GROOT SUCCES VOOR „DE ZINGENDE JEUGD" UNIQUE - SCHIEDAM en Oost-Londen Ook de kinderen hadden feest Koninklijke rijtoer door Noord J aargangen Fa.S.&P.ADAMS SST KUNSTAGENDA Eeuwfeestherclenkiiig sterfdag Frédéric Ozanam Bij voortzetting van T V.-uitzending SOLEX SERVICE STATION Ter viering van pastoor Blok's zilveren jubilé Weer Zweedse spionnage-affaire Correctie Staatsloterij Het vermiste jacht „De Zuiderzee" De rampschade in Westelijk N.-Brabant Fred Roeske onder scheiden PAGINA 2 DONDERDAG 4 JUNI 1953 SCHIEDAM //V ROTTERDAM GESLAAGD VOOR ZWEM DIPLOMA WAT ER VERLOREN EN GEVONDEN WERD Op 2 Juli te Utrecht Grote overheidssubsidie noodzakelijk R. K. HANDBALVER. U. V. G. LOOS ALARM BURGERLIJKE STAND Verbeurd verklaard VACANTIETOESLAG RIJKSPERSONEEL Twee stoffelijke overschotten geborgen NED. VRACHTENMARKT NETTE JONGEN N.V. ASSURANTIE-MIJ NIEUWE HAV BANK SCHIEDAM Premie-ontvangst boven 2 millioen gestegen WIEK AFGEBROKEN INVAL IN SPEELCLUB TE DELFT Totale bedrag op 4.864.720 getaxeerd GESLAAGD Passage-theater: De Wrede Zee (14 j.L Monopole Theater The Underworld Story (14 j.). Stedelijk Museum: Werken van leden Schied. Kunstenaarsgemeenschap van 23 Mei tot 15 Juni op Woensdag, Zaterdag en Zondag van 25 uur. Vrijdag 5 Juni TONEEL EN MUZIEK Schouwburg, 8 uur: Ballet Sonja Gaskell Koninginnekerk, 8 uur: Rotterd. Philh. Ork., o.a. Requiem van Maurice Duruflé Doof stommen Instituut, 8 uur: Leerlingenuitvoering Toonkunst. BIOSCOPEN Arena: Robin Hood (a.l.); Capitol: Atoomstad (14 j.Cineac en Colosseum: Bureau Zeden politie (str. volw.); Harmonie: Levend inge metseld (18 j.); Lutusca: Meisjes in het wit (14 j.); Luxor: Caroussel (a.l.); Passage (Schie dam): De Wrede Zee (14 j.): Prinses:: Kan- geroe (14 j.Rex: De Geheimen van Scot land Yard (14 j.); 't Venster: Edouard et Ca roline (18 j.); Victoria: Bureau Zedenpolitie (str. volw.). verdriet, wat uit sommige gedeelten sprak, bleef ontroerend mooi en ongeschonden en dit heeft het geheel tot een zó groot succes gebracht. Veel van de ouders, die in Musis aanwezig waren, kregen hun kinderen anders te zien. Konden nu eens dieper in die kinderharten kijken. Vooral in het tweede bedrijf van „Onze Lieve Vrouwke in het bos", waar het berouw moest worden getoond, wisten veel van de kinderen zich volkomen in te leven. Hier was geen sprake van enige onver schilligheid of ruwheid, die men bij kin- der-opvoering vaak krijgt te aanschouwen. Er werd deze maal bijna vergeten naar Vader en Moeder in de zaal te kijken. Een raad die de regisseur hun vóór de opvoering nog zo had ingeprent, maar die helaas toch nog door enkelen in de wind werd geslagen- G. B. Een stampvolle benedenzaal van Musis Sacrum heeft gisteravond getuigd van een briljante zang- en speluitvoering van het R. K. Meisjeskoor „De Zingende Jeugd". Tot in de kleinste bijzonderheden had de directeur, die zich deze avond ook een prima regisseur toonde, het programma het cachet van het bijna volmaakte gege ven. Het werd een opvoering vol emotie, die bij iedere bezoeker een waar respect heeft weten af te dwingen van wat de R. K. Schiedamse jeugd ook aan zang en spel brengt. De jonge leden van het R. K. Meisjes koor „De Zingende Jeugd" hebben gister avond weer van zich doen spreken. Ook ditmaal kan de critiek die er op de zang en speluitvoering te geven is, niet anders dan opbouwend klinken- Het is van de leiders van deze uitvoering, de heren C. P. Vredebregt en J. W. Linkels, een stre ven geweest, om het geheel, naast het amusement ook een diepere Intentie te geven. Men heeft er in deze twee zang spelen: „Koning Brombeer" en „Onze Lieve Vrouwke in het bos", ook naar ge streefd om de kinderen iets van hen zelf, iets