Churchill weer Britse Gemenebest-conferentie feit wereldbetekenis grootmeester van Concreet plan te wachten voor „gesprek'' met Rusland TAFT weer op stokpaardjes Twee opmerkingen over Ned. havens D Nederlandse zaakgelastigde uit Sofia teruggeroepen 't Zit nog niet goed in Korea Rhee zegt nu weer definitief: neen a Dat was even pech O 11 Pleidooi voor een ka tholiek sociaa /- econo m ischi p rogra 111 Werkloosheid daalde weer Delftse dames krijgen brandgaatjes in haar nylons DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN* Za ter dog 6 Juni 1953 V. WEERBERICHT Directeur Maasbode pers onderscheiden Ridder in de Orde van de Kroon van België Unilever Ltd breidt Afrikaanse belangen uit Groot aandeel in „East Africa Industries" verworven Unilever, zo wordt uit Londen bericht, heeft met de door de over heid opgerichte „East Africa n dustries Ltd" principiële overeen stemming bereikt, volgens welke overeenkomst Unilever een groot aandeel verwerft in genoemde maatschappij, waarvan het hoofd kantoor -te Nairobi is gevestigd. Methode 0111 datum en aard van A-bom explosies vast te stellen Y.S. moest V.N. maar vergeten Baltic and International Maritime Conference Zijn vonkjes uit fabrieksschoorsten Bulgarije beschuldigt liem van spionnage Klem zilvergeld Hij cloet tegenvoorstellen, o.a. voor defensie ver drag met Y.S. De Rosenberg-affaire: Hof weigert uitstel van executie Analyst Kersenverkoping „op 't hout" Hogere prijzen in Tiel Calvé gaat andere brandstof gebruiken Morgen nieuw beraad Washington gelooft in spoedig bestand Wat de onderhandelingen te Pan Moen Djon zelf betreft, heerst te Washington een onmiskenbare sfeer Nooddijk om Scharen- dijke dicht SÉg Haagse hotelhouder neemt Duitse autobus in beslag Nog geld te goed van reisbureau De Haagse binnenstad stond gisteravond min of meer op haar kop toen een deur waarder beslag legde op een grote diesel touringcar uit Düssetdorf. Ongeveer 35 Duitse reizigers uit die stad en omgeving, onder wie een „Landesrateen notaris en enige artsen en kunsthistorici, zullen vermoedelijk een vierdaagse museum- tocht door Nederland niet met deze bus kunnen vervolgen. Weer een ton De weerverwachtlng, meegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot Zondagavond, luidt: Droog. In het Zuiden en het midden van het land zonnig, in het Noorden wat meer bewol king Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost.. Zondag 7 Juni: Zon op 4.22, onder 20.56 uur; maan op 1.36 uur, onder 16.19 uur. Maandag 8 Juni: Zon op 4.21 uur, onder 20.57 uur; maan op 1.55 uur, onder 17.46 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT (Van onze correspondent) LONDEN, Juni 19o3 Een nieuwe Gemenebest-conferentie is in de Britse hoofdstad begonnen, de derde in anderhalf jaar tijds en de tweede bijeenkomst van de premier van het Britse wereldrijk sinds de oorlog. Groot-Brittannië, Canada, nu - Afrika, Australië en Nieuw-Zeeland nemen er aan deel, maar ook India, Pakistan, Ceylon en Zuid-Rhodesia. De besprekingen zullen tot en met Dinsdag a.s. voortduren en dragen hetzelfde geheime karakter als kabinets zittingen. Wie, zoals wij, de „Queen's Procession in de 'Westminster Abbey heeft gezien, en de lange kroningsstoet door de Londense straten, kan niet anders dan onder de in druk komen van de uitgestrektheid va het Britse wereldrijk. In cijfers uitgedrukt staat het Engelse Imperium voor zeshon- derd millioen mensen op 't ondermaanse. Het beslaat een vierde gedeelte van het aardoppervlak en heeft dertig procent van de wereldhandel in handen. Een staatkundige of politieke eenheid is de .British Commonwealth of Nations" In zijn ambtswoning te 's Gravenhage heeft de heer E. Graeffe, ambassadeur