SCHEEPVMRTBERÏCHTEN Minister Kernkamp naar Nieuw- Guinea ëe Ned. vacantiegangers verteerden minder dan ooit BEL OF 68817 Unique-Tax GULDENS BESPAREN!? S. S. H. JOftGEN PULLMAN LAND CRUISES MET VACANTIE xxxltmM Spanje Italië Beieren Kampioene:i VERTEGENWOORDIGSTER Kampioen-Advertentiën Vitaminekoek aan de lopende band Scliielands Hoge Zeedijk Grote stakingen in Athene Duitse oorlogs misdadigers in Noorwegen op vrije voeten Gifti gassen 111 waterput Amerikaanse werkgevers in ons land Trek naar de grote steden Advertenf-iën I N.Y. Schiedamsche Steenkolen Handel AFSLAG Openbare Vrijwillige Verkoping £ov*erts gsniuMsW VLUG, Brood- en Banketbakkerij „DE NIJVERHEID" De Kwaliteit Bakkerij ZATERDAG 6 JUNI 1953 PAGINA 10 Te lage delen worden vóór de winter verhoogd GOUVERNEUR STRUYCKEN TERUG NAAR DE NED. ANTILLEN GEEN NIEUWE BESLISSINGEN Arbeiders redden twee mannen het levent MIA-CONGRES TE LEIDEN INSTELLING VAN BEDRIJFS- LICHAMEN Verzoeken aan S.E.R. tot uitbrengen van advies FRUIT- EN GROENTEN- UITVOER NAAR WEST- DUITSLAND Zeeland gereed voor de ontvangst NEDERLANDSE SCHEPEN D. DIJKSHOORN De laagste prijzen van het jaar De beste kwaliteit De meest verzorgde aflevering kolenhok vullen REPARATIES KUNSTGEBITTEN Reïsbureaux van naam f VERMAGERING ZONDER PILLEN GEVRAAGD: Personeel gevraagd Handel en bedrijf V^TELS Goederen aangeboden Diversen Zij dragen haar naam met ere, onze RIVIERTIJDINGEN PASSAGIERS SCHEPEN WATERSTANDEN VISSERIJ 7 m Ruim dertig jaar geleden begon de nu wereldvermaarde Ligakoek, biscuit met vitaminegehalte, van Bergen op Zoom uit de wereld te veroveren. Via Duitsland vond de koek zijn weg naar Italië, Indo nesië, West-Indië, Ierland en tenslotte Amerika. Kort na de bevrijding, toen een nieuwe toekomst open lag, bleek de ruimte te Ber gen op Zoom niet groot genoeg voor de drastische uitbreiding die de directie van de fabriek zich voorstelde. Burgemeester wijlen dr mr Cl Prinsen had echter in Roosendaal langs de spoorlijn naar België en Zeeland een nieuw industrieterrein doen aanleggen, geknipt voor de Liga. Na de bevrijding begon deze firma dan ook met de bouw van een machinefabriek „De Vuurslag" en dicht hierbij werd in 1950 al begonnen met de bouw van de nieuwe Ligafabriek. „De Vuurslag" leverde de bakovens waarin de Ligakoek aan de lopende band gereed komt. Binnenkort wordt al de derde oven in gebruik genomen. De nieuwe Liga fabriek bestaat uit drie hallen en een hoofdgebouw. Het geheel is ontworpen door architect A. Rats te Amsterdam. Vandaag heeft de commissaris der Ko ningin in de provincie Noord-Brabant, prof. De Quay, het nieuwe gebouwencom plex officieel geopend. (Wij hopen op deze opening nader terug te komen. Red.) Voor de waterkering van Rijnland langs de Hollandsche IJssel onder Gouda zijn plannen invoorbereiding om deze buiten het oude stadsdeel van Gouda te bren gen op een keerhoogte van 4.30 m. N. A. P. Zowel voor de waterkering van Rijnland als voor de Schielandsche Hoge Zeedijk langs de Hollandsche IJssel wordt er bij 't bepalen van de hoogte van uitgegaan, dat de afdamming van de Hollandsche IJssel bij Krimpen aan de Lek binnen enkele jaren tot stand zal komen. Het definitief herstel van Schielands Hoge Zeedijk is gedeeltelijk in uitvoering en plannen zijn in voorbereiding om vóór de winter de te laag gebleken delen te verhogen tot 4.30 m. N. A. P. Het herstel van de waterkeringen van de Krimpenerwaard is thans nagenoeg ge heel voltooid. Op enige plaatsen, met name ter plaatse van het overigens geheel herstelde gat te Ouderkerk aan den IJssel, stelde gat te Ouderkerk aan den IJssel, wordt nog gewerkt aan de steenglooiïng en het herstel van de op de dijkskruin aanwezige rijksweg. Aldus enige mededelingen in een aan vullend rapport, door ir J. L. Klein, uit gebracht aan Prov. Staten van Zuid-Hol land over het dijkherstel. De gouverneur van de Nederl. Antillen, mr A. A. M. Struycken, is Donderdag avond van Schiphol weer naar de Neder landse Antillen vertrokken. Gouvern. Struycken is Donderdagochtend in audiëntie ontvangen door H. M. de Ko ningin. Bij deze gelegenheid heeft de gou verneur aan de Koningin een speciaal ge bonden verslag aangeboden van de actie in de Ned. Antillen ten bate van de slacht offers van de overstromingsramp. Personeel van tram- en autobusmaat- schappjjen en de P.T.T. in Athene zijn Vrijdagochtend in staking gegaan. Don derdag legden reeds 10.000 bankbedien den het werk neer voor een „waarschu wingsstaking" van 24 uur. Gevraagd wordt om een onmiddellijke herziening van salarissen en lonen in verband met de gevolgen van de devaluatie vpn de Griekse munt op 9 Apiil, waarbij de waarde van de drachme werd gehal veerd. Er zijn nog meer stakingen aan gekondigd. (Van onze parlementaire redacteur). Naar aanleiding van berichten door een buitenlands persbureau verspreid, over nieuwe plannen van de Nederlandse rege ring voor de ontwikkeling van het bestel in Nieuw-Guinea, wordt van bevoegde zijde opgemerkt, dat hier geen sprake is van nieuwe beslissingen. Men wees er ons op, dat een oriëntatie reis van