van hun eigen karakter in het spel te doen uitkomen. En dit was het, dat gis teravond de velen, die Musis bevolkten, zo diep heeft ontroerd. Er sprak iets uit deze kinderharten. Iets van warmte en gevoel, dat in de vrolijke noot of senti mentele uitdrukking van het spel zijn weerklank vond. De regie had de kinde ren niet alles ontnomen, van wat zij zelf dachten, het beste te kunnen brengen. Zeker, het geheel moest geleid worden; er moest door directeur en spelleider aan geschaafd worden, maar de kinder lijke kern heeft men toch heel gelaten. Dat kinderlijke geluk en dat kinderlijke Tijdens een clubuur van de „Schiedamse Reddings Brigade" op Dinsdag 2 Juni in het Sportfondsenbad, legden wederom enkele jeugdleden de proef af voor het voorbereidend bondsdiploma van de „K. N. B. R. D." Dit is het zwaarste diploma op het gebied van zwemmend redden wat door jongelui beneden de leeftijd van 16 jaar kan worden behaald. Allen slaagden met vlag en wimpel, aldus de examina tor de heer J. W. Tupker, gedelegeerde van de lrK. N. B. R. D.". De namen der geslaagden luiden Tine Bleeker, Henny Figee, Bep Simons en Loes Veerkamp. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie, tussen 912.30 uur en 26 uur Blauwe capuchon, rode autostep, Lips- sleutel. ring met sleutel. Te bevragen bij de vinders lichtbruine dameshandschoen (R.), C. A. Spruijt, Hargsingel 31; geel kinderhoedje, L. Wee- da, Kreupelstraat 22; blauwe jongensjek ker, Th. v. d. Voorden, Singel 80; bruine parapluie-hoes, B. Dries, Leibnitsstraat 14a; blauwe damessjaal, L. van Woerkom, Stephensonstraat no. 36; 1 paar witte he rensokken, R. Sijkens, Rubensplein 26a bruin kinderwantje, Th. Engering, Ru bensplein 20a; rood geblokte sjaal, J. Sut- torp. Buitenhavenweg 176b; zwarte cein tuur, Timmermans, Stngel 154a; groen glacé dameshandschoenen, B. Janse, Alex Numanstraat 18a; 1 paar glacé dameshand schoenen, T. v. d. Grijp, Ridderkerksestr. no. 48b (2 x bellen); zwarte alpinomuts, L. Krabbendam, B. K. laan 288; bruin leren actetas, Postkantoor, .Tuinlaan; kinder- portemonnaie, P. Sandstra, Eendrachtsir. 35b; damesarmband, M. Krommenhoek, Beierelandsestraat 53a; armband, A. de Beer, Potgieterstraat 10b; bedrag van 10, Couprieg, Edisonstraat 861, Den Haag (navraag fa Medor, Nooldvest); zilveren ring met bruine steen, C. Brand,, L. de Colignystraat 40; blauwe plastic porte- monnaie, J. Hamakers, D. van Wassenaar straat 21b; kilometerteller van rijwiel, J. Vollebregt, Fabriplein 20b; kinderschopje, J. Aleman, Warande 175b; gele kinder kruiwagen, L. Meulstee, Da Costastraat 26a; reservewiel van auto, Penning, Rot- terdamsedijk 255; rode autostep met lucht banden. v. d. Meer Schoep, Snellius- straat 54; poesje pl.m. weken, mevrouw Witkampf, Fr. Haverschmidtlaan 65; klein bruin hondje, Luhrman, Stadhoudersl. 69. Op 2 Juli a.s. zal te Utrecht de nationale eeuwherdenking plaats vinden van de sterfdag van Frédéric Ozanam, die in 1833 het initiatief nam tot de oprichting van de St. Vincentiusvereniging, die zich reeds dadelijk snel over de gehele wereld ver breidde en die sedert 1846 ook in Neder land werkzaam is. Om 10 uur die dag zal de aartsbisschop coadjutor van Utrecht een Pontificale H. Mis opdragen in de kerk van O. L. Vrouw ten Hemelopneming, terwijl om 3 uur n.m. een plechtige herdenkingsbij eenkopist zal worden gehouden in het gebouw Tivoli, alwaar prof. mr J. J. M- v. d. Ven, hoog leraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht de herdenkingsrede zal uitspreken. De muzikale omlijsting zal worden verzorgd door het mannen- en jongenskoor van de Kathedrale kerk te Utrecht en het Gelderse Orkest (voormalige, Arnhemse Orkestvereniging). Kort