van België bij het Nederlandse hof, in opdracht van Z. M. Koning Boudewijn, aan de heer Johan Kuijpers, directeur van de Maasbodepers het Kruis van Ridder in <Je Orde van de Kroon van België over handigd. Dit geschiedde in tegenwoordigheid van Belgische en Nederlandse autoriteiten. Ambassadeur Graeffe hield bij deze ge legenheid een toespraak, welke door de heer Kuijpers werd beantwoonh Een erewijn werd hierop aangeooden. Daarna zat men aan bij een lunch inde woning van de heer L. Couvreur. Raad bi] de Belgische ambassade te 's Gravenhage. Unilever zal de algemene en de tech nische leiding voor wat de fabricage van eetbare oliën en vetten oetreft op zich nemen. Men hoopt te zijner tijd ook de productie van margarine en zeep ter hand te nemen. Binnenkort zullen vertegen woordigers van Unilever in Nairobi arri veren om nadere details ie bespreken. De radio-actieve sporen, die zich na de explosie van een atoombom in de lucht verspreiden en geleidelijk over de ganse wereld komen, maken het mogelijk om datum en aard van een ontploffing precies te bepalen, aldus verklaarde prof. dr jtiezler, van de universiteit van Bonn, Vrijdag te Essen. Steeds kon negen dagen na een ontploffing in Amerika de aanwe zigheid van die sporen in de lucht boven VVest-Duitsland vastgesteld worden. Volgens prof. Riezler mag worden aan genomen, dat de exploisieve kracht van een waterstofbom ongeveer 100 maal zo groot is als van een gewone atoombom. Desondanks bestaat er niet veel verschil tussen de straalwerking van de beide bom men. De gamma-stralen van een atoom bom hebben een dodelijke werking tot op een afstand Van 1.5 km. Bij een waterstof bom is deze werking niet veel groter. natuurlijk niet. Alle ledenstaten zijn auto noom, ook al erkennen de meeste (India is tot nu toe de enige uitzondering) ko ningin Elizabeth II als souverein. Maar het Gemenebest heeft wel enorme bete kenis gekregen door de morele en vooral economische en financiële banden, welke de zelfstandige delen onderling verbin den. Behalve Canada, dat een dollarland is, behoren alle Gemenebestlanden tot het sterlingbloc. En het is deze economische en financiële verbondenheid, welke het Gemenebest een positie van macht en invloed in de wereld geeft. Zij is welis waar niet meer zo sterk als in vroegere jaren, doch toch altijd nog sterk genoeg om een stempel op de internationale po litiek te drukken. In dit licht bezien, is de Gemenbest- conferentie, welke thans in Londen ge houden wordt, van wereldbetekenis. Want, ondanks het feit, dat er geen of ficiële agenda bestaat, zullen de pre miers voornamelijk over de internatio- naal-politieke situatie beraadslagen, in het bijzonder over de voorgenomen con ferentie der Westerse Grote Drie in Bermuda. Het liefst zou Sir Winston hier als woordvoerder van het hele Britse Impe rium naar toe gaan. Dit zou zijn onder handelingspositie tegenover Amerika aan merkelijk versterken, terwijl zijn voor stel om tot een samenspreking tussen Oost en West te komen, grotere levens kansen en meer perspectief zou krijgen. Wat dit laatste betreft, schijnen er geen moeilijkheden te overwinnen te zijn. En geland heeft de steun van alle Gemene bestlanden gekregen, met name van India, Pakistan en Ceylon. In tegenstelling met Amerika zijn deze staten de mening toe gedaan, dat aan een samenspreking der Grote Vier niet noodzakelijkerwijs con cessies van de kant van Rusland vooraf behoeven te gaan. De door Sir Winston voorgestelde benaderingsmethode het zoeken naar een oplossing van elk afzon derlijk probleem dus, houdt volgens ge noemde Gemenebestlanden beloften in en het zou dwaasheid zijn haar niet te pro beren. Elke kleine vermindering der we reldspanning zou