„St Eloy" besprak conf lict bij Wilton-F ij enoord KLM-vliegtuig neemt passagiers mee op luclitrace Vergaan van „Toos" blijft een raadsel In Den Haag niet, in Rotterdam wel op het rijwielpad Eerste HOLLANDSE NIEUWE IS BINNEN Scheveningen had primeur van de afslag Commodore Moll houdt niet van „nachtvliegen" Zuivelboeren hebben kans op slecht jaar VULDER metaalbewerkers namen loonpolitiek onder hun loupe Geen bewondering voor uitspraak van Rijksbemiddelaars Everest-expeditie mislukt DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Vrijdag 29 Mei 1953 WEERBERICHT Nog slechts de helft van het Wilton-Fijenoord- personeel is georganiseerd Britten moesten wegens slecht weer terugkeren De Britse poging om de 8840 m hoge Mount Everest, de hoogste bergtop ter wereld, te beklimmen, is mislukt door het slechte weer. Onderhandelingen langs diplomatieke weg Van London Airport naar Christchurch Duitse deskundigen menen: Geen rechtsgronden voor terugvoering van De Jonge MIS VAN ZWITSERSE COMPONIST Première in Den Bosch Wat nu met de Bromfiets? Klaarheid dringend Het autobusongeluk in Duitsland Lichtgewonden naar huis teruggekeerd Piccard wil naar de diepte der zee Duikpoging midden Juni? Vlaardingen was er ook bij Nieuwe Deense grond wet goedgekeurd Zil-veren KLM-piloot op Schiphol gehuldigd „Angst voor herhaling van crisis overbodig" Grotere kaasproductie Lichttoren van Wester- schouwen brandt weer Gloed van 13 millioen kaarsen Gelukkige ont moeting in Bandung NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT HSl I Weerverwachting van het KNMI geldig van heden- tot morgenavond: Veel bewolking met vanavond en vannacht tijdelijk enige regen, maar morgen overdag overwegend droog weer. Matige tot krachtige wind, vannacht ruimend naar West tot Noord- West. Weinig verandering in temperatuur. Zaterdag 30 Mei: Zon op 4.28 uur, onder 20.48 uur. Maan op 23.11 uur, onder 5.16 uur. nen daarbü tevens de harinarace 95.Ï. hadden "eliiko kansen, maar men In de grote zaal van de R. K. Volksbond aan de Lange Haven te Schiedam, hebben gisterenavond de besturen van de afdelingen Schiedam en Vlaardingen van de Ned. Kath. Metaalbewerkersbond St. Eloy met bun bij Wilton-Fijenoord werkende leden vergaderd, ter bespreking van het bekende conflict. De voorzitter, de heer Th. M. Verschure, sprak een kort openingswoord, waarin hij vaststelde, dat nog slechts de helft van het Wilton-Fijenoord-personeel georganiseerd is heer Wilton namens de directie alle me dewerking gegeven, o.a. ten aanzien van het veranderen der betreffende bepalin gen. Toen hij de vergadering sloot, wekte hij de talrijke aanwezigen op, hun uiterste best te doen, om hierin verandering te brengen en hun collega's van de noodza kelijkheid van de organisatie te overtui gen. Hij wees er nog op, dat men bij de Nieuwe Waterweg de on-georganiseerden moet zoeken, zo gering zijn ze er in aan tal. De districtsbestuurder van St Eloy, de heer Scheffers heeft een uiteenzetting ge geven van het verloop der onderhandelin gen over de wijze, waarop de winstuitke ring in verband met de 11% dividend zou geschieden. Hij vestigde er de aandacht op, dat in deze kwestie de directie van de werf volkomen bereid was, het geld di rect uit te keren. Maar de beslissing te dien aanzien lag bij het College van de Rijksbemiddelaars, hetwelk weer zijn richtlijnen van de Stichting van de Arbeid en uiteindelijk van de minister ontvangt. Tijdens de onderhandelingen met de ver tegenwoordigers van de bonden heeft de De Britten moesten tot deze teleur stellende conclusie komen, toen zjj een hoogte van 8250 meter hadden bereikt. Deze mededelingen zijn gisteren in een kort doch vermoedelijk betrouwbaar be richt te Katmandoe in Nepal ontvangen. De bergbeklimmers verwachten, dat zij volgende week Donderdag de berg weei zullen zijn afgedaald. Echter blijft, volgens bergbeklimmers kringen in New Delhi, de mogelijkheid, dat