geleden is het voorbereidend proces tot zaligverklaring van Frédéric Ozanam met goed gevolg beëindigd, zo dat binnen niet al te lange tijd de opening van het officiële proces te Rome kan worden tegemoet gezien. De internationale herdenking van de sterfdag van de Stichter der St. Vincen tiusvereniging zal in September a.s. te Parijs plaats vinden in aanwezigheid van deputaties van alle landen, waar deze vereniging werkzaam is. (Van onze Haagse redactie) Nu do ministerraad zich in beginsel heeft uitgesproken voor voortzetting van de televisie-uitzendingen na afloop van de experimentele periode per 1 October a.s. wordt met verschillende organen overleg gepleegd over de in verband hiermede te treffen maatregelen. Becijferd Is dat voor de eerstkomende tien jaar een bedrag van 40 millioen gulden nodig is om de uitzen dingen te financiëren. Hiervarf zal volgens globale schatting 15 millioen door het hef fen van kijkgelden kunnen worden opge bracht. De resterende 25 millioen zullen door middel van overheidssubsidie moeten worden verschaft. Op welke wijze dit subsidie zal worden verleend alleen door de Centrale Over heid dan wel mede door de provincies en de gemeenten, vormt nog een der onder werpen van bespreking. Het is niet uitgesloten dat de regering eerst nog een nota over een en ander aan de Tweede Kamer zal voorleggen. Wordt echter bij het overleg met de betrokken instanties een overeenstemming bereikt, welke ook in wijder kring weinig verschil punten meer zal overlaten, dan is het zeer wel mogelijk, dat minister Cals reeds aan stonds een wetsontwerp tot wijziging van de O.K.W.-begroting, welke de subsidie verlening mogelijk moet maken, bij de Staten-Generaal indient. De training zal hedenavond normaal doorgaan op het sportterrein Spierings- hoek. Dus niet in de zaal Oude Kerkhof. Aan de WeSterkade heeft gistermiddag nogal enige consternatie geheerst, doordat enkele kleine jongens verteld hadden dat een zes-jarig kameraadje in het water was gevallen. De 30-jarige pijpfitter H. G. L. uit de Lekstraat en de 38-jarige chauffeur E. V. uit de Schinkelstraat te Rotterdam, zijn gekleed te water gespron- gei», en hebben herhaaldelijk gedoken, maar tevergeefs. Er is ook de hele mid dag gedregd. De jongens moeten zich ver gist hebben, want tot hedenmorgen is er ook geen aangifte gedaan van vermissing van een kind. 'n Vm é*r Hnm fabrikaat GEBOREN Anthonie, zn van J. v. d. Vlugt en N. M. van Zwieten. Theodorus H., zn. van J. P. Schoenmakers en M. Th Th. Romijn. Teunis H. M., zn van J. Hersbach en J. M. B. HeezeWilhelmus M. M., zn van J. Hersbach en J. M. B. Heeze. Nellie B.. dr van W. Scherpe- nisse en A. Boudestein. Jacob H., zn van J. Ph. Erdtsieck en J. Lagerweij, Willem C.. zn van G. Lankamp en J. van Heest. Louisa Th., dr van C. Hermans en C. J. Jansson. Jacobus M„ zn van J. M. Woermeijer en M. J. Droog. Jo hannes H. M. A., zn van J. H. van Ber- gem en C. Th. Th. Vink. OVERLEDEN A. Noordijk 73 jaar. A. den Hoedt, 40 jaar. Burg.. Knappertlaan 6, Tel. 68100 en 67100 In Stockholm is een nieuwe spionnage- zaak ontdekt. De reikwijdte er van kan op het ogenblik echter nog niet worden overzien. De Stockholmse politie heeft de 19- jarige Lars Henrik Torselius, die van goede huize is doch met zijn familie heeft gebroken, aangehouden, verdacht van po gingen om militaire geheimen uit te le veren aan de Sovjet-ambassade in de Zweedse hoofdstad. De politie gelooft, dat financiële overwegingen en niet politieke de verdachte tot zijn poging tot spionnage hebben gebracht. In de uitslag van de Staatsloterij ge lieve men de volgende verbetering aan te brengen: Categorie nieten: aanvullen 20076 aangeboren, indien ze niet