verademend werken en de hoop op een uiteindelijk vergelijk le vendig houden. Wat echter grotere inspanning vergt, is een zodanig voorstel in Bermuda te doen, dat ook Amerika meer voor een nieuwe samenspreking met Rusland zal gaan voelen. Naar waarnemers verwachten, zal er op de Gemenebest-conferentie dan ook een concreet plan worden ontworpen, dat o.m. inhoudt onder welke voor waarden Engeland bereid is met Rus land te praten en op welke punten het de Sovjet-Unie eventueel tegemoet zou willen treden. De Engelse strubbelingen in Egypte en de verdediging van het Nabije en Verre Oosten zullen ook op de Gemenebest conferentie worden aangesneden. India Pakistan en Ceylon benaderen het Anglo- Egyptische geschil anders dan Australië, Nieuw-Zeeiand en Zuid-Afrika. Ziet de laatste groep landen alleen maar de stra tegische realiteiten, welke bij het conflict betrokken zijn, de eerste groep neemt in de eerste plaats van de kant van 't volks besef de moeilijkheden in ogenschouw en kan weinig met het Britse standpunt sym pathiseren. De financiële en economische positie van het sterlinggebied zal tenslotte op de laatste conferentie-dag onder de loupe worden genomen. Belangrijke monetaire beslissingen worden er niet verwacht, ter wijl het ook niet in de bedoeling zou lig gen nieuwe import-restricties in te voe ren. De betalingsbalans-positie van het sterling-gebied is de laatste anderhalf jaar aanmerkelijk gunstiger geworden. Het dollar-probleem is weliswaar niet op gelost, maar de dollar-positie is toch enorm veel verbeterd. Waarnemers vragen zich inmiddels af, of Zuid-Afrika en Pakistan op deze con ferentie al de wens kenbaar zullen ma ken om evenals India, tot de republi keinse staatsvorm over te gaan. Het stre ven dezer beide landen is hier al geruime tijd op gericht, ook al zal het voorlopig niet in de bedoeling liggen uit het Ge menebest te treden. Eind Mei bedroeg het aantal bij de ar- beidsbureaux geregistreerde werkloze mannen 62.527 tegen 75.785 op 30 April. In dit cijfer van 62.527 zijn 749 geëva- cueerden uit de noodgebieden' begrepen. Daarenboven waren op 31 Mei 17.314 personen werkzaam bp de objecten van de rijksdienst uitvoering werken tegen 22.216 op 30 April. De daling van het werkloosheidscijfer is evenals in de vorige maanden voorname lijk toe te schrijven aan het gunstiger sei zoen, voorts aan de uitbreiding van de be zetting op een aantal openbare werken en aan de inschakeling van arbeidskrachten bij herstelwerkzaamheden m het nood- gebied. De vraag naar mannelijk personeel steeg van 18.293 tot 20.562. De relatieve werkloosheid was eind Mei het hoogst in Groningen met 28 werklozen per 1000 mannelijke beroepsbeoefenaren en het laagst in Zeeland met 7 en Lim burg en Drente met beide 11, terwijl het rijksgemiddelde 20 bedroeg tegen 24 op 30 April. De leider van de republikeinse meer-enigszins mogelijk is, om een gedragslijn derheid in de senaat, Robert Taft, heeft Vrijdag in een verklaring aangedrongen op een Brits-Amerikaans militair verdrag voor het gebied van de Stille Oceaan. Taft zei in zijn verklaring, dat, indien Amerika zich van de V.N. zou kunnen „losmaken", het reeds verdragen had met Australië, Nieuw-Zeeland, Japan en de Philippijnen, en „een zeer definitieve verstandhouding met de Fransen in Indo china". De senator is van mening, dat de V.S. „de vrijheid moeten, hebben om een ver drag met de Britten te sluiten", indien dit Donderdagavond Sl.Sj uur heeft men de ringdijk om de haven van Zierikzee door het invaren van de laatste twee pontons, welke uit vier en uit drie caissons be stonden, afgesloten. Door deze afsluiting is de haven van Zierikzee veiliggesteld. Het moment van de afsluiting. In het