minister Luns naar Azië en Australië reeds geruime tijd geleden is voorbereid en bekend gemaakt. Het plan van minister Kernkamp om Nieuw-Guinea te bezoeken ten einde zich te oriënteren over de plaatselijke omstandigheden, waar na een parlementaire commissie zich met hetzelfde doel naar Nieuw-Guinea zou be geven, bestaat eveneens reeds geruime tijd. Minister Kernkamp zou tevens de mogelijkheden onderzoeken voor tech nische samenwerking met Australië op bestuurlijk niveau in Nieuw-Guinea, waar toe hij enige dagen besprekingen zal voe ren in Australië. In de memorie van antwoord van het ministerie van Overzeese Rijksdelen is ten aanzien van Nieuw-Guinea reeds op gemerkt, dat buitenlandse deelneming op Nieuw-Guinea welkom zal zijn; met name zal een samenwerking met Australië, dat in Nieuw-Guinea met overeenkomstige vraagstukken te maken heeft aan te be velen zijn. Hit het bovenstaande hlflkt wel, dat het bericht van een buitenlands pers bureau, als zou binnen een maand een verdrag tot stand komen tussen Australië en Nederland voor een verregaande samenwerking op economisch en strate gisch terrein, volkomen uit de lucht ge grepen is. Het te Oslo verschijnende dagblad „Verdensgang" meldt dat alle Duitse oor logsmisdadigers, die zich nog in Noorse gevangenissen bevinden, binnenkort op vr(je voeten zullen worden gesteld. Dit bericht heeft onmiddellijk aanlei ding gegeven tot scherpe redactionele commentaren in de Noorse pers en tot protesten van de „Vereniging van voor malige Noorse geïnterneerden". Het aantal Duitse oorlogsmisdadigers, waar het om gaat, ligt beneden de twin tig. Enkele hunner waren aanvankelijk ter dood en de meesten tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Bij het schoonmaken van een waterput, die al een jaar niet meer in gebruik was, geraakte Vrijdagmiddag om half vijf de 62-jarige H. Groen te Klazienaveen door giftige gassen, die zich onder in de put bevonden, bedwelmd. Zijn zoon, de 32- jarige A. Gro'en, trachtte hem te redden door ook in de put af te dalen, doch hem overkwam hetzelfde lot. De echtgenote van Groen waarschuwde toen arbeiders, die in de buurt b(j sluis bouw werkzaam waren. Dezen persten direct een zuurstof-cylinder in de put leeg en wisten vervolgens de mannen met touwen omhoog te trekken. De inmiddels gewaarschuwde Emmer brandweer trachtte met zuurstofmaskers de mannen weer bij bewustzijn te bren gen. Toen dit niet gelukte zijn zij met een Rode-Kruiswagen naar het Diaco- nesserehuis te Emmen vervoerd. In het najaar zal in Leiden het jaar lijks Mia-congres worden gehouden, waarop de verhouding van Missie en Unesco ter sprake zal worden gebracht. Dit is besloten op de vergadering van presides der academiale missiegroepen, welke te Leiden is gehouden. Aan de bij eenkomst welke stond onder leiding van de nieuwe voorzitter J. Coppes (Leiden) namen behalve afgevaardigden van de NED. Mia ook vertegenwoordigers deel van de Academische Leken-Missie-Actie en van de Vereniging van Katholieke Indone sische studenten in Nederland. De Missie-Interacademiale (Mia) is in 1919 gevormd als een federatie van Ka tholieke Missieverenigingen onder aca demische studenten in Nederland en stelt zich ten doel de missiegedachte on der de studenten te verbreiden en le vendig te houden. Op uitnodiging van het Verbond van Nederlandse Werkgevers, het Centraal Sociaal Werkgevers-Verbond, het Ka tholiek Verbond van Werkgevers-Vak- verenigingen en het Verbond van Prot. Christelijke Werkgevers in ons land, brengt het uit vier personen bestaand presidium van de „National Association of Manufacturers" de centrale in dustriële ondernemersorganisatie in de Verenigde Staten een bezoek van een tweetal dagen aan ons land. Zij werden gistermiddag in hotel Witte brug in Den Haag begroet door de beer Twiinstra namens de vier centrale werk geversverbonden in ons land. Deze be groette in het bijzonder de heren Cla rence Hunter hoofd van de M. S. A.-mis- sie in ons land, de minister zonder por tefeuille. mr Luns, de vertegenwoordi gers van de ambassade der Ver. Staten in ons land, dr H. M. Hirschfeld en de secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De heer Twjjnstra noemde het con tact tussen de industriëlen zeer belang rijk. Van bijzonder belang is dat contact omdat de bonden met de Amerikaanse ondernemers nog nooit zo nauw geweest z(jn als thans. In dit verband herinnerde hij aan het plan Marshall en aan de Amerikaanse investeringen in ons land. Vervolgens hield minister Luns een toespraak, waarin hij o.a. zeide te hopen dat de Amerikaanse gasten zullen vast stellen, dat ons land een politiek en eco nomisch klimaat heeft, dat voor meer Amerikaanse investeringen gunstig is. Ook sneed de bewindsman het probleem der Amerikaanse invoerbeperking aan. Bij de Soc. Economische Raad zijn ver zoeken ontvangen tot het uitbrengen van advies tot instelling van een bedrijfsli- chaam, van het bedrijfschap voor het ban ketbakkersbedrijf, van het hoofdbedrijf schap op het gebied van de voedselvoor- zieningshandel en een 18-tal bedrijfschap pen voor