Reserve te Washington t.a.v. besprekingen met t Kremlin Vergoed watersnoodschade snel en zonder wantrouwen maatschappelijke verhoudingen Sovjet-vliegtuig in Joego-Slavië neergestort PINKSTEREN DENEMARKEN NIET LANGER MISSIEGEBIED WARM WEER Dulles hamert op daadwerkelijke bewijzen van Sovjet-vredeswil BETEKENIS van HERSTEL der Melk wordt 1 cent duurder Wat denkt u van de l ertrooster Vraag morgen extra licht DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Zaterdag 23 Mei 1953 Gematigd vertrouwen Nota van Centrum voor Staatkundige Vorming :en Functie van het Rampenfonds .Denk om de bocht! Analyst Koningin en Prins danken Belangrijke dag voor Deense katholieken Mor Suhr eerste bisschop van Kopenhagen PILOOT ZAG AUTO duikelen „Memorial Day" is dag van gebed Proclamatie van Eisenhower Ongedeerde piloot spreekt van vergissing Generaal I. A. Aler In Westelijk Nederland BERICHT Op Maandag 25 Mei, Tweede Pinksterdag, zal ons blad niet verschijnen, de directie. V WEERBERICHT HET is een publiek geheim te Washington, dat men op het Witte Huis en in het State Department niet erg te spreken is over de wijze, waarop men te Londen en Parijs bekendheid heeft gegeven aan de zo snel genomen beslissing tot het houden van een bijeenkomst der Westelijke Grote Drie op de Bermuda-eilanden in de tweede helft van Juni. In de beide Europese hoofdsteden legde, men een recht streeks verband tussen deze conferentie en een later te beleggen bijeenkomst van de Drie met de Russische leiders. Naar verluidt vreest men in Amerikaanse regeringskringen, dat de meerderheid van het Amerikaanse Congres een critische terughoudendheid tegen een dergelijk plan in acht zal nemen. Er bestaat een zeer 'evendige afkeer van het doen van concessies aan de Russen, van wie men nog geen bewijzen van daadwerkelijke goede wil heeft ondervonden. Onlangs nog, bij de behandeling van de oorlogsafspraken van Jalta en Potsdam, is deze vrees voor het d°en van concessies nog in scherpe bewoordingen vertolkt. Vandaar, dat men Donderdag onmiddel lijk in verklaringen van woordvoerders van het Witte Huis en van het State Department er de nadruk op legde, dat men zich met deze Bermuda-conferentie tot mets verplichtte. Van de andere kant van de aardbol heeft de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Foster Dulles, die op een „fact finding"-reis is door Aziatische lan den, te New Delhi onmiddellijk het be sluit van Eisenhower gecommentarieerd en opgemerkt, dat zolang de Sovjet-Unie de oorlogen in Korea en Indo-China steunde en weigerde haar troepen uit Oostenrijk terug te trekken, van een con ferentie der Grote Vier niets viel te ver wachten. Het hele betoog van Dulles voor de persvertegenwoordigers te Nieuw Delhi was er bovendien op gericht het grote gevaar, dat van de zijde der Sovjet-Unie dreigt en de noodzaak van een steeds krachtiger afweerapparaat bij de toehoor ders in te scherpen.. De gehele wereldpers schonk gisteren grote aandacht aan de komende ontmoe ting. Ook hier deden zich dezelfde accent verschillen voor. De Europese pers steun de over het algemeen de gedachtengang van Churchill en Mayer, dat men ernstig naar een Vier-mogendheden-conferentie moest streven. Het Franse conservatieve blad „Le Monde" ging z'elfs zover, dat het Washington weliswaar als de leider van de koude oorlog brandmerkte, maar Lon den de leider noemde van de beweging, WIJ kennen allen hoofdstuk 2 van de Handelingen der Apostelen. De Geest, de Heilige Geest die van God de Vader en zijn Zoon Jezus Christus uitgaat, vervult Christus' wachtende en biddende leerlingen. Hoorbaar in het ge ruis van een storm en zichtbaar in vurige tongen. Dit is de „belofte mijns Vaders", door Christus aangekondigd vóór Zijn hemelvaart: Lk. 24, 49. Belofte van wat later komen gaat is dit gebeuren, want van nu af zullen Geest en Kerk tot de hemelse Heer bidden: Kom. Maar ook Vervulling van een