In Zuid-Korea blijft onrust heersen Moeilijkheden ook van niet- Koreaanse zijde Eerste stap naar vereenvoudiging van loonadministratie m Wervelstormen in V.S. De Ga sper i houdt meerderheid in de Senaat In grote steden won de oppositie f 115.4 millioen Van rampgebied naar Kurzaal OMMELANDEN" moet boete betalen I Zware dobbers in Italië, Korea en bij tabakswinkeliers am Tabaksdetaillisten op hun achterste benen Overheid dankt vrouwen der modder sop- en kookploegen JDAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN rN 1 Woensdag 10 Juni 1953 WEERBERICHT V. Wilson waarschuwt Arbeider in brandende kalkoven gevallen Zwitserland stelt voorwaarde NIEUWSGIERIG JONGETJE VOND 7000.- IN OUD FORNUIS Veranderlijk weer Eén staat is straks voldoende Regering stelt coördinatie van heffingen sociale verzekeringen en belastingen naar t loon voor iiiiiift Reeds minstens 150 doden Scherp protest inzake overheidshouding ten aanzien van verkoop en vestigingswet Wolkbreuk boven Berlijn 111 Felle brand Groesbeek Gezin van zeven personen dakloos 95 Arbitragecommissie hield „hearing" te Groningen Bezem aan de kant wafel in de hand Verkiezingsleuze Van werkelijkheid tot etalagepop De weerverwachtlng van het KNMI, geldig vew heden- tot morgenavond, luidt: Zwaar bewolkt met verspreide opklaringen en in de nacht en ochtend plaatselijk mist. Op veie plaatsen droog weer, maar hier en daar enige regen. Zwakke tot matige Noord-Weste lijke wind. In het binnenland iets hogere tem peraturen. Donderdag 4 Juni: Zon op: 4.20, onder 21.00; maan op 4.31, onder 22.18. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT SIRENES loeiden in Seoel Ondanks de gunstige vooruitzichten voor een spoedig sluiten van een bestand in Korea, levert toch de blijvende onrust in Zuid-Korea een reden op voor beduchtheid. Men weet immers niet, hoe de tegenpartij (speciaal de Noordelijken zijn hier bedoeld) op de Zuidkoreaanse halsstarrigheid zal reageren. Buitenlandse mogendheden, die bij de uitvoering van de bestands bepalingen cis „controlerende instanties" betrokken zijn, beginnen natuur lijk ook huiverig te worden voor mogelijke moeilijkheden die tot verwikke lingen zouden kunnen leiden, waarin zij liever niet betrokken worden. In Britse politieke en diplomatieke kringen schijnt men de dreiging van president Rhee om alleen de strijd voort te zetten, niet zeer ernstig op te nemen. Premier Sir Winston Churchill verklaar de Dinsdag in het Britse Lagerhuis, dat de „zeer grote macht en duidelijk vast beraden politiek van de Ver. Staten zon der twijfel Zuidkoreaanse obstructie te gen een bestand zullen voorkomen". Er bestaan echter geen tekenen, die er op wijzen dat de halsstarrige weiger achtige houding van Rhee en zijn rege ring verslapt. De Zuidkoreaanse vergade ring heeft gisteren met algemene stem men een resolutie goedgekeurd, waarin bij de regering wordt aangedrongen op maatregelen om onmiddellijk naar de Jaloe de rivier op de grens met cora- munistisch-China op te rukken. Voorts zegt de vergadering, dat de re gering van haar „recht van zelfverdedi ging gebruik moet maken tegen alle buitenlandse troepen, die in Korea lan den voor het verzekeren van de naleving van het bestand". Dit deel van de reso lutie is een „gematigde lezing" van de aanvankelijke eis om „India de oorlog te verklaren als Indische troepen in Zuid- Korea zouden landen om bet toezicht op de krijgsgevangenen over te nemen". Deze woorden zijn vóór