de Britten toch nog een nieuwe poging om de top te bereiken zullen wagen, voor dat de moessontijd begint„ dit is over on geveer twee weken. Aannemelijker is het echter, dat zij in de herfst een nieuwe poging zullen ondernemen. De Oostenrijkse regering zal er bü de W steiijke geallieerden op aandringen, gehoor te geven aan het voorstel van de SovjeMJnie om de onderhandelingen over j Wesïdüitse" regering "voorne""ens zijn in j .1 i j._,_ een nota aan de Nederlandse regering de terugvoering van De Jonge naar Duits land te verlangen, worden van bevoegde zijde tegengesproken. Van een dergelijke nota is niets bekend en de Duitse rechts kundigen zijn ervan overtuigd, dat men geen rechtsgronden zou kunnen aanvoeren om de terugvoering te vragen. De heer Scheffers zeide, de uitspraak met te kunnen bewonderen. „Alhoewel wü de geleide loonpolitiek niet willen loslaten, menen wij toch", aldus de dis trictsbestuurder, dat de omstandigheden niet meer zo zijn als in 1946, ofschoon het wat de directe uitbetaling der extra-uit kering betreft, uiteraard niet alleen om Wilton-Fijenoord gaat, maar tevens om talrijke andere bedrijven in ons land, zo dat er grote bedragen mee gemoeid zijn. Het bestuur van „St Eloy" kan de uit spraak van het College van Rijksbemidde laars niet bewonderen. Het heeft getracht en het zal nog trachten het zo ver te krij gen, dat men komt tot het uitgeven van rentegevende personeelscertificaten, die na een bepaalde tijd verzilverd kunnen worden of, indien dit gewenst wordt, kun nen worden behouden, b.v. door jongeren, die voor een huwelijk sparen. Deze personeelscertificaten passen in ae gedachte van de bezitsspreiding, welke door ons wordt voorgestaan, aldus de heer Scheffers. Er ontstond hierna een le vendige discussie, waarin vooral naar vo ren kwam, dat er bezwaren bestonden te gen de sociale politiek van de regering, die volgens sommige sprekers geen reke ning houdt met de Katholieke idealen, waarvan bezitsspreiding er een is, dat de arbeiders -na aan het hart ligt. Op aandrang van de vergadering zegde het bestuur toe, de geuite grieven en de ontstemming over de beslissing inzake de winstuitkering, die feitelijk op lange ter mijn geschoven is, ter kennis van het hoofdbestuur van „St Eloy" te brengen. Het K.L.M.-vliegtuig, dat op 8 October a.s. van London Airport naar Christ church in Nieuw Zeeland zal vertrekken in de handicapafdeling van de „Christchurch- race" zal emigranten en andere passagiers meenemen. Het ligt in de bedoeling van de K.L.M de vlucht op de gebruikelijke wijze uit te voeren, alleen zal de vluchtduur, het op onthoud op de grond en het aantal tus senlandingen zo kort en zo klein moge lijk worden gehouden. Op de grond za) niet worden overnacht en daarom zullen met deze vlucht geen kinderen worden vervoerd. Het is op dit ogenblik nog niet bekend, met welk vliegtuig de K.L.M. aan de tocht zal deelnemen. Ook de bemanning is nog niet aangewezen. Zoals men weet, is in principe ingeschreven met een Douglas DC-6A „Liftmaster", een Lock heed „Super Constellation" en een Dou glas DC-6B. Het zal van de tijden, waar op de eerstgenoemde twee machines wor den afgeleverd, afhangen, met welk type de K.L.M. aan de vlucht-, deelneemt. Voor de handicap-race was een vlieg veld in de omgeving van Basra als ver plichte landingsplaats aangewezen. Deze bepaling is onlangs door de „Royal Aero De Westduitse bondsregering heeft thans in een brief aan de geallieerde Hoge Com missie haar standpunt ontvouwd ten aan zien van de uitlevering van de Bredase vluchteling De Jonge door de Britse bc- JitHn«autoriteiten zo vernemen wij van bevoegde z«de. De Westduitse regering helft juridische bezwaren tegen tot in grijpen der Britten, nadat een Duits ge recht had vastgesteld, dat De y° gens de Duitse wetgeving met voor uit wijzing in aanmerking kon komen. aij is van mening, dat hiermee inbreuk is ge maakt op de Duitse