belofte door Christus zelf gedaan in de avondmaalsrede bij Johannes, aan het slot van het Lukas- ®vangelip en aan het begin der Hande- 'hgen. Vervulling van de beloften der otide profeten ook, waarom Petrus het ^oord van Joel in herinnering brengt "at (mede) dit Pinkstergebeuren voor réde. Gave des Geestes is dus Pinksteren, li'ot slechts belofte van een komend Godsrijk, doch daarvan ook eerstelings- ?nve en handgeld. Zwakke mensen ge- big^n voor Christus, niet meer louter f^s zwakke mensen, maar „bekleed met hi'aoht uit den hoge". Zi) spreken mense- Hjke woorden, maar na eerst „andere talen" hemelse tongenspraak, te hebben doen horen. Zij getuigen voor wat hun ogen gezien hebben en hun handen ge tast aangaande het Woord des levens, maar het is de Heilige Geest die in hen getuigt. Zy dienen een doopsel toe met water, maar niet met water alleen doch zij dopen als Christus in water en Geest. NaZyn geboorte is Christus verborgen geweest tot aan Zijn verschijning, Zijn epiphanie bij Zyn doopsel in de Jordaan, toen ook de Geest, in de lichamelijke ge daante van een duif, op Hem neerdaalde. De geboorte der Kerk ligt verborgen in het. mysterie van 's Heren dood en op standing, en tot dan toe heeft zü zich schuil gehouden achter gesloten deuren. Maar Pinksteren is de epihanie der Kerk. pP deze vijftigste dag wordt zij door de hemel aan de aarde getoond, 8el'ik de Christus op dertigjarige leeftijd door het getuigenis zijns Vaders aan de wereld wet"d zichtbaar gemaakt. De Kerk, dat zijn de verloste mensen, bat zijn de gemeenten, dat is het nieuwe o'k Gods. Maai het is liet volk dat door yhristus in de Heilige Geest is samenge- 'acht. Het zijn mensen die bekleed zijn let kracht uit den hoge, die tongen on a k' geesiesgaven en ambten hebben pbfvttngen, mensen in wie de Heilige •eest; getuigt en dje Hij tot alle waar-1 fl'd leidt Kerk is geen aaneensluiting j pn°r louter mensen. Kerk is allereerst! Godr. werk door Christus in de Heilige _>epst Kerk is de verwerkelykjng van Christus woord: „Ziet Ik ben met u a;:e dagen tot aan het einde der tycien", Ain bruid, Zyn Lichaam. welke leidde tot ontspanning in de wereld. En het voegde eraan toe: „Er bestaat geen twijfel of de Britse premier zal de drij vende kracht van de bijeenkomst zijn". Eenzelfde geluid, maar dan in een andere, sombere geest, iaat de Washington Post horen, die zich als volgt uitdrukt: „De handen van president Eisenhower worden thans in toenemende mate beheerst door Sir Winston Churchill". Het blad kan „met de beste wil van de wereld geen nut verwachten van een conferentie, welke zo haastig is bijeengeroepen en zo klaar- blijkelijk aan de president is opgedron- gen". De gezaghebbende New York Times be ziet de situatie wat evenwichtiger en zegt: „De conferentie brengt de Westerse leiders tezamen op een ogenblik, dat zij verward worden door de Russische vre- I desgebaren en van mening verschillen over de methodes om die aan te pakken". Deze toon van gematigd vertrouwen op een gunstige afloop der conferentie in verschillende toonaarden bezongen, kan men als de overheersende mening van de wereldpers bestempelen. Men is over het algemeen geneigd de aan de dag getreden meningsverschillen niet te tragisch op te vatten. De belangen die op het spel staan z'ijn veel te groot, dan dat die verschillen niet uit de weg geruimd zouden kunnen worden. De arbeid aan de grote herstelwerken op Schouwen-Duiveland, het eiland, dat nagenoeg geheel onder water heeft ge staan, vindt voortgang. Men kan thans zeggen, dat er, ivai de Zierikzee.se haven- dijken betreft, redelijke hoop Si staat, dat dr: havenhoofden het zullen houden. Het icerk aan de dijk bij Sint Jansland. Luchtopname A.N.P.