eveneens met geschenken waren komen opdagen. Ze hebben pastoor Blok, die met zijn kape laans het feest meemaakte, eerst toege zongen, wat al een aardig geschenk was. Want ze zongen natuurlijk een speciaal liedje en met blakend enthousiasme. De meisjes deden het vóór de pauze en ze lie ten het lied bovendien vergezeld gaan van een keurig geschenk: twee zelfgemaakte beurzen en een stooltje in foudraal, ja, heus, alles zelf gemaakt. Een geschenk, om trots op te zijn, zowel voor de schenkster- tjes als voor degene, die er mee vereerd werd. De jongens hebben na de pauze hun lied ten beste gegeven. Een goochelaar, Wim Uytdewilligen, heeft de talrijke schare op voortreffelijke wijze vermaakt. Hij bleek tevens een jongleur met een verras sende vaardigheid te zijn. Hoe mctoi en adembenemend het soms was, onze pen weigert eenvoudig, het te beschrijven. Wie er meer van wil weten, vrage het de ouders, wier oren gisteravond wel getuit zullen hebben. En anders nodige men één van pastoor Blok's gasten eens 'n middagje of zo uit. Ze zullen alles haar fijn vertellen. Overigens, wat een kelen kunnen die meisjes en jongens uit de Gor zen opzetten. Wim Uytdewilligen deed hen telkens krachttoëren verrichten, waarin ze zelf nog de meeste schik hadden. Stel je voor, een heel stel klassen van de scholen in de Gorzen, dat uit volle borst krijt: foetsie stokkie. Concierge de Veth keek af en toe bezorgd naar de kolommen, of die het misschien zouden begeven. Maar ze hielden het en in goede banen gehouden door het onderwijzend personeel, verliet de opgetogen en heel voldane schare de zaal, om zo spoedig mogelijk thuis allerlei sterke verhalen te vertellen. Inmiddels, we weten zeker, dat ook pastoor Blok bijzon der van zijn initiatief genoten heeft. De kinderen van de Gorzenparochie heb-' ben gisterenmiddag het feest van pastoor Blok gevierd. En hoe. Ze hebben ge lachen en gegierd, geklapt en hun instem ming geroepen, ja uitgeschreeuw. De grote zaal van de R.K. Volksbond was des mid dags geheel gevuld met montere jongens en meisjes. Het zouden geen jongens en meisjes uit de Gorzen zijn geweest, wie spontane hartelijkheid en medeleven is echter net iets te vroeg kwam. Want de koop het ging om een partij oud ijzer was nog niet gesloten. Dus werd G. vrijgesproken van het ten laste gelegde, dat luidde dat hij in een Schiedamse ha ven zonder vergunning aan het opkopen was geweest. Hij werd echter veroordeeld tot 7.50 subs. 3 dagen, omdat hij met zijn boot in een Schiedamse hqven had geva ren De man deelde mee, tegen dit vonnis in hoger beroep te zullen gaan. De Schiedamse caféhouder J. K. R, heeft een verlof A, maar had toch jenever in voorraad en in het klein verkocht. Een fles jenever was bij hem in beslag geno men. Wegens het in voorraad hebben van jenever werd hij veroordeeld tot 15 of 6 dagen en omdat hij jenever in het klein had verkocht, tot 25 of 10 dagën. De in beslag genomen fles jenever werd ver beurd verklaard. Het Tweede-Kamerlid Lucas (KVP) heeft aan de minister van Binnenlandse Zaken schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Is het waar, dat voor het rijksperso neel de vacantietoeslag in 1953 wederom is vastgesteld op 2 pet van het salaris tot een maximum van 50 voor ongehuwden en 75 voor gehuwden? 2. Is ook de minister van oordeel, dat de onder 1 genoemde maxima een nivel lerende strekking hebben? 