grondwet, die asyi- recht voor politieke vluchtelingen erkent. Eerichtcn in de Duitse pers als zou de e?n Oostenrijks vredesverdrag langs diplo- malieke weg tc voeren. Dit heeft de Oostenrijkse minister van buitenlandse zaken, dr Karl Gruber, gisteren mede- ge ieeld. Zoals gemeld, heeft de Sovjet-Unie deze week geweigerd weer aan de conferentie der plaatsvervangers over deze kwest.e deel te nemen. Zij gaf de wens te kennen, de onderhandelingen langs de normale diplomatieke weg in te leiden. Volgens dr Gruber hebben de Weste lijken reeds besloten hun voorstel voor een „verkort vredesverdrag" voor Oosten rijk in te trekken. De president van Frankrijk, Vincent Auriol, heeft de leider der radicalen, Pierre Mendes-France, verzocht te pogen een kabinet te vormen. Mendes-France, de vierde politicus' die thans is aangezocht, heeft het verzoek in beraad gehouden. Club" van Engeland geschrapt, teneinde de controle-mogelijkheden te vergemak kelijken. Het Nederlandse K.L.M.-vliegtuig zal vermoedelijk als vrachtvliegtuig naar ons land terugkeren uit Nieuw-Zeeland. In samenwerking met de betrokken autoriteiten is besloten, dat alle in Nieuw-Zeeland wonende Nederlandse emigranten met de terugkerende ma chine een geschenk-pakketje van een kilogram voor familieleden in Neder land kunnen meezenden. bezoek non Gelderland bracht Prins Bernhard o.a. een bezoek aan Nijmegen, waar hem een enthousiaste ontvangst werd bereid door de bevolking. Naast de Prins de burgemeester van Nijmegen, mr Th. M. J. h. Hustinx. De R. K. vereniging van toonkunste naars zal op Zondag 7 Juni a.s. haar jaar vergadering in Den Bosch houden. Des morgens zal de Schola Cantorum van de St. Jansbasiliek in Den Bosch de pre mière uitvoeren van de „Missa valde ho- norandus est" voor zesstemmig gemengd koor en orgel van de Zwitserse compo nist Pater Oswald Jaeggi. Des middags zal de algemene ledenvergadering worden ge houden. De vier overlevenden van het ongeval j met de Nederlandse kustvaarder „Toos" (500 ton) die op 24 Mei bij de vuurtoren van Gripseiland (Noorwegen) kapseisde, hebben Donderdag voor een hof voor de scheepvaart te Kristiansund geen afdoen de verklaring van de ramp kunnen geven. Stuurman Houwen verklaarde niet te geloven, dat de lading van de „Toos" was gaan schuiven. Hij meende, dat wellicht de zware stroom de oorzaak van de ramp was geweest. De gebeurtenissen volgden elkander zo snel op, dat de bemanning slechts voorbereidingen kon treffen om het, schip te verlaten. Stuurman Houwen zei, dat hij op wacht stond, toen het schip plotseling zwaar over stuurboord ging hellen. De kapitein kwam met de andere leden van de bemanning ran. dek. Twee beman ningsleden warert toen door een golf overboord geslagen. De anderen zochten hun toevlucht op de brug, hopend dat hulp zou komen opdagen. Na verloop van zes a acht minuten moesten zij echter in zee springen, omdat het schip dreigde om te slaan. Slechts drie van hen hadden reddingsgordels aan; zij werden gered. Van de anderen, zonder reddingsgordels, kon er slechts een wor den gered. Schipper A. Rog en de bemanningsleden, M. Grootveld en D. Z. Toet v.l.n.r.) laten zich de eerste Hollandse Nieuwe goed smaken; geen wonder zij brachten met hun schip de SCH 2 „Zuiderkruis" dit eerste zeebanket naar IJmuiden en won- In Rotterdam heeft de rechter onlangs uitgemaakt, dat de bromfiets als een rijwiel moet worden beschouwd en der halve op het rijwielpad thuishoort. In Den Haag denkt men daar anders over. Daar heeft de kantonrechter mr G. van den Dungen hedenochtend de assu rantiebezorger S. H. van B. uit Zoeter- v.'oude veroordeeld tot een boete van 1, rm 'nt deze met zijn bromfiets had gere- op liet rijwielpad van het Noorder- of i !!0"ophcnpad in het Haagse Bos. n de uverwegingen van zijn vonnis was kantonrechter van mening, dat de u'.ets valt onder artikel i ten 2e van Wegenverkeerswet (dat de qualificaties ar, het