-foto). Het Centrum voor Staatkundige Vor ming heeft gisteren een nota gepubliceerd over de Vergoeding Watersnoodschade 1953. Deze nota is tot stand gekomen als gevolg van enkele principiële vragen, die het bestuur van het Centrum heeft gesteld aan mag. dr P. de Bruin S.J. te Maastricht en drs. H. ten Docschate te 's-Gravenhage. Het bestuur wijst er op. dat de nota werd ingezonden, voordat het ontwerp van Wet op de Watersnoodschade 1953 bij de Tweede Kamer werd ingediend. De samenstellers komen in hun nota tot de volgende conclusies- De overheid heeft bij het herstel van de gezonde maatschappelijke verhoudin gen jn de getroffen gebieden rekening te houden met de vroeger gevestigde rech ten. Het is echter ondoelmatig hier een beginsel-vraag te stellen met als voor werp de eis tot integrale schadeloosstel ling. Een zo strenge r.orm is als beginsel niet verdedigbaar. ZÜ kan zelfs niet als oorspronkelijk beginsel, doch alleen als E j deze Kerk heeft haar epiphanie. Zy verschijnt, want zy is zichtbaar; juj spreekt, want zij is hoorbaar. Over met ziel en lichaam stort de hm *'jn Geest uit, Hij die de men? ook 2,j ziel en lichaam zal opwekken by "pt .^derkomst. Menselijk spreken en a„ u'gen. het ambt, het sacrament, zy p zyn werktuigen des Geestes l1(f"'S in al dit zichtbare en hoor 1 grote instrument van Gods Geest in De a"5 is in al dit zichtbare en hoorbare j ,1 1 grote instrument van Gods Geesi in' Ze wereld en de voor-verwerkeiyking Ih Gods koninkrijk. Meen niet, dal dit zjT geloof uitsluit. Evenals men in de S(, tbare mens Jezus de goddelijke per- v °h van de Eengeborene slechts gelo- nd kon erkennen tijdens Zijn aardse l^sndeling, zo kan men ook in de de -bare organisatie, prediking, liturgie üiev, ^erk slechts met geloof de aanwe- ti, ®id en werking erkennen van Chris- ler> de Geest. p.JJe Kerk van Christus verschijnt op L»nÜ ren reeds met alwat er aan haar gp?deüjk is en menselyk. Zy is een af gebakende groep van mensen, de 120 die U'e?en waren in de opperzaal. Wie onder rP[1rus' hoorders getroffen wordt en ge- ihn Vvi' worden, volstaat niet met een pp h'Hjke omkeer, maar moet zich door jjg zichtbaar doopsel by deze zichtbare Cm. aansluiten, anders is hij niet „in ho iStus". Die groep zal steeds in het den der Handelingen een dubbele ten- „1 openbaren: enerzijds om zich op te uiten binnen Israël, anderzijds om zich, airntelijk en innerlijk, te openen voor e heidenen De eerste streving is het j le menselijke in de Kerk, de tweede wi e?'lter van Gods Geest, en deze over- nt. De goddelijke heiliging, vrijheid, (li imie, liefde van de Heilige Geest kon- ri Se-a- z'ch aan in de tongenspraak van h® l 'nksterdag en vervullen het gehele °ek der Handelingen. Li de afgelopen weken hebben wij een '"Phanie der Kerk in Nederland mee- Wmaakt, Een epiphanie van haar god- tyke en menselyke structuur, van haar cramenteel karakter, van haar groe pering rondom de bisschop, en ook van o roeping van de leek in haar. Ook een Penbaring van het al te menselyke yond plaats in veel autocritiek Al deze 1 bel en critiek kon menselijke zelfge noegzaamheid en ook de menselijke re- notie daarop openbaren maar ook een Stuwing des Geestes. Wij zullen in de bezinning welke volgt op dit eeuwfeest der hiërarchie in al deze uitingen moeten gaan aanvoelen waar de Pinkstergeest werkzaam is, opdat wy, door Hem ge grepen, weer iets mogen verwerkelijken van de jeugd der Kerk uit de Handelin gen der Apostelen. P. SCHOONENBERG, S.J. een nauw bij het positieve recht aanslui tende stelregel worden begrepen. Overigens kan een volledige schadeloos stelling onder omstandigheden zeer wel de juiste oplossing blijken van vele door de ramp gerezen moeilijkheden, temeer daar zij tevens in hoge mate dienstig zal zijn voor het herstel der maatschappelijke verhoudingen. Dit laatste kan echter in vele gevallen verdergaande hulp vergen, dan men enkel volgens een norm van algehele schadeloosstelling zou kunnen verlenen. Vooreerst toch kunnen lang niet alle nadelige gevolgen van de ramp als schade voor vergoeding in aanmerking genomen worden, terwijl zeker vóór