Chefarine ,4 Autobus Uitbreiding van Ypenburg kost ruim zeventien miUioen sulden De camera op t buitenland Roemeens diplomaat moet V.S. verlaten doen wonderen! Wijziging gemeentewet in voorbereidin T extielpakketten worden vlot verdeeld Weer in Nederland PAGINA 3 af <'lnpr«ey, Wanneer U zich onbehaaglijk voell, doet n enkel tabletje Chefarine „4" wonderen. Door desamenwerking van 4 beroemde geneesmiddelen, in één tablet verenigd, voelt U zich een an der mens, weer in staat met plezier Uw werk te doen. ENGELS TANKSCHIP AAN DE GROND GELOPEN Wijkraden moeten besturende bevoegdheid krijgen Bezwaren worden ondervangen AMSTERDAM BEROENDE GENEESMIDDELEN IN EÉN TABLET uitgangspunt zijn om tot onderhandelen te kunnen komen.De visie van beide par tijen is voor de buitenstaander wie is eigenlijk buitenstaander in dat conflict? begrijpelijk; maar het gevolg er van is, dat zowel Moskou als Washington de ge vangenen zijn van een gedachtenwereld, waarin besprekingen met de tegenpartij moeilijk, wij zouden bijna zeggen prac- tisch onmogelijk zijn. Van conferenties, waarop de twee par tijen veroordeeld zijn ten eerste om pro paganda te maken, ten tweede om ter wille van haar volk daarmede moet ook Moskou rekening houden, want geen en kele dictatuur kan het duurzaam houden, als zij het volk niet achter zich heeft in het openbaar aan h^ar standpunt vast te houden. Veel gemakkelijker zal het vallen een in stilte klaargemaakt com promis te doen aanvaarden, zeker in Rus- VI, A' Deze foto toont U de 487 ton metende kustvaarder „Toos", die kapseisde voor de Noorse kust, vier mijl van de vuur toren Grip bij Kristiansund (Noorse westkust). Vijf van de negen leden der bemanning kwamen om het leven. De vier overlevenden konden na een medi sche behandeling in het ziekenhuis van Kristiansund dit reeds weer verlaten. Het Engelse 7410 brt metende motor- tankschip ..San Ambrosio" van de Eagle Oil and Shipping Co Ltd uit Londen, komende van Londen, is gisteren in de haven van Terneuzen tijdens het lossen tengevolge van windstoten aan de grond gelopen. Vijf sleepboten van de firma John P. Best en Co zijn er in geslaagd het schip vlot te slepen. Drie dezer sleep boten brachten thans de „San Ambrosio" naar Vlissingen, waar het restant van de lading zal worden gelost en het schip zal worden gerepareerd. land. Washington zal dan nog moeite ge noeg hebben, want het Amerikaanse volk wil nu eenmaal de totale vrede en zal ze ker niet tevreden zijn met de territoriale status quo. Daarom blijven we van mening, dat Churchill's voorstel, om te beginnen met een conferentie op het hoogste niveau ten einde een betere sfeer te scheppen voor daarop volgende concrete onderhandelin gen, de mogelijkheid bood om uit de im passe te geraken, waarin men eigenlijk sinds het einde van de oorlog voortdu- tegen pijnen en griep - 20 tablet ten f 0.75 Rappard hierbij aan, met de huidige vorm van de wijkraden, die in bepaalde grote steden in het leven zijn geroepen, tot dusverre niet veel bereikt. Het experiment heeft nog weinigen be vredigd. Dit ligt, naar de mening van de prae- adviseur ook voor de hand, want binnen het kader van de huidige samenwerkings- regeling valt er niet veel constructiefs tot stand te brengen. De wijkraden moeten n.l., graag of niet, louter adviserende colleges blijven. Een besturende bevoegdheid is er voor de wijkraad op basis van het geldend recht, nog niet weggelegd. (De in het ontwerp van wet tot wijziging van de gemeente Utrecht en randgemeenten voorgestelde „Gemeenschapsraad" voor Zuilen, is daar entegen niet louter adviserend gedacht). Dit gemis aan reële besturende bevoegd- De afstand tussen de gemeentelijke overheid en de burgerij is, vooral in de grotere steden, zo groot geworden, dat er de laatste jaren een toenemend streven is naar decentralisatie binnen gemeentelijk verband (z.g. infra-communale decentrali satie). Aan wijkraden en andere gemeentelijke suborganen bestaat in de grote stad een groeiende behoefte. Naar blijkt uit het voor de Vereniging voor Administratief Recht uitgebrachte prae-advies van mr L. Ridder van Rap pard betreffende „samenwerking van overheid en particulieren', heeft de mi nister van Binnenlandse Zaken een open oog voor deze ontwikkeling op gemeente lijk vlak. Een voorontwerp van wet tot wijziging van de Gemeentewet, dat deze infra-com munale decentralisatie wil mogelijk ma ken, is reeds gereed. Er bestaat een goede kans, dat dit voorontwerp binnenkort in definitieve vorm bij de Tweede Kamer aanhangig zal worden gemaakt. Het gaat hier over gesubordineerde, on der het hoogheidsrecht der gemeente, i.e. de raad, werkende activiteit, gedragen door de zelfwerkzaamheid en persoonlijke verantwoordelijkheid van vele burgers buiten de officieel door het kiesrecht aan gewezen vertegenwoordigers der burgerij. Naast het primaire doel, een meer effi ciënt en deskundig bestuur in détails, be oogt de voor te stellen wetswijziging het betrekken van meer bekwame, toegewijde burgers bij de behartiging van de publie ke zaak. Men heeft, zo tekent mr Ridder van De aanvoer van de textielpakketten, welke het Internationale Rode Kruis tot een totale waarde van f 8 millioen voor de Nederlandse Watersnoodslachtoffers ter beschikking stelt, voltrekt zich in een vlot tempo. België, Canada, Denemarken, West-Duitsland, Frankrijk, Ierland. Italië, Luxemburg, Nw-Zeeland, Zweden, Zwit serland en IJsland zijn bij dit project be trokken. Tot dusverre hebben plm. 12.000 personen een aanvraagbiljet ingevuld. Hiervan werd bijna de helft reeds geho noreerd. Tot en met 20 Mei j.l. werden nl. uitgereikt in Noord-Brabant 1756, in Zuid-Holland 1163, in Zeeland 1778 en in Noord-Holland 52 pakketten. Met Pink steren was het totaal gestegen tot 5547. Er worden alles tezamen 24.000 aanvra gen verwacht. Politie onderzoekt het urak, In overleg met deskundigen van het ministerie van Verkeer en Waterstaat worden de bezwaren ten aanzien van het weg- en spoorwegverkeer ondervangen. In overleg met deskundigen van de provincie Zuid-Holland is gebleken, dat voor om liggende polders geen bezwaren te duch ten zijn. De terreingesteldheid biedt geen over wegende bezwaren van technische aard. De kosten, verbonden aan ret benodigde grondverzet, zouden praotisch dezelfde zijn geweest, indien de keuze op een ander terrein in het Westen des lands zou zijn gevallen. De minister werkt nauw samen met zijn ambtgenoot van Verkeer en Waterstaat ten aanzien van de voortzetting en ver plaatsing van het onderricht aan de thans op Ypenburg gevestigde vliegscholen. Gezien de in de vragen geopperde en overigens bestaande bezwaren tegen iedere vliegveldaanleg in de „randstad Holland" tegenover de noodzaak om in de lucht verdediging van dit gebied te voorzien, is de keuze Ypenburg niet uiterst onge lukkig te noemen. De bezwaren zijn onder ogen gezien en een kostenberekening is Weet U nog, hoe het Zondag en Maandag was. Niets onbestendiger dan het weer in Nederland.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 3