verschillende onderdelen van dat gebied en van de bedrijfschappen ex port van bloemkwekerij-producten, bin nenlandse groothandel in bloemkwekerij producten, idem voor de boomkwekerij, groothandel in vlees, afvallen en darmen, handel in vee, groothandel in pluimvee, wilde en tamme konijnen, groothandel in eieren, groothandel in kruidenierswaren, groothandel in zoetwaren, import van en tussenpersonen en groothandel in wijnen, idem in gedistilleerde dranken, groothan del in gedistilleerd en likeuren, groothan del in griend, riet en biezen, groothandel in en be- en verwerking van vis en bin nenlandse groothandel en tussenpersonen in bloem en meel. De reeds enige malen verhoogde be dragen voor de invoer van groente en fruit uit Nederland zjjn door de West- duitse autoriteiten heden opnieuw ver hoogd en wel met vijf millioen D.M. voor fruit en met tien millioen D.M. voor groente. Uit het jaarverslag van de A.N.V.V. (de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer) blijkt, dat de Nederlandse toeristen in 1952 nog minder tot verteren geneigd waren dan voorheen. Bij de buitenlandse gasten was dit verschijnsel in veel minder sterke mate te constateren. Het jaarverslag constateert verder, dat de toeristenstroom in 1952 weer aanzien lijk groter was dan in voorgaande jaren. Het vantal overnacht ngen steeg in ver houding tot 1951 zelfs met bijna 22 pro cent. Lagere luchttarieven en toeristen schepen brachten veel Amerikanen naar ons land; de helft meer dan in 1951. Alles bij elkaar brachten de toeristen voor 114 millioen gulden deviezen in het laatje. Daarnaast gaven zij voor ongeveer 20 millioen gulden aan vervoerskosten in ons land uit. Bijna de helft van alle toeristen lo geerde in Amsterdam; de hoofdstad her bergde in 1952 632.000 logeergasten. In Den Haag logeerden 272.000 en in Rotter dam 159.000 gasten, hetgeen betekent dat ongeveer tachtig procent van alle toeristen hun heil zochten in deze drie steden. Wat betreft de toekomst; van uitbrei ding van het binnenlands toerisme heeft men. gezien de verminderde koopkracht en de drukkende belastingen, geen grote verwachtingen. De voorzitter van de provinciale Zeeuwse V.V.V., mr J. Moolenburgh, heeft gisteren op de jaarvergadering van de A.N.V.V., welke werd gehouden in Huis ter Duin in Noordwijk, verklaard dat men in Zeeland de toeristen weer als vanouds kan ontvangen. Er wordt hard aan wegen, straten, boulevards en hotels gewerkt om alles voor het grote seizoen weer in orde te hebben. Zonder overdrijving kan gezegd wor den, dat met uitzondering van een hotel te Breskens en enige reserve ten aan zien van Schouwen-Duiveland, de gehele Zeeuwse hotellerie weer intact is, aldus mr Moolenburgh. ROTTERDAM aangekomen. 5 Juni: Teresa, Havre, benzine, v. Ommeren, 2e Petrh., boei R; Akagi Maru, Antw., stg., v. Ommeren, Merweh. K. V.; Oudaia, Bretmen, stg., Wam- bersine, Maash. T. H. B.; Fauna, Valencia, stg., Wamber- sie, Lekh. T. H. B.; Port Gentil Port Jerome, olie, v. Ommeren 2e Petrh, boei H; Louis Pasteur Cardeljevo, erts, Hugo Stinnes Waalh., paal B; Ophelia, Antw., stg., Wambersie, Schieh; Mor- sum, Bremen, stg., J. Smith, 2e Merweh.; Marco Rusco, Stratoni, erts, Kersten Hunik, Waalh. Fr. Swarttouw; 6 Juni: Hollandia, Gothen burg, stg., Kuyper v. Dam Smeer, IJsselh.; Raket, New castle, kolen, Alpina, 2e Katrh.; Rigel, Norwich, kolen, N. T. B., Waalh.; Lilleborg, Stettin, hout, Neerlandia, Merweh., C Swart- ttouw; A. L Kent, Cardiff, ledig Anth. Veder, Waalh. 9; Silvretta Rouaan, ledig, Schellen, Merwe- hav.; Marmara, Bremen, stg., Wambersie, Schieh; Troubadour Khorramshar, stg., Cornelder, Maash. T. H. B.; Esso den Haag Aruba, olie, Esso Nederland, 2e Petrh. N. M.Hilda, Ldn. suiker, Alpina, Schieh; Shering- hma, Harwich, stg., Hudig Pleters, Merweh.; Dione, Swan sea, kolen, R. K. C., Waalh., Fr Swarttouw; Aurelian, Ldn, ledig, v. Ommeren, boei 8, rivier; Castagna, Newport News kolen, Bergtraship, Waalh. 94; Olivian Coast, Newcastle, stg., Burger, IJssèlh.Trio Ldn, suiker, Rijnlloyd, 2e Kath. vertrokken 5 Juni: Emsen, Gothenburg; Albireo, Recife; Esso Rotterdam, Aruba; Lorre Ottens, Bretmen; Stad Alkmaar, New Orleans; Ludwig Friednch Hamb.; Adolf Vinnen, Bretmen Peach Tree State, N. Orleans; Veendam, N. York; Krautsand, Bremen; Lisboa, Bilbao; Not tingham, Kingslynn; Djerada Calais; Yvonne, Duinkerken; Rio Gualeguay, B. Aires; Hai Huang, Valencia; La Salle, Antw.; Dinara, Hamb.; Maipo, Antw.; Hathor, Lissabon; Sig- vard, Stockholm; Nijenburgh, Stockh.; Nieuwehaven, Kopen hagen; Baden, Oslo; Ardetta Manchester; Thisnit, Harburg; 6 Juni: Black Heron, N. York; Theano, Dublin; Vesta, Bruns- buttel; Themsleigh, Tees; Ver- cors. Duinkerken; Hoflaan Mantyluot. IJMUIDEN aangekomen 5 Juni: Douro, Middel!» Zee, stg.; Saparoea, W. Afrika, stg.; Bervik, Ldn, ledig; Cottica, W. Indië, stg.; Spaarnestroom, Huil, stg.; 6 Juni: Wilja, Elesmereport, chemicaliën; Holderness, Goole, stg.; Flevo, Malaga, stg.; Abro, IJstad, hout; Egbert Wagenborg Skutskar, hout; vertrokken 5 Juni: Trude K, Antw.; Thornburq, Stettin; Jan, Skutskar; Jagersfontein, Z. Afrika; Hollandia Gothenburg; Serula, Liverp.; Bilma, Antw.; Wormo, Stockholm; RSus, W. Indië; Archangelsk Spitsbergen Bomma, Oslo; Draco, Aarhus; 6 Juni: Drie Gebroeders, Bohus; Bohus, Tyne. Aagtedyk 5 600 m. NO v. Bar bados. Aagtekerk 5 v. Pt. Said n. Rottm. Aalsdyk 5 te Havana. Aardyk 5, 360 m. ONO v. de Bahama's. Abbekerk 7 te Aden verw. Agamemnon 5 v. N. York n. Ciudad Trujillo. Albireo 5 v. Rottm n. Z. Amerika Algenib p. 5 Finisterre. Alioth 5, 135 m. NW. v. Kaap Blanco. Al ja p. 6 Dover. Alwaki 5 te Rio Jan. Amazone 5. 