motorrijtuig noemt) totdat de re s' ling voor bromfietsen, welke de minis ter vsn Verkeer en Waterstaat in het Vooruitzicht heeft gesteld, is gemaakt. Voorts achtte de kantonrechter het rij den met een bromfiets op een rijwielpad s' ofbaar zo lang er geen kentekenbewijs is ..fgegeven. De ambtenaar van het O. M. had het donr Van B. begane feit niet strafbaar geacht en ontslag van rechtsvervolging geëist. Hij was van mening dat een brom fiets als rijwiel moest worden beschouwd. Tlij heeft dan ook cassatie tegen het von- ftis aangetekend. Met dat al wordt I et toch met de dag dringender gewenst, dat de minister nu eindelijk eens klaarheid brengt in de si tuatie. Want het is te gek, dat men per kanton of arrondissement afwijkende in terpretaties huldigt. En dat terwijl er elke week opnieuw tientallen nieuwe bromfiet sen op de weg komen. De 26 Nederlanders, die op Pinkster- Maandag met een autobus in het Duitse stadje Kaub een ongeluk hebben gehad, toen de chauffeur in volle vaart een huis is binnengereden en de bus eerst in de winkelruimte van een apotheek tot stil stand is gekomen, hebben Woensdag, voor zover zij licht werden gewond, van St. Goar uit de terugreis naar ons land ge maakt. De zwaar gewonden bevinden zich nog in ziekenhuizen in de omgeving van de plaats, waar het ongeluk is ge beurd. Ook de chauffeur van de veron gelukte autobus kon nog niet naar ons land terugkeren. Bij het ongeluk waren 37 personen betrokken. Er hebben zich geen dodelijke ongelukken voorgedaan. Volgens een bericht uit Napels zou de 69-jarige professor Auguste Piccard mid den Juni nabjj de eilanden Capri en Ponza een poging ondernemen tot een duik van 3.000 meter in de Middellandse Zee. De professor heeft te Castella Mare di Stadia toezicht gehouden op het verrich ten van de laatste werkzaamheden aan da „Bathysphere", de duikerklok, waarmede hij de poging zou ondernemen. Het is al weer vijf jaar geleden, dat Piccard een poging deed aan de Afrikaan se Westkust om tot 4.000 meter af te da len. Nadat zijn duikerklok bij een proef- duik, waarbij zij onbemand was, werd beschadigd zag Piccard maar van de diepzeeduik af. Bij deze pogingen is hij niet meer dan 23 meter onder de zeespie gel geweest, Tot nu toe is de Amerikaan Beebe het diepst in zee afgedaald. In 1934 bereikte deze nabij de Bermuda-eilanden een diep te van 923 meter. Prof. Piccard vestigde 21 jaar geleden zijn faam door in een stratosfeerballon tot een hoogte van 16.201 meter te stijgen. De Nederlandse dokters gaan kwade weken tegemoet, wanneer tenminste het oude spreekwoord nog waarheid bevat, volgens hetwelk zij aan de kant gaan, als de haring in het land is. Want dè feestdag van het voorjaar voor ons volk van visvangers en viseters is er: Vanmorgen om tien voor vijf meerde aan de kade in IJmuiden de SCH 2 „Zuiderkruis", als eerste van de vijf haringjagers, welke met de allereerste vangst zich naar de wal spoedden. Het vaartuig voer omstreeks half vijf met het rood-wit-blauw fier in top en met de zoutvlag met het oranje-herkenningsteken, ten teken dat het niet in het buitenland is geweest, trots tussen de pieren van IJmuiden door met de eerste Hollandse Nieuwe in de ruimen. Auto's stonden aan de kant te wachten en zo was de lading gelost of de wagens reden om het hardst daarmee naar Scheveningen. binnenkwam, behoort aan de rederij Gebrs van Leeuwen te Scheveningen. De eerste twee kantjes van de „Zuider kruis" werden om vijf minuten voor vijf naar de wal getrokken en om tien over vijf was de vrachtwagen geladen en ver trokken naar Scheveningen. Ook de „Zui derkruis" verliet toen IJmuiden en zette koers naar de thuishaven. In Vlaardingen is de VL 97, schipper A. van Roon, van de Doggermaatschappij, de eerste geweest, die vanmorgen met Hol landse Nieuwe binnenviel. En prompt kreeg de reder, ir A. Hogendijk, daarom het zilveren scheepje, hetwelk dit jaar zijn eigendom blijft. De