jaarrapport over de periode van Juni 1951 tot Juni 1953 van „The Baltic and International Maritime Conference", worden de ontwikkelingen in de havens van een groot aantal landen besproken. Over ons land wordt gezegd, dat er in de Nederlandse havens, in het bijzonder in Rotterdam en Amsterdam, nog steeds twee kwesties zijn, die aanleiding tot bespreking geven. nl. de tarieven voor het gebruik van particuliere kaden en bet wegen van ladingen. Het tarief voor het gebruik van parti- culere kaden is 65 cent per meter van de lengte van het schip. Het moet worden betaald boven de gewone officiële kosten in Rotterdam. De kadereenten zijn geen óffidële belasting. Zij worden geheven door particuliere van de havef- hebben gehuurd In zijn door de rechter uitspieken ge dat schepen niet onderhevig zijn aan p ticuliere kadegelden. De tweede kwestie heeft oetrekkmg op het wegen van kolen in lichters. De recht~ bank in Rotterdam heeft ip 6 December 1939 de uitspraak gedaan, dat het wegen van een lading kolen door net aanbrengen van tekens op een lichter voor en na het laden, voldoet aan de regel, dat het wegen van kolen dient te geschieden op of langs zij het schip. Hiertegen blijft men bezwa ren koesteren, daar op deze wijze slechts een geschat gewicht wordt verkregen. Het jaarverslag deelt mede, dat deze kwestie 'tot dusverre nog niet is voorgelegd aan de Hoge Raad in Nederland. In het verslag wordt voorts gezegd, dat het aantal leden geleidelijk toeneemt Vele van de oude leden breiden hun vloot uit. Er is ook een neiging bij het bestellen van nieuwe schepen over te gaan tot een gro tere tonnenmaat. Vele reders, die voor 1939 hoofdzakelijk waren geïnteresseerd in schepen geschikt voor de kustvaart, heb ben thans zowel zeeschepen ais grote tank schepen in dienst gesteld. Op 15 Mei 1953 beliep de vloot van de leden 16 millioen bruto registerton. Aangesloten waren 574 reders, 547 cargadoors en 30 verenigingen op het gebied van de scheepvaart.. De algemene vergadering van „The Bal tic and International Maritime Conferen ce", die van 8 tot 11 Juni in Den Haag zal worden gehouden, is de derde in Ne derland sinds de oprichting van de orga nisatie in 1905. In 1909 werd vergaderd in Scheveningen en in 1924 in Den Haag. Een woordvoerder van het departement van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft gisteravond bevestigd, dat de Nederlandse regering van de Bulgaarse autoriteiten een verzoek heeft ontvangen de heer A. M. E. Brink, de Nederlandse zaakgelastigde in Sofia, terug te roepen omdat hij vu £wM_eM. de_ors^tle^een Bulgarije als „persona non grata" beschouwd wordt, daar hij betrokken voor de kwesties in het Verre Oosten te bepalen. „Een verbond heeft dit voordeel boven de V.N., dat elk lid zijn mening kan uiten en niemand een veto kan uitspreken, al dus Taft, en hij vervolgde; „Ik ben van mening dat we moeten proberen met Groot-Brittannië samen te werken in een militair verbond in het Oosten, maar niet zodanig, dat Groot-Brittannië beschikt over het recht van veto tegen onze poli tiek". De verklaring van Taft was bedoeld als een verduidelijking van zijn rede van 26 Mei jl., waarin hij o.m. zeide dat de V.S. de V.N. maar moesten vergeten, wat de strijd in Korea betrof, als de bestandsbe sprekingen zouden mislukken. In de verklaring van Vrijdag ontkende Taft, dat hij ooit gepleit had voor een po litiek van „alleen doen", zoals door pre sident Eisenhower was gesuggereerd. Vol gens hem hadden de V.N. bewezen, dat zij niet in staat zijn agressie tegen te hou den. Hij voegde er aan toe, dat het „be lachelijk" was zulke landen als India, „die zeggen dat zij in het geheel niet aan de zijde van de V.N. staan, maar neu traal