de ramp reeds bestaande ongezonde verhou dingen, welke aan het herstel na de ramp in de weg staan, niet door schadevergoe ding kunnen worden weggenomen. In het algemeen binai men zich door zulk een strenge vergoedingsnorm onver mijdelijk ook in sterke mate aan velerlei beperkende regelen van het stellige schaderecht. Naast schade-herstel en maatschappelijk herstel als gronden vooi te treffen regelingen dient ook het onmid dellijk landsbelang in overweging te wor den genomen, hetwelk met name gelegen kan zijn in het herstel van 's lands econo mische bestaansbronnen. Bij de vergoeding van schade geldt voor overheid en getroffenen: a. Eerlijkheid en goede trouw in het opgeven van de geleden schade. b. Zorg, dat de uitgetrokken gelden zoveel en zo snel mogelijk aan de ge troffenen ten goede komen en dat zo weinig mogelijk aan administratiekosten wordt uitgegeven. c. Geen overdreven zorg, dat iemand er door de uitkeringen op vooruit of achteruit gaat. Wel zorg, dat de getrof fenen niet kleingeestig gaan rekenen of protesteren, als zij maar weer in staat worden gesteld in de nieuwe verhoudin gen een plaats in te nemen, die onge veer gelyk staat met de plaats in de oude verhoudingen. Voor wat betreft de functie, te vervul len door het Nationaal Rampenfonds met betrekking tot de geleden schade, zijn de samenstellers van de nota van oordeel. In 1934 werd begonnen met de weder opbouw van de historische Egmonder Abdij, welke reeds in de twaalfde eeuw bestond, een der oudste kloosters 1 ras lan ons land, doch verwoest werd. Er werd direct energiek aangepakt. Ge stadig is men doorgegaan mét de bouw en uitbreiding en thans is men reeds zover, dat het gebouw dezelfde omvang bereikt heeft als het in de twaalfde eeuw had. Momenteel is mén bezig met de bouw van de Abdijkerk. In het maandblad van de Katholieks Werkgemeenschap in de P.v.d.A. „De katholiek in de Partij van de Arbeid" troffen wij een artikel aan over „Onze Gezinspolitiek. Dat de schrijver hiervan, de heer v. Lier zich in vreemde bochten moest I wringen om de P.v.d.A. te verontschul digen niet alleen, doch zelfs als een warm voorstandster van gezinspolitiek te sieren, is zonder meer duidelijk, want de P.v.d.A. voert geen echte gezinspo litiek. Wat zij ten deze als klare wijn" pleegt te schenken, is in waarheid een heel slecht surrogaat! Dat de P.v.d.A. de Katholieken b.v. inzake de kinderbij slag alleen laat staan, spreekt al luide genoeg. In bedoeld artikel troffen wij een pas sage aan, welke wij willen citeren als een zeer gevaarlijke bocht. Zij luidt: Duidelijker treedt een verschil aan de dag bij de gezinsverzorging. Zo wel P.v.d.A. als K.V.P. willen deze stimuleren, maar alleen onze partij ziet duidelijk in, dat we hier op den duur geen afdoende oplossing berei ken zonder een of andere vorm van sociale verzekering; anders krijgen we nooit het geld bij elkaar nodig voor de betaling van een voldoende aantal gezinsverzorgsters, en het is ook de enige manier om. het persoon lijk verantwoordelijkheidsgevoel in de zen te stimuleren. Het is nog niet zo heel lang geleden, dat uit de socialistische hoek de leuze kwam: „Halen, waar het te halen is"! En ook thans nog willen de mensen ran de P.v.d.A. alles op de schouders van de staat laden. Behalve als het de grote gezinnen betreft. Deze zwakken moeten 'de last zelf maar en alleen dragen Op de opmerking inzake verantwoor delijkheidsgevoel zullen wij maar niet ingaan, noch op andere „bochten" in dit artikel. Wij zouden alleen willen waarschu wen:,, denk om de bocht". Houd de rechte en juiste weg. Stemt op de K.V.P.. lijst. Dan koerst men veilig! dat principieel overheid en Rampenfonds tezamen voor één taak staan. Zij achten derhalve de formule onjuist, dat het Na tionaal Rampenfonds moet zorgen voor schade, geleden in de persoonlijke sfeer. De uitkeringen van staatswege dienen im mers zó te zijn, dat de getroffene