de stemming geschrapt Een wetsontwerp, waarin gevraagd werd om een militair verdrag met natio- nalistisch-China, werd Dinsdag niet in de nationale vergadering ingediend, omdat de opstellers ervan krachtige oppositie tegen het wetsontwerp vreesden. Intussen wacht men tc Washington nog op antwoord van president Rhee op het jongste aanbod van president Eisenhower. voiBens een correspondent van de Ameri- kaan.se radio-omroep N.B.C. is president Rhee van plan naar de Ver. Staten te vliegen om persoonlek een laatste beroep te doen op president Eisenhower om het bestand niet te ondertekenen. Op het Amerikaanse ministerie van buitenlandse faken is echter verklaard, dat men mets alle betrokken partijen, de Zuidkoreaan se regering inbegrepen. Zweden heeft toegezegd te zullen deel nemen aan de twee neutrale commissies voor toezicht op een bestand. De Zweedse vertegenwoordigers in de commissie voor toezicht op de repatriëring van krijgsge vangenen zijn reeds aangewezen en kun nen binnen een maand na ondertekening van een bestand in Korea zijn. Ongeveer 20 van de 80 Zweedse vertegenwoordigers in de commissie voor toezicht op de uit voering van de militaire bepalingen van het bestand kunnen binnen drie weken na de ondertekening in Korea worden ver wacht. Het opperbevel der V.N. heeft de Ameri kaanse regering verzocht, de commissies van geneesheren uit acht landen, die zijn benoemd voor hulp en toezicht bij de ont vangst van krijgsgevangenen uit Noord- Korea, te vragen zo spoedig mogelijk naar Korea te komen. Het Deense Rode Kruis dat beloofd heeft een commissie van elf Deense dokters te zullen zenden, is reeds van dit vetzoek op de hoogte ge bracht. De secretaris-generaal der V.N., Dag Hammerskjoeld, is Dinsdag per vliegtuig uit Stockholm te New York aangekomen. Hij verklaarde, dat zijn terugkeer geheel volgens plan was en geen verband hield met de ontwikkelingen in Korea. Charles Wilson, de Amerikaanse minis ter van defensie, heeft Dinsdag te Washington aangekondigd, dat het „zes maanden of langer" zal duren, voordat een begin kan worden gemaakt met af voer van Amerikaanse troepen uit Korea als eenmaal een bestand zou zjjn bereikt. De minister bracht in herinnering, dat de Ver. Staten na de tweede wereldoorlog te snel demobiliseerden en hij waar schuwde: „Laten wij niet even dwaas doen als we een bestand in Korea bereiken". Wilson wil zelfs na ondertekening van een bestand het aanleggen van munitie-voor raden in Korea veiligheidshalve voort zetten. Gistermiddag is de voorman van een der twee ovengroepen van de N.V. Schelp, en Kalkbranderij „Foltu" te Hasselt (Ov.) J. B., in de vuurhaard van een der ovens gevallen. Hij slaagde erin met brandende kleren uit de oven te kruipen, waarna zijn medewerkers de vlammen met emmers water doofden. Aan gezicht en rechterzijde van het lichaam met ernstige brandwon den overdekt, Werd het slachtoffer m zorgwekkende toestand naar een zieken huis te Zwolle overgebracht. van een detgelijk plan weet. Dinsdagnacht hebben in Seoe1 opnieuw de sirenes geloeid. Ditmaal viifde luchtalarm een uur. Volgens luchtmacht vlogen tien communistlscne vliegtuigen over de stad. Zij lieten e geen bommen vallen. De bommen, die Maandag door vlieg tuigen op Seoel zijn geworpen, blijken een meisjesschool te hebben getroffen. Twee leraren werden dodelijk gewond. De leer lingen van deze school hebben zich tijdens de betogingen, welke Dinsdag in de Zuidkoreaanse hoofdstad