zijn", aan bestands- en vredesonder handelingen te laten deelnemen. Taft besioot zijn verklaring met te zeg gen, dat de V.N. „een nuttige taak ver richten als een gemeentevergadering op zou zijn bij spionnage-activiteiten. Dit bericht was door het semi-officiële Joegoslavische persbureau „Joegopress" de wereld ingestuurd. Volgens internationaal gebruik, aldus de Nederlandse woordvoerder, heeft de Nederlandse regering de heer Brink direct doen terugroepen. Ten stelligste werd door de woordvoerder ont kend, dat de zaakgelastigde in enige vorm van spionnage betrokken is geweest. De gronden door de Bulgaarse regering voor haar besluit aan gevoerd, zijn dan ook van die aard, dat Harer Majesteits gezant in Sofia, die te Belgrado resideert, reeds een voorlopig protest tot de Bulgaarse autoriteiten heeft gericht. In tegenstelling met het bericht van liet Joegoslavische persbureau, dat Nederland voorts besloten zou hebben de diplomatieke vertegenwoordiging in Bulgarije op te heffen, deelde de Nederlandse woordvoerder mede, dat dit niet het geval is. Vooralsnog kunnen echter geen verdere mededelingen worden gedaan omtrent de nader door de Nederlandse regering te nemen stappen Na de berichten, waarin gezegd werd, dat de president van Zuid-Korea, Rliee tot tekenen van de wapenstilstandsvoorstellen der geallieerden heren was komt thans een Reuterbericht uit V ashington melden, dat de Zuid- Kor'eaanse ambassade aldaar een latere verklaring van Rhee heeft gepubliceerd, waarin deze zegt, dat de voorstellen der Verenigde Naties voor een wapenstilstand onaanvaardbaar zijn. Rhee doet in deze ver klaring een aantal tegenvoorstellen. Onder meer wenst hij de gelijktijdige terugtrekking van de troepen der V. N. en van de Noordelijken, onder voorwaarde, ^ilat van te voren een verdrag van wederzijdse hijstand tussen Korea en Amerika wordt gesloten. van optimisme In verschillende poli tieke kringen sprak men gisteren de verwachting uit, dat een bestand binnen enkele dagen getekend zou kunnen worden. Dat de inmiddels te Washington gepubliceerde her roeping van de aanvankelijke bereid verklaring van president Rhee om een eventueel bestand mede te zullen tekenen, nieuwe moeilijkheden schept, lijkt echter buiten twijfel. onmogelijk wapen is tegen krachtdadige agressie". Het Hof van Appèl te New Vork heeft Vrijdag geweigerd de terechtstelling van het echtpaar Rosenberg te doen uitstel len. De executie, door middel van de eleetrische stoei in de Sing Sing-gevan- genis, is, zoals bekend, bepaald op 18 Juni. Wel is aan de verdediger van de Ro senbergs door het Hof van Appèl mee gedeeld, dat hij een verzoek om uitstel kan richten tot het Hooggerechtshof. Dit hof heeft echter al drie maal geweigerd de zaak opnieuw in behandeling te ne men. Vrijdag werd William Perk. een 34- jarige oud-hoogleraar aan de Columbia- universiteit en desksundige op het gebied van straalmotoren, wegens meineed in de spionnage zaak der Rosenbergs tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Hij had een federale jury meegedeeld, dat hij Julius Rosenberg en Morton Sobell niet kende. BINNENKORT zou men weer z'n geld in zijn broekzak kunnen laten ram melen, n are het niet, dat wij tegen woordig vrij algemeen deftig onze „cen ten" in 'n portemonnaie stoppen en deze in een daarvoor bestemde achterzak dragen. Wat weer niet wil zeggen, dat de mensen nu steeds iets „achter de hand" ter beschikking hebben Enfin, rinkelen of nieter irordt aan gekondigd, dat de Nederlanders binnen afzienbare tijd weer met „klinkende munt" zullen kunnen betalen. Daaraan wordt zelfs toegevoegd, dat bij het be palen van de wijzigingen in de diameters van de nieuwe guldens en rijksdaalders ook aandacht