VL 97 bracht 21 kantjes mee, die ter stond aan de afslag werden verkocht. Voor het „kleine goed" werd f 410 tot f 420 per kantje geboden. Twee kantjes grote haring brachten resp. f 251 en f 254 op. De kwaliteit was uitstekend. Vanmiddag omstreeks half een kwam voorts nog de VL 85, schipper T. v. d. Plas, van de Visserijmaatsehappij „Vlaardin- gerT' met 70 kantjes binnen. Uiteraard be stond aan de afslag weer veel belangstel ling. Van de vijf loggers, die huistoe joegen, stak de „Zuiderkruis" van de rederij J. J. van der Toorn te Scheveningen, van ochtend het eerst de neus tussen de pieren van IJmuiden. Schipper Abraham Rog voer niet zijn 240 pk bronsmotor op volle kracht op de visserhaven aan, waar hij om tien minuten voor vijf tegen de kant stootte. Twee vrachtwagens, een voor de Sch 201 „Sigurda" en een voor de Sah 2 .„Zuiderkruis" stonden vannacht al om drie uur gereed De twee schepen f de verleden jaar gebouwde „Zuiderkruis" de beste kans. Met de minuut kwam de „Zuiderkruis" om kwart voor vijf na derbij. Alsof de duivel het achterop zat, rond de het schip de kop van de haven en alles wat op de kant stond slechts een der tigtal personen stond te zwaaien en te schreeuwen. Om tien minuten voor vijf vlogen de eerste lijnen van het voorschip door de lucht en kon schipper Rog vertellen, dat hij 60 kantjes met duizend haringen in elk kantje aan boord had. Deze waren van de SCH 250: 26 kantjes, SCH 23S: 20 kantjes, SCH 45: 15 kantjes en de „Zuiderkruis" zelf 3 kantjes. De Sigurda" was onderweg een ge duchte concurrent geweest, maar de „Zui derkruis" wist toch een half uur uit te lopen. 35 Minuten na de „Zuiderkruis" viel de „Sigurda" de haven binnen. De Sch. 201 „Sigurda", die als tweede De nieuwe Deense grondwet is Don derdag bij volksstemming goedgekeurd. Het vereiste minimum van 45 procent der stemgerechtigden sprak zich uit voor de nieuwe bepalingen, volgens welke de 13 jarige prinses Margrethe, oudste doch ter van koning Frederik, troonopvolg ster wordt in plaats van prins Knoed, een broer van de koning. Voorts zal Denemarken een één-kamer- Par,.emer"- krjjgen; de stemgerechtigde leeftijd wordt verlaagd van 25 tot 23 jaar en het parlement zal gedeeltelijk afstand kunnen doen van zijn souvereiniteit ten behoeve van internationale samenwer king. De nieuwe grondwet zal nu op 5 Juni a.s. door koning Frederik worden ge tekend. De Kon. Ned. Zuivelbond (F.N.Z.) heeft gisteren te Utrecht zijn voorjaarsvergade ring gehouden, voor het eerst onder voor zitterschap van mr C. Th. E. graaf van Lynden van Sandenburg uit Neerlang broek, die in zijn openingswoord sprak over de onrust welke bij de land- en tuinbouw heerst over de dalende prijzen op de wereldmarkt. Er is een zekere angst voor een herhaling van de crisis uit de jaren dertig. Hij deelde deze angst niet. W ellicht zullen de zuivelboeren in 1953 een neergaande lijn meemaken, doch zij zijn door hun stands- cn technische orga nisaties veel beter ingericht om de ge volgen van een dalende markt op te van gen. De regering is z.i. eveneens veel betel voorbereid; ook op het gebied van de werkgelegenheid. Wat betreft garantie prijzen, was de voorzitter van mening, dat deze niet gebaseerd dienen te zijn op een soort sociale vcrzorgingsgedachtè. De melkveestapel was in 1952 kleiner dan in 1951. De totale melkproductie bleef niet veel achter bij die van 1951. Evenals in 1951 was in 1952 de boterproductie weer lager dan het voorgaande iaar. De terug gang sinds 1950 bedroeg 21 pet. Tot half Maart van dit jaar was de boterproductie echter weer 20 pet hoger dan im de over eenkomstige periode van i952. De kaas productie is nog steeds stijgende. Sinds 1950 is de productie van fabriekskaas met 18 pet vermeerderd. Deze verhoging zet zich tot nu toe ook in 1953 voort. Ook de productie van gecondenseerde melk is nog steeds stijgende. De verkoop van con- sumptiemel'k steeg in 1952 weliswaar 