20 m Z v Guernsey Amor 5, 110 m. ONO v. Gibr. Amsteldyk 6 v. Corpus Christi n. Houston. Appingedyk 4 te Tampa. Arendsdyk 5, 260 m. ZW v. de Bermuda's. Arkeldyk 5, 470 m. NO v. Flores Armilla 6 te Pladju verw. Arnedyk p. 5 Vlissingen (ing.) Atlas 5 v. Tarragona n Valencia Axeldyk 5, 340 m. ONO v. de Bermuda's. Baarn 6 te Pisco. Bab T p. 6 Es j berg. Baltic p. 5 South End. Barendrecht p 6 Daedalus Rif Auto's met gesloten Aanhangwagens KIEST EEN BRIL STAAT DUS DIE U w Mr OPTlCIëN St LIdninastraat 1 - Tel. 67649 Schiedam Ja, indien U nü Uw kolen koopt. Daarom naar de: Noordvest 13-19 Telefoon 68208—68831 Spaar bjj ons voor Uw kolen! Voor binnen 1 dag gereed B. P. H. JANSE Hoogstraat 107 - Telef. 67811 Op Vrijdag 12 Juni 1953 des v.m. 11 uur, in de Ned, R.K. Volksbond, L. Haven 71, te Schiedam, van de navolgende te Schiedam gelegen panden: 1. WpstfrankelftVidgPstraat 41, groot 108 c.a„ staande in veiling op f 4300.-; 2. Weatfrankelandsestraat 43, groot 94 c.a„ op f 4300.-; 3. Laan 2, groot 27 e.a„ op f 650.-. Notaris A. S. H. A. Blaisse, Nieuwe Haven 149, Schiedam, Telefoon 68116 Notaris P. SCHABERG te Schiedam zal op Vrijdagen 12 en 19 Juni 1953, telkens v.m. 11 uur, in het Geb. R.K. Volks bond, Lange Haven 71 te Schiedam, in het openbaar verkopen bij veiling en afslag: Het op zeer gunstige stand ge legen winkel- en woonhuis met bovenwoning en erf te Schiedam aan de BROERSVEST 115 en het BROERSVELD 148 groot 1 are 14 centiare. Verhuurd: het winkel- en woonhuis voor f 12.65 p.vv., de bovenwoning voor f 6.90 p.w. totaal f 1016.60 p. j. Grondbel. f 63.74; Straatbel, f 22.41. Aanv. en betaling 20 Juli 1.953. Bezichtiging 10 en 11 juni 1953 van 10-12 en van 2-4 uur. Nadere inl. en toegangsbew. t. k. v. de Notaris, Tuinlaan 102, Schiedam, tel. 68900 en 66283. organiseren de Selecte reizen per moderne autocar, o.l.v. stewardess, naar 18 dgn f 595.-. 23/8 - 13/9 14 dgn f 475.-. 20/6 - 18/7 - 8/8 Vertrek Vertrek - 29/8 8 dgn f 230.-. Vertrek 11/7 - 1/8 15/8 Inlichtingen en boekingen bij Met ons BIBEIXA CORSET en BUSTEHOUDER heeft U I een goed figuur. Alles wordt precies op maat gemaakt. I Prüs vanaf f 24.75 Komt U vrijblijvend kijken in onze SHOW-ROOM STROEVE - BROERSVEST 27 American Express - Rot terdam - Den Haag - Am sterdam - Enschede. \Vag»ns-LIts//Conk - Rot terdam - Den Haag - Am sterdam Wm H. Müller Co. N.V. Rotterdam - Den Haag - Amsterdam. Hoyman Schuurman - Amsterdam Havas Esprinter - A'dam om opgeleid slagersvak. te worden in het koper- P. J. Mol en Co, Nieuwe Haven 237, Schiedam Telefoon 67383 In onze boeken-verkooporganisatie is plaats voor een Actieve, beschaafde en welbespraakte dame voor het bezoeken van geselecteerde adressen. Na korte inwerkDeriode garantiesalaris provisie. Eigenhandig geschreven brieven (geen ballpoint) on der no. 45955 Kortenaerstraat 1, Rotterdam. ^LONS Gevraagd voor de hele dag: bezorger (liefst gepens.) goed kunnende fietsen Aanmelden: Maandag 9-12 uur: Tandtechn. lab. G. Ilalvax, Westmolen straat 1, Schiedam. Voor spoedige indiensttreding gevraagd: Dagmeisje. Aan melden na 's avonds 7 uur. Mevr. Blok-Heymans, Burg. Knappertlaan 173, Schiedam. Elastieken kousen, naadloos, onzichtbaar. Van der Sman's Drogisterijen, Hoogstraat 115, Groenelaan 30. Dames, let op. Bij ons een te klas oliepermanent compleet f 4.50. Ook shortwave, nieuw ste Am. methode. Noordmolen dwarsstraat 9, R'dam-Noord, Tel. 80984, 24 j. gevestigd. Baby-commode f 29.-; Kinder- ledikantje f 19.50. Ton- en andere modellen, alles gelakt. Tussenbroek, Edisonstraat 31A Schiedam. Kinderwagenkappen overtrek ken f 9.prima leerdoek; regenzeiltjes met mica f 4.75. Wagens spulten, verchromen en bekleden. Wordt ook afge haald. Bouterse, Boezemstraat 64, Rotterdam, Tel. 21144. U verft zelf? Dan schilders kwaliteit lakverf f 2.G5 per kg.; de beste grondverf f 2.25 per kg. 't Schildershuis. Br. Marktsteeg bij het stadhuis. Foto-reportagedienst B. v. d. Mast, thans tijdelijk geves tigd Singel 80, Tel. Onzichtbaar stoppen. Alle voorkomende brand- en mot gaten, winkelhaken en scheu ren worden door ons onzicht baar gestopt. Billijke prijzen. Spoedige aflevering. Hoogstr. 8, Schiedam, Tel. 67709 (fil. Roeloff). Huur een wasmachine bij „Atlas", Vondellaan 61, telef. 65381. Maandag en Dinsdag f 2.