weer kan leven en werken. Het gehele herstel heeft dus een sterk persoonlijk karakter. Anderzijds kan men evenmin stellen, dat uit het Rampenfonds geen uitkèringen mogen plaats vinden, waartoe anders de overheid verplicht ware. Gezien zijn eigen karakter zou het Rampenfonds zich voor al met maatschappelijke hulpverlening kunnen belasten, terwijl dan de overheid ten deze een subsidiaire taak zou hebben. Het eigenlijke schatftherstel ware dan door de overheid te regelen. i I Na hun terugkeer in Nederland hebben de Koningin en de Prins het navolgende telegram aan de Koning en Koningin van Dene marken gezonden: De vriendelijke en warme ver- welkoming door U en het Deen se volk zal altijd onvergetelijk voor ons blijven. Wij danken U uit het diepst van ons hart voor al Uw gastvrijheid en voor alles, wmt U deed om de vriendschap tussen onze volken te verster ken. Wij waren verheugd zoveel van Uw mooie land te zien e»i van het prachtige werk, dat daar wordt verricht. w.g. Juliana en Bernhard. Bij decreet van de II. Congregatie de Propaganda Fide ij gisteren 't Apostolisch Vicariaat Denemarken tot bisdom verhe ven. Tot eerste bisschop van het nieuwe diocees met zetel te Kopenhagen is be noemd de tegenwoordige Apostolisch Vi caris, mgr J. Th. Suhr O.S.B., die zelf een bekeerling is en in Denemarken werd ge boren. Met grote vreugde hebben de katholie ken van Denemarken deze verheffing ver nomen, omdat daaruit de verheugende groei van het Katholicisme in hun land blijkt. Zij beschouwen haar als een feest geschenk van Z.H. de Paus ter gelegen heid van de eerste Katholiekendag, die op Pinksteren te Kopenhagen wordt ge- houden. Zondag zal de H. Vader de Ka tholiekendag in het Duits toespreken. Het nieuwe diocees blijft voorlopig nog onder de jurisdictie van de Propaganda Fide. Het is 'n verblijdend teken, dat 'n van de oudste gebieden van Europa, waar het Katholicisme ingang vond, doch waar ten gevolge van de Hervorming de Kerk vrij wel geheel was verdwenen, thans tot de normale hiërarchische verhouding is te ruggekeerd. Denemarken telde tot voor enkele ja ren 22.000 Katholieken; nu, met de ont heemden uit Duitsland meegeteld, onge veer 30.000. De Katholieke Kerk verheugt zich in een gestage en zelfs snelle groei. Toen in 1849 de godsdienstvrijheid in he teens ge heel Katholieke land werd afgekondigd was er nog een groepje van 800 getrou wen over. Bij de eeuwwisseling telde men er ongeveer 5.000. Ofschoon de Katholie ken thans nog een kleine minderheid vor men, is hun invloed op godsdienstig en cultureel gebied verhoudingsgewijs zeer groot. Het land telt 40 parochies met gro te, bloeiende scholen, die ee.. uitstekende naam hebben; zij tellen veel Protestanten onder haar leerlingen. Het bekende col lege der paters Jezuieten in Kopenhagen b.v. wordt voor 50°'o door Protestanten bezocht. (Van onze correspondent) Dezer dagen ontdekte een vaan drig-vlieger, die zich met zijn toe stel tussen Arnhem en Nijmegen in het luchtruim bevond, Hat nabij Elden een auto in een sloot duikel de..Hij zette direct koers naar het vliegveld Deelen, landde daar en stelde zich in verbinding met de verkeerspolitie te Arnhem. Deze gaf het rapport door aan de politie te Eist, op wier gebied het ongeval plaats had gevonden, zodat deze terstond assistentie kon verlenen. De politie is zeer zeker nog niet dikwijls op een dergelijke wijze in kennis gesteld van een verkeers ongeluk. President Eisenhower heeft Vrijdag be paald, dat „Memorial Day". 