3. Is ook de minister van oordeel, dat het stellen van maximum-grenzen met een dergelijke strekking in de huidige tijds omstandigheden ongewenst is? 4. Is de minister bereid te bevorderen, dat bij het verlenen van een vacantie toeslag aan het rijkspersoneel in 1953 geen maxima worden gesteld? Advertentie Een Urker schipper is gistermiddag met twee lijken aan boord de haven van Urk binnengelopen. Het bleken de stoffelijke overschotten te zijn van het echtpaar SpikerVan Werven uit Meppel. De heer Splker was 54 jaar oud, zijn echtgenote 43. Beiden waren voorzien van zwemves ten, zodat men aanneemt, dat zij getracht hebben zich zwemmende te redden, toen, zoals men weet, bun jacht „De Zuiderïee" Zondag jl. bij Flevostad zonk. GEVRAAGD voor direct beschaafde 2 Juni, n.m., 75 ton oud ijzer, Alblasserdam 1005 ton kunstmest Amsterdam; 205 ton granen Meppel; 105 ton ranen Doetinchem; 175 ton granen Zwolle; 85 ton granen Boxmeer; 150 ton granen Almelo; 250 ton veevoeder Den Bosch; 50 ton gerst Leeuwarden; 540 ton suiker Roosendaal; 85 ton granen Raalte; 250 en 150 ton stukgoed Amsterdam. Totaal 39 reizen, 8 vletreizen. 3 Juni, v.m.r 380 ton granen Lochem; 142 ton granen Zaanstreek; 216 ton palmpitten 1/ varen; 200 ton gerst Deventer; 307 ton gerst Zutphen; 320 ton gerst Veghel; 150 ton gerst Wageningen; 385 ton gerst Arnhem; 400 ton cellulose Maastricht. alsmede een voor winkel-, loop- en magazijn- wenk. Leeftijd 1618 jaar. reserve per ulto 1952 5.500.000, vormende derhalve aan extra waarborgen boven de op zeer veilige grondslagen berekende premiereserve een bedrag van 6.500.000. In de afdeling Varia, omvattende onge vallen-, wettelijke aansprakelijkheid- en autoverzekeringen, enz. en in de afdeling brand- en inbraakverzekeringen, enz. werd in 1952 in totaal aan premiën een bedrag van ruim 2,1 millioen geboekt tegen 1,9 millioen in 1951. Het schadeverloop was in het verslagjaar in het algemeen niet ongunstig. Uitgekeerd werd in totaal 981.000. De reserve onver diende premie werd voor alle afdelingen wederom gesteld op 50 pet der in het boek jaar geboekte premiën eigen risico en be draagt thans 720.000. De balans vermeldt naast de liquide mid delen ad ƒ266.000 een totaal bedrag van ƒ2,3 millioen beleggingen. De koerswinst op effecten en op de inschrijvingen Groot boek 1946, totaal bedragende 46.500, werd aan de extra reserve toegevoegd. Uit de bedrijfswinst ad 238.400 werd aan de extra reserve bovendien toegevoegd een bedrag van 78.400. Voorts werd 'n reserve voor diverse doeleinden gecreëerd ten be drage van 25.000 en aan de reserve voor nog te betalen belastingen 68.000 toege voegd. Voor uitdeling werd een bedrag van 68.800 bestemd. Mede in verband met de herdenking van het 50-jarig bestaan van het bedrijf deze zomer en omdat de resul taten het ruimschoots, veroorloven, is het dividend verhoogd van 25 tot 30 per aandeel van 1000, waarop 10 pet is ge stort. De extra reserve bedraagt 1.175.000, vormende met het geplaatst maatschappe lijk kapitaal ad f 500.000 aan extra waar borgen 1.675.000. Heden-middag omstreeks 414 ure 23 Juli 1890) is van den molen „De Witte" adn de Broersvest 'n wiek van 'n roe afge broken en op de Gedempte Vest bij den tuin der Hoogere Burgerschool neergeko men, gelukkig zonder persoonlijke onge vallen te veroorzaken; alleen een paar boomen werden door het gevaarte in zijn val belangrijk beschadigd. Naar wij ver nemen was de roe waarvan bedoelde wiek is afgebroken, sedert lang defect, hetgeen ook aan de breuk duidelijk zichtbaar zou zijn. (Nieuwe Schiedamsche Courant van 24 Juli 1890). NOOT VAN DE REDACTIE: De stenen windkorenmolen „de Witte" werd omstreeks 1716 gebouwd en stond aan het einde van de Broersvest. De politie te Delft heeft in de nacht van Dinsdag op Woensdag een inval gedaan in 'n clandestiene speelgelegenheid ten huize v. N. Th. d. H. aldaar. Nadat de recherche 't pand had omsingeld, belde de inspecteur der recherche aan. Hij stapte met enige van zijn mensen binnen en trof