— per halve dag. Vanaf Woensdag f 1.50 p. halve dag. Van Zaterdag tot Maandag morgen 7 uur f 2. Fabrieksaanbieding. Wij ver vormen uw oude vilt of stro hoed tot de nieuwste model len voor slechts f 2.Be zoekt onze showroom. Broers- vest 27 voor Passage. Wegens sterfgeval te koop dressoir, theemeubel, radio- tafel, uitschuiftafel, lamp, zwarte mantels en japonnen, maat 48, t.e.a.b. Bevragen: Bazil, Van 's-Gravesande- straat 29a. Mooi grijs herencostuum z. g. a. n. en grijze demi, beiden m. 52 voor heer middelb. leef tijd. Prijs na overleg. Te bevr. tel. 46308. Glasplaten voor ronde tafels en theemeubelen, glas In lood, verzilveren v. verweerde 9Ple" gels en moderniseren. Advies gratis. Van Loopik's g'8®1.11" dustrie, Boterstr. 39, Schie dam, Tel. 63945. Kramers De Groot, Dam 2, Tel. 67617. Speciaal aanbevo len: Hotelkofflc - Kronings thee. Geen cadeaux, geen kor tingen, maar kwaliteit. Skoda 1951 cabriolet 2 pi. (Roadstar) kleur beige. Be kleding groen leder. Opel 1950 Olijmpla coach, kleur beige. Belde auto's zeer mooi en In prima staat. Onderzoek toege staan. W. Mook, Tel. 332673, Den Haag, Soestdijksekade 451 R.K. meisje, 18 jaar, zoekt vriendin, in het bezit van een fiets. Br. no. S 2521 bureau N.S.C., Dam 18. Agentschap voor Schiedam Magézijn „De Ooievaar" Fa. Leusen-Engelen Hoogstraat 138-144 - Tel. 68097 o.a.VERKRIJGBAAR BIJ: SINGEL 232 EN BH ONZE BEZORGERS NIEUWE HAVEN 241 - TELEFOON 68385 Batoela V. Kllianget a. Am- penan. Bebox 6 v. Vliss. n La Roebelle Bellatrix p. Vlissingen (itg.) Bennekom 6 te Pimentel. Betty p. 6 Balta. Bierum p. 6 Great Larmouth Bintang 6 te Basra. Bloemfontein 5, 220 m. WZW v. St. Vincent (CV) Blommersdyk 5 te Baltimore. Blydendyk 6 te Halifax. Boissevain 5 v. Singapore n. Japan. Boreas 5 te Tunis. Caltex Delft p. 5 eil. Gavdo Caltex Nederland 5 v. Sidon n. Rottm. Caltex the Hague p. 5 Kaap Boucaroni. Caltex Utrecht p. 5 Kaap Roca. Catharina F p. 5 Vliss. (uitg) Chama 5 v. Liverp. n. Berre. Cistula p. 6 Timor. Clavella vertr. 6 v. Oslo n. Rottm, Cleodora 5. 840 m. WZW v. Flores. £°?ta v* Delfzijl n. Bremen Columbus 4 te Hull. Confiance 5 te Lerwick. Conlla p. 5 Sabang. Coryda 7 te Yokohama verw. Curasao 5 v. Goole n. Wark- worth Delfland 5 v Ria Jan. n Amstm Delft 5, 250 ZW v. Flres. Delfzijl p. 5 Vliss. (ing.) Diemerdyk 5 te Bremen. Domburgh p. 6 de Burlingg. Draco 5 v. Amstm n. Aarhus. Duivendrecht 6, 150 m. N. v. Miami. Duivendyk p. 5 de Golf de Dulce. A Dij a 4 te Ramsgate binnenge sleept (machineschade). Edam 5, 540 m. NW v. de Azoren. Eemdyk p. 5 de Bermudas. Elsenburgh p. 5 Kaap Roca. Ena 5 v. S. Juan n. Curacao Eos 5. 100 m. ZW Ouessant. Esso Amsterdam 5, 850 m. ONO v. Sombrero. Esso den Haag 6 te Rottm. Esso Rotterdam 5 v. Rottm n. Aruba. Etrema 3 te Napels. Evertsen 7 te Lith verw. Farmsum p. 6 Singapore. Felipes p. 5 eil. Singkep. Flevo 6 te Amstm. Frans 5, 100 m. ZW. v. Oslo. Frejo p. 6 Vliss., ing. Frieda 4 v. Swansea n. Car diff. Geert Bodewes 6 te Wasa Gooiland 5, 140 m. ZW v. Ouess Grootekerk 5 v. Dar Salaam n Momzambique. Haarlem 2 te Cristobal. Hartel p. 6 Vliss.. uitg Hathor p. 8 Beachyhead Hector p. 5 Kaap de Gata. Hecuba 5 v. Aruba n. Punta Cardonn. Helder 6 te Barranquilla verw. Helena 5, 320 m..N. v. Flores. Helicon 5 v. Madeira n. Curasao Hera 5 v. Puerto Cabelle naar Curasao. Hilversum 5 v. Suez n. Ma al Ahmadi. Horizon 4 v. Delfzijl n. Stettin Ilias p. 5 Beachyhead. Ilos 6 te Philadelphia. Jagersfontein 5 v. Amstm n. Z.-Afrika. Jan p. 5 l.B. Texel. Jan Herman p. 5 Valencia. Java 6 te Djibouti. Karel 4 v. Swansea n. Rottm. Kathleen 5 v. Vlissingen naar Newcastle. Kedoe 5 v. Priok n. Cheribon. Kieldrecht 6 v. Suez n. Japan. Kittv 5 v. Hull n. Amble. Kertonoso 5, 360 m. O. v Fayal Koningin Juliana 5 v. Newry n. Newport. Kortenaer 6 te Leith verw. Kota Baroe 6 te B. Papan. Kota Inten p. 6 Gibraltar Laagkerk 5 te Vizagapatnam Lacra 5 te Malmo. Laertes 7 te Penang verw. Larenberg 5. 300 m. ONO. V. Flores. Leemans 5 te Arendal. Leendert B p. 5 Noordwijk. Leersum 6 te Brownsville. Lekkerkerk p. 5 Kaap Palo». Linge vertr. 6 v. Amstm naar Rottm. Lingestroorr 8, 60 m. N. v, de Smalls. Liseta 5 v. Pladju n. Singapore Lombok 5 v. Davao n. Los Angeles. Loppersum 5, 900 m. O. v. K. Race. Maas 6 te Patras verw. Maasym N p. 5 Bornholm. Macuba p. 5 Ambon. Mafalda (KNSM) 6 te Antw. Melea 2 te Berre. Malvina 5 v. Dunedin n. Miri. Manto 5 te Oporto. Mapia p. 5 Gibraltar. Maria Theresia 5 te Teign- mouth. Marin 2 v. New Orleans naar Puerto Cortez. Marisa 5. 220 m. ZW V. Yoko- hama. Mataram 6 te Colombo verw. Martien 6 v. Aabenraa n. Ha- mina. Meerkerk 5 v. Kaapst. n. Japan Mees Cremer p. 6 East Good win. Merwede 6 te Hambure. Meteoor p. 6 Portland. Metropole 5 te Shoroham. Midas 5 v. Venetie n. Triest. Mirza 3 te Stanlow. Mitra 6 te Stavanger. Modjokerto 5 v. Uort Said a. Rottm. Molenkerk 5, 180 m. NW r. Perim. Mudo 4 te Londen. Muiderkerk p. 5 Oporto. Murena 4, 200 m. NO v. Okinawa Myonla 16 te Beyrouth verw Manjo 4 te Londen. Neeltje B 5 te Midway geank. Nelly 5 v. Liverpool n. Millon. Nestor 5. 900 m. NO v. Guade- loupe. Nimrod 5, 130 m. ONO. van Seaham. ,Mr, Noorderlicht p. 5 U. Aalborg Noordland 4 te Blyth. Oberon 5. 