is geschonken aan de af metingen van reeds bestaande munten van die landenwaarmede Nederland een enigszins levendig contact onderhoudt. Er staat niet bij, wat hiervan de bedoe ling is. Worden de muntstukken even groot om met „gelijke muntte kunnen betalen, of willen wy als de beruchte Chinezen van 't Noorden" op de „klein tjes" blijven passent In elk geval wordt de afmeting van onze nieuwe .Achterwielen" en „póppen" kleiner; men heeft het verschil precies kunnen lezen. Óf daarmede alleszins juist de verminderde koopkracht van deze zilverstukken is aangegeven, be twijfelen wij intussen, Tenslotte wordt beloofd, dat het rand schrift „God zij met ons" gehandhaafd blijft. Welke bede wel nodig is bij zulke kleine guldentjes en rijksdaaldertjes Vrijdag is in Tiel door de gezamenlijke notarissen de jaarlijkse grote kersenver koping gehouden. De belangstelling van koperszijde was hiervoor zeer groot. De prijzen van de grotere percelen waren over het algemeen hoger dan die van het vorige jaar. Voor Duitse kersen werd ge middeld 1418 ct. per kg., zwarte kersen 811 ct. en Meikersen 610 ct. per kg. op het hout besteed. E dames die in de omgeving van de N. V. kon. Ned. Gist- en Spiritusfabriek en de oliefabrieken „Cal- vê-Dclft" te Delft wo nen, klagen er over, dat haar nylons zo kort ..meegaan". De directies van de betrokken fabrie ken zijn van deze klach ten op de hoogte gesteld en die van Calvéheeft nu besloten met ingang van Maandag a.s. een andere brandstof in haar bedrijf te gaan gebruiken teneinde te kunnen be oordelen of het nylon misschien wordt aange tast door stoffen, welke vit de schoorstenen van de fabriek ontsnappen. Zij wil hiermee echter geenszins te kennen geren, dat zij meent dat de schuld bij haar bedrijf ligt. Bij informatie by het kunststof feninstituut T. N. O. te Delft vernemen unj, dat nylon een grote chemische bestendigheid lieeft. Het is echter geenszins uitgesloten, 'zo zei men, dat het scha de ondervindt van be paalde stoffen, welke uiteraard in de omgeving van de grote industrieën in de lucht zweven. OK is het heel goed mogelijk, meende men, dat de schade wordt veroorzaakt door kleine vonkjes uit de fa brieksschoorstenen. Deze vonkjes kunnen zo klein zijn, dat zij op buiten hangend wasgoed geen nadelige invloed hebben, doch wel het nylon, dat veel minder bestand is tegen warmte, aantas ten. Met deze laatste ver onderstelling kloppen de ervaringen welke men heeft opgedaan bij een kousen-reparatie-inrich ting te Delft. Steeds zijn het weer de dames wonend in de buurt van de genoemde fabrieken, zo vertelde men ons, die kousen ter reparatie brengen, waarin zich brandgaatjes bevinden. Soms is het zo erg, dat de kousen niet meer te repareren zijn. Zuid-Korea, aldus de verklaring, dient het recht te hebben de strijd zelf voort te zetten als de voorstellen van Rhee niet worden aanvaard. Wel zou Zuid-Korea er de voorkeur aan geven, dat zijn bondge noten actief aan de Zuidkoreaanse zijde blijven strijden voor een gemeenschappe lijk doel. Het land kan in ieder geval niet blijven staan bij het dode punt van de I verdeling in twee gebieden, aldus de president. De door de Zuidkoreaanse president gestelde voorwaarden voor een defensie verdrag houden in, dat Amenka zich verbindt om automatisch in te grijpen, als „het Koreaanse schiereiland aange vallen wordt door een of meer landen' en dat Korea wapens, uitrustingen en militaire installaties zal ontvangen. Voorts stelt Rhee voor, dat kaanse marine en luchtmacht in het land zullen blijven, totdat een Koreaanse marine en luchtmacht op voldoende wijze opgebouwd is om een mogelijke aanval te verhinderen. Uit Seoel wordt gemeld, dat de offi ciële woordvoerder voor