in de woonkamer negen personen, namelijk de bankier, zijn assistent en zeven spelers, rondom het roulettespel aan. De aanwezi gen werden naar het bureau van politie gebracht. Roulettetafel en fiches benevens een bedrag van 550 werden in beslag ge nomen. De bankier en zijn helper, die reeds vier maal wegens het geven van ge legenheid tot hazardspel waren gearres teerd, zijn afkomstig uit Den Haag, de spelers, op een Belg na, uit Delft. Zij zullen voor de officier van justitie worden geleid. Een van de spelers bleek reeds verscheidene van zijn eigendommen, o.a. enige huizen en zijn zaak, te hebben verspeeld. Half April beloofde de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, dat de taxatie van de herstelbare schade aan ge bouwd onroerend goed in het rampgebied van Noord-Brabant, voor zover het de privaat-rechtelijke sector betreft, op 1 Juni 1953 gereed zou zijn. Deze belofte is inge lost. Op 29 Mei j.l. was alle schade aan de getroffen panden, waarvan aangifte is ge daan, in Noord-Brabant getaxeerd. Er zijn bij de rampschadebureaux aldaar in totaal 5400 aangiften van schade aan gebouwen ontvangen. Hiervan zijn er 569 getaxeerd op een herstelbedrag van minder dan 50; in 3666 gevallen werd het herstel getaxeerd op een bedrag van 50 tot 1000; in 847 gevallen was de taxatie tussen 1000 en 3000 en in 318 gevallen was de schade groter dan 3000. De getaxeerde bedragen in de vier hier boven genoemde rubrieken zjjn respectie velijk ƒ9.625,32, ƒ1.294.080,44, 1.435.471,73 en 2.125.543,05, totaal 5.864.730,54. Van al de schadegevallen zijn mededelin gen aan belanghebbenden gezonden. Van de 4831 gedupeerden van gevallen boven 50 die werden opgeroepen op een „zit dag" te verschijnen, zijn 827 niet versche nen, 3506 belanghebbenden verklaarden zich accoord met het vastgestelde schade bedrag, 398 gingen niet accoord. In de ru briek van 50 tot 1000 gingen 92 pet accoord met de taxatie; in de rubriek 1000 tot 3000 90 pet en in de rubriek boven 3000 78 pet. De raadzaal van het Amsterdamse stad huis heeft gisteren getrild van het ge luid van krachtige mannenstemmen die het' Wilhelmus zongen in een koorarran gement van Fred. Roeske, sinds 1897 directeur van de mannenzangvereniging „Apollo". Ter gelegenheid van het 100-jarig be staan van „Apollo" is Fred Roeske bij Koninklijk besluit van 2 Juni benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. „Apollo, dat is Roeske", zei de burge meester mr Am. J. d'Ailly voordat hij de 84-jarige dirigent de versierselen van zijn nieuwe onderscheiding opspeldde. 75ste Jaargang No. 22167 De kantoren der Redactie en Admi nistratie zijn gevestigd te Schiedam, Dam 18. Telefoon 66152 Giro-nummer 590943 Abonnementsprijs 5.85 per kwartaal, 2.- per maand, 0.47 per week. Advertentie-prijs op gewone kolombreedte f 0 15 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele kolombreedte f 0 30 per millimeter noogte Bij contract gelden lagere tarieven, we'kr bij de administratie of bO de erkende advertentiebureaus verkrpgbaar zyn Kampioenen (kleine ndvertentlën) tot 20 woorden 50 eent. Elk woord meer 3 cent. Maximum 60 woorden Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Regelen voor bet Advertentie-wezen. Onze stadgenoot Pater Collignon S.C.J., missionaris in de Congo, die met verlof hier te lande vertoeft, is geslaagd voor het examen paedagogie en psychologie van de Diocesane Kweekschool te Antwerpen. Dit examen is een onderdeel van de op leiding, welke de missionaris moet volgen, teneinde de bevoegdheid te verkrijgen, om op de kweekschool voor inlandse onder wijzers van zijn missiegebied in de Congo les te geven.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 2