30 Mei, in de V.S. een gebedsdag voor de vrede zal zijn. In een proclamatie vraagt de president aan het Amerikaanse volk „diegenen te eren, die op het slagveld zijn gevallen, en zich opnieuw door het gebed aan de zaak van de vrede te wijden, opdat de dag kome, dat er geen nieuwe oorlog, noch een nieuwe onbekende soldaat meer zal zijn" Naar wij nader vernemen ligt het in de verwachting, dat luitenant-generaal-vlie- ger I. A. Aler met ingang van 1 Novem ber a.s. zijn functie van chef luchtmacht staf zal neerleggen. Reeds het vorige jaar was zijn dienst tijd verstreken, doch op verzoek van de minister van Oorlog verklaarde hij zich bereid aan te blijven. Welke functies iui- tenant-generaal-vlieger Aler na genoem de datum zal vervullen, is nog niet be kend. Wel staat vast, dat hij zich ter be schikking houdt. Zijn opvolger wordt ge- neraal-majoor A. Baretta. Naar het officiële Joegoslavische pers bureau, Tanjoeg' meldt, is in de nacht van Maandag op Dinsdag jl. een vlieg tuig van de Sovjet-luchtmacht 20 km. ten Noorden van Zagreb (Joego-Slavië) ver ongelukt- Woensdag werd de piloot, lui tenant Roman Petrowitsj Bondarenko, ge vonden, die het toestel bijtijds met een valscherm had kunnen verlaten en onge deerd in hetzelfde gebied was terecht ge komen. Luitenant Bondarenko, die zeide in We nen te zijn gestationneerd, deelde mee, dat hij, toen hij per ongeluk boven Joegosla- visch grondgebied terecht was gekomen, op 6000 meter hoogte zijn toestel had moe ten verlaten, omdat er brand was uit gebroken. Men neemt te Belgrado aan, dat 't hier het Russische vliegtuig betreft, dat reeds twee dagen te Wenen werd vermist en waarnaar de Sovjet-luchtmacht in Oos tenrijk heeft gezocht. Oostenrijkse politie-functionarissen te Graz hadden Woensdag meegedeeld, dat zij zochten naar een éénmotorig Sovjet toestel. zulks op verzoek van de Russische autoriteiten. Het vliegtuig was Maandag van een vliegveld bij Wenen opgestegen voor een oefenvlucht. Bij de hoek van Sint Jacob, aan de Zuid kust van Goeree-Overflakkee groeit de nieuwe dijk! De oude wordt benut om er pijpleidingen over te laten lopen, waar door machtige perszuigers een hoog en breed zandlichaam tussen deze dijk en een landwaarts in aangelegde perskade opspuiten. In een dikke straal gulpt, alle dagen lang, water en zand, opge zogen door de Ahoy, tussen de kaden. Van brede planken voorziene arbeiders zorgen er voor, dat de water- en zand straal geen kwaad kan doen aan de kaden en dat het zand so goed en zo snel mogelijk bezinkt op de plaatsen waar men het hebben wil. Half October moet de dijk klaar zijn. Binnenkort zal o.a. nog een bitumen of asphaltbcton- fabriek op het uitgestrekete werkterrein verrijzen. Waarmede het werk aan de dijk dus tevens in een nieuwe fase zal zijn gekomen. Naar wij vernemen zal de melk in Westelijk Nederland met ingang van 24 Mei 1 cent per liter duurder wor den. Dit geldt ook voor de andere daarmee gelijk te stellen artikelen. Aldus heeft het advies geluid van de Alg. Ver. voor Melkvoorziening, welk advies is opgevolgd. De gesteriliseerde melk In Rotterdam, die door verschillende omstandigheden een cent hoger lag per liter dan in de andere grote steden, zal met ingang van dezelfde datum 2 cent duurder worden. De warmte heeft thans de overhand in Europa. In Frankrijk stijgt het kwik In de middag tot 28 graden en in Noord- Duitsland plaatselijk tot 30 graden. Een storing afkomstig van de Oceaan, die gisteren Engeland bereikte en vanmorgen boven Schotland was gelegen, veroor zaakte ook in ons land vrij veel bewol king. Deze bewolking neemt geleidelijk weer af. Beide Pinksterdagen zal het vrij warme tot warme weer aanhouden, maar dicht bij de kust kan af en toe een koelere wind uit zee waaien. De kans op neerslag is voor morgen overdag gering, maar daarna neemt de kans op onweer geleide lijk toe. v.»euWferverwachtln8 van het K.N.M.I., geldig heden- tot morgenavond, luidt: Droog, zonnig en warm weer met een zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Zondag 24 Mei: Zon op 4.34 uur. onder 20.40 uur; Maan op 16.19 uur, onder 2.19 uur. Maandag 25 Mei: Zon op 4.33 uur onder 20.41 uur; Maan op 17.32 uur, onder 2.33 uur. Dinsdag 38 Mei: Zon op 4.32 uur, onder 20.43 uur; Maan op 18.48 uur, onder 2.33 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1