president Rhee, Kark Hong Lie, de hierboven aangehaal de in Washington uitgegeven verklaring als „inderdaad afkomstig van de presi dent" heeft bestempeld. „Deze verkla ring geeft, in afwijking van alle verwar ringstichtende andersluidende berichten, de uiteindelijke houding van de presi dent weer", aldus de woordvoerder: „Zij vervangt dus ook alle vorige verkla ringen van Rhee". Intussen is de „definitieve afwijzing" ook in Zuid-Korea gepubliceerd. De president heeft Zaterdag in Seoel een lange kabinetsvergadering voorgezeten- De resultaten hiervan zijn nog niet bekend. Waarnemers zijn verbijsterd door de opeenvolgende, elkaar tegensprekende verklaringen van de president. Dit is ech ter slechts een voortzetting van de ver warring, die deze week werd veroorzaakt door de verschillende leden van Rhee's kabinet. Zo sprak de waarnemende pre mier, Pjoeng Joeng Tai, verklaringen van Rhee tegen en dementeerde Pjoeng's se cretaris op zijn beurt de verklaring van de waarnemende premier. Zaterdagochtend zijn de Noordelijke en Zuidelijke onderhandelaars te Pan Moen Djon gedurende negentien minuten bijeen geweest. De vergadering werd op verzoek van de Noordelijken tot Zondag verdaagd. De Zuid-koreaanse afgevaardigde, gene raal Tsjoi, was wederom niet aanwezig. Gisterenavond vroeg is onder de ge meente Duivendyke de nooddijk gesloten om het dorp Scharendyke op Schouwen. Nadat in het resterende gat, waardoor nog een vrij sterke stroom ging, zandzakken waren gelegd, wierpen twee graafmachines kleizand in de opening. De dijk zal nog worden verbreed en verhoogd tot drie me ter plus. Voorts zal nog een houten bekisting wor den aangebracht. Gisterenavond is nog met het droogmalen van de polder begonnen. Verwacht wordt, dat 't gebied a.s. Woens dag of Donderdag zal zyn Ieeggemalen. Ongeveer 90 woningen zijn dan aan het ge weld der golven onttrokken. De oorsprong van deze inbeslagneming gaat terug tot de Zaterdag voor Pasen, toen in een klein Haags hotel logies voor Op 22 Juni a.s. wordt het Nederlandse klokkenspel, het geschenk van het Ne derlandse Volk aan de Verenigde Staten, naar Rotterdam vervoerd, waar het zal worden opgesteld en worden gekeurd door een commissie van deskundigen. Daarna zal het naar Amerika worden gasten besproken was door het reis- verscheept. Ferdinand Timmermans, bureau van J. L. van het „Düsseldorfer Rotierciams beiaardier, zal in W ashing- nurmiihiw Roi«:hnm" Tnen de easten f0l> rf inhuldigingsconcert geven. Het carillon zal worden opgesteld in Was- 25 Omnibus Reissbüro". Toen de gasten kwamen, waren de kamers niet naar hun zin. Zij klaagden over vochtige bedden en onfris linnen en weigerden langer dan een uur in het hotel te blijven. De reisleider van het gezelschap heeft toen in enige andere Haagse hotels kamers voor deze groep Duitse reizigers besproken. De eer ste hotelhouder voelde zich door het ver trek d'ezer reizigers benadeeld en eiste van het Düsseldorfse reisbureau betaling van 400. Tot dusver weigerde het Düsseldorfse Reisbureau om te betalen. Toen gisteravond van hetzelfde bureau een autobus in Den Haag arriveerde, werd met toestemming van de president van de rechtbank door een deurwaarder beslag op de autobus gelegd. De bus vertegen woordigt een waarde van ruim 100.000. hington, waar het het miniatuur caril lon zal vervangen, dat door H.M. de Koningin werd aangeboden tijdens haar reis door de V.S. Drie klokkengieterijen in Nederland werden belast met het ver vaardigen van de klokken. Eén van de klokken van de beiaard. Tof gisteren is in het Nationaal Rampen fonds in totaal bjjeenbegracht 115.2 millioen. Eergisteren was de stand 115.1 millioen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1