1040 m. wzw v" Flores. Sardinië Omala 5. SO m. O. ell Ootmarsum 5, 270 m. Orionp. S Borkum. Overijssel 5 Guardafui. Palma P. SD*»!. Parkhaven 5 te Rottm. Peter 5 te Mantyluoto. phrontis p. 5 Kaap de Bata. pieter Hubert 6 op de Schelde. Plato 5 v. Kopenh. n. Amsttm. Poelau Laut p. 6 Ceylon. Polyphemus 6 te Halifax. Prins Alexander p. 5 Stilly Prins Frederik Hendrika 6, 890 m. ONO v. Belle Isle. PUrins Johan Willem Friso 2 te Montreal. Prins Maurits 6, 590 m. O. V. Belle Isle. Prins Willem III 5, 530 m. W. v. Vaientia. Prins Willetm V p 5 Vliss (ing) Quirina p. 6 Brunsbuttel. Radja 5 te Algiers. Rafaela 3 te Bangkok. Raki 3 v. Djeddah n. Amstm Reynlers 5 v. Dunggala n. Balik Papan. Rita p. 5 Straat Singapore. Routla 10 te Stockholm verw Ruys 5, 180 m. WZW v. Sabang Hiinland 5. 220 m. WZW v. K Blanco. Saparoea 5 te Amstm. Saroena 5 v. Balik Papan Tarakan. ro Scherpendrecht 5, 120 m. v. Baia. Schie 6 te Lattakia. Silvretta vertr. 6 v. Rottm n. Kopenhagen. Singkep 6 te Charleston. Sliedrecht p. 5 Aden. Soemba 6 te Genua verw. Soestdyk 5 te Galveston. Stad Amsterdam 5 v. Middles- bro n. Narvik Stad Arnhem 5, 720 m. ONO V. Kaap Race. Stad Dordrecht p. 6 Finisterre Stad Schiedam 5, 40 m. W. Stavanger. Stad Vlaardingen 5, 730 m. O. v. Belle Isle. Stanvac Djirak 5, 125 m. Z. v. Kaap Padaran. Stanvac Benakat 5 op rede v. Haiphong. Stanvac Pendoko 6 te Cebu v.w Start 4 te Londen. Stentor 5 v. Madeira n. Bar bados. Straat Makassa 5, 1160 m. W, v. Kaapstad. Strabo p. 6 Algiers. Sunetta 3 te Singapore. Surte 4 te Londen. Swallow p. 5 Sandhammern. Tabian 5 v. Priok n. Semaraug Talisse 5, 300 m. ZO v. K Race Tamo 5 te B. Aires vertr. 9 Rottm. Tankhaven I p. 5 Port Swettenh Tankhaven II 5 v. Bangkok n, Sungei Gerong. Tarakan p. 5 de Balearen. Taria 4 te Sydeny. Tawali 6 v. Suez n. Djakarta, Tero 5 te Beira. Thalatta p. 6 Kaap Bon. Tiberius 6 te N. Orleans. Tilly 4 te Skutskar. Titus 5 v. Amstm n. W. Indie Tjibantjet 5 v. Suarabapa n, Makassar. Tjiluwah 6 v. Priok n. Tand jong Pandan. Tomini 5 v. Singauore n. Dja- karta. Triton 4 v, Puerto Cabello n. i Ciudad Trujillo. Trompenberg 5, 800 m. O. v. de Bermuda's. Utrecht 5 v. Honolulu n. San Francisco. Valbella 4 te Plymouth. Van Linschoten 5 v. Antw n. W. Afrika. Van Riemsdyk 5 op reis v. Ambon. Violette Erica 5 te Zeebrugge Vivo 5 op de Humber. Waal 5 v. Cap Haitien n. Antw. Waiwerang 5 v. Singapore n. Surabaja. Westerschelde 6 te Rottm verw. Westland 5, 300 m. NO v. de Kaap Verdische eil. Wilpo 5 te Blyth. Wim (Vermaas) p. 3 Terschell. Winsum 5 in Vestfjord. Woensdrecht 5, 40 m. W. v. Tripolis. Zeeland (KRL) 6 nog te Damman. Zijpenbetrg 5, 380 m. NO v. Aden. 200 m. ZO V. Nagekomen tijdingen Aldabi 6 v. Rio Jan. n. Rottm Aldebaran?4 te Coole. Algarve 6 v Lissabon n Leixoes Alhena 5 v. Santos n. B. Aires Alkaid 5 v. R. Jan. n. B. Aires Almkerk 4 v. Fremantle n. Sydney. Altair 5 v. Porto Alegre n. B. Aires. Amstelkroon 4 te Sydney. Arcturus 6 v. Newp. n. Cardiff Betty Anne S 6 te Billingham Borneo 5 v Colombo n Belawan Bree Helle 6 v. Ldn n. Zaandam Brem 7 te Rottm verw. Brouwersgracht 6 v. Goole n. Odense. Casablanca 5 v. Bordeaux n. Lissabon. Citadel 6 v. Rottm n. Malmo Continental 6 te Poole. Coolhaven p. 6 Wight. Coolsingel 6 v. Hull n. Bodo. Cornelia B 2, 11 te Belfast v.w. Cornells Houtman 5 v. Parting ton. n. Narvik. Crescendo 6 v. Methll n. Kopen. Cumulus (weersc.) 6 te Rottm Da Capo 5 te Ryeka. Deo Duce 5 te Rouaan. De Ruiter 5 v. Norrokoping n. Fagerviken. Dili gen tia 6 v. Marseille n. Lyn- diane. Duiveland 8 v. de Tyne n. Domburg p. 6 Kaap St. Vine. Amstm. Elisa 4 te Casablanca. Emergo 5 te Liverpool. Fiducia 2 6 v. Maassluis n. Boston. Follonica 6 v. Fécamp n. Esbjerg. Frejo 6 te Gent. Friesland (SSM) vertr. 6 v. Rottm n. Setubal. Gerry S 6 te Swansea. Hagno 5 v. Dublin n. Rottm Hast 1 5 v. Southampton n. Bordeaux. Hast 3 5 v. Rouaan n. Stockh Hast 4 5 v. Rouaan n. Hull. Havik 6 te Amstm verw. Heer en gracht 7 te Amstm v.w Henrica 5 v. Leixoes n. Garston Hoogkerk p. 6 Ouessant. Iibis p. 6 Brunsbuttel. Jason 5 te Lissabon. Julia 6 te Kopenhagen. Keizersgracht 6 v,. Stettin n. Gdansk. Kenitra 5 v. Nantes n. Tonnay Charante. Lawak 5 v. Zamboanga n. Isa bella. Lies 5 te Wamemunde. Maasym N 8 te W. Hartlep. v.w Markelo 7 te W. Hartlepool v.w Maystart 6 te Fraserburg. Megrez N 5 te Nantes. Menkar N 4 v. Rouaan n. Casa blanca. Mercurius 4 te Londen. Merwehaven vertr. 9 v. Casa blanca n. Belfast. Midsland 7 te Rottm verw. Mies 5 v. Herang n. Tunadal Mirzam N 5 te Casablanca Monica 6 te Belfast. Muphrid N 6 v. Rottm n. Bremen Nieuwland 6 v. Rottm n. Grangemouth. Nigerstroom 5 te Konakri. Palma 5 v. Gonfreville n Rottm Pygmalion 1 t* Maracaibo. Rema 6 v Kerteminde n Stêttin Rempang 5 v. N. York n. Dja karta. Rika 6 te Montrose. Rodas 3 v. Point a Pitre n. Antigua. Rijnkerk 5 v. Aden n. Amstm Saba 6 v. Leith n. Schwarzen- hutte. Schippersgracht 6 te Amstm Silvaplana 6 v. Kopen. n. Rottm Spolanda 5 te Kirkcaldy. Sporota 3 te Requejada. Spurt 6 v. Caen n. Londen. Strijpe 5 v. Barry n. Huelva Tjipanas 4 te Kobel. Ton S 6 te Kopenhagen. Valbella 6 te Rouaan. Vlieland 4 te Parijs. Vlier 7 te Lissabon, verw. Virgo 6 v. Antw. n Sharpness Waterland 5 te Montevideo. Westlaan 6 v. Rottm n. Bremen Westropa p. 6 Brunsbuttel Zeeland (SSM) vertr. 