2 pet, doch dit is niet meer dan de bevolkings aanwas, zodat het gebruik stationnair bleef. De prijzen der producten waren in 1952 go'ed tot zeer goed te noemen. Een tijde lijke boterschaarste en mogeiij'k ook enige speculatie veroorzaakten in de maanden September en October zelfs abnormaal hoge prijzen, met een teruggang in de binnenlandse consumptie ais gevolg. De opbrengst van de export in zuivelproduc ten was 17,6 pet hoger dan in 1951. Ten dele is dit veroorzaakt door de hogere wereldmarktprijzen. In tegenwoordigheid van de directeur van het loodswezen te Rotterdam, de heer J. Tissot van Patot, en de hoofdingenieur van de technische dienst bij de Rijkskust- yerlichtmg, de heer Van Diggelen, heeft het hoofd van de kustwacht de heer M. Meganck, de geheel verbouwde en geres- taureeide lichttoren van Westerschouwen gisteravond om half negen officieel weer in bedrijf gesteld. Het licht heeft nu een lichtsterkte bij draaiend licht van 5.200.000 kaarsen en bij stilstaand licht van niet minder dan 13.000.000 kaarsen. Omstreeks 1910 liep in Surabaja 'n kleine jongen rond, die steeds maar dacht: „Als ik maar eenmaal een stuurwiel in mijn handen heb kom ik vooruit in de wereld". Omdat vliegen in die tjjd nog een riskante bezigheid was ging Jan Moll in Nederland naar de Zeevaartschool en be gon daarna zijn loopbaan aan een scheepsrad. Maar toen hu in 1925 een kans kreeg om als leerlingvlie ger bij de militaire lucht vaart in Indië te komen pakte hij deze kans met beide handen aan. Nog in hetzelfde jaar behaalde de heer Moll zijn brevet. Toen hij drie jaar later in Bandung de heer Ples- man ontmoette trad hn in dienst bij de K.L.M. Gistermiddag was de heer J- J. Moll, thans commodore op de Azië- Australië route van de K.L.M., het middelpunt van een grote groep voor aanstaanden uit de vlieg wereld, die hem op Schip hol huldigden met zijn 25-jarig jubileum. Namens de directie van de K.L.M. sprak de hieer J. van Bal- LUCHTMILLIONNAIR kom waarderende woor- het adres van de jubilaris, en memoreerde de belangrijkste gebeurte nissen in het vliegleven van de heer Moll: het deelnemen aan de Abel lasman-vlucht in 1931, het winnen van de Mel bourne-race in 1934 en zijn arbeid gedurende de oorlog toen majoor Moll in Engeland het 320ste squadron oprichtte en later voor het Coastal Command tal van vluch ten over vijandelijk ge bied maakte, o.m. naar Moskou en Noord-Afrika. Ook het hoofd van het vliegbedrijf van de K.L.M. de heer A. D. Snitzlaar, uitte zijn waardering voor het werk van commodore Moll, die hij als een voor beeld voor het gehele per soneel stelde. Namens de collega's en zijn vrienden overhandigde gezagvoer der J. Abspoel een boek over zeezeilen en een klok die glazen kan slaan (pre cies zo'n klok kreeg kapi tein Kurt Karlsen bij zijn bezoek aan Hamburg) voor het jacht van de heer Moll, die een harts tochtelijk zeiler is- IN zjjn dankwoord zei de jubilaris, wiens echtgenote eveneens in de hulde werd betrokken, dat h(j tegen het vliegen maar een bezwaar heeft: het nachtvliegen. „Ik hoop dat er nog eens een ko ninklijke vereniging van „MIJN IDEAAL BEREIKT" internationale luchtreizi gers zal bestaan, waarvan de leden er slechts prijs op stellen van 's morgens zes uur tot 's avonds zes "j,r te vliegen, maar na die tijd in een comforta bel hotel willen verblij ven". Deze woorden ver wekten grote hilariteit onder de aanwezige col lega's van de heer Moll die het echter niet zo kwaad bedoelt als men weet, dat hij twee jaar geleden reeds de pen sioengerechtigde leeftijd bereikte, maar er de voor keur aan gaf te blijven vliegen. Deze luchtmil- lionair kreeg het vorige jaar de gouden medaille van de K.L.M. omdat hij toen meer dan 22.000 vlieguren achter de rug had. Na het officiële gedeelte volgde 'n gezellig samen zijn, tijdens hetwelk vele oude herinneringen wer den opgehaald.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1