werden ge houden uit protest tegen een bestand, bijzonder heftig gedragen. Zij poogden door het cordon van de militaire politie rondom een gebouw van het achtste Amerikaanse leger te breken, maar wer den tegengehouden. In het gedrang kwa men verscheidene meisjes te vallen, waar na zij door de opdringende menigte onder de voet worden gelopen en ernstige verwondingen bekwamen. Zwitserland heeft gisteren in een nota aan Washington en Peking te kennen ge geven, dat het geen opdracht inzake de krijgsgevangenenkwestie kan aanvaar den, als deze niet wordt gegeven door (Van onze correspondent) Een nieuwsgierig jongetje, dat het oude fornuis inspecteerde, dat door een opkoper in de buurtschap Oudendorp te Elspeet op de Veluwe te koop werd aangeboden, vond in de bakoven een kistje. Bij de ope ning bleek dit een stapel bankbil jetten te bevatten tot een waarde 'van ruim 7000. De opkoper had het oude fornuis een dag tevoren bij de landbouwer Ruitenbeek te Elspeet voor een zacht prijsje gekocht. De opkoper heeft van de vondst aangifte gedaan bii de politie, die zich het hoofd hreekt over de vraag, van wie dit kistje met de waardevolle inhoud wel zou kunnen zijn. Het K. N. M. I. deelt mede: In de afgelopen dagen heeft een de pressie, die aanvankelijk boven het Mid dellandse Zeegebied lag, zich naar Duits land verplaatst. Zij geeft daar aanleiding tot regen en onweersbuien. Een zone met regen en motregen, die met deze depres sie samenhangt, breidde zich in de afge lopen nacht ook over ons land uit. In het Zuidoosten van het land viel vannacht al tamelijk veel regen. De temperaturen, die Maandag in het Oosten en Dinsda» in het midden van het land tamelijk hoog waren, zijn weer gedaald tengevolge van het dikke wolkendek en de wind van de Noordzee. Het ziet er naar uit dat het weer in ons land nog enkele dagen onder invloed van de depressie boven Duitsland zal blijven, hetgeen betekent aanhouden van de kans op regen en vanwege de zeewinden, geen hoge temperaturen. Een wetsontwerp, dat beoogt enige be palingen van de loonbelasting en de ver eveningsheffing te coördineren met over eenkomstige bepalingen van sociale ver zekeringswetten, is bij de Tweede Kamer ingediend. TegeUjkertyd zqn ingediend drie wetsontwerpen, welke eenzelfde coördinatie aan de zijde van de sociale verzekeringswetten ten doel hebben. Bö de aanvaarding van deze wetsontwerpen zal een eerste stap gezet zUn op de weg naar vereenvoudiging van de loonadmini stratie, die door de commissie-Van den Tempel in haar in 1952 uitgebrachte rap port over dit onderwerp is aangewezen. De in deze wetsontwerpen neergelegde bepalingen beogen voornamelijk te be reiken, dat de loonbelasting, de ver eveningsheffing en de premies voor de sociale verzekering zoveel mogelijk over eenzelfde loonbedrag worden berekend. Het voor de werkgever zo omvangrijke en tijdrovende berekenen van de heffings grondslagen voor de onderscheidene wet ten wordt aldus tot een minimum terug gebracht. De belangrijke vereenvoudigin gen van de loonadministratie komen onder meer hierin tot uiting, dat voortaan voor alle hier bedoelde wetten gebruik zal kun nen worden gemaakt van één sterk ver eenvoudigde loonstaat. Ter bereiking van de hierbedoelde unificatie was het o.m. nodig de bepalingen voor de kinderbijslag en de kinderaftrek met elkaar in over eenstemming te brengen. Verwacht mag worden, dat de nieuwe regeling op 1 Januari a.s. kan ingaan. Intussen wordt