maakt, wordt de regenjas hier voor het eerst populair. Het zal stellig n et lang meer duren of alle Pa- risiennes zijn in bet bezit van een regenmantel Hoe vreemd het ons ook iijkt. dit is nu nog lang niet net geval, zelfs niet onder de werkende vrouwen. Locknylregenjas met zijde organdi gevoerd. Model C.C.C. DINY K.—W Dubbel pek 81 cant vaar en indien Indo-China verloren zou gaan, betoogde hij, zou er een ketting reactie ontstaan door geheel het Verre Oosten en Zuid-Azië. Dulles zeide, dat er geen bewijs voor handen is, waaruit blijkt, dat het Sovjet- gevaar voor de vrije wereld minder is ge worden of in de naaste toekomst zal ver minderen. Over de Chinese troepen op Formosa „Terwijl uit dit gebouw, waarvoor wij staan, op dit ogenblik duizenden berich ten naar alle delen van de wereld wor- d"u gezonden, berichten van blijdschap e;; van droefheid, willen wij een ogen blik denken aan hen, die in de oorlogs- Ti hun leven lieten in dienst van de r t deze woorden onthulde de direc- ;:;eraal van de P.T.T., de heer 1 her, gisterenmiddag een gedenlt- s- n in de muur van het gebouw van I. Kootwijk. an deze onthulling was een korte 1' nkornst vooraf gegaan, waarin de j. l van der Tooien, voorzitter van c' vereniging voor Experimenteel Radio- levzoek in Nederland, op wiens initia tief deze gedenksteen is geplaatst, een korte uiteenzetting gaf van de voor geschiedenis. H°t gedenkteken wil een hulde brengen aan allen, die in de oor logsjaren het land met hun radio-instal latie hebben gediend. Het is de bedoeling, dat de steen later wordt geplaatst in een

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 5