8 v. de Tyne n. Amstm Zonnewijk 5 te Baltimore, vertr 11 v. Nederland. LOB1TH, 5 JUNI 1953. Gepasseerd voor 13 uur en bestemd voor: ROTTERDAM: Russia 2. Klockner; Harmonie, Pauw, Addio, Pols; Muretto, Calleboijt Ernot, Zeitó: Brackiow Helena, Heuvelman; M.iioka, v Megen; Johannes, Blokkers; Fva 8 Freidonck; Noord, irrivke-'Time ii Money, v. Rijk; Alvracht 12, v. Broekhoven; Al vracht U, Wilting; Sleipnir, Venemn; Wilhelm. Fierlinck; Siegfried, Helsch; Marabu. Durinck; Monck, v. d. Gelder; Esso Schweiz I, Liebschwager; Citerna 17, Bonne; Seam 5 Catelijns; Sumatra, Stobbelaar; Kenia, v. Ooyen; Romania, Blokland; Rijn en Schelde, Oomens; Germania, Harreman; Piemto, Loomeijer; Teutonia, Lentjes; Carl Paul 3, Balck; Theresia, v. d. Leer; Daventria, Hutjes; Rein, de Jager; Damco 135, de Rooy; Damco 102, SchU- vens; Tiberia, v. Brussel; Diavo lezza, Eigeman; BEST: Resul taat, Bonnik; STEIN: Rodolphe Haller, Dietz; LEIDEN: Germa, Thonissen; ZAANDAM: Zagriba I, Krikke; DRACHTEN: Geri. Wierdsma; Spes, Wierdsmti! OUDERKERK: Verandering,, de Waardt; DEN HAAG: HHedwig, Jansen; VRIES: Vechtstroom, v. Dijk; Spera, Meijer; VREES WIJK: Confianza, Pols; HAR DERWIJK En Avant Bastiaanse BURGSLUIS: Theodora, van Kessel: LEMMER: Falko, Bek kers; BURGSLUIS: Dajnco 99, Geutojes; HOLSLOTEKBRUG. Vertrouwen, Koster; LOmru. An toon, v. d. StaayW VELD: Niets bestendig, Seine, ARNHEM: Roelof je. Timmer; KIEL: Margaretha Nibbe, F BELGIë: Neska 6, v. d. Berg Rika, Gommers; Monique, Ruy- tenbérg; Haniel Kurier 6, Schepers; Salf 2, Jonck; Rafale de Kimpe; Condor,! v. Holt; Buckenburg, Groeneweg; Moer land, v. Baaien; Lotty, Janssen; De Rijn, Kielen; Johanna, Trouwborst; Berina, de Lamper DUITSLAND: Aegir, Grosten- bergen; Damco 93, Keizer; Quo Vadis, v. Lent; Damco 5, v. d. Geer; Hendrika, Kregting; Ener gie 8, Engelaar; Bertha, Diepen veen; Sabre, Barth; De Goede Verwachting, de Vries; Marga Kiepe, Kiepe; Harpen 54, Erlen- bach; Melot. Pasmann; S. H. V. I, Brouwers; Wangard, v. d. Est; Volstreven, Hamstra; Morgenster, Wanders; Johan Heinrich, Egberts; Arno, Hei- denstecker; Gerhard. Berns Lloyd 15, Ballinger; Carnot, Kooy; Lance. Baars; Pierre, Havenberghe; Elko, de Vrieze; Theo, Becker; Esso 17. Todke; Comines, Meerman; Allemania, Baumeister; Esso Hanover, Feije De Gruyter 33, Wittjes; Allegro Pols; Atelante, IJkelenstam; Rudolf Schepers, Poppen; St. Antoine, Delme; Sancta Courtois; Gertruida, Futet; Poseidon 1, Friet; Krimpen a. d. Lek, v. Dijk; Tijd is Geld, Ruytenberg: Vertrouwen, van Dijk; Carolina. TimmerLouis, Fleerakkers; August, Huys, Verwisseling. Strijker; Cobag 10, 21 Bauwens; Bosilia, Eerden; TanK motor 1, Stuker; Neska 8, Bic/»1 Raetis, Wegh; Bisfelden. Ver- straeten. STRAATSURG: Henry Hey- rand. Gras. HANSWEERT, 5 JUNI Gepasseerd om 4 uur en be stemd voor ROTTERDAM: Wiladcor, v. d. Starre; Cor- moran, Van Haute; Dirk Bouts, Vranken; Zeelands Luister, v. d. Vliet; St. Christophe, Ver- syp; De Hoop, Smit. WERKEN DAM: Variatie. Versluis; Adriana, Ruitenberg. DOR DRECHT: Morgon, DerivauX» Branly, Boos; Bizet, Grasser; St. Julien v. d. Zalm; Nestor, Lonz; En Avant, De Waard; Emilie 3, Mandemaker. BROU- W ERSHAVENSperanza, Aar- noudse. BURGSLUIS: Madon- De? Ouden. OOSTER HOUT: Chris, Molewyk. DELFT Zeelands Luister 2. Dane. IJMUIDEN: Marietina. De Vries. ZAANDAM: Pieternella, De Haan. GEERTRUIDENBERG Catharina. Thyssen. RENKUM: Esperance, Eerkens. DEN HAAG: Volharding, Van Dalen GENNEP: Charles, Van Leeu wen. BREDA: Energie 2, Schuller. 's-GRAVENDEEL: Maaike Maria, Veerman. DUITSLAND: Vinkeveen, Wassenaar; Elan, Oudakker; Beaumé Fortuin; Damco 39, v. d. Westen; Neska I. Rense; Deneb, Salomons; Rhenus 38, Zajone; Sani 1, Temmermans. Aller, Schipper; Schelde, La- rooy. BASEL: Arabia. Byl; Eider, De Bruyn; Rijn Schelde 5. De Roeck; Rheinunion 9, Pau- wels; Beryl, Reyniers; Valen cia, Van Beek; Navexmotor 1, De Kerf; Piz Roseg, Fried- mann; Badenia 62, Winter; Express 25, Boelsma; Express 58, Drieus; Outremont Zwol ler; Han. Kurier 25, Busch; Artemisia, Schwartz; Poten- tilla, Heitz; Viola, Nef. BELGIE: Norve, Delepo; Avontuur, Visser; Butania 1, v. d. Stroom; Linquenda, Hoo- geveen; Butania 2, Van Poelle; Energie, Kuipers; Mektoub, Van Campe; Dany, v. d. Adel; Catharina, Hollander; Rupel, Buitelaar; Stad Amsterdam 8 Schouwenaar; Jema, Cretel; Catharina, Zoer; Hendrina, RU kers; Verwisseling, Danser; JuUer, Jansen; Furka, Reyn- g.oudt; Rival, Raukema; Per sia, Bom; Centrust 2. v. cL Hoeven; Catalonia, Driessent Telegraaf 12, De Jonge; Fleu- rie, Grozs; Ingres, Ebben; Vir ginia, Van Baden; Hiljo, De Jonge; Verandering, kranen burg; Bayern, Kraus; Johan nes Rutten; Terni, Goedege- buren; Damco 25, Schelling; Catharina, Westerbeek; Tahiti, Menninger; Revanche, Van Ackeleyn; Josef, Wirges; Bon ne Attente, Verschoof; Enjo, Engelsman; Adriana Cornelia, v. d. Vliet; Alpina 7, Gless; Frederika Johanna. Ridderik- hof; Neasland, De Graaf; Taine, Wagner; Maryke, Bosman; Ex press 28 De Rover; Paraat V, Lammerts; Nelwi, De Geus; Raypmond. Lossy; De Gids Lahaye; Nieuwe Zorg, Hoo- gendoorn; Pax. Bos; Haal, Brouwer; Res Nova, Hoogen- doorn; Vertrouwen, Koster; Emi Haller, v. d. Berg; Vlist, Kaat; Anja, Hovestadt. Bonaire 11 van Amsterdam te Georgetown verwacht. Cottica 5 van W. Indië te Amsterdam. ïndrapoera, Rotterdam naar Djakarta, 11 te Aden verwacht Johan van Oldenbarnevelt, Djakarta naar Amsterdam 6 van Port Said. 14 te South ampton verwacht. Nieuw Amsterdam, Rotterdam naar N. York. passeerde 5 Scilly Noordam, Rotterdam naar New York, 5 op 290 mijl ZO. van Kaap Race. Oranje, Amsterdam naar Dja karta 6 in Suezkanaal, 13 te Colombo verwacht. Oranjestad 8 van Amsterdam te Cristobal verwacht. Sibajak 10 van Wellington te Sydney verwacht. Waterman vertrekt 6 van Rotterdam naar Halifax, alwaar 15 verwacht. Westerdam, N. York naar Rotterdam. 5 op 200 mijl W. van Scilly. Willem Ruys, Djakarta naar Rotterdam, passeerde 5 Perim, 9 te Port Said verwacht. Willemstad vertrekt 11 van Amsterdam naar Cristobal. Zuiderkruis 5 van Rotterdam te Halifax. SLEEPBEDRIJF Loire, met kraan en 2 pon tons, Bizerta naar. Matadi, 5 te Algiers. Noord Holland 5 van Mobile te Newport (Mon.). Poolzee, Rotterdam naar Paranaqua, met zuiger, pas seerde 5 Lizard Head. Tyne 5 ^an San Juan naar Curasao. Francois- C. B. M. I, Joos; Concordia, v. Heerde; Nussia 3, Fabri; Haniel 14, Kempen; Bineen. Spieker; Donatus, Zim- merman; de Tijd. de Wit; Saaie Westerlinck; Cornelia, ten Apel Maria, Verschuren; Munchen, Dobisch; Haniel 100, Laudert; Kaub, Dann; Meihof, Meijer: Corry. v. Roosmalen; Theresia, Elf Ier; Riette, Eijsermans; Wivina, Staes; Geertruid Witjes; Nieuwe zorg. Munnik; Dil-c 7anHvnftrt Riinaf„. VAN 6 JUNI. Fheinfelden 3.03 0,101; Breisach 2.66 (—0.221; Straats burg 3.43 (—0.20); Maxau 5.25 (—0.22); Mannheim 4.10 (—0.12) Mainz 3.57 (+0.05): Bingen 2.55 1+0.05); Caub 2.86 0.06>: Trier 1.37 1 0.19); Coblenz 2.73 (+0.05); Keulen 2.48 (+0.09); Ruhrort 4.48 (+0.081; Lobïlh 19.39 +0.10); NUmegen 8.15 (+0.09); Arnhem 8.23 (+0.14); Eefde (IJssel) 3.26 (+0.101; Deventer 2.27 (+0.08); Monsin 55.40 (—0.101; Visé 49.70 +0.074 Borgharen 39.51 (40.01); Bel- feld 10.96 (+0.07); Grave (be neden de Sluis) 4.62 (—0.13); Namen 1.31 0.21.1 MINSTE VA ARW ATERD IEPTEN. Heveadorp—Vreeswijk 2.65. HOOGWATER TE ROTTERDAM. 7 Juni: le tij 12.47 u., 2e tij 8 Juni: le tij 1.06 u„ 2e tij 13.56 n. SCHEVENINGEN, 6 Juni. Vangstberichten uit zee: SCH 78 nog 30 netten, SCH 305 50 k.. SCH 200 45 k. nog 25 netten, SCH 195 70 k„ SCH 245 34 k., SCH 246 25 k.. SCH 254 10 k., SCH 341 20 k.. SCH 342 70 k. nog 200 netten, SCH 65 55 k.. SCH 159 18 k., SCH 263 40 k. nog 15 netten, SCH 339 50 k., SCH 23 35 k., SCH 53 45 k., SCH 104 55 k., SCH 332 45 k.. SCH 201 60 k. nog 25 netten, SCH 264 65 k., SCH 75 40 k„ SCH 775 50 k., SCH 181 65 k. nog 20 netten, SCH 199 70 k. nog 15 netten. SCH 32 34 k. nog 30 netten, SCH 40 60 k. nog 25 netten, SCH 48 60 k., SCH 49 60 k. nog 15 netten, SCH 99 60 k., SCH 132 35 k., SCH 133 60 k., SCH 233 53 k. nog 30 netten, SCH 247 60 k.. SCH 285 50 k., SCH 2 30 k„ SCH 8 14 k., SCH 15 45 k„ SCH 25 15 k„ SCH 30 60 k. nog 16 netten, SCH 35 60 k. nog 20 netten, SCH 37 10 k„ SCH 45 50 k., SCH 69 40 k.. SCH 84 16 k., SCH 130 50 k., SCH 210 40 k., SCH 236 28 k., SCH 249 20 k., SCH 250 22 k.. SCH 297 12 k., SCH 312 80 k. nog 15 netten, SCH 51 45 k.. SCH 107 50 k.. SCH 223 32 k. nog 28 netten. SCH 225 34 k„ SCH 314 30 k. nog 15 netten, SCH 141 55 k„ SCH 186 60 k.. SCH 284 40 k., SCH 361 50 k., SCH 95 55 k. nog 30 netten, SCH 140 25 k„ SCH 46 30 k„ SCH 50 40 k., SCH 63 45 k„ SCH 64 50 k., SCH 73 15 k., SCH 81 50 k.. SCH 89 30 k., SCH 97 50 k., SCH 122 30 k.. SCH 124 70 k., naar huls, SCH 160 55 k„ SCH 180 45 k., SCH 242 55 k.. SCH 275 25 k., SCH 3 45 k.. SCH 8 60 k., SCH 14 25 k.. SCH k. uit 32 netten, SCH 24 55 k.. SCH 47 50 k., SCH 110 50 k.. SCH 118 naar huis, SCH 121 5 k., SCH 302 75 k„ SCH 115 70 k nog 10 netten, SCH 132 55 k. naar huls, SCH 142 45 k. nog 5 netten, SCH 172 45 k„ SCH 190 20 k.. SCH 196 65 k.. SCH 97 25 k., SCH 199 60 k. nog 20 netten, SCH 205 80 k.. SCH 206 50 k.. SCH 207 60 k„ SCH 208 45 k., SCH 216 70 k. Binnen te Scheveningen: SCH met 120 k. van 3 schepen. Riks. Zandvoort, Rijnstroom, SCH 19 met 165 k.. van 7 Furman, R. Karcher 14, Tneb; schepen, SCH 105 met 135 k. Adriana v. Laar Marbro, Pau- van 7 schepen, SCH 72 418 k. wels; Nova Cura Spyck; Bin- van 10 schepen. SCH 189 met n«nyaartv14. Raab; Christiaan, 194 k. van 5 schepen, SCH 333 Brands; Johanna, Hoo^cvcen Isala 4, Bokslag; Vrijheid! Veltman; Ziet op U zelf Koens; Geroldstein, Janssen; Beranger, de Bruin. BAZEL: Simplon, v. Vliet; B L. 1101, Leseniiack; Zurich, v. Ingen; Bern, Gausch; Thessalia met 320 k. van 6 schepen, SCH 353 met 200 k. van 7 schepen Tong 0.891.68, tarbot f 0.90 1.30 per kg., grote schol f 20 21, groot middelschol 18—20. schtol I f 11.20—13. id. Ill 6.40 7, schar f 10.6011, wijting 15, poon I 26—32.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 10