met spoed gewerkt aan de overige voorstellen van de commissie. De staatssecretarissen van Financiën en van Sociale Zaken zyn evenwel van me ning, dat de huidige voorstellen, die voor het bedrijfsleven het belangrijkste zijn en zonder bezwaar los van de verder aan te brengen vereenvoudigingen kunnen wor den ingevoerd, niet op de voltooiing daar van mogen wachten. Zes wervelstormen hebben Maandagavond de Amerikaanse staten Michigan en Ohio geteisterd, die, volgens de laatste berichten, aan minstens 160 personen 't leven hebben gekost. Alleen al in de stad Flint (Michigan) zijn 111 doden geteld. Het aantal gewonden loopt tegen de duizend. Gevreesd wordt, dat er nog meer slachtoffers onder de puinhopen zullen worden gevonden. (Van onze correspondent) De tweede dag van het jaarcongres van de Ned. Kath. Bond van Sigarenwinke liers „St. Antonius" was hoofdzakelijk gewijd aan de behandeling der afdelings- voorstellen. Uit de verschillende discussies bleek dat Dinsdagmiddag dêfileerden enige groe pen ouden van dagen uit Leiden, Tiel, Gendringen en Badhoevedorp op paleis Soestdijk langs H.M. de Koningin. De stoet bestond uit 120 auto's en auto bussen. Verschillende deputaties boden H.M. bloemen en geschenken aan. De deputatie van ouden van dagen uit Gendringen bood een forse „krenten- wegge" en een mandje eieren aan, met welke geschenken de Koningin kennelijk in haar schik was. Dc 163.000 inwoners tellende- industrie stad Flint werd het zwaarst getroffen. In één straat werden 40 huizen met de grond geiyk gemaakt. De commissaris van politie te Flint zei, dat de verwoestingen erger waren dan hjj in Londen had gezien tijdens de luchtaanvallen in 1940. Met man en macht is met het reddings werk begonnen. Troepen van de nationale garde en politiemannen uit vele steden van Michigan zijn naar de getroffen plaatsen gezonden. De gouverneur van Michigan heeft zelf de leiding van het reddingswerk in handen genomen, bij diverse afgevaardigden de clandestiene De schade Flint wordt geschat op vestigingen en de verkoop van tabaks- T0 mi])iopn dollar. Te Cleveland is voor artikelen in de Horeca-bedrijven en can- minstens 33 millioen dollar schade aan- tines nog al hoog zat. j gerjcht. In alle toonaarden werd de ontevreden- heid uitgesproken over de slappe toepas- I Dinsdag is de omgeving van de stad sing van de Vestigingswet en de houding i Worcester en de dichtbij gelegen plaats van de Kamers van Koophandel. j Shrewsbury Amerikaanse staat Massa- Staande de vergadering werd op voor- i chusetts) getroffen door een zware storm, stel van de afdeling Tilburg besloten de j die gepaard ging met hagel. Hedenochtend verscheidene gebouwen geheel verwoest. De aangerichte schade is aanzienlek. Het aantal gewonden overschrijdt de 350. Berlijn is gisteren door een zware wolk breuk getroffen. In 12 uur tijd viel er 39 millimeter regen, ongeveer de helft van wat er anders normaal in de hele maand Juni valt. De goten konden de watermas sa's niet verzwelgen. In verschillende fa brieken werd ernstige schade aangericht. Stortregens hebben in Oost-Frankrijk, nabij de Zwitserse grens, overstromingen veroorzaakt. Verscheidene dorpen kwa men blank te staan. In de baai van Napels hebben zware stormen gewoed. Oude Italianen zeiden, dat zij nog nooit in Juni zulk slecht weer hadden meegemaakt. volgende motie aan Z. Exc. dr G. Veld kamp, staatssecretaris van het ministerie van Economische Zaken te zenden. „De Ned. Kath. Bond van Sigarenwin keliers, in congres bijeen te Maastricht op 8 en 9 Juni 1953, verzoekt Uwe Excellen tie met klem met betrekking tot de afgifte van ministeriële verklaringen en onrecht- Gisteravond deelde een woordvoerder van het Italiaanse ministerie van binnenlandse zaken mede, dat uit de gegevens, die op dat tijdstip bekend waren, mocht worden afgeleid dat de door premier De Gasperi geleide Centrumpartijen een krappe overwinning in de algemene verkiezingen ia den behaald. Kort na middernacht bevestigde onze Romeinse correspondent, dat de centrumpartijen in de Senaat de absolute meerderheid hef"®" gekregen. Zij krijgen daar namelijk 125 van de 237 zetels. Van deze zetels vallen er 116 toe aan de christen-democraten. De verdeling van de zetels van de Kamer van afgevaardigden, welke vooi de politieke constellatie van Italië het zwaarste wegen, zal pas hedennacht hekend zijn. Voor de Senaat hebben de centrum partijen 12.196.148 stemmen verworven, dit was 50,2 pet. De oppositie van links en rechts behaalde 12.103.388 stemmen. De communisten krijgen 54 zetels in de Se naat; de links-socialisten 28 en de ver bonden lijst van deze partijen 4. Van de rechtse partijen bezetten de monarchisten 16 zetels, de neo-fascisten 9, terwijl er voor de onafhankelijken 1 zetel is. De Dinsdagavond binnenkomende uit slagen toonden aan. dat de centrumpar tijen in het Noorden van Italië veel con currentie hadden van de communisten en in het Zuiden vooral van de neo-fascisten en monarchisten. Zodra van de zijde van het ministerie van binnenlandse zaken was medegedeeld, dat de gedeeltelijke uitslagen wezen op een overwinning voor het centrum, kwa men communistische bladen met de be schuldiging, dat de uitslag van te voren reeds was vastgesteld. Onmiddellijk daar na rukte zwaar bewapende politie uit om de bewaking van het ministerie te ver sterken. De einduitslagen van de Senaatsver- matige vestigingen in de tabaksdetail- kiezingen in Rome leverde het volgende jiande]i ppn stringente uitvoering van en beeld op: regeringscoalitie: 338.703 stem- scherp toezicht op de Vestigingswet 1937 men; oppositie 502 098. Ook in Milaan v0]gens de geest van deze wet." was de gezamenlijke oppositie sterker dan de regeringscoalitie. Deze behaalde 392.729 stemmen, terwijl de oppositie er 401.310 op zich zag verenigd. In Genua bedroegen deze getallen respectievelijk 225.929 stemmen tegen 256.627. In vergelijking met de vorige Senaat is de christen-democratische partij gedaald van 133 zetels op 116. De andere drie coa litiepartijen hadden er voorheen 21 en kregen nu 9. De communisten, die nu 54 zetels heb ben verworven, bezetten er tot nu toe 37. De socialisten zijn achteruit gegaan van 30 op 23 zetels. De linkse democraten ver loren 2 zetels en hebben er in de nieuwe senaat 4 zetels. De monarchisten hebben nu 16 zetels tegen 3 in de vorige Senaat, terwijl de andere rechtse groep, die der neo-fas cisten van 1 zetel op 9 is gekomen. De regeringscoalitie (christen-democra ten, sociaal-democraten, liberalen cn re publikeinen) haalden in totaal 48,7 pet. Het percentage van de centrum-partijen bedraagt nochtans 50,2 pet. doordat kleine centrumpartijen aan de 48.7 pet. nog 1,5 pet. toevoegen. In de afgelopen nacht is het woonhuis van het gezin A. Peters op de Stekkenberg te Groesbeek afgebrand. Het meubilair kon slechts ten dele worden gered, zij het met veel waterschade. Het uit zeven personen bestaande gezin, onder wie een tweeling van 6 jaar, kon met moeite werden gered. waren ongeveer twintig lqken geborgen, maar verwacht wordt dat het aantal slachtoffers veel groter zal zijn. In het centrum van Shrewsbury zyn In het Nationaal Rampenfonds is tot nu toe cm bedrag vap 115,4 millioen gestort, hetgeen 100.000 meer is dan de opgave van eergisteren. De minister-president van Zuid-Arika, dr Daniel Frangois Malan is Dinsdag op Schiphol aangekomen voor een niet-offi- cieel bezoek van enige dagen aan ons land. V.l.n.r.: dr D. Malan, mevrouw Hoogenhout, echtgenote van de ambas sadeur van Zuid-Afrika, kolonel P. J. Hoogenhout, ambassadeur Unie van Zuid-Afrika, een Zeeuwse, die namens de overstroomde gebieden bloemen aan bood en mevrouw Malan. Gisteren is te Groningen de „hear.ng gehouden door de arbitragecommissie in zake het conflict tussen ,De Ommelan- dm" en de Algemene Nederlandse Agrari sch;: Bedrijf bond. Dit had betrekking op cb in eerste instantie door „De Ommelan- don" verschuldigde boeten wegens over treding van de arbitrale uitspraak, door- dr. ..De Ommelanden" op 31 Maart j.l. de s aker.de arbe'ders, die op gezag van de arbitrale uitspraak weer aan het werk konden gaan. voor de gesloten en gegren- d-'de poorten van de fabriek heeft laten staan Bij deze hearing" waren aanwezig: de drie arbiters, het voltallige bestuur van De Ommelanden" (oude en nieuwe be stuurders) de president-commissaris van d't bedrijf (een der oude leden van dat college) en mr De Jong als plaatsvervan ger van mr Bout, die als advocaat voor „De Ommelanden" optreedt. „De Ommelanden" heeft een beroep ge daan op de gi natighcidsclausule in de ar bitrale uitspraak, maar arbiters hebben dit beroep afgewezen en bepaald, dat de maximum-boete van 42.000 onmiddellijk door „Dc Ommelanden" aan de A.N.A.B. moet worden betaald. Naar de heer S. van der Ploeg, bestuurs lid van de A.N.A.B., die ou het conflict de A.N.A.B. heeft vertegenwoord'gd, mee deelde, hebben arbiters aan d>e partijen medegedeeld, dat de besprekingen over de andere door de A.N.A.B. gevorderde .boe ten zo spoedig mogelijk zullen worden ge houden. Zoals bekend is, heeft de A.N.A.B. meer dan een millioen boete gevraagd. (Van onze Haagse redacteur) ENIGE honderden jonge vrouwen en meisjes gaven gistermiddag een fleurig aanzien aan ie grote zaal van het Kurhaus te Scheveningen. Het waren de deelneem sters aan een reünie, welke de Federatie der Nederl. Vrouwelpke Vrü- willige Hulpverlening in Zuid-Holland had georga niseerd voor alien, die in colonneverband hun krachten hebben ingezet tot hulp voor de bevol king in het noodgebied van hun gewest. Nu geen bemodderde laarzen, he rnatte overalls en ver waaide haren, doch luch tige zomertoiletjes, chique schoentjes en keurige coiffures. Behalve de ste vige armen uit de mou wen te steken, weten dc blozende dochters van het Hollandse land ook, hoe tq in een stemmige zaai als deze voor de dag moe ten komen. Ditmaal werd van haar teen activiteit verwacht, toch een passief onder aan van de lofbetuigin- en, die nu haar van alle anten ten deel vielen. En st waren niet de eersten e besten, die zich van gze taak kweten. Namens 3 regering bracht de sinister van Maatschap- elijk Werk, mr F. J. F- I. van Thiel, in enige reffende woorden dank 'tan de ongeveer 1100 ■onge vrouwen en meisjes, die onschatbare diensten aan de terugkerende huis moeders hebben verleend. De commissaris der Ko ningin, mr L. A. Kesper, orees al degenen, die de belangen der in nood ver- kerenden boven 't eigen belang hebben gesteld en hij sprak de hoop uit, dat de Federatie ook in de toekomst nog veel zegen rijk werk moge verrich ten. Met de burgemeester der Residentie, mr F. M. A. Schokking. wa-en vele andere burgervaders uit de provincie Zuid-Hol land getuige van de hul de. die aan de leden der modder-, sop- en kook ploegen werden gebracht. Het spreekt vanzelf, dat speciaal de burgemeesters der rampgemeenten deze kans niet voorbij hadden laten gaan. Die van Oolt- gensplaat, de heer P. W. Hordijk, maakte zich tot hun tolk, al gevoelde hij zich nu, zo bekende hij, nogal onwennig. Hij was gemakkelijk vertrouwd geraakt met de sfeer van zakkend water, waarin meisjes in overall, met hoofddoek, groene arm band en voorzien van schoonmaakattributen huis na huis in een „vrouwmoedig" gevecht veroverden. Maar toch, ook nu, zich bevindende tegenover deze „fine fleur", viel het hem niet moeilijk weer terug te denken aan die bewonde renswaardige teamgeest, welke ondanks de depri merende aanblik van ver nieling en vervuiling, bij open ramen en deuren en in een de volksgezond heid bedreigende situatie aan de dag was gelegd. ZELFS had deze een zeer goede invloed uitgeoefend op de dorpsgeest. Bovendien was het provinciale op- bouworgaan door toedoen van de vrouweiyke vrij willigers dichter by de bevolking gebracht. Bur gemeester Hordyk was ervan overtuigd, dat wan neer er gemeenteraads verkiezingen werden ge houden, waarby de co lonne-leden met 'n eigen lijst uitkwamen, er dank zy hun leuze „Wy weten van aanpakken uit sluitend vrouwen in de Raad zouden komen. De plv. presidente der federatie, mevr. G. Jans- sen-Gillebaard, blijkbaar minder hoog mikkend voor haar volgelingen, bood hierop een gehuw de en een ongehuwde vrijwilligster een broche aan. Deze uitreiking was symbolisch, want alle overige reünisten ontvin gen eenzelfde exemplaar aan de uitgang tegen in levering van hun uitno digingskaart. Aan de maatschappelijke werk ster, mej. Koning, die zich bij de organisatie der colonnes bijgonder ver dienstelijk heeft gemaakt, werd nog een ereteken aangeboden. Mevr Jans sen las voorts een brief van de particulier-secre taresse van de Koningin, mevr. N. Smitt-Avis, voor. Deze had een pop gezon den, welke werd verloot onder de aanwezigen. De opbrengst van de aanwe zigen vormde met de bij dragen van verscheidene burgemeesters, een der bronnen, welke de onkos ten van de bijeenkomst moeten dekken. HET is ongetwijfeld een feest voor de dames geworden, die na al het slik der rampgebie den al te graag de rode lopers van het Kurhaus onder de voetjes hadden Zijzelf zouden ongetwij feld wel voor een gezel lige sfeer hebben kunnen zorgen. Maar die opgave werd nu verlicht door 'n orkestje van leden der kapel van het Korps Ma riniers, dat na een twee tal plechtige Wilhelmus- coupletten op verzorgde wijze tal van prettige me lodieën ten gehore bracht. En dan waren daar nog Chiel de Boer, 'n gooche laar, een groep meisjes, die declameerde, en een andere, die op de wijze van „Toen onze Mop een mopje was" een heel re laas van de opgedane er varingen ten beste gaf. Vergeten we ook niet de thee, limonade en choco ladewafels. welke werden aangeboden, evenmin als de beide étalage-poppen, welke in de volle uitrus ting der colonnisten